DIT JAAR AL MEER DAN 10.000 ONTSLAGAANVRAGEN Offensief op vier fronten In memoriam L. Albering "Ik zal harder optreden dan mgr. Simonis" esreiu ële NS-Lente- dagtochten Skol spreekt uw taal. Proeft maar. HEFTIGER AANVALLEN VAN HANOI WHITELAW LAAI' EERSTE GEÏNTERNEERDEN GAAN Gerechtshof wijst tewerkstelling - als straf - jongeren af Duivengekir Recht op arbeid SANOSTOL HET WEER IN EUROPA Irene uit ziekenhuis SANOSTOL MGR. GIJSEN IN VRAAGGESPREK: binnenland buitenland IHHHHBHHHHMV VOORTZETTING Aanval in pers °P Solzjenitsyn STAP Hilversum 2 twee uur uit de lucht voordelig uit met NS Vutenvd!°n Zaterdag 8 april 1972 13 (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Als gevolg van massa-ontslagen (ontslag voor meer dan 50 werknemers) zullen er dit jaar minstens 7.857 arbeidsplaatsen verloren gaan. Vorig jaar zijn er in ons land ruim 24.000 werknemers op straat komen te staan als ge volg van sluiting of inkrim ping van bedrijven. In totaal zijn er in het eerste kwartaal 1972 bij de arbeids bureaus 15.640 aanvragen tot ontslag ingediend. Het Centraal Bureau van de Statistiek (CBS) heeft dit o.a. op ons verzoek berekend. In maart j.l. zijn de meeste massa-ontslagen gevallen: 3599 mensen kwamen of komen op straat te staan tegen 676 in fe bruari en 832 in januari j.l. In de eerste week van april werd het massaontslag van 2240 werknemers bekend (Enka in Breda en Emmercompascnum en bamshoevegroep van de KNTU) bekend. Bij het totaal aantal verloren of nog te ver dwijnen arbeidsplaatsen is niet opgeteld het ontslag van enkele honderden personeelsleden van het door Vroom en Dreesman overgenomen warenhuis Schunck in Heerlen en ontslag voor minder dan 50 werkne mers in andere ondernemingen. De gewestelijke arbeidsbureaus ontvingen in januari, februari en maart j.l. aanvragen tot ontslag van: resp. 5294 (5141 door werkgevers en 153 door werknemers), 5264 (4713 door werkgevers en 189 door werk nemers) en 4902, De massa-ont slagen dit jaar vertoonden een opgaande lijn: januari: Van Heek in Al melo: 60 ontslagen; Smit Nij megen electrotechniek: 107; Melkunie Den Haag: 400; Ne derlandse Spoorwegen: 265. februari: Aannemersbedrijf K. Boltje:, 76; Noordelijke In dustrie voor vezelverwerkii* Hoogezand: 80; Weverij Strok, Hengelo: 200; Verzekerings maatschappij Noord-Brabant, Waalwijk: 120; Kon. Ned. Loyd, Rotterdam; 140; Metaalwarenfa- briek, Tilburg: 60. maart: Betondak, Arkel: 104; Mecona, Amsterdam: 75; Iglo, Hoogeveen: 150; Duiker, Rijs wijk: 58; Janssen De Wit, Schijndel: 230; Lourijssen: 65; Installatiebouw, Amsterdam: 150; Enka, Arnhem: 180; Ma chinefabriek Stork, Hengelo: 400; Nederlandse Kledingindus trie, Rotterdam en Zevenber gen: 185; Jordaanter weeme in Neede: 442; Honeywell, Emmen: 200; Metaalbedrijf Minkema, Langerak: 100; Philips, Nijme gen en Lent: 360; Hagemeycr, Kampen: 80. april: Textielunie, Enschede. 