Winstpunt van verblijf in derde klas TERNEUZEN KAN WEER KNOKKEN WARNIER: „DAN MAAR NIET ONDER DE KNVB" Aprilletje zoet Regeling voor rallyrijders Skol spreekt uw taal. Proeft maar. wvï Baet-Poelman winnaar van de Sloerally Van Acke Mankt als praeses Xoopmans 'n halve liter Santomei koffiemelk vanJIT voor I09. VAN DE LINDE: VERTROUWEN IN TOEKOMST Afweerslag Trappelen OZO zal doorgaan alBier sport \rxtert» Hengelclubs willen extra- vergadering NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Een bank die iedere spaarder iels te bieden heeft Donderdag 13 april 1972 19- 7 (Van onze sportredac tie). TERNEUZEN Rinus van de Linde had feest ge vierd. De stem van de voorzitter van Terneuzen. de club, die afgelopen zon dag naar het kampioen schap in de derde klasse D reikte, was de bulder kwijt, die hem meestal zo kenmerkt. De gulle lach klonk wat schor. De stem minder doordringend. Ver moeid van de festiviteiten rond liet behalen van de promotie naar de tweede klasse, een seizoen nadat Terneuzen de trieste stap terug deed. Van de Linde, in Terneuzen beter bekend onder de bijnaam Sparta, een naam die hij heeft overgehouden van het feit, dat hij voor de oorlog als jongen in Terneuzen op de trapveldjes in vol ornaat verscheen van liet Rotter damse Sparta, die Rinus van de Linde was zondag als een kind zo blij. Hij juichte het hardst. Hij feestte het hardst van alle maal. Iets wat hem is toe vertrouwd. Na het feest komt echter meestal de bezinning. Ook bij Rinus van de Linde, de man, die zijn club waanzin nig veel is toegedaan. Vlak na het feest, diat voor hem privé nog eens de maandag in beslag had genomen, kwam Van de Linde tot de volgende conclusies: „Ik vind, dat we terecht kam pioen zijn geworden. In fei te kwamen er voor mij maar twee clubs voor in aanmerking en dat waren DOSKO en Terneuzen. En ik ben ook van mening dat de eindstand zoafe die nu is een punt verschil tussen DOSKO en ons de,juiste is. Daarnaast moet ik ook toegeven, dat wij kampioen zijn geworden dankzij de hulp van HVV, dat zondag DOSKO op 0—0 hield en dankzij de hulp van Vogel- waarde, dat daarvoor Vos meer de eerste knauw toe bedeelde. We hadden het mooier gevonden als we zonder dat gelijke spel van HVV' kampioen waren ge worden, maar daarom zijn we er niet minder gelukkig om", Rinus van de Linde ls gelukkig, omdat een moei lijk seizoen voor Terneuzen Is afgesloten. Glorieus. En met hem trainer Cas Hu- bregtse, waarmee het be stuur binnenkort gaat pra ten over de verlenging van zijn contract. Een moeilijk seizoen, omdat juist Ter neuzen vanaf het begin de rol van de favoriet op het lijf kreeg. Van de Linde: „Bijna geen enkele tegen stander heeft tegen ons ge voetbald. Het was constant een afweerslag. Acht man voor de pot en wij moesten maai* zien hoe we er door kwamen. Ik hoop en ik weet dat dat volgend sei zoen een stuk beter wordt. In de tweede klas wordt meer gevoetbald in de ware zin van het spel. Daar is niet alles gebaseerd op lou ter kracht". Als bij voorbeeld van een ploeg, die niet tegen het voetbal in de derde klas was opgewassen noemt Ri nus van de Linde Zierik- zee, dat degradeerde. „Zie- rikzee had beslist een goed elftal, dat op techniek draaide. Maai' daar haal je het niet mee in de derde klasse. Dat blijkt wel. Je moet ook kunnen vechten voor de puntjes." Terneuzen heeft moeten knokken. De wedstrijd te gen METO bewees dat nog eens. Van de Linde ziet daar een voordeel in voor de jaren, die komen. „We zijn uit de tweede klas ge gaan hoofdzakelijk door ge brek aan inzet. We speel den echt niet slecht, maar de inzet, die er dit seizoen wel was, ontbrak toen. Ze waren te slap". Van te voren had Rinus van de Linde er rekening mee gehouden, dat het spel in de klas lager harder zou zijn dan in de tweede klas se. Van de Linde: „Maar in het begin schrok ik toch wel even. Het ging zo ver schrikkelijk hard, dat Ik