Wim de Waal onder de indruk EDDY NACHTEGAAL JONG ZEEUWS BILJARTTALENT PLOEGLEIDER HENNY SCHOUTEN TEVREDEN Hoe pakt u een wereldberoemd stuk. Priem favoriet in koers te Kloosterzande Jo Jansen trainer jeugdplan- Amateurskoers in Hansweert Erewedstrijd Taktika-team Gunstig seizoen voorbij Eerste plaats Schelde Veteranen van HW kampioen „Trico"-renners houden woord En dan sta je met de brokken (£h School- voetbal in Goes Dat is toch wel eventjes een heel ander gevoel dan gisteren. sport je moet'm voelen. De nieuwe Philishave®90 Super. (Maak ook het gebaar van de tevreden driekop-scheerder) Shoesïtmg i» 't kleine zusje van de gewone friet Vrijdag 19 mei 1972 23 (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Wim de Waal heeft zich de schorsing van twee maanden die de BWJf hem oplegde erg aangetrokken De Axelaar, die anders zo on verschillig is, had de straf, di hem zwaar treft, niet verwacht. De Waal: „Ik had een paar keer met die Belgische consul gebeld en die zei dat het wel los zou lopen. Hij verwachtte dat ik er met ongeveer 250 frank boete van af zou komen. Nu is het twee maanden. Dat valt me wel erg tegen". De Waal, die het nieuws van zijn schorsing pas eergister avond vernam toen hij naar huis beide Gerard van Tu- renhout en ploegleider Henny Schouten waren allang op de hoogte maar lichtten De Waal niet in om niet 't risico te lopen, dat hij gedemorali seerd zou worden hoopt nu maar, dat de KNWU de straf niet overneemt. De Waal: „Als de schorsing alleen voor België blijft, is het niet zo'n ramp, want er zijn in Zeeland koersen genoeg. Maar als ze het in Nederland over nemen, ben ik flink gedupeerd. Dat zou me zeker f 4.000, schelen. Nog nooit heb ik zoiets gehad. Nog nooit een schorsing. Nog nooit een boete. En nu dit", verzucht de Trico-Noble- renner, „ik hoop maar dat ze het goed uitzoeken en dat het goed afloopt". De Waal beseft overigens wel, dat hij fout is geweest in de bewuste koers in Knokke. (Van onze biljartmedewerker) SINT-JANSTEEN Ondanks zijn leeftijd (21 jaar) kan biljarter Eddy Nachtegaal uit Sint-Jansteen een titel ach ter zijn naam schrijven. En niet zo maar de eerste de beste, want op 7 mei reikte de biljarter uit Sint-Jansteen in het Limburgse Stein naar het kampioenschap van Nederland eerste klasse libre. Eddy Nachtegaal begon zijn carrière op het groene laken in 1967. Hij werd lid van de Hulsterse biljartclub De Kroon, waar hij trouwens nog steeds voor speelt. Nachtegaal startte in de der de klasse libre. Het eerste sei zoen promoveerde hij niet, maar gang uiteindelijk met dispensatie toch nog over naar de tweede klasse. In zijn eer ste kampioenschap-derde klas se libre te Koewacht be haalde hij direct een tweede plaats met een algemeen ge middelde van 2,98, een gemid delde dat hem overigens net van promotie afhield. In de tweede klasse ging het direct beter. In zijn tweede seizoen in die klasse werd hij kampi oen met een algemeen gemid delde van 5.08. En dat hield wel promotie in. De jaren die daarop volgden waren voor Eddy Nachtegaal de jaren waarin hij enorm veel leerde. Aan het eind van het seizoen 69-70 was hij zover dat hij met succes een greep kon doen naar de Zeeuwsch- Vlaamse titel eerste klasse bandstoten. Het was zijn eer ste maar niet zijn laatste titel. In het seizoen 7071 werd hirj bijvoorbeeld kampioen tweede klasse libre, eerste klasse KLOOSTERZANDE De veteranen van de Hulster voetbalvereniging HVV24 zijn nog altijd in staat tot een goed partijtje voetbal. Nadat de Hulster veteranen het drie provinciën toernooi te Schie dam op hun naam schreven, gingen zij afgelopen zaterdag middag opnieuw met de eerste prijs weg. Dit gebeurde op het terrein van Hontenisse te Klooster- zande, waar HW'24 kampioen werd v-a-n de