VISSERS MOETEN HAVEN KIEZEN Tweede luchthaven in Brabant kan desnoods BEZORGDHEID OVER KWALITEIT WATER Kerncentrale begin 1973 in bedrijf VRAGEN ROND DE MILIEU-ATLAS Idee schets Yalkenisse maakt geen schijn van kans MINISTER OPENDE SOCIAAL ADMINISTRATIEF CENTRUM Vlissingen over concentratie visserijhavens Chronisch zieken op vakantie stad streek Zonnig en warmer GODFRIED BOMANS Op reis rond de wereld en op Rottumerplaat Zuidwest-Nederland MINISTER: Vrijdag 19 mei 1972 3 (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Het gemeentebestuur van Vlissin gen is van oordeel dat de ontwikkelingen in de Zeeuwse visserij niet moeten worden beïnvloed door een op visserijconcentratie gericht beleid van een of ander gemeentebestuur, maar dat deze voornamelijk moeten worden bepaald door de verlangens van het bedrijfsleven, i.e. de vissers zelf. Dit standpunt, aldus b. en w. van Vlissingen in een nota aan de raad. mag er niet toe leiden dat er een stagnatie zou ontstaan in de noodzakelijke aanpassing van haven- en mijnoutilage in de Scheldestad. Noodzakelijke voorzienin gen, inclusief uitbreidingen van de accommodatie, zuilen onder de te verwachten zegen van G.S. tot uitvoering ge bracht moeten bunnen worden, aldus het Vlissingse college. B. en w. verwachten kenne- lijk dat de spontane ontwikke lingen en vooral de voorkeur van de Arnemuidese vissers voor de haven van Vlissingen, er vanzelf toe zullen leiden dat in de toekomst de Zeeuw se visserij in Vlissingen te recht komt. Zoals bekend meent het col lege van G.S. dat als er dan al een concentratie nodig mocht zijn deze het best in Breskens kan worden gesitu eerd. Het college van G.S speelt bij dat alles echter niet meer dan een bemiddelende rol. In de nota aan de Vlsssingse raad wordt daarop ook fijntjes gewezen terwijl voorts de voorlopige argumen ten van G.S. ten gunste van Breskens worden afgezwakt. De hogere kosten van he- venuitbreidinig in Vlissingen, vergeleken met die voor Bres kens, zullen aldus b. en w. van Vlissingen nogal mee vallen. Binnen de sluizen kan nog van alles worden aange legd en ingericht. De gunstige invloed die van een geconcen treerde vissershaven op de ar beidsmarkt uitgaat (een argu ment ten gunste van Bres kens) moet volgens het Vlis singse college niet worden overschat. Vooruitzichten voor zaterdag en zondag, opgesteld door het KNMI op donderdag 18.00 uur. Vrij zonnig, maar ook een lokale bui en temperaturen omstreeks normaal. Weesvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor zaterdag: aantal uren zon: 6 of meer; min. temp.: van ongeveer normaal tot 3 graden onder normaal: max. temp.: van ongeveer normaal tot 3 graden boven normaal; kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent: kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. Voor zondagaantal uren zon: 2 tot 10; min. temp.: om streeks normaal; max. temp.: omstreeks normaal; kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal 60 procent. waterstanden Konstanz 292 pl. 1, Rhern- felden 232 pl. 6, Straatsburg 242 onv., Pldttersdorf 388 -3. Maxau 448 pl. 2, Plochingen 157 -17, Mannheim 285 pl. 12, Steinbach 127 -10, Mainz 285 pl. 18, Bingen 183 pl. 20, Kaub 208 pl. 24, Trier 271 -20, Ko blenz 230 pl. 32, Keulen 198 pl. 35, Ruhrort 346 pl. 16, Lo. bith 953 pl. 10, Pannerdense kop 927 pl. 10, Nijmegen 750 pl. 6, IJsselkop 871 -2, Eefde IJssel 410 pl. 8, Deventer 286 onv., Monsin 5494 -6, Borgha ren 3981 -17, Belfeld 1154 pl. 16, Grave beneden de sluis 510 -1. Hoogwater Morgen, zaterdag 20 mei Bergen op Zoom 9.20 en 21.43 Hansweert 8.34 en 21.05 Terneuzen 8.04 en 20.37 Vlissingen 7.32 en 20.10 Wemeldinge 9.10 en 21.33 (Van een onzer verslaggevers) BREDA/MIDDELBURG. Hulst, Oudenbosch, Roosendaal en Baarle-Nassau maken deel uit van de 24 gemeenten in Ne derland, die deze zomer een aantal chronisch zieken voor een week