Veel cabaret in Zuidland Onderscheiding voor schipper Skol spreekt uw taal. ANDERE OPZET VOOR KOFFIECONCERTEN Abrikozen confiture 1.54 498 Biervlieter verontrust over commissie 35% Rijkspremie maakt spaareffekten aantrekkelijker PAUL VAN VLIET EN JASPERINA DE JONG IntetO' aVBtet '71 GERARD DE LANGE Twee zwaar gewonden na slip Installatie van commissie jeugdbeleid Weekmarkt Vlissingen op vrijdag CU Terneuzen geen vissers haven stad streek Vol puur fruit. Tijdelijk van 1.68 voor PAK vraagt inlichtingen over Moerdijk Zaamslag Terhole Westdorpe In Oostburg HULDIGING OPERATIE ZANUSSI SRAARBH%KTEH NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Een bankwmrje mee thuis kunt komen Aardenburg Aardenburg heeft feest bijna rond COMMISSIE: U zag 'm op TV v.a. 5890,- R. F. DE BEULE LOCKEFEER: Donderdag 6 april 1972 (Van onze correspondent) TERNEUZEN Gisteren heeft de loco-burgemeester van Xerneuzen, de heer R. Hol, aan schipper W. van der Werff, wegens diens veertigjarig ju bileum bij de rederij Cement- Tankvaart, gelieerd aan de n.v. De Hoop te Temeuzen, de ere medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje-Nas- sau opgespeld. De huldiging had plaats in aanwezigheid van de familie van de jubilaris, de leden van de raad van bestuur en de di rectie van de n.v. De Hoop, de directeur van de n.v. Transport Maatschappij Terneuzen. De heer J. G. van der Peijl, sprak de schipper van de Élands- gracht in lovende bewoordin gen toe. Hij prees de bekwaam heid, de grote activiteit en de plichtsbetrachting van de jubi lerende, heer Van der Werff. De heer Van der Werff liet het niet alleen bij woorden. Hij bood de heer Van der Werff een fraai geschenk aan en ook zijn familie werd met een at tentie verrast. Ook andere relaties spraken de jubilaris toe en boden even eens geschenken aan. Namens de vereniging van handelaren in bouwmaterialen in Neder land overhandigde de heer Van der Peijl hem tenslotte de bij dit jubileum behorende ge denkpenning met oorkonde. Loco-burgemeester Hol, noem de het in zijn toespraak een voorrecht zo'n lange reeks van jaren bij hetzelfde bedrijf werkzaam te kunnen zijn. Nadat tijdens de diverse toe spraken nog heel wat voorval len uit het schippersleven wa ren opgehaald, dankte de ju bilaris voor de ontvangen on derscheiding en geschenken. (ADVERTENTIE) aOSfi (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In het nieuwe seizoen zullen de zoge noemde koffieconcerten in Zeeuwscli-Vlaanderen in een nieuwe vorm worden gegoten. Naast klassieke muziek wor den in het programma ter in troductie bijzondere onderde len opgenomen die niet langer dan een uur zullen duren. Onder meer gaan de gedach ten van de stichting in Zeeuwsch-Vlaanderen uit naar dansen uit India, panto mime, wajang-voorstellingen met gamelanmuziek en andere weinig algemene cultuuruitin gen, „Dit jaar werden de koffie concerten door gemiddeld hon derd man bezocht, waaronder vrij veel jongeren. Het als ex periment bedoelde koffiecon cert mag geslaagd worden ge noemd", zegt de heer Aart Jianszen, artistiek leider van het Terneuzense Zuidlandthea- ter. „We hebben echter gemeend de formule van het koffiecon cert te moeten uitbouwen, waardoor we een bredere be langstelling hopen te kweken. Met het koninklijk instituut voor de tropen zijn reeds con tacten gelegd over mogelijke programma's". „Het is de bedoeling dat er achttien van deze koffiecon certen met speciale introduc ties worden gegeven en wel verspreid over heel Zeeuwsch- Vlaanderen. Ook nu weer zul len deze concerten 's zondags warden