Veel ouderen naar Zeeuws studiefonds EUROP AFRIJS VOOR ZELZATE Jeugdkoor uit België zingt in Aardenburg Prins Claus prijst paarse boekje AANTAL AANVRAGEN UIT WEST-Z.-VLAANDEREN GERING Nederland wil versterking EEG-samenwerking Minister geeft subsidie aan Hongerkrant HET WEER IN EUROPA UIT DANK VOOR GASTVRIJHEID Bloot op toneel mag maar dan wel stil staand bloot Ondernemingsraad Honig wil geen renteverlaging Spanjaard krijgt 520 jaar SECRETARESSE NEERGESLAGEN EN BEROOFD KLACHT OVER ONVEILIGE STRIJKIJZERS Bejaarde zwaar gewond bij aanrijding Brand in zilver mijn: zeker 29 doden Braziliaan wint ruim zes miljoen in voetbalpool Instortingsgevaar Edammer toren nog aamvezig HHünM Gemeente Axel BEKENDMAKING Gemeente Axel BEKENDMAKING GEMEENTE REIMERSWAAL Te koop 3 KAMER HOEKFLAT Donderdag 4 mei 1972 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG —De verde re ontwikkeling van het Zeeuws studiefonds hangt ten nauwste samen met het beleid dat de rijksoverheid in de na bije toekomst zal gaan voeren op het punt van studietoela gen. Pas in de loop van hel komende studiejaar kan wor den beoordeeld in hoeverre de rijksregeling studiekosten van invloed zal zijn op de activi teiten van het Zeeuws studie fonds. Het fonds voorziet duidelijk in een behoefte, aldus blijkt uit het jaarverslag 19701971, dat gisteren is verschenen. Het aantal aanvragen, dat in het verleden aan het tanen was, is in het studiejaar 19701971 gestegen. Voor het studiejaar 1971—1972 werden 242 aan vragen om financiële steun in gediend. Het aantal toekennin gen steeg van 1970 tot 1971 met 24 procent. Het totaal der uit gekeerde renteloze voorschot ten nam toe het 34(4 procent. Ook het gemiddelde bedrag van de uitkeringen liep op en wel met 29 procent. Niet al leen het toegenomen aantal uitwonende aanvragers is hier van de oorzaak, maar het stu diefonds bespeurt ook duide lijk de invloed van de kosten stijgingen. Het Zeeuws studiefonds wordt gesubsidieerd door de provincie Zeeland en door de Zeeuwse gemeenten. Ook de agrarische organisaties en de Kamers van Koophandel ge ven bijdragen. In een overzicht van de toe gekende studiebijdragen door het fonds bespeurt men een toegenomen studiebehoefte bij oudere personen. Het aantal verzoeken om bijdragen over 1971 in deze categorie is met bijna 100 procent ten opzichte van het gemiddelde percenta ge over de voorafgaande jaren. Opvallend was ook de daling van het aantal aanvragen ten behoeve van de categorie 17- tot 19-jarigen. Wat de her komst van de aanvragen be treft, hier bleek dat de be langstelling voor studie in de agrarische milieus, in vergelij king met die van andere zelf standigen, is gestegen. Ook in de groep handarbeiders is een stijging waar te nemen. Het aantal aanvragers uit gezinnen met inkomersklasse boven de 21.000 gulden per jaar trekt eveneens de aan dacht door zijn vrij sterke toe name- De meeste aanvragers komen uit Walcheren, gevolgd door Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren en Zuid-Beveland. West-Zeeuwsch-Vlaande- ren staat samen met Schou- wen-Duiveland onder aan de ranglijst. Het aantal aanvra gers voor studietoelagen in Zeeuwsch-Vlaanderen heeft de neiging tot dalen, ofschoon over het algemeen in de dun bevolkte gebieden