PHILIPS Het geeft zo bizonder veel voldoening siili mm opleiding z-verpleegkundige Joegoslavië nu weer volop! Ook voor u. TYPISTE ae UI ASSISTENTE b de blauwe kamer HKsamivoz I I I I I I Wagemakers' Lakfabrieken n.v. ziekenverzorgsters administratief medewerkster SPUITERS GELDLENEN ST. ELISABETH - ZIEKENHUIS Volkerak- Kombinatie of personen die tot spuiter opgeleid willen worden voor het directie-secretariaat Zaterdag 20 mei 1972 13 Meisjes Ons bedrijf maakt vele produkten - microfoons, luidsprekers, personenoproep installaties, versterkers, TV minicompact camera, studio-apparatuur, enz. - weliswaar voor een deel automatisch, maar de mensenhand en -hulp zullen we nooit kunnen missen. We komen thans weer handen te kort. Daarom zijn meisjes, met vaardige vingers bij ons van harte welkom. Het is plezierig licht montagewerk in een heldere omgeving, waar ieder geheel zelfstandig mee bezig is. Géén lopende band, dat is ouderwets. Speciale opleiding is niet nodig, alleen handigheid en nauwkeurigheid zijn vereist De rest leert u gemakkelijk in het bedrijf. Belangrijk is natuurlijk dat u een goed loon verdient, maar er zijn bovendien nog een boel extra's zoals: winstuitkering spaarregeling gunstige pensioenregeling en nog veel meer. Wilt u er meer van weten? Kijken hoe het er werkelijk is? Praten over wat u nu wel precies kunt verdienen? Dat kan zonder enige verplichtingen. Bel op, schrijf een briefje of kom langs bij onze personeeldienst en wel op maandag tot en met vrijdag van 14.00 -17.00 uur, bovendien op maandagavond van 18.00-19.30 uur, of indien deze tijd u niet schikt na telefonische afspraak. Personeeldienst, Kapittelweg 10, Breda. tel. (01600) 79210 toestel 217/218. ImrMwIlfofyT H 'Ki 2 1 mÊÊIKKnnm&të*^ati£:ii 'iiiiilii1 li'iillHF11 W 1 SaMBBHBB Oe verzorging van een klein mens. Zoals jij geweest bent. Alleende tijden zijn veranderd. Zij mist nu wat jij wel hebt. Misschien weet zij dat. Misschien ook niet. Maar één ding is zeker. Zij heeft de hulp van iemand als jij nodig. Hard nodig. Iemand die haar troost als zij pijn heeft Die haar optilt als zij vaft. Die met haar lacht. Kortom: Iemand die haar steun en toeverlaat is - en op wie zij kan bouwen. Want zij is een zwakzinnig kind in een harde maatschappij en heeft het daarom dubbel moeilijk. In augustus a.s. begint onze nieuwe cursus (zwakzinnigenzorg) De salarissen, die tijdens die opleiding worden betaald, zijn: 1e jaars leerlingen f 653,31 bruto per maand, 2e jaars 690,80 en 3e jaars 763,62 per maand. Daarbij komt 6'/2% vakantietoeslag en 14% toeslag voor onregelmatige diensten. Meisjes kunnen intern wonen. Je krijgt volop gelegenheid tot ontspanning. Want wij weten, dat je niet het gemakkelijkste werk hebt gekozen. Misschien wél het mooiste. Je moet tenminste 17 jaar zijn. Je vooropleiding? Liefst MAVO of INAS. Of een vergelijkbare opleiding. Maar als je niet helemaal aan die voorwaarden voldoet, kun je bij ons wellicht toch terecht. NI. in de twee jaar durende opleiding voor het diploma zwakzlnnlgenzorgasslstente. Wie zijn wij? Wij zijn de Blauwe Kamer, een aen de eisen dee tijde aangepast internaat voer meervoudig gehandicapte kinderen. Gesitueerd in een schitterende bosrijke omgeving aan de rand van Breda. Over gezonde lucht hoeven we dus al niets meer te vertellen. Dat spreekt vanzelf. Wel ever je collega's. Die zijn enthousiast en kennen aen eigen verantwoordelijkheid. Bel ons voor een eerste gedachtenwisseüng eens op of schrijf een briefje naar Zr. Marietta, direktrice, Galderseweg 65 te Breda, telefoon 01600-54750. We zullen het stellig eens kunnen worden. BINNEN 48 UUR ANTWOORD Geen behandelingskosten Enige voorbeelden: (ook tussenliggende en hogere