Ook Milan- Celtic op tv CORRY BREEKT MET DE REKELS Overvallers Willebrordse familie gepakt AUTOKRAKERS VERDIENEN DRIE MILJOEN Hoofdmacht Zuid Vietnamese troepen omsingeld Brommend de helling op Langman ziet meer fabrieken naar Zeeland komen OVERLEG INDIA- PAKISTAN OP GANG Jongetje bij Terneuzen verdronken Daf duurder Bruins Slot overleden Geruchten Laatste Erger NACHTCLUBDEBUUT VAN NINA (Van onze redactie buitenland) SAIGON - De Noordvietnamese troepen hebben gisteren de voornaamste Zuidvietnamese verdedigingslinie aan de ri vier de Coea Viet doorbroken en tie strategische artillerieba sis Anne op 30 km van de vroegere keizerlijke hoofdstad Hoee veroverd. RADIO DE KOCK VERLIEZEN 95.000 Exploitant van recreatiebedrijf in hongerstaking Vijf per week Ontslagen bij Hagemeyer op komst Ltibke ernstig ziek UITWIJKEN ADVIES Rogers niet naar Nederland Directeur: Dr. W. A. J. M. Hark* Hoofdredacteur: L. Leijendekker Gironummer 1114111. Abonnementsprijs m.i.v. l-l-'72: 16,25 per kwartaal: per maand 5,50. Losse nummers 20 cent. Redactie- en administratie-adres: meuwstraat 9, Terneuzen, tel. (011 50) 79 2b t.n.v. N.V. Uitgevers Maatschappij De Stem, Reigerstraat 16, Breda. WOENSDAG 5 APRIL 1972 26e Jaargang Nr. 8818 Advertentieprijs: per mm 16 cent; minimum per advertentie 2,40, .exclusief 4% B.T.w Rubriek „Kleine Advertenties" (geen handels- adveirtenties) 5 regels 1,15. Iedere regel méér 23 cent. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of Adres bureau van dit blad, 50 cent verhoging. Inzending advertenties uiterlijk tot v.m. 11 uur. Voor het maandagnummer: Vrijdag tot v.m. 11 uur. Uitgeefster N.V. Uitgevers Maatschappij De Stem (Van onze sportredactie) HILVERSUM. De NOS-televisie za woensdagavond 5 april behalve een recht streekse reportage van de voetbalwed strijd AjaxBenfica vanuit het Olympiscl Stadion in Amsterdam ook nog een sa inenvatting van een uur van de anden wedstrijd in de halve finale om de Euro pacup voor landskampioenen, die tussen Inter Milan en Celtic uitzenden. Deze sa menvatting is van 22.15 tot 23.15 uur te zien op Nederland 1. Commentator is Coen Verhoef. De reportage van de wedstrijd Ajax Benfica begint om 20.10 uur op Neder land 1 en wordt in kleur uitgezonden. Bij deze wedstrijd zal Herman Kuiphof com mentaar geven. Het journaal zal in de pauze van de wedstrijd AjaxBenfica worden uitge zonden. (Van vers) een onzer verslagge- CHAAM - HILVERSUM Vaarwel, ik zal geen traan neer om je laten". Dit liedje an Corry en de Rekels, een aar of wat geleden nog een lit, wordt schrijnende werke- ijkheid voor Corry Konings I 'A I OP I'S :n haar Rekels. Corry en de hekels gaan uit elkaar. ham etc. Dat betekende dat de hits niet meer zo met de re gelmaat van de klok uit dc platenhcmel kwamen vallen. De introductie van Corry in Duitsland mislukte volkomen. En er kwam een man in Cor- ry's leven. Het zat er eigenlijk al lang in. Vorig jaar al gingen er ernstige geruchten over ruzie Uissen Corry en de hitmaken- ■le Rekels uit St. Willebrord. Het begon er allemaal mee dat de belangstelling voor Corry ging tanen. Pierre Kartner, haar Bredase tekstschrijver, kreeg het te druk met andere zaken als Opa, Vader Abra- Die man was Piet Roeien, van beroep marechaussee en afkomstig uit Chaam. De ver halen gingen dat Piet jaloers was op de Rekels en dat de Rekels het helemaal niet zo leuk vonden dat Piet als het maar even kon overal en altijd met Corry mee ging. Rekels sprak en omgekeerd. Daarnaast kwamen er ook nog moeilijkheden tussen Corry