van Zee land het aantal aanvragen aan het toenemen is. (Van onze correspondent) ZELZATE De Raad der Europese Gemeenten te Straatsburg heeft aan de gemeente Zelzate, de Belgische gemeente, die aan Sas van Gent grenst, de Europaprijs toegekend. Deze prijs wordt jaarlijks geschonken aan een gemeente, die zich verdienstelijk heeft gemaakt in het streven naar de Europese eenmaking. stellingen als zwembaden en campings. Zelzate is nu de vierde van de zes gemeenten, die een Eu ropaprijs in ontvangst mag ne men. Reeds eerder werd de prijs toegekend aan Aubenas, Schwarzenbek en Sierre. Aan Zelzate en Sierre werd vroe ger reeds het Europees ere- vaandel overhandigd. De overhandiging van de prijs zal hoogstwaarschijnlijk te Zelzate gebeuren. Voor de inwoners van deze stad dan een reden om een aantal festi viteiten op touw te zetten. Ge woonlijk wordt de prijs uitge reikt door een delegatie van de Raad van Europa in aanwe zigheid van tal van personali teiten uit het betrokken land- Zelzate wordt met deze prijs beloond voor het werk dat de gemeente reeds 17 jaar doet in een groep van zes gemeenten om in deze beperkte kring iets van de Europese saamhorig heid te verwezenlijken. Op 27 augustus 1955 gingen de vier gemeenten Aubenas (Frankrijk), Sierre (Zwitser land), Schwarzenbek (Duits land) en Zelzate de plechtige verbintenis aan om blijvende betrekkingen te onderhouden tussen de besturen van deze steden en door een beter on derling begrip het gevoel van Europese broederschap te ont wikkelen en gezamenlijk aan een Europese eenheid te wer ken. Op 30 september 1960 traden ook Cesenatico (Italië) en Delfzijl tot deze kring van Europese gemeenten toe. Om de twee jaar wordt in een der gemeenten een groots congres gehouden, waarop werkgroepen met afgevaardig den uit de verschillende lan den de samenwerkingsmoge lijkheden op gebieden als bij voorbeeld onderwijs, toerisme, sport, pers e.d. uitwerken. Dit leidde reeds tot prakti sche resultaten, zoals het uit wisselen van klassen, het uit nodigen van studenten, het or ganiseren van sportoritmoetin- gen en het deelnemen aan el- kaars feestelijkheden. Ook op toeristisch gebied bieden deze gemeenten elkaar faciliteiten. Zo krijgen bijvoorbeeld de in woners van Zelzate in Cesena tico (vlakbij Rimini) gratis toegang tot gemeentelijke in- (Van een onzer verslaggevers) SCHEVENINGEN Prins Claus vindt het „paarse boek je", het rapport van de Rijks planologische Commissie over de ontwikkeling van Zuidwest- Nederland een gelukkige bena dering van de planologie. Dat heeft hij verklaard na afloop van een lunch die de Neder landse Kamer van Koophandel voor België en Luxemburg in Scheveningen heeft aangebo den. Bij die gelegenheid heeft de prins zijn bezorgdheid geuit over de situatie, zoals hij zei, van structurele planologische overbesteding. In het „paarse boekje", heeft de R.P.C., aldus prins Claus, drie benaderingen van de pla nologie, n.l. de economische, de sociaal-culturele en de milieu hygiënische, met elkaar gecon fronteerd en getracht na te gaan welke grenzen de ene be nadering aan de andere stelt. De prins prees deze benade ring „omdat deze methode leidt tot een bewustwording van wat in onszelf leeft, n.l. de onderlin ge tegenstrijdigheid van