Vogelwaarde en Graauw winnen toernooi KPJ MOEITELOZE ZEGE VAN THEO VERSCHUEREN IN OUDENBOSCH Racing White verslaat DOW PONYRUITERS BETER DAN RUITERS GROTE PAARDEN Kloetinge wint van jeugdselectie Schuiten beste amateur P Kunstgebit? Springconcours Kloosterzande succes Nu: recepten bij KlopKlop sport Dinsdag 2 mei 1972 12-13 Een beeld van de motorcross in Axel. (Van onze sportredactie) AXEL. Ruim 6000 toe schouwers hebben gistermiddag op de opgespoten zandvlakte achter de watertoren in Axel een motorcross gezien, die hun nog lang in het geheugen zal blijven. Zowel bij de junioren 50 en 250 cc, als bij de inter nationale senioren 500 cc, werd met volle overgave gestreden, ■odat het een volledig geslaag de motorcross-middag werd. De grootste eer valt hier onge twijfeld te beurt aan het jonge (ADVERTENTIE) Met Dentofix zit het steviger Dentofix vormt een zacht, bescher mend laagje en houdt het kunstgebit veel vaster en veiliger op zijn plaats. Het zit prettig en men kan rustig eten, lachen, niezen en spreken, in vele ge vallen even gemakkelijk als met een natuurlijk gebit. Dentofix vermindert de voortdurende angst voor losraken en verschuiven van het gebit en voor komt verwonding van het gehemelte. Dentoffac houdt ook de adem fris. Geen onaangename smaak of hinder lijk gevoel. Prijs per strooibus slechts f.2,6/, bij apotheken en drogisterijen. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN-SAS VAN GENT In Sas van Gent zijn in de afgelopen week de eer ste wedstrijden gespeeld in de (ADVERTENTIE) motor-crossfenomeen Johan Scheele. Als een bijna volleer de motorduivel „vloog" hij over de zandvlakte en nam de hin demissen met het grootste ge mak. Een klein slippertje weerhield hem van de zege in de tweede manche. De 250 cc-junior uit Vogel waarde had bij de start in zijn reeks direct niet zo'n vooraan staande plaats kunnen inne men. Maar ook dat bleek voor hem geen reden tot paniek te zijn, want na vier ronden zat hij reeds in het wiel van kop loper Math. Hensen. Toen Scheele de sprong wilde maken ging echter zijn achterwiel even opzij, zodat de overwinning bij Hensen terechtkwam. Ook Hans Colijn uit Terneu- zen reed in deze schiftingsrace een voortreffelijke koers. Nadat Colijn bij de eerste doortocht als negentiende voorbijkwam, wist hij toch nog een heel eind naar voren te komen, om uit eindelijk als negende te fi nishen. Wim van Bruggen, die een fraaie derde plaats bjj de start had ingenomen, kon niet verhinderen, dat Willie Ver- stege zijn plaats innam. In de andere schiftingsrace demon streerden de andere Axelse zomeravondvoetbalcompeti tie onder alles behalve zomer se temperaturen. Integendeel, het was voor de spelers en toeschouwers meer het norma le winterse weer waarin de gewone competitie gespeeld wordt. De uitslagen in het rayon Sas van Gent waren: CSM - Com. Boys veteranen 32, Racing White - DOS Sas 21, ONA - Racing White 2 10. In het rayon Terneuzen wordt gestart op 2 mei met de vol gende wedstrijden: MOC'65 - Van der Poel, Atoom Boys - RAC'70 en RWS - PZEM. De wedstrijden in Sas van Gent worden gespeeld op twee vel den, namelijk het gemeente lijk sportterrein en het terrein van de Spiegelglasgabriek. Het rayon Terneuzen heeft de be schikking over twee velden in het Zuidersportpark en een te Sluiskil. Deze zijn echter noodzakelijk omdat er in dit rayon in korte tijd, in verband met de vroege bouwwafoanrtie 1972 die begint op 29 juni, een inmeng programma afgewerkt dient te worden. Wedstrijdlei der Minneboo hoopt dan ook dat er geen wedstrijden moe ten worden afgelast. crossers hun talenten, al kon den Jan Goossens en Kees Ha- melinck niet verhinderen, dat Gerrit Does de reeks op zijn naam schreef. Reeds bij de start had Does de kop genomen en wat Goossens, die in tweede positie lag, er ook aan deed, op het meesterschap van Does bestond deze middag geen maat. Kees Hamelinck moest tenslotte Jos Kerkhof voor zich laten en genoegen nemen met een vierde plaats. De fi nale 250 cc moest dus de be slissing brengen en hiervoor hadden zich alle Zeeuwse cros sers gekwalificeerd. Scheele, de grote man van deze middag, was nu ook als eerste weg, ge volgd door zijn grote