MOLTHOFF EN VAN DIJKE NEMEN HET NIET Eenheid ver te zoeken in Streekplancommissie Transfiguratie op Tros-t.v. Bescherm Geule kreek tegen vuilnis Protest tegen besloten bijeenkomsten Wedgwood Zeer vreemde situatie Bijbelspel in IJzendijke krijgt grote bijval DE NIEUWE, GROTE, COLLECTIE JAPONNEN MANTELS TUNIEKPAKKEN BLAZERS... CHIC SPORTIEF ALTIJD ELEGANT, MODE OM WAARTE MAKEN../ BIJ streek Albert Eggermont Uitslag schieting ACTIECOMITÉ: Bejaarden houden schieting in Koewacht TILBURG BREDA DEN BOSCH GwSq4Goese apotheek, tel. I Zaterdag 8 april 1972 5 medische diensten (ADVERTENTIE) Korte Nieuwstraat 21 HULST Tel. 2478-3538 b.g.g. 2209 Een scène uit de laatste repetitie van „Hei huis aan het meer", (Van een onzer verslaggevers) HULST. De Hulster to neelvereniging „Transfigura tie" is door de TROS-televisie uitgenodigd voor deelname aan een muzikaal programma, waarvoor de opnamen, een van de komende zomermaanden, in Loenen aan de Vecht gemaakt zullen worden. Hoofdman Charles Heirman heeft gisteren meegedeeld, dat het gezelschap de invitatie ze ker zal aannemen. Het wordt dan het tweede televisie-optre den van het amateurgezelschap, dat ook door de VARA is ge selecteerd uit een groot aantal verenigingen om mee te doen aan een televisieprogramma. De bevolking van Hulst kan de toneelvereniging zondag avond zien in de grote zaal van hotel De Graanbeurs, waar het toneelspel „Het huis aan het meer" voor Hulst in première gaat. Volgende week zondag zal het toneelspel worden her haald. (Van een onzer verslaggevers) HULST/ AXEL De bij het overleg in de Streekcommissie betrokken Burgemeesters, hebben felle kritiek op het initiatief van de heren Sponselee, Pirenne en Broekmans om op 12 april met een deel van de commissie in Hulst een informele en besloten vergadering te houden. Deze handelwijze wordt ook door verschillende van de geno digde commissieleden zelf als onacceptabel van de hand gewezen. De kritiek richt zich met na me op het besloten karakter en het feit, dat de burgemeesters er buiten worden gehouden. Burgemeester P. Molthoff heeft het handelen van het drieman schap als a-democratisch ge kwalificeerd en zijn Axelse col lega M. van Dijke, stelt pogin gen in het werk een spoedei sende vergadering van de Streekplancommissie bijeen te roepen. Directeur C. van Leuven van het Gemeenschapswerk in Hulst heeft verklaard de infor mele vergadering te beschou wen als een diskwalificatie van gedeputeerde Boersma en zijn medewerkers van het ETI en de PPD. Het initiatief door kruist bovendien het plan van de stichting Gemeenschaps werk om op 20 april met alle leden van de commissie in een openbare vergadering te gaan praten over een door de stich ting uitgebrachte nota. De uit nodigingen daarvoor moesten nog verstuurd worden, maar deze vergadering zal nu waar schijnlijk geen doorgang meer vinden. Volgens de heer Van Leuven is er geen enkele re den te noemen, die de handel wijze van het trio rechtvaar digt. „Ik ben van mening, dat binnen de huidige mogelijkhe den van de gedachtenbepaüng rond het streekplan een goede procedure wordt gevolgd". De Hulster directeur voegt daar aan toe in die procedure en ook in de inbreng van Boersma alle vertrouwen te hebben. TAe discussie rond het streekplan voor Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen beginnen een zeer vreemde en verwarrende wending te nemen. Aanvankelijk werden we geconfronteerd met wilde discussies. Daarna werd getracht de gesprekken middels een streekplancommissie in goede banen te leiden, maar veel duidelijkheid heeft dat niet gebracht. Naar aan leiding daarvan is een groepje van drie „wijze mannen" nu tot de conclusie gekomen, dat men informeel maar eens aan ta fel moet gaan zitten om in een ongedwongen sfeer kennis te nemen vat\elkaars