Begeleider amateurelftal mr. G. Brokx: SELECTIE BELEID STRAKKER' C Zeeuwse jeugd tegen Brabant Q AXEL: GOES NIET BEWUST HELPEN TERNEUZEN: NOODZAAK Kampioenschap voor afdelingskampioenen SANOSTOL SANOSTOL Gelijk spel van Peru PRIJSWINNAARS TWEEDE RONDE! GOUD ZILVER BRONS PROFICIAT! DOEMEEI COMPETITIE Zeehengelen ZEGE VAN KLAAYSEN WINKEL OOK EENS GRATBSI Zwemmen in Vlissingen en Zelzate Vijf judoka's terug uit Japan amateur voetbal (Van onze sportredactie) OOSTERHOUT Mr. G. Brokx uit Oosterhout maakt in zijn functie van begeleider van de A-selectie van het Ne derlands amateurelftal deel uit van de nationale Begelei- dingscommissie van dit elftal. Samen met de respectieve lijke voorzitters van de zondag- en de zaterdagsectie van het amateurvoetbal Jo van Marle en Fokke Remmers, bondscoach Arie de Vroet, begeleider van de b-selectie J„ Veldkamp en bondcoach Frantisek Fadrhonc vormt hij het beleidsinstrument achter het amateurteam. Onlangs kwam de Begelei dingscommissie in het nieuws doordat men een ambitieus programma lanceerde, op basis waarvan de kwaliteit van het Nederlands amateurelftal om hoog geschroefd moet worden. Mr. Brokx is een van de initi atiefnemers van deze herstruc turering. Mr. Brokx: „De be geleiding van het Nederlands amateurelffcal vereist een haast professionele aanpak. De faam van het Nederlandse voetbal maakt het noodzakelijk een goed amateurelftal te moeten hebben. De mogelijkheden daartoe zijn in Nederland aan wezig. Er loopt hier verschrik kelijk veel talent op de voet balvelden ron'd. Onze grootste zorg was altijd de selectie van het amateurelftal. Hierin moe ten inderdaad de beste ama teurs van Nederland plaats nemen. Wij kunnen van Arie de Vroet maar moeilijk verlangen dat hij er in zijn eentje in slaagt de elf beste spelers van Nederland bijeen te brengen. De technische commissies uit de versohillende gewesten zijn hem hierbij be hulpzaam. Nu bestonden vroe ger die technische commissies oolk al, maar ik kan niet zeggen dat die toen optimaal functio neerden. Dit jaar is daar dui delijk verandering in geko men. De contacten met de ver schillende commissieleden zijn intensiever en ook zakelijker, ik kan haast zeggen ambtelij- ker geworden. Ieder district heeft zijn eigen voorzitter die samen met zijn keuzeleden de verantwoordelijkheid draagt voor zijn districtselftal. Op ba sis van rapporten (die naar het bondsbureau worden ge stuurd) en districtsselectie wedstrijden bepaalt Adrie de Vroet zijn definitieve selectie. Want er is maar één man die de technische verantwoorde lijkheid heeft en dat is De Vroet. Hij bepaalt wie opge steld wordt en wie niet, daar 'heeift niet een van ons be moeienis mee. Hij kan bij voorbeeld een erg goede voet baller om tactische redenen er uit laten. De distrietsvoorzitter (ADVERTENTIE) (10 minuten GRATIS WINKELEN) L. G. Esveldt, Doorn. A. B. M. Klaassen, Arnhem. A. Kuil-Breedveld, Hoogezand. (T/e minuut GRATIS WINKELEN) J. Creemers-Smits, Venray. H. Krabbe, Hengelo. M. Ris-Bakker, Amsterdam. V. M. H. Bergkamp-Brandwijk Nodelijk Amstelveen. (S minuten GRATIS WINKELEN) Mevr. Romoneseo, Helmond. C. Berens, Den Haag. Woerdman, Alphen a.d. Rijn. W. v. d. Plas, Katwijk a/Zee. T. lutz, Amsterdam. Onze gelukwensen ook aan de 200 winnaars vaii een drink-cheque en de duizenden anderen die hun aan trekkelijke beloning inmiddels al ontvangen hebben. Spaar de letters D-O-R-S-T onder de doppen van de literflessen Coke, Fanta, Sprite, Lift en Kinley Tonic. Serie compleet? Stuur dan het deelnemersformulier (bij uw winkelier) of een briefkaartje met de tekst: „Ja ik heb ze", aan: Shopping Olympiade, Postbus 8370, Amsterdam-W.II. en zijn commissieleden krij gen dan echter wel te horen waarom dat is gebeurd. Dit voorkomt communicatiestoor nis en de mensen weten dan gelijk dat er