er op rekende, dat we dit sei zoen wel twintig spelers nodig zouden hebben. Ge lukkig is dat in een later stadium wat minder gewor den, maar vanaf het begin is het wel duidelijk ge weest. dat wij de te klop pen ploeg waren. Wij kwa men immers uit de tweede Klas...." Rcmus van de Linde: „Terneuzen heeft leren knokken". De komende maanden zijn voor Terneuzen erg be langrijk. Cas Hubregtse, de trainer wil men graag hou den. Maar op het verlang lijstje van Rinus van de Linde staat nog meer. Bij voorbeeld een behoorlijke Lrainingsaccommodatie, ech ter eveneens meer stoot kracht in de voorhoede. Van de Linde; „De verde diging en het middenveld zijn goed, maar in de aan val zouden we nog wel wat versterking kunnen gebrui ken. AI moet ik gelijk daar aan toevoegen, dat Rinus Polderman vooral in de laatste wedstrijden voor treffelijk draaide. En ver geet niet dat die jongen nog maar achttien jaar is". Cas Hubregtse stipte zon dag na afloop nog even aan, dat het eerste van Terneu zen gemiddeld erg jong is. Rinus van de Linde is het daar natuurlijk mee eens, „maar", zegt hij, „ik ben niet bang, dat we er vol gend seizoen weer achter elkaar zullen uitvliegen. Al zullen we tevreden moeten zijn met handhaven. Goes ls dit seizoen een ander ge val. Volgens mij redden ze het nog. Het ïs echt een goede ploeg, maar dat Goes in moeilijkheden zit, komt door pech. En als je dat in het begin van de competitie in een nieuwe klas hebt, dan raak je achter, krijg je nerveus voetbal en dan ben je verloren. Als dat ons bespaard blijft, kunnen we het misschien wel weer acht jaar uithouden in de tweede klas". Wat de positie-handha- ving in de tweede klas be treft wordt Rinus van de Linde ook nog gesterkt door het feit, dat achter het huidige eerste van Terneu zen een paar uiterst be geerde jongelingen staan te trappelen om de door hen begeerde posities in dat eerste in te nemen. Een rijkdom die des te groter wordt als men bekijkt dat nog geen jaar geleden door vertrek van enkele promi nenten, Frans Kolijn, Alf IJsebaert, Eddy van der Hooft en Jan Geelhoed als jonge knapen hun intrede in het eerste deden. En Van de Linde schudt dan maar zo een paar namen uit zijn mouw, die na nog wat rijper geworden te zijn het ook kunnen. Geen wonder, dat hij en de aanhang van Terneuzen zo uitbundig feest vierden,... ROB VAN DEURSEN. (Van een sportmedewerker) HULST De OZO bedrijfs voetbal Hulst gaat vrijdaga vond met al de deelnemende ploegen beslissen of de twee bedrijfsvoetbalcompetities al dan niet buiten de KNVB om gespeeld moeten worden. „Een stap die", aldus voorzitter B. Warnier, „genomen moet wor den, omdat ik vanmorgen (dinsdag) van de KNVB uit Middelburg kreeg te horen dat het afdelingsbestuur in het ge schil met de voetbalclubs niet kan bemiddelen. Alles bij el kaar een moeilijke affaire en waarom het bondsbestuur dit niet kan, is voor mij een groot vraagteken. „Ik vind het niet zo'n ple zierige zaak. Ik zou toch lie ver spelen onder auspiciën van de KNVB. Maar als de verenigingen ons willen dwin gen moeten ze het echter an ders aanpakken. Steeds hoor ik praten over wild voetbal, maar door deze handeling gaan ze er ons toe verplichten. Vrijdag zullen de deelnemen de bedrijven voor de keus worden gesteld. Persoonlijk zal ik dan ook voorstellen pm, hoe jammer ik dit ook vind. de competitie buiten de KNVB om te spelen. Financië le voordelen zitten er beslist aan vast. Ik denk dat de deelnemende bedrijven er wel voor zullen voelen om de KNVB vaarwel te zeggen. Zou het dus een competitie buiten de KNVB om worden, dan zal de OZO evengoed de spelers laten ver zekeren via een Belgische ver zekeringsmaatschappij, waar de kosten eveneens maar f 1,75 per persoon zijn. Inmiddels hebben de organi satoren reeds van de vereni ging Steen. SDO en HVV een schrijven ontvangen, waarin hun wordt medegedeeld dat ze geen spelers aan de