„WE ZIJN BLIJ MET DIT GEBOUW" Noodlokaal van mts gleed van helling BEJAARDENFLAT IN JAVA OPGELEVERD Voor jongens van 16-19 die graag alles willen weten over de opleiding tot TSWakman bij de Landmacht. Dit Is hun bon. ^TSWakman Prijzen onderzoek VADER STAK ZOON Uitbreiding opleidingen aan lts Axel Schutter herkreeg vrijheid Opdracht voor Oostburgs kunstenaar Terneuzen geeft receptie SLUITING MOSSEL- SEIZOEN Uitreiking verkeers- diplomas POLITIE HOUDT AUTODIEVEN AAN V i stad VAN PHILIPS TERNEUZEN KAMPIOENEN I gesprek bij mij thuis. Met zh opleiding bij de Landmacht Meer doen dan anderen Dit geeft te denken Vele wensen Juist deze Dwars doorbeen Sas van Gent Paasei-actie Wit-Gele Kruis Opening nieuwe fabriek Havee Zaamslag Axel Sluis Zaterdag 22 april 1972 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN. Gisteren is de eerste van de twee bejaarden flats van de woningstichting Zeeuwsch-Vlaanderen opgeleverd. Het zjjn 87 bejaardenwoningen en een beheerderswoning. De tweede flat'zal waarschijnlijk in augustus van dit jaar worden opgeleverd. Alle 176 woningen zijn verhuurd of gereserveem. Nu al is een wachtlijst voor gegadigden aangelegd. Het bejaardencomplex is ge bouwd door het Terneuzense aannemersbedrijf gebr. Van der Poel. In elk flatgebouw zijn 7 driekamer- en 80 twee kamerwoningen. De huurprijs van de tweekamerwoningen bedraagt f 280,-, per maand en van de driekamerwoningen ongeveer f 300,Tussen de twee flats is een dienstencen trum ontworpen, dat beheerd zal worden door de stichting open bejaardenwerk. De nieuwe bewoners en een (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN N.V. Phi lips Terneuzen heeft de Oost- burgse schilder-beeldhouwer Joachim opdracht gegeven tot het maken van een schilderij dat ter gelegenheid van de opening van het nieuwe stad huis aan het Terneuzense ge meentebestuur zal worden aangeboden. Hoewel de kunstenaar in zijn uitwerking geheel wordlt vrijgelaten heeft hij wel de opdiacht gekregen de groei van Terneuzen uit te beelden. Samen met opdrachtgever, kunstenaar en vertegenwoordi gers van het gemeentebestuur is al een plaats voor het schil derij uitgezocht, dat 1.95 m bij 3.75 m Wordt. Het komt te hangen in de grote hal bij de entree van het stadhuis. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De offi cier van de rechtbank te Mid delburg eiste tegen J.C.S. uit Sas van Gent zes maanden gevangenisstraf, waarvan 3 maanden voorwaardelijk plus een proeftijd van 2 jaar plus verbeurdverklaring van het geweer. In de nacht van 13 op 14 februari schoot S. met een ka rabijn op een verlicht raam van een woonwagen in het woonwagenkamp in Sas van Gent. Het bleek dat de ver dachte met deze schoten een oplossing had willen brengen in de moeilijkheden die in de buurt waren ontstaan, nadat de St. Annastraat door het aanvangen van de kanaalwer- ken eigenlijk met het woon wagenkamp was versmolten tot een afgezonderde wijk. Plagerijen van de zijde van de woonwagenbewoners waren aan de orde van de dag. Het regende klachten bij de politie maar de politie stond machte loos tegen deze plagerijen. S. had op de bewuste avond 25 flesjes pils gedronken. Een hoeveelheid geestrijk vocht die zelfs de meest behoudens mens tot trieste daden kan dwingen. Zo moest volgens de verdediger Mr. H. Hogerzeil deze schietpartij ook be' schouwd worden. S. toonde zich tijdens de rechtszitting nog ontdaan over zijn daad. Mr. Hogerzeil vroeg onmiddellijk invrijheidstel ling. Na de schorsing besloot de rechtbank S. onmiddellijk in vrijheid te stellen. De recht bank achtte na het aanhoren Van het pleidooi van de raads man Hogerzeil de termen hier voor aanwezig. aantal genodigden werden in de gelegenheid gesteld de nieuwe flat te bezichtigen. Zij werden verwelkomd door de voorzitter van de woningstich ting, de heer Weterings. Te vens kon men kennismaken met het beheerdersechtpaar, de heer en mevrouw Meijer. Volgende week krijgen