Oranje-elftal tegen Spanje Jan Eversdijk boekt nieuw Zeeuws record Theo de Jong: nieuwe kans FRAAIE ZEGE ELS VAN TATENHOVEN OVERWINNING CLAY Klijnjan krijgt kans Eenheid voort zetten Met of zonder Keizer? Sein op groen gezet Harings vierde Kinderfeestjes,tienerfuiven, houseparties. Hoe kunt u zet best organiseren? Sponsor Oranje Chuvalo incasseert goed Zege van De Jonge Kans Onzekerheid Basis Datvoelt behoorlijk anders dan ik gewend was. OPERATIE DELMOTTE sport Pijn is te verhelpen. MetTogal. In doordrukstrip. Handig. gggi Helpt. Goed. AZ'67 blijft in betaald voetbal UITSLAGEN Je moet 'm voelen. De nieuwe Philishave®QO Super.' (Maak ook het gebaat van de tevreden driekop-scheerder). Amro Bank Het Boek Vrouw: Tip voor Moederdag? Woensdag 3 mei 1972 13 Dick Schneider: serieuze kanshebber voor backplaats in{ Oranje-elftal. Jan Klijnjan: opnieuw kans om te bewijzen plaats in Oranje te verdienen. Piet Keizer: wegens ziek te van zijn vrouw misschien niet van de partij. BONDSCOACH FADRHONC: OFFENSIEF TEGEN PERU (Van onze sportredactie) ZEIST Wat betreft bondscoach dr. Frantisek Fadrhonc mag het Nederlands elftal zich vanavond in de interland tegien Peru naar hartelust uitleven. „Elke speler mag woensdagavond laten zien over welke kwaliteiten hij be schikt. Ik verwacht dat iedereen zoveel mogelijk gaat om het Rotterdamse puhliek daarmee een zo aantrekkelijk mogelqke wedstrijd te bieden. Dit is tenslotte de laatste interland van het seizoen, voordat we ons volledig gaan concentreren op de kwalificatiewedstrijden in het kader van de strijd om de wereldtitel". Daarom mag iedereen woens dagavond nog eens doen waar hij op dat moment zin in heeft". De bondscoach stuurt zijn elf tal met een vrije opdracht het veld in. In zoverre edhiter 'dat er wél voor doelpunten ge zorgd moet worden. Daarom zal zoveel mogelijk op de aanval gespeeld worden, met vermoedelijk vier spelers in de voorste linie. (Wery, Klijnjan, Criudjff en Keizer). In vergelijking met het Oran jeteam dat onlangs in Athene van Griekenland won, heeft Fadrhonc min of meer noodge dwongen drie wijzigingen moeten aanbrengen. Theo de Jong en Johan Neeskens zijn geblesseerd, terwijl Hans Ven- neker 2ij>n plaats moet afstaan aan Feyenoorder Dick Schnei der. Voor De Jong en Nees kens spelen Wim Jansen en de Spartaan Jan Klijnjan, die na lange tijd weer genezen is in het Nederlands elftal. Fadr honc over de verkiezing van Schneider boven die van Hans Venneker „Ik heb Diek lange tijd aan het lijntje gehouden dit seizoen, maar woensdaga vond kan hij bewijzen dat hij inderdaad een serieuze kans hebber is voor de backplaats." Het meespelen van Jan Klijn jan wijst er overigens al op dat Fadrhonc woensdagavond op een volledig offensief ingesteld Oranje rekent. „Ik heb Klijn jan in twee competitiewedstrij den gevolgd. En ik weet dat er nogal veel tekortkomingen zijn in zijn spel, maar ik wil hem tóch een kans geven. Zoals ik in het verleden al zoveel spe lers in de gelegenheid heb ge steld te bewijzen wat zij in hun mars hebben. In de toe komst kan ik dat niet meer doen. Tijdens de kwalificatie wedstrijden geldt de vorm van de laatste weken. Dan is er geen ruimte meer voor experi menten." Indien Arie Haan overigens woensdagavond niet - zou heb ben moeten aantreden met het militair team tegen Oostenrijk, zou ook hij vermoedelijk opge steld zijn. „Maar de belangen van het militair elftal zijn dermate groot, dat ik die moet laten prevaleren," aldus de bondscoach. Enige onzekerheid bestaat nog over het meespelen van Piet Keizer. De echtgenote van de Ajacied is plotseling ziek ge worden en om die reden was (Van een onzer verslaggevers) cs. ZEIST