en haar familie, waardoor Corry in het ouderlijk huis van Piet Roeien in Chaam trok. Nu is het dan definitief afgelopen. Met ingang van 1 juli lopen de contracten af. Corry gaat dan werken met een orkest van zes Belgische musici, dat voor lopig nog geen naam heeft en de Rekels gaan verder zonder Corry, maar wel met een nieu we zanger of zangeres. De laatste maanden werd het steeds erger. Zo erg zelfs dat Corry niet meer tegen de Gisteren nog verscheen er een nieuwe single van Corry en de Rekels „Dagen en nach ten" in de handel. Zoals het er nu uitziet zal het de laatste zijn. En daarmee komt dan een eind aan een sprookje dat bijna drie jaar heeft geduurd: Corry en de Rekels. Baronesse Nina van Pallandt heeft in het St. Regis-Sheraton Hotel in New York haar debuut als nachtclubzangeres ge maakt. Haar eerste optreden was voor haar hoopgevend: 300 aanwezigen brach ten haar een staande ovatie. OPMARS HANOI DUURT VOORT (Van onze redactie buiten land). NEW DELHI India en Pakistan staan in direct con tact met felkaar om de proble men te bespreken die na de oorlog van december vorig jaar zijn ontstaan. Dit heeft de Indiase premier mevrouw In dira Gandhi, in het parlement in New Delhi bekendgemaakt. Mevrouw Gandhi gaf niet te kennen van wfelke aard het contact is en waar het is ge legd. Men meent echter te we ten dat de basis is gelegd in Moskou tussen de Indiase mi nister van Buitenlandse Zaken Swaran Singh en hoge Pakis taanse functionarissen. Mfevrouw Gandhi beklem toonde dat India voortdurend heeft gestreefd naar normali sering van de betrekkingen met Pakistan en dat het met dat land in vrede wil leven. Dc diplomatieke betrekkin gen tussen India en Pakistan werden verbroken toen New- Delhi eind vorig jaar, aan het begin van de oorlog, overging tot erkenning van Bangla- desj. (ADVERTENTIE) Noordstraat 107. Tel. 01150-4255 TERNEUZEN Het Zuid Vietnamese congres heeft „de Verenigde Naties en alle vredelievende landen" otn hulp ver zocht bij het terugslaan van liet Noor*1''?'natuesc offensief, dat de eerste grote vuurproef betekent voor president Nixons Vietnamiseringsprogram. China beschuldigde „de Amerikaanse agressor" er van dat zjj „het heldhaftige Vietnamese volk" pogen te inti mideren door met opvoering van „de zogenaamde vergel- dingsaanvallen door de lucht op Noord-Vietnam" te drei gen. Amerika en Zuid-Vietnam hebben een voorstel van Noord- Vietnam en de Vietcong om de Parijse vredesconferentie deze week te hervatten, met beslistheid van de hand gewezen. Zij blijven op het standpunt staan dat zij van tevoren de zekerheid moeten hebben dat de andere partijen bereid zijn tot „serieuze onderhandelingen". De Noordvietnainezen, die na hun snelle vierdaagse op mars in het gebied ten zuiden van de gedemilitariseerde zone aan de Coea Viet tijdelijk tot staan waren gebracht, slaag den er dinsdag in met o.a. amfibietanks de rivier over te steken. Dat gebeurde acht km ten oosten van de door de bevolking verlaten stad Dong Ha. De Zuidvietnamese troepen werden op de vlucht gejaagd en lieten hun vloot van rivier scheepjes achter. Aan de flank van de verdedigingslinie lie pen de Noordvietnamezen de artilleriebasis Anne onder de voet de 14e basis, die sinds het begin van het offensief in hun handen is gevallen. Zuid vietnamese woordvoerders verklaarden dat het verlies van Anne een directe bedrei ging vormt voor Hoee de op twee na grootste stad van Zuid-Vietnam, met een inwo nertal van 200.000. De Noord vietnamezen en de Vietcong hadden deze stad