240; Enka, Breda en Emmer- companscuum: 2200. Daarbij komen nog 150 man, die bij Bronswerk, Amersfoort en Utrecht op straat komen te staan. Niet meegeteld in het to- taal van 7857 verloren of te verdwijnen arbeidsplaatsen zijn de 600 Joegoslaven, die de Ver enigde Machinefabrieken (VMF) eerder naar huis stuurt dan op de in de contracten af gesproken datum. In 1971 zijn ruim 24.000 werknemers hun baan kwijtge raakt door inkrimping en slui ting van bedrijven. Dit aantal is bijna 15.000 meer dan in 1970, toen ongeveer 10.000 werkne mers bij massa-ontslagen wa ren betrokken. Dit blijkt uit re cente gegevens van het minis terie van Sociale Zaken. Vorig jaar werden 293 be drijven gesloten. Vooral de me taal en de kledingindustrie le verden uitschieters op. Ongeveer 44 procent van het totale aantal massa-ontslagen vindt plaats in de Randstad. Dat komt neer op ongeveer 10.500 ontslagen. In Noord- Brabant gingen vorig jaar 3485 arbeidsplaatsen verloren, in Zeeland 428. De oorlogsmachine in Vietnam draait sinds Pasen weer op volle toeren- De massale aanval van Vietcong en Noord- vietnamezen, die wat tragi-komisch ,,Paasoffensief" wordt genoemd, heeft tot gevolg gehad dat de Amerikanen alles behalve hun grondtroepen in de strijd hebben gegooid. Dat betekent een onvoorstelbare bommenregen op Noord-Vietnam en het noordelijk deel van Zuid-Vietnam. Waarom is Noord- Vietnam weer zo fel gaan -toeslaan President Nixon was zijn troepen netjes aan het terugtrekken uit Vietnam Van de half miljoen Amerikaanse soldaten zijn er niet eens meer honderdduizend over. De oorlog was toch aardig aan het af lopen, zullen sommigen daaruit hebben geconcludeerd. Het probleem is echter juist dat die oorlog helemaal niet aan het aflopen was, hoe ijverig Nixon die indruk ook wilde wekken. De oorlog is alleen „gevietnamiseerd", en dan alleen nog maar wat betreft de grondtroepen- Over verminde ring van de luchtstrijdkrachten heeft Nixon nooit gesproken. Integendeel, in februari en ook deze week weer hebben de Amerikanen nog meer gevechtsvliegtuigen, w.o- de vervaar lijke B-52-reuzen, naar hun bases in Indo-China gestuurd. Het Noordvietnamese Paasoffensief heeft zo moet op dit moment de conclusie luiden hoofdzakelijk politieke beteke nis. Evenals de vorige massale aanval uit het noorden van deze omvang, het beruchte „Tet-offensief" in het voorjaar van 1968 komt dit offensief in een Amerikaans verkiezingsjaar: in '68 werd Nixon gekozen tot president, in november a.s- loopt zijn termijn af. Tot vorige week was het Nixon vrij aardig ge lukt om „Vietnam" als heet hangijzer uit de verkiezingsstrijd te houden. Immers, hij was zijn belofte: vrede maken in Viet nam, althans de VS weg uit Vietnam, nagekomen. De kiezers konden DUS op hem bouwen. Het Paasoffensief moet juist het tegenovergestelde bereiken: het bewijs leveren dat Nixon geen vrede heeft gebracht in Vietnam, dat de VS onder zijn regering niet uit Vietnam weg wil, en dat Nixon in feite nog altijd Thieu en de zijnen in Saigon overeind houdt. Het Paasoffensief wil verder (maar dat hangt met het boven staande samen) laten zien dat de Zuidvietnamezen niet in staat zijn op eigen kracht stand te houden. Daar staat wel tegen over dat evengoed als Zuid-Vietnam de Amerikanen nog hard nodig heeft, Noord-Vietnam het niet zonder de steun van vooral de Sovjet-Unie af kan. Eén ding is in ieder geval duidelijk, Amerika zit nog midden in de Vietnam-problematiek- In wezen, omdat het Amerika van Nixon dit bolwerk van (militaire en economische) macht tegenover de communistische machten niet wil loslaten. De forse overwinning deze week in de voorverkiezingen in Wis consin van de democraat McGovern een „duif" die als geen ander de Vietnampolitiek van Nixon bestrijdt kan er op wijzen dat „Vietnam" nog wel degelijk een belangrijke rol gaat spelen in de Amerikaanse