veteranerwompe- titie Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren. Dit is voor de derde keer. dat HW'24 kampioen is ge worden van de competitie. Men mocht een prachtige wis selbeker in ontvangst nemen. Er werd in twee poules ge speeld. Uitslagen poule A: Hontenisse - Tern. Boys 1—3, Hontenisse - HVV'24 11. HVV'24 - Tern. Boys 2—0. Uitslagen poule B: Steen - Vo gelwaarde 02, Steen - Ter- neuzen 03, Vogelwaarde - Temeuzen 0—0, De uitslagen van de wedstrijden voor de bezetting van de eerste tot en met de zesde plaats zien er als volgt uit: voor de vijfde en zesde plaats: Hontenisse Steen 01. Voor de derde en vierde plaats:- Tei-n. Boys - Vogelwaarde 40. Voor de eerste en tweede plaats: HVV'24 - Temeuzen 21. De eindstand: 1 HVV'24, 2 Ter- neuzen, 3 Tern. Boys, 4 Vogel waarde, 5 Steen, 6 Hontenis se. bandstoten en eerste klasse driebanden klein biljart, en verder veroverde hij een schitterende derde plaats in net gewestelijk kampioen schap tweede kl-asse libre in Etten-Leur. In het kampioen schap eerste klas driebanden eindigde Eddy Nachtegaal i-n Helmond als vijfde, ker) Het seizoen dat nu eigenlijk is afgelopen, dat van 71-72 bracht voor de Steense biljart I ter echter de mooiste overwin ningen uit zijn nog jonge car rière. Eerst werd hij kampioen (ADVERTENTIE) Eddy Nachtegaal: gepromoveerd naar de hoofdklasse. van het district Zeeuwsch-1 Vlaanderen met een algemeen gemiddelde van 7,30. Daarna eindigde hij als eerste in het| gewestelijk toernooi eerste klas libre waaraan alle cracks van Brabant en Zeeland deel namen en qp 7 mei veroverde Eddy Nachtegaal in Stein de nationale titel. Een titel die hem promotie naar de hoofd klasse libre opleverde. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Ploeglei der Henny Schouten, die in de eerste dagen van Olympia's Tour nogal somher gestemd was over de verrichtingen van zijn equipe, is over de presta ties in totaliteit van de Trico- Nobleploeg zonder meer tevre den. Schouten: „Zij hebben in de tweede helft van de Tour ver- schi-ikkelijk goed gereden. Als ik onze prestaties afweeg tegen die van de andere ploegen dan mag ik beslist niet ontevreden zijn. Het was natuurlijk leuker (Van onze sportredactie) AMSTERDAM De zege van Toine van den Bunder in de laatste rit van Olympia's Tour was het mooiste cadeau, dat ploegleider Henny Schou ten, wiens vrouw gister ochtend in het zieken huis van Oostburg beviel van een dochter, zich maar kon wensen. Schou ten: „Vanmorgen sein den jongens uit de gein: wij zullen voor de bloe men zorgen. En het luk te nog ook 1" (ADVERTENTIE) Je staat er niet vaak bij stil. Maar elke keer als u kaas uit 't vuistje hapt, zet u uw tanden in wereldfaam. Buitenlanders komen hier Rembrandt kijken, grachten varen en kaas kopen. Amerikanen kennen Edam en Gouda even goed als u. Voor hen is onze kaas een buitengewone delikatesse. Voor ons is-ie gewoon een gewone delikatesse. Maar 't blijft leuk: kaas uit 't vuistje is een wereldberoemd stuk. geweest als wij iemand voor in het klassement hadden gehad. Dat heeft erin gezeten met Toine van de Bunder. Maar hij heeft het gisteren (woensdag) niet gezien. Wij hebben echter twee etappezeges bereikt en zijn in het ploegenklassement van de veertiende plaats naar een positie in de top geklom men. Dus mogen we bepaald niet mopperen." Henny Schouten is er heilig van overtuigd dat er nog meer in had gezeten als zijn ploeg in de eerste dagen niet met veel tegenslag te kampen had ge had. Schouten: „Wij hebben in het begin op rotte momenten veel pech gehad met kramp en platrijden, waardoor de renners naar achteren vielen. Als we dat niet gehad hadden ben ik ervan overtuigd dat we in het algemeen klassement een be langrijke rol zouden hebben ge. speeld. Maar nogmaals we mo gen niet klagen. We