Er zijn momenteel nog besprekingen gaande over nieuwe sponsors van het Ne derlands elftal. Lid van de begeleidingscom missie Jacl van Zanten: „Zo wel met de huidige sponsors van het Nederlands elftal als- wel met mogelijke nieuwe kandidaten zijn wij al in ver gevorderd stadium. Inderdaad is het zo dat Heineken ook een van de geïnteresseerden is". (ADVERTENTIE) Piet Keizer gistermiddag ook niet in het KNVB-spoirtcen- trum in Zeist. Fadrhonc „Piet heeft echter toegezegd alles in het werk te zullen stellen om dinsdag toch te kamen. Moch ten er omstandigheden zijn, dat hij niet in staat is de voorbereiding op de interland mee te maken en woensdaga vond ook niet te kunnen spe len, dan zal ik een andere op lossing moeten zoeken. Maar daar kan ik nu. nog niets van zeggen." Bondscoach Frantisek Fadrhonc: Elke speler mag woens dagavond laten zien over Welke kwaliteiten hij beschikt". (Van een onzer verslaggevers) cs ZEIST Behalve de wedstrij den die het Nederlands elftal moet spelen om zich te kwali ficeren voor het wereldkampi oenschap voetbal van 1974 in München zullen ook nog een aantal vriendschappelijke wed strijden gespeeld worden. Zo zal op 30 augustus aange treden worden tegen Tsjecho Slowakije, ongeveer half okto ber mogelijk tegen Italië, (Fadhronc: „Er is nog geen de finitieve tegenstander bekend, maar Italië wil graag tegen ons spelen") en in het eerste half jaar van 1973 staan twee wedstrijden op het programma tegen Spanje. In februari gaat het Oranjeteam naar Spanje, terwijl de Spaanse nationale ploeg in mei naar Nederland komt voor een tegenbezoek. De competitieleider van de KNVB, de heer Huybrechts heeft alle volmachten gekre gen om met betrekking tot de kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal wijzigin gen aan te brengen in het competitieprogramma. (Van onze atietiekmedewerker) ST. NIKLAAS Tijdens de clubontmoeting A.C. Waesland en A.V. 56 te St. Niklaas (België) heeft de junior Jan Eversdijk van AV 56 het Zeeuws record hink-stap- springen dat sedert 1957 op naam stond van J.. van Hijfte van Marathon verbeterd met twee centimeter en nu ge bracht op 13.29 meter. Met deze prestatie verbeterde hij tevens het jumiorenreeord dat reeds op zijn naam stond. Er werden door de Goese atleten toch enige goede pres taties geleverd. Vooral door de junioren. Bij de jongste atle ten liet de kleine Paul Sturm weer eens zien over welke voortreffelijke talenten hij be schikt. Deze 13-jarige junior liet op de 800 meter een tijd van 2.19.2 min. voor zich af drukken. Ook op de 80 meter w,as hij een klasse apart. Zij.n tijd van 10.4 sec op deze af stand belooft veel voor de toe komst. Zijn broer Onno Sturm deed het bij de C-jonigens niet veel minder. Overwinningen op de 100 meter in 12.2 sec en hoogspringen met 1.50 meter. Kees van Dalen kwam tot een voortreffelijke prestatie op de 1500 meter. In een schijnbaar verslagen positie wist hij zijn Belgische tegenstander op de laatste 100 meter overtuigend te verslaan in de tijd van 4.06.1 min. Hoewel Niek Flip- se niet tot een overwinning op de 800 meter kwam was zijn tijd van 1.58.3 uitstekend te noemen. Jan Eversdijk kwam eveneens tot een overwinning oip 400 meter in de tijd van 52.6 sec. Hoewel geen specta culaire overwinningen maar wel uitstekende prestaties le verde eerste jaars A-junior Peter de Munok die voor de eerste keer bij de senioren op de technische nummers uit kwam. Deze in Oostburg woonachtige junior bereikte met het kogelstoten bij de he ren een uitstekende derde plaats met een afstand van 11.56 meter. Ook op het speer werpen kwam hij alleszins tot een goede prestatie van 46.74 meter. De