verkiezingsstrijd. Met hope lijk het resultaat dat het Amerikaanse volk zich nu niet meer zo gauw in slaap zal laten sussen door het duivengekir van havik Nixon- Nederland, zegt men, is het land met de beste sociale voor zieningen ter wereld. We zijn verzekerd van de wieg tot het graf. Als we ziek worden hoeven we geen boterham minder te eten en bij werkloosheid krijgen we tachtig procent van het laatst verdiende loon. We hebben het recht verworven ziek te zijn en we hebben het recht om zonder werk te zitten. Daarnaast hebben we nog zoveel andere rechten dat men met de opsomming alleen al een pocketboek zou kunnen vullen. Maar één rechf missen we nog: het recht om werk te heb ben en om mee te praten wanneer ons het werk, dat we graag en met bezieling doen, door welke omstandigheden dan ook ontnomen dreigt te worden. De gebeurtenissen bij Enka heb ben dit weer eens op navrante manier gedemonstreerd. In de dertiger jaren heeft de Franse filosoof Jacques Mari- tainx al met klem van argumenten gepleit voor het recht op arbeid en ook daarna heeft men keer óp keer de vraag aan de orde gesteld hoe dit recht zou kunnen worden uitgebouwd in een maatschappij waarvan de structuur door het kapitaal wordt bepaald- Tot op de dag van vandaag is die vraag onbeantwoord ge bleven. Men weet het niet. Men heeft geen alternatieven voor de huidige situatie. En wie met de bijbel van Marx in de hand het verlossende woord denkt te spreken, moet wel bedenken dat elk experiment met een consequent socialisme tot nu toe volledig heeft gefaald- Het probleem van een rechtvaardig evenwicht tussen arbeid en kapitaal is nog even groot als het in de dertiger jaren was. Vandaar dat het een dwaze zaak is om voor gebeurtenissen als die bij Enka schuld te zoeken in het persoonlijke vlak. Het zijn niet de mensen, maar de omstandigheden die in laatste instantie de economie regeren. Echter: juist daarom heeft ons één ding bijzonder ge hinderd. De geheimzinnigheid namelijk waarmee men de zaak heeft omgeven en de irritant laconieke uitspraken van enkele mensen aan de Enka-top. Ze bevestigen weer eens dat men meer óver dan mèt de mensen beslist. De besluiten komen van veel te hoog. Er is geen samenpraten en samen beschikken al heeft men tevoren de mond vol van solidariteit. Men geeft de mensen geen kans tot een tijdige en juiste peiling van wat er gaande is- De beslissingen vallen en men moet ze maar accepteren, ook al heeft men gisteren een huis je gekocht. Niet de machteloosheid van de economie leidt tot verbittering, maar de kille mentaliteit van technocraten die met mensen omspringen als waren het machines of onder delen daarvan. Want al kan men het recht op arbeid niet ga randeren, het recht op een menswaardige behandeling is a eerder erkend dan toen Enka en Glanzstoff elkaar in de armen vielen. (ADVERTENTIE) Ofschoon we wisten dat hij al lang ziek was, zijn we gisteren toch nog schok kend en onverwacht gecon fronteerd met het overlij den van doctor Leo Albe- ring. Hij is achtenzestig jaar geworden, te jong voor een man die altijd de indruk wekte dat hij meer wilde doen dan iemand in een mensenleven presteren kan. Albering was een Gro ninger van geboorte, maar hij hield van West-Brabant alsof er zijn wieg had ge staan. Na zijn universitaire stu die kwam hij naar Breda en werd leraar aan het Onze Lieve Vrouwe-Lyceum. En ofschoon hij