gehouden. De plaatsen waar ze gehouden worden zijn nog niet vastgelegd", aldus Aart Janszen. (ADVERTENTIE) OPENLIJK DANK aan Maria van Altijddu rende Bijstand vanwege het verhoren na een no veen. Mevrouw J. W. (ADVERTENTIE) T (S VAN "riÊRÖ-Sn (Van een onzer verslaggevers) BREDA De PAK-fractie in de Bredase gemeenteraad heeft het college van b. en w. nadere inlichtingen gevraagd over het industrie- en haven schap Moerdijk. De fractie wil weten in wel ke fase de vaststelling van de uitbreiding van de gemeen schappelijke regeling verkeert en of het gemeentebestuur van Breda deelneemt aan de ver gaderingen van het industrie- schap Moerdijk. De PAK- fractie wenst voorts te worden ingelicht over hoe het staat met de industrievestigingen, hoe de verwachtingen op dit punt zijn en tenslotte op wel ke wijze het bestuur en het beheer van het schap functio neert. Kaarting In café Het Wa pen van Zeeland werd een prijskaarting gehouden met als hoofdprijzen eieren. Winnaar werd J. de Koeijer te Reuzen- hoek; 2 C. van Alten, 3 J. Bakker, 4 H. van de Voorde. Zaamslag-Veer; 5 R. de Vos. Reuzenhoek. In het verenigingsgebouw te Othene werd een kaarting ge houden waaraan 48 personen deelnamen. De uitslag hiervan was: 1 I. de Jonge, Othene: 2 M. de Bruijne, De Griete: 3 L. de Blaaij, Hoek 4 R. Scheele, Othene; 5 G. Meertens, Hoek; 6 I. de Jonge, Othene 7 Th. Meertens, Biervliet; 8 W. Strijdonck, Axel 9 L. van der Hooft, Terneuzen 10 F. Donze. Othene. DE RAAD van bestuur van Philips heeft de heer J. W. IV?. Martinot met ingang van 1 april 1972 benoemd tot direc teur voor perszaken. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Om tegemoet te komen aan de enorme be langstelling voor cabaret van het theaterpubliek zal het Zuid- landtheater in Terneuzen in het komende seizoen in ruime mate cabaret voor het voetlicht brengen. Aan het begin van het sei zoen (september) treedt Paul van Vliet vijf avonden achtereen op met zijn programma „Noord-west". In mei 1973 neemt Jaspe- rina de Jong eveneens vijf avonden voor haar rekening met haar cabaretprogramma „Op de versiertoer". „Dit Jaar hebben we te veel mensen moeten teleurstellen omdat de zaal uitverkocht was. We hebben daar nogal wat good-will mee verspeeld en dat terwijl het aantal theaterbe zoekers elk jaar met 10 tot 12 procent toeneemt", zegt Aart Janszen, artistiek leider van het Zuidlandtheater. Als typerend voorbeeld noemt hij de eenmalige voorstelling van „Sex a la meuniere", die waarvoor driemaal zoveel be langstelling was als het Zuid landtheater kon bergen.. Ook de toeloop naar Wim Sonne- veld (drie keer een uitverkocht huis) was tekenend voor de „cabarethonger" van het grote publiek. Aart Janszen; „We gaan niet zo'n grote verscheidenheid in cabaret brengen als in het af gelopen seizoen, maar daarte genover staat dat cabaretiers als Paul van Vliet en Jasperina de Jong garant staan voor een reeks uitverkochte zalen". Het „nee" moeten verkopen van het Ztiidlandtheater bij topprogramma's heeft doorge werkt in de bezetting van het theater. Vorig jaar hadden we nog een bezetting van zeven tig procent. Dat is nu tien pro cent minder geworden", zegt Aart Janszen. Die kleine te- Hl ulst Afscheid Burgemeester en wethouders van Hulst en het secretariepersoneel hebben op het stadhuis van Hulst af scheid genomen van mevrouw N. Jonkers-Van Overmeeren. Ze acht na een 11-jarige diensttijd ter gemeentesecre tarie de tijd gekomen om zich volledig aan haar gezin te wijden. Burgemeester Molt- hoff reikte namens het ge meentebestuur en de perso