Braakman laat Belg bouwen Discussienota Terneuzen verspreiden Kantoor NMB heropend RAAD VAN BESTUUR MOET GOEDKEURING NOG GEVEN Diploma- zwemmen in bad De Honte Raad van Oostburg wil vrij kamperen toestaan Basketbal scholieren Kritiek op keus wand tapijt Toen ik thuiskwam was dat nieuwe gevoel er nog steeds. ZES MAANDEN VOOR EX-GEVANGEN BEWAARDER VAN „KOEPEL" streék 1 RAADSLID: Kwadendamme Terneuzen Vergadering „Oud- Terneuzen" Clinge Postkantoor Biervliet verplaatst IN OOSTBURG Bi Je moet'm voelen. De nieuwe Philishavé1'QO Super. (Maak ook het gebaar van de tevreden driekop-scheerder). Mening over paarse boekje Schoondijke Zuiddorpe Kruiningen Koewacht INBRAKEN IN YERSEKE I Vii|uay ajjm iy/x V 5 (Van onze correspondent) TERNEUZEN Het gemeenteraadslid voor de Partij van de Arbeid te Terneuzen, de heer E. Roco, heeft in een brief aan het college van b. en w. er zijn ongenoegen over uitgesproken dat hij in antwoord op een gestelde vraag in de openbare raadsver gadering van donderdag 30 maart j.l. als antwoord kreeg dat de discussienota, structuurschets Terneuzen, niet aan andere ge meenteraden waren toegestuurd en dat het college dit ook niet van plan is te doen. De heer Roco wijst in zijn brief op de openheid, die nodig is om een discussie in de breedst mogelijke kring en vanaf een zo vroeg mogelijk Schieting In hun clublo kaal bij de heer W. Huige gaf de handboogvereniging ADLM een sohieting op de liggende wippen. Van 13 verenigingen waren 59 schutters aanwezig. Uitslag van de eerste wip: hoofdtvogel: Tonny de Jonge van Soranus uit Hednkenszand, le zijvogel: R. Verdonk van Vios uit 's-Heeremhoek, 2e zij vogel: Tonny de Jonge van Soranus uit Heinkenszand, bij loting, le bovenkal: mevr. Van Loo van Vooruitgang uit Kwa dendamme, 2e bovenkal: J. Boonman van Vios uit 's-Hee- renhoek, bij loting, le onder- kal: C. Wouterse van Victoria uit Kwadendamme. 2e onder hal: mevr. Van Loo van Voor uitgang uit Kwadendamme, bij loting, le klep: C. Westdorp van Eensgezindheid uit 's- Heerenhoek. 2e klep: J.A. Rijk van ADLM uit Kwaden' damme. 3e klep: W. de Jonge van ADLM uit Kwadendam me. Meeste kleine vogels: mevr. Steenaert van Vooruit gang uit Kwadendamme. De vliegende vogelprijs was voor A. van 't Westeinde van ADLM uit Kwadendamme. Uitslag van de tweede wip: le hoofdvogel: J.A. Rijk van ADLM uit Kwadendamme. 2e hoofdvogel: W. de Jonge van ADLM uit Kwadendamme. le zijvogel: Jac. Vermuë van Ja- coba van Beieren uit Goes. 2e zijvogel: C. Westdorp van Eensgezindheid uit 's-Heeren- hoek, 3e zij vogel: P. Vermuë van Jacoba van Beieren uit Goes, 4e zij vogel: D. Geys van ADLM uit Kwadendamme. bij loting, le kal: C. van de Guch- te van Spes-Nostra uit Ove- zande, 2e kal: P. Rijk van Vios uit 's-Heerenhoek, 3e kal: W. Huige van Vooruitgang uit Kwadendamme, 4e kal: J. Rijk van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek. Meeste kleine vogels: A. van 't Westeinde van Willem Teil uit Ovezande, zes vogels. De vliegende vo gelprijs was voor F. van Steenbergen van Willem Teill uit Ovezande. TERNEUZEN Winkelcentrum Burge meester J. C. Aschoff van Ter neuzen zal 3 mei de tweede bouwfase van het wijkwinkel- centrum Zuidpolder officieel in gebruik stellen. tijdstip op gang te krijgen. Bo vendien merkt hij op dat op de bij de discussienota gevoegde kaart indicaties staan over in dustrieterreinen en hun (vol gens b. en w. van Terneuzen) wenselijke groeirichting. Deze terreinen liggen deels op het grondgebied van andere ge meenten, reden waarom de heer Roco meent dat de wel voegelij kheid verreist dat deze gemeentebesturen tijdig hier over worden ingelicht. Een tweede motief vindt de heer Roco in het feit dat een onlangs gehouden enquête on der de Walcherense bevolking op de vraag of de overheid ook op landelijk, provinciaal en ge meentelijk