tijdens het Tet-offensief van 1968 enige tijd in handen en trokken zich pas terug na een der hevigste veldslagen van de oorlog in Indo-China. De hoofdmacht van de Zuid vietnamese troepen in het noordelijk deel van het land is nu vrijwel omsingeld. De pro vinciehoofdstad Kwang Tri wordt van alle kanten be dreigd. Naar verluidt rukken op het ogenblik twee Noord Vietnamese bataljons op naar Hoee. De Zuidvietnamese be velhebber van de noordelijke sector, generaal Lam, zei dins dag dat tot dusver twee- tot drieduizend Noordvietnamezen en Vietcongstrijders zijn ge dood. De verliezen van zijn eigen troepen waren 200 do den en 500 tot 1.000 gewon den. Hij ontkende dat Zuid vietnamese mariniers onder dekking van de Amerikaanse zevende vloot in de nacht van maandag op dinsdag ten zui den van de gedemilitariseerde zone een landing hadden uit gevoerd, zoals eerder van mi litaire zijde in Saigon was meegedeeld. Zo'n operatie werd wel overwogen. De Amerikaanse bombarde menten met 350 vliegtuigen duren intussen in alle hevig heid voort. In 24 uur tijds hebben de B-52-reuzenbom- menwerpers boven het gebied van het Noordvietnamese of fensief bijna 1.500 ton bom men afgeworpen. Terugkeren de piloten meldden dat ze bo ven het westen van de gede militariseerde zone Migs had den gezien en dat de Noord vietnamezen luchtdoelraketten (Sams) afvuren „alsof ze een onuitputtelijke voorraad heb ben". Luitenant-kolonel Ogor- man, squadroncommandant, vertelde: „Ze schieten Sams af alsof het 4 juli is (de Ameri kaanse onafhankelijkheids dag)". (Vervolg op pagina 9.) EINDHOVEN (ANP) Als gevolg van het gestegen kos- tenpakket heeft DAF besloten, de prijzen van haar personen auto's met gemiddeld twee procent te verhogen. De ver hoging is reeds op 13 maart jongstleden van kracht gewor den. Skileraar Pat Mauligne demonstreert iv Amerika de ,,bromski's", die de rijen wach tenden bij de ski-liften kan voorkomen: een 10 pk motortje met een kleine propeller duwt de drager in korte lijd de hel ling op. In combinatie met een autoped zou het wel eens iets kunnen zijn voor diegenen, die altijd te laat op het werk komen door de spitsuurdrukte ALKMAAR (ANP) In het Alkmaarse Huis van Be waring „Schutterswei" is dins dag de heer H. Slagter uit Burgerbrug (Nil) in honger staking gegaan, kort nadat hij zich daar had gemeld om tien dagen celstraf uit te zitten in plaats van de boete van f 100 te betalen, waartoe hij veroor deeld was omdat hij zonder toestemming van de gemeente een recreatiebedrijf exploi teert achter zijn woning. De heer Slagter weigert de boete te betalen omdat hij „onschuldig" is. Volgens hem is zijn recreatiebedrijf niet te vergelijken met die van de zgn. „vrije recreatieboeren" omdat zijn accommodatie door de provincie is goedgekeurd. (Van ecu onzer verslaggc- IIEERLEN Het gemasker de trio dat woensdagavond 8 maart, op het hoogtepunt van het tv-verslag van de voetbal wedstrijd AjaxArsenal in St Willebrord de familie De Graaf overviel, is gearres teerd. Het blijken drie zeer, be ruchte Limburgse brandkast- krakers te zijn. Vorige weck, in de nacht van donderdag op vrijdag werd het drietal op beterdaad betrapt bij een in braak bij eer wegenbouwbe drijf in Heerlen. Na een inten sieve klopjacht door de Lim burgse stad konden de drie worden gegrepen. Het zijn de 45-jarige „ongekroonde koning van de brandkastkrakers" Lou M. uit Schimmert, de 28-jarige Carl-IIeinz G. en de even ou de E. A. beiden uit Heerlen. Lou M. kwam enige tijd ge leden in het nieuws toen een bom zijn