KRENTENBROOD MET KRUUKEN IN ANTWOORD GS: Industrie bij Ossenisse JvA LANDS ROL IS TE ZWAAR'' dammen=smullen VLUCHT UIT LANDBOUW: GEEN DRAMA'' 55 Structuur Terneuzen volop in discussie Oostburgs raadslid: „Stop verkoop huizen aan toeristen" ;A Elderschans hele jaar open Toch fiat G.S. aan plan 's-Heerenhoek Munitieschepen niet naar Zeeland Boeren op zoek naar toekomst stad streek Oud Zeeuws gebruik in ere hersteld (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - Bij een beschouwing van de voor- en nadelen, welke liet Baal- hoekgebied en Ossenisse opleveren, plei ten de meeste voordelen voor Ossenisse. Ook opklaringen Linkse Statenfracties Y Na opknapbeurt MOEIZAME EERSTE OVERLEGRONDE Baggerpraatje n Vrijdag 31 maart 1972 3 (Van eeni onzer verslaggevers) GOES Een oud Zeeuws gebruik wordt in ere hersteld. Morgen zullen de patiënten van de Goese verpleeginrich ting „Ter Valcke" een unieke maaltijd voorgeschoteld krij gen: krentenbrood met „kruuken" (kreukels, alikrui ken). Het initiatief voor het weer in zwang brengen van een bijna vergeten Zeeuwse traditie, is genomen door mej. Van Kleunen, fysio-therapeute bij Ter Valcke. De directie van het ver pleegtehuis stond er eerst wel wat vreemd tegenover (mis schien omdat het geen „echt- Zeeuwse" directie is), maar gaf later toch toestemming om de patiënten (de meeste van hen zijn wel Zeeuwen) een keer van dit gerecht uit de nog schone Oostersclielde te laten proeven. Kreukels waren vroeger veel meer in trek dan nu. Althans in Zeeland, want in België en Frankrijk worden nog veel kreukels genuttigd, niet in de laatste plaats als goedkoop broertje van de Escargot. Fijnproevers prefe reren echter de „kruuk" uit de Oosterschelde nog boven de echte Franse (en dus dure) escargotslak, zelfs al wordt deze door slimme handelaren nog wel eens „vervalst" met een alikruik. Voorheen kwam men in Zeeland nog wel met kruuken langs de deur. net als met mossels. Vooral de oude re patiënten van Ter Valcke zullen zich dit nog wel kun nen herinneren. Een straat in Goes is overigens naar de vroeger bloeiende handel ge noemd: Kreukelmarkt. De ini tiatiefneemster en haar secun- danten van het eerste uur hebben de kinderen van het personeel en nog enkele ande re vrijwilligers bereid gevon den om de kruuken zelf te gaan „vangen". Dit is gisteren gebeurd, bij laag water in de Oosterschelde in de omgeving van Kattendijke en Wemeldin- ge. waar het „wemelt" van die „dingen". Men kan daar de slakjes nog tussen de stenen vissen. Tijdens de Paaszater dag-maaltijd die aan een fees telijk versierde dis plaats heeft, zullen leden van de jon gerengroep van de hervormde kerk plus padvindsters en padvinders de mensen helpen met het uithalen van de slak jes. Industriële vestigingen in het gebied van Ossenisse zijn belangrijk voor de verdere ontwikkeling van Zeeuwsch- Vlaanderen en voor verbetering van de arbeidsmarkt in die regio. Bovendien is het gebied nautisch goed gelegen, terwijl er geen directe aansluiting bestaat met de ontwik kelingen langs de Antwerpse linker-Schelde-oever. Voortgaande ontwikkeling vallen op iets dat tussen mo- van Zeeuwsch-Vlaanderen zal tenslotte ook een stimulans betekenen voor de tot standko- ming van een vaste oeverver binding. Een en ander consta teren G.S. van Zeeland in efen zeer uitvoerig antwoord op de meer dan 100 vragen, die door de afdelingen van Provinciale Staten zijn gesteld aangaande de ontwikkelingsschets 1911 van het Provinciaal Bestuur. „Een aantal van de hier op gesomde argumenten geldt ook voor een eventuele lokatie van industrieterrein aan het Baal- hoekkanaal", zeggen G.S. Zij vervolgen: Voor de zak van Zuid-Beveland (Sloe-2) pleit, dat ook hier nautisch een gun stige plaats aanwezig is en dat aansluiting kan worden ge zocht bij het bestaande indus trieterrein van Sloe 1. De ar beidsmarkt vraagt hier echter niet direct om verdere impul sen, hetgeen evenzeer geldt voor de zak van Zuid-Beveland- Zuid (Bath)", aldus G.S. iin. hun antwoord. Uitvoerig motiveerde het provinciaal bestuur, waarom men bij zijn keuze uit drie mogelijke ontwikkelingsmo dellen, welke in schets worden gegeven, het oog heeft laten Vooruitzichten voor zaterdag en zondag, opgesteld door het KNMI op donderdag om 18.00 uur: plaatselijk regen, ook op klaringen en ongeveer normale temperaturen. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder- land. waterstanden DEN HAAG Konstanz 241 plus 1, Rheinfelden 165 plus 5. Straatsburg 152 min Plittersdorf 283 plus 3, Maxau 342 plus 13, Plochingen 130 min 9, Mannheim 137 plus 20 Stein-bach 138 plus 5, Mainz 171 plus 12, Bingen 77 Kaub 89 plus 9, Trier 89 plus 9, Trier 300 plus 5., Koblenz plus 10, Kaub 89 plus 35. Ruhrort 202 plus 10, Lo bith 804 plus 8, Pannerdense kop 782 plus 9, Nijmegen 606 plus 15, IJsselkop 755 plus 11 Eefde IJssel 274 plus 16, De venter 165 plus 11, Mo-nsin 5470 min 26. Borgharen 3960 min 42, Belfeld 1151 plus 15. Grave beneden de sluis 501 min 9. hoogwater Morgen, zaterdag 1 april Bergen op Zoom 5.20 17.39. Hansweert 4.28 en 16.44. Terneuzen, 3.47 en 16.06. Vlissingen, 3.15 en 15.34. Wemeldinge 5.10 en 17.29. del 1 (de natuurlijke groei volgen en verder weinig doen) en model 2 (extra impulsen aan de zeehaven industrie en daarmede aan de arbeids markt), ligt. „De feitelijke ont wikkeling rond het Sloe heeft -een aanvaaxdibare impuls voor Zeeland als een geheel be schouwd. Dit benadert model 1. Voor Zeeuwsch-Vlaanderen is deze ontwikkeling echter ontoereikend, gezien het ge scheiden zijn van de arbeids markten. Daarom is juist voor dit gebied een stimulering ge zocht door de aanleg van afgerond 1000 ha industrie terrein", zo zetten G.S. uiteen Zij gaan bij hun prognoses uit van de zeehaven-ontwikke ling, omdat deze, zo zeggen zij, het meest harde gegeven is. Uitgedrukt in een arbeids markt-gegeven, komt de keuze voor een groei, die tussen de modellen 1 au 2 inligt, neer op 275 arbeidsplaatsen in de basis industrie per jaar, boven de aantallen welke uit model volgen. Het is, gezien dit vrij geringe effect van slechts één extrarimpuls in Zeeuwsch- Vlaanderen, dat G.S. er niet voor voelen om een suggestie van de voorzitter van de Zeeuwse Raad voor de Ar beidsmarkt op te volgen, om de ontwikkeling te baseren op model 1 zonder meer. Het college geeft toe, dat een voorspelling over de ont wikkelingsmogelijkheden van Zeeland via de arbeidsmarkt, bezwaren kan meebrengen, „Onze andere voorspellings technieken zijn echter ontoe reikend om ook de andere fac toren die meespelen, te me ten", zo wordt geconsta teerd. Het aantal ontslagen als ge volg van recente bedrijfsslui tingen, in Zeeland in de afge lopen twee jaren, is, als ant woord op een der vele vragen uit de staten, aan het omvang rijke document van G.S. toe gevoegd. Uit de lijst blijkt, dat in totaal 14 bedrijven moesten worden gesloten, met als gevolg dat 615 arbeidsplaat sen verloren gingen. Door per soneelsinkrimping bij een Mid delburgs confectiebedrijf wer den nog eens 84 mensen ont slagen, zodat het totaal circa 700 bedraagt. We komen mor gen nader op het antwoord op de ontwikkelingsschets te rug. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Statenfracties van de PvdA, D'66, PPR en DS '70 zijn van mening, dat de positie van de heer A. J. Ka- land in het Zeeuwse college van G.S. te zwaar geaccentueerd is, gelet op de uitslagen van de Statenverkiezingen en op de poli tieke verhoudingen in de Provinciale Staten. Gisteren hebben de betrok ken fracties hun mening daar omtrent aan de commissaris der koningin kenbaar ge maakt. „Hoewel de verdeling van de portefeuilles primair een zaak van het college is, menen wij niettemin het recht te hebben onze mening onder uw aandacht te brengen", zo deelden de fractie-voorzitters aan de commissaris der konin gin mee. De fracties zijn van oordeel, dat het begrip „het college behoort een afspiege ling te zijn van Provinciale Staten" betekent, dat