rivaal Math. Hensen. Tot twee ronden voor het einde kon Scheele Hensen achter zich houden, maar toen stond er op zijn meesterschap geen maat meer. Scheele werd fraai tweede, ter wijl Jan Goossens vele plaatsen verspeelde toen hij halfweg koers in het rulle zand onder uitging. Werd er in de 250 cc-klasse veel vuurwerk vertoond, de grote mannen kwamen nu aan de beurt. In de eerste manche 500 cc (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Het springconcours, dat door de landelijke rijvereniging De Honte-ruiters in samenwer king met het Oranjecomité te Kloosterzande werd gehouden, was mede dank zij het prach tige weer een groot succes. De kwaliteit van het rijden was bij de ponyruiters veel beter dan bij de ruiters op grote paarden. In de dressuurproeven werd over het algemeen matig gere den. Dat is echter niet zo ver wonderlijk, want in het begin van het seizoen moeten zowel paarden als ruiters eerst nog wat in vorm komen. Het dres- suurprogramma, dat in de och tenduren verreden werd, ver liep zeer vlot, iedereen was keurig op tijd aanwezig en de ringen waren nooit leeg. Jury leden van de Koninklijke Ne derlandse Federatie van Lan delijke- Rijverenigingen heb ben alles gedaan om dit och- hiternationale, was het al gauw duidelijk, dat de eindwinnaar gezocht moest worden tussen het drietal Frans Sigmans, Pe ter Willems en Jan Keizer. Kas makers was als eerste uit de blokken vertrokken, maar hij kon het geweld van Sigmans tendprogramma zo vlot moge lijk te laten verlopen. Het middagprogramma, dat geheel bestond uit springcon cours, zowel voor ponys als voor grote paarden, was een waar succes. Het viel wel op, dat het springen van de pony- ruiters van veel betere kwali teit was dan dat van de grote paarden. Misschien is de reden hiervan wel, dat de ponyrui ters zich wat straffer laten instrueren dan de volwasse nen- Indien de volwassenen niet beter gaan werken aan zit- en houding te paard, zul len zij niet veel verder kun nen komen. Ais de zit niet voldoende is, dan kan de kwa liteit van het springen ook nooit goed zijn. Het springprogramma werd afgesloten door een equipe- springen, met drie ruiters per vereniging. Zodra een van hen een fout maakte of het par koers beëindigde, kwam de tweede in actie enz. Dit was ook weer een groot succes voor de ponyruiters. De ponyclub De Kleppertjes uit Axel liet weer uitstekend springen en dressuur zien. De prijzen van de dressuur wer den uitgereikt tijdens de beide parades, die verreden werden. Een werkelijk keurige mani festatie van de landelijke rui tersport in Zeeuwsch-Vlaande- ren. Zowel de ponys als de paarden reden hun parade voortreffelijk, gecommandeerd door respectievelijk de heren Hocke en Vinke, beiden be stuurslid van De Honte-rui ters. niet weerstaan. Na een ronde had Sigmans dan ook resoluut de leiding in handen genomen, die hij niet meer afstond, on danks het hardnekkig aandrin gen van Peter Willems, die in 3 ronden tijd oprukte van de negende naar de tweede plaats. Willems won de tweede man che en legde meteen beslag op de eindoverwinning. Johan Scheele behaalde hier, buiten mededinging een fraaie negende plaats, dit met een 250 cc-motor en reeds 2 races in de benen. (Van onze sportredactie) HULST Het KPJ-team wan Vogelwaarde bij de heren en Graauw bij de dames, zijn de winnaars geworden van het 'grote KPJ-jubileum volleybal toernooi, dat zondagmiddag in de sporthal Den Dullaart in 'Hulst gespeeld werd. Dat ook 'voor de volleysport meer en •meer belangstelling komt, 'bleek gistermiddag duidelijk, ■daar de tribune tijdens het gehele toernooi goed bezet was. Bij de herein, die in 3 pou les, C, D en van 4 teams waren verdeeld, werd Oost burg 1 winnaar van pouLe C. St. Ja-nsteen 1 eiste de hoogste eer voor zich op in poule D, terwijl Vogelwaarde, datzelfde deed in poule E. 