Varenscentrum vaart goed Wil Fruytier maakt wand tapijt voor nieuw stadhuis B Raad verwerpt motie ZEEUWSE CULTURELE AGENDA LOF VOOR BEHEREND ECHTPAAR GEEN EXPLOITATIETEKORT Minder subsidie voor cultureel en sociaal werk HI-FI STEREO i stad streek Expositie Zeeuws Instituut charmant Inschrijvingen handelsregister BOEKEN PRIJZEN Kleur- en eier- zoekwedstrijd Krabbendijke Vergadering van De Snelle Duif PAASWAKE Verlenging visvergunning in Braakman TERNEUZEN Vijf cijfers V5 i lm Westdorpe OMEGA FABERY DE JONGE/GOE Zaterdag 1 april 1972 5 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het varenscentrum in Terneuzen heet, in 1971 in totaal 5404 bezoekers gehad. Hiervan waren 4284 zeelui en 1120 schippers van de binnenvaart. De zeelieder komen praktisch vanuit de gehele wereld, alhoewel Hol landers, Engelsen en Iberische zeelieden de boventoor voerden. De schippers zijn afkomstig uit Nederland, Bel gië en West-Duitsland. Dit staat te lezen in het jaarverslag van de stichting varenscen trum kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen over 1971. Opgemerkt wordt dat de in februari 1972 aangebrachte licht bakken het centrum in de Westkolkstraat een baken blijken te zijn voor vele passagierende zeelui en schippers. MIDDELBURG Een van de charmantste tentoonstellin gen die men zich kan indenken heeft donderdag zijn deuren ge opend. Wij bedoelen de paasex- positie van de cursisten van h"t Zeeuwse instituut voor kunst zinnige vorming. Jong en oud, geboeid door het spel, desnoods het gevecht met een soms weer barstige materie, tonen in de Middelburgse Vleeshal wat er op lange winteravonden en in de weekeinden tot stand is ge komen. De, toegang tot de expo sitie is gratis. Als men als bezoeker een maal zijn weg in de bonte veel heid van inzendingen heeft ge vonden, dan komt men onwille keurig onder de indruk. Let wel: mensen zonder de preten tie scheppend kunstenaar te zijn tonen in bescheidenheid, soms ook in kinderlijke trots, de din gen die henzelf bij het schep pen mateloze vreugde hebben gegeven. Dat er veel in de goed bedoelde poging is blijven ste ken, wie zal het hun kwalijk nemen? Het ging tenslotte orr niet meer dan een poging. Wat zij te tonen hebben weerspie gelt dan ook iets van het diepe geluk dat de scheppende mens ervaart. De collectie overziende voelt men de neiging opkomen om bepaalde stukken uit hun bon te omgeving weg te denken en Ze eens op een selectietentoon- stelling in gedachten bijeen t.e zien. Het odium „vrijetijds- werk" hanhaaft zich dan niet lang. Dit geit in het bijzonder voor de getoonde sculpturen. De abstracte vormen die Matny de Muynck en W. Boel bijvoor beeld tonen, zouden zich moei teloos handhaven naast heel wat produkten van bemoeps- kunstenaars. Hetzelfde kan worden gezegd van sommige schilderijen. „Poppen" van me;. C. A. Vader bijvoorbeeld, er. „Vogels" van Marijke Visser. Wat kleurstelling betreft, frap peert het doek „Dieren" van mevr. M. J. van Scheyen-Kra- mer, die gobelin-achtige tinten, die toch transparant blijven, weet op te roepen. Didactisch gezien is de expositie waarde vol als men gaat letten op de verschillende aanpak van een en hetzelfde motief, door de verschillende cursisten. J. C'. van Nieuwburg bijvoorbeeld geeft een mediterende monnik vloeiende conturen mee, waar toe het onderwerp uitdaagt. Mevr. Asperslagh - Hamelink zoekt het bij hetzelfde onder werp in een verdergaande de taillering, waarin zij wat vast loopt, en warmer gekleurd ma teriaal. Merkwaardig