eigen overwegingen en motieven. Op de tweede plaats, omdat gelijk waardige motieven inderdaad gelijkwaardig naast elkaar zijn geplaatst. Zo wordt aan econo mische overwegingen niet be wust of onbewust a priori voor rang verleend. Dat is in onze maatschappij een opvallende en gelukkige vorm van beleidvoe ring". Het „paarse boekje" is vol gens prins Claus ook uitstekend bruikbaar als uitgangspunt voor ruimtelijk ordeningsbeleid in de Benelux, dat afgestemd is op de ontwikkeling van het ge meenschappelijk Deltagebied. (Van onze redactie buitenland) GENT Bloot op het toneel mag in België, maar dan wel onbeweeglijk bloot. Als de ac teur of actrice echter zijn pink beweegt, dan mag het niet. Dat was min of meer de interpreta tie van de Gentse rechtbank gis termorgen van het artikel 385 uit het Belgische strafwetboek „het eerbaarheidsartikel" - in een proces tegen een Bel gische acteur, een actrice en een regisseur. Zij hadden zich wel naakt bewogen vorig jaar oktober, tij dens een voorstelling in Gent van: „En toch werden de bloe men geboeid" van de Spaanse auteur Arrabal. Zij kregen een voorwaardelijke gevangenis straf van acht dagen en een boete van 26 frank. Tien an dere acteurs, die waren be schuldigd van het uitspreken van „schunnige" teksten, wer den vrijgesproken. VIER sleepboten hebben woensdagavond de Zuidslavi- sche tanker „Rudo" de haven van IJmuiden binnengesleept. De tanker, die benzine verloor door een lek, had bijna twee weken lang in volle zee moe ten wachten op toestemming van de rijkshavendienst om de haven te mogen binnenlopen. KOOG A/D ZAAN De ondernemingsraad van de Ver enigde Zetmeelbedrijven Honig NV heeft krachtig geprotes teerd tegen de renteverlaging op salarisrekeningen van 2,5 naar 1,5 en wil dat dit onge daan gemaakt wordt. In een brief aan de diverse banken en de consumenten bond zegt de raad, dat zij protesteert omdat zij destijds de rentestand als een van de motieven heeft ge.hanteerd om -r.--MT-.ers te bewegen hun salaris via de bank te ont vangen. Verder wijzen ze op het door de diverse publici teitsmedia ingenomen stand punt inzake kosten en baten van deze rekeningen. CASTELLON DE LA PLA NA (ANP) - Een rechtbank in het Spaanse C-astello-n de la Plana heeft de 45-jarige Mari ano Agues Pa-lau tot 520 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De verdachte had als employé van een handel in kasregisters een half miljoen peseta (onge veer 25.000 gulden) verduis terd. De rechtbank kwam^ tot de zware straf omdat hij al eerder was veroordeeld. ROTTERDAM (ANP). Een 31-jarige man heeft woensdag middag om half een in een kan- toormachinewinkel in Rotter dam een 22-jarige secretaresse neergeslagen en beroofd van een handtas met 1400 gulden. De politie hield de man, de colporteur P. E. C. uit Den Haag, even later aan. De se cretaresse, de 22-jarige I. S. Schutte, kon haar hoofdwond ter plaatse laten behandelen. De arrestatie van de overval- Ier verliep niet helemaal vlek keloos. Nadat de politie de man in een restaurant in de buurt van de winkel had gepakt slaagde hij erin zich los te ruk. ken en op de vlucht te slaan. Pas toen de politie twee waar schuwingsschoten loste bleef hij staan en gaf zich over. DEN HAAG (ANP). De Consumentenbond