in dit werk veel kon leggen van zijn be langstelling' voor mensen en dingen, had hij er toch te kort aan. Met een ontembare ijver stortte hij zich in het maatschappelijk leven. Voorzitter van de Breda se leeszaal en van het Wit- Gele Kruis, diocesaan voor zitter van de Katholieke Actie, mede-oprichter van Sint-Adelbert in Breda. Maatschappelijke interes se en politiek engagement waren de belangrijkste ken merken van zijn natuur. Zijn politieke betrokken heid demonstreerde hij ook in de oorlog. In 1942 stop ten de Duitsers hem in het gijzelaarskamp te Sint-Mi chielsgestel. Een jaar latei- werd hij vrijgelaten, mits hij zich als reserve-officier van het Nederlandse leger zou melden. Maar Albering dook on der en in 1944 stond hij aan het hoofd van de binnen landse strijdkrachten in West-Brabant. Met dokter H. Houben en mr. J. Jacobs maakte hij de verschijning mogelijk van De Stem. Hij was de eerste voorzitter van de Brabantse redactieraad van onze Krant. Kort daarna werd hij se cretaris van de KVP en dat is hij tot 1969 gebleven. Van 1956 of was hij bovendien Kamerlid. Aan beide functies heeft hij al zijn geestelijke en fy sieke krachten gewijd. Hij was geen avond vrij. hij kende geen vrije zaterdag. Vrijwel elke avond moest zijn vrouw met de auto naar het station om hem af te halen en naar Rijsbergen te brengen, waar hij lang en graag heeft gewoond. De laatste tijd woonde hij in Baarn. In 1968 moest hij er mee ophouden, door ziek te gedwongen. We weten dat hem dit veel verdriet heeft gedaan. Nu hij dood is zullen ve len met heimwee in hun herinneringen graven. Want uren met Albering, hetzij in een persoonlijk ge sprek of in een van de tal loze vergaderingen, die hij heeft geleid, waren altijd boeiende uren met de pret tige sensatie van een vriendschappelijk en warm- menselijk contact. i Een hap gezondheid vol vitaminen o.a. A, D3, C,B1,B2. UKICURA M.V. - AMSIERDAM (ADVERTENTIE) Verkoudheid? Lusteloosheid? Slechte eetlust? Slechte groei? Slechte concentratie? Schoolmoeheid? Een hap gezondheid vol vitaminen o.a. A, D3, C, B1.B2. UNICURAN.V.-AMSTERDAM Max. temp. Aberdeen zwaar bewolkt 10 Barcelona zwaar bewolkt 18 Berlijn regenbui 15 Bordeaux zwaar bewolkt 19 Brussel half bewolkt 15 Frankfort regen 15 Genève onweer 21 Helsinki mist 3 Innsbruck licht bewolkt 21 Kopenhagen zwaar bewolkt 9 Lissabon half bewolkt 19 Locarno half bewolkt 21 Londen regenbui 14 Luxemburg regen 13 Madrid half bewolkt 23 Malaga geheel bew. 23 Mallorca half bewolkt 19 München zwaar bewolkt 18 Nice half bewolkt 18 Oslo geheel bew. 6 Parijs licht bewolkt 18 Rome onbewolkt 23 Split geheel bew. 6 Stockholm zwaar bewolkt 19 Wenen half bewolkt 19 Zürich zwaar bewolkt 19 Casablanca zwaar bewolkt 19 Istar.boel zwaar bewolkt 20" Las Palmas zwaar bewolkt 26 Tel Aviv onbewolkt 22 Tunis zwaar bewolkt 15 NIJMEGEN (ANP) Prin ses Irene lieeft vrijdag het St. Radboudziekenhuis in Nijme gen in goede conditie verlaten. De prinses en haar echtge noot blijven voorlopig nog eni ge tijd in Nederland voor een algeheel herstel van de prinses. De prinses was op zondag 19 maart in het ziekenhuis opge nomen. met ingewandstoornis sen en een lichte aanval van geelzucht. (ADVERTENTIE) Verkoudheid? Lusteloosheid? Slechte' eetlust? Slechte groei? Slechte concentratie? Schoolmoeheid? (Van onze redactie buitenland) BELFAST. William White- law, de