J. Stenvert neemt afscheid WINKELCENTRUM OP 3 MEI OPEN Akkerbouwers beraden zich over protestactie diezelfde halve liter. „GROOT VERLIES VOOR TERNEUZEN" OCCASION 72 JUBILARISSEN BIJ DE HOOP stad streek WAARDERING OVERTUIGING O OMEGA FABERY DE JONGE/goes Eede af van woningadvies commissie Eede In 'Terneuzens Zuidpolder Fontein voor Kaaiplein Irene heeft te weinig centen Week cel voor benzine diefstallen OPEN-DAG ST.-ELOY Niets is minder waar Niet allemaal ONRUST Zaterdag 15 april 1972 5 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Dat de lieer J. Stenvert als directeur van de gemeentelijke sociale dienst in Terneuzen grote ver diensten heeft gehad is duidelijk naar voren gekomen tij dens het officiële afscheid dat hij in het stadhuis van zijn medewerkers, oud-medewerkers, het gemeentebestuur en anderen met wie de heer Stenvert nauw heeft samenge werkt, heeft genomen. „In u verliest Terneuzen een voor treffelijk hoofdambtenaar, maar de provincie kreeg er een goed bestuurder bij", zei burgemeester J. C. Aschoff in zijn toespraak. De heer Stenvert, die on langs tot lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland is be noemd, heeft bijna 24 jaar aan het hoofd gestaaan van de sociale dienst in Terneuzen. Burgemeester Aschoff liet uit komen _dat de heer Sten.vert er in geslaagd is dioor zijn grote kennis van zaken, persoonlijke inzet en belangstelling voor de menselijke kanten van zijn taak de sociale dienst een uit stekende naam te bezorgen. „U hebt het vertrouwen van tal van mensen weten te win nen. Uw activiteiten beperkten zich daarbij niet tot uw amb telijke werk, maar strekten zich uit over de gehele Ter- neuzense gemeenschap. Onder uw leiding is de sociale dienst een gemeentelijk apparaat ge worden dat zich goed aan de veranderende tijdsomstandig heden heeft aangepast. Het ge meentebestuur is u daarvoor bijzonder erkentelijk", aldus burgemeester Aschoff, die de hoop uitsprak dat de heer Stenvert als Gedeputeerde nog vele jaren zal bijdragen tot de oplossing van de problemen van de provincie Zeeland pn daarbij Terneuzen niet zal vergeten. Als stoffelijk blijk van waardering bood de heer Aschoff een boek over planten en bloemen aan, een van de hobby's van de heer Stenert. De heer F. Willaert, ad junct-directeur van de sociale dienst, roemde de grote des kundigheid van de heer Sten vert. Ook diens optreden tegen over het publiek is door ve len op prijs gesteld. Verder heeft de heer Stenvert veel bijgedragen tot de goede sfeer bij de sociale dienst. Namens medewerkers en oud-mede werkers bood de heer Willaert een autoradio aan. Mevrouw Stenvert kreeg een sierplant ten geschenke. Woorden van waardering werden vervolgens nog gesproken door de heer J. Hoevens, directeur van het ge westelijke arbeidsbureau, die mede sprak als voorzitter van de Stichting Open Bejaarden- werk. Hij bood de heer Sle- vert een boekenbon aan. Ge meentesecretaris Van Pa-gee vertolkte de waardering van (ADVERTENTIE) Jezus-beweging in Nederland: „De prediker reed met lege tank nog 50 km op Jezus'kracht". Come-back van de Jumping Jewels. Middelburg 24 uur van minuut tot minuut gevolgd. Veel foto's uit de nieuwe sex en geweld-film „A Clockwork Orange". Voorts: Humor/ Veel Fotonieuws/ Informatierubriek Memo Meisje van de Week. Panorama is Nederlands grootste geïllustreerde weekblad. Overal te koop. het secretariepersoneel, de heer J. Scheele deed dat na mens de