heeft bij het ministerie van Economische Zaken een klacht ingediend over onveilige strijkijzers. Bij een onderzoek kwam aan het licht, dat drie strijkijzers niet aan de veiligheidsnormen vol doen. De klacht heeft betrekking op de „Topas" en de „Vendo- matic", die geen drie-aderig snoer hebben (dus niet geaard zijn en derhalve alleen in niet-vochtige ruimten (bijv. de huiskamer) gebruikt mogen worden. Over de „Rotel" voorts zegt de Consumentenbond, dat de aardleiding niet goed is be vestigd. (Van onze correspondent) RILLAND-BAD Gister middag is op het fietspad van de hoofdweg te Rilland-Bad de 78-jarige J. van Keulen op onverklaarbare wijze aangere den door een bromfiets, be stuurd door de heer F.W., eveneens afkomstig uit Ril land. De heer Van Keulen liep een schedelbasisfractuur op en moest, na behandeld te zijn door de plaatselijke arts dok ter Kamps, per ambulance overgebracht worden naar het Bergzichtziekenhuis te Göes. PARIJS (ANP). Neder land zal op het eerstvolgende ministeroverleg ter voorberei ding van de topconferentie, die in oktober in Parijs wordt ge houden, een memorandum in dienen over versterking van de Europese instellingen en poli tieke samenwerking. Dit heeft minister Schmelzer woensdagmiddag meegedeeld in Parijs, na besprekingen met president Pompidou en zijn Franse ambtgenoot Schumann. Deze besprekingen hebben er niet toe geleid dat de Frans Nederlandse verschillen van in zicht zijn overbrugd, maar bei de partijen zijn het erover eens dat moet worden vermeden dat de landen van de EEG verder uit elkaar groeien. KELLOG (AFP). Een brand in de grootste zilvermijn van de Verenigde Staten, „Sun shine" bij Kellog in de Ameri kaanse staat Idaho heeft dins dag aan minstens 29 mijnwer kers het leven gekost. Er zijn 50 vermisten. De brand brak uit op een diepte van 1130 meter. De hoofduitgang kon als gevolg van de rookontwikkeling niet worden gebruikt. Van de 200 arbeiders die zich in de mijn bevonden, konden er ongeveer 100 naar de oppervlakte komen RIO DE JANEIRO (Reuter) Elen 23-j:«ige fa brieksarbeider uit een voor stad van Rio de Janeiro heeft het afgelopen weekeinde 6,5 miljoen gulden gewonnen in de Braziliaanse voetbalpool. Als enige zette hij de dertien kruisjes op de juiste plaats. De winnaar, Eduardo Varela Teixeira, won met een inzet van twee Cruzeiro (ongeveer 1,25 gulden) 11.661.640 Cruzei ro. Op de garenfabriek waar hij werkt verdient hij circa 170 gulden per maand. EDAM (ANP) Het ge vaar van instorten van de Edammer speeltoren is nog steeds niet geweken. De dins dag ijlings aangebrachte stut ten bleken niet in staat de toren voor verder verzakken te behoeden. Men heeft zelfs enige tijd de werkzaamheden moeten staken, omdiat -de toten ieder ogenblik dreigde in te storten. Dit iseehter niet ge beurd enmet behulp van in middels aangevoerd zwaarder materiaal werkt men haastig verder. Dinsdagavond en -nacht geevacueerde gezinnen ver blijven in een door de ge meente betaald hotel, de ge meente kan niet zeggen wan neer de 30 gezinnen weer te rug' kunnen in hun woningen. „Dat hangt helemaal af van de snelheid waarmee het werk vordert". DEN HAAG Minister Boertien heeft drie subsidie- voorstellen van de Nationale Commissie Ontwikkelingsstra tegie