IN TERNEUZENSE KERNEN Feestmuziek door politiekapel voor bejaarden J WIJK KRIJGT OPENING KERK OP REELDRUIS Terneuzenaar verongelukt Hans Wiegel sprak op vergadering in Axel W elzijnscomité laat zich niet om de „belt" leiden KKer BIERTAP- WEDSTRIJDEN HI-FI /STEREO VIERDE LUSTRUM Geen eensluitend standpunt over gewestvorming Belg wint zeehengel- wedstrijd streek 4 BRIEF NAAR B. EN W. TERNEUZEN Moederdag Bloemendag 1/^ fill n lira Recht van kritiek GOEDE ZAKEN VIERDE Brandende steen blijkt fosfor Smidse IJ zendij kenaren winnen rally voor Rode Kruis Yijf jarige onder auto Zaterdag 13 mei 1972 5 Het monteren van kistenvan de zweefvliegclub EZAC trok veel belangstelling. (Van een onzer verslaggevers; TERNEUZEN Naar aanleiding van het bezoek dat de Ter- neuzense gemeenteraad dinsdag a.s. aan drie vuilstortplaatsen in het Duitse Bochum zal gaan brengen heeft het welzijnscomité Terneuzen-Zuid zich met een brief tot h. en w. en dj raadsleden gewend. Het comité waarschuwt de Terneuzense gemeentebestuur ders zich miert „om de bedt te laten leiden." Het schijft: De volksaard van onze oosterbu ren staart er borg voor dart u een modeldaigje gepresenteerd krijgt. Het zien van een belt alleen kan slechts een zeer geringe indicatie- geven van hetgeen er in werkelijkheid aan de hand is, geweest is en in de toekomst no,g zal gebeu ren." Het welzijnscomité advi seert de raaid met klem oo-k dichter bij huis eens in de materie te duiken en verwijst maar de publicaties in de pens met betrekking tot oorzaken en gevolgen vam aantasting van het leefmilieu in Neder land. (ADVERTENTIE) «en tuincentrum Middelburg - Souburg - Goes (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In het kader van de feestelijkheden rond de opening van het nieuwe Terneuzense stadhuis heeft het muziekkorps van de Maastrichte gemeentepolitie concerten gegeven voor bejaarden in de kernen Biervliet, Hoek, Sluiskil én Zaamslag. Het optreden van de Limburgse politiemannen werd overal op hoge prijs gesteld. De vierde en voorlaatste dag van de stadhuisfeesten be gon 's morgens met een internationaal politie-volleybal- toernooi in de Sporthal, waarvoor de belangstelling bij zonder groot was. De zweefvfliag-oLulb EZAjC Terneuzen took met vijf gede monteerde kisten dooo- de voornaamste kernen en woon wijken van de gemeente. De zweefvliegers hadden de pech dart onderweg hun geluidsin stallatie uitviel, zodat het meer een stiM-e omgang werd. Op een terrein bdjj hert stadhuis werden enkele toestellen weer in elkaar gezet, waarbij vooral de jeugd in groten getale be langstellend toekeek. Er be staart in. Zeeowsah-Vlaianideren een groeiende animo voor de zweefvüiegspart. De EZAC be schikt over een eigen vliegveld in de nabijheid van Hoek. De jeugd ban tegen zeer geringe kosten voor heft zweefivËieigbre- vert worden opgeteld. TTet mei-bulletin van de Stichting Zeeland heeft een beknopte weergave gege ven van de kritische bijdrage aan de inspraak op het „paar se boek" door enkele stafleden van de Stichting Zeeland. De stafleden spraken, aldus meldt het bulletin, namens de directeur en de rest van de staf van de stichting. De strek king van hun betoog vindt de lezer op pagina 3. Er zijn onlangs over de wij ze waarop de Stichting Zeeland haar geluid op een Haagse hoorzitting heeft laten klinken, vragen aan het Provinciaal Be stuur van Zeeland gesteld. Achter deze vragen proeft men een zekere verwondering, dat stafleden van de Stichting naar Den Haag mogen tijgen om daar kritiek uit te oefenen op het werk van de Rijksplanolo gische Commissie. Ons komt het allerminst vreemd voor, dat de Stichting Zeeland, als pro vinciaal ,welzijns-departement' het paarse boek van kritische kanttekeningen voorziet. Immers, de kritiek, die een vergelijkbare instelling als b.v. het E.T.I. voor Zeeland op de beleidsdenkbeelden levert, wordt gewoonlijk in dank af genomen. Dat zijn „waardevol le bijdragen aan de oordeels vorming", wordt dan veelal opgemerkt. De Stichting Zeeland werkt alleen minder met cijfers, maar hanteert het menselijk welzijn als uitgangspunt bij de Bena dering van de problemen. Dat is allerminst laakbaar. 