stad streek EEN KIJKJE IN HET STADHUIS De zware betonelementen die het stadhuis schragen zijn in de entree duidelijk te zien. De hal op de begane grond waar de afdeling bevolking en burgerlijke stand is ondergebracht. Het kaartensysteem is door de ambtenaren van de afdeling bevolking en burgerlijke stand eigenhandig enigszins opgefleurd. Een eenvoudig uitkomst. jyjONUMENTAAL, onverwoestbaar, onconventioneel, zakelijk en knap geconstrueerd. Dit zijn maar enkele indrukken die de bezoeker van het nieuwe stadhuis van Terneuzen krijgt, wan neer hij voor het eerst dit moderne bestuurs- en gemeentelijke administratiecentrum betreedt. Wat het eerst opvalt zijn de kolossale betonnen jukken op de begane grond, die het negen verdiepingen tellende bouwwerk torsen. Kennelijk om de mas saliteit van deze elementen minder indrukwekkend te doen lijken zijn ronde uitsparingen in het grauwe beton aangebracht. De muren vertonen eveneens de maagdelijke kleur van het mate riaal, waaruit vrijwel het gehele gebouw is samengesteld. De enige tekening op deze betonnen wanden is afkomstig van de houten bekisting. Veel glas rondom en binnen het gebouw zorgt voor een ruime inlaat van daglicht, al is overal ook veel kunst licht toegepast. De hoofdkleur van het interieur is bruin (vloer bedekking) en lichtere tinten daarvan waarmee een sfeer tussen zakelijke nuchterheid en rustige gezelligheid is bereikt. De vloe ren in de ontvangsthal en op de afdeling bevolking en burger lijke stand zijn uitgevoerd in rechthoekige platen van een grijze steensoort. De twee liften in de kern van het gebouw zorgen voor een vlot verkeer tussen de verscheidene verdiepingen. De in richting van een van de toiletruimten is aangepast aan het ge bruik door mindervalide bezoekers. In het gehele gebouw is het airconditioning-systeem toegepast. Glazen tussenwanden op de bovenverdiepingen zorgen voor een veel licht doorlatende af scheiding. Het trappenhuis neemt vrij veel ruimte in het gebouw in. Voorgespannen betonelementen vormen het geraamte van het nieuwe stad huis. Op de bovenste verdieping is deze constructie niet verder afgebouwd.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 27