commissie van advies van de algemene bijstandswet en de heer J.J. Huigh bracht de danik van de personeelsver eniging over. In zijn dankwoord uitte de heer Stenvert zijn erkentelijk heid voor de medewerking die hij van het gemeentebestuur heeft ondervonden zowel als directeur van de sociale dienst als bij de vervulling van an dere bestuursfuncties op maat schappelijk en politiek terrein. Hij zei er van overtuigd te zijn dat hij niet altijd een even gemakkelijke baas' is ge weest. Tot slot sprak de heer Stenvert zijn overtuiging uit dat zijn opvolger voor een even goede verstandhouding bij de sociale dienst zal zorg dragen. Hij wenste de ge meente Terneuzen alle goeds toe voor de toekomst. ..Zeeuwsch-Vlaanderen zal al tijd een grote plaats in mijn hart innemen"- aldus de heer Stenvert. (ADVERTENTIE) ahoyhal rotterdam 13t;m 16april onder auspiciën van distrikt rottendam operi:10-17119-22 uur, zo10-17uur (ADVERTENTIE) i 1 ■M HORLOGES (Van onze correspondent) AARDENBURG In de maandagavond te houden raadsvergadering stelt het Aardenburgse college van b. en w. aan de raad voor de woningadviescommissie voor dfe woonkern Eede af te schaf fen. In de vorige raad verklaar den de Eedese raadsleden C. van Bellegem en W. Standaert niet langer zitting te willen nemen in deze commissie om dat zij het niet eens waren met de gang van zaken rond de advisering. Jaren geleden werden dergelijke commissies voor Aardenburg en Eede inge steld. Zitting hebben de raads leden uit de respectieve ker nen. Door het terugtrekken van beide heren blijft slechts een commissielid over de heer R.O. Buijck. B. en w. vinden dat nu nog moeilijk van een adviescommissie gesproken kan worden en willen de com missie opheffen. Dansavond De Eedese in stuif houdt vanavond voor le den in zaal Sancta Maria een dansavond. Aanvang 8 uur. Folkfestival Het op 10 maart in Eede gehouden folk festival heeft een klein nade lig slot opgeleverd, t,w. f 158,97. De raad van Aarden burg en de werkgroep „Uit" hadden zich ieder voor 500,- garant gesteld. Derhalve moe ten beide instanties f 79,50 bijdragen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Burgemeester J. C. Aschoff van Terneuzen zal op 3 mei a.s. officieel het winkelcentrum in de Zuidpolder openen. Er wordt eerst een samenkomst gehouden, waarvoor vele gasten zijn uitgenodigd, in een nog leegstaand pand aan het plein voor het winkelcentrum. Na de supermarkt van Albert men. Dit houdt verband met Heijn zijn nog de volgende de woningbouw in Terneuzen- winkels aangetrokken: slagerij Zuid, die zich minder snel ont- W. Kaljouw, rijwiel- en brom- wikkeld heeft dan werd ver- fietsenhandel A. Klaassen, tex- wacht. Er is niettemin (och een tielzaak A. Murre, filiaal van afgerond geheel tot stand ge- de Ned. Middenstandsbank, komen, drogisterij Dingemans, super markt Van de Velde, slijterij/ wijnhandel Henkens Ver. Dis tilleerderij N.V., brood/banket zaak F. Karmelk en wasserij/ stomerij De Zon. De derde bouwfase, waarvan het begin van de bouw nog niet is vastgesteld, zal van eenzelf de omvang zijn als de tweede fase. Er is o.m. een derde su permarkt in ontworpen. De tweede bouwfase is vrij moeizaam van de grond geko- (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG Het Aar denburgse college is erin ge slaagd tot overeenstemming te komen tot grondverkoop in het bestemmingsplan De Bac- kerenstraat in Eede. Eerdere poging mislukten enkele Jaren