neelsvereniging bloemen en cadeaus aan haar uit. Paasfeest De bejaarden- bond organiseerde ter gelegen heid van het Paasfeest een spe ciale middag voor de bejaar den. Ruim 40 bezoekers be leefden een bijzonder prettige en geslaagde middag. Een van de hoogtepunten vormde het vertonen van schitterende kleu rendia's over de verzorging en inrichting van een bejaarden tehuis in Nijverdal. Naast de diverse tractaties was bij het afscheid ook voor alle bezoe kers nog een prachtig paasei. Buurtvereniging De on langs opgerichte buurtvereni ging in de nieuwe wijk van Westdorpe heeft de eerste ac tiviteit met succes bekroond gezien. Aan de Paaseierenactie namen ruim tachtig kinderen deel. De eerste prijs werd ge wonnen door L. de Schrijver, de tweede door J. Trommelen en de derde door J. Visser. Nieuw café Sedert enkele dagen is Westdorpe een hore cabedrijf rijker geworden. Het café De Sport, dat enkele maanden leeg heeft gestaan, wordt nu geëxploiteerd door de familie Van der See. De publieke belangstelling bij de heropening van de zaak was groot. Kaarting De kaartclub Klavertje Vier houdt zaterdag 8 april een kaartwedstrijd in hotel Rotterdam te Sas van Gent. (Van onze correspondent) OOSTBURG Het jongens- handbalteam van Operatie '71 uit Oostburg is door het ge meentebestuur van Oostburg gehuldigd wegens het behalen van het kampioenschap met promotie. In de Oostburgse sporthal „De Veerhoek" sprak wethou der van sportzaken G. Claeys, lovende woorden over de pres taties van de jongens. Uit han den van de heer Claeys mocht de aanvoerder van het team een medaille, met het Oost burgse gemeentewapen erop, in ontvangst nemen. Operatie '71 voorzitter Van Sluys dankte het gemeentebe stuur voor de huldiging. ruggang hoopt hij met cabaret als hoofdschotel voor het ko mende seizoen weggewerkt te hebben. Behalve cabaret vermeldt 't nieuwe programma ook nog toneel. Hoewel de agenda nog niet rond is staat het vast dat het Nieuw Rotterdams Toneel „Occupe-toi, aimé" met Jaspe rina de Jong in de hoofdrol en „Liebelei" met Willeke Alberti en Lex Goudsmit wordt geën gageerd. Verder komt „Wie is er bang voor Virginia Woolf' met Kitty Jansen en André van de Heuvel. Andere te verwach ten gasten zijn Herman van Veen, de Senegal Dansers en de Spaanse dansgroep Fiesta Gitana. (ADVERTENTIE) GERARD DE LANGE DL-3 Van 859,- voor Per week f 6,25 (p.l.) incl, BTW Geschatte gemiddelde Ievensduur6 jaar. •Tijdelijke aanbieding WATUALSCONSUMENT WEL EVEN MOET WETEN Gerard de Lange verkoopt al 20 jaar alle merken wasautomaten tegen de laagste prijzen In Europa. verkoopt uitsluitend met 100% service-en Ned. garantiebewijzen. bezorgt uw wasautomaat gratis thuis. Vraag ook onze prijslijst met de- laagste prijzen in Europa: alle merken koelkasten, diepvriezers, fornuizen, droogtrommels, afwasautomaten en centrifuges. Karnemeikstraat 6 Breda tel. 01600 - 319 48 (Van onze correspondent) ZIERIKZEE Bij een in haalmanoeuvre op de provin ciale weg Zierikzee-Haamstede is woensdagmorgen een perso nenauto, bestuurd door J. H. uit Utrecht, in de slip geraakt en vervolgens in de sloot be land. De bestuurder en zijn mede-inzittende mej. M. K., dienden beiden overgebracht te worden naar het Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee. Mej. M. K. had een hersenschudding opgelopen, terwijl de bestuur der, de heer J. H. ruggewervel- letsel had en direct vervoerd diende te worden naar het Academisch Ziekenhuis te Utrecht. (ADVERTENTIE) Spaareffekten zijn flflfl AA|j[ er voor iedereen* die -naast spaarbankboekje etc.