bedrijfs- competitie afstaan. Warnier: persoonlijk standpunt is dat alle werknemers in een be drijf die mee willen spelen in een bedrjjfselftal allemaal evenveel recht hebben om hier wel of niet te spelen. Wat de clubs momenteel doen is dieta- tortje spelen in het klein. Waar ze de moed Vandaan ha len weet ik niet, maar ze be vinden zich nu op glad ijs. We hebben hen tot twee maal toe via een schrijven verzocht om met ons te onderhandelen over de kwestie. We kunnen uit de stilte die we tot nu toe van de kant van de verenigingen ge had hebben, maar één conclu sie trekken. Van die clubs waar we wel een bericht van la-egen was het alles bij el kaar een idiote uitslag die nergens op sloeg. Ze zijn zeer slecht op de hoogte van alle mogelijkheden van de be drijfsvoetbal en verder zijn ze er op uit de bedi-ijven voor te schx-ijven wat deze met de ontspanning van hun mensen wel of niet mogen. Als we het goed gaan bekijken komt het erop neer, dat de verenigingen momenteel de baas willen spe len over de bedrijfsvoetbal, terwijl het bondsbestuur rus tig een afwachtende houding aanneemt. En dan te weten, dat de meeste voetbal clubs met de medewerking van de bedrijven hun hoofd boven water kunnen houden. Steeds weer zijn de bedrij ven wel goed om de clubs de nodige materiële en financiële steun te verlenen, maar als ze iets vragen is het hun te veel". Om de laatste strohalm te kunnen grijpen om een op lossing te vinden hebben de OZO-organisatoren ook nog contact gehad met de heer Bakker, voorzitter van de KNVB afdeling Zeeland. Maar ook hij stond achter de voet balverenigingen. Warnier: „De neer Bakker kwam wel met het voorstel om de regel te laten vervallen dat alle spelers ui een elftal bepaald in een bedrijf werkzaam moesten zijn. Wij zullen dit natuurlijk vrijdagavond bespreken, maar ikzelf ben er geen voorstander van. Wat er ook gebeurt: Een ding staat vast bij de organi saties, de tweede bedrijfsvoet balcompetitie gaat door. Warnier: We laten ons niet uit het veld slaan door be- leidsflaters die door vex-schil- lende besturen inmiddels ge maakt zijn, maar wel blijven we altijd bereid om te onder handelen. Het commentaar van de heer Bakkér, voorzitter van de KNVB: „Ik vind het jam mer dat het zo gelopen is. maar we kunnen er momen teel niets aan doen. De vereni gingen hebben uiteindelijk unaniem besloten geen spelers af te staan zodat we niet kun nen bemiddelen in ovex-een- stemming met de richtlijnen en regiementen van de KNVB. Hierdoor is de kans groot dat Zeeuwsch-Vlaanderen een groot stuk wilid voetbal krijgt, en hier ben ik geen voorstan der van". (ADVERTENTIE) geeft ons ook nog wel eens een leuk meevallertje. Zoals deze aanbieding die tot 22 april geldt: Een ZNZ-produkt. ZAAMSLAG De overgro te meerderheid van de leden van de West-Zeeuwsch- Vlaamse Automobielclub (WZA) heeft bepaald dat de A-klasse bij de WZA gevormd wordt door de eerste twintig geplaatsten uit de jaarklasse ring 1971, aangevuld met die genen die vrijwillig in deze klasse willen starten. Hierbij is het voor een A- klasser niet mogelijk weer in de B-klasse te starten. De nummers 1 tot en met 3 in de eindklassering van 1972 van de B-klasse promoveren auto matisch naar de A-klasse, ter wijl de 3 laatstgeplaatsten van de A-klasse kunnen, doch niet moeten worden teruggeplaatst in de B-klasse. Dit om de mogelijkheid open te laten voor die A-klassers, die door bepaalde omstandigheden niet aan bun aantal ritten zijn ge komen voor een klassei'ing in het eindklassement van de jaarklassering, toch het vol gend seizoen in de A-klasse te kunnen starten. (ADVERTENTIE) sWSS (Van onze sportmedewerker VLISSINGEN —In de door de MAC De Zeeuwen georga niseerde Sloerally legde de equipe Baert-Poelman beslag op de eerste plaats. Hiermee won dit duo zijn tweede oriëntatierit voor het clubkam pioenschap 1972. Baert en Poelman brachten namelijk ook de openingsrit op hun naam. In het algemeen klasse ment bezetten zij nu met een totaal van 100 rijderspunten de eerste plaats. Indien zij nog een van de nog drie resteren de clubritten winnen kunnen zij zich clubkampioen 1972 noemen. De uitslag van de wedstrijd klasse luidt. 