goedgekeurd. Het betreft subsidies voor een speciale edi tie van de Hongerkrant, een plaatselijk project in Oss en twee projecten voor verbete ring van het onderwijs op la gere scholen. Aldus blijkt uit het woensdag gegeven ant woord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Eng- wirda (D '66). De bewindsman heeft nog in beraad een voorstel van de commissie om subsidie te ver lenen voor een interkerkelijk project uit te voeren door het interkerkelijk vredesberaad. Dit voorstel werd later dan de drie eerder genoemde aan de minister voorgelegd, omdat de Nationale Commissie nog nader beraad met enige instan ties wenselijk achtte. BERGEN OP ZOOM Luxor 20 u-ur: Sartana, de vernietiger 14 j. Roxy 20 uur: Gendarme op drift, a.l. Museum Markiezenhof, Steenbergsestraat, geopend wan ma. t.m. vrijd. van 10-12 en van 14-17 uur, zat. zon- en feestdagen van 14-17 u-ur. Stadhuis (hal), Grote Markt, tentoonstelling van de maand voor Y. Raaymakers (t.m. 31 mei). Maand. t.m. vrijdag van 9-12.30 en 13.30-17.30'uur. HULST Bioscoopgebouw 20 uur: Blue Movie 18 j. MIDDELBURG City 20 uur: Kanonnen voor Cordoba 18 j. Rijksarchief, St. Pieterstraat 28, expositie „1001 jaar Wal cheren" (t.m. 16 a-ug). Werk dagen van 9.30-12.30 en 13.30- 17.30 uur. Op zon- en feestda gen gesloten. OOSTBURG Ledet Theater 20 uur: Blue Movie 18 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur: Belle Star 14 j. ROTTERDAM Hofplein Theater 20.15 uur: Tingel Taragel Cabaret: „Waartoe Waarheen"?. Luxor Theater 20 uur. „Pro-motie! Promotie"!, musical met o.a. Gerard Cox, Trudy La-by en Joan Remmelts. BRUGGE Korrekelder, Kraanplaats 20.30 uur: Opvoering van „De Boezoems" wan. Ren-é de Obal- dia. Max. temp. Aberdeen regen 10 Barcelona half bew. 18 Berlijn geh. bew. 21 Bordeaux onweer 22 Brussel licht bew. 21 Frankfort geh. bew. 23 Genève licht bew. 22 Innsbruck regenbui 20 Kopenhagen licht bew. 19 Lissabon zwaar bew. 16 Locarno zwaar bew. 24 Londen licht bew. 20 Madrid half bew. 19 Malaga zwaar bew. 18 Mallorca zwaar bew. 17 München onweer 18 Nice onbewolkt 21 Oslo onbewolkt 21 Parijs half bew. 21 Rome geh. bew. 21 Split onbewolkt 22 Stockholm onbewolkt 21 Wenen regen 12 Zürich geh. bew. 20 Casablanca half bew. 17 Las Palmas zwaar bew. 13 Tunis half bew. 20 (Van onze correspondent) AARDENBURG Het jeugdkoor De Heideroosjes uit het Belgische Overpelt geeft zondagavond om 8 uur een vocaal concert in de Aardenburgse parochiekerk. Het koor geniet in België een zekere bekendheid en is regel matig te zien in kleinkunstprogramma's. gedu- Het optreden in Aardenburg wordt gemeentebestuur en burgerij aangeboden als dank voor de gastvrijheid die veel Vlaamse jeugdgroepen rende de afgelopen 15 jaar in Aardenburg hebben genoten. Deze groepen verblijven ge durende de zomermaan-den op het landgoed De EMerschans en komen naar Aardenburg door bemiddeling v-an het Centrum voor Jeugdtoerdsme in Mechelen (B.). Op het programma, dat on geveer een uur zal duren, staan volksliedjes, geestelijke liederen en moderne songs. Het concert is gratis te bezoe ken. Op 3 mei was onze trouwe hulp MAGDALENA TAS 35 jaar bij ons in dienst. Familie, vrienden en bekenden zijn heden, 4 mei, de hele dag welkom. Familie Batselaere. Villa „Marinke" - Sluis. Tel. 01178-1510. Burgemeester en Wethouders van Axel brengen Overeenkomstig artikel 203 van de gemeentewet ter openbare kennis, dat voor een ieder geduren de drie maanden op de secretarie der gemeente ter lezing is nedergelegd de door de gemeente raad op 25 april 1972 vastgestelde verordening, regelende de vrijstelling van de Winkelsluitings wet 1951 gedurende 21 werkdagen per jaar, als bedoeld in artikel 11, lid 1, van genoemde wet. Axel, 28 april 1972. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, M. K. van Djjke, De Secretaris, P. G. v. de Bosse. Burgemeester en Wethouders brengen overeen komstig artikel 203 van de gemeentewet ter openbare kennis, dat voor een ieder gedurende drie maanden op de secretarie der gemeente ter lezing is nedergelegd de door de gemeenteraad op 25 april 1972 vastgestelde verordening, rege lende de halvedagsluiting van winkels in de ge meente Axel, als bedoeld in artikel 4, lid 1 van de Winkelsluitingswet 1951. Axel, 28 april 1972. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, M. K. van Dijke, De Secretaris, P. G. v. d. Bosse. Vaststelling herziening bestemmingsplan „De Knol" Kruiningen. De burgemeester van Reimerswaal maakt be kend, dat met ingang van 5 mei 1972 gedurende een maand ter gemeentesekretarie (afd. Algeme ne Zaken) voor een ieder ter inzage zal liggen het bestemmingsplan „De Knol" te Kruiningen zoals dit door de gemeenteraad in zijn openbare vergadering van 25 april 1972 werd vastgesteld. Bij de vaststelling van het plan zijn in het ontwerp geen wijzigingen aangebracht. Derhalve zijn zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bevoegd binnen de hierboven vermelde termijn van een maand bezwaren tegen het bestemmingsplan in te dienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland te Middelburg. Kruiningen, 4 mei 1972. De burgemeester van Reimerswaal, MR. C. PIJL HOGEWEG. SERVICE-FLAT MARCKHOEK Duivelsbruglaan 40 BREDA Tel. 01600 - 55521 bii voeruUbeMng Personeel gevraagd Kapster, weekendhulp ge vraagd, moet goed kunnen wa tergolven. Br. onder no. GK 16307 R. Te koop aangeboden Unieke kans! De grootste en goedkoopste meubelfabriek van Nederland 10.000 m2 bankstellen, kasten, slaapban ken, woningtextiel enz. levert op zeer soepele kredietservice, ook aan ongehuwden. Vraag gratis folder. Postbus 1547, Rotterdam. Gebruikte naaimachine voor weinig geld. Alle merken grondig nagezien en met ga rantie. Pfaff Naaimachinenuis, Langt» Brugstraat 30, Breda. Korte Meestraat 17, Bergen op Zoom, Nieuwe Markt 48. Roo sendaal. Z.g.a.n. kinderwagen te koop laatste nieuw model (blauw) Te bevragen: Trumanlaan 40, Hulst. Wilt u een boot of buiten boordmotor kopen? Laat niet in de boot nemen. Koop bij de speciaalzaak ook voor bootlakken en accessoires, van Ankers tot zwemvesten. Han delsonderneming „Nova Vita" Wildertstraat 3, Oud-Gastel, Tel. 01652-2012 (Bij Kuivezand Oudenbosch). Te koop alle soorten koolplan- ten en tomatenplanten met kluit bij v-h fa. F. Schoonen en Zn, Roosendaalsebaan 57 Wouw, tel. 01658-531. Te koop rechtstreeks uit En geland voor handelaren Engel se staande klokken, eiken best. meubelen, brons pend. st. olie lampen, tafels, stoelen, win- sors, jachtkasten. en koper werk, porselein tin etc. Elke