vakantie zullen ont. vangen. De zieken zullen gedurende deze vakantieweken, die de Zonnebloem dit jaar voor de tiende maal organiseert, in scholen of internaten verblij ven, die gedurende de vakantie toch leeg staan. Om het programma voor de zieken aantrekkelijk te maken zal de Zonnebloem onder ande re de medewerking vragen van plaatselijke muziek-, zang. en toneelgezelschappen. Zo'n week vakantie kost per zieke ongeveer vijfhonderd gul den. De vakantieganger betaalt zo mogelijk 175,zelf. Het resterende bedrag vult de Zon nebloem aan. Om aan dit geld te komen organiseert de Zonne bloem jaarlijks de actie Harten Vijf. Aan gezonde Nederlandse vakantiegangers wordt dan vijf gulden gevraagd voor z(jn chronisch-zieke medemens. (ADVERTENTIES) Godfrited Bomans, terug van bezoeken aan Nederlanders in den vreemde, ge ïnterviewd door Michel van der Plas. Zijn belevenissen in Engeland in 1970 bij de herdenking van Dickens honderdste sterfdag. Het dagboek van zijn verblijf op Rottumerplaat van 10 tot 17 juli 1971. En rondom deze drie hoofdschotels: een hors d'oeuvre van kleinere reisavonturen. Een gevarieerd en boeiend boek over en van een man die d'e naam had zich ongaarne te verplaatsen, maar die op alle punten van de aardbol kon worden waargenomen. 160 blz., paperback 8,90. Bij elke boekhandel. Een uitgave van Elsevier. visie op milieu en ruimte Contact-Commissie voor Natuur- en Landschapsboschermïng1372 uiterst waardevol, toekomstig IZJ waardevol woongebied, potentieel basisindustrie basisindustrie, potentieel basisindustrie, te saneren (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Binnen de bestaande infrastruc tuur van West-Brabant het totale stelsel van weg-, Schelde water- en railverbindingen en energievoorzieningen kan worden gedacht aan de mogelijke vestiging van een luchthaven indien de noodzaak hiervan zou komen vast te staan. sterk aan banden te leggen en de installaties om te bou wen. Deze uitermate voorzichtige formulering in de milieu-atlas voor Zuidwest-Nederland (zie ook elders in deze krant) heeft geleid tot het tekenen van een vliegtuigje op een van de kaarten van de milieu-atlas en wel in noordwestelijk Noord-Brabant, ergens in de buurt van Steenbergen-Dintel- oord. Tijdens de persconferentie waarin de atlas ten doop werd gehouden maakten de verte genwoordigers van de Contact commissie Natuur- en Land- schapsberseherming duidelijk, dat zij daarmee geen pleidooi voor de vestiging van een tweede nationale luchthaven in Noord-west-Brabant wilden afsteken. Zij onthielden zich van een oordeel over de nood zakelijkheid en de vestigings plaats' van zo'n luchthaven. Maar indien nationaal de keu ze op Zuidwest-Nederland zou vallen geeft het vliegtuigje een miÜeu-bewuste indicatie voor de vestigingsplaats. Daar zou de luchthaven namelijk liggen buiten de bescher mingszones om bestaande en geprojecteerde woongebieden, maar wel in- de nabijheid van grote auto- en spoorwegen. Die sanitaire beschermings zones, op een aparte kaart als grote luchtbellen om de woon gebieden getekend, hebben consequenties voor de indus trie. Die kaart geeft bijvoor beeld aan, dat de industrie langs de Zeeuwsch-Vlaamse kanaalzone enkele conflictpun- ten oplevert doordat ze te dicht bij woongebieden ligt. Die afstand moet volgens de atlas minstens 5 km zijn. Een verbetering, in het Nieuwe Waterweggebied en in de kanaalzone kan alleen nog worden verkregen, zo zegt de atlas, door de industrieën Zeer bezorgd zijn de samen stellers van de milieu-atlas over de toenemende vervuiling van de Westersehelde. In Bel gië wordt de Schelde zo sterk vervuild, dat de zuurstofverza- diging aan de Nederlands-Bel gische grens nog maar 30% bedraagt. In de Westersehelde loopt het geleidelijk weer op, tot het ter hoogte van Vlissin- gen-Breskens weer geheel verzadigd is. Gezien de voortschrijdende industrialisatie