serieus rekening met ze wordt gehouden". Naast het strakkere selectie beleid heelt de Begeleidings commissie nog een aantal plannen die in de naaste toe komt uitgevoerd moeten wor den. Zo wil men o.a. trachten te komen tot een interdistricts- competitie en een Amateur Jong - Oranje. Mr. Brokx: „Als er een competitie tussen de districtselftallen tot stand komt, krijgen deze een perma nente functie en dat zal de interesse hiervoor alleen maar groter maken. De formering van een Amateur Jong-Oranje heeft ook een duidelijk doel. Op dit moment is er nog te veel talent dat zwemt. Het is nog niet geschikt voor het A-elftal. Op het moment dat ze dat wei zijn, hoor je van veel spelers helemaal niets meer. Dan blijken ze om een of andere reaen bijvoorbeeld door slechte begeleiding niet doorgebroken te zijn. Wij wil len aeze talentjes opvangen in een Jong Oranje. Daar kunnen zowel de club als de speler zelf voordeel van hebben. Ik begrijp daarom de angst van veel verenigengen niet om spelers af te staan. Zij zijn bang dat ze de spelers meteen aan een betaalde voetbalvere niging verspelen. Maar het is toch zo dat een goede profclub voldoende scouts heeft. Die hebben zo'n kerel, als hij werkelijk talent heeft, al lang op hun lijstje staan. Boven dien saneert het betaalde voet bal ook steeds meer. Zij moe ten selectief te werk gaan. Het zullen daarom alleen de wer kelijke klassespelers zijn die profvoetbal kunnen gaan spe len." Met deze wetenschap achter de hand maakt Mr. Brokx zich niet zo bezorgd over het eventuele „afromen" door de betaalde verenigingen van de amateurtop. Hij ver trouwt er daarom op dat er binnen niet al te lange tijd weer een sterk amateurelftal tussen de lijnen staat. HARRY VERMEULEN 0 Mr. G. Brokx: Het jong amateurtalent ook opvangen in een vertegenwoordigend elftal (ADVERTENTIE) Verkoudheid? Lusteloosheid? Slechte' eetlust? Slechte groei? Slechte concentratie? Schoolmoeheid? Een hap gezondheid vol vitaminen o.a. A, D3, C,B1,B2. UNICURA N.V.-AMSTERDAM (Van onze correspondent) BRESKENS Onder lei ding van de heer W. de Meijer uit Zuidzande is in Breskens een slectiewedstrijd zeehenge len gehouden van het district zuid-Nederland. Met de boot werden de deelnemers vervoerd naar De Strelk, een zeegat voor Wal cheren. De wedstrijdduur was tweemaal tweeëneenhalf uur. De deelnemers waren o. m. afkomstig uit Halsteren, Le pelstraat, Roosendaal en Cad- zand. De uitslag was als volgt: 1 G. Klaaysen, Aardenburg, 2 H. Bogers, Oostburg, 3 P. van Iwaarden, Cadzand, 4 A. Schrijvenaaars, Halsteren, 5 Th. de Bacere, Roosendaal, 6 J. Vermandei, Terneuzen. De eerste vier nemen deel aan de nationale eindwed- strijd. (ADVERTENTIE) Verkoudheid? Lusteloosheid? Slechts eetlust? Slechte groei? Slechte concentratie? Schoolmoeheid? Een hap gezondheid vol vitaminen o.a. A, D3, C.B1.B2. UNICURA N.V.-AMSTERDAM (Van onze medewerker) VLISSINGEN Tweede paasdag worden in de zwem baden te Vlissingen en Zelzate (België) de laatste zwemwed strijden gehouden voor de Zeeuwse zwemcompetitie. Op het programma staan en kele zeer interessante num mers. Joke de Wilde van de Ganze zal er alles aan doen om de 200 meter wisselslag op haar naam te brengen. Op dit nummer bij de heren is Rudi Manni van Luctor de uitge sproken favoriet. Op de 100 meter rugslag heren zullen Wim de Kam van de Stormvo gel en John de Lange van Luctor een vinnige strijd leve ren om de zege. De Lange heeft toch wel de meeste kans. De 200 meter rugslag dames zal een strijd worden tussen Joke de Wilde en de Stormvo gel-meisjes Ella de Jonge, Carla Willems en Els Wolff. De Luctor-heren en de Ganze- dames zullen een aanval doen op de Zeeuwse estafette re cords op resp. de 4 x 100 meter wisselslag en de 4 x 100 meter vrije slag. In de zwem competitie heeft de Stormvo gel A-ploeg