AJAX IN DE i BEKERFINALE Rini Zegwaard beëindigt dit jaar turncarrière KAREL1 1,8 miljoen voor Tostao Atleten van AV'56 succesvol RESULTATEN JUNIOREN OKKER STELT TELEUR Zeeuwse titelstrijd tafeltennis in Hulst Skol spreekt uw taal. Proeft maar. wvf Peter Dey in selectie studenten UITERTON WINT TOERNOOI INTIMIDEREN HOOGTEPUNT Foreman: zege door knock out Gezellige sfeer verdwenen Jong Oranje alleen tegen Noorwegen NIGBUR WIL NAAR FEYENOORD ^tertlatioi sport er is maar een Woensdag 12 april 1972 >7 Johan Neeskens: Tweede doelpunt. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Ajax heeft weer een stap gezet in de rich ting van voltooiing van de „tri logie" van de Amsterdammers door gisteravond voor de halve finale van de KNVB-beker Vo- lendam met 20 te verslaan. Stefan Kovacs had voor de wedstrijd in De Meer Johan Cruyff buiten het elftal gela ten. Cruyff, die na de wed strijd tegen Benfica veei kri tiek van zijn medespelers had gekregen, sukkelt nog steeds met een niet geheel genezen enkelblessure en met de wed strijd van zaterdag tegen Fey- enoord voor ogen besloot Ko vacs Cruyff rust te gunnen. Van Dijk stond ook nu weer in plaats van de Ajax-ster op gesteld. Van Dijk, die de laat ste wedstrijden met veel over tuiging speelt, maakte zich ook deze wedstrijd nuttig door het eerste doelpunt van de Amster dammers te scoren. Dit was in de 28e minuut van de wed strijd. Johan Neeskens voegde hier twee minuten later nog een treffer aan toe. Met deze 20 stand geloofde Ajax het wel. Het speelde zonder enig risico de wedstrijd uit en be perkte zich tot handhaving van 20 voorsprong. Stefan Kovacs onderstreepte die mening van Ajax door Piet Keizer te vervangen door de jeugdige Ger Kleton, die ook nu bewees over opmerkelijk voetbaltalenten te beschikken. RABAT (ANP) De Neder landse amateurwielrenner Fe- dor den Hertog heeft dinsdag de eerste etappe vari de ronde van Marokko gewonnen. Gisteren trainden de spelers van Jong Oranje op het KNVB Hans van Eden en bondscoach Fadhronc met doelen. sportcentrum in Zeist. V.l.n.r. sjouwen Ruud Geels, Jan Smid, (Van onze gymnastiekmedewerker) BREDA Rini Zegwaard gaat een streep zetten onder haar actieve turncarrière. Zaterdag en zondag turnde zij in Oisterwijk (waar het NKGB-kampioenschap werd ge houden) haar laatste nationale wedstrijd. In oktober komt zij in haar laatste internationale wedstrijd uit. En dan is haar 13-jarige turnloopbaan, gedurende welke tijd zij steeds heeft meegedraaid in de bovenste regionen van de NKGB, geëindigd. Rini Zegwaard had lange tijd bijzonder goede vooruit zichten om haar carrière met een kampioenschap af te slui ten. Nia de voorronden had zij een ruime voorsprong op haar naaste concurrente en clbge- noite Angelien Verkerk. Na twee onderdelen in de finale J2 bezette zij nioig steeds de eer ste plaats, ondanks een val van de brug. De eveniwiehts- balk betekende voor haiar een dramatisch einde. Was zij te .gespannen? ,.Nee, zeker niet meer dam normaal", aldus Ri ni. „Ik was er op gebrand een goede oefening te draaien. Toen ik mij stond te concen treren werd iik even afgeleid en kon ik me niet zo gauw opnieuw concentreren. Dat is fataal gebleken. Driemaal moest ik afspringen en dat kostte me 1.50 punt". Dat bleek te veel te zijn en het kostte haar de titel. Rini Zegwaard: „Het bete kende een grote teleurstelling voor me. Je denkt eerste te kunnen worden, omdat je een behoorlijke voorsprong hebt. En dam