het hier om politieke representativitei- ten gaat, daarbij geldt niet alleen, dat er een vertegen woordiging naar het aantal moet zijn, maar ook naar poli tieke zwaarte en invloed in het college. De vier fracties vinden, dat in dit licht bezien, de CHU-vertegenwoordiger in G.S. een onevenredig grote en invloedrijke taak is toebe deeld. Zonder op deze taken van de heer Kaland, die hier be doeld wordt, in te gaan, zeg gen de fracties dat zij met name de wisseling in het voorzitterschap van de haven schappen Terneuzen en Vlis singen niet gewenst vinden. De fracties zouden liever zien, dat de commissaris der konin gin als vanouds dit voorzitter schap zou bekleden. Dat houdt mede verband met de nationa le en internationale contacten miet mr. Van A-artsen in ver band met het zeeöiavenover- leg. (ADVERTENTIE) Dit Dam-spel kent geen verliezers, alleen genieters. Met warme, knabbelknapperig gebakken aardappetschijfjesvan Dam doorbreektu da gekookte aardappel-sleur. Ze zijn In 'n wip gemaaktl Hen voorgebakken diepvriesprodukt van i (Van een onzer redacteuren) TILBURG Nu er steeds meer boeren verdwijnen worden we er zuinig op. Zelfs de meest arrogante stedeling, die vroeger een boer nauwelijks voor vol wilde aanzien begint zich zor gen te maken over zijn mas sale vlucht van akkers en uit stallen. Waar moet dat heen? Straks hebben we geen ei gen landbouwproduktie meer en hoe link dat kan zijn, weet iedereen die de tweede wereldoorlog heeft meege maakt. Welnu, zo'n vaart loopt het niet. Minder boeren gaan per bedrijf (veel) meer produce ren. Voorlopig liggen de pro blemen van de agrarische in dustrialisatie nog helemaal op het erf van de boer zelf. Dat de uitdunning van de boerenstand geen toevallig en spontaan proces is, weet zo langzamerhand iedereen. Maar met hoeveel vaart het gaat, blijkt misschien wel het duidelijkst uit de harde cijfers van de NCB. Alleen al in de provincie Noord- Brabant beëindigen thans 900 tot 1000 bedrijven per jaar hun activtieiten. Van het le denbestand van de NCB - rond 28.000 leden - ver dwijnt jaarlijks zo'n 15 pro cent uit de kaartenbakken van de ledenadministratie. Daaronder moet men ook rekenen degenen die de ploeg opbergen omdat zij zichzelf te oud vinden om het bedrijf voort te zetten, zichzelf dus pensioneren en niet over een opvolger be schikken. Van alle land- en tuinbouwers van boven de vijftig jaar die ermee ophou den, heeft de helft geen op volger kunnen vinden. De toekomst houdt een nog grotere vlucht verborgen, menen deskundigen. De heer M.J.M. Schretlen, hoofd van de Economische en Sociale Voorlichtingsdienst van de NCB, zegt: „In de brede middengroep bevinden zich nog zeer veel bedrijven die op den duur niet meer verder te ontwikkeien zijn. Vroeg of laat verdwijnen die. Het is vooral van belang dat de boer zich zijn situatie goed bewust is en daar uit op tijd zijn conclusies trekt". De overheid, maar ook de standsorganisaties en de ge westelijke arbeidsbureaus zetten steeds meer mensen in om de agrariërs te, helpen inzicht te krijgen in de situ atie waarin zij en hun be drijf verkeren. De NCB bij voorbeeld, heeft 22 mannen en 10 vrouwen dagelijks op de haan om allerlei proble men met de leden-onderne mers te bespreken. Het gaat daarbij uiteraard niet enkel over bedrijfsbeëindiging. Ook kwesties van bedrijfso vername, boedelscheiding, bedrijfsontwikkeling, reorga nisatie etc. worden behan deld door dit team van veld werkers. De problemen waarmee de agrarische sector kampt, alleen al op het ge bied van bedrijfsovername - bijvoorbeeld door een van de kinderen - zijn zo ongeloof lijk complex en kunnen zul ke vergaande gevolgen heb ben (bijvoorbeeld voor de andere kinderen) dat geen mens er nog op eigen houtje uitkomt. Schretlen:: „De media en daardoor misschien ook het grote publiek, zijn tegen woordig geneigd om deze he le zaak te zien als een ge weldig drama. Natuurlijk, er doen zich individueel dra ma's voor. Situaties