een ruime punten- voorsprong zodat deze ploeg het clubkampioenschap van Zeeland zal prolongeren. De zwemclubs uit Zeeuwseh Vlaanderen zullen elkaar ont moeten in het nieuwe over dekte zwembad in Zelzate (België) waar De Bruinvis uit Sas van Gent als gastheer zal optreden. Hier wordt het zelf de zwemprogramma afgewerkt als in Vlissingen. Els van Ta- tenhoven van de Braakman is zonder meer favoriete op drie nummers, de 200 meter wis selslag, de 200 meter rugslag en de 100 meter vrije slag. De 200 meter wisselslag heren zal wel een prooi worden van Sjaak van der Hooft uit Ter- neuzen, terwijl Rudie Bron (ZIJ) favoriet is voor de zege op de 100 meter rugslag. De ploeg van De Schelde heeft hier een ruime puntenvoor- sprong op de overige clubs. In het algemeen klassement staat zij op de tweede plaats achter De Stormvogel uit Vlissin gen. (ADVERTENTIE) Inbrekers van tegenwoordig zijn als de dood voor Philips batteri|en. In de zaklantaarn van een agent van politie. (Van een medewerker). MIDDELBURG Zaterdag middag zal in Goes (op de velden aan de Westhavendijk) blijken of de oefenwedstrijden van de Zeeuwse Jeugdplanse- lecties him nut hebben gehad. Dan namelijk spelen de Zeeuwse A- en B-selectie om het districtskampioenschap te gen de afdeling Brabant, dit in verband met de kampioen schappen van Nederland van de geselecteerde jeudgroepen A en B, die op 22 en 29 april in het Sportcentrum te Zeist worden gehouden, tussen de districtskampioenen. De ervaring in voorgaande ontmoetingen heeft geleerd, AMSTERDAM (ANP) Vijf van de zeven judoka's, die ruim twee maanden geleden naar Ja pan vertrokken zijn donderdag middag op Schiphol terugge keerd. Het zijn Cor Brands, Jo Arets, Karei Gietelink, Eddy van de Pol en Henk Kruijs. Al leen Wim Ruska en Peter Ade laar zijn nog in Japan gebleven. Het terugkerende vijftal zal zondag a.s. bij de open Neder landse kampioenschappen, die in Brunssum worden gehouden, aanwezig zijn. Enkelen overwe gen nog om aan deze titelstrijd mee te doen. BOGOTA (ANP) Het na tionale voetbalelftal van Peru heeft in Bogota een vriend schappelijke wedstrijd tegen Columbia, het eerste duel van een twee maanden durende toernee, gelijk gespeeld: 1 1. In de 18e minuut scoorde Moron voor de Columviaanse ploeg. De gelijkmaker kwam in de 67e minuut op naam van Munante. Peru speelt op 3 mei in Rotterdam tegen Nederland als afsluiting van de tour nee. dat de Brabantse spelers (zo wel de A, als de B-spelers) fysiek steeds sterker waren dan de Zeeuwen, reden waar om de Jeugdteehnische Com missie van de KNVB afdeling Zeelanj dit seizoen vooraf en kele oefenwedstrijden heeft gepland. Desondanks blijft het de vraag of de Zeeuwse selec ties tegen de Brabanders zijn opgewassen. In het Brabantse elftal van de A-selectie staan namelijk enkele internationals opgesteld, spelers welke uitko men in het UEFA-jeugdelf-tal van de KNVB, zoals bijvoor beeld Vreyssen van NAC, een speler, welke vorig jaar al de aandacht op zich vestigde tij dens de jeugdwedstrijd. In het Brabantse A-elftail komen ook nog uit: Buurstede (SC Gas tel), Joosen (Veerse Boys), Van Wessel (RBC) en Van de Brand (Moerse Boys). De Zeeuwse A-selectie zal worden samengesteld uit de volgende spelers: Cor Wisse (Breskens), Sjaak Hennekey (Scboondijke), Egbert Aude- naerd en A. Thomas (Ria W), Herman Theunissen en Peter van der Hooft (Terneuzen), Eugene Fagg, Lesly Theune, Hans Hendrikse en Tonnie van Eenennaiam (Vlissingen), Ad Vermeulen, Patrick de Witte, M-aurits van Luijk en Frans van Broekhoven (Wal cheren). In het B-elftal komen uit: Ronnie Verschorre (Philippi ne), Ronald de Paepe en Al- fons Hubregtsen (Schoondij- ke), Leo Koch en Alex Dehul- ster (Terneuzen), Ron van Poucke (IJzendijke), Marcel van Grunsven en Ronald Lie- vense (Brouwershaven), Theo de Bruijne (Goes), Rien Scherpenisse (Mevo), Pim van Sighem (Noormannen) Stoffel Schipper (Oostkapelle), Hans de Roover (Walcheren) en Geleijn de M-asier van Zierik- zee. In het Brabantse B-elftal komen onder meer uit: Van de Korput (VCW), Mulders (RBC), Piasmans (Steenber gen) en Sulkders (Dintel- oord). De B-wedstrijd wordt geleid door scheidsrechter D.P. Arre- bout, terwijl grensrechters zijn J. Blommaert en J.A. Steenbak ker. De A-wedstrij,j staat on der leiding van C. Mechielsen en als grensrechters treden op C. Koeijvoets en P. Overmeen. De wedstrijden in Goes begin nen om 15 uur. (ADVERTENTIE) Een speelgoedauto op Philips batterijen won laatst een belangrijke auto-rally. Hij hoefde niet te tanken. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN „We zullen Goes beslist niet be wust helpen om aan de de gradatie te ontkomen", al dus Toon van de Velde, trainer van Axel, dat na dat gloedvolle treffen met RBC in feite de competitie plichtmatig kan uitspelen. Van de Velde: „Ondanks het feit, dat we inderdaad nu rustig naar het eind kunnen spelen, willen we toch zo hoog mogelijk ein digen. Dat zijn we aan onze supporters verplicht." Axel, dat de eerste wed strijd tegen Goes met 20 won, kan maandag volledig in het veld komen. Wim de Koeijer heeft weliswaar last van een onwillige spier in zijn linker dijbeen en Jaap Lensen klaagt over pijn in zijn liesstreek, maar die blessures zijn volgens Van de Velde niet zo ern stig dat beide verdedigers niet kunnen spelen. Axel wil zich een beetje revancheren voor de slechte vertoning van afgelopen zondag bij RAC, die Toon van de Velde trouwens had verwacht. „In feite waren de jongens nog steeds bezig met die wedstrijd tegen RBC. De hele week hoorde je: wat zonde toch en wat hebben we lekker gespeeld. Kijk en dan is het logisch dat je een terugslag krijgt', aldus de trainer van Axel. Zijn collega Jan Meesters van Goes heeft voor zondag meer zorgen. Enkele van zijn vaste eerste-elftalspe- lers kampen nog steeds met blessures, zodat de kans groot is, dat hij weer een beroep zal moeten doen op een paar jonge krachten, die echter wat ervaring betreft wat achterblijven. In de eerste klasse E wordt de positie van Mid delburg steeds penibeler. Vorige week verloor de ploeg van trainer Lery van de Velde regelmatig van koploper Sparta '25 en voor zondag staat de uitwed strijd tegen Veerse Boys op het programma. Een ploeg die nog kansen heeft op de titel en de na-competitie om het kampioenschap van Nederland. En dat terwijl de „concurrentie" in het gevecht om de degradatie te ontlopen iedere week dichter bij sluipt. Het wordt langzamerhand tijd dat de Zeeuwse voetbalwe reld rekening moet gaan houden met het verlies van de enige eersteklasser in deze regio. Vooral als men de programma's van de ploegen in de staart van de eerste klasse vergelijkt. Dan blijkt dat Middelburg veruit de zwaarste tegen standers heeft in het laatste deel van de competitie. Het zou overigens de situatie in het Zeeuwse voetbal in het DOOR ROB VAN DEURSEN geheel niet ten goede ko men. In de vierde klasse H is het allemaal al voorbij. Noormannen pakte met grote overmacht de titel en Walcheren degradeert. Daarom zijn de wedstrijden Clinge-Walcheren, Dom burg-Sluiskil, Biervliet- Noormannen en Zeelandia- Hansweertse Boys in feite alleen belangrijk voor de statistiek. 