's Avonds heerste op de Stadhuismarkt in de trant van hert Waterlooplein een gezelli ge drukte. Beroepskunstenaars toonden er hun werk en een ruilbeurs, postzageiltoeurs en handelaars in kleine dieren maakten goede zaken. Voor een Zeeuwse primeur zorgde de openbare biblio theek met een audiovisuele voorlichting. In een kraam kon het publiek inliicbtiingem op al lerlei gebeid vnaisen die dan doorgegeven wennen aian de informatiekelder in het stad huis. (ADVERTENTIE) Hoofdstraat 16 St. Jansteen - Hulst tel. 01140-2491 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op vrijdag 26 mei kunnen horeca-onder- nemers hun vakmanschap in Het biertappen tonen op een wedstrijd die in hotel Rotter dam wordt gehouden. Het is voor de 20ste keer dat deze wedstrijd in Terneuzen wordt georganiseerd. Naast prijzen van het CBK zijn nog meer prijzen beschik baar gesteld. De biertapwed strijd begint om 2 uur. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Bewoners van Terneuzen-Zuid die om de een of andere reden niet te genwoordig kunnen zijn bij de opening van de nieuwe op- standingskerk aan de Bela- mystraat, kunnen deze gebeur tenis op hun tVrUfitvanger vol gen. De fiinma Kramer in Terneu zen zal op 19 mei, de dag waarop heit kertkoenifcrum in gebruik wordt genomen, een gesloten te-circuit aansluiten op de oenitaale antenne aan de Mozartbof. Op deze wijze kun nen de bewonems van de Mo zaïrfihof en Schuberthof, wan neer zij hun ontvanger op ka naal 7 instellen de openings plechtigheid thuis meemaken. De uitzendlinig vindit plaiaits tussen 20 uur en half ticrn. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De leden van de commissie voor de ruimtelijke ordening in Axel zijn gister avond nog niet tot een eens luidend standpunt kunnen ko men over de gewestvorming. De meningen bleken verdeeld en weken ook af van die van het college van b. en w. Zoals bekend is het Axelse college voorstander van een zoge naamd „zwaar" gewest met uit voerende bevoegdheden en di recte verkiezingen. De Maastrichtse politie kapel gaf een concert bij het bejaardentehuis in Biervliet. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN/KNOKKE De geheimzinnige brandende „steen" die, zoals gemeld 2 leerlingen van de De Ruyter- school te Vlissingen verwond de, is naar de politie te Knokke mededeelt, vrijwel zeker een brok fosfor, afkomstig van een fosforbom, die in de laatste oorlog op het strand tussen Cadzand en Knokke is ontploft. De politie van Knokke is er nog niet in geslaagd meer stuk ken fosfor op net strand te vinden. Op monitors kon men op de Stadhuismarkt volgen hoe in de informiatiekeLder werd ge werkt om heit antwoord op de gestelde vragen te kunnen ge ven. De centrale stichting voor sooiiaa-l cultureel wenk presen teerde een ..doe-markrt". waar naar hartelust kon worden ge knutseld of spelletjes gespeeld konden worden. Op hert sport veld in Hoek gaf de atletiek vereniging ScheMiesport een demonstratie van verscheidene takken van atletiek. In hert Zuidiandthieater verzorgde het jongerenkoor Ritmieo voor be jaarden een zang- en snowa- vond. Een taptoe van de Maas trichtse politiekapel en een show van hert eerste Terneu zense Majorettenpeloton sloten de vierde feestdag af. (ADVERTENTIE) \XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXV» De bar van gezellige mensen INTIEME SFEER Geopend v.a. 6 u. 