en verheugend is het ook om te zien hoeveel cursisten zich aan de meesters in hun genre proberen op te trekken. Let eens op de invloed van de kortgeleden gestorven graficus Escher in het geome trische „inversion". Ook is het interessant te zien hoe de cur sisten elkaar hebben geïnspi reerd. De jeugd is aanwezig in het merkwaardige gave werk van M. Joziasse (14 jaar), maar ook de ouderdom, en wel met de collectie keramiek. De 86-jari- ge Piet Rijke is de nestor m de afdeling 60-plus. De Paasexpositie in vandaag (zaterdag) geopend van 9 tot 12, van 14 tot 18 en van 19 tot 21 uur. Maandag kan men te recht van 10 tot 12.30 uur en verder als zaterdag. Tot vier april is de tentoonstelling van 13 tot 18 uur geopend. Daar mee is het afgelopen. Jammer Tot ziens TOM KOOPMAN TERNEUZEN In het han delsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen zijn in geschreven: Ronny's koffiebar, Oostburg, Grotendam 2. Ver koop van koffie en frisdran ken. Eiig. R. Jonkman. G. van Stevendaal-Thuy, Hulst (Sint Jansteen), Julianastraat 59, lesgeven in knippen en naaien. Opleiding tot coupeuse en cou peuse-lerares. Van de zijde van het ge meentebestuur is gevraagd of het centrum ook gebruikt kan worden ais ontmoetingsplaats voor buitenlandse werkne mers. „Hoewel een toevallig in het varenscentrum verzeild geraakte buitenlandse arbeider beslist niet geweerd zal wor den- zal hiervoor toch geen speciale actie gevoerd worden. Tenslotte is het tehuis bedoeld voor hen die va-ren en er zijn andere, subsidieverlenende instanties, die zich het lot van de gastarbeiders aantrekken", zo staat te lezen. De in november 1971 Inge richte schippersbibliotheek in het centrum ondervindt een redelijke belangstelling. Veel waardering wordt in het jaar verslag uitgesproken voor het echtpaar Kentin-Duerinck, die het centrum beheren. Geme moreerd wordt hoe dit echt paar op voorbeeldige wijze het schippersechtpaar van het op 24 december nabij Hansweert overvaren Belgische binnen schip Sylvianne hebben opge vangen. In het jaarverslag wordt een uiteenzetting gegeven over de financiering en exploitatie van het centrum. Zo blijkt dat in de personeelslasten 90 procent wordt bijgedragen en in de overige lasten, uitgezonderd eet- en logeergelegeruheid, 80 procent. De ontbrekende gel den moeten door het varens centrum zelf worden opge bracht. Omdat het eten en lo geren praktisch voor eigen re kening bomt moet ervoor ge waakt worden, aldus het jaar verslag, dat dit onderdeel een nadelig saldo oplevert. De prijzen moeten daarom regelmatig worden herzien. Overigens wordt de verwach ting uitgesproken dat geen ne gatief exploitatiesaldo bij het centrum zal optreden. Dank wordt gebracht aan de subsidiërende instanties, waar onder de gemeente Terneuzen en het havenschap, omdat op het verzoek van het bestuur in 1972 zo vroeg mogelijk voor schotten werden gegeven op de subsidies van dat jaar zo dat men zo weinig mogelijk genoodzaakt was duur geld op te nemen. (ADVERTENTIE) een horloge, dat 100°/o overeenkomt met Uw moderne smaak voor het nieuwe, voor het andere, voor de vormen, die van deze tijd zijn. JUWELIER-HORLOOER (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT de buurtvereniging St. Albert te Sas van Gent organiseert van daag voor de jeugd van drie tot en met twaalf jaar een kleur- en eierzoekwedstrijd. Om negen uur begint in het buurtcentrum de kleurwed- strijd. De kinderen dienen een paar hardgekookte - niet ge kleurde - eieren mee te bren gen, en tevens