'Willy Kramers: Experimenteren heeft punten geloost". Toon v. d. Velde: „Zo hoog mogelijk eindigen". (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Na een week - overigens onbegrij pelijke - verplichte rust gaan de drie ploegen (Ter neuzen, Vosmeer en Dos- ko), die in de derde klasse D voor het kampioenschap in aanmerking komen, tweede paasdag opnieuw de wei in. De twee koplopers, Vos meer en Terneuzen, spelen nog geen vijftien kilometer van elkaar. Terneuzen ont moet thuis Hontenisse en Vosmeer komt in Boschka- pelle uit tegen Vogelwaar de. Dosko blijft in het Westbrabantse waar het op eigen terrein speelt tegen Meto. Voor Terneuzen en Vos meer is in beide ontmoetin gen winst een bittere nood zaak. En beide ploegen zul len het niet gemakkelijk krijgen. Immers Hontenisse bewees in de eerste helft van de competitie tegen Ter neuzen al, dat het spel van de pupillen van Cas Hu- bregtse (er gaan geruchten dat hij in onderhandeling is met een vereniging uit de eerste divisie) het team van Hontenisse wel ligt. Terneuzen kan maandag echter op voile oorlogssterk te aantreden en Hontenisse hoogstwaarschijnlijk niet. De spelverdeler van de ploeg uit Kloosterzande Ru di Kouijzer kan mischien geen vrij krijgen van zijn werk, zodat Hontenisse de kans loopt danig verzwakt aan de start te verschijnen. Terneuzen zal er niet rou wig om zijn, vooral omdat het de twee punten hard nodig heeft. Immers het van de inzinking aardig herstelde Vosmeer moet niet al te veel moeite heb ben met Vogelwaarde. Niet dat Bert van der Meijde een slechte ploeg heeft, maar het is gewoon een feit, dat Vosmeer zich dit seizoen speciaal in uitwed strijden niet heeft laten verrassen. Voor HVV valt er weinig eer meer te behalen in de derde klasse D. De ploeg die in de eerste helft van de competitie zo lekker aan de top meedraaide, is ver terug gezakt. Trainer Willy Kramers heeft er de vol gende verklaring voor: „Na de winterstop verloren wij direct de eerste wedstrijd tegen Zeeland Sport uit. Dat heeft ons de das om gedaan. We waren gelijk uitgeschakeld voor de titel en het fanatieke ging er uit. Toen heb ik maar be sloten om met het oog op het volgend seizoen een paar jonge spelers een kans te geven in het eerste. En we hebben wat geëxperi menteerd met een nieuw spelsysteem. Dat heeft pun ten gekost". Niet alleen die experimenten, maar ook de ernstige blessure van steunpilaar Willy Everaert haalde het ritme uit de HW-formatie. Verder mis te Kramers Peter van der Wiele, de rechterspits, die kampte en trouwens nog kampt met een lastige lies blessure. Van de drie andere Zeeuwse ploegen in de der de klasse spelen er twee tegen elkaar en dat zijn het thuisvoetballende Breskens en het reeds gedegradeerde Zeeland Sport. Zierikzee ten slotte komt uit tegen: NSV. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Het sectiebestuur afdelingen van de Koninklijke Nederlandse Voet bal Bond wil aan het eind van dit lopende esizoen wedstrijden organiseren om het kam pioenschap van Nederland voor zowel de afdeilngskampioenen van het zondagvoethal als die van het zaterdagvoetbal. Het is de bedoeling om te komen tot de indeling van vijf poules van vier clubs, die in een halve competitie zullen moeten gaan uitmaken wie zich poulewinnaar mag noemen. Gaat het hele plan door dan zullen de zondag- en zaterdagkampioen van de afdeling Zee land van de KNVB het in poule drie moeten opnemen tegen die van de afdelingen Noord- Brabant, Limburg en Dordrecht. De andere poule-indelingen zijn: poule 1: Amsterdam, Haarlem. Noord-Holland en Utrecht, poule 2: Gouda, Den Haag, Leiden en Rotterdam, poule 4: Arnhem, Gelderland, Nijmegen en Twente, poule 5: Drente, Friesland, Gronin gen en Zwolle. Het nadeel van deze indeling van vier verenigingen per poule is, dat er steeds twee clubs Zijn, die slechts een thuiswedstrijd hebben in deze halve competitie tegen twee uit wedstrijden. Mocht dit geen onoverkomenlijke bezwaren opleveren, dan zijn de speeldagen van deze na-competitie 29 en 30 april, 6 en 7 mei en 13 en 14 juni. De finales zouden dan op 3 en 4 juli op het KNVB-sportcentrum in Zeist kunnen worden gehouden. De speel tijden moeten dan in Zeist twee maal twintig minuten bedragen.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 5