en de uitbrei ding van woongebieden zullen er volgens de atilas-samenstel- lers maatregelen moeten ko men om de lozing van afval stoffen tegen te gaan of al thans drastisch te beperken Dat zal gevolgen hebben voor de Brabantse persleiding naar Waarde en de afvalwaterlei dingen van Goes, Middelburg, Vlissingen en Terneuzen. De kwaliteit van het Belgische Scheldewater zal door ver gaande maatregelen verbeterd moeten worden. Ook zal bij de plaatskeuze voor elektrische centrales de beïnvloeding van de waterkwaliteit een factor van doorslaggevende betekenis moeten zijn. (Vervolg van pag. I). In de milieu-atlas ligt de na druk nog zwaarder dan in het „paarse boekje" op het open houden van het gebied binnen het hoefijzer. Bij die opzet hebben drie uitgangspunten gegolden, n.l. de waardering van het landschap, de zorg voor de kwaliteit van het zoe te water en de scheiding tussen basis-industrieën en woonge bieden, die minstens 5 km van elkaar moeten liggen. De Westersehelde speelt in het toekomstbeeld van Zuid west-Nederland volgens de milieu-atlas een belangrijke rol. Uitbouw van haven- en industrieterreinen in Rijnmond moet worden stopgezet en af geleid naar het Westerschelde- bekken. De atlas stélt dan ook voor: Vlissingen-Oost af te ronden volgens de bestaande plannen en te onderzoeken, of in het Westerscheldebekken in de ja ren na 1980 behalve Ossenisse ook het gebied tussen het Ka naal door Zuid-Beveland en het Schelde-Rijnkanaal voor haven- en industrieontwikke ling in aanmerking komt. Bij dit laatste heeft men het oog gehad op de goede bereikbaar heid van het gebied zowel voor zee- als binnenvaart en voor de arbeidsmarkten van Zeeland en West-Brabant. Dit verschilt in zoverre van het „paarse boekje", dat het Rei- merswaalplan er niet )meer is, of, zo men wil, op het vaste land van Zuid-Beveland is ko men liggen. Aangezien de doorsnijding van het open middengebied in het hoefijzer tot elke prijs voorkomen moet worden stelt de milieu-atlas voor de ver bindingen tussen noordelijke en zuidelijke delta, dus we gen, spoorwegen, binnenvaart- routes, pijpleidingen en hoog spanningslijnen, via de be staande infrastructuur van West-Brabant te leiden. Ook nieuwe woongebieden moeten aansluiten bij de bestaande stedelijke opbouw. De milieu-atlas is een echte atlas, In die zin, dat er meer dan dertig landkaarten van Zuidwest-Nederland in zijn opgenomen. Voor een belang rijk deel geven die kaarten een inzicht in de gesteldheid van het milieu zoals dat was voor de uitvoering van de Del tawerken en zoals het naar verwachting zal zijn als we het jaar 2000 zijn gepas seerd. Een van de conclusies is, dat de afsluiting van de Ooster schelde uit biologisch oogpunt erg valt te betreuren. De atlas dringt aan op instandhouding van de meest waardevolle na tuurgebieden als het duinge bied van Voorne, de Kwade Hoek op Goeree, de Biesbosch en het Verdronken Land van Saeftinge. Door krachtige maatregelen, ook internatio naal, zal moeten voorkomen worden, dat de Deltameren de zinkputten van Europa worden en dat via Nieuwe Waterweg en Westersehelde het kustmi lieu wordt vergiftigd. De hierboven afgedrukte kaart geeft een globale ver eenvoudigde samenvatting van wat te vinden is in de milieu atlas. „De kleuren van Zuid west-Nederland", die donder dag door de Contactcommissie Natuur- en Landschapsbe scherming is gepubliceerd. De atlas is in een oplage van 10.000 stuks gedrukt. Daarvan worden 3.0,00 exemplaren gra tis verspreid, waarmee don derdagmiddag al een begin Is gemaakt door de aanbieding aan leden van de Tweede Ka mer. De commissie hoopt, dat ze daarmee het debat van 25 mei over de ontwikkeling van Zuidwest-Nederland (het „paarse boekje") nog kan beïnvloeden. Bij die aanbieding heeft de commissie aangedrongen op een veelzijdige studie over de gevolgen van de afsluiting van de Ooslerschelde. Zij