herenploeg van AV 56 won ook de 100 meter esta fette in de tijd van 45.5 sec. Deze tweede ontmoeting tus sen AV 56 en A.C. Waeslanid leverde een overwinning op voor A.C. Waesland met 195.5 punt tegen 165,5 punt. Ook de eerste ontmoeting die vorig jaar in Goes plaats vond werd door A.C. Waeslanid gewon nen (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) cs ZEIST NEC-speler Theo de Jong voor zowel zijn club als het Nederlands elftal uitge schakeld als gevolg van een meniscusoperatie, zal van bondscoach Fadrhonc zeker nog eens kans krijgen zich in het Oranjeshirt te spelen. De bondscoach over- de Nijme- genaar die een goed debuut maakte in de interland tegen Griekenland: „Ik zal het ko mende seizoen Theo de Jong vanaf de eerste wedstrijd nauwléttend in de gaten hou den. Als hij in dezelfde vorm verkeert als het moment waar op ik hem in het Nederlands elftal koos, zal ik hem er on getwijfeld weer bijhalen. Ik heb nu een selectie van 16 spe lers. Daar moeten er nog ver schillende bijkomen. Theo de Jong blijft een gegadigde. Hij zal er echter verstandig aan doen zich wat betreft de gene zing van zijn blessure niet te forceren". Hf,® Bondscoach Fadrhonc ziet de afgelopen serie interlands met als sluitstuk de ontmoeting van woensdagavond tegen Pe ru dat tot nu toe een weinig succesvolle trip is aan het ma ken (nederlagen tegen Ruriand en Schotland en gelijke spelen tegen Roemenië en Algiers) als een flinke basis tot eenheid in de selectiegroep die nu nog uit zestien spelers bestaat, maar die nog uitgebreid zal worden tot 22. „We zullen in de komende tijd regelmatig bij elkaar komen, om allerlei problemen samen te bespreken. Daardoor zuilen er hopelijk ook weinig commu nicatiestoornissen optreden. Geregeld contact is nu des te belangrijk-er als ik denk aan de verhouding tussen de spe lers van Ajiax en Feyenoord. De Amsterdammers hebben opnieuw een succesvol seizoen achter de rug, terwijl Feye noord met grote problemen kampt. We zullen samen moe ten proberen een zo goed mo gelijke formule te v-inden om die eenheid die er nu echt wal is voort te zetten. We hebben de eerste etappe afgelegd van een lange tour. Nu gaan wie een beslissend stadium tege moet," aldus de bondscoach. (Van onze zwemmedewerber) OOSTBURG Els van Ta- tenhoven van de zwemclub „Het Hoek" heeft bij de laat ste zwemwedstrijden van het winterseizoen in het overdekte zwembad te Oostburg duide lijk aangetoond dat zij onbe twist de sterkste zwemster is van Zeeuwsch-Vlaanderen. Zij legde beslag op drie eerste plaatsen waarbij de zege op de 100 meter schoolslag haar wellicht de meeste voldoening zal hebben gegeven. Zij versloeg haar rivales Yvonne Klaasen (Schelde) en clubgenote Marlies Verkruisse, die zich tot nu toe steeds o-p dit onderdeel de sterkste had getoond. Ook op het vierde onderdeel de 100 meter vlinderslag had Els van Ta- tenhoven een goede k-ans ge had op de overwinning, maar zij liet het nummer schieten. Nu was het Marlies Verkruijs- se die de zege voo-r zich opeis te. Guus van Denn-este (Schei- de) toonde zich de sterkste op de 100 meter vlinderslag en de 200 meter schoolslag. Alleen op het laatste nummer had hij enige tegenstand van beteke nis in de persoon van zijn clubgenoot Sjiaak van dei- Hooft en Barend Platschorre van de Bruinvis. Ronnie Clem- mink (Schelde) won terecht de 100 -meter vrije slag jon gens. Zij-n clubgenote Marjan van de Neste moest op de 100 meter rugslag meisjes, die haar een tweede plaats opgele verd zou hebben, gediskwalifi ceerd worden omdat zij ver keerd finishte. Zij noteerde overigens een uitstekende tijd VANCOUVER (ANP) Oud-wereldkampioen in het zwaargewicht