-graag een extra ijzer in het vuur wil hebben U koopt ze al voor zo'n 100 gulden. Het zijn een soort aandelen. Maar dan aandelen met een minimum aan risico. Want uw geld wordt door financiële experts met een maximum aan veiligheid belegd. Uit de opbrengsten krijgt u jaarlijks dividend uitgekeerd. Trouwens als't een beetje meezit, stijgt uw spaareffekt nog in waarde ook. leeije meezit, yyj een naa] *1/ zorgen voor h extra spaarpotje En alsof dat nog niet genoeg is, komt daar nu nog eens die belastingvrije spaarpremie van het Rijk bovenop! Vijfendertig procent over de eerste 250 gulden** die u in een jaar in spaareffekten belegt! Enige voorwaarde: de spaareffekten 8 jaar in uw bezit houden. Meer van weten? Dan even een briefkaartje aan: Spaareffekten, Postbus 51, Den Haag en de folder komt in de bus. •Mils lussen 21 en 60 jaar en met een belastbaar inkomen (over 1971) van ten hoogste f 18.000,-. Per echtpaar over ten hoogste f500,-. Deskundigadvies over spaareffekten krijgt u bij:Webefo (Maliebaan 15. Utrecht) en bit de vestigingen van de Centrale Volksbank, de Nederlandscbe Middenstands Spaarbank,de Raiffeisenbank en de Boerenleenbank. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Dr. H. Beijer uit Biervliet, heeft zich schrif telijk tot mr. J. P. Boersma, voorzitter van de commissie streek plan Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, te Middelburg gewend, waarin hij zijn verontrusting uitspreekt over de gang van zaken tijdens de vergaderingen van de streekplancommissie. Dr. Beijer zegt in zijn brief dat vele leden van de streekplancommissie voor namelijk spreken over de belangen van de instanties die zij vertegenwoordigen. Hij zegt voorts dat op de dag van de tweede bijeenkomst (10 maart) b. en w. van Terneuzen een van die belangengroepen, hun visie in hun „discussienota structuurschets Terneuzen" pu bliceerden. Hoewel hij zegt van mening te zijn dat men Ter neuzen niet het recht kan ont zeggen over eigen toekomst te willen denken, hij tekent er toch bij aan dr^de gemeente Terneuzen niet een op zichzelf staande eenheid is met alleen maar haar eigen belangen. Naar aanleiding van de „be langenstrijd" acht dr. Beijer de vorming van gewesten een groot voordeel, hoewel men daarvoor in Zeeland, blijkens de op 24 maart te Goes gehou den vergadering, niet zo voor geporteerd is. Dr. Beijer ziet er n.l. een mogelijkheid in om op die wijze de belangenstrijd bij het vaststellen van streekplan nen te doorbreken. De brief schrijver merkt verder op dat voortdurend wordt gesproken over de wenselijkheid van een „vierde bestuurslaag", die hij ziet in de vorm van de water schappen. Daarom vraagt hij zich af of de waterschappen niet bij de gewestvorming zou den moeten worden betrokken. Tenslotte wijst de heer Beijer erop dat er de laatste tijd twij fels worden uitgesproken over de juistheid van verder snelle Industriële groei. Hij zegt van mening te zijn dat het in ver band daarmee onjuist zou zijn om de plannen voor een indu strieterrein bij Ossenisse uit te voeren. „Dat terrein, dat een dolk in het hart van Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen zou betekenen", al dus dr. Beijer, zou in korte tijd geheel ontwikkeld moeten wor den. Het alternatief, de moge lijkheid van industrievestiging langs het Baalhoekkanaal openlaten, is z.i. veel aantrek kelijker. Hij zou het betreuren dat een eventuele verdergaan de industrialisatie van Zeeuwsch-Vlaanderen ten kos te zou gaan van goede land bouwgrond. (ADVERTENTIE) (Van onze oorrespondent) AARDENBURG Op het gemeentehuis van Aardenburg is een commissie van advies en bijstand inzake het jeugd beleid geïnstalleerd. De instal latie geschiedde door burge meester M. van Berckel in aanwezigheid van de belde wethouders en de gemeentese cretaris. De leden van deze commis sie werden onlangs door de gezamenlijke jeugd- en sport verenigingen aangewezen. Èurgemeester Van Berckel betreurde het dat geen verte genwoordigers uit de kernen Eede en St.