POLITIE KRITISEERT PUBLIEK Publiek geniet bij taptoe in Koewacht muzikaal evenement in Goes Geslaagd Hulster bedrijf in feest stemming „Hinderlijke"' belangstelling bij aanrijdingen stad streek [LOG0g]S)^[n] f V JUBILEA Kruispunt Drie gewonden GMC wil in zaak Burgs bemiddelen Tritswedstrijden voor pater Weemaes IMPONERENDE SHOW B. EN W. SAS VAN GENT IN ONGELIJK Inbraak bij bar Le Disq opgehelderd KVP BOOS Stokje voor plannen Hansweert Controleurs Vogel wet benoemd Maandag 24 april 1>9?2 BERGEN OP ZOOM Luxor 20 uur: De Dub beldekkers a.l. Roxy 20 uur: Diamonds are forever 14 j. Museum Markiezenhof, Steenbergsestraat geopend van ma, t.m. vrijd. van 10-12, en van 14-17 uur, zat. en zondag en feestdagen van 14-17 uur. Galerie De Trap Op, Z.Z. Haven 21a, expositie tekenin gen van Johan van Vessem en Gerard Verberke alsmede werkstukken van de potten bakker Jan Gosker (t.m. 30 april) Stadhuis, (hal), Grote Markt, schilderijententoonstel ling van de maand van W. Beerman (t.m. 30 april). Ma. t.m. vrijdag van 9-12.30 en van 13.0017.30 uur. Markie zenhof, Steenbergsestraat, ex positie van de begeleiders van de werkplats voor vrije kunst beoefening Bergen op Zoom (t.m. 1 mei). Dag. van 14-17 uur,vrij dagavond 19-21 uur. GOES Grand 20 uur: Cotton co- mes to Harlem 14 j. Museum van N. en Z. Beve land expositie „Met u naar Afrika" (t.m. 30 april). HULST Bioscoopgebouw 20 uur: Blue Movie 18j Boekh. van Geyt, Steenberg sestraat 20, Nederlandse ets kunst ijl 100 prenten (t.m. 29 mei), Werkd. van 9-12 en 13- 18 uur, zond. van 14-17 uur. MIDDELBURG City 20 uur: Jacht op Willie Boy 14 j. Schouwburg 20 uur: „Waartoe, waarheen"? Tingel Tangel Cabaret met Marijke en Sieto Hoving en Rob de Nijs. Rijksarchief, St.-Pi eterstraat 28, expositie „1001 jaar Wal cheren" (t.m. 16 aug.) Werk dagen van 9.30-12.30 en 13.3017.30 uur. Zat. van 9.30-12.30 uur. Op zon- en feestdagen gesloten. OOSTBURG Ledel Theater 20 uur: „Trijntje Cornells" van Con- stantijn Huygens door het Zui delijk Toneel Globe. ROTTERDAM St.-Laurenskerk 20.15 uur: Joods Liturgische muziek en synagogale gezangen uitge voerd door Dr. H. Bloemen dal, m.m.v. Het Omroepkoor o.l.v. Anton Rrelage, Orgel: Johann Th. Lemckert. TERNEUZEN Luxor 20 uur: Vanishing point 14 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur: Cotton comes to Harlem 14 j. WESTDORPE Kunsth. Troutzaerte, Singel 45, expositie Francine Tim- mers, ceramische sculpturen en Pim Olivier grafiek (t.m. 24 april). Werkd. van 9-18 uur. zond. van 14-18 uur. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 20 uur: „De rattenvanger van Ha- meln" van Herwig Henseri door gezelschap van de Kon. Ned. Schouwburg, Antwerpen in het kader van het Internati onaal Dubbelfestival van Vlaanderen. Kon. Ned. Schouwburg 20 uur: „Een vijand van het volk" van Hendrik Ibsen. Int. Cult. Centrum, Meir 50, expositie honderd gravures van Picasso (t.m. 30 april). Elke dag van 10-18 uur. GENT Kon. Opera 20.30 uur: „Pérou et Bolivie", exploration du monde. Kon. Ned. Schouwburg 20 uur: „Vroeger" van Harold Pinter. BRUGGE Korrekelder, Kraanplaats 20.30 uut: „Muis in huis", kleinkunst met Gerard Ver- meersch. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE De heer A. Maayen uit Klooster- zande vierde zaterdag zijn 25- jarig jubileum bij het aanne mersbedrijf M. P. Hol n.v. in Hulst. De jubilaris werd 's a- vonds in hotel Van Leuven gehuldigd door de directie en het voltallige personeel, allen vergezeld van hun echtgeno tes. In een feestelijk toespraakje liet de heer Hol jr. de voorbije 25 jaar nog eens de revue passeren, waarbij hij wees op de vele verdiensten van de jubilaris. Begonnen als chauf feur is de heer Maayen sinds 1960 werfbaas. Hierna werd de jubilaris als geschenk van de firma Hol een Zaanse klok aangeboden. Ook zijn echtgenote werd niet vergeten, zij kreeg een tuinpa rasol. Zijn collega's gaven hem een fiets. Na het officiële ge deelte volgde een gezellig feest dat tot in de kleine uur tjes duurde. Tijdens deze avond werd nog een tweede jubilaris ge