Cassius Clay heeft maandagavond in Van couver een puntenoverwinning behaald op de Canadees Geor ge Chuvalo. Het gevecht ging over twaalf ronden. Het verloop van het gevecht deed denken aan het duel tus sen de beide boksers in 1966, toen Cassius Clay in een ge vecht met de titel als inzet in Toronto zijn tegenstander ge makkelijk versloeg. De Amerikaan, die voorzich tig begon, verwondde zijn te- (Van onze sportredactie) BREDA NAC-speler Arie Delmotte is in het Sint-Lau- rensziekenhuis te Breda op genomen, waar hij aan een acute blindedarmontsteking is geopereerd. Delmotte m^akt het tot hu tóe uitstekend. Uiteraard kan Delmotte de nu nog te spelen wedstrijden niet meer worden opgesteld, zodat voor hem de' voetbalcompeti tie vroegtijdig is beëindigd. genstander in de zesde ronde aan het linkeroog en bij de mond. Hoewel Clay, die 98,3 kg woog tegen Chuvalo 100,1 kg, het gevecht volkomen beheers te kon hij toch ook nu zijn voorspelling niet waar maken dat de strijd voor de gongslag van de twaalfde ronde al door k.o. zou zijn beëindigd. Chuvalo, mede in het nadeel omdat hij vijf centimeter klei ner is dan de Amerikaan, toon de een uitzonderlijk incasse ringsvermogen. „Veel mensen zeggen dat Chuvalo aan het einde van zijn loopbaan is", zei Clay na afloop van het ge vecht, dat door 17.000 toeschou wers werd bijgewoond, „dat is beslist niet waar. Iemand die mijn beste slagen zo kan op vangen zal nog lang kunnen boksen". In de beginfase trachtte Clay zijn tegenstander te verleiden tot het nemen van het initia tief. Chuvalo bleef echter in het midden van de ring en wachtte tot de oud-wereldkampioen zou komen. Pas halverwege het ge vecht toonde de Amerikaan zijn kracht. Hij raakte de Canadees waar hij maar wilde. Deson danks kwam Chuvalo, duide lijk getekend door de slagen van de 30-jarige Clay, niet in grote moeilijkheden. Zelfs niet in de slotronde, toen de praat grage Amerikaan een aanval inzette die 90 seconden duurde. ALKMAAR (ANP) AZ'67 blijft betaald voetbal spelen. De beoordelingscom missie, bestaande uit de heren Klaas en Kees Molenaar, mr, B. van Vloten en mr. A. V. M. Leesberg, heeft dit besluit ge nomen nadat de gemeente Alkmaar te kennen had gege ven de profclub ook in de toekomst financiële steun te verlenen. Daarmee is de basis elegd voor de voortzetting van het betaalde voetbal in Alkmaar. Er zijn reeds verschillende ac ties gestart om te pogen de financiële positie van AZ'67 gezond te maken. Men houdt er rekening mee dat van de zijde van het bedrijfsleven steun zal worden verstrekt. van 1.28.2. Ondanks de goede prestaties van de Braakman- ploeg, liep het Schelde-team uit Terneuzen toch nog iets uit zodat de tweede plaats achter de Stormvogel uit Vlissingen in de zwemcompetitie werd behouden. 100 Meter schoolslag meisjes onder die 16 jaar: 1 E. van Tatenhoven, De Braakman, 1.31.92; 2 Klaasen, De Schelde, 1.32.3; 3 M. Verkruijsse, De Braakman, 1.32,7. 200 Meter schoolslag heren: 1 G. van de Neste, De Schelde, 3.03.3; 2 J. van der Hooft, De Schelde, 3.05.7; 3 B. Platschorre, De Bruinvis, 3.07.2; 50 meter rugslag jongens onder de 10 jaar: 1 P. Polderman, De Scheldestroom, 43.7; 2 H. Rombouts, De Schelde, 45.4; 3 K. van Overbeeke, De Schel de, 51.4; 100 meter rugslag dames: 1 E. van Tatenhoven, De Braakman, 1.26.5; 2 C. v-an der Linde, De Schelde, 1.27.3; 3 Y. Klaasen, De Schelde, 1.28.8; 50 meter vlinderslag meisjes onder de 12 jaar: 1 H. Oudshoorn, De Braakman, 47.2; 2 E. de Jong, De Schelde 47.6; 3 H. Leeuw, De Schelde, 47.7; 100 meter vlinderslag jongens onder de 16 jaar: 1 G. van de Neste, De Schelde, 1.25.1; 2 H. Weda, De Braak man, 1.38.1; 3 G. J. Ouds