'Graauw, dat zich van de 3 poules als de beste tweede 'kwalificeerde, kwam eveneens in aanmerking om deel te ne men aan de finalewedstrijden. Bij de finalewedstrijden 'kwam allereerst St. Jansteen teigen Graauw in het veld. Het Steen-team was hier duidelijk beter en het won de eerste set ruimschoots met 156. Wie van het Graauwse team meer 'had verwaöht, kwam bedrogen uit want ook in de tweede set werden de spelers van 'Graauw letterlijk van het veld gespeeld. Setstand 151. De anldere finale wedstrijden tus sen Oostbrug 1 en Vogelwaar de werd een 20 overwinning voor Vogelwaarde. Toch had den de spelers van Vogelwaar de aan Oostburg geen gemak kelijke kluif. De eerste set won Vogelwaarde met 1511 en ook die tweede werd voor Vogelwaarde een overwinning 159. Om de derde en vierde plaats kwamen de verliezers Graauw en Oostburg tegen el kaar uit. Oostburg had blijk baar n-og de meeste reserves over en met de setstanden 1115 en 10—15 werd het een verdiende 02 overwinning voor Oostburg. De finale St. Jansteen-Vogelwaarde was een strijd met soms goed volley bal, waar de vele toeschou wers van konden genieten. Ook de spanning was te snij den, aangezien St.-Jansteen de eerste set op zijn naam sahreef met 157. Maar in de tweede set, die doorslaggevend voor het Steeribengse team zou 'kunnen zijn, waren dte rollen omgedraaid. Vogelwaarde maakte bij de stand 1010 aan alle illusies een einde toen het recht doorkomende naar 1215. Een derde set moest de beslissing brengen, en Vo gelwaarde was hier de beste ploeg. Het won met 159. Bij de dames waden de poule-win naars in poule A Graauw en poule B St. Jansteen. Om de derde en vierde plaats kwa men de nummers 2 van beide poules tegen elkaar uit. Larns- waarde en Terhole. Ben duel dat glansrijk door Lamswaar- de met 20 werd gewonnen. Terhole had tegen de aanvals golven van Lamswaarde geen verweer. Setstanden 151 en 152. De finale tussen Graauw en St. Jansteen werd een overwinning voor Graauw. De eerste set werd gewonnen met 159 en ook in de twee de set kon het Steense team geen vuist maken: 158. Eindstand heren: 1 Vogel waarde; 2 St. Jansteen; 3 Oostburg; 4 Graauw. Eindstand dames: 1 Graauw; 2 St. Jansteen, 3 Lamswaarde; 4 TerHole. (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) OUDENBOSCH Het spectaculairste onderdeel bij de openingswedstrijden op de nieuwe Oudenbossche wieler baan vormde gisteren beslist de demeykoers, die zowel bjj da profs als bij de amateurs bijzonder aantrekkelijk was voor het publiek. Bjj de beroepsrenners won Theo Verschueren, de in Sint- Jansteen wonende wereldkampioen achter grote motoren, zander zich bovenmatig in te spannen. De gebrilde Belg won geen ankejle manche, maar dlat had! hij dééls aan pech te wijten. In de tweede en laatste man che' reed Ihij namelijk plat, Wat hem de eerste pdaate kost te. In de eerate reeks was het Versdhueren, zijn eigen schuld dat hij niét als winnaar uit de Strijd tevoorschijn kwam. Hij deed het bijzonder kallm aan in de beginfase, en dat bood Gerard Koel de gelegenheid een halve ronde uit te lopen. Koel wend echteir teruggepakt en toen leek er geen vuiltje meer aan de ludht voor Ver sdhueren, maar die pralkki- zeerde er niet over van de rest van hét véld weg te whndhten. Hij stond zelfs toe dat Oud'kerk an De Wit ook even aan de leiding kwamen. Gerard Koei leek toen uitge blust, maar niets was minder waar. De coureur uit Hooger- heide kwam bijzonder sterk te rug. Hij heroverde de eerste plaate en 'kreeg geleidelijk aam een vrij comfortabele voor sprong. Pas ti'en ronden voor het einde van de een kwartier durende koers achtte Verschue ren het tijd om de aanval in te zetten. In de slotfase schoot de Belg echter tekort tegen de fél spurtende Koel. In de tweede manche wilde Verschueren dan wei tonen wét hij werkelijk waard is. Hij werd sleahts even be dreigd door Jaap Oudkerk, die echter geen antwoord op de daaropvolgende fcracbtexplosie van de Europese demykampi- oen had. Ais een sneltrein reed Verschueren van zijn grootste rivaal weg. In een bocht sloeg hert noodlot echter toe voor Verschiuerenf een lekke band. Het kostte hem de ■overwinning, maar de tweede plaats, die hij op een andere fiets inog behaalde was vol doende voor de totaalzege. Bij de amateurs triomfeerde Roy Schuiten. De Kettingcou reur sloeg onmiddellijk zijn slag, toen Cees Bal van de dcmy raakte en de koppositie verloor. Hij werd in de laatste ronden nog fel op zijn huid gezeten door de langzaam naar voren gekomen Jan Breur, die pas in de slotfase warm gedraaid