geleden. Aan de raad, die maandaga vond bijeenkomt, wordt voor gesteld de gronden aan te ko pen van A. Hamerlinck. Me vrouw S. Hamerlinck-Claeijs en mevrouw A. Sturtewaegen- De Rijcke. Met de transacties, waaronder een vergoeding van paehtvrijmaken, komt op f 25.300,- Een schenking van 1000,- aan de gemeente ter gelegen heid van de officiële inge bruikname van de Boerenleen bank aan het Kaaiplein enkele jaren geleden, vormt de aan leiding tot het voorstel het ka le Kaaiplein te verfraaien met een fontein en bloemborders etc. De totale kosten zijn ge raamd op f 6.083,- De slechts 14 punten tellen de agenda bevat ook een voor stel van b. en w. over te gaan tot verlichting van het oefen terrein op het sportveld. Dit op verzoek van de voetbalver eniging A.V.C. Hiermee is een bedrag gemoeid van f 19.200. Verder wordt voorgesteld de muziekvereniging „ENZK" voor 1972 een subsidie van f 250,- te verstrekken, terwijl een aanvullende subsidie aan het Zeeuwse instituut voor kunst zinnige vorming over 1971 van 200,73 eveneens wordt voor gesteld. TERNEUZEN De drumband en majoretten- peleton „Irene" uit Ter neuzen heeft een uitnodi ging ontvangen om deel te nemen aan een cultu rele week, die in Athene wordt gehouden vaii maandag 7 tot zaterdag 12 augustus. „Irene" kan hieraan niet deelnemen, daar de kosten van dit uitstapje geschat worden op ongeveei achtduizend gulden. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG A. J. S. uit Sas van Gent maakte bij het plegen van benzinedief stallen gebruik van de dien sten van 'n jongetje Deze he velde op verzoek van S. de benzine uit de auto's via een slangetje over in 2 jerrycans. Zowel het jongetje als S. ston den bij de politie bekend. Te gen S. liep zelfs nog een proeftijd. De officier eiste f 100 boete, maar de politierech ter vond, dat S. maar eens een week de cel in moest om over zijn zonden na te denken. (ADVERTENTIE) Burgemeester J. C. Aschoff neemt officieel afscheid van de heer J. Stenvert, die benoemd werd tot lid van Gedeputeerde Staten. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De Oost- burgse scholengemeenschap Sint-Eloy houdt op 22 april een open dag voor leerlingen van de zesde klassen der lagere scholen en hun ouders. In de grote kantine wordt 's middags om 15 uur een voor' lichting gegeven over studie' mogelijkheden na de basis school waarna een rondleiding door het gebouw volgt. Hierbij wordt het talen-practicum ge demonstreerd en de film „cre atieve dag" vertoond. Naast de schoolkeuzevoor- liohting in het algemeen zullen ook inlichtingen verstrekt worden over de verschillende onderwijsvormen die aan Sint- Eloy te volgen zijn. „Zaak is wel", zo wordt geschreven aan ouders en leerlingen", dat ie der kind na de lagere school dat type onderwijs gaat volgen dat aansluit bij zijn aanleg. Een juiste schoolkeuze is enorm belangrijk, enerzijds om grote teleurstellingen te voorkomen, anderzijds om geen kansen te missen". (ADVERTENTIE) De bar van gezellige mensen INTIEME SFEER Geopend v.a. 6 u. 