huldigd namelijk de heer B. Danckaert, die 12'/z jaar werk zaam was bij het Hulster be drijf. FOTO BOVEN; O De heer Maayen kreeg een Zaanse klok cadeau, die hem door mevrouw Hol werd aangereikt. van een gedegen voorberei ding. Die verrichtingen wer den bovendien goed onder steund door een begeleidings orkest ad hoe, samengesteld uit leden van het Brabants Orkest. Dit was geen sinecure wanneer men bedenkt, dat er maar weinig tijd was voor ge zamenlijke repetitie. Het werk van Brahms is ni'et zo erg bekend en daarom te meer hulde aan Kousema ker, die het op het repertoire heeft willen nemen. De titel van het werk geeft al aan, dat hier geen sprake is van de Latijnse liturgie. Brahms ont leende de teksten aan de door Luther vertaalde bijbel. Het maakt een wat breedsprakige indruk maar is daarin toch vaak ook indrukwekkend. De solistische medewerking werd verleend door Bernd Kousemaker, sopraan en Henk Smit, bas. terwijl de Goese organist Stoffel Gunst instru mentale solistische medewer king gaf op het prachtige Mar- cussenorgel. Beide zangsolisten droegen door hun voortreffe lijke zangprestaties in hoge mate bij tot het fraaie totale klankbeeld van deze vertol kingen. Adriaan Kousemaker kan met zijn koorleden en de solisten terugzien op een uit stekend geslaagde, op hoog ni veau staand'e uitvoering. J. DE REIJ FOTO RECHTS De drumhand Axel in ac tie. De band gaf een uitsteken de show. GOES De jaarlijkse uit voering van de Christelijke Oratoriumvereniging „Willem 't Hooft" te Goes in d'e Grote Kerk werd onder leiding van Adriaan Kousemaker tot een voortreffelijk geslaagd muzi kaal evenement. De verrich tingen van het koor, zowel in „Ein Deutsches Requiem" van Johannes Brahms en in de be kende cantate van Johann Se bastian Bach „Wachet auf, ruft uns die Stimme" getuigden De raad van Oostburg heeft zaterdag een excursie ge houden in de gemeente. Na de koffiepauze in Breskens, scheepten de raadsleden zich in voor een tocht op de Schelde. Zij maakten dit uitstapje op de BR-Breskens 14. Tijdens de vaart konden de raadsleden kennismaken met het moderne schip. De foto bewijst dat de stemming op de Jozina opper best was. (Van onze correspondenten) TERNEUZEN/AXEL/SLUIS De Terneuzense gemeen tepolitie is niet erg te spreken over de (hinderlijke) be langstelling, die zij bij haar werk in geval van ongelukken ondervindt. „Wij durven de zwaailamp en de hoorn niet meer te gebruiken, bang dat er in een minimum van tijd nog meer kijkers op de plaats van het ongeluk komen", zo verklaarde een van de hoofdagenten. De mensen staan in drommen om je heen en je moet heel beleefd vragen of zij plaats willen maken om je werk te kunnen doen. Ook als zij zouden kunnen helpen, b.v. met het weer op de wielen zetten van een omgeslagen auto, komen hun handen niet uit de (diepe) zakken". lm de Axelsestraat te Ter- neuzen werd de aulto, bestuurd door de Terneuzemaiar J. H. V. aangereden door een tege moetkomende auto, waarvan de bestuurder na de aanrijding doorreed. Later kon hij, de Terneuzenaar R., thulis worden aangehouden. Hij bleek onder invloed te verkeren. Beide au to's liepen schade op.. Gistermilddaig had op het kruispunt St.-Ammipolder na bij Terneuzen een aanrijding plaats, waarbij drie auto's zeer zwaai- beschadigd werdien. Er was slechts een lichtgewon de. Mejuffrouw M. A. D. uiit Axel reed van Terneuzen n-aar Axel en stak het kruispunt over. Op dat moment nader den vanuit de richting Zaam- slag twee personenauto's res pectievelijk bestuurd door A. A. L. B. uit Hulst em J. A. M. uit Zaamslag. Er volgde een botsing met de auto van me juffrouw D. De twee uit Zaamslag komende auto's sloe gen over de kop. De auito yam mejuffrouw D. liep zware schade op. Een in een van de uit Zaamslag bomende auto's zittende mevrouw werd licht gewond en door dokter Van der Griek uit Temeuizen be handeld. De uit Axel afkomstige me- A. J. S.