vindt, gesteund door een recente pu- blikatie van Rijkswaterstaat, dat over die gevolgen nog te veel onzekerheden bestaan. Een voorbeeld: bij de aanvaar ding van de Deltawet wist men nog nietdat de Ooster- schelde de „kinderkamer" is van de vis en garnalen die in het zuidelijk deel van de Noordzee worden gevangen. Behalve de leden van de Tweede Kamer zullen ook sta ten- en gemeenteraadsleden in Zuidwest-Nederland de atlas thuis krijgen. Want het is tenslotte de bedoeling, dat de bestuurders bij hun beleid de visie van de milieu-atlas af wegen. De Contactcommissie Na tuur- en Landschapsbescher ming is sinds 1932 het natio- nale actiecentrum voor na tuurbehoud en milieubeheer, waar 120 organisaties bij zijn aangesloten. Dank zij een sub sidie van het ministerie van CRM kan de atlas, waaraan wetenschappelijke onderzoe kers van acht instituten en diensten twee jaar hebben ge werkt voor f 19.50 worden verkocht. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG/VLISSINGEN Eind juni of anders begin juli zal het reactordrukvat, het hart van het nucleaire gedeelte van de kerncentrale te Borsele, worden geïnstal leerd. Bij de bouw van het drukvat bij de Rotterdamse Droogdokmaatschappij, hebben zich onvoorziene moeilijk heden voorgedaan, die tot vertraging hebben geleid. In november aanstaande hoopt de n.v. PZEM de kerncentrale in proefbedrijf te kunnen nemen, waarbij echter nog geen gebruik zal worden gemaakt van splijtstofelementen voor de energie opwekking. In begin 1973 verwacht men de kerncentrale in continubedrijf te kunnen nemen. Dit vertelde gisteren het hoofd van deze centrale, ir. A. Tiktak, aan een gezelschap van ruim 120 personen, allen leden van het contactcentrum op voorlichtingsgebied in Ne derland. Dit centrum vierde zijn 27-jarig bestaan met een excursie naar Zeeland, Daarbij werd behalve de kerncentrale te Borssele ook de container- terminal in Vlissingen-Oost bezocht. In het Middelburgse City theater werd voor het gezel schap de nieuwe Zeelandfilm ,Er zijn nog Zeeuwen" ver toond. De film viel bij het even deskundige als kritische gezelschap bijzonder in de smaak. Namens het provinciaal be stuur werden de bezoekers welkom geheten door gedepu teerde A. van Geesbergen, die over de film opmerkte „De titel „Er zijn nog Zeeuwen' kan alleen al tot interessante discussies aanleiding geven. Ik juich dat toe, niet vanwege de vraag wat je nu eigenlijk on der het begrip „Zeeuw" moet verstaan, maar veelmeer om dat zo'n discussie al spoedig overgaat in een discussie over de vraag welke koers Zeeland in de toekomst zal gaan vol gen. Het gaat dan om de vra gen naar behoud van eigen identiteit, van een nieuwe vormgeving misschien, ook op een aantal gebieden". De heer Van Geesbergen schetste de situatie die in de laatste tien jaar in Zeeland is ontstaan en waarbij een mid delpuntvliedende kracht die volgde uit het eilandenkarak ter van Zeeland, plaats heeft gemaakt voor een integrerende kracht. De heer Van Geesber gen verwoordde ook de kritiek die in de regio wordt vernor men, omdat de rijksoverhid te lang heeft nagelaten de finan- ci le en organisatorische voor waarden te scheppen voor een goed beheer van het nieuwe receratielandschap dat in en om de Grevelingen is ontstaan. Dat er op recreatief gebied nog heel wat werk aan de winkel zal zijn, toonde de heer Van Geesbergen aan door de mededeling dat het investe ringsprogramma in de recrea tieobjecten voor de komende tien jaar op ongeveer 141 mil joen gulden aan overheidsgel den zal komen. Na de vertoning van de Zeelandfilm sprak de direc teur van het ETI voor Zee land, drs. M. C. Verburg, het grote gezelschap toe. Hij be lichtte speciaal de economi sche aspecten van de Zeeuwse ontwikkeling voor zover die in. de totstandkoming van zeeha venindustrieën en daarvan af geleide bedrijven tot uitdruk king komen. De excursie van het