was, maar slaagde erin nog gedecideerd te win nen. Theo Verschueren (boven in de baan) onderneemt een aanval op de leiderspositie van Gerard Koel. Op de achtergrond Jaap Oudkerk. Een beeld van het concours-hippique in Kloosterzande. U bent niet verplicht Philips batterijen in een Philips apparaat te doen. Het is wel beter- (Van onze sportmedewerker) KLOETINGE De samen stelling van het Zeeuws jeugd- elftal (tot 19 jaar) dat op He melvaartsdag in Vlijmen zal deelnemen aan het Vierbon- dentoemooi wordt waarschijn lijk nog een moeilijke zaak. De zeventien geselecteerde spelers kregen maandag de kans zich waar te maken in het laatste oefenduel, tegen het eerste elftal van Kloetinge, de Zeeuwse afdelingskampioen in de zaterdagcompetitie, die de wedstrijd met 31 won. Bres- kenstrainer J. Smits, die als coach fungeert xan de Zeeuw se jeugd, bracht herhaaldelijk wisselspelers tussen de lijnen. Hij ging de hele wedstrijd door met experimenteren. Niemand van de selectie- jeugd haalde de volle speeltijd van anderhalf uur en dit stond homogeniteit zeer zeker in de weg. Ronald Nijssen van Zee land Sport, de centrale verde diger werd het langst gehand haafd, maar hij was dan ook de steunpilaar in de Zeeuwse defensie. Ook Cos Wisse van Breskens haalde een ruim vol doende in het verdedigingsblok. Als doelman leek Ad Vermeu len van Walcheren, die na de rust werd ingezet betrouwbaar der dan Tonnie van Eenen- naam (Vlissingen) In de voor ste linie waren Kèes Verkaart (Zierikzee), Harald Thomaes (Hoofdplaat) en< Jan Colijn (Terneuzen) behoorlijk op dreef, terwijl Egbert Auden- aert van RIA uit Westdorpe teveel slechte met goede mo menten afwisselde. Als midden velder kwam Herman Theunis- se (Terneuzen) behoorlijk uit de verf, terwijl ook Cor Wisse daar wel een bruikbare kracht kan zijn. Wisse voldeed trou wens ook als rechtervleugel verdediger uitstekend, een plaats die hij innam nadat Jaap Hilleman van Kloetinge reeds had getoond de gevaarlijkste aanvaller van de thuisclub te zijn. Het was ook Hilleman die na 13 minuten de score opende, nadat de defensie van de ge selecteerde jeugd bij een hoek- schou verzuimde resoluut in te grijpen. Dit betekende 10. Een paar minuten later kreeg Hilleman opnieuw een reële scoringskans toen doelman Van Eenennaam finaal misgreep op een voorzet van rechts. Hille man faalde nu echter. De combinaties van het Zeeuwse elftal bleven lange tijd steken in de stugge defen sie van Kloetinge tot in de 23e minuut toen Van Audenaerde in goede schietpositie kwam, maar naast mikte. Bij Kloetin ge, waar vanzelfsprekend meer teamverband was te bespeuren bleef het gevaar hoofdzakelijk komen van Hilleman, die in de 28e minuut werd afgestopt door Nijssen, die hem aan zijn shirt greep wat een strafschop tot gevolg had, die door Arnold Kole werd benut, 20. Vijf mi nuten voor rust lanceerde Co lijn Thomaes, die met een fraaie kopstoot de spanning weer wat terugbracht, 21. In de tweede helft kwam Kloetinge reeds in het eerste kwartier goedkoop aan een doelpunt door een misverstand tussen Nijssen en doelman Ver meulen. Nijssen schoot in ei gen doel (31). Kort daarop pakte Blomaard van Kloetinge Kolijn wat te hardhandig aan in het beruchte gebied. De toe gekende strafschop van Nijssen stopte doelman Sonke met een fraaie duik. In de resterende speeltijd consolideerde Kloe tinge de voorsprong makkelijk, omdat de aanvallen van het Zeeuwse elftal te doorzichtig waren. (ADVERTENTIE) De parade van de ruiters op grote paarden werd afgenomen door de heer Hansen als verte genwoordiger van de Federa tie van Landelijke Rijvereni gingen en de burgemeester van Hontenisse, de heer So-I mer. Deze parade was een 'waardig besluit van een sue-, cesvolle dag. Kijk, m'n voortanden zijn er uit. Da's makkelijk joh: Dan kan die lekkere chocoladedrank, die zo mager is, er nog beter door. Santochoc de frisse choco ladedrank, die zo weinig vet bevat. f J Gisteren zag ik iemand handelen in tweedehands A Philips batterijen. Kan je nagaan hoe goed ze zijn... J (ADVERTENTIE) bijvoorbeeld Deense fantasieflip caloriearm f 1.27 per pakje leuk recept op elk zakje

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 5