-S. reed zater dag miet baan- auto Balilamystraiat. Bij het naar de Jacobus van lette zij niet op het verkeer, tengevolge waarvan zij in botsing kwam met de automobilist J. P. S. uit Ter neuzen. Aan beide auto's ont stond aanzienlijke schadie. De automobilist E.V. te Westdorpe raakte op de Lan- geweg onder de gemeente Axel meit zijn auto van de weg in de reobterberm. Bdj een poging weer op de rijweg te komen, schoot de wagen door tot in de linkerberm en sloeg vervolgens over die kop. Drie inzittenden moesten met verwondingen per ambulance worden overgebracht naar het ziekenhuis te Sluiskil. De auto werd zwaar beschadigd. Op de Duineniweg te Retran- chement zijn twee personen auto's met elkaar in botsing gekomen. De auto bestuurd door R. van G. uit Antwerpen reed langs de Duinenweg te Retranehement nabij 't Zwin, toen hij moest uitwijken voor enkele kinderen die daar over de weg liepen. Hierbij verloor hij de macht over zijn stuur en botste op een geparkeerd staande auto van D. Z. uit Ritten. De geparkeerde auto werd zwaar beschadigd en moest worden weggesleept. Gistermiddag is op de rijks weg te Sluis im een file een botsing ontstaan, waarbij vier ïuto's betrokken waren. Deze botsing was te wijten aam een te hoge snelheid van een per sonenauto. die werd bestuurd dioor mevrouw I. M. C. uit Jaarbege (België). Zij reed achter op een stilstaande auto en duwde drie voor haiair. staande -aiuto's op elk'aar. Deze auto's werden resp. bestuurd door D. A. P. uit Hontenlsse, R. L. uit Brugge en B. E. D. uit St.-Andries. Dr. Meyer uit Sluis heeft één vrouw onder zocht, die over rugpijn klaag de. Er was zware materiële schade. Twee van de vier au to's moesten worden wegge sleept. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het bestuur van de Goese Middenstand Centra le heeft aan het college van b. en w. van Goes een verzoek gericht om medewerking te willen verlenen aan- en deel te nemen in een bemiddeling spoging van het TGMC-be- stuur, tussen het Goese ge meentebestuur en de heer A. Burgs, oprichter en beheerder van de kinderboerderij-annex- ponykamp Bonanza. Een commissie uit bestuurs leden van de GMC is bereid om na het reeds plaatsgevon den gesprek met de heer Burgs, een onderhoud te heb ben met het college van b. en w. om eventueel daarna met beide partijen gezamenlijk een overeenkomst tot stand te brengen. Zoals bekend moet de heer B-urgs om financiële redenen met zijn populaire kinderboerderij en ponykamp in het „gekraakte" pand Hol landse Hoeve stoppen. Pogin gen van hem om medewerking van de gemeente op een be noeming ails beheerder van het door de gemeente te beginnen ponykamp,kinderboerderij zijn tot nu toe op niets uitgelopen. De heer Burgs leeft al jaren in „onmin" met de gemeente. Beiden verwijten elkaar onbe hoorlijk optreden. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN Na de zeer geslaagde acties in het verenigingsgebouw te Heikant, ten behoeve van pater Wee maes, worden nu door het feestcomité in Kapellebrug voor hetzelfde doel in de ca fe's van Ed Thuye, G. de Co- ninck en Cyr de Kind, trits wedstrijden gehouden. De hoofdprijs is een mimd- fiets. De tritswedstrijden wor den gehouden tot Pinkste ren. (Van onze correspondent) KOEWACHT Honderden mensen hebben zaterdagavond op het Kerkplein de taptoe bezocht, die daar onder auspiciën van de winkeliersvereniging WÏVEKO werd gehouden. Er na men muziekgezelschappen aan deel uit zowel Koewacht, Zuid- dorpe als Axel. Het muzikale evenement werd een enorm succes. De grote blikvanger was de drumband Axel onder leiding van Dolf Schoot, die met zijn trommelaars een imponerende show weggaf, waarvan het pu bliek stil werd. De Axelse drumband sta-at overigens be kend om haar indrukwekken de bij-dragen aan dit soort mu zikale gebeurtenissen. Ook de Koewachtse fanfare Eendracht Maakt Macht was van de par tij. Bij het optreden van dit muziekgezelschap lag het ac cent niet zo zeer op het show- aspect, als wel op het muzika le vlak en wat dit betreft hebben de muzikanten zich voor eigen publiek van hun beste kant laten zien. De taptoe werd ingezet met MIDDELBURG —De derde kamer uit G.S. van Zeeland heeft b. en w. van Sas van Gent in een beroepskwestie over de toekenning van een bedrag per leerling voor het r.