's avonds Woensdag gesloten Gr. Bagijnestraat 23, Huist Tel. 01140-3372 ANNXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX* (Van onze correspondent) TERNEUZEN Op de avond van Hemelvaartsdag om 11 uur is de 19-jarige R. den Doelder uit Terneuzen op de brug Sluiskil dodelijk veron gelukt. De politie werd ge waarschuwd door de 'dienst doende brugwachter. die meldde dat er een bromfiets tegen een pijler van de brug stond. Toen surveillerende agenten ter plaatse kwamen vonden zij naast de bromfiets een jongeman, die ernstige hoofdwonden had opgelopen. De bromfiets zat met het voorwiel onder de pijler aan de westzijde, oip de secondaire weg geklemd. Dokter Van Haelst stelde wast dat de jon gen reeds was overleden. Het stoffelijk overschot werd naar het Elisabethziekenhuis te Sluiskil gebracht. Daar de po li'tie geen enkele aanwijzing heeft omtrent de oorzaak van het ongeluk, verzoekt zij eventuele getuigen zich met 'laar in verbinding te stellen (Rose gracht, Terneuzen, tel 01150-4151). (Van een onzer verslaggevers) AXEL Volgens fractievoorzitter Hans Wiegel van de VVD maakt het de economische toestand van dit moment noodzake lijk om de wiebeltax zo snel mogelijk op te heffen. Hij heeft dit gezegd op een gisteravond in De Halle in Axel gehouden bijeen komst van de VVD en de JOVD, de jongerenorganisatie van de VVD. Hans Wiegel heeft hier on- tussen werkgevers en werkne- der meer ook opgemerkt, dat het van het grootste belang is de stagnerende Nederlandse conomie weer zo snel moge lijk nieuwe impulsen te geven en dat de inflatie met alle middelen bestreden moet wor den. Zowel het niveau van lo nen als prijzen moet volgens Wiegel teruggedrongen wor den en dat kan in dat stadium nog nauwelijks zonder over heidsbemoeienis. zo meent de fractievoorzitter. Het bedrijfs leven heeft haar voor het loon- en prijsbeleid opgeëiste verantwoordelijkheid niet kunnen waamiaken. aldus de VVD-er. die om deze reden van mening was. dat deze ver antwoordelijkheid daarom ook niet langer alleen in handen van het bedrijfsleven kan blij ven. In dit kader wees hij op het belang van het gesprek mers. zoals dat eind mei zal plaatshebben in het Cats- huis. „Dit mag geen vrijblijvend gesprek worden, maar er moe ten keiharde afspraken voor de komende jaren uit komen. Als dat niet gebeurt, heeft de regering de plicht om een ei gen loon- en prijspolitiek te gaan voeren", aldus zijn be toog in Axel. Als dat nodig is om lonen en prijzen te kunnen terugdringen, moeten daarvoor eventueej maar wijzigingen in wetten worden aangebracht. Hans Wiegel heeft op deze bijeenkomst in Axel berekend, dat een opheffing van de wie beltax de Nederlandse belas tingbetalers op jaarbasis een bedrag van 750 miljoen gulden oplevert. Daarmee zou de eco nomie al een aardige impuls kunnen krijgen. De wiebeltax bedraagt op dit moment 3 pro cent. „Als een bedrijf zou functioneren, zoals de over heid soms functioneert, dan zou dat bedrijf allang failliet zijn", zo zei Wiegel. Hij is uitvoerig op de financieel-eco- nomische positie van Neder land ingegaan, daarbij ook rui me aandacht bestedend aan de begrotingspositie van Neder land in het komende jaar. Wil len we de toekomst van Ne derland voor de komende ja ren niet in de afgrond werken, dan is het volgens Wiegel no dig om ook eens naar andere EEG-landen te kijken bij het