zoiets". Ondanks het feit dat ze dan met die tweede plaats todh nog wel blij is, is dit haar laatste nationale kampioen schap voor haar geen plezierig afscheid geworden. Eigenlijk praat ze er liever niet over, want soms schieten de tranen haar in de ogen. De hele sfeer rondom de wed strijd, de koude oorlog die vooral de turnsters, trainer en supporters van het Amster damse Panicnatius hebben ge voerd, hebben haar een beetje murw gemaakt. „Zo hoeft het voor mij niet meer", zegt ze. „Turnen is al tijd mijn hobby geweest. Ik gééf er veel tijd aan en ge troost me er veel inspanningen voor. En ais je dan op een wedstrijd komt en er is niet meer die gezeilige, vriendelij ke sfeer van vroeger, dan hoeft het voor mij niet meer. De wijze waarop de Amster dammers zich hebben gedra gen maakt je helemaal kapot. Niet alleen de turnsters, maar ook de juryleden, voor wie ik veel bewondering heb, gaan er op deze manier onderdoor. Het voortdurende protesteren tte- gen de cijfers van de jury en de pogingen deze op alle mo gelijke amdere manieren te in timideren door steeds met reg lementen te zwaaien, waren voor mij zéér teleurstel lend". Was het sluitstuk van haar nationale carrière dan niet wat zij er van zou hebben mogen verwachten, toch kan zij te rugblikken op een bijzondere staat van dienst die haar alles heeft gebracht wat zij maar zou kunnen wensen. Haar lange loopbaan begon in 1960, toen zij bij de Am sterdamse districtskampioen- schappen baar eerste wed strijd draaide. „Ik werd daar achtste en we moesten nog turnen op 6 onderdelen, in plaats van de huidige vier", aldus de 28-jarige secretaresse uit Amstelveen. Haar sprong naar de top kwam toen al vlug, want bij de nationale dameskampioenschappen in datzelfde jaar bereikte zij een tweede plaats. Zij wend toen meteen opgenomen in de nati onale seleotieploeg. Het jaar daarop behaalde zij reeds het kampioenschap. Zij prolon geerde de titel in 1962. In totaal heeft zij tien maal aan de naticgiale titelstrijd deelge nomen. Naast Tweemaal de eerste plaats en eenmaal de vierde (in 1970) eindigde zij steeds op ide tweede plaaits. Vijftien maal stelde de NKGB haar op in een vertegenwoor digende landetniploag. Naast successen heeft Rini Zegwaard ook veel tegenslag gfekcind. Het getuigde wel van een bijzonder goede mentale instelling em een enorm door zettingsvermogen, zoals zij steeds weer terug kwam. De minst erge blessure liep zij in juni 1963 op. Het was een knieblessure, waarvan zij tij dig hersteld was om in sep tember aam de FICEP-kampi- oenschappen te kunnen deel nemen, waarop zij vijfde werd. Toen kwam de grote klap. In maant 1964 scheurde zij de achillespees van het rech terbeen. Ziij moest twee maan den in het gips, maar was' voor de rest van hert jaar uit geschakeld. Nog maar nauwe lijks begonnen met de trainin gen, scheurde in april van het jaar daarop de achillespees van haar linkerbeen. Weer ging een jaar verloren. Pos in 1966, na dertien maanden af wezigheid, verscheen zij weer op de turnvloer. Maar het duurde nog geen jaar of zij had opnieuw veel pech. Kort voor het begin van de interlandwedstrijd tegen Frankrijk in Chalon-sur-Saone moest zij met een acute blin- derdamontsteking in het zieken huis worden opgenomen. Pas aan het eind van het jaar kon zij weer terugkomen. Sindsdien ging het weer beter en heeft nog slechts een lichte kniebles sure haar parten gespeeld. Hoogtepunt in Rlnl Zeg- waards carrière is ontegenzeg gelijk