de huurders de sleutel van hun nieuwe woning. In het eerste flatgebouw zijn veel bejaarden afkomstig uit de saneringswijk Java ge huisvest. Maar ook van buiten Terneuzen is de belangstelling voor een woning in deze mo derne flats vlakbij de Wester- schelde groot gebleken. (Van onze oorrespondent) TERNEUZEN Ter gele genheid van het behalen van het kampioenschap van de der de klasse D. en de daaraan ver bonden promotie naar de tweede klasse KNVB, zal de voetbalvereniging Terneuzen op zaterdag 29 april van 15.30 uur tot 17.30 uur een receptie houden in het clublokaal van café „La Belle Vue". (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Letterlijk op rolletjes liep de uitbrei ding van de mts aan de Industrieweg in Terneuzen met een noodlokaol, waarin 48 leerlingen ondergebracht kunnen worden. Het houten uit verscheidene elementen samenge stelde gebouw arriveerde per oplegger van de fabriek, de Mobil N.V. te Uden, die begin dit jaar speciaal voor de produktie van dit soort noodlokalen is opgezet. De elementen zijn elk 6 me ter lang en-2,5 meter breed en zijn volledig geprefabriceerd. De lokalen zijn reeds voorzien van verwarming, elektrische leidingen, w.c.s. en wasbak ken. De Terneuzense mts, die dringend om ruimte verlegen zit, kan deze uitbreiding best gebruiken. De school is sinds 1958 aan de Industrieweg ge huisvest in een industriehal. Hoewel in 1963 een uitbrei ding voor de bouwkundige af deling werd gerealiseerd bleef de school met ruimtegebrek kampen. „We zijn dan ook bijzonder blij met dit noodgebouw", zegt de heer A.J.M. Vermeulen, de directeur van de mts. „Uiter aard zien we reikhalzend uit naar de dag waarop we ons nieuwe gebouw in Hof Zel- denrust zullen betrekken. Wanneer eind dit jaar met de bouw begonnen kan worden, hopen we binnen drie jaar uit onze ruimtenood verlost te zijn. De nieuwe school biedt plaats aan 450 tot 500 leerlin gen." Het plaatsen van de losse elementen van de noodschoot, waarvoor zeven stuks nodig zijn, verliep bijzonder vlot. Als een schip gleden de delen (Vara onze correspondent) YERSEKE Maandag is de laatste dag van het mosselsei-' zoen. Na deze datum is de verzending en export van ver se consumptiemossels tot de aanvang van het nieuwe sei zoen niet meer toegestaan. De mosselconservenfabrieken zijn reeds enkele weken geleden gesloten. een voor een van de helling tussen de oplegger en het zandbed waarop de noodloka len rusten. Dit karwei kan met slechts een enkele man geklaard wor den dank zij een vernuftig transportsysteem. De noodlo kalen kunnen over een dag of veertien in gebruik worden genomen. Volgend jaar mei krijgt de mts ook nog de be schikking over een zogenaam de Romney-loods van 20 bij 11 meter die tot onderdak zal dienen voor de afdeling prac ticum procestechniek en het laboratorium. (Van onze correspondent). AXEL Tijdens een fees telijke bijeenkomst in het Ge- zellenhuis werd aan 125 leer lingen der hoogste klassen van de basisscholen uit Axel het veilig-verkeersdiploma uitge reikt. Op deze bijeenkomst waren naast de geslaagde leerlingen aanwezig: adjudant De Jong van de rijkspolitie Axel, de heer Van Heuten namens de afdeling Axel van Veilig Ver keer Nederland en de heer Van Achteren namens de ge meente Axel. In zijn openingswoord zei adjudant De Jong bijzonder blij te zijn dat deze middag aan zoveel kinderen het diplo ma kon worden uitgereikt. 14 behaalden zelfs het diploma met het maximaal aantal pun ten. (ADVERTENTIE) Naam:. I Ik wil alles weten over de opleiding tot TS/Vakman - bij dé Landmacht. Daarom wil ik graag een vrijblijvend. I I I I Woonplaats- Schoo'ooieiding:. LP 00571 Adres:. -Telefoon™ I I I I - I I I li r UUDY1 Vsr Gewoon invullen en opsturen aan TS, Antwoordnummer 35, Den Haag (er hoeft geen postzegel op). Of loop eens binnen bij een van de Regionale Informatie Centra.