veertien dagen een nieuwe voorraad. Tel. 01650.41732 of Betonmolens 100 ltr. voorzien van elec. motor, traploze voet koppeling en groot handrad. f 450,- incl. b.t.w. L. Luijks, Tholenseweg 4, tel. 01641-2614, Halsteren. Watersporters - sportvissers polyester boten Evinrude bui tenboordmotoren, International jachtlakken, taselaar bootbe- slag, pega boottrailers. Uw ga rantie voor zorgeldos watertoe risme. Nova Vita, Wildertstraat 3 Oud-Gastel (bij Ouden bosch). Tel. 01652-2012. 2 Wielige aanhangwagen met deksel, torsievering, stabiele vvegligging, geschikt voor com plete kampeeruitrusting, tel. 01803-37838. Te koop aangeboden -Stalen kruiser, 1. 7 metef bij 2.10 met 27 pk binndnboordmotor (benzifte-petroleum) 1 jaar oud. Het geheel j als nieuw, voor inf. tel. 01600-43598. Elektrische zig-zagnaaimachi- nes in koffer of meubel vanaf f 299,- t.m. f 1.199,- enz. Pfaff naaimachinehuis, Lange Brug straat 30, Breda. Korte Mees traat 17, Bergen op Zoom, Nieuwe Markt 48, Roosen daal. Auto's - Motoren VW 1600 TL 1966 te koop. Prima motor, geen roest. Koopje f 1100,-. Te bevragen: Brouwerijstraat 42 St.-Jan steen. T.k. particulier i.g.st. 1 Daf, vrachtwagen, diesel; VW 1200; VW 1500. Te bevragen, J.E. Thijs, Zandstraat 7, Koe wacht. T.k. Yamaha 18.000 net 1 jaar oud als nieuw. Prijs n.o.t.k, Langeweg 3 De Heen (gem Steenbergen) 01670-3681. Huizen T.k.g. woning of boerderijtje voor nu of later. Tel. 01106 1776. Ruusbroecstraat, woonhuis met olie-c.v. open haard f 65.000,- k.k. Direct te aanvaarden v. d. Berg en Co., lid NBM, Bred. Beursmakelaars, Nwe. Ginne- kenstraat 43, Breda. tel. 01600- 24421. Vakantieverblijven Caravans te huur, Valkenisse. Hemelvaart en Pinksterweek end en vóór 17 juni, na 5 augustus, zeer voordelige prijs. Roose. Tel. 01100-6717. Nog vrij te Zoutelande direct achter duinen caravan met voortent 4 pers. van 6 mei t.m. sept. Zomerhuisje 6 pers van mei t.m. 24 juni - 26 aug. t.m. sept. G. de Krom, Huygenslaan 4 Etten-Leur, tel. 01608-3925. Caravans te huur aan de kust van Walcheren. Pinksterweek end nog vrij. J,. c- v- d- Boomgaard, Ouae Vlissingse- weg 22, Middelburg, tel. 01180- 6010. Vakantie buitenl. 6 Pers. caravan te huur, bad plaats de Panne Belgische kust 3 km v. d. Franse grens nog vrij mei, juni, september. Luxe camping op het strand na 7.00 uur tel. 01693-1713. Woonhuis te koop, geschikt voor weekend-huis, staande: Zoutestraat 91 Hulst. Te bevr. Zoutestraat 73. Prinsenbeek, Plantsoen, fraaie hoekwoning met c.v. en garage in bung alow wijk, met vrij uit zicht. Met 6 kamers, keuken, badkamer, balkon, loods, tuin. Met vr. vèst. leeg te aanvaar den f 78.500,- k.k. Lozie Vlieg B.V. Mak. onr. goed. Oranjepark 5, Dordrecht. Tel, 01850-45022 (9-22 uur). Vakantie diversen Mobiele houten bungalows vanaf 8995. Rolon en Astral stacaravans. 1 of 2 slaapka mers vanaf 6495 De Roeck tourcaravans vanaf 3995. Nieuwe typen 1972 stacaravans met eethoek en 1 of 2 slaap kamers tegen aantrekkelijke prijzen. Knuppe's Automobiel en Caravanbedrijf, Baarlese- weg 34a-b, Chaam, N.