's avonds^ Woensdag gesloten Gr. Bagijnestraat 23, Hulst/ Tel. 01140 - 3372 (Van onze correspondent) TERNEUZEN De kraan machinist de heer P. Donze en de produktiewerker de heer J. P. Pijpelink, beiden werkzaam in de betonfabriek van de N.V. De Hoop te Terneuzen, vierden gisteren hun zilveren jubileum. Met hun echtgenote en kin deren werden de beide jubila rissen door de raad van be stuur, de directie en verdere genodigden in de bedrijfskan tine ontvangen. Directeur M. Fraanje stond uitvoerig stil bij de loopbaan van beide heren en was vol lof over de wijze waarop beiden gedurende de voorbije kwart eeuw hun taak hebben verricht. De heer Fraanje overhandigde hen, na mens de vereniging van han delaren in bouwmaterialen in Nederland de gedenkpenning en oorkonde en bood als blijk van waardering van het be drijf geschenken aan. Ook de dames ontvingen een verras sing. Mede namens de heer Pij pelink dankte de heer Donze voor de geschenken en blijken van belangstelling. Na het of ficiële gedeelte werd o.a. nog een bedrijfsfilm vertoond. 1 (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG. „De maat bij onze boeren is langzamerhand vol. Het is daarom dat wij aanstaande dinsdag een kringvergade ring in Oosthurg hebben uitgeschreven waarop onze algemeen voorzitter, professor Kriellaars, eens kennis kan nemen met de grote nood waarin de akkerbouwers in West-Zeeuwsch-Vlaande- ren verkeren." Dit zegt de heer G. A. Claeijs, voorzitter van de kring Oostburg van de N.C.B. „Het gaat niet best in de akkerbouw, de voorgestelde .verhogingen voor onze pro dukten in Brussel valt weg tegen de 2,76 procent revalua tie van dé gulden. Reken daarbij de toenemende inflatie en kostenstijgingen en u weet dat deze eerste prijsaanpassing sedert 8 jaar niet veel om het lijf heeft. Wij boeren achter uit". De heer Claeijs ziet de toe komst voor de akkerbouwers vrij somber in. De Akkerbou wers in West-Zeeuwsch-Vlaan- deren hebben naast de lage inkomsten ook te maken met hoge waterschapslasten (f 101 per ha.). ,,Wij hopen dat de laatste verhoging ook werke lijk de laagste is", aldus Claeys, die er op wijs( dat als de waterschappen de waterzui- veringstaak krijgen opgedra gen nieuwe heffingenN als een zwaard van Damocles boven de hoofden van de boeren hangen. SOMMIGE MENSEN zijn vaak een beetje bang voor lage prijzen. Ze denken dan: de kwaliteit zal er ook wel naar zijn. Eigenlijk vinden ze lage prijzen wat „verdacht". Uit een recent gehouden consumenten onderzoek dat Jac. Hermans Prijs-slag heeft gedaan, blijkt dat 53% van de Nederlandse consumenten nimmer naar dc prijs vraagt van de dagelijkse be nodigde artikelen voor de huishouding. Uit een soort gemakzucht koopt men het bekende merk, waarvan men denkt dat het in alle winkels hetzelfde kost. Om een voorbeeld te noemen; Een halve literfles bier van een grote brou werij kost 69 cent. Maar een halve literfles bier van een grote brouwerij, die onder een neutraal etiket wordt gebracht, kost bij de Prijs- slag 39 cent. Een welsprekend voorbeeld hoe kost baar een vooroordeel tegen een lage prijs kan zijn. Is het verstandig vóór men het heeft geprobeerd de lage prijs te veroordelen? Wie kan zich veroorloven de voort jagende geldontwaarding aan te wakkeren? Gelukkig zijn er nog talrijke Verbruikers die de prijzen wèl vergelijken en durven vragen wat het kost. Uit datzelfde-onderzoek bleek dat 30% Vader sjouwt graag een kratje naar z'n auto. Bier en frisdranken worden tegenwoordig vaak per kratje gekocht. van de bewoners van de stadswijken Amsterdam Oost en Zuid regelmatig, of van tijd tot tijd bij Jac. Hermans Prijs-slag kopen, omdat zij ervaren hebben dat er grote prijsverschillen be staan voor dezelfde kwaliteiten. Goede kwaliteit Trouwens, deze groep prijsbewuste kopers is er ai lang achter dat men ondanks de prijsverschillen