contactcentrum werd be sloten met een ontvangst op het provinciehuis te Middel burg, waar de commissaris van de koningin, mr. J. van Aartsen, de bezoekers harte lijk toesprak. DEN HAAG (ANP) De ondervoorzitter van de con tactcommissie voor natuur- en landschapsbescherming, mr. H. P. Gorter, heeft donderdag middag in Den Haag bij de presentatie van de milieu-atlas „De kleuren van Zuidwest-Ne derland" verklaard, verheugd te zijn dat het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk een subsidie voor de uitgave van de atlas heeft willen opbrengen. Hij zei dit in antwoord op vragen van journalisten, die informeerden hoe de commis sie dacht over de opmerkingen van het PSP-Kamerlid Van der Spek. Deze heeft n.l. de minister van CRM gevraagd of deze ook vindt, dat de atlas een buiten-proportioneel kost bare uitvoering heeft gekregen en op welke wijze in de toe komst dergelijke „uitspattin gen" kunnen worden voorko men. De secretaris van de werk groep, die de atlas heeft voor bereid, P. Nijhoff, achtte de uitgave van de atlas, gezien het belang van de zaak, die in het geding is, gerechtvaardigd. Hij wees erop, dat de atlas losbladig is, waardoor de bla den afzonderlijk gedrukt kon den worden. Van de totale op lage van 10.000 stuks zullen drie- tot vierduizend gratis worden verspreid onder men sen, die met de ontwikkeling van Zuidwest-Nederland te maken hebben en de beslissin gen moeten nemen. Hij vond het gelukkig, dat de commis sie daarom niet tevergeefs bij CRM heeft aangeklopt.' (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG Het plan ideeschets Valkenisse dat door de Axelse KVP-afdeling is ge lanceerd ais alternatief voor onder andere het Baalhoekpian, maakt geen schijn van kans ooit te worden uitgevoerd. Dat blijkt uit het antwoord van minister Drees (Verkeer en Waterstaat) op schriftelijk door de kamerleden Dusar- duijn en Assmann (beiden KVP) gestelde vragen. Drees vergelijkt het plan met een in de raad voor de water staat besproken plan tot afslui ting van de Westersehelde dat op grond van de excessief hoge kosten en de lange tijd van voorbereiding en uitvoering (vijftien tot twintig jaar) werd afgewezen. De in de raad voor de waterstaat aangevoerde ar gumenten gelden volgens de minister ook voor het plan Val kenisse, reden waarom hij van mening is „dat een dergelijk plan niet voor realisering in aanmerking komt". Het plan Valkenisse voorziet zoals bekend in een kanalisa tie van de Westersehelde door middel van een stuwsluizen- complex. Bij de uitvoering er van zou het Baalhoekkanaal niet hoeven te worden aange legd, waardoor het verdronken Land van Saeftinge gespaard blijft. Bovendien zou meteen een vaste oeververbinding tus sen Zeeuwsch-Vlaanderen en Zuid-Beveland tot stand komen. De voor Zeeuwsch-Vlaanderen aanhangige industrialisatie plannen zouden verwerkelijkt kunnen worden op een indu strie-eiland in de Westersehel de (op de daar liggende zand platen). Drees zegt in zijn antwoord, dat een mogelijke afsluiting van de Westersehelde (zover mogelijk naar het westen of bijvoorbeeld ter hoogte van Perkpolder) ter sprake is ge komen in de raad voor de wa terstaat bij de behandeling van het advies over het Baalhoek kanaal en de bochtafsnijding bij Bath. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De sociale werkvoorziening voor hoofdar beiders in Midden-Zeeland heeft in enkele jaren tijds een enorme vlucht beleefd. In het najaar van 1969 werd er or Walcheren een administratief dienstencentrum gesticht. Ir het gebouw waarin het een trum was ondergebracht, was welgeteld een man werk zaam. Dertig werkten extern als uitzendkrachten. Momen teel telt het dienstencentrum een kleine 90 personeelsleden, waarvan er 44 in het gebouw zelf werkzaam zijn. Ook het aantal en de soort van de opdrachten cumuleer den. Daardoor diende al vrij spoedig de noodzaak van