waarbij je zegt: waarom moet dat nu allemaal zo lopen. Maar men moet niet vergeten dat de meesten die hun bedrijf stil leggen het zelf niet als een drama zien. Op zichzelf gaat het toweg uzm-nrsoenne eo het trouwens om een gezon de zaak. De door deze sane ring gevolgde schaalvergro ting is een noodzakelijke voorwaarde voor het voort bestaan van de Nederlandse landbouw". Er zijn twee hoofdgroepen te onderscheiden van agra riërs die ermee kappen. De eerste groep is die van jon gere ondernemers wier be drijven geen perspectieven meer bieden voor een rede lijk gezinsinkomen, laat staan voor het voortbestaan van de onderneming. De oor zaken liggen meestal op het gebied van de financiering of zijn gelegen in aanpassings problemen. Aanpassing van het bedrijf aan de gewijzigde omstandigheden wel te ver staan. In deze groep zitten vaak zeer ernstige gevallen waar bij de opbrengst bij de ver koop van het bedrijf, geteld bij de eventuele uitkeringen van het Ontwikkelings- en Saneringsfonds niet eens de totale schuldenlast dekken. Een aanwijzing hoe belang rijk het is vooral tijdig het besluit tot bedrijfsbeëindi ging te nemen! De tweede groep, minder problemen gevend, zijn ou deren die ermee ophouden, niet zozeer om financiële re denen, maar omdat zij zich eindelijk rust willen gunnen, omdat hun gezondheid het zware werk niet meer toelaat TT? - -""I of omdat zij geen bedrijfsop- volger hebben, ging te nemen! Schretlen, maar niettemin betekent het nogal wat.. Schretlin: „Er zijn ook wel zorgen. Over een jaar of vier, vijf, - vrezen we - krij gen we het probleem van de toetreding. Zijn er dan nog wel jonge liefhebbers genoeg om ook de levensvatbare be drijven te bemannen?" VOLGENDE KEER De boer staat niet in de kou. (Van onze correspondent) AARDENBURG Momer. teel is een aantal Belgische middelbare scholieren, allen lid van de welbekende „Bouw orde", bezig een grote opknap- en onderhoudsbeurt te geven aan het landhuis „De Elder schans" in Aardenburg (zie foto). Er wordt driftig getim merd en gezaagd en waar nodig een nieuw verfje aangebracht Het landhuis is sedert 1958 in gebruik bij het centrum voor jeugdtoerisme in België, waar sedert die tijd zomerkampen in de Elderschans gehouden wor den. Zoals gemald heeft de Aar- denburgse raad besloten het pand aan te sluiten op aardgas C.v. is momenteel ook aanwe zig zodat buiten het zomersei zoen het kapitale pand beschik baar is voor plaatselijke en re gionale jeugdverenigingen. De accommodatie op de Elder schans is geschikt om 100 gas ten te herbergen. In een bijgebouw is voor de kunstenaar Edy Bachus een atelier ingericht, zodat hij hier rustig kan werken. (Van een on%er verslaggevers) TERNEUZEN De door de Terneuzense raad ingestelde com missie ad hoe met betrekking tot de door b. en w. gepresen teerde structuurschets Terneuzen is voor de eerste maal in het nieuwe stadhuis bijeen geweest om over de voorlopige uitgangs punten betreffende het toekomstig beleid van het college van gedachten te wisselen. Het is een moeizame eerste ronde ge worden waarin de standpunten van de commissieleden nogal uiteen liepen. een onzer verslagge- (Van vers). GOES Op donderdaga vond 6 april wordt in Het Slot Ostende aan de Singelstraat te Goes een voorlichtingsavond gehouden over de vakoplei ding voor het baggerbedrijf. Onder meer houdt de heer H. Gruis een voordracht met lichtbeelden over leven en werken aan boord van bagger schepen en worden er films vertoond. Het programma is speciaal afgestemd op jongens van twaalf tot en met vijftien jaar en hun ouders. DE NEDERLANDSE korte film over de maandag j.l overleden graficus Maurits Escher „het oog op avontuur" staat op de nominatie voor de Academy Award (Oscar) voor de categorie korte documentai re films. (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK Het reeds geruime tijd in dis cussie zijnde bestemmings plan 's-Heerenhoek Oost II heeft uiteindelijk toch de goedkeuring van Gedepu teerde Staten van