het behalen van de titel bij de FICEP (Fédération In ternational Catholique d'Edu- cation Physique)-kampioen schappen in 1968 in de Franse plaats Mulhouse. Van de 36 turnsters uit 6 landen was zij de beste. Bovendien werd zij nog eerste op de brug-onge- lijk, derde op de évenwichts- balk en vierde bij die vrije oefening het paardspringen. „Ik heb toen bijzonder safe geturnd, terwijl de anderen een beetje geflast hebben", zegt ze lachend. „Maar ik heb daar het hoogste bereikt wat ie, mand van ten katholieke or ganisatie maar kan berei ken". Voor het behalen van het (ADVERTENTIE) De sterk toegenomen smaakverbetering van de Nederlandse roker, mani festeert zich zeer duidelijk in de stijgende vraag naar Karei 1 nieuwe stijl senoritas en sigaren Karei 1 nieuwe stijl senoritas èn sigaren Ben openbaring Voetbal Stoke City, halve finalist van het toernooi om de FA-cup heeft de thuiswed strijd tegen Nottingham Forest voor de eerste divisie van de Engelse competitie verloren met 02. GENEVE (ANP) Jong Oranje behoeft in groep drie van het toernooi om de Euro pese beker voor voetbalteams bestaande uit spelers tot 23 jaar, alleen tegen Noorwegen uit te komen. De groepen zijn op dezelfde wijze ingedeeld als voor de strijd om het we reldkampioenschap voor A- teams, naar België en IJsland hebben niet ingeschreven. De poules zijn als volgt sa mengesteld: groep een: Zwe den, Oostenrijk en Tsjiechoslo- wiakije, groep twee: Italië en Turkije, groep drie: Nederland en Noorwegen, groep vier: Roemenië, Oost-DÜiitsland en Albanië, groep vijf: Polen, Denemarken en West-Duits- land, groep zes: Bulgarije en Portugal, groep zeven: Zuiid- slaivië ein Griekenland, groep acht: Rusland, Frankrijk en Finland. INGELEWOOD (ANP). George Foreman, de Olympi sche kampioen van 1968 in het zwaargewicht, heeft in Ingele- wood zijn 35ste overwinning behaald na zijn overgang naar de professionals. In een gevecht over tien ronden versloeg hij de Canadees Ted Gullick in de tweede ronde door knock out. Het was zijn 32ste overwinning door knock out. Rini Zegwaard: „Ik heb het hoogste bereikt wat iemand van een katholieke organisatie maar kan bereiken". FICEP-kaimpiioiensohap in 1968 werd zij benoemd tot lid van verdienste van de NKGB. Dit jaar 27, 28 en 29 oktdber worden de FICEP-kampioen- schaippen in Breda gehouden. Rini wil dan zeker weer aan wezig zijn. Hoewel de wed strijd van afgelopen zondag mijn laatste nationale wed strijd was, blijf ik doortrainen tot oktober. In Breda wil ik noig van de partij zjjm. Daarna stop ik ermee". BELO HORIZONTE (ANP) Tostao, de middenvoor van het Braziliaanse nationale elf tal, die vaak de opvolger van Pele wordt genoemd, is door Vasco da Gama uit Rio de Janeiro aangekocht voor een bedrag van 560.000 dollar (on geveer 1.800.000 gulden). Tostao, die in werkelijkheid Eduardo Goncalves Andrade heet, was sinds 1964 bij Cru zeiro. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Peter Dey (Terneuzen) maakt deel uit van de selectiegroep van het Nederlandse studentenelftal dat vandaag op het AFC-ter- rein in Amsterdam uitkomt te gen België. De ploeg zal worden samen gesteld uit de volgende spe lers: Bal (Forward), Bergers (Leonidas), Bettink (Kon. HFC), Brandei (Leonidas), De Bruijn (Merüjn), Dey (Ter- neuzen), Greidanus (Uit hoorn), Kayer (Quick N.), Leijen (HDVS). Van der San- de (Zwart Wit '28), Seumke (AFC), Spaanderman (Noord- wijk), Steur (Zwart Wit '28), Vosmaer (VUC), Zwamber (Alblasserdam). (Van onze atletiekmedewerker) STEENBERGEN In Steenbergen werd het atle- tiekseizoen geopend met een trainingspakkenwedstrijd, ge organiseerd door Diomedon. Ondanks het gemis van een sintelbaan waren veel atleten aanwezig om hun eerste baan- tijden voor 1972 vast te leg gen. AV'56 uit Goes en Dio medon eisten het grootste aan tal eerste plaatsen voor zich op. Bij de heren en A-jongens gaf Diomedon bij de sprint tweekamp de toon aan. Ad de Jong won die sprintnummers bij de heren, de 100 meter in 10.9 seconde en de 200 meter in 23.3 seconde. Peter van Giels won deze afstanden bij de A-jongens in respectieve lijk 11.8 sec. en 25.3 sec. De 100 meter bij de B-jongens was voor Spado uit Bergen op Zoom met Peter van de Berg in de tijd wan 12.7 sec., jon gens C 100 meter werd ge wonnen door Onno Sturm van AV'56. Goes in 12.8 sec. Paxil (Van een veotbalmedewerker) TERNEUZEN De uitsla gen van de voor de junioren competitie van de KNVB af deling Zeeland gespeelde wed strijden luiden A JUNIOREN Groep A 1 Zierikzee Al - Bruse Boys Al 51, Terneu zen Al - Goes Al 11, Tern. Boys Al - Middelburg Al 1 1. Groep A4: Lewed. Boys Al - Cortgene Al 03, Nieuw- dorp Al - Bevelanders Al 2 2, Patrijzen Al - Colijnspl. Boys Al 12. Groep A5: Krabbendijke Al - Yerseke Al 2—2, Apollo Al - Krab bendijke Al 17, Hansw. Boys Al - Yerseke 1 21, Wol- faartsdijk Al - Kapelle Al 3 1, Wemeldinge 1 - Kruinin- gen 1 52. Groep A 6: Hoe- dekenskerke 1 - Kwaden- damrae 1 30. Groep A 7 Sluis 1 - Philippine 1 23. Groep A8 - A: AZW Al - HW A2 50, Koewacht Al - Tern. Boys A2 40, Glinge Al - Terneuzen A2 00, Corn Boys Al - Steen A2 00. Groep A9-A: Zaamslag Al - Terneu zen A3 81. Groep AIO: DFS Al - Renesse Al 40. B-JUNIOREN Groep B2: Oostkapelle BI - Veere BI 51. Oostk. kamp. Groep B4: Domburg B2 - RCS B4 13. Groep B6: Breskens BI - Schoondijke BI 02, Sluis BI - Oostburg BI 23, Hoofdplaat BI - IJzendijke BI 2—4. Groep B7: Hoek BI - Schoondijke B2 80 Hoek BI kamp. Hoofdplaat B2 - Bres kens B2 71. Groep B8: Axel BI - Vogelwaarde BI 50. Groep B9: AZW B2 - Koe wacht BI Koewacht n. o Corn Boys B2 - Terneuzen B2 1—3. Groep B16: AZW B3 Steen B3 01, Steen B2 Axel B2 21, Terneuzen B4 Corn Boys B3 31. Groep Bil: Luctor BI - Heinkens- zand BI 14. Groep B14: Waarde BI - Krabbend. B2 20, Hansw. Boys BI - We meldinge BI 03, Kapelle BI - Waarde BI 12, Yerseke BI - Krabbendijke BI 13, Ril- landia BI - Wemeldinge B2 40. Groep B16: Zierikzee B3 - Bruse Boys B2 13—3., Sturm van AV'56 won de 80 meter jongens D in de tijd van 10.8 sec. Bij de dames won mevr Van Bijnen van Ex celsior de 100 meter in 13.5 sec. Jacqueline Hamelink van AV'56 een A-meisje deed er 13.8 over en dezelfde afstond bij de meisjes B leverde een overwinning op voor Anja de Munck van AV'56 im 14.1 sec. Annie de Klerk van Mara thon werd eerste bij het ko gelstoten dames. Henny van Hertum AV'56 won dit nium- mer bij de A-meisjes. Onno Sturm en Peter de Munck bei den (AV56) en Leo de Pee van Delta Sport uit Zierikzee behaalden alle drie eveneens op kogelstoten de eerste plaats. Iseline Haige van Delta Sport won het discuswerpen meisjes B met 32.48 meter. Het speerwerpen jongens A was voor Peter De Munck (AV'56) met 44.94 meter. Jac queline Hamelink AV'56 sprong 4.91 ver bij de meisjes A. wat goed was voor een eerste plaats. Onno en Paul Sturm (AV'56) deden dit bij de jongens C en D, met voor Onno 5.07 meter en Paul 4.38 meter. Anita Kouijzer van Delta Sport