niveau voorlichting heeft gegeven over de voor- en nadelen van de industrialisatie van ons gewest, slechts 15 pro cent der ondervraagden positief antwoordde 67 procent, neen zei en 13 procent geen mening had. In verband met een en ander vraagt de heer Roco: of het college van Terneuzen alsnog bereid is de Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten de discussienota structuurschets Terneuzen ter kennisneming toe te sturen. Als de vraag ontkennend zou wor den beantwoord, is dat dan om dat het college geen prijs stelt op de mei ning van andere ge meenten in een vroeg stadium van discussie, of is het college dan alsnog bereid om de omlig gende gemeenten alsnog kennis te geven van de motleven om deze nota niet ter inzage te sturen. (Van een onzer verslaggevers) BREDA De Bredase recht bank veroordeelde donderdag morgen W. V., wonende te Antwerpen en ex-gevangen bewaarder van de strafgevan genis „De Koepel" te Breda tot zes maanden. De eis was 8 maanden. V. had als gevangenbewaar der van „De Koepel" een vuur wapen de strafgevangenis bin nengesmokkeld en ter hand ge steld aan een gedetineerde. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het instruc- tiebad „De Honte" in Terneu zen heeft een voorlopige dis pensatie ontvangen voor het diplomazwemmen. Dit is het resultaat van het overleg tus sen de KNZB, het ministerie van Onderwijs en Wetenschap pen en het ministerie van CRM. In feite voldoet het ïnstruc- tiebad niet aan de beschikking, betreffende de eisen, die aan 'e zwemonderricht en het afleg gen van diploma's worden ge steld. In een brief aan het Terneuzense gemeentebestuur spreekt het bondsbestuur van de KNZB zijn voldoening uit over de dispensatieverlening voor het Terneuzense instruc- tiebad. „Wij spreken daarbij de hoop uit dat velen in uw gemeente hierdoor in staat zullen zijn na afloop van hun opleiding het zwemdiploma van de KNZB te behalen", aldus het KNZB- bestuur. De diplomaconsuls van de zwembond zijn over de verle ning van dispensatie aan het zwembad „De Honte" inge licht. Voor het behalen van het zwemdiploma (geoefend zwem mer) zal het examen in een groter bad moeten worden af gelegd. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De laatste vergadering in het wintersei zoen 1971/1972 van de vereni ging „Oud Terneuzen" heeft plaats op donderdag 27 april om 20.00 uur in café de Vriend schap. Tijdens deze bijeenkomst zal de heer J. L. Platteeuw eern voordracht met dia's houden over de oorlogshandelingen in de Zeeuwsch-Vlaamse kanaal zone en voorts het een en an der vertellen over genealogie en familiewapens. De heer Platteeuw is thans ook een fotoboek aan het sa menstellen dat handelt over de oorlog en de gevolgen daarvan in de kanaalzone. Wanneer men over dergelijke foto's beschikt, dan wil de heer Platteeuw deze gaarne ter inzage hebben. De voorzitter van de vereni ging „Oud Terneuzen", de heer J. de Vries, zegt dat het door nem eerder aangekondigde boek, „een kwart eeuwTerneu- zen" (1900-1925) door drukkerij Van Aken te Terneuzen in druk is genomen. Het boek zal waarschijnlijk in juni of juli verschijnen. Het is verlucht met een dertigtal foto's van Terneuzen uit het begin van deze eeuw. De prijs is vastge steld op fl. 18,90. Het boek kan nu reeds bij de heer De Vries besteld worden. E.H.B.O. De plaatselijke E.H.B.O.