opstellen van de gegroting voor 1973. Over de politieke samenwerking in het volgen de jaar zei hij: „We zijn be reid om mee te werken aan een compromis voor 1973, ma ir niet tot elke prijs". Op deze bijeenkomst wer den door de mensen in de zaal aan Wiegel onder meer nog vragen gesteld over de linkse invloeden in publiciteitsmedia en over de Vietnam-Bolitiek van de VVD. (Van een onzer verslaggevers) SCHOONDIJKE De Tra ditionele Rode-Kruisrally, die dit jaar op Hemelvaartsdag om 14 uur begon op de Brink in Schoondijke is een groot suc ces geworden. Er was een flinke opkomst- De heer Hoste dankte dan ook al de deelnemers die dit jaar hebben bijgedragen aan het succes. De opbrengst van de oriëntatierit is bestemd voor het Rode Kruis. De rit voerde van Schoon dijke door het West-vbgkcmf Vlaamse land weer terug naar Schoondijke. De uitzetters, de heren P. de Jonge en C. Ko- lijn hebben er voor de deelne mers een gezellige middag van kunnen maken, 's Avonds werd door voorzitter H. van Geffen de prijsuitreiking ver richt. De deelnemers startten in een a- en een b-klasse. De uitslagen waren als volgt: B-klasse: 1. R. van Vooren IJzendijke 279 strafpunten, 2 P. de Bakker Westdorpe 346, 3. J. Moelaert Schoondijke 397, 4. G. Hemela-ar Terneuzen 423, 5. D- van Hoorn Hóek 510, 6 A. de Vos Schoondijke 517, 7. van van Vooren IJzen dijke 523, 8. G. Taelens Schoondijke 578, 9. P. van Westeinde Oostburg 578, 10. R de Dekker Breskens 604. A-klasse: 1. I. van Hijfte IJzendijke 245 strafpunten, 2. Th. Rodrigo Terneuzen 21, 3, C. Verpleeg Aardenburg 305, 4. A- van Hijfte Hoofdplaat 318, 5. C. Risseeuw Zaamslag 426, 6. A. van Tiggelen Bier vliet 428 ,7. I. Baarens Oost burg 433, 8. H. Haselager Koewacht 440, 9 C. Verroste, IJzendijke 444, 10. J. Aers Oostburg 450. medische diensten HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg Dokter N. Rijk, Oudekerkstr. 2 AandenbuTig, tel. 01177- 1466. Axel Dokter Schdltmam, tel. 1777 (b.g.g. 01157-1451). Biervliet, Hoofdplaat en IJzen dijke Dokter Kalkman, Biervliet, tel. 01152-345. Borsele en Nieuwdorp c.a. De praktijk van dokter Ki- viet te Borsele wordit waar genomen door dokter Gel derblom, Nieuwdorp, tel. 01196-327. Breskens en Groede Dokter Janzan, Groede tel. 01171- 366. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande Dokter G. d-e Meyer, te Sluis, tel. 01178-366. Clinge, Koewacht en St.-Jan- steen Dokter Melchers te Koewacht, tel. 01146-327. Driewegen, Hoedekenskerke, 's-Heerenhoek en Ovezande De praktijk van de huis artsen J. Geldof, J. Kole en S. Wöstmann wordt tot maandagochtend 8 uur waargenomen door dokter H. Zwartelé, te 's-Heeren hoek, tel. 01105-280. Goes Dokter F. v. Peer, Oostsimgel 132, tel. 5306. Ileinkenszand, 's-H. Arends- kerke en Wolphaartsdijk Dokter D. v. Dricl, 's-H. Arendskeirike, tel. 01106- 1202. Hulst Dokter W. Gdelen, tel. 2969. Kloosterzande Dokter Bu- waldia, tel. 01148-277 tot maandagmorgen 8 uur. Middelburg Dokter M. Rey- erse, Seisweg 29, tel. 01180- 3456 (zaterdag) en doikter A Boerwin-kelNoondweg 214, tel. 01180-2460 (zon- (Van onze correspondent) TERNEUZEN Toen de vijfjarige J. van der V. uit Terneuzen plotseling achter de draaimolen op het nieuwe stadhuisplein vandaan liep, kwam hij onder de auto te recht van L.R.S, uit Terneu zen. Het kind werd met een lichte hersenschudding per ambulance naar het Juliana ziekenhuis overgebracht. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Slechts en kele minuten na de geplande tijd van de prijsuitreiking kregen de deelnemers van de I5e internationale zeehengel- wedstrijd een stencil in han den waarop de volledige uit slag was vermeld. Direct daarna ging de voor zitter, de heer C. J. van de Broek, in de geheel bezette bovenzaal van café „La Belle Vue" over tot de uitreiking van de ereprijzen en bekers. Winnaar van deze wedstrijd met zijn ongeveer 400 deelne mers werd de heer N. de Bick, lid van de „Noordzeevis sers" te Knokke (België) met 1222 punten, die naar hij trots vertelde reeds driemaal een internationale hengelwedstrijd had gewonnen. Behalve een waardevolle prijs won hij de beker voor de beste hengelaar. Tweede werd Jac. Cornelis- sen te Othene (ONI) met 884 punten (een rijwiel) en een beker voor de best geklasseer de Nederlander. 3 D. Davidse, Vlissingen 726 punten, 4 J. Hebbrecht (Ganda) Gent 717 punten en deze won omdat zijn landgenoot De Buck al een beker had, en reglemen tair niemand twee bekers of ereprijzen kan winnen, de be ker voor de beste buitenlan der, 5 mevr. Roose, (Zeedui vels) Dixmuiden 662 punten en de beker voor de beste buitenlandse dame, 6 J. van Drongelen (ONI) Sluiskil 631 punten, 7 A. van Iwaarden (Wielingen) Cadzand 621 pun ten, 8 R. van Waes (de Vogel) Kloosterzande 611, 9 P. Ver- ghucht (Molen vissers) Zee- brugge 609, 10 P. Lair, Oosten de 607. De beker voor de best geklasseerde Nederlandse da me werd gewonnen door mevr. Goedhart te Vlissingen met 420 punten. Reimerswaal Dokter P. Pol derman, Yerseke, tel. 01131- 1300. En dokter P. Aldewijn, Kruiningen, tel. 01130- 1566. Sas van Gent Dokter E. du Puy, Staftionsstr. 26, Sas van Gent, tel. 1777. Sluiskil, Philippine en Hoek Dokter Jongsma, Julianastr. 2, te Hoek, tel. 356 (b.g.g. 345). Terneuzen Dokter Jiskoot, Mairkt 25, tel. 2303. Vlissingen Dokter Mijnlieff, tel. 2525 (toit zaït. 24 uur) en dokter Sluyter, tel. 2225 (van zaterdag 24 uur tot zondag 24 uur). Zaamslag Dokter C. Ver- hO'O-m. TANDARTSEN O.-Z.-Vlaanderen Tan. A. v-an Ravels, Statioi» 14, Hulst, tel. 01140-2205 za terdag van 10-10.30 en van 18-18.30 uur en zondag van 12-12.30 uur. W.-Z.-VIaanderen Tandarts A. v. Henk, Oostburg, tel. 01170-2493 (zaterdag en zondag van 12-12.30 uur). Walcheren Tandarts A. de Koning, Kanaalstr. 91, tel. 01183-1347 te O.-Souburg (zaterdag van 9-10 uur, zon dag van 11-12 uur). Z.- en N.-Beveland Tand arts, A. Laumen, Clara's Pad 71, Heinkenszand, tel. 01106-1288. (Zaterdag van 9-10 uur, zondag van 9-10 uur). DIERENARTSEN Axel en Zaamslag Dokter C. Cysouw, Stationsatr. 10, tel. 01155-1488. N.- en Z.-Beveland Dokter G.. Bonesehanscher te Kruii- r/ngen, tel. 01138-1233. WIJKVERPLEGING Ellewoutsdijk e.o. Filius, Beatrixstr. 10, Nieuwdorp, tel. 01196-200. Groot-Axel Zr. K. Geleynse Oosrtersrtr. 2 te Axel, tel. 01155-1885. Hoek, Sluiskil en Philippine Zr. Bouwens, Hoek, tel. 01154-274. Hoek, Sluiskil, Philippine Zr. Bouwens, te Hoek, tel. 01154-274. Sas van Gent Zr. V. Dorse- laer, Beneluxstr. 128, tel. 01158-1916. Terneuzen Zr. M. Vermey- lem Dennenstr. 7, tel. 3829. Hulst er. Hontenisse Zr. Verreecken, tel. 01142-344. Goes Zr. Coomians, tel. 7970. Aardenburg, Cadzand, Oost burg en Sluis Zr. Lensen, Aardenburg, tel. 01177- 367. Biervliet, Breskens, Groede, Hoofdplaat, Schoondijke en IJzendijke Zr. Adriaanse, Groede, tel. 01171-367. APOTHEKEN Goes Zeeuwse Apotheek, tel. 5255. Middelburg Apotheek A. Ringeling, Lange Delft 133, tel. 2538. Terneuzen Apotheek Klaas- sen, tel. 2090. Vlissingen Apotheek J. v. d. Sande, Badhuiisstr. 22-24, tel. 2066. examens WOLPHAARTSDIJK In het Academisch Ziekenhuis te Leiden slaagde mej. A.C. Noteboom te Wolphaartsdijk voor het examen van de oplei ding intensive Care Verpleeg kunde- t

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2