* Breda, Halstraat 29, tel. (01600) 4 05 71. (ADVERTENTIE) „Als ik voor mijn gezin van vier per sonen werkelijk prijsbewust inkopen doe, dan bespaar ik in één maand ongeveer ƒ110,-." Aldus verklaarde een huisvrouw bij een opinie-onder zoek dat onlangs door Jac. Hermans Prijs-slag werd verricht. Zodoende kan ik wat extra's kopen, en meer doen dan andere huisvrouwen, die hetzelfde bedrag aan huishoudgeld te besteden hebben, maar niet op de prijzen letten," concludeerde zij. De man van deze pientere huisvrouw rekende uit, dat haar prijsbewust bood schappen doen eigenlijk een loonsver hoging van 150,- per maand betekent. Immers van de 150,- salarisverhoging blijft na aftrek van belasting en sociale lasten, circa 110,- over. Prijs-vergelijkend kopen „In-zijn" voor lage prijzen, zet zoden aan de dijkl Dit is beslist bewezen. Met andere woorden, prijsbewust bood schappen doen zorgt er voor dat men gewoon wat meer kan doen met het zelfde geld. Vooral jonge huisvrouwen zouden hier eens aan moeten denken. In de opgroei ende gezinnetjes is nog zoveel nodig Het is vaak druk in de Prijsslag; lang wachten is er echter niet bij, Daar leven vele wensen en grote koop- verlangens. Als de jonge huisvrouwen goed op prijzen letten, dan blijft er meer geld over om andere dingen te kopen Frappant is dat talrijke klanten van Jac. Hermans Prijs-'slag uit de hogere inkomensklasse afkomstig zijn. Bij iedere loonsverhoging roomt de belasting hun hoge salaris zo sterk af, dat er slechts 1/3 deel overblijft van wat ze meer gaan verdienen. Juist déze goed-geldverdieners willen prijsbewust kopen. Daarom loopt het patroon van prijs bewuste kopers dan ook dwars door alle inkomensgroepen heen. Dat zijn allemaal mensen die zelf iets doen tegen de voortwoekerende geld ontwaarding. MIDDELBURG 12 Maan den onvoorwaardelijk gevan genisstraf eiste de officier te gen de 40-jarige T.T.O. uit Terneuzen. Op 25 februari verwonde O. zijn zoon met messteken tijdens een huiselij ke ruzie. De vader was op 25 februari met twee jonge dochter,zijn zoon en twee buitenlanders het nachtleven van Terneuzen ingedoken. Bij thuiiskomt maakte zoonlief ruzie met zijn dertienjarige zusje omdat hij wilde dat de 2 kinderen naar bed gingen en de twee buiten landse het huis verlieten. Vader bemoeide zich ermee en maakte zioh ontzettend kwaad op zijn zoon. Deze pak te een mes en bedreigde zijn vader. Tijdens de worsteling veranderde dat mes van eige naar en liep de zoon een mes steek op in zijn zij. De officier wilde paal en perk stellen aan de zware agressieviteiten binnen de fa miliekring. Deze beginnen de laatste tijd steeds meer onze samenleving te overspoelen, meende hij. Mr. E. Shute, de verdediger van O, meende dat er in dit geval sprake was van geringe verwijtbaarheid. Mr. Shute gooide de zaak zelfs over een andere boeg. Volgens hem zou zoon Jan de grote boosdoener zijn geweest. De steekpartij lag duidelijk in de sfeer van noodweer. De uitspraak volgt over 14 dagen. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De rijkspolitie van Sas van Gent heeft twee in Assenede (B) wonende Nederlanders, F. de Z. en H. van D. aangehouden. De mannen worden ervan ver dacht zich schuldig te hebben gemaakt aan autodiefstal. Zij zouden ook in Axel een siga rettenautomaat hebben ge kraakt. De gestolen auto werd in Sas van Gent teruggevonden. Pogingen om een andere auto te stelen mistakten, omdat na forcering van het toohtraampje bleek dat de auto een stuur- slot had. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Paasei- actie, georganiseerd door het Wit Gele Kruis en Herwonnen Levenskracht in de wekek van 27 maart tot en met 1 april, heeft f 1362,85 opgeleverd. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Met ingang van 1 september gaat in de christe lijke technische school in Axel een opleiding van start in het kader van het leerlingstelsel voor leerlingen in de economi sche en administratieve beroe- pencategorie. Dit is meege deeld tijdens een bijeenkomst in de lts, waarop de schoolde canen van de Zeeuwsch- Vlaamse mavo's over deze op leiding zijn geïnformeerd. Naast de directeur van de ontvangende school, de heer M. 