zijn veel meer in het nieuws geweest dan de meeste andere ploegen. Dat is voor de sponsor tenslotte erg belangrijk. De stemming in de ploeg was ook geweldig. We hebben veel tegenslag gehad, maar niemand werd er down (ADVERTENTIE) Henny Schouten oordeelt over zijn renners afzonderlijk: „Raas, een geweldige jongen. Wint als negentienjarige een etappe. Hij heeft veel karakter getoond. Hij wil er steeds bij zitten. De dokter stond ver steld van de kramp waarmee hij in Limburg te kampen had. Toen het er helemaal uit was, ging Raas er echter meteen weer tegenaan. En na die etap pezege teerde hij niet op zijn succes. Hij zat er de volgende dag weel bij. Hij rijdt niet alleen op kracht. Hij rijdt met zijn kop- pie ook. Hij is een echte etappe- renner, een grote belofte. Hij is ook erg zelfstandig met het ne men van besluiten. Hij laat zich door de andere renners of mij niet ompraten, maar legt zich op een gegeven ogenblik wel bij de meerderheid neer. Dat waardeer ik echt in hem." De Waal „Willem is me ont zettend meegevallen wat be treft zijn inzet. Hij .is de clown van de ploeg met zijn manieren en brullen. Maar dat trekt ook al aardig bij. Hij is al een stuk veranderd ten opzichte van vo rig jaar. Het is jammer dat hij die tik in Limburg kreeg. Zijn rijden van de daaropvolgende dagen was wel een teken dat hij kerngezond is. Dat hij in Limburg zo af moest zien, had hij overigens door een gebrek aan ervaring te wijten. Ik had voor de rit nog zo gezegd dat de jongens goed moesten eten. Maar Willem had totaal niets gegeten. Alles zat nog in zijn zak. Overigens is Willem er echt eentje waar je als ploeg, leider op kunt vertrouwen. Als hij een keertje van voren zit, rijdt hij de volgende dag niet achterin." Van de Bunder Toine reed in de eerste dagen niet zo best. Hij had wat privémoeilijkheden bleek achteraf. Nadat ik met hem gesproken had, had rij zo veel moraal dat hij niet meer te houden was. Hij kon zichzelf niet meer beheersen en ging er direct na het vertrek vandoor. Je kunt op Toine niet vertrou wen als ploegledder. Als hij hoog in het klassement staat is het riskant de hele ploeg voor hem te laten rijden. Als hij een keev voorin gezeten heeft lijkt het ei-op of hij het de volgende dag wat gemakkelijker op> neemt. Ik heb overigens van de jongens wel gehoord dat hij wat moeilijker voorin rijdt. Hij kan ontzettend hard koersen. Maar hij moet nog Ieren etap pewedstrijden te rijden. Zoals mannen als Schür en Spetgens, Die maken geen grote uitsla gen maar zitten constant bij de eersten. Die huppelen gewoon mee en gebruiken hun koppie. En dal moet Toine nog leren. Het is natuurlijk schitterend dat hij op de laatste dag nog een etappe wint." Gijsel. „Hij kwam conditie tekort vanwege de militaire Henny Schouten: Tevreden over Trico-Noblerenners. dienst. Het is een geweldige jongen voor de ploeg. Hij heeft voor de ploeg alles over. Hij zou er desnoods zijn portemon nee nog bijgeven. En hij zorgt voor een goede stemming. Hij is altijd opgewekt." Van der Burg. Een routi nier. Maar je gaat nu toch wel zien dat hij niet meer opkan tegen de jongeren. Ik heb hem in de ploeg gehouden als koers- kapitein. Hij moest zich hele maal inzetten om zich te hand haven. Hij kon zich niet af la ten zakken om iemand op te halen. Maar voor de ploeg een fantastische jongen. Hij waar schuwt de andere jongens als zij attent moeten zijn." Keulen. „Onderscheidt zich niet van de andere Lim burgers. Zodra hij naar huis gaat rijdt hij hard en van huis af is de inzet verdwenen. Ik was al bang dat hij op zou ge ven. Op een gegeven ogenblik klaagde hij over ziekte. Als hij had opgegeven en ik had ge merkt dat het flauwekul was, dan had hij gelijk zijn spullen kunnen inleveren." HEIN GROOTHUIS. En dan zou je het liefst