hoorn, De Braakman, 1.58.5; 4 x 50 meter wisselslag estafette meisjes onder de 16 jaar: 1 De Schelde, 1 2.41.5; 2 Schelde stroom,' 2.51.6; 3 Zij, IJzendij- ke, 2,59,9; 100 meter school slag jongens onder de 12 jaar: 1 J. P. de Vries, Schelde stroom, 1.41.3; 2 T. van Ee, De Braakman, 1.43.6; 3 L. Rib- bens, De Schelde, 1.45.2; 100 meter rugsilag meisj'es onder de 14 jaar: 1 E. van Tatenho- ve, De Braakman, 1.26.6; 2 P. Fraanje, De Schelde, 1.35.3; 3 N. Leeuw, De Schelde, 1.36.1; 100 meter vrije slag jongens onder de 16 jaar; 1 N. Klem- mink, De Schelde, 1.13.6; 2 J. P. Duforsse, Het Vrije, 1.20.8; 3 H. Wolfert, De Schelde, 1.22.8; 100 meter vlinderslag meisjes onder de 16 jaar: 1 M. Verkruijsse, De Braakman, 1.35.6; 2 C. de Krijger, De Braakman, 1.43.6; 3 L. Ver- poorte, De Braakman, 1.47.5; 5 x 50 meter vrije slag estafette heren: 1 Scheldestroom I, 22.30.8; 2 Schelde I, 2.35.2; 3 Scheldestroom II 2.49.0; 200 meter vrije slag dames: 1 E. van Tatenhoven, De Braak man, 2.48.9; 2 P. Fraanje, De Schelde 2.58.3; 3 C, van de Linde, 2.58.3. (Van onze duivesport- medewerker) ZAAMSLAG De con- coursbond Zuid-Beveland sta- tuair gevestigd te Goes, reken meester A. J. Luteijn te Ka- pelle hield met een deelname van 1654 duiven een wed vlucht vanuit Beaumetz. De noordoostelijke wind speelde de duiven danig parten en geen enkele duif behaalde een snelheid van 1000 meter per minuut. De winnende duif van J. de Jonge te 's-Heerenhoek over brugde de ruim 155 kilometer in 156 minuten en liet daar mee een gemiddelde snelheid afdrukken van 994,09 meter per minuut. De verdere uitslag was: 2 P. de Jonge, Ovezande, 3 A. Driedijk, Lewedorp, 4 en 5 J. van Dalen, Goes, 6 M. Beenakker, 's-Heer Arends- kerke, 7 combinatie Steen- hard-Princen, Goes, 8 F. Hun- dersmarck, Kapelle, 9 A. Sor- ber, Goes. 10 M- Boudens, Kwadendamme, 11 Joh. Meijer, Kruiningen, 12 en 14 A. de Nooijer, Goes, 13 J. C. Wisse, Kruiningen, 15 G. Ver- bart, 's-Heerenhoek. De eerste serie van twee duiven werd gewonnen door J. C. Wisse met 13 en 74. De eerste serie van drie was voor G. Verbart met 15, 17 en 49. De le ko. en de ad. werden gewonnen door A. Driedijk. (ADVERTENTIE) GANDIA (ANP) De Belg Pierre Nassen heeft dinsdag de vijfde etappe van de ronde van Spanje gewonnen. Hij legde de afstand van 183 km tussen De- hese de Campoamor en Gandia af in 4 uur 58 minuten en 44 seconden. Hij versloeg in de sprint een groep van vijf ren- nres, van wie onze landgenoot Ger Harings zich als vierde plaatste. De Spanjaard Perurena blijft leider in het algemeen klasse ment. De uitslag was: 1 Pierre Nas sen (Bel.) 4.58,44, 2 Domingo Perurena (Spa.) z.t., 3 Dino Zendegu (It.) z.t., 4 Ger Ha rings (Ned.) z.t., 5 Willy Plan- ckaert (Bel.) z.t., 6 Scheys (Bel.) z.t., 54 Van der Vleuten 4.58,44, 63 Vianen z.t., 67 Prin sen z.t., 77 Koeken z.t., 78 Del- noy z.t., 80 Krekels z.t., 85 Van Katwijk z.t. René Pijnen is uit de koers genomen wegens te laat bin nenkomen. Voor de vrouw-van-vandaag is, op initiatief van de Amro Bank, een sieraad van een boek geschreven. Vol tips, ideeën en informatie over wat een vrouw belangrijk vindt; mode, verzorging, sieraden, haar rol in de maatschappij, haar rechten en plichten, kinderen, gasten, feestjes, vrije tijd, huisinrichting, geldzaken. Meer dan 140 pagina's en meer dan 35 kleurenfoto's. Samen met een handig huishoudboekje en een vernuftig boodschappenlijstje verpakt in een luxueuze geschenkdoos. En bij de Amro Bank verkrijgbaar voor wie daar spaart of gaat sparen. Hoe? Stap een kantoor van de Amsterdam-Rotterdam Bank binnen om inlichtingen. ^«s

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 7