1. M. Baert-P. Poelman, Kapelle-MAddelburg 151 strafpunten. 2. J. en A. van Hijfte, IJzenddjke 157 strp., 3. dawxes Smit en Bom, Middelburg 171, 4. echtpaar Deegens, Middelburg 204, 5. K. Donze en Th. Rodrigo, Ter neuzen 273, 6. J. Aers en A. Noé, Oostburg 348,, 7. A. Wou ters en J. den Exter, Souburg 376, 8. echtpaar Minnaar, Goes 379, 9. echtpaar Kupers, Vlis singen 393, 10. echtpaar West- veer, Kruiningen 396 strafpun- ten. De tourklasse werd gewon nen door het echtpaar Bogte uit Kruiningen. De uitslag van de tourklasse was: 1. echtpaar Bogte, Kruiningen 193 straf- (Van onze correspondent) MIDDELBURG De kring Zeeland van de KNZB zal een nieuwe voorzitter moeten kie zen. De huidige voorzitter, de heer Th. van Acke uit Terneu zen heeft schriftelijk meege deeld met onmiddellijke In gang ontslag als voorzitter te nemen. De heer van Acke stelt In zijn schrijven het ont slag zuiver op principiële en persoonlijke gronden te heb ben genomen. Bij nadere informatie blijkt er een controverse te bestaan tussen de heer Van Acke en de heer Buys uit Souburg. De heer Van Acke is bereid nog terug te komen in het bestuur en ook wel als voorzitter, maar onder de voorwaarde, dat de heer Buys verdwijnt. Betreffende de heer Buys zijn er meerdere moeilijkheden, waarvoor hij zich binnenkort voor de landelijke organisatie zal moeten verantwoorden. Za terdag a.s. wordt de algemene ledenvergadering van de KNZB van de kring Zeeland gehouden in de Brasserie te Middelburg. Het kringbestuur is er nog in geslaagd om twee kandidaten voor het voorzit terschap te krijgen: de heren F. Borrendaim van Luctor uit Middelburg en de heer W. Re- 'mery van Bruinvis uit Sas van Gent. Afti-edend en niet her kiesbaar is de heer G. van Oorschot van Het Vrije uit Sluis. Aftredend en wel her kiesbaar ls secretaris Sam- pon. punten, 2. J. Koetsenruyter-H. van Doesum, Vlissingen 207, 3. echtpaar Hamelink. Middel burg 255, 4. echtpaar Jansen, Souburg 271, 5. echtpaar Roos endaal, Kruiningen 302, 6. H. de Koning - D. van Keulen, Middelburg 305, 7. L. Hoek - W. Hoek, Middelburg 314, 8. D. Sinke - J. van Guchte, Goes 318, 9. echtpaar Van Be rendonk, Vlissingen 322, 10. J. Minderhoud - R. Minderhoud, Westkapelle 336. (Van onze correspondent) SLUISKIL/KLOOSTERZAN- DE. De besturen van de zee- hengelverenigingen Sluiskil en De Vogel (Kloosterzande) heb ben in een gezamenlijk gedaan verzoek het bestuur van de Westerscheldefederatie schrif telijk gevraagd om een tussen tijdse vergadering met alle bij de WSF aangesloten hengel sportverenigingen. Zij stellen voor deze vergade. ring te beleggen op 4 mei in zaal Dallinga in Sluiskil. Dit om de onlangs gerezen moei lijkheden te bespreken die ont staan zijn na de door het Wes- terscheldefederatiebestuur op gelegde schorsing aan beide verenigingen voor de periode van twee jaar. (ADVERTENTIE) sport In 't kort TAFELTENNIS In een lakoniék briefje heeft de Turkse tafeltennisbond de NTBB laten weten dat Tux-kije niet zal deelnemen aan de Eu ropese kampioenschappen die van 15 t.m. 22 april in Rotter dam worden gehouden. Als re den voor de terugtrekking wordt opgegeven dat de spe lers examen moeten doen. De Turkse ploeg die was ingeschreven voor het toernooi bestond uit de vier studenten Vasil Aleksandridis, Mahmut Tezcan Alpaslan Tengirsenk en Haldun Mergen. GEWICHTHEFFEN De Bulgaar Mladen Kouchev heeft een nieuw wereldrecord drukken gevestigd in de licht gewicht-klasse. Hij bi-acht het op 154 kilo en verbeterde daarmee zijn eigen wereldre cord met een halve kilo. (ADVERTENTIE)

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 7