het nodige te kenmateriaal. Om twee uur 's middags begint de eizoekwed- strijd. Botsing Donderdag reed op liet fietspad op rijksweg 58 nabij Krabbendijke de 60-jari- ge H. v. Z. uit die plaats tegen het achterwiel van de wielrij der K. N. eveneens afkomstig uit Krabbendijke. De man viel en werd per ambulance over gebracht naar het Bergzicht- ziekenhuis te Goes met diver se verwondingen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Hoewel de culturele raad van Temeuzen zich nog over het definitieve ontwerp moet uitspreken, staat het vrij wel vast dat het veelbesproken kunstwerk dat in het nieuwe Stadhuis een plaats krijgt, een groot wandtapijt zal worden, ge maakt door de kunstenares Wil Fruytier uit Ouderkerk aan de Amstel. De adviescommissie voor het kimstwerk heeft met alge mene stemmen uit het door tal van kunstenaars ingezonden werk, dat van mevrouw Fruytier als het beste uitgekozen. B. en w. hebben de kunste nares inmiddels de opdracht voor het maken van het ont werp voor het stadhuiswand kleed verleend. Van het begin af heeft prof. J. Bakema, de ontwerper van het nieuwe stadhuis in Terneuzen, zijn voorkeur uitgesproken voor een wandtapijt van mevrouw Fruytier, dat bedoeld is als geschenk van de Terneuzense bevolking. Op aandringen van enkele raadsleden die van oor deel waren dat het kimstwerk bij voorkeur door een Zeeuw se kunstenaar of kunstenares gemaakt moest worden, nodig de het gemeentebestuur tal van kunstenaars uit een proe ve van hun werk iri te zen- dën. Wethouder Barbé deelde de uiteindelijke keuze van de ad viescommissie. die door b. en w. wordt gedeeld; in de raads vergadering mee nadat de heer Roco (PvdA) naar het kunstwerk had geïnformeerd. De heer Roco vroeg waarom de beslissing van de advies commissie niet aan de cultu rele raad is meegedeeld. De wethouder antwoordde dat het definitieve ontwerp voor het wandtapijt t.z.t. aan de cultu rele raad zal worden voorge legd. Mevrouw Kes-Spruyt (PvdA) uitte haar teleurstel ling over de gang van zaken. „Ik vind het jammer dat ik gelijk heb gekregen", zei ze, daarbij doelend op haar voor spelling dat de keuze van prof. Bakema toch wel de doorslag zou geven ondanks inspraak van een adviescom missie en de culturele raad. (Van onze correspondent) CLINGE De duivenmaat- schappij „De Snelle Duif" heeft in haar lokaal bij Ed. Piiaet de jaarlijkse algemene vergade ring gehouden. Er waren 42 leden aanwezig. De voorzitter, de heer L. Pi iaet, heeft om gezondheidsrede nen voor zijn functie bedankt, terwijl het bestuurslid K. Bracke enige tijd geleden is overleden. Er moesten twee nieuwe bestuursleden gekozen worden. Dit waren Jos de Bur ger en Al. Reunis. De heer Ed. van Heeze werd met algemene stemmen tot voorzitter geko- (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Zater dagavond wordt in Groenen dijk de jaarlijkse Paaswake verzorgd door het jongerenkoor en orkest. De dienst begint om half tien. Het Varenscentrum is nu weer ruim twee jaar gevestigd in het pand Westkolkstraat 11 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het dage lijks bestuur van het recrea tieschap De Braakman wil tot 1 juni 1977 de heer J. C. van de Kreeke uit Wolphaartsdijk een vergunning geven voor het bevissen van de Braak mankreek. Ook het ministerie van Landbouw en Visserij is voor stander van een langlopende vergunning, omdat de heer Van de Kreeke behulpzaam is bij het verzamelen van gege vens over aalVangsten. De heer Van de Kreeke heeft reeds van de rentmeester