bedragen) t 5.000,- f. 7.500,- f. 10.000,- f. 15.000,- f. 20.000,- JANSENS &VERBOOM 01850-53717 Muilwijckstraat 63 Papendrecht 24 MAANDEN 36 MAANDEN MAANDEN 60 MAANDEN f.247,- 1.178,- f. 147,- f.368,- f. 266,- f. 219,- f.487,- f. 354,- f.291,- f. 258,- f.728,- f. 530,- f.436,- f.386,- f. 972,- f. 706,- f.581,- f.515,- Niet iedereen gaat op vakantie naar Joegoslavië om te water skiën, te vissen, of paard te tijden. Er zijn er ook die de goedbewaarde cultuurmonumenten willen bezichtigen, of die meet zien in een romantische cruise op de Adriatische zee. Of die eenvoudigweg lui willen zijn op een gezellig strand. In Joegoslavië kunt u het ene doen en hoeft u al die andere dingen niet te laten. Want iedereen kan deze zomer z'n hart ophalen in Joegoslavië. Omdat Joegoslavië voor elke interesse, hobby of sport veel boeiends te bieden heeft. Omdat de Joegoslaven gezellige mensen zijn. En; omdat Joegoslavië nog betaal baar is. Kijk maar eens naar al die mogelijkheden. Privé reizen. Aan de kust en in het binnenland zijn vele nieuwe hotels pas klaargekomen. Voor de privé(auto) reizigers overal dus nog voldoende plaats! Reser veringen direkt bij de hotels ofvia Uw reisbureau. Bovendien zullen wij u ook gaarne behulpzaam zijn. fDe Joegoslavische Scheepvaartmaatschap pij, "Jadrolinija", heeft een time-tablè. f maak een tocht met een draagvleugel boot op de Donatr en bezoek de unieke kloof, de "IJzeren Poort". Zeilen Zeilen kunt u volop in Joegoslavië. Er zijn zoveel mogelijkheden om de kust met de 1000 eilanden te verkennen. Ze staan in de "Yachting-brochure". Vraag er naar. Paardensport In de wereldberoemde stoeterij in Lipica bewondert u het prachtige paardenspel. Er is ook gelegenheid om zelf te rijden. Nieuw ide'ze zomeifis de paardenrocht langs de Donau. Zo'n 100 km. in het zadel. Auto Zet de auto op de auto-slaaptrein. Dan stapt u uitgerust en wel in Ljubljana weet in uw wagen. Op de grote wegen kunt u altijd rekenen op de Joegoslavische Wegenwacht. Bovendien heeft u recht op benzine-bonnen (7,5% korting). We hebben voor u een folder met kant-en-klaar routes. En een Toeristen-wegenkaart met veel aanwijzingen en handige informatie. Vliegtuig Vijf maal per week (ma. dinsd. dond. zaterd.zond.) verzorgt de JAT vluchten met een comfortabele 'DC-9. Het binnenlands vliegverkeer is erg goedkoop. Van Split naar Zagreb vliegen (495 km.) kost zo'n f39.-. De JAT geeft u informatie. JAT. Vijzelstraat 4, Amsterdam (tel.; 228922). Trein De treinverbindingen met Joegoslavië zijn uitstekend. (éénmaal oyerstappenin Miinchen of Keulen). De Joegoslavische Spoorwegen, de "J ugoslavenska Zeleznica" verzorgen (rond)reizen. Daarovec hebben we ook een gratis brochure. Accomodatie Kies uit: hotels, motels, appartemen ten. bungalows en caravans. Ze worden genoemd in de nieuwe 1972 Hotelgids. (In voor-en naseizoen 40% korting.) De jeugdherbergen en de campings staan in de nieuwe Campinggids 1972. Als u liever kamers bij gastvrije particulieren wilt huren, dan kunt u die bespreken bij elke Joegoslavische VVV (Turist Biro). Varen Er zijn dagelijkse verbindingen tussen Ancona (Italië) en Zadar (Joegoslavië). Uw auto gaat mee op de boot. Interessant is ook een "1000-Eilanden Cruise". 8 dagen lang. Al vanaf f435.- Naturisme Even onthouden: dit jaar wordt het Internationale Naturistencongres in Joegoslavië gehouden. Joegoslavië is al jaren het Naturisten- land bij uitstek. Sommige Nederlandse teisburo's boeken voor naturisten charterreizen. Jagen en vissen In Servië en Macedonië zijn unieke jachtgebieden. Daar jaagt u op hazen en beren. Vissen kunt u ook volop. In de 220 meren ep... in de Adriatische zee. Vlotvaart op de Drina Zo'nvlotvaart is erg avontuurlijk.Voor f 20.