auto geheel verniel de, even voor hij in de wagen wilde stappen. De politie hield het drietal al enige tijd zeer intensief in de gaten. De buit van de beide overvallen is vrij wel geheel teruggevonden. Dc drie drongen, gemaskerd en waarschijnlijk gewapend, op 8 maart via de achterdeur liet huis binnen van de tex tielhandelaar in St. Wille brord. De hond van dc familie sloeg wei aan, maar de familie reageerde daar niet op. De heer en mevrouw De Graaf en hun zoon Rini werden met kleefpleisters aan hun stoelen vastgebonden, waarna de drie het huls doorzochten. Uit dc portefeuille van de heer De Graaf stalen ze enige honder den guldens en uit de kassa van de zaak nog eens vierdui zend gulden. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Een tiental autohandelaren en mon teurs uit Rotterdam en omgeving heeft in een jaar tijds in ieder geval 100 dure tot peperdure auto's met een geza menlijke nieuwwaarde van rond de drie miljoen gulden gestolen en doorverkocht. Zij deden dat door evenzo- vele hogeschoolstaaltjcs van vervalsingen, waarbij zij de ge stolen wagens van nieuwe chassis- en motornummers voorzagen, behorend bij de kentekens van door hen opge kochte „te vroeg" total loss gereden auto's. Het systeem van de bende be stond eruit, dat men eerst wrak en papieren van een be paald bouwjaar en type (prij zige Opeis, Fiats, Mereedessen, BMW's etc. van een half tot anderhalf jaar oud) bemach tigde, waarna precies dezelfde wagen (ook de kleur moest ge lijk zijn) in België werd gesto len. Wat dat laatste betreft leunde men zwaar op de 28-jarige A. J. M. H. uit Rotterdam, mon teur van beroep, die met aan het ongelooflijke grenzend ge mak binnen recordtijd en zon der schade iedere wagen wist binnen te dringen, van het stuurslot af te halen en te star ten. Ging het in het begin (zomer 1970) nog om enkele wagens per week, toen de zaak een maal draaide, transporteerde H. vier tot vijf wagens per week naar Rotterdam, waarbij hij 2.500 gulden beurde voor Mercedessen (daar waren en kele wagens bij'van 63.000.gul- den per stuk) en 1.500 gulden voor de andere merken. Hij haalde een keer zelfs ze ven wagens op één nacht van het (bewaakte) parkeerterrein van het Brusselse vliegveld Zeventhem. Telkens als hij een wagen in Rotterdam had afge leverd, liet hij zich ijlings per taxi terugrijden om een nieu we te halen. Een andere keer zocht hij al een paar dagen naar een niet zo populair soort Taunus. Hij hield vol totdat hij er een zag rijden en toen kostte het hem nog een halve dag achtervolg- werk, voordat hij de wagen op een stil mo-ment kon „inne men". (Zie verder pagina 9). HAARLEM (ANP) In de Mariastichting in Haarlem is gisteren op 66-jarige leeftijd overleden mr. dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot, voormalig lid van do Tweede Kamer voor dc An ti-Revolutionaire Partij en hoofdredacteur van het protes tants-christelijke blad „Trouw". (Zie ook pag. 9) (Van een onzer verslagge vers). TERNEUZEN —Tijdens het spelen in een roeibootje in de zogenaamde bron in de buurt schap Spui bij Terneuzen is de 9jarige Pieter van Dom melen over boord geslagen en verdronken. De politie heeft het stoffe lijk ovferschot gistermiddag omstreeks half vier opgedregd. Het drenkelingetje had toen bijna een uur in het water gelegen. Er is nog getracht door kunstmatige ademhaling de levensgeesten op te wek ken, Het lijkje is .naar het Julianaziekenhuis in Terneu zen overgebracht. De jongen was vlak bij de ouderlijke woning in het boot je gestapt om er op