van Domeinen het visrecht tot bo vengenoemde datum voor het water diat niet in erfpacht is bij het recreatieschap. In de vergadering van het algemeen bestuur van het recreatieschap De Braakman op 6 april in het Terneuzense gemeentehuis zal hierover beslist worden. De vergoeding voor de vergun ning is gestel^ op f 800. Indien de vergadering hiermee ak koord gaat zal de bampwinkel in De Braakman ook zondag geopend zijn. Verder zuilen tijdens de vergadering bezol digingsverordeningen vastge steld moeten worden en goed keuring verleend voor over drachten van erfpacht. Ge vraagd wordt verder de jaar rekeningen 1968 en 1969.. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De centrale stichting voor sociaal cultureel werk in de gemeente Temeu zen zal naar alle waarschijn lijkheid over 1972 met een aanzienlijk lager bedrag aan rijks- en gemeentesubsidie toe moeten komen, dan waarop men heeft gerekend. Gebleken is namelijk dat de begroting die in 1970 voor 1971 is opge steld, op cijfers en prognoses is gebaseerd, die achteraf ge zien nogal aan de overtrokken kant waren. Het VVD-raadslid Van Bre da Vriesman informeerde in de laatste raadsvergadering naar, zoals hij noemde, fouten in de subsidiëring van de cen trale stichting. Wethouder Lin- denbergh zei dat op het ogen blik de financiering van het werk van de centrale stichting onder de loep wordt genomen. Hij gaf toe dat er een ver keerde berekening van de subsidie heeft plaats gehad. De wethouder zegde toe de raad opening van zaken te zullen geven nadat hij het controle-rapport had ontvan gen. Op een vraag in de raad om welk bedrag het hier gaat, antwoordde de heer Linden- bergh dit nog niet precies te weten. Na enig aandringen of het een klein dan wel groot bedrag is, zei,—de wethouder raadselachtig: loopt in de vijf medische diensten HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg Dokter F. Loose, Nieuwstraat 53 te Oostburg, tel. 01170 2121 (zaterdag en le paasdag) en dokter N. Rijk, Oude Kerkstraat 2 te Aardenburg, tel. 01177—1466 (2e paas- dag). Axel Dokter Boor, tel. 1666, b.g.g. 01157—1451 (zaterdag en le paasdag) en dokter Schiltman, tel. 1777, b.g.g. 01157—1451 (2e paasdag). Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke Dokter Kalkman te Biervliet, tel. 01152-r-345 (za terdag en le paasdag) en dok ter v.d. Pas te IJzendijke, tel. 01176—366 (2e paa-sdag). Borselte en Nieuwdorp e.a De praktijk van dokter Gelder blom wordt zaterdag en de bei de Paasdagen waargenomen door dokter Kiviet, tel. 01105- 203. (ADVERTENTIE) Irag is, zeie-4e .dselachtig: j Y 1 f cijfers". - De directeur van de centrale stichting, de heer K. van den Berg, kon weinig opheldering geven. De gewraakte begro- tingJ is 7 opgesteld) voordat- de heer Van den Berg directeur werd van de centrale stich ting. Hij ontkent echter dat het bedrag aan teveel bere kende subsidie een getal van vijf cijfers zou zijn. „Daar is geen sprake van. De wethou der moet zich vergissen. Over igens moeten we de subsidie over 1972 nog ontvangen. Na de uitslag van het accountant sonderzoek zal de zaak wel gecorrigeerd worden", aldus de heer Van den Berg. Hoofdstraat 16 St. Janateen - Hulst tel. 01140-2491 Paasactiviteiten Door de stichting sociaal cultureel werk zijn er voor de kinderen tijdens de paasvakantie verschillende activiteiten op het programme gezet. Maandag 3 april vertrekt men 's morgens om acht uur per bus naar De Efteling. Woensdagmiddag vanaf 2 uur kunnen de kinderen terecht in Concordia. Voor