- maakt u een 2-daagse tocht op de wildste rivier van Joegoslavië (barbecue inbegrepen). Unieke attracties Het natuurpark "Paklenica" met de geweldige rotsmassieven. De Kornati-archipel met z'n 250 eilanden. Het oerwoud Perucica. het enige, echte van Europa. De exotische meren in Macedonië waar nog op primitieve wijze gevist wordt. U kunt zelfs een kloostertocht maken, Vliegreizen Nederlandse reisbureaus, Bij de meeste reisbureaus in Nederland zijn er nog vliegreizen naar Joegoslavië verkrijgbaar. Informeer bij Uw reisbureau! Waar uw interesse ook naar uitgaat wendt u zich tot het: Nationaal Joegoslavisch Verkeersbureau, VllwIcfMJïf id Amsterdam-Telefoon 020-220483 l^^on voor gratis dokumentatie en advies. Ik wil graag' meer weten over de vele vakantie mogelijkheden in Joegoslavië. Stuur mij gratis dokumentatie Speciale interesse: Naam: Adres: Woonplaats: Uitknippen en opsturen als brief/briefkaart gefran keerd aan het Nationaal Joegoslavisch Verkeersbu reau, Vijzelstraat 4, Amsterdam, (tel. (020) 220483. nationaal joegoslavisch verkeersbureau l'office national du tourisme yougosiave ^^oekingen bij uw reisbureau) Voor diverse verpleegafdelingen zoeken wij Ook voor ziekenverzorgers hebben wij in ons ziekenhuis op enkele specialistische afdelingen een zinvolle taak. Inlichtingen bij de heer A.C.M. Kimenai, hoofd verplegingsdienst, toestel 373. Sollicitaties te richten aan Personeelszaken. Jan van Beverwijckstraat 2aTilburg telefoon: 04250-38333 vraagt voor haar kantoor te Willem stad, staande nabij de Volkerak- sluizen een die tevens beiast zal worden met de bediening van de telefoon, het ont vangen van bezoekers en het ver richten van lichte administratieve werkzaamheden. Mavo-opleiding en type-diploma vereist. Enige kantoorervaring strekt tof aanbeveling. Sollicitaties binnen een week na het verschijnen van dit blad te richten aan de Directie van bovengenoemde Maatschappij, Postbus 3, te Willemstad. CROMTMiJ VRAAGT voor haar provinciaal kantoor te BREDA, gevestigd in het kasteel Groot Wolfslaar, Wolfslaardreef 102, een jonge Haar taak zal bestaan uit het verrichten van typewerk en andere administratieve werkzaamheden. Voor een juiste taakvervulling zijn een Muto- of Mavo-opleiding en een goede typevaardigheid Grontmij n.v. is een Ingenieursbureau, waarvan de activiteiten liggen op cultuurtechnisch en civiel technisch gebied en de landschapsarchitectuur. Sollicitatiebrievefl te richten aan Grontmij n.v.. Grond- verbetering- en Ontginningmaatschapp#, Postbus 710, Breda. grontmij GEVRAAGD (zij die reeds bewijs van ervaring kunnen overleggen, genieten de voorkeur). Voor actieve goede spuiters bieden wij een goed loon. Werken door geheel Nederland. Opleiding indien nodig voor a. Spuiten van beton met verf of sïerpleister. b. Spuiten en gletten in plaats van stucwerk aan plafonds en wanden van Gietbouw. c. Spuiten van deuren en ander beton schilder werk. Brieven onder nr. 135322 bur. van dit blad. vraagt een Naast de gebruikelijke secretaresse-werkzaamheden worden op deze afdeling ook administratieve werkzaamheden ten behoeve van de afdeling Personeelszaken verricht. Voor de functie gaan onze gedachten uit naar een intelligente jonge dame tussen 20 en 25 jaar met een middelbare schoolopleiding, een secretaresse-opleiding en een goede type-vaardigheid. Wij hebben een gunstige vakantie- en pensioenregeling voor het personeel. Naast een gratificatie van 6,8% ontvangt U in december 5% gratificatie. Schriftelijke sollicitaties met volledige vermelding van personalia te richten aan het Directie-secretariaat, Generaal Maczekstraat 65, Breda. Postbus 337.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 8