-k. lager onderwijs, in het ongelijk gesteld. De besturen van twee ka tholieke lagere scholen in Sas van Gent waren in beroep ge gaan bij G.S., omdat b. en w. van Sas van Gent het bedrag per leerling voor 1971 op f 140,65 hadden gesteld. Gezien de exploitatiekosten van de scholen, meenden de schoolbe sturen dart de gemeentelijke bijdrage aan het r.-k. basison derwijs op f 169,- per leerling moest worden gesteld. B. en w. hadden zich bij de vaststelling van liet bedrag per leerling georiënteerd op de bedragen die voor het openbaar basisonderwijs wor den betaald. Maar. zo betoog den de r.-k. schoolbesturen, men dient uit te gaan van de werkelijke kosten. De derde kamer uit G.S. heeft de bestu ren op dit punt gelijk gege ven. Het bedrag per leerling moet nu worden vastgesteld op f 169,-. een optreden van de drum band Zuiddorpe, onmiddellijk gevolgd door de fanfare EMM. De drumband uit Axel en fan fare Hosanna traden daarna op. Ze fungeerden tevens als hekkesluiter. De finale be stond uit een gezamenlijk op treden van alle deelnemende gezelschappen, die de show beslaten met het spelen van het Wilhelmus. De algemene leiding was in handen van Th, Klein uit Axel. (V-an een onzer verslaggevers) HULST De rijkspolitie van Hulst, heeft twee perso nen kunnen arresteren, die er van verdacht worden, betrok ken te zijn geweest bij de diefstal van een stereo-instal latie uit bar Le Disq in Hulst- Het zijn de 19-jarige J. van de G en de 17 jarige N.P. beiden afkomstig uit Hulst. De politie heeft ze kunnen aanhouden, omdat ze bij hun werk op verboden terrein spo ren hebben achtergelaten. De installatie is teruggevonden bij een Hulster firma, die geheel buiten de zaak staat volgens de politie. Meegedeeld is, dat nog meer arrestaties zullen volgen. Van v.d. G heeft de politie het vermoeden dat hij niet direct bij de diefstal be trokken is geweest. Hij wordt van heling verdacht. Van de grammofoonplaten die tegelij kertijd werden ontvreemd is inmiddels een grote partij te ruggevonden. De waarde van de buit beliep meer dan dui zend gulden. De daders, die in de bar goed bekend waren, hebben de installatie rustig af gebroken en vervolgens in een auto geladen. Ze zijn eerder met de politie in aanraking geiweest in verband met een reeks van bromfietsdiefstal len, een aantal maanden gele den. (Van onze correspondent) HANSWEERT Op de zondagavond in de zaal Thalia gehouden KVP-vergadering van de plaatselijke afdeling van de KVP-Hansweert kon de plaatselijke voorzitter, de heer E. A. Suy, de mededeling doen, dat Gedeputeerde Staten van Zeeland besloten hebben hun goedkeuring te onthouden aan de partiële uitvoei ag van het bestemmingsplan Achter de Boomdijk tot en met 25 juni a.s. aangezien hiervoor vaste financiële middelen ont breken. De vergadering was hiero ver bijzonder teleurgesteld. Men vond. dat Hansweert op nieuw wordt gedupeerd door dit besluit. Met kracht werd bij de KVP-fractie van de gemeente raad van Reimerswaal aange drongen om in de vergadering v-an dinsdag a.s. b. en w. met klem te verzoeken te bewerk stelligen dat deze beslissing van GS alsnog wordt ingetrok ken. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Bij be schikking van de staatssecre taris van CRM zijn met ingang van 20 april controleurs Vo- gelwet 1936 in Zeeland be noemd. Dit zijn: mej. M.D. Huge te Kloetinge, de heer A. Joosse te Oost-Souburg, de heer J. van Leerdam te Serooskerke (W), ir. H.W. Naezer te Goes en mej. C.E. Pelsma te Kloe tinge. De controleurs Vogelwet- 1936 worden aangesteld als onbezoldigd ambtenaar en hebben de bevoegdheid om verbaliserend op te treden bij het cons tateren van overtre dingen van de Vogelwet- 1936. De benoemde controleurs zijn lid van de afd. Zeeland van dé Kon. Ned. Natuurhisto rische Vereniging. Zij volgden een speciale cursus onder lei ding van de heer B.J. Smul ders te Oost-Souburg, even eens een controleur van de Vogelwet.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2