-Br. Tel. 01619-248. Huurwoningen, flats, gemeub. woningen, Breda, Roosendaal en omg. Reigerstraat 2, Breda. Tel. 01600-40703-39682. Woningruil Ruilwoningen gevr. in alle wij ken van Breda, en alle plaat sen in Nederl. Proef gids ver- krijgb. a f 1,50 (ook in postz.) Breda, Reigerstraat 2. Tel. 01600-40703. Geldleningen Geld nodig? Bel voor persoon lijke leningen en alle andere financieringen 01640-35991 of 35668. Van den Berge N.V., Bergen op Zoom. Caravan-Centrum Rotterdam, grootste keus in tourcaravans, sta-caravans en vouwkampeer- wagens. ShowroomStadion- weg 31 (tussen Stadion en BrienenoordbrugTelefoon 010-32.14.55 - 14.02.40. Aluminium voor boot en cara van. Staf, buis, profiel, plaat, ook in stukken. Miko N.V., Ha- vendijk 75, Tilburg, tel. 04250- 20006. Leverancier van alle non-ferro metalen. Voor al uw financieringen en verzekeringen bureau 1.Rei merswaal", Wulfaertstr 14, (nabij station) Goes. tel. 01100-8891 en 4091 Bromfietsen Zündapp te koop dijk 25, Hulst. i.z.g.st. Zeil- Reizen I Zee vissen op de Nprd: dagelijks vanuit Hellevoetsluis opstappen tn Stellendam met m.s „Reax" tel. 010 843022. |>.g.g; '01883 - 4439 Mej. H. van D. te A. "Als je eenmaal met het verzamelen van ansichtkaarten begint,ben je verloren. Je wilt steeds meer en beter. Wat heb ik toen gedaan: in één krant een kleine rubriekadvertentie gezet. Na verloop van tijd in een andere krant. En ga zo maar door. Soms moet ik even stoppen omdat ik de kaarten niet opgeborgen kan krijgen. Want het is ongelooflijk hoe veel mensen je willen helpen. Ik korrespondeer veel. 't Is erg leuk werk." Het dagblad is uw vlijtigste kontakiadres. Verstegen Caravancentrum Hoeven, enorme keuze in sta- en tourcaravans o.a. Astral, A- line, Albatross, Nene-valley Willerby, Digue, De Reu, Sterckeman, Wevo-Klepper, Inruil, financiering, garantie, eigen transport, occasions. Zondags gesloten. Achter 't Hof 31, Hoeven, 1 km. van Bosbad Hoeven (hoek Oude Antwerpsepostbaan) tel. 01659- Speciaal caravan transport J. Vael, Veenen 6 tel. 36057 Roo sendaal. Huwelijken Jongeman 29, z.s.k. met meisje (pl. 23-28) ben in bezit van woning en auto. Serieuze brie ven miet foto onder nr. SK 270 C. Een onzer mannelijke cliënten vraagt een reisgenote van half mei tot eind mei. Leeftijd tot 50 jaar. Kosten worden ver goed. Inl. Admaco-Reizen, Wijngaardstraat 19, Goes. Tel. 01100-5040. Jongeman, 31 jr, zoekt een voudig meisje tussen 20-30 jr. Liefst Breda of omg. Wie durft mij te schrijven? Brie ven onder nr SK 23905 R. Jongeman, 27 jaar, ambtenaar, wil serieuze kennismaking met lief meisje, leeftijd 20-25 jaar. Brieven onder nummer SK 418 C. Huisdieren Te koop 3 honden. Te bevr. (na 19.00 uur); Meerdijk 6 Kloosterzande. T.k. witte en zwarte dwerg- poedeltjes. Bij nerts fokkerij Havermans, Groenestraat 33, Zundert, tel. 01697-484. Diversen Condooms proefpakket Dures. Blausiegel en Fromms met 30 procent Korting 45 st. f 15.-. Chriko Postbus 169 Leeuwar den Betaling binnen 5 dagen na ontvangst Sex. 10 sexbladen voor f 10, 3 sex-romans voor f 25. Proef<- pakket condooms voor f 14,50 f 9,25, f 9 en f 32. U kunt uw bestellingen overmaken op gi ro 2252446 of betaalcheque. Vraag onze gratis sex-katalo- gus, Kuiper Postorders, Post bus 2062, Den Haag. Fabricage. Wie wenst zelfst. fabrikant te worden. Voedings- speeiflliteiten. Z. gr. winst kl. kap. volst. Brieven onder nr SK 23899 R.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 4