Britse staatssecretaris voor Noord-Ierland, heeft met zijn bekendmaking op vrijdag dat hij 73 van de 728 geïnter neerden in Ulster in vrijheid stelt, een belangrijke beleids wending ingeluid. Deze eerste stap naar gelei delijke afschaffing van de in ternering betekent een poging tot herstel van de vrede. Het is zonder twijfel de invoering van de internering in augustus van het vorige jaar door de regering van oud-premier Brian Faulk ner geweest, die de geweldda digheden zo heeft opgevoerd. Premier Jack Lynch van de republiek Ierland heeft vrijdag tevredenheid over Whitelaws besluit uitgesproken. Lynch noemde het „een eer ste stap naar beëindiging van de interneringspolitiek", en een bewijs van de „goede bedoelin gen" van de Britse overheid. Hij sprak de hoop uit dat het proces zich versneld verder zou ontwikkelen. De inwoners van de katho lieke New Lodge Road in Bel fast, waar acht vrijgelaten ge detineerden thuishoren, liepen vrijdag uit onder gezang en het zwaaien met vier republikeinse vlaggen. Zeker drie mensen zijn vrijdag bij een bomaanslag in een overwegend katholieke buitenwijk van Belfast om het leven gekomen. De explosie verwoestte een rij particuliere garages. In de katholieke wijk Bally- murphy werd een Britse sol daat, die op wacht stond bij een legerpost, doodgeschoten. (Van onze redactie buitenland) SAIGON/HANOI Amerikaanse vliegtuigen pro beren uit alle macht het Vielcong-offensief in Zuid- Vietnam in te dammen. De Amerikanen werpen steeds meer vliegtuigen in de tegenaanval in ver uit elkaar liggende gebieden. De Vietcong heeft n.l. gisteren nog op een vierde plaats een fronj geopend: het westelijk centrale hoogland van Zuid-Vietnam, in het gebied waar de grenzen van Cambod ja, Laos en Zuid-Vietnam samenkomen. De andere drie fronten lig gen in de Mekong-delta, ten noorden dan Saigon, waar Zuidvietnamese troepen giste ren de plaats Loc Ninh moes ten prijsgeven, en in het verre noorden van Zuid-Vietnam, waar de Vietcong-strijdkrach- ten tot op nog geen zes kilo meter van Kwang Tri zijn op gerukt. Golven Amerikaanse vlieg tuigen bestoken inmiddels communistische troepen rond om Loc Ninh. Vliegtuigen van Amerikaanse vliegdek schepen en van basis in Thai land en Zuid-Vietnam doen aanvallen op troepenconcentra ties beneden de gedemilitairi- seerde zone en op wegen, vrachtauto's,, radarposten en raketbases in Noord-Vietnam zelf. Deze bombardementen waarop van diverse kanten scherpe kritiek is geuit, zullen worden voortgezet totdat Ha noi zoch bereid toont tot on derhandelen in Parijs, terwijl Hanoi ook zijn troepen moet terugtrekken. Dat ultimatum stelde gisteren de Amerikaan se minister van defensie Mei vin Laird. De Amerikanen zouden alles doen, aldus Laird, om "onze troepen tijdens onze terugtrekking uit Zuid-oost- Azie te beschermen". MOSKOU (Rtr.) In de Russische pers is de Nobelprijs winnaar Alexander Solzjenitsyn vrijdag beschreven als iemand, „die begenadigd is met een on beschrijfelijke intellectuele ar rogantie". Het Russische vakbondsblad „Trud" en het literaire week blad „Literatoernaja Rossija' namen een artikel van 5000 woorden over uit het Poolse blad „WTK" waarin vernieti gende kritiek wordt geleverd op Solzjenitsyns boek „Augus tus 1914". De schrijver heeft dit boek in de Sowjet-Unie nooit kun nen publiceren. De uitvoerige aandacht, met lange citaten en verwijzingen