VANAVOND VOOR HET EERST OPEN Nieuw buurthuis in Terneuzense bomen- en bloemenbuurt TUDELUK uan98uaor PEunni VERNIEUWDE BLOEDPROCESSIE DOOR STRATEN VAN BRUGGE Wrange satire op Engelse ziekenhuizen CA VA SEUL voorde slanke lijn C. J. Udo 25 jaar voor klas Exploitanten voor rechter Scheepvaartverkeer kanaal toegenomen Koninginnedag in Westdorpe VANAVOND IN ZU1DLANDTHEATER Teak Oil van Qa-Va Seul _nu 50 cent streek De moderne manier voor het onderhouden klassieke meubelen. Tulpenactie haarscherpe afscheidingen bij schilderwerk St.-Jansteen 't is groots - 't is van KLEINE's Uzendijke Geweer steekt uit auto Weer inbraken in Hulst Brand geblust bij kleuterschool korting! Vrijdag 14 april 1972 5 (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De gymnastiekvereniging Thor te Sas van Gent houdt vandaag (vrijdag) en zaterdagmiddag een tulpenactie. Vanmiddag zullen de jeugd leden van Thor de tulpen in Sas van Gent huis aan huis komen aanbieden voor f 1,50 per bos. Zaterdagmiddag zui len zij in Philippine en West- dorpe deze actie houden. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) 3/4 LITER KPJ De KPJ-afdeling St.-Jansteen houdt vanavond t.g.v. haai- 50-jarig bestaan een dropping. Aan deze dropping kunnen naast alle KPJ-leden ook andere belangstellenden deelnemen.. De inschrijving staat open tot 20.00 uur in café-restaurant „Sport" te St- Jansteen. EHBO De plaatselijke af deling van de EHBO heeft in het afgelopen winterseizoen een cursus gehouden voor de opleiding van nieuwe EHBO- ers. Dr. Adriaansens trad hier bij op als docent, terwijl de heer G. van Dorsselaer als in structeur fungeerde. Bij het examen slaagden 17 kandida ten. Examinator was W. Ey sink uit Hulst. Optocht Het bestuur van de r.-k. harmonie St.-Jan heeft besloten om evenals vorig jaar bij de koninginnefeesten, een muzikale rondgang door het dorp te maken, waaraan te vens een lampionnenoptocht is gekoppeld. Voor de fancy-fair, die za terdag 15 en zondag 16 april in het verenigingsgebouw ten bate van het instrumenten fonds de uniformenfonds zal worden gehouden, is door het bestuur een groot aantal prij- zen gekocht. Feestje Wegens het beha' len v,an de tweede plaats in de vierde klasse H van het KNVB amateurvoetbal, zal het bestuur van de voetbalvereni ging Steen aan de spelers van iigt eerste elftal zaterdag een feestje aanbieden. Dat gebeurt in het clublokaal van café Sport. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Vanmiddag bestaat in de aula van de Zon- neschool in Terneuzen van kwart voor vier tot half vijf gelegenheid de heer C. J. Udo te feliciteren met het feit dat hij 25 jaar aan de school ver bonden is. De heer Udo herdacht zijn jubileum feitelijk op 1 april, daar hij op die datum aan de toenmalige school A, thans Zonneschool, in 1947 werd be noemd. In 1938 kreeg de heer Udo gedurende drie maanden een eigen klas en was „kwekeling met akte". De ouders moesten hem toen voor^zijn werk beta len. In 1939 riep de militaire dienst hem op en tijdens de eerste oorlogsjaren had hij tij delijke betrekkingen in Ter- neuzen en Rilland-Bath. In 1943 werd de heer Udo be noemd te Scherpenisse. Nadat Tholen door de bezetter was geïnundeerd kwam hij weder' om naar Terneuzen. Het jubileum wordt door schoolkinderen, oudercommis sie en personeel gevierd. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Vanavond zullen in het nieuwe buurt huis aan de Kastanjelaan 88a en 90 te Terneuzen de eerste activiteiten plaatsvin den. Een groep buurtbewo ners vond eind vorig jaar dat er in de hele bomen- en bloemenbuurt onvoldoende ruimte bestond voor allerlei activiteiten en gezellig sa menzijn. De jeugd had geen voorzieningen voor knutse len, boetseren en andere be zigheden binnenshuis, ter wijl er, op een paar zand bakken na, ook voor de kleuters geen mogelijkheden bestonden buiten schooltijd zich bezig te houden. De buurtbewoners wendden zich tot de centrale stichting voor sociaal-cultureel werk in de gemeente Terneuzen, die het plan opvatte twee wonin gen aan de Kastanjelaan die reeds lang leegstonden - te huren, te verbouwen en in te richten als buurthuis. Tevens werden door de stichting be roepskrachten aangetrokken. In een schrijven aan de buurtbewoners wijst de een trale stichting op de mogelijk' heden die het nieuwe buurt huis de omwonenden kan ge ven. „Het buurthuis kan een ruimte worden waar de bewo ners elkaar ontmoeten, proble men van de buurt kunnen be spreken en er een oplossing voor te zoeken. Men kan er creatief bezig zijn". Kortom het buurthuis kan een centrum worden voor alle bewoners van welke leeftijd dan ook, een plaats waar alles wat in de buurt sluimert aan moge lijkheden tot leven kan ko men. Vanavond kunnen de vol wassen buurtbewoners vanaf 19.00 uur kennismaken met het nieuwe buurthuis en zijn mensen. Men kan zich opge ven voor activiteiten, de di verse clubs en zich laten in schrijven. De jeugd is welkom (jongens en meisjes tot 14 jaar) morgen van 10.00-12.00 uur en van 13.00-15.00 uur. Voor deze kinderen worden clubs georganiseerd voor de leeftijdsgroepen 4-6 jaar, 6 jaar, 8-11 jaar en 11-14 jaar. De inschrijvingskosten bedra gen 1,per jaar terwijl het clubgeld 50 cent per keer is, Met de activiteiten wordt op 17 april gestart. De mogelijkheden voor vol wassenen zijn legio. Zij varië ren van kaartavonden en hob byclubs tot huisvrouwenclub en een buurtkrant maken. Verzamelaars kunnen ruil- beursen inrichten terwijl van gedachten gewisseld kan wor den over buurtproblemen, wo ninginrichting, of welk onder werp dan ook. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) TERNEUZEN —Op vrijdag 5 mei a.s. wordt te Middelburg de zaak behandeld tegen de twee Belgen N. en V., die op 1 maart jl. door de Terneuzense douane-recherche weraen aan gehouden in verband met de geheime alcoholstoker^ te Aardenburg. Een paar druppels Klassikol op een schone zachte doek en dan inwrijven. Geweldig, wat een resultaat. Ook geschikt voor gelakte eiken meubelen. Niets anders dan Klassikol l geeft zo'n langdurige bescher- ming aan uwkostbaarmeubilair. Een fles Klassikol kost maar f2.10 en;.. CHEMISCHE- FABRIEKEN N.V. LEIDEN-HOLLAND Uw drogist of woninginrichter heeft het. Een tafereel uit voorgaan de jaren, waarin het hoofd van de H. Johannes de Doper wordt meegevoerd. Jongerendienst De jonge- rendienst in de r.-k. parochie kerk vindt niet a.s. zondag maar een week later, op zon dag 23 april plaats. De dienst begint om half elf. Muzikale medewerking verleent het koor van de scholengemeen schap Sint-Eloy uit Oost burg. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De maan delijkse cijfers van de Rijks havendienst in Terneuzen ge ven te zien dat het zeescheep- vaartverkeer in de eerste drie maanden van dit jaar is toege- nomfen ten opzichte van de zelfde periode vorig jaar. In maart 1972 werden in totaal 1002 zeeschepen met 2.396.106 b.r.t. in de zeesluizen geschut. Het - kwartaaltotaal kwam hiermee op 2814,54 schepen meer dan vorig jaar. Ook de activiteiten van de binnenvaart zijn gestegen. De westsluis schutte in totaal 936 schepen, 101 