woensdagmid dag 12 april staat er een uit stapje naar het provinciaal Do mein te Wachtebeke op het pro gramma. Voor opgave dient men zich tot de sociaal-cultu reel werker te wenden. Tienerprogramma Voor de tieners van 13 tot 15 jaar heeft het sociaal cultureel werk voor de paasvakantie een ontspan ningsprogramma samengesteld. Zondag 2 april is er een disco bijeenkomst in Concordia, op dinsdag 4 april wordt er een speurtocht gehouden en op 7 april wordt wat aan sport en handenarbeid gedaan. Met deze activiteiten wordt telkens om 19 uur begonnen. EEN 22-JARIGE Antwerpe naar die in het bezit was van tien kg gouden sieraden, wel ke hij in zijn koffer verborgen had, is b(j aankomst op het vliegveld van Deurne gearres teerd. (ADVERTENTIE) HORLOGES (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Met 12 te gen 10 stemmen heeft de ge meenteraad van Temeuzen een motie van de PvdA-fractie ver warpen, waarin wordt aange drongen dat de commissaris dei koningin, mr. J. van Aartser.. het voorzitterschap van het ha venschap Terneuzen zal blij ven bekleden. Bij de herverdeling van de portefeuilles door Gedeputeer de Staten had mr. Van Aartseu het voorzitterschap van de ha venschappen Vlissingen en Ter- neuzen overgedragen aan Ge deputeerde A. J. Kaland. Burgemeester J. C. Aschoff zei, daarin gesteund door drie van de vier wethouders wet houder R. Hol stelde zich ach ter de motie dat de motie geen zin meer had, omdat de heer Kaland intussen het voor zitterschap van het havenschap Temeuzen heeft aanvaard. Ook kan de raad, zei de heer Aschoff het college van G.S. niet het recht ontzeggen om te beslissen hoe de taken van dit college verdeeld worden. De heer J. Hamelink (PvdA) zei onomwonden dat hij Gede puteerde Kaland, tegen de ach tergrond van de PZSM-affair", niet geschikt acht als voorzitter van het havenschap Temeuzen Zijn fractiegenoot P. J. Huij- brecht betoogde dat de burge rij en daarmee ook de gemeen teraad het recht heeft mee te beslissen wie voorzitter van het havenschap Temeuzen wordt. -,De gemeente heeft toch al zo weinig invloed op de gang van zaken in het havenschap dat van zo groot belang is voor Temeuzen en omstreken". (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Zeeuw se culturele agenda over de maand april maakt duidelijk dat weer veel mensen aan hun trekken kunnen komen. De programma's - verspreid over heel Zeeland - bieden een keur van mogelijkheden, va riërend van toneel en cabaret, tot muziek en film. Liefhebbers van Shakespea re kunnen genieten van het blijspel 'de Vrolijke Vrouwtjes van Windsor', dat de oude meester speciaal op verzoek van koningin Elizabeth in 1606 heeft geschreven. De toneel stukken zijn overigens deze maand allemaal enigszins aan de vrolijke kant. want het Nieuw Rotterdams Toneel brengt het nieuwe blijspel van Alan Ayckboum, „Liefde hal/ im half", terwijl ook Constan cijn Huygens 'Trijntje Corne ls' is te bewonderen. Voor cabaretliefhebbers is het Tingel Tangel Cabaret met Waartoe, waarheen', eigenlijk wel een must, terwijl ook Ted de Braak met zijn Tête a Ted het nodige pubiiek zal trek ken. Het programma ziet er als volgt uit: Aardenburg: 28 april, Sint- Ba vo: concert door het Zeeuws Orkest o.l.v. Jan Out m.m.v. Zeeuwse Koorschool. Program ma Rameau en Faure Axel: 13 april, De Halle 20 uur: inleiding door mevrouw B. Schermerpaans over Rem brandt van Rijn en Karei Ap pel. Tevens vertoningvan de films 'Rembrandt schilder van de mens' en 'De werkelijkheid van Karei Appel'. GoesO 18 april openbare bi bliotheek 20.15 uur: Lezing van Manuel van Loggem over icience fiction. 