-Kruis in de com missie zitting hebben. De keu ze van de leden is echter op democratische wijze tot stand gekomen. i (Van onze correspondent) AARDENBURG Het pro- gramma voor de herdenking van het feit dat in Aardenburg 300 jaar geleden Franse in dringers werden teruggedre ven is bijna rond. Het comité dat de taak op zich heeft ge nomen om de feestelijkheden te organiseren, heeft een voor lopig programma samenge steld. Vrijdag 23 juni is er een ontspanningsdag voor de kin deren. Op het programma staan dan kinderspelen en in de loop Van de avond wordt er een kinderoperette opgevoerd. De handboogmaatschappij Sint. Sebastiaan houdt die dag een schieting. Op zaterdag 24 juni zullen op en nabij het sportpark di verse wedstrijden worden ge houden. Gedacht wordt hierbij aan zwemmen, vissen, bollen, voetballen, tenissen en schie ten. De Aardenburgse fanfare zorgt voor de muzikale omlijs ting. Tijdens een van deze feest dagen - gedacht wordt in dit verband aan de vrijdagavond - zal een spelavond worden ge houden in de trant van Spel zonder grenzen. Zondag 25 juni zullen er be hendigheidswedstrijden, een muziekfestival en een bal champêtre worden gehouden. Het is niet uitgesloten dat er ook een wielerwedstrijd in het programma wordt opgenomen. Gedurende de feestdagen is er tevens een tentoonstelling over historische aangelegenheden. (Van onze correspondent) VLISSINGEN De meer derheid van de vaste commis sie van advies en bijstand voor het toerisme en de detailhandel te Vlissingen, heeft zich uitge sproken voor het instellen van een vrijdagse weekmarkt te Vlissingen. Twee leden van de commis sie stemden tegen. De eerste was de heer J. Borghstein die bezwaar aantekende tegen de weekmarkt namens de raad voor het grootwinkelbedrijf te Vlissingen en de heer J. Mom maas, die onder voorbehoud stemde. De beide heren lieten de voorzitter van de commissie, wethouder I. Filius, duidelijk blijken dat zij niets voelden voor het instellen van een vas te koopavond op de vrijdag gedurende het toeristisch hoog seizoen. B. en w. van Vlissingen wil len door het instellen van een weekmarkt de Vlissingse bin nenstad een impuls geven. (ADVERTENTIE) (ind. BTW) UW MINI-DEALER STAAT VOOR U KLAAR. AUTOMOBIELBEDRIJF Gentsevaart 79 01140-2097 KAPELLEBRUG- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Als reactie op hetgeen over de visserijha ven van Temeuzen wordt ge zegd in de structuurnota voor Temeuzen heeft de voorzitter van de vereniging tot bevorde ring der Zeeuwse visserijbe- langen (Zevlbel), de heer A. L. S. Lockefeer opgemerkt dat Terneuzen geen visserijplaats „De aangevoerde vis wordt in Breskens afgeslagen. In het streven naar minder visserij havens, ook in Zeeland, zou het niet juist zijn een lans te bre ken voor uitbreiding van Ter neuzen als vissersplaats", aldus de heer Lockefeer in een brief. Hij zegt verder: „Het is wel van belang, dat aan de vissers, die Terneuzen als thuishaven lebben, een zo goed mogelijke accommodatie wordt geboden. Mogelijk wil Terneuzen de „at tractie" der visserij toch niet missen".

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2