't Gilde, waren op deze informatieve bijeenkomst ook de heer Van Dessel aanwezig, de consulent van de stichting landelijk orgaan ter bevorde ring van opleidingen van de economische en administratie ve beroepencategorie, kortweg ECABO geheten, en de heren De Voogd en Van Elsacker, namens het regionaal orgaan stichting leerlingstelsel Zee land. Het was de heer De Voogd, die de schooldecanen een uiteenzetting gaf over het doel van de nieuwe opleiding. De heer Dessel legde vervol gens uit waarom de opleiding er is gekomen. Na de invoe ring van de Mammoetwet heb ben de leerlingen van de mavo niet meer hetzelfde oplei dingsniveau als de vroegere ulo-leerlingen. Dit is een ge volg van het keuze-pakketten- systeem. De bedrijven, die vroeger juist graag ulo-leerlin gen in hun administratieve diensten opnamen, hebben nu de wens uitgesproken voor een verdere administratieve opleiding van de huidige ma vo-leerlingen. De stichting ECABO heeft nu een oplei dingsprogramma samengesteld, dat voor wat betreft de opzet zo ruim is, dat de leerlingen van alle administratieve secto ren kennis kunnen nemen, zo dat specialisatie op een be paald gebied niet meer voor komt. De volgende opleiding is mogelijk na 1 september: aller eerst de S-opleiding. Dit is voor leerlingen die hun mavo opleiding niet hebben afge maakt. Deze opleiding is ook bedoeld voor andere leerlingen met een te vergelijken ont wikkelingsniveau. Vervolgens krijgt men de eerste-jaars- opleiding. Hiervoor is geen eis gesteld ten aanzien van het keuze-pakket van de mavo leerlingen. Hierna volgt de splitsing naar een A- of B- opleiding, waarbij het accent bij A op de talen ligt en B de bedrijfsadministratieve richting volgt. Ook voor deze B-rich- ting is vereist, dat de leerlin gen in hun mavo-keuzepakket de vakken „taien" en „han delskennis" hebben opgeno men. Het is de bedoeling, dat alle bedrijven in deze admini stratieve en economische sec tor van deze nieuwe oplei dingsmogelijkheden in kennis gesteld zullen worden, zodat zo spoedig mogelijk vastge steld zal kunnen worden, hoe veel toekomstige leerlingen in aanmerking komen om deze nieuwe opleiding te gaan vol gen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN - Burge meester J. C. Aschoff van Ter neuzen zal op vrijdag 28 april a.s. het nieuwe bedrijfspand van Havee Machinefabriek en Staalbouw aan de Middenka- naalarm officieel openen. Wandelen Onder auspi ciën van de wandelsportvere niging Oranje Nassau wordt in Zaamslag deelgenomen aan de nationale trimda-g. Men kan deelnemen vanaf 10 uur 's morgens tot 14 uur en er wordt gestart aan de Iris- school. De afstanden zijn 5 en 10 kilometer. Opening Donderdagavond werd met het geven van een feestelijke receptie de disco boetiek van de heer De Jonge in de Nieuwstraat te Axel geopend. In de boetiek, die in zeer hippe sfeer is ingericht, kan men rustig de plaat van zijn keuze beluisteren en er is een groot assortiment op het gebied van platen, platenkof- fers etcetera. El Gringo In het kader van de activiteiten rond Sluis Horecastad '72, wordt vana vond (zaterdag) in hotel Het Zwin een Spaanse avond ge houden- Voor deze gelegenheid is het hotel omgedoopt in El Gringo. Aan de organisatie heeft de Staise jeugdsoeiëteit Jovada meegewerkt. De be doeling is om, in aangepaste sfeer, de Sluise jeugd en an dere belangstellenden kennis te laten maken met Spaanse muziek en Spaanse hapjes. Cupido's Pijl In hotel Wemaer hielden de leden van de damesvogelpijlclub Cupi do's Pijl de jaarvergadering. De voorzitster, mevrouw E. van Beijsterveldt-Hoegen gaf een overzicht van het afgelo pen seizoen en van de door de leden individueel behaalde re sultaten. Als beste piekster kwam met 18.000 punten me vrouw J. Verschoore-Dusar- duijn uit de bus. Zij werd hiervoor gehuldigd en mocht een fraai versierd koetsiers glas met inscriptie in ontvangst n^men. Dinsdag 25 april ma ken de dames hun jaarlijkse uitstapje. De reis gaat nu naar Amsterdam waar onder meer de huishoudbeurs en de nieu we show van Wim Sonnevedd bezocht worden. medische diensten HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg, dok ter N. Rijk, Oude Kerk straat 2 te Aardenburg, tel. 01177—1466. Axel, dokter Boor, tel. 1666, b.g.g. 01157-1451. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke, dokter Kalkman te Biervliet, tel. 01152-345. Borsele en Nieuwdorp c.a., de praktijk van dokter Gelder blom wordt waargenomen door dokter Kiviet te Borsse- le, tel. 01105-203. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande, dokter De Meijer te Sluis, tel. 01178- 1366. Clinge, Koewacht en St.-Jan- steen, dokter Melchers te Koewacht, tel. 01146-327. Driewegen, Hoedekenskerke, 's-Heerenhoek en Ovezande, de praktijk van de huisart sen J. Geldof, H. Zwartelé en S. Wöstmann wordt tot maandagochtend 8 uur waargenomen door dokter J. Kole, Kerkstraat 38 te Hoe dekenskerke, tel. 01193- 262. Goes, dokter F. Budjs, J. Valc- kesbraat 3, tel. 5462. Heinkenszand, 's-Heer Arends- kerke en Wolphaartsdijk, dokter H. van Maanen te Heinkenszand, tel. 01106- 1234. Hulst, dokter W. GAelen, tel. 2969. Kapelle-Biezelinge, dokter Vreeswijk, Biezelingsestraat 57 te Kapelle, tel. 01102- 1290. Middelburg, dokter P. Schram, Oosterscheldestraat 2, tel. 4664 (zaterdag) en dokter J. de la Hayze, Seisdam 23, tel. 4305 (zondag). Reimerswaai, dokter P. Pol derman te Yerseke, tel. 01131-1300 en dokter P. Al- lewijm te Kruiningen, tel, 01130-1566. Sas van Gent e.o., dokter E. Du Puy, Stationsstraat 26 te Sas van Gent, tel. 1777. Terneuzen, dokter Van de Griek, Scheldekade 27, tel. 2020. Vlissingen, dokter S. Wartena tel. 393 (tot zaterdag 243 uur) en dokter A. van Dijk, tel. 3459 (van zaterdag 24 uur tot zondag 24 uur) Zaamslag, dokter W. Fraan- je. Kloosterzande, dokter J, Ter Burg, tel. 01148-377 (tot maandagmorgen 8 uur). Breskens en Groede, dokter Jansen te Groede, tel. 01171-366. Hoek, Philippine en Sluiskil, dokter Jongsma, Juliana- straat 2 te Hoek, tel. 346, b.g.g. 345. TANDARTSEN O.Z.Vlaanderen, tandarts L. Nooteboom, Axelsestraat 186 te Terneuzen, tel. 01150- 2379, privé: Leeuwenlaan 25, tel. 01150-3780 (zaterdag van 10-10.30 uur en van 18- 18.30 uur, zondag van 12- 12.30 uur). W.Z.Vlaanderen, tandarts A. Streefkerk te Breskens, tel. 01172-1498 (zaterdag en zondag van 12-12.30 uur). Walcheren, tandarts G. van Wiggen, p.a. Julianalaan 4, tel. 01184-2778 (zaterdag van 9-10 uur, zondag van 11-12 uur). Z.- en N.-Beveland, tandarts J. Stam, Frans den Hollander laan 16 te Goes, tel. 01100- 5459 (zaterdag en zondag van 9-10 uur). DIERENARTSEN Axel en Zaamslag, dokter J. de Haas te Zaamslag, tel. 01153-366. N.- en Z.-Beveland, dokter G. Boneschanscher te Kruinin gen, tel. 01130-1233. W.Z.Vlaanderen, dokter H. v.d. Vijver, te IJzendijke, tel. 01176-388. WIJKVERPLEGING Ellewoutsdijk e.o., zr. C. Kor- stanje, Warande 2 te Hein kenszand, tel. 01106-1615. Groot-Axel, zr. K. Geleynse, Oosterstraat 2 te Axel, tel. 01155-1885. Hoek, Sluiskil en Philippine, zr. Bouwens te Hoek, tel. 01154-274. Sas van Gent, zr. Van Dorse- laer, Beneluxstraat 128, tel. 01158-1916. Terneuzen, zr. M. Vermeylen, Dennenstraat 7, tel. 3829. Hulst en Hontenisse, zr. A. Maenhout, tel. 01140-2071. Aardenburg, Cadzand, Oost burg en Sluis, zr. Derksen te Zuidzande, tel. 01170- 2367. Biervliet, Breskens, Groede, Hoofdplaat, Schoondijke en IJzendijke, zr. Snel te Bier vliet, tel. 01152-216. Goes, zr. Vos, tel. 8549. APOTHEKEN Goes, Goese apotheek, tel. 7104. Middelburg, apotheek A. Rin geling, Lange Delft 133, tel. 2538. Terneuzen, apotheek Hamann, tel. 2060. Vlissingen, apotheek J. van de Sande, Badhuisstraat 22-24, tel. 2066. 1

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2