20 april Grote Cerk, 20 uur: uitvoering door Ihr. Oratorium Vereniging Willem 't Hooft' Ein Deut- sches Requiem van Joh. Brahms. Hulst, 15 april Pasajaros: Vlaams folkgroep, 21 april, Goese lyceum 20 uur: Le plus heureüx des trois, Franse komedie opgevoerd door leden van de Alliance Frangaise Goes, 27 april H.Z.O. 20 uur: concert Zeeuwse Orkest (zie Aardenburg). Male (België) 16 april slot Male 15 uur: klarinetkwartet van België. 3e kasteelconcert in het kader van het Belgi sch-Nederlandse cultureel ver drag. Middelburg: 1 april Montery Pop en The Rolling Stones, in de Beuk, aanvang 14, 20.30 en 24 uur (reportages), 3 t.m. 17 april, de Beuk, tentoonstelling grafiek van Robert Maaskant. 5 april schouwburg 20 uur theater met 'De Vrolijke Vrouwtjes' van William Sha- respeare. met Hans Tiemeyer als Falstaff, 7 april, de Beuk 20.30 uur: jazzconcert 12 april City Theater 20 uur: Cactus- flower, film van Gene Skas, 14 en 15 april s'chouwburg 20 uur: Fataal geheim, toneelgpel van Michael Clapton, IS «pril t.m. 16 aug. Rijksarchief St.- Pieterstraat, tentoonstelling 1001 jaar Walcheren, 24 april, schouwburg 20 uur: Waartoe waarheen, cabaret Tingel Tan gel met Marijke en Sieto Ho ving en Rob de Nijs, 30 april: foyer schouwburg: 11.30 uur, koffieconcert door Amster- iams Strijkkwartet, 1 mei: Mondo cabamine, combinatie :abaret en mime. Schouwburg 14 uur. 3 mei, schouwburg 20.30 uur: „Kwartet" toneel ;tuk door centrum. Oostburg: 11 april Ledelthe- ater 20 uur: „Waartoe, waar been? Tingel Tangel Cabaret 8 april: burgerzaal 20 uur: in leiding over de achtergronden van pop- en en beatmuziek, 24 april, Ledeltheater 20 uur: Trijntje Comelis' van Con- stantijn Huygens door zuide- ijk toneel Globe. Sas van Gent: 7 april de Speye 20 uur Tête a Ted, geinkunstprogramma van Ted de Braak." Terneuzen: 6 april Luxor Theater 20 uur 541 graden Fahrenheit", scienct fiction- verhaal van Francois Truffaut, 14 april, Zuidlandthèater "Zuster Norton verliefd", sati re van Peter Nichols door Glo be, 20 april, Luxor Theater 20 uur - Une vieeille dame indig- be, film van René Allio, 25 ipril Zuidlandtheatdr 20 uur -| Waartoe, waarheen? cabaret 'mgei Tangel. Vlissingen: 15 april St. Ja- -■obskerk 20 uur. Concert Mastrichter Staar, 15 april Icheldekwartier 14.30 uur Looping 1972. Creatieve dag. 22 april Scheidekwartier 19.30 uur „Die Jahreszeiten", uitgp voerd door 'de Volksstem IJzendijke: 4 april, r -k. kerk Glory Halleluja 2000, Vlaams bijbelse musical, 20.30 uur. Zierikzee: 4 april: Liefde half om half. blijspel door nieuw Rotterdams Toneel, 22 april: excursie naar streekmu seum Hoeksche Waard. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande Dokter Beek te Zuidzande, tel. 011702424 (le paasdag) en dokter Bom te Cadzand, tel. 01179366 (2e paasdag). Clinge, Koekacht en St. Jan steen Zaterdag en beide paasdagen beeft dienst dokter Adriaansens te St. J ansteen» tel. 01140—2928. Driewegen, Hoedekenskerke, 's Heerenhoek en Ovezande De praktijk van de huisart sen J- Geldof, J. Kole en H. Zwartelé wordt zaterdag en de beide paasdagen waargenomen door dokter S. Wöstmann, Nieuwstraat 18a te Ovezande, tel. 01195—450. Goes Beide paasdagen wordt de dienst waargenomen door dokter F. van Peer, Oost singel 132, tel. 5306. Heinkenszand, 's-Heer Arends- kerke en Wolphaertsdijk Dokter H. van Maanen te Heinkenszand. tel. 01106-1234 (zaterdag en le paasdag) en