willen dat je verzekeringsman naast je zat. Nou, bij Interpolis kan dat, want Interpolis heeft een kantoor dat niet alleen service geeft bij de verkoop van verzekeringen, maar ook als er schade is. En dan bent u blij dat u zo'n auto-all-in-pakket heeft met de naam Interpolis erop, want dan krijgt u niet alleen een snelle schade afwikkeling, maar ook een goede rechtsbijstand en de mensen die met u meerijden zijn meeverzekerd. Een autopolis van Interpolis alsof uw verzekeringsman meerijdt. Kantoor Interpolis, Parkstraat 9, Breda, (voorheen Fatimastraat) Telefoon: 4 98 50 4 98 51. Belt u even, dan komen wij langs pm er over te praten. (Van onze sportredactie) KLOOSTERZANDE De ronde van Kloosterzande eer ste pinksterdag kent traditie getrouw een meer dan select deelnemersveld. En dat on danks de concurrentie, die het actieve wielercomité dit jaar ondervond van de Omloop van de Kempen. Op de lijst van meer dan negentig amateurs, die zondagmiddag om drie uur vertrekken voor honderd kilo meters prijkt als grootste ve- (Van onze sportredactie) MIDDELBURG Als opvol ger van Piet Lindenberg en Cas Hubregtse is als trainer van de jeugdplan-selectiegroe- pen door de landelijke jeugd- technische commissie van de KNVB aangesteld de Vlissin- ger Jo Jansen. Jo Jansen krijgt dus zowel de A- als B-selectie van het jeugdplan onder zijn hoede. Afgelopen seizoen was het zo, dat Cas Hubregtse de geselec teerde A-junioren trainde en Piet Lindenberg de B-junioren Zeeland neemt in het jeugd plan Nederland een bijzondere positie in, want in de afdeling worden namelijk in beide ca tegorieën twee groepen gefor meerd, een boven de Wester- schelde (meestal in Goes) en een beneden de Westerschelde. Jo Jansen, (eerder trainer van het Zoutelandse De Meeu wen), is momenteel bezig met de cursus voor B-trainer, het geen mede zijn benoeming in de hand zal hebben gewerkt. (Van een werkers) onzer wiel ermede- HANSWEERT Op tweede pinksterdag draait de Rondo van Hansweert op het beken de en voor het publiek attrac tieve parcours van 1100 meter. Men wilde dit keer eens van de gewoonte afwijken en geen profs aan de start brengen, maar een sterk veld amateurs. De organisators zijn daarin volkomen geslaagd want alle Zeeuwse vedetten behoren tot de ruim vijftig vertrekkers Dit zijn dan: Cees Bal, Cees Priem, Toine van de Bunder, Wim de W-aal en Jan Raas. Zij gaan het onder andere opne men tegen Jan Spetgens, (Na tionaal kampioen), Roy Schui ten (Militair kampioen), Peter van den Donk en Aad van den Hoek. Verder is de gehele ploeg van Kavero met in de gelede ren Peer Maas, Ad van Over- veld, Wim de Wilde en Wim Westdorp present. Ook de Zeeuwsch-Vlamingen Lon Strobbe en Johnny Verbeek» zijn van de partij. De amateurs vertrekken om drie uur en moeten 110 kilometer afleg gen. Vooraf is er een wedstrijd voor aspiranten die om 1 uur begint. Een der grote favorie ten bij deze categorie is Stroo- snijder uit Moerdijk, die dit seizoen al tot fraaie successen kwam. (Van onze sportredactie) HULST Het eerste da mesteam van Taktika, dat on langs van de overgangsklasse promoveerde naar de tweede divisie, speelt morgenavond (zaterdag) om half acht een erewedstrijd in de Hulstse sporthal tegen het Antwerpse Brabo. De Antwerpse dames komen uit in de eredivisie van de Belgische competitie. Voor de wedstrijd krijgen supporters en andere belangstellenden vanaf kwart over zes de gele genheid in de foyer van Den Dullaert het bestuur van Tak tika en de speelsters plus trai ner Everaert en coach Koster geluk te wensen met de pro motie. Het bestuur van Takti ka heeft deze ere-wedstrijd georganiseerd, omdat zoals in de uitnodiging staat men de volleyballiefhebbers in Zeeuwsch-Vlaanderen een du el van hoog gehalte wilt aan bieden. (ADVERTENTIE) Shoestring