kan rekenen op een goede kwaliteit, want veel van de neutraal ge-etiketteerde artikelen zijn afkomstig van grote en bekende merk fabrikanten. Jac. Hermans heeft eens gezegd: We zitten in een glazen huisje. Want als je bijv. vaste vloerbedekking koopt, weet je pas na een jaar of de kwaliteit goed is. Maar bij levensmiddelen ligt dat anders. Als je levensmiddelen koopt, komen ze dezelfde week of misschien wel dezelfde avond op tafel, en kun je dus onmid dellijk de kwaliteit beoordelen. Een winkelier die niet zorgt voor goede kwaliteit, raakt vlot ziin klanten kwijt. „Zijn wij werkelijk zulke vervuilers?", vraagt hij zich af. „Wij dragen bij tot het landsschapsschoon, onze beplan tingen en gewassen zorgen voor zuurstofproduktie". De vervuiling die de boeren wordt aangewreven val» uit een in een biologische en een chemische. „Met de biologi sche vervuiling, stalmest e.d. verstoor je de natuur niet en een studie van de landbouw- voorlichtingsdienst heeft uit gewezen dat het water, dat via de draineerbuizen in de sloten komt, slechts zeer licht veront reinigd is omdat de kunstmest stoffen, waarbij arsenicumhou- dend en DDT verboden zijn, praktisch geheel in de grond worden opgenomen. Volgens de kringvoorzitter is West-Zeeuwsch-Vlaanderen wat de akkerbouw betreft na Groningen het belangrijkste probleemgebied. „De bieten teelt is een steunpilaar, maar een betere bietenprijs komt er niet terwijl het quotum vette suiker dat Nederland mag pro duceren te laag is. Daar wordt pas volgend jaar in Brussel weer over gesproken. Voor naamste oorzaak van de lage inkomsten der West- Zeeuwsch-Vlaamse boeren zijn de te lage prijzen voor de speculatieve (vrije) gewassen als aardappelen en uien. „Hier ligt de oorzaak van de onrust in onze streek", zegt de heer Claeijs. „De twee achter ons liggende jaren hebben een heel Europa door het goede weer grote oogsten van aard- oppelen en uien bewerkstel ligd, waardoor de prijs'is ge kelderd. Het gevolg is dat veel boeren momenteel interen op hun bezit, in plaats dat gere serveerd kan worden voor af, schrijvinig en verbetering". De grote landbouwdemon- stratie in Arnihem, waar dooi de gezamenlijke boeren van Nederland een wensenpakket op tafel is gelegd, heeft niet het resultaat gehad dat men hoopte. „Alleen het registra tierecht bij de overdracht van grond is vervallen, maar voor stellen om op belastinggebied enig soelaas te krijgen waar door gereserveerd kan worden voor de slechte jaren hebben het n-iet gehaald". „Wij hebben de minister ge zegd dat het moeilijk zal wor den onze leden in de hand te houden, want zij worden tens lotte bedreigd in hun be staan". De kringvergadering wordt door de heer Claeijs als een afronding beschouwd, waarop men zich kan-beraden over de manier waarop een sterke vuist kan worden gevormd. ,,W-ij willen geen tweede Brussel, maar acties zullen er zeker komen", zo voorspelde de heer Claeijs. RECHERCHEURS van de Am sterdamse zedenpolite hebben ongeveer 200 exemplaren van een extra uitgave van „Candy - „Candy speciaal no. 3 - in be slag genomen in verband met foto's en verhalen over „Kna- penliefde", die pornografisch worden geacht. medische diensten HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg Dokter F. Loose, Nieuw- straat 53 te Oostburg, tel. 01170-2121. Axel Dokter Schiltman, tel. 1777, b.g.g. 01157-1451. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke Dokter Lievens te IJzendijke, tel. 01176-266. Borsele en Nieuwdorp c.a. De praktijk van dokter Ki- viet wordt waargenomen door dok-ter Gelderblom te Nieuwdorp, tel. 01196 327. Breskens en Groede Dokter V d. Maas te Breskens, tel 01172-1466. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande Dokter Beek te Zuidzande, tel. 01170- - 2424. Clinge, Koewacht en St.-Jan- steen Dokter Brabers te Clinge, tel. 01140-2361. Driewegen, Hoedekenskerke 's Heerenhoek en Ovezande De praktijk van de--huisart sen J. Kole, H. Zwartelé en S. Wbstmann wordt tot maandagochtend 8 uur waargenomen door dokter J. Geldof, Korteweg 23 te Driewegen, tel, 01195-275. Goes Dokter F. van Peer, Oostsingel 132, tel. 5306. Heinkenszand, 's H. Arends- kerke en Wolphaartsdijk Dokter A. Vos te Wolp haartsdijk, tel. 01198-231. Hoek, Philippine en Sluiskil Dokter H. Hofstee, Julia- nastraat 10 te Hoek, tel. 01154-345. Hulst Zaterdag 15 april van 8-20 uur: dokter W. Gielen, tel. 2969, van zaterdag 15 april 20 uur en zondag 16 april: dokter W. Eysink, tel. 2060. Kapelle-Biezelinge Dokter Vreeswijk, Biezelingsestraat 57, te Kapelle, tel. 01102- 1290. Kloosterzande Dokter Bu- walda, tel. 01148-277. Tot maandagmorgen 8 uur. Middelburg, Dokter A. Boer winkel, Noordweg 214, tel. 2460 (zaterdag) en dokter M. Reyerse, Seisweg 29, tel. 3456 (zondag). Reimerswaal Dokter J. de Beij te Hansweert, tel. 01130-1344 en dokter C. Donker te Knabbendijke, tel. 01134-1544. Sas van Gent e.o. Dokter F. Puylaert, Oostkade 19 te Sas van Gent, tel. 1366. Terneuzen Dokter P. Nijs- tea, Willem de Zwijgerlaan 17, tel. 01150-2324. Vlissingen Dokter E. Kant, tel. 3987 (tot zaterdag 24 uur) en dokter D. Bom teL 2233 (van zaterdag 24 uur tot zondag 24 uur). Zaamslag Dokter C. Ver boom. TANDARTSEN O.-Z.-Vlaanderen Tandarts A. v. d. Lee, Wolstraat 2 te Axel, tel. 01155-1686 (zater dag van 10-10.30 en 18-18.30 uur, zondag van 12-12.30 uur). W.-Z.-Vlaanderen Tandarts A. van Herk te Oostburg, tel. 01170-2493 (zaterdag en zondag van 12-12.30 uur). Walcheren Tandarts A. de Koning, Kanaalstraat 91 te O. Souburg, tel. 01183-1347 (zaterdag van 9-10 uur, zon dag van 11-12 uur). Z.- en N.-Beveland. Tand arts E. Klinkert, Turfkade 15 te Goes, tel. 01100-6504 (zaterdag en zondag van 9- 10 uur). DIERENARTSEN Axel en Zaamslag Dokter C. Cysouw te Axel, tel. 01155-1488. N.- en Z.-Beveland Dokter M. Gaakeer te Ovezande, tel. 01195-283. W.-Z.-Vlaanderen Dokter J. v. d. Vijver te Oostburg, tel. 01170-2103. WIJKVERPLEGING Aardenburg, Cadzand, Oost burg en Sluis Mevr. Ris- seeuw, Marijkeplein 33 te Groede, tel. 01171-222. Biervliet, Breskens, Groede, Hoofdplaat, Schoondflke en IJzendijke Zr. Sohilders te Breskens, tel. 01172- 1350. EUewoutsdijk e.o. Zr. Fran ca, Deken Thomaslaa-n 3 te 's Heerenhoek, tel. 01105- 233. Goes Zr. Coomans, tel. 7970. Groot Axel Zr. M. Geensen, Bachstraat 61 te Axel, tel. 01155-2145. Hoek, Philippine en Sluiskil Zr. Villerius, Rozenlaan 5 te Hoek, tel. 01154-495. Sas van Gent Zr. Van Waes, Schulpenpad 43, tel. 01158-1548 of 01158-1567. Terneuzen Zr. A. Leen- houts, Van Steenbergenlaan 68, t>el. 3360. Hulst en Hontenisse Zr. Martina, tel. 01140-3223. APOTHEKEN Goes Zeeuwse apotheek tel. 5255. Middelburg Apotheek L. v. d. Boogert, Korte Delft 12, tel. 2789. Terneuzen Apotheek Klaas- sen, tel. 2090. Vlissingen Apotheek C. Lastdrager, C. v. Perestraat 1 te Souburg, tel. 01183- 1593.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2