won dit nummer bij de D- meisjes met 3.74 meter. QUEBEC (ANP) Tom Okker heeft dinsdag in de eerste ronde herenenkelspel van het internationale tennis toernooi in Quebec een teleur stellende nederlaag geleden tegen de Amerikaan Jeff Bo- rowiak. Okker, die vorig jaar In de finale zegevierde, moest met 67 64 5—7 capitule ren. Een andere verrassing was het verlies dat Wimbledon- kampioen John Newcombe (Australië) tegen zijn landge noot Bob Carmichael leed: 4 6 4—6. In het herendubbelspel ver sloegen Okker en Riessen in Tom Okker: vorig jaar de eerste ronde Roger Taylor winnaarnu in de eerste ronde (GB) en Cliff Drysdale (Z- uitgeschakeld. Afr.) met 62, 26, 64. (Van onze tafeltennismedewerker) GRAAUW De jaarlijkse Zeeuwse tafeltenniskampioen- scliappen worden zaterdag en zondag gehouden in sporthal De Dullaert in Hulst. De orga niserende vereniging, St. Aloysius, heeft dit jaar voor het eerst de titelwedstrijden gesplitst. Zaterdag treden de ruim 100 jeugdspelers aan voor een totaal van 290 wed strijden, die op vijftien tafels worden afgewerkt. Een dag la ter treedt een ongeveer even grote groep senioren aan voor een totaal van 315 wedstrij den. Op heide dagen zijn de laatste finales gepland op on geveer half zes. Titelhouder Cees Baumgarte, die vorig jaar in Goes vijfvou dig kampioen Frans van Wa terschoot bedwong, zal het iin de hoogste klas moeilijk krij gen tegen het geroutineerde team van St. Aloysius met Re- né van Dijk, Wilfried Dumez en vooral Frans van Water schoot, wiens vorm de laatste weken goed is vooruit ge gaan. Hoewel het aantal inschrij vingen bevredigend is, bleef het aantal aanmeldingen uit Midden-Zeeland beneden de verwachtingen. Ook van de nieuwe verenigingen in Zeeuwsch-Vlaanideren viel de, deelname wat tegen. De verenigingsprijs zal dit j aair zeker weer in handen ko men van St. Aloyisaus, dat met drie teams uitkomend in de landelijke competitie in de ho gere klassen de meeste titels zal veroveren. Bij de dames zijn de tweelingzusjes Jakob- sen (Big Smash) weer veruit favoriet. GELSENK1RCHEN (ANP) Norbért Nighur (23), de doelman van de Westduitse topclub Schalke '04, heeft dinsdag verklaard dat hij naar Feyenoord gaat. „Wat ik daar kan verdienen is zoveel, dat ik niet kan weigeren", aldus Nig- bur, die aan zijn zesde seizoen bij Schalke bezig is. In deze competitie werd Nigbur in 27 wedstrijden sléchts 22 maal gepasseerd. Guus Brokx, manager van Feyenoord. verklaarde dins dagmiddag dat er geen sprake van is dat Nigbur naar Rotter dam komt. „Wij hebben geen behoefte aan een andere doel man", aldus Brokx. (Van onze sportmedewerker) GOES In verband met het vijfjarig bestaan van de Goese sportvereniging „Schel de International" werd op het sportpark Het Schenge een toernooi gehouden waar enke le prominente clubs uit het zomeravondvoetbal aan deel namen. Uiterton uiit Vliissingen kwam zélfs met twee elftallen op het toernooi uit. Verder namen naast de organiserende vereniging Delta Spont Mid delburg, DOW (Terneuzen), Gemeentewerken (Goes), In- ter Scaldis (Goes) en Keu ringsdienst Zeeland aan dit toernooi deel. In poule 1 ver wees Uiterton na het nemen van strafschoppen Inter Scal dis naar de tweede plaaits, Ge meentewerken werd derde en DOW vierde. In poule 2 kwam Uiterton 2 als winnaar uit de bus. Tweede werd Delta Sport, gevolgd door Schelde International en Keuringsdienst dienst. (ADVERTENTIE)

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 5