mezer dan vorig jaar eerste kwartaal, terwijl de eerste drie maanden ver- de oostsluis 16.419 schepen in werkte, tegen 15.104 vorig jaar. (Van een onzer verslaggevers) WESTDORPE Het West- dorpse feestcomité staan druk ke dagen te wachten. Om te beginnen wordt, zoals ieder jaar. een programma samenge steld voor koninginnedag. Eerst zal in de parochiekerk een eucharistieviering plaats vinden waarna zowel voor jeugd als ouderen diverse spe len en activiteiten op het pro gram staan. Het feestcomité heeft hulp gekregen van het onderwijzend personeel dat zelf een aantal spelen voor de jeugd zal organiseren. De mu ziekvereniging „Eikels worden Bomen" gaat die dag een muzikale rondwandeling door het dorp houden. In de café's vinden serie- kaartingen plaats terwijl 's avonds een groots koninginne- bal wordt gehouden, 's Mid dags spelen op het plaatselijke sportterrein twee damesvoet- balteams een wedstrijd. ("Van onze correspondent) AXEL Een politieman uit Axel kon zijn ogen niet gelo ven, toen hij tijdens zijn ronde een Belgische auto voorbij zag rijden met een aan de voor zijde geopend raam. waaruit een geweerloop stak. Hii zette onmiddellijk de achtervolging in en de auto werd snel ach terhaald. De agent zag kans de con tactsleutels te bemachtigen, maar de Belg wist met zijn reserve-sleutels te ontkomen. De officier eiste 2 weken on voorwaardelijke gevangenis straf tegen De M. „Het loopf de spuigaten uit met al die Belgen, die in Nederland zon der vergunning komen jagen", meende hij. De politierechter vond twee weken onvoorwaar delijke gevangenisstraf wel wat zwaar. Hij verlaagde de boete en veroordeelde De M. bü ver stek tot 250,boete mei ver beurdverklaring van het ge weer met de geluiddemper. TERNEUZEN Veel rook en vlammen nabij de in aan- bouw zijnde houten kleuter school aan de Handellaan te Terneuzen deed het vermoe den ontstaan dat het gebouw in brand stond. Toen de brandweer aankwam bleek dat werknemers, belast met de bouw, een hoeveelheid afval van dakbedekking verbrand den. Het vuur was spoedig met de nevelspuit geblust. (Van onze correspondent) (Van onze correspondent) (Van een onzer verslaggevers) BRUGGE Hemelvaartsdag 11 mei trekt de H. Bloedpro cessie weer door Brugge. Het besluit, dat enige jaren gele iden werd genomen om voort aan op deze dag rond te gaan werd genomen omdat die da;- Iedereen in België vrij is. Het bezoekersaantal onderging hierdoor een goede stimulans. Bovendien zal de stoet uief meer 's morgens maar 's mid dags door de historiscne sir.i- ten van de eeuwenoude stad trekken. De processie zelf werd kri tisch bekektn. Verschi'Henile groepen, die niet meer volde- den werden uit de stoet gela ten. terwijl nieuwe werden getorineerd. De Brugse histori cus A. Viane plaatste het ge heel in het kader van ae Bourgondische tijd. de Gouden Eeuw van Vlaanderen. De H. Bloedprocessie wordt door het gemeentebestuur van Brugge als een erezaak be schouwd. Schenen F. Traen zei dat ondanks alles wat rond de aumenticiteit van de relikwie wordt gezegd en geschreven. dit relikwie nog stebds door veten wordt geëerd. De heer Maurits Warnier, die de algehele leiding heeft van de processie, is er on danks veel moeilijkheden weer in geslaagd meer vol wassenen bij de processie te aetrekken. „Hfet is met ge makkelijk iedere keer weer die 2000 figuranten bij elkaar te krijgen". Hoe gigantisch de processie is opgezet mag blijken uit een paar cijfers. Zoals gezegd 2000 figuranten. Verder lopen of rijden in de stoet mee vijftig schapen, zes ezels en andere lastdieren en een vijftigtal paarden. Er worden 80 vlag gen en wimpels meegevoerd. 