de uitlo per van de Otheense Kreek te gaan spelevaren. Niemand heeft het ongeval zien gebeu ren. Toen de jongen na enige tijd werd vermist werd de po litie gewaarschuwd, die het li chaam vrij spoedig ophaal de. (Van onze redactie binnenland) AMSTERDAM Het in op dracht van Hagemeyer inge stelde efficiëncy-onderzoek bij haar dochters n.v. koninklijke Kamper Metaalwarenfabriek v.h. H. Berk en Zoon in Kam pen, Beccon n.v. in Doetinchem en n.v. Emailleerfabriek „De IJsel" in Dieren heeft tot de conclusie geleid dat een aantal werknemers bij Berk zal moe ten afvloeien. Om hoeveel men sen het gaat, kon men bij Ha gemeyer nog niet zeggen. BONN (AFP) De toe stand van oud-president Hein- ricii Lübke van de Duitse Bondsrepubliek is ernstig. Dit heeft een woordvoerder van de presidentiële residentie in Bonn dinsdag meegedeeld. De 77-jarige Lübke, die van 1959 lot 1969 president was, was vorige week donderdag in dc universiteitskliniek van Bonn geopereerd na een in wendige bloeding. (Van een onzer verslagge vers) MIDDELBURG De minis ter van Economische Zaken, H. Langman, verwacht voor de verdere industrialisatie in Zeeland een gunstig effect van het op stapel staande wets ontwerp voor een selectier vergunningenstelsel annex investeringsheffing voor nieu we industrieën. „Het effect van dit nieuwe beleidsinstrument kon wel eens groter zijn dan dat van de inmiddels afgeschafte in- vesteringspremieregeling", zo verklaarde de minister giste ren tijdens een persconferentie In Middelburg. De minister bracht gisteren een werkbe zoek aan Zeeland. De door minister Langman bedoelde wet, die naar hij hoopt nog voor het volgend jaar' het staatsblad zal berei ken, maakt het voor industrie ën die zich in het westen wil len vestigen, bijzonder moei lijk om vestigingsvergunning te krijgen. De minister sprak in dit verband zelfs van het „Wegjagen van industrieën". Omdat het in veel gevallen om basisbedrijven gaat, mag verwacht worden dat een aan tal ondernemingen zal uitwij ken naar Zeeland, waar de beperkingen niet gelden. Voor het noorden van ons land en voor Zuid-Limburg gelden behalve het ook voor deze ge bieden gunstige effect van het selectieve vergunningen stelsel ook nog de investeringspre- mieregelingen als extra trek pleister. De aan diep vaarwater ge bonden industrieën zullen ech ter, zo meent minister Lang man, niet zo gemakkelijk naar bijvoorbeeld de. Eemshaven uitwijken. In studie is het probleem of het selectief vergunningenstel sel en de investeringsheffing ook moeten gelden, indien be drijven, die in het westen ge vestigd zijn, tot uitbreiding overgaan. „Wij verwachten over deze kwestie een SER- advies", aldus de minister, die zich niet uitliet over de in zichten van de regering op dit punt. „Als onze adviesaanvra ge aan de SER de deur uit is, zult u het weten", sprak de minister, (zie ook pagina 3.) WASHINGTON (REUTER) De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Wil liam Rogers, die volgende maand Europese landen zal in lichten over het komende be zoek van president Nixon aan Moskou moet Nederland overslaan vanwege zijn druk ke programma. Dit hebben functionarissen in Washington dinsdag meegedeeld. Minister Rogers was oor spronkelijk van plan slechts een paar belangrijke hoofdste den van de NAVO-bondgeno- ten te bezoeken, maar IJsland en Luxemburg werden aan de lijst van de te bezoeken lan den toegevoegd, oindat hij reeds eerder van plan was naar die landen te gaan. (ADVERTENTIE)

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 1