smaakt héél apart bij 't eten, in plaats van aardappelen. Maar... da nieuwste smultopper uit Amerika smaakt ook heerlijk bij 'n frisdrank of 'n biertje. U bakt dit 9lanke snackje in de frituur of koekepan en zénder olie of vet in de oven of onder de grill. Shoestring is 'n nieuw diepvries- produktvan CHIPS dette de naam van Cees Priem. Maar ook de namen van Cees Bal, Ko Blok, Toine van de Bunder, Arte Deussinig, Cees van Dongen, Peter van den Donk, Peter Gödde, Hen ny Gijzel, Aad van der Hoek, Toon Konings, Wim Lie- brechts, Grant Thomas, Adrie Vasseur, Johnny Berbeke, Wim Westdorp, Leen van der Wiel en misschien Wim de Waal. De amateurs gaan dus om drie uur van start voor honderd kilometer over het volgende parkoers: start Ma- rijkeplein, Beatrixstraat, Wil lem Alexanderstraat, Errftna- straat, Margrietstraat, Tulpen- straat, John F. Kennedysingel, Pastoor Smulderstraat, Irene- straa-t en finish Marijkeplein. Voor de amateurs vertrekken om een uur een groep van veertig nieuwelingen die het parkoers dertig keer zal afleg gen of te wel zestig kilometers zal moeten rijden. Bij die veertig potentiële kanshebbers als Marcel Havik, Ton ter Harmsel, John Konings (win naar Hulst), Wim Lugtenburg, Ad van Peer, Cees Spaans, Jo Vonck, plaatselijk favoriet Cor Vervaet, Frans Verstraeten en Rob Zuijdweg. tatwtaalilojMtdsndaatt (Van onze sportmedewerker) OOSTBURG In het zwembad „De Veerhoek" werd een waterpolotoernooi gehou den dat gewonnen werd door „Schelde" Temeuzen. De door het gemeentebestuur van Oost burg beschikbaar gestelde „Veerhoek-trofee" kwam daar door in het bezit van de Ter- neuzenaren. De wedstrijden werden geor ganiseerd door de Z.V. Schei- des troom te Breskens. Er werd gespeeld in twee poules. De uitslagen waren. Sohelde-Luc- tor 10. Luctor -Schel de- stroom 2 30. Seheldestroom 2 - Schelde 06. Sehelde stroom - Bruinvis 80. Bruin vis - Meetjesland (Eeklo) 1 5. Meetjesland - Sehelde stroom 22. In de finales kwamen tegen elkaar: Sehel destroom 2 - Bruinvis (om de vijfde en zesde plaats) 5L Om de derde en vierde plaats: Luctor - Meetjesland 23. Om de eerste en tweede plaats: Schelde - Seheldestroom 21 na verlenging. Na afloop bedankte de heer A. van Haneghem, bestuurslid van Seheldestroom de scheids rechters, Wagenaar, Kools en Remery, waarna wethouder Claeys van Oostburg de prijzen uitreikte. De totaal-uitslag: 1 Schelde, 2 Seheldestroom, 3 Meetjesland, 4 Luctor, 5 Seheldestroom 2. 6 Bruinvis. (Van onze sportmedewerker) GOES Het schoolvoetbal- toernooi in Goes dat in de Paasvakantie moest worden afgelast wegens het slechte weer, werd toch nog gedeelte lijk afgewerkt. De basisscho len op Zuid- en Noord-Beve land kwamen in het afgelopen weekend in actie op het Goese sportterrein waar de christelij ke basisschool uit Yerseke in de finale met 30 zegevierde van het eerste team van de Don Boscoschool uit 's-Heeren- hoek. Beide elftallen gaan op 3e pinksterdag deelnemen aan de Zeeuwse kampioenswedstrij den in Middelburg. Eindstan den: Poule A: 1 Don Bosco school, 2 's-Heerenhoek, 2 Kloetingse school, 3 Isodoris- school Lewedorp, 4 Kohn- stamsschool Goes. 5 Marinus- school Goes 2. Poule B: 1 OLS Nieuwdorp, 2 Caspar Berge School Goes, 3 OLS 's-Graven- polder, Poule C: 1 Don Bosco school Goes 2 Jan Ligthart school Goes, 3 OLS Wolp.dijk. Uitslagen twee ronde eerste groep: 1 Don Boscoschool, 2 OLS Nieuwdorp, 3 Don Bosco school 2, tweede groep: 1 Ma- riusschool 1, 2 Chr. Nat. school Kamperland 3 Prinses Irene school. Uitslagen finale poule: Don Boscoschool 1 - Mariusschool 1 10, Mariusschool 1 - Chr. Basisschool Yerseke 02, Don Boscoschool 1 - Chr. Basis school Yerseke 02, Don Bo scoschool 1 - Chr. Basisschool Yerseke 03.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 5