-afdeling Clinge, St. Bernairdus, za-1 zaterdag 8 april in het gemeenschapshuis Mal- pertuus een feestavond hou den. Bij deze gelegenheid zul len aan de ruim dertig ge slaagden, diploma's worden uitgereikt. Ook wordt op deze avond het cursusjaar gesloten. Het officiële gedeelte begint om 20 uur. (Van onze correspondent OOSTBURG Op het Oost burgse gemeentehuis hebben de fractievoorzitters vat) de Oostburgse gemeenteraad een bespreking gevoerd over het probleem: kamperen op de boerderij. In de raadsvergade ring zal er een verbruiksveror- dening aan de orde komen. Ten aanzien van het kampe ren op de boerderij hebben 'o. en w. van Oostburg reeds aan G.S. medegedeeld, dat zij het niet wenselijk achten, dat op de boerderijen wordt gekam peerd. De raad is echter een andere mening toegedaan. Zij heeft hiertoe aan b. en w. een brief geschreven van de volgende inhoud: De raad van de gemeente Oostburg, in ver gadering bijeen op 20 april 1972 nodigt het college van b. en w. van Oostburg uit in de volgende raadsvergadering (dit zal mei worden) met een ver ordening te komen, regelende het gebruik van gronden. In die verordening dient het kam peren op een open terrein, als mede op een erf bij gebouwen toegestaan te worden, mits aan de volgende voorwaarden vol daan wordt via vergunning van b. en w.: le. Er kan vergunning verleend worden voor de periode van 1 mei tot en met 30 september. 2e. De sanitaire accommodatie dient aangepast te zijn. over eenkomstig de regels, die voor campings gelden. 3e. De opstelling van tenten, caravans e.d. mag het land schappelijk schoon niet aantas- ten. In het eerste jaar dient een wat soepeler toepassing te ge schieden, in verband met de tijd, die de beplanting nodig heeft. 4e. Er dient voor voldoende brand-preventie gezorgd te worden. 6e. De toeristenbelasting zal van toepassing zijn. 6e. Het maximum aantal kam- peer-eenheden, uitgezonderd stacaravans kan maximaal 5 bedragen, afhankelijk van de oppervlakte. Deze brief is ondertekend door de fractie-voorzitters van de PPR, de heer F. Baarends, PvdA, de heer A. van Beest, namens de VVD, de heer Th Cambier, de heer E. Dekkers namens de Prot. Chr. Fracties, mevrouw M. Niermans van D '66, de heer G. van Schaick van de KVP en de heer A. Verhage van de Partij Dorps belang en Toerisme. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de raad van bestuur van het recreatie schap Braakman zal een voorstel worden behandeld om Belgische gegadigden voor het bouwen van een tweede woning in het recreatiegebied daartoe meer mogelijkheden te geven dan nu het geval is. Tot dusver is de verhouding tussen Nederlandse en Bel gische gegadigden door het beheerschap bepaald op 40 60 ten nadele van de Belgen. In de vergadering van de raad van bestuur meende de heer P. de Jonge dat de Bel gen meer in de mogelijkheid moeten worden gesteld een bungalow in de Braakman te bouwen. De voorzitter, drs. R.C.E. Barbé bevestigde dat van Belgische zijde veel be langstelling voor het bouwen van een tweede woning in het recreatiegebied bestaat. Hij zou het echter betreu ren, wanneer de Braakman een Belgische zaak zou wor den. De financiële mogelijkhe den van Belgische gegadigden zijn nu eenmaal vaak gunsti ger dan van de Nederlandse, zei hij. De heer W. Colsen deed de suggestie aan de hand de ge gadigden op de hoogte te stel len van de verhouding tussen Belgische en Nederlandse bouwmogelijkheden. Burgemeester J.C. Aschoff voelde persoonlijk wel voor ruimere mogelijkheden voor Belgische belangstellenden voor een bungalow in de Braakman. De heer Ba-rbé sprak de wens uit d-at in het toekomsti ge structuurplan van Terneu zen de mogelijkheid wordt ge schapen om het recreatiege bied in westelijke richting uit te breiden. Met het oog op het gebrek aan financieringsmid delen voor de aankoop van de nodige gronden zal deze uit breiding echter voorlopig nog wel een vrome wens blijven. De heer De Jonge pleitte voorts voor de openbaarheid van de vergaderingen van de adviescommissie uit bewoners van het recreatiegebied. Voor zitter Barbé zegde toe dit met de adviescommissie te zullen bespreken. (Van een onzer verslaggevers) BIERVLIET Met ingang van 4 april is het postkantoor in Biervliet verplaatst van de Havenstraat naar de afdeling secretarie van het voormalige