nieuwbouw zich aan. Gisteren werd een mijlpaal in de nog jonge geschiedenis van het „SAC" zoals het tot voor kort heette, bereikt. De minister van Sociale Zaken drs. J. Boersma, verscheen gisteren aan de Vlissingse Mercurius- weg om daar het nieuw, pavil- .j oenachtige gebouw waarin het administratief dienstencen trum is ondergebracht, te ope- Aanwezig waren niet alleen de commissaris van de konin gin in Zeeland, mr. J. van Aartsen, en enkele gedepu teerden, maar eveneens burge meesters en wethouders van Vlissingen en de buurgemeen ten. Het administratief dien gedragen door een gemeen schappelijke regeling. Deelne mende gemeenten zijn zowel op Walcheren als Zuid-Beve land te vinden. In de De Ruyterzaal van Britannia in Vlissingen hield minister Boersma een toe spraak waarin hij het licht liet vallen op een tak van sociale werkvoorziening die zoals hij zei „tot dusverre wat in de schaduw is gebleven, doch intussen een opvallende ont wikkeling heeft doorgemaakt. Alleen in Zeeland reeds bie den de bedrijfseenheden van de sociale werkvoorziening werkgelegenheid aan 1300 mannen en vrouwen die bij het ontbreken van deze moge lijkheid moeilijker dan ande ren elders weer emplooi zou den vinden. De administratieve sector rukt in het geheel van sociale werkvoorzieningen sterk op. Landelijk gezien, aldus de mi nister, gaf deze sector in 1965 aan 1800 personen werk. Het aantal is nu tot ruim vijfdui zend gestegen. Opmerkelijk daarbij is, dat veertig procent van de werknemers extern is geplaatst, vooral bij overheids diensten. Van de vier admini stratieve dienstencentra die ons land in 1966 kende, groei de het aanital uit tot vijftig. De verscheidenheid aan be- dr-ijfsbranches in de sociale werkvoorziening groeit van jaar tot jaar, een hoopgevend verschijnsel, aldus de be stencentrum wordt namelijk windsman. Zoals ook tevoren was ge daan door de voorzitter van het bestuur van het centrum, de heer J. A. van Bennekom. vestigde minister Boersma er de aandacht op dat het dien stencentrum niet mag worden gezien als een doodlopende straat. Het vervult veeleer een brugfunctie, zo zei hij. Hij waarschuwde echter voor een selectie- en plaatsingsgebied dat zich op al te gemakkelijke beslissingen baseert. De situa tie in Zeeland boezemde hem wat dit betreft evenwel ver trouwen in. Voorzitter Van Bennekom had in zijn openingstoespraak gewezen op de effecten die de teruglopende conjunctuur ook op de werkzaamheden van het dienstencentrum heeft. In dit verband gewaagde hij van het altijd aanwezige spanningsveld tussen de eis van economische rentabiliteit voor een diensten centrum en de eis van sociale bewogenheid waarmee men de werknemers dient te bejege nen. De burgemeester van Vlis singen drs. T. Westerhout, zag in de totstandkoming van het gebouw, op een vitaal punt in Vlissingen, een argument ten gunste van de tweede kanaal- brug. Burgemeester H. Koe- voets zei, als voorzitter van de stichting werkplaatsen Wal cheren, kort en krachtig: „De mensen die in het diensten centrum werken, hebben geen medelijden nodig, wel begelei ding". Een vertegenwoordiger van de bedrijfskern wees op de ontvankelijkheid bij het perso neel voor een idee dat minis ter Boersma bij een vorige gelegenheid heeft gelanceerd: ondernemingsraden, ook voor de administratieve diensten centra. De directeur van het nieuwe centrum, de heer A. Beun. voerde een pleidooi voor het krijgen van overheids opdrachten. Het nieuwe centrum werd in gebruik gesteld door het starten van de drukpersen. De een leverde een in de ochtend gemaakte foto van de minister in grote oplage af, de ander voorzag de aanwezigen van een drukwerk waarop de ge schiedenis van het centrum was beschreven. Na de plech tigheden in Vlissingen, vertrok de minister naar Zierikzee, waar hij een kort werkbezoek bracht.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 3