350 paar sandalen en 100 spe ren gedragen. Vijf toneelvere nigingen verlenen medewer king, evenals vier balletgroe pen, vendelzwaaiers en mu ziekgezelschappen. Vergeet ook de 380 koorzangers niet. De processie brtngit tafere len vanaf de joodse uittocht uit Egypte tot de kruistochten van de Westeuropese rid ders. Er wordt dit jaar een nieuwe groep aan toegevoegd, n.1. die der zogenaamde „smalle ste den". Dit waren de steden uit Vlaanderen die op de een of andere manifer van Brugge af hankelijk waren. De Belgische televisie zal dit jaar een recht streekse kleurenuitzending van 40 minuten verzorgen. Dit zal overigens veel Zeeuwsen- Vlamingen er niet van weer houden op Hemelvaartsdag zelf naar Brugge te trekkten. HULST Onbekenden heb ben tijdens de nacht van dins dag op woensdag ingebroken in café A. Verhulst aan de Sta tionsweg te Hulst, waarvan de bewoners op dat moment niet thuis waren. De daders hebben een geldlade opengebroken, waaruit een som geld werd ontvreemd en tevens hebben zij een sigarettenautomaat ge forceerd. Hoeveel er in totaal is gestolen is nog niet bekend. Door de technische recherche uit Den Haag zal een onder zoek ingesteld worden. Dit is de derde inbraak binnen vier dagen waarmee de rijkspolitie in Hulst te maken krijgt. Bo vendien vonden de beide vori ge inbraken ook plaats in een horecabedrijf. Ook nu zijn de daders nog onbekend. f (ADVERTENTIE) HandelsondernemingG.W.Roovers. BREDA. Postbus 12 (Van een onzer verslaggevers; TERNEUZEN In het Terneuzense Zuidlandtheater Is vanavond „Ziekenzorg" van de Engelsman Peter Nichols te zien, in een uitvoering door Zuidelijk Toneel Globe. Het stuk is een wrange satire op de National Health, de natio nale gezondheidszorg in Engeland, dat voor iedereen ook in Nederland die ooit in een ziekenhuis geweest is on middellijk herkenbaar wordt. Het spel heeft plaats op een onder de patiënten als bij het mannenzaal van een niet tt chirurg" wekt net zoveel angst modern academisch zieken- verplegend personeel. Roman huis. lie ^onde van de „grote tiek ontbreekt niet, want een jonge verpleegster is verliefd op een internist, wiens vader heel andere ideeën heeft met betrekking tof het huwelijk van zijn zoon. Het stuk is opgebouwd uit revue-achtige scènes, die tel kens onderbroken worden door rechtstreeks commentaar van een volksjongen tot het publiek in de zaal. Deze volksjongen een hulpver pleger en gespeeld door Frits Lambrechts die hiermee zijn toneeldebuut maakte relati veert en ridiculeert de getoon de narigheid met ongevoelige numor. waardoor liefhebbers van „sick jokes" aan hun trek ken kunnen komen. Voor wat extra-pret zorgt de 85-jarige Magda Jansens als een vrome ziekenhuisbezoekster. Auteur Peter Nichols debu teerde als toneelschrijver met „een dag uit het leven van verdomde Loewietje" .dat een groot succes werd. „National Health", zoals het stuk in het Engels heet, ging bij The Na tional Theatre in 1969 in pre mière en werd uitgeroepen tot het beste stuk van 1969. FOTO LINKS Een beeld uit „Ziekenzorg". Van links naar rechts: Siem Vroom, Magda Janssens en Cor van de Brink. Qa-Va Seul Teak Oil beschermt edelhout tegen vochtvlekken, verwijdert kringen en schrammen, droogt snel en ruikt fris, GLANST PRACHTIG. Grote flacon van f. 2,49 nu voor f. 1,99 een voordeel van 50 cent Eenvoudig in het gebruik en onmisbaar in elk gezin. EUROPESE MAATSCHAPPIJ VOOR ONDERHOUDSPRODUKTEN

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2