gemeentehuis in Biervliet. De openingstijden van het post kantoor zijn ongewijzigd, n.l. van maandag tot en met vrijdag van 10.30-12.30 ,van 14 tot 15 uur en van 17.30 tot 18 uur. Ook de mogelijkheid om tijdens de openstelling gemeentelijke documenten op het postkantoor aan te vragen blijft gehand haafd. (Van onze oorrespondent) OOSTBURG In do tot nu toe zo vlot verlopen basket ballcompetitie van de scholie ren van de middelbare scholen te Oostburg is een kink in de kabel gekomen. Het team van LTS 2 dat op de laatste com petitiedag moest aantreden te gen KWL bleek slechts over twee spelers te beschikken en dus ging deze wedstrijd niet door. Wellicht zal het reserveteam van de lagere technische school aan het verdere verloop van de competitie niet meer deelnemen. Als dat zo zal zijn, zullen alleen de wedstrijden van LTS 2, gespeeld in de eerste helft van de competitie, in de stand worden verwerkt. Alle voor het kampioenschap in aanmerking komende teams hebben overigens van LTS 2 gewonnen zodat dit geen pro bleem oplevert voor een juiste verhouding. Operatie '71 verloor met 1333 van de christelijke ma vo en LTS 1 maakte kiorte metten met St.-Eloy (377). De stand die er na het niet spelen van KWL er enigszins vertekend uitziet, luidt: Chris telijke Mavo 7.5.0.2.12 167—93; LTS 1 7.5.0.2.10 155—113; KWL 6.4.1.1.9 204—89; Opera tie '71 7.4.1.2.9 212—130; LTS 2 6.1.0.5.2. 71—183 St.-Eloy 7.0.0.7.0 8—293. Een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld door de meisjesteams van KWL en St.- Eloy werd door de meisjes van het Koningin Wilhelmina Lyceum met 44—14 gewon nen. 's Avonds hadden in de sporthal De Veerhoek een tweetal demonstratiewedstrij den plaats waarvoor een rede lijke belangstelling bestond. De dames van Marathon uit Vlissingen klopten hun stadge notes van Matador met 2523. Bij de heren won Dynamo '70 (Middelburg) met 4839 van Matador na een ruststand van 19—19. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) HULST In onze editie van gisteren is gemeld dat de streek- commissie oost - Zeeuwsch- Vlaanderen in een commentaar op het „paarse boekje" de plan nen voor de aanleg van 1000 hectaren zeehavenindustrie in oost-Zeeuwsch-Vlaanderen ook al op grond van de te krappe arbeidsmarkt heeft afgewezen. Dit comentaar is echter niet afkomstig van de totale streek- commissie, maar slechts van de heren C. Sponselee en ir. A. Broekmans, die allebei wel lid zijn van de streekcommissie, maar in het commentaar alleen maar hun eigen gevoelens heb ben vertolkt. Opening Wethouder J. Vergouwe van de gemeente Oostburg zal vanmiddag te Schoondijke de open-ing ver richten van een bazaar. Deze wordt georganiseerd door de bejaardenhandwerkclub Vlijti ge Vingers en wordt gehouden in de bejaardensociëteit. De bazaar is geopend op vrijdag van 14 tot 21 uur en op zater dag van 14 tot 18 uur. Schieting In café Cen traal werd een schieting ge houden met een deelname van 38 schutters. De uitslag was eerste hoogvogel: E. Kroonen burgh, Zuiddorpe; tweede hoogvogel: C. Bracké: eerste zijvogel: A. de Ridder, Zuid dorpe; tweede zijvogel: O. de la Ru-elle, Overslag. Grootste aantal kleine vogels werd af geschoten door W. de Boeij te Zuiddorpe. (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG Na een in grijpende verbouwing is het kantoor van de Nederlandse Middenstandsbank aan het Plein in Zaamslag heropend. Er is weinig overgebleven van het sobere administratiekantoor van de Nederlandse -Midden stands-Spaarbank, die hier vroeger was gevestigd. Het in terieur is op smaakvolle wijze door aannemer Vernaeve uit Sas van Gent verbouwd tot een eigentijds bankfiliaal. Ook de accommodatie voor het publiek is aanzienlijk verbeterd. Tij dens de openingsreceptie mocht de beheerder, de heer K. F. Haak, tal van gelukwensen in ontvangst