naar pagina's, die dit boek nu in deze Russische bladen krijgt, zien waarnemers als een teken dat „Augustus 1914" toch door vele Sowjet- burgers moet zijn gelezen. (Van onze correspondent) ROERMOND. „Katholieke ministers die meewerken aan een wettelijke regeling van het abortusvraagstuk, mogen zich niet langer katholiek noemen." Dit heeft de nieuwe bisschop van Roermond, doctor J. Gij- sen verklaard in 'n zeer lang interview met ons zusterblad De Limburger. Dr. Gijsen meent dat „abortus moord is op het zwakste en meest weer loze wezen, dat de wereld kent". In het vraaggesprek het eerste sinds zijn benoeming geeft de bisscfiop zijn visie op zeer vele vraagstukken. Zijn belangrijkste verklaringen: Bisschop Simonis heeft geen in vloed gehad op zijn benoeming. Bisschop Simonis lijdt zeer on der de tegenstellingen in de bestuurstop van het Rotter damse diocees. Hij zal eerlang nieuwe vicarissen benoemen om een homogeen team te kwe ken. Priesters die trouwen mo gen niet via eer achterdeur priesterlijk werk blijven doen. Menselijk gezien acht hij zich ongeschikt voor het bisschops ambt. De heer Van Doorn, die zeer geijverd heeft om dr. Gij sen tot bisschop benoemd te krijgen is een griezelig man. Het katholieke huwelijk is on ontbindbaar. Mensen die een tweede huwelijk aangaan leven in concubinaat, maar moeten barmhartig behandeld worden. Hij zal harder optreden dan zijn vriend Simonis. Hij acht kardinaal Alfrink de juis te leider van de katholieke kerk in Nederland Hij vindt nuncius Felici een veelbewo gen, verstandige man die hel beste met de kerk van Neder land voorheeft. Katholieken die voorbehoedmiddelen gebruiken, moeten zich afvragen of zij de encycliek Humanae Vitae wel verstaan en of hun geweten wellicht misvormd is. Het pro bleem van de overbevolking moet niet opgelost worden door geboorteregeling, maar door een betere voedselvoorziening. Er moet van de jeugd veel meer geëist worden. Haar moet met name de heiligheid van de seksualiteit worden bijge bracht. Een meisje dat door een psy chopaat wordt verkracht en zwanger raakt, mag geen abor tus laten plegen, maar moet haar kruis opnemen. In Parijs hebben de Ameri kanen een spoedige hervatting van de vredesonderhandelin gen over Vietnam uitgesloten. Een woordvoerder van de Amerikaanse delegatie, die zich op 23 maart uit de onder handelingen terugtrok, aanvoe rend dat de tegenpartij geen belang gesteld in ernstige be sprekingen, heeft de jongste oproepen van Hanoi en Viet cong tot een vreedzame rege ling "absoluut belachelijk" ge noemd. Dfe regering van Noord-Vlet- nam heeft Frankrijk gisteren gevraagd zijn invloed aan te wenden met het doel een ein de te maken aan de operaties van de VS tegen Noord-Viet nam. De Noordvietnamese stap is genomen door de zaakgelas tigde van Hanoi in Parijs, Ngoeyen Toean Lieu. ARNHEM (ANP) Het ge rechtshof te Arnhem is niet ak koord gegaan met het vonnis van de Arnhemse politierech ter mr. C. O. Rommert, die drie jeugdige inwoners van de stad als bijzondere voorwaarde had opgelegd werk te verrichten in een ziekenhuis of een liefdadi ge instelling. De jongelui, die zich aan openlijke geweldpleging had den schuldig gemaakt, zouden geen straf opgelegd krijgen, als zij zich vrijwillig voor het werk zouden melden. Zij deden dit ook. Het gerechtshof veroordeelde de jongens vrijdag tot 25 dagen gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest, dat ook 25 da gen had geduurd. HILVERSUM (ANP) De middengolfzender Hilversum 2 is vrijdagochtend gedurende twee uur uit de lucht geweest. Kort na zeven uur viel de zender uit als gevolg van een storing in de hoogspanning van het zendstation Lopik. Om negen uur hadden technici van de PTT het defect weer ver holpen. De middengolfzender van Hilversum 2 is de enige zen der die niet over een reserve installatie beschikt om de uit zending in geval van storing over te nemen. Vrienden, na u een prettig weekeinde gewenst te hebben, kom ik op het volgende. Een wel zeer tragisch geval. Je houdt het niet voor mo" lijk. Nog één inbraak in z%. pompstation en de heer Jo Pustjens in Roosteren viert een droevig jubileum: de 25e kraak in zijn tien jaar oude pomp be drijfje. Donderdagochtend ontdekte hij de 24e inbraak in zijn kan toortje. De stand van de totale schade is inmiddels op 10.000 gulden gekomen. „Het heeft totaal geen zin meer. Ik kan er beter mee op houden," zegt de heer Pust jens in een stemming die u ge makkelijk kunt raden. Het erg ste is namelijk dat hij steeds zelf voor de schade moet op draaien, want er is geen ver zekeringsmaatschappij meer te vinden die zijn pompstation wil verzekeren. Het ligt te afgele gen, zeggen de verzekeraars, dat is de duivel verzoeken. Engka. Als doordraver(s) van deze roerige week zou ik willen voordragen de AKZO-top die deze week in het gesprek mei de boze vakbonden vertelde: Mijne heren, geeft u dan een alternatief! Nu vraag ik u. ■Sr Die vakbonden, die bij de voorbereiding van de massale ontslagpartij helemaal niet be trokken zijn geweest, zouden in een uurtje even moeten zeggen hoe het dan moest. Sr Vandaag kunnen er weer kin dertjes aan de bel hangen die een heitje voor een karweitje vragen dat deden ze gisteren trouwens op veel plaatsen ook al. U snapt het al: Scouting Ne derland zet het beste beentje nog verder voor dan het nor maal al pleegt te doen. Een ding: het schijnt nog al eens voor te komen dat mensen die kinderen karweien laten opknappen, waar ze ongeveer een halve dag mee zoet zijn en toch maar een heitje oftewel een kwartje krijgen. Daar om de leus: Een knaak voor een taak. En dat is voor alle dui delijkheid tien kwartjes. „Het gat van Nelissen (finan ciën) is al zo groot dat er een oorlogsschip doorheen kan. Dat willen ze dan ook gaan kopen." (Deze is van Janmettupet in het blad Handelspost van de Kath. Bond van personeel in de handel.) Ik ga er vandoor. Wens u nogmaals een aangenaam week einde en extra-sterkte voor de 1700 van Enka. MERIJN. (ADVERTENTIE) 'n Dagje feestelijk voor jaar vieren. Naar de heuvelruggen van de Eifel of naar de Floriade, naar Rotterdam/Blijdorp of naar het Evoluon in Eindhoven, naar het Dolfirama in Zandvoorfc o£ naar de Keukenhof. Keuze uit 15 geheel verzorgde dagtochten. Alle inlichtingen vindt u in de folder „Lente dagtochten" die u op 't station kunt krijgen. MINISTER Schmelzer (Buiten landse Zaken) acht de „be schuldigingen van de Portuge se ambassadeur over het An- gola-comité „een minder juiste of althans meer vrije weerga ve" hetgeen z.i. mogelijk moet worden toegeschreven aan een niet geheel nauwkeurige ver taling van vragen en antwoor den. De minister zegt dit in antwoord op vragen. (ADVERTENTIE) I

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 21