dokter D. van Driel te s H. rendskerke, tel. 01106—1202. Hulst Zaterdag en de beide paasdagen wordt de dienst waargenomen door dokter J. Niesten, tel. 3373. Middelburg Dokter J. de 1» Hayze, Seisdam 22, tel. 4305 (zaterdag en 2e paasdag) en dokter P. Schram. Oosterschel- destraat 2, tel. 4664 (le paas dag). Relmerswaal Zaterdag en de beide paasdagen wordt de dienst waargenomen door dok ter P. Allewijn te Kruinmgen, tel. 01130—1566 en door dok- ter J. Kamps te Rilland-Bath, tel. 01135—343. Sas van Gent e.o. Zaterdag en de beide paasdagen wordt de dienst waargenomen door dokter E. de Puy. Stations straat 26 te Sas van Gent, tel. 1777. Temeuzen Dokter K. Ho ving, Oranjestraat 25, tel. 2445 (zaterdag en le paasdag) en dokter v.d. Griek, Schelde- straat 27, tel. 2020 (2e paas- dag). Vlissingen Dokter J. Cra- mer, tel. 3619 (tot zaterdag 24 uur), dokter C. Dekker, teL 2950 (van zaterdag 24 uur tot le paasdag 24 uur) en dokter A. van Dijk, tel. 3459 (van le paasdag 24 uur tot 2e paasdag 24 uur). Zaamslag Zaterdag en le paasdag wordt de dienst waar genomen door dokter C. Ver boom. Kloosterzande Dokter Bu- walda (tot dinsdagmorgen 8 uur). Hoek, Philippine en Sluiskil Dokter Jongsma, Juliana straat 2 te Hoek, tel. 356, b.g.g. 345 (zaterdag en de bei de paasdagen). Breskens en Groede Dokter Jansen te Groede. tel. 01171— 366. TANDARTSEN O.Z. Vlaanderen Zaterdag en de beide paasdagen: tand arts J. Neve, Hemelstraat 12 te St.-Jansteen tel. 01140 2084, (zaterdag van 1010.30 en 18—18.30 uur en beide paasdagen van 1212.30 uur). W.Z. Vlaanderen tandarts A. Streefkerk te Breskens, tel. 011721498 (zaterdag en de beide paasdagen van 1212.30 uur). Z. en N. Beveland Tandarts A. Laumen. Clara's Pad 71 te Heinkenzszand, tel. 01106— 1288 (zaterdag en de beide paasdagen van 910 uur). Walcheren Tandarts M. Smallegange, J.M. Kemper straat 32 te Vlissingen, tel. 01184—7094, b.g.g. privé 7791 (zaterdag van 910 uur, le paasdag van 1112 uur). Op beide paasdag heeft dienst tandarts W. Krommenhoek, Rouaansekaai 23 te Middel burg, tel. 011803320 (van 11—12 uur). DIERENARTSEN Azel en Zaamslag Dokter C. Cysouw te Axel, tel. 011551488 (zaterdag en bei de paasdagen). N. en Z. Beveland Dokter G. Boneschanscher te Kruinin gen, tel. 011301233 (zaterdag en beide paasdagen). W.Z. Vlaanderen Beide paasdagen wordt de dienst waargenomen door dokter H. v.d. Vijver te IJzendijke, teL 01176—388. WIJKVERPLEGING Ellewoutsdijk e.o. Zr. M. van Rijsingen-Steeman, mr. dr. Messtraat 2 te Ovezande, tel. 01195334 (zaterdag en beide paasdagen). Goes Zr. v.d. Kooy, tel. 5383 (zaterdag en beide paas dagen) Groot Axel Zr. K. Gelevn- se. Oosterstraat 2 te Axel, tel. 011551885 (zaterdag en de beide paasdagen). Hoek, Phillippine en Sluiskil Zr. Bouwens te Hoek, tel. 01154274 (zaterdag en beide paasdagen). Sas van Gent Zr. van Waes. Schulpenpad 43, tel. 01158— '548 of 01158—1567. "erneuzen Zr. Vermeylen, )ennenstraat 7. tel. 3829 (za- erdag en de beide paasda- en). luist en Hontenisse Zr. M. ie Schrijver, tel. 01142—313 zaterdag en de beide paasda- :en). Nardenburg, Cadzand, Oost- burg en Sluis Zr. E. Derk- sen te Zuidzande, teL U170—216 Hreskens, Groede en Schoon- lijke Zr. Adriaanse te Iroede, tel. 01171—367. APOTHEKEN ioes Zeeuwse apotheek, ei. 5255. diddelburg Apotheek A. Ringeling, Lange Delft 133, el. 2538. Terneuzen Apotheek Klaao- ■ien. tel. 2090. Vlissingen Apotheek J. v.d. Sande, Badhuisstraat 2224 tel. 2006. i

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2