nemen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Mevrouw May Hobijn te Amsterdam verzocht ons onderstaande open brief mfet betrekking tot de opdracht van de advies commissie kunstwerk Ter- neuzens stadhuis aan mevrouw Wil Fruytier om een ontwerp voor een wandtapijt te maken> te plaatsen. „In de kramt las ik, dat de opdracht om een wandkleed voor het nieuwe stadhuis in Terneuzen te maken aan me vrouw Fruytier is gegeven. Het w-erk van mevrouw Fruy tier heeft kwaliteit en als zo danig is de keus begrijpelijk. Onbegrijpelijk is het dat deze keus gemaakt is zonder dat andere kunstenaars, die op verzoek foto's van hun werk ingestuurd hebben, voldoende gelegenheid gekregen hebben om hun werk te tonen. Foto's geven een zeer onvol ledig beeld van het gefotogra feerde. Zoiets bekends als een huis ziet er in het echt nog heel anders uit dan op een foto. Dat bij deze opdracht alle foto-inzenders een gelijke kans hadden is dus beslist on waar, want in clit geval was het werk van Fruytier het enige werk, dat aan de op drachtgevers bekend was. Ze herkenden het op de foto en wisten dus wel degelijk wat ze kozen, maar aangezien zij geen atelierbezoeken afgelegd hebben wisten ze niet wat ze afwezen. Per slot gaat het hier om een flink bedrag, opgebracht door Nederlandse belastingbe talers. Zo'n bedrag moet met zorg besteed worden en dat kan alleen als men uit de ingezonden foto's een aantal uitzoekt. Men kiest bijvoor beeld een aantal kunstenaars, waarvan het werk op de foto een aantrekkelijke indruk maakt en een aantal, die ge zien hun antecedenten wel eens in aanmerking zou kunnen komen. Deze mensen bezoekt men op hun atelier of stelt ze in de gelegenheid hun werk ter plaatse te komen to nen. Een gedeelte van het be schikbare geld kan hier voor gebruikt worden en slechts dan kan men een verantwoor de keus maken. En dan lijkt net mij ook nog mogelijk om een dergelijk bedrag te split sen. Dat is met Fruytier, ge zien haar zeer hoge prijzen, niet mogelijk, maar andere, even begaafde, maar wat be scheidenere kunstenaars kun nen met f 10.000 een heel eind uit de voeten". Afscheid Ds. G. van Noor dennen heeft afscheid genomen van de mavo-school te Krui ningen, waar hij 6 jaar lang de godsdienstlessen heeft verzorgd. Ds. G. van Noordennen, die een beroep heeft aangenomen in Sirjansdam nam in de aula van de school afscheid van de leraren en leerlingen. Namens het gemeentebestuur was wet houder Nieuwenhuijze aanwe zig. De oudercommissie was vertegenwoordigd door me vrouw Krijger. Dominee W. B. van der Woord uit Waarde heeft rich bereid verklaard de taak van dominee Van Noordennen over te nemen. Contactdag De bejaarden- bond houdt 12 april de half jaarlijkse contactdag. Begon nen wordt met een h. mis om 9.00 uur. Daama gaat men ge zamenlijk naar het patronaat, waar aan de leden een koffie maaltijd wordt aangeboden, verzorgd door de dames van de boerinnenbond. 's Middags om half twee is er een alge mene vergadering, waarin drie bestuursleden gekozen moeten worden. Twee van het treden periodiek af. Op de vergade ring zal ook kringleider C. van Aert uit Sint-Jansteen aanwe zig zijn, die een uiteenzetting zal geven over de samenwer king van de bejaardenbond met het open bejaardenwerk. (Van onze correspondent) YERSEKE Bij de N.V. Solidair Mosselhandel en bij de firma C. van der Endt- Louwerse Oester- en Mossel- handel en Oesterschelpengret- fabriek aan de Molenpolder weg te Yerseke is in dfe nacht van dinsdag op woensdag in gebroken. De beide inbraken zijn ge schied door het inslaan van een ruit aan de achterzijde van de kantoren van beide firma's. Bij de fa. Van der Endt werd een bedrag van ongeveer 100 gulden weggenomen, ver der wordt er niets vermist en er zijn geen vernielingen aan gericht.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2