standpunten. En dat is natuurlijk wel een zeer vreemde situatie, want wat wil het gevah juist die streekplancommissie is bedoeld om op de hoogte te raken van eikaars indeeën. En als die streekplan commissie ondanks alle goede voornemens toch niet blijkt te functioneren, dan zou het wel eens kunnen zijn, dat er ge woon de verkeerde mensen inzitten. Of om met de woorden van een van de „wijze drie" te spreken: „We hebben de indruk dat nog niet alle commissieleden zich in de materie hebben verdiept". En dat is natuurlijk een zeer kwalijke zaak, want waaraan zouden ze anders hun recht moeten ontlenen om in de streekplancommissie de visie van een bepaalde groep te verdedigen. Het kan natuurlijk ook -zijn, dat de achterban van enkele commissieleden lijdt aan een gebrek aan visie. Hoe het ook zij: de informele bijeenkomst zoals die binnenkort in Hulst gehouden wordt op initiatief van de drie doet niet alleen vreemd aan, maar bewijst ook het falen van de streekplancom missie. Wat het besloten karakter betreft: de „achterban" va nalle vertegenwoordigers heeft recht om te weten wat er bedisseld wordt. En in dat streven passen geen informele interim-bijeen komsten zoals er op 12 april een in Hulst wordt gehouden- VAN DIJKE „Als Boersma en zijn mede werkers niet aanwezig mogen zijn, dan rijzen bij ons toch grote vraagtekens", aldus de heer Van Leuven, volgens wiens opvattingen het initia tief een regelrechte polarisatie inhoudt. „Het is onbegrijpelijk, dat in deze tijd, waarin je over dit soort zaken nu eindelijk open' baar kunt spreken, men zich voor vooroverleg terugtrekt in een besloten bijeenkomst. Dat is toch op geen enkele manier te rijmen. Ik heb er ook geen idee van wat daar nu achter kan zitten". Bezwaar maakt hij ook tegen het feit, dat het driemanschap herhaaldelijk de indruk heeft gewekt bij de ver kondiging van standpunten na mens de commissie te spreken, terwijl dat niet het geval is Volgens hem gedraagt het trio zich als een pressure-groep, die polarisatie in de hand wil wer ken. Hij heeft er evenmin een goed woord voor over, dat de burgemeesters worden uitge sloten. „Dat de burgemeesters toch niets zeggen is een rot smoesje: een doekje voor het bloeden. Je moet je eens voor stellen wat de reactie geweest zou zijn, als wij dit gedaan had den. We zitten nu helemaal op de verkeerde weg, want na verdeeldheid in de regio, krij gen we nu ook nog een verti cale verdeeldheid in de com missie. Ik ben het met de com missie nog nooit helemaal eens geweest, maar ik kan me nu voorstellen, dat er mensen zijn, die zeggen: we passen ervoor, laat ze het zelf maar uitzoe ken". (Van onze correspondent) KOEWACHT Aan de schieting op de staande wip pen op 5 april bij A. de Schepper, hebben 86 schutters deelgenomen. De uitslag op de eerste wip: eerste hoogvogel H. de Waele, Koewacht, tweede hoogvogel A. Jansen, Koewacht, eerste zij vogel J. Brakman, Moerbe- ke, tweede zijvogel A.van Poele, Koewacht, derde zijvo gel A. de Letter, Wachtebeke, vierde zijvogel M. de Cock, Zuiddorpe, eerste kal E. Le- clusse, Wachtebeke, tweede R- van Gaven, Koewacht, derde kal P. Baert, Koewacht en vierde kal A. van Poele, Koe wacht. Wip 2: hoogvogel H. de Waele, Koewacht, tweede hoogvogel M. Maes, Wintem, eerste zijvogel F. van Steen, Stekene, tweede zijvogel, A Tielens uit Vrasene, derde zij- vogel P. Baert, Koewacht vi-erde zijvogel F. Kamoen, Wachtebeke. eerste kal R. de Nijs, Wachtebeke. tweede kal, H. de Waeke. Koewacht, derde kal R. de Bock, Kruisstraat, vierde kal L. Griet, Beervelde, meeste vogels, zes stuks, A van Damme. Koewacht. Aan de schieting in café De Guchteneire ter gelegenheid van de jaarmarkt werd deel genomen door 84 schutters. De hoogvogel werd geschoten door J. Hense uit Axel. Eerste en tweede zijvo-géls waren voor A. v. d. Sijpt uit Koe wacht en M. v. d. Berghe uit Stekene. De meeste kleine vo gels waren voor A. de Vlieger uit Koewacht namelijk vier stuks. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE In de r.-k kerk te IJzendijke heeft de groep Miloscoop het klankspel Glorie Halleluja 2000 opge voerd. Een groot aantal aan wezigen heeft genoten van het bijzonder prachtige spel en het enthousiasme, waarmee deze groep de bijbel vertolkt heeft. Onder de vele aanwezigen was ook burgemeester A. Schipper met echtgenote en wethouder G. Klaeys, even eens met echtgenote. Kapelaan A. Buys-se sprak een wel komstwoord tot de vele geno digden. Dat het spel bijzonder in de smaak gevallen is, heeft wel het oorverdovend applaus aan het eind van deze uitvoe ring bewezen. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) SINT-NIKLAAS. Het ac tiecomité tot beveiliging van het leefmilieu op de linker oever (Abllo) maakt zich on gerust over de toekomst van de grote Geule-kreek in Kiei- drecht tegen de Nederlandse grens. De plas, die deel uit maakt van het krekenstelsel in het Nederlandse grensgebied, wordt ernstig bedreigd door vervuiling. Het Abllo stelt daarom po gingen in het werk om de grote Geule geplaatst te krijgen op een lijst voor beschermde na tuurmonumenten in België. De leden van het comité hebben gisteravond op een persconfe rentie in „Het Centrum" te Sint-Niklaas uitgelegd, waarom men het behoud van de grote Geule van levensbelang acht. Men heeft dat gedaan aan de hand van een nota, die on der supervisie van het Abllo- bestuur door zes medewerkers is samengesteld en waarin be halve aan het belang voor het biologische evenwicht ook aan dacht wordt besteed aan de mo gelijke passief-recreatieve func- tie van dit unieke natuurge bied. Volgens Abllo wordt de grote Geule op dit moment recht streeks bedreigd door de lozing van afvalwater vanpit Kiel- drecht en Nieuw-Namen, de in- dustriële uitbreiding in de Scheldepolders en het plan om de kreek voor de actieve recre atie in te zetten, waardoor de kans bestaat, dat het natuur lijke evenwicht wordt ver stoord. Bovendien is men bang voor verzilting van het water, zodra het Baalhoekkanaal er komt. Leden van het comité hebben bij hun onderzoek waar geno men, dat het water van de gro te Geule al in ernstige mate is vervuild, door het storten van huisvuil, waardoor het zuur stofgehalte in het water bene den een aanvaardbaar niveau is gedaald. Een gevolg daarvan ls, dat bepaalde in het water voorko mende diersoorten met uitroei ing worden bedreigd. Volgens het actiecomité zal de kreek al leen behouden kunnen worden als de rust in deze omgeving gewaarborgd kan blijven. Met passieve recreatie, waardoor wandelpaden aangelegd kunnen worden en hengelen op kleine schaal eveneens tot de moge lijkheden moet behoren, kan Abllo genoegen nemen, zo blijkt uit de nota. De vervui ling van het water kan alleen beperkt worden door zelfdisci pline van omwonenden en de bouw van een zuiveringsinstal latie. Het comité heeft gevraagd om een verbod voor het storten van afval en het reinigen van chemische tanks. Bovendien wil men, dat de vissershuisjes langs de oever worden afgebro ken, zodat de rietkraag zich kan herstellen en dat de beweiding rond de kreek wordt gestopt. (Van onze correspondent) KOEWACHT Aan de be- jaardenschieting in café „De Guchteneire" op 4 april is door 43 schutters deelgeno men. De uitslag is als volgt: E. Boussem, Kapellebrug schoot de hoogvogel. De eerste zijvo gel ging naar R. van Grem- berghe uit Koewacht en de tweede naar J. van Giel uit Groenendijk. De eerste extra prijs was voor Jos De Waal uit Kloosterzande en de twee de extra prijs voor René de Schepper uit Koewacht. De meeste kleine vogels waren voor P. van Gassen uit Kloos terzande. De volgende bejaar- denschieting wordt bij J. de Guchteneire gehouden op dinsdag 18 april om 13.30 Heuvelstraat 44 Tel. 31620 Eindstraat 14 Tel. 31086 SCHAPENmarkt 17 Tel. 39125 HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg Dokter G. de Bruijckere, Brouwerijstra-at 8 te Oost burg, tel. 01170-2323. Axel Dokter Kok, tel. 01155-1555. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen dijke Dokter H. van der Pas te IJzendijke, tel. 01176-366. Borsele en Nieuwdorp c.a. De praktijk van dokter Ki- viet wordt waargenomen door dokter Gelderblom te Nieuwdorp, tel. 01196-327. Breskens en Groede - Dokter van Endt te Breskens, tel. 01172-1466. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande Dokter Bom te Cadzand, tel. 01179- 366. Clinge, Koewacht en St.-Jan- steen Dokter Melchers te Koewacht, tel. 01146-327. Driewegen, Hoedekenskerke, 's Heerenhoek en Ovezande De praktijk van de huis artsen J. Geldof, J. Kole en S. Wöstmann wordt tot maandagochtend 8 uur waargenomen door dokter H. Zwartelé, Werril-aan 43 te 's Heerenhoek, tel. 01105- 280. Goes Dokter T. v. d. Werff, Wijngaardstraat 51, teL 7451. Heinkenszand, 's H. Arends- kerke en Wolphaartsdijk Dokter D. van Driel te 's H. Arendsk-erke, tel. 01106- 1202. Hulst Dokter W. Gielen, tel. 2969. Kapelle-Biezelinge Dokter Vreeswijk, Biezelingsestraat 57 te Kapelle, tel. 01102- 1290. Middelburg Dokter J. Do- minicus. Dam 55, tel. 283Q (zaterdag) en dokter H. Delfos, Rouaanstekaai 11, tel. 2637 (zondag). Reimerswaal Dokter A. Ampt te Yerseke, teL 01131- 1444 en dokter G. Noome te Krabben-dijke, tel. 01134- 1444 Sas van Gent Dokter M. Dierick, Graaf Jansdljk A.185 te Westdorpe, teL 1255. Terneuzen Dokter R. Bau- wens, Jacob van Lennep- straat 87, tel. 3768. Vlissingen Dokter G. de Greef, tel. 2121 (tot zater dag 24 uur) en dokter A. M-ijniieff, teL 2525 (van za terdag 24 uur tot zondag 24 uur). Zaamslag Dokter W. Fraan- je. Kloosterzande Dokter J. Ter Burg, tel. 01148-377. Tot maandagmorgen 8 uur. Hoek, Philippine en Sluiskil Dokter Van Haelst, Spoorstraat 46 A te Sluiskil, tel. 444. TANDARTSEN O.-Z.-Vlaanderen Tandarts A. van Ravels, Stationsstraat 14 te Hulst. tel. 01140-2205 (zaterdag van 10-10.30 en 18-18.30 uur, zondag van 12- 12.30 uur). W.-Z.-Vlaanderen Tandarts N. Janssen te Aardenburg, tel. 01177-1380 (zaterdag en zondag van 12-12.30 uur). Walcheren Tandarts C. W-estveer, Loskade 21 te Middelburg, tel. 01180-6694 (zaterdag van 9-10 uur, zon dag van 11-12 uur). Z.- en N.-Beveland Tan darts R. Hendriksen, Lepel straat 6 te Yerseke, tel. 01131-1313 (zaterdag en zondag van 9-10 uur). DIERENARTSEN Axel en Zaamslag Dokter J. de Haas te Zaamslag, teL 01153-366. N.- en Z.-Beveland Dokter A. Noordenbos te Heinkens zand, tel. 01106-1290. W.-Z.-Vlaanderen Dokter W. Kapsenberg te Sluis, teL 01178-1225. WIJKVERPLEGING Aardenburg, Oostburg, Cad zand en Sluis mevr. Jan sen, Quarles van Ufford/weg 41 te Oostburg. Tel. 01170- 2308. Biervliet, Breskens, Groede, Hoofdplaat, Schoondijke en Ijzendijke Zr. Dominica te IJzendijke, tel. 01176-341. 341. Ellewoutsdijk e.o. Zr. Fili- us, Beatrixstraa-t 10 te Nieuwdorp, tel. 01196-200. Goes Zr. Vos, tel. 8549. Groot Axel Zr. A. Guelen, Schoolstraat 29 te Koewacht, tel. 01146-684. Hoek, Philippine en Sluiskil Zr. Eustalla, Jacob Ho- beinstr-aat 2 te Philippine, tel. 01159-306, b.g.g. 01157- 451. Sas van Gent Zr. Van Dor- selaer, Ben-eluxstraa-t 128, tel. C1158-1916. Terneuzen Zr. Hobbel, Van Steenbergenlaan 67, tel. 3360. Hulst en Hontenisse Zr. M. de Waal-Cambeen, tel. 01148-402. APOTHEKEN Middelburg Apotheek W. Hummelen, Markt 69, tel. 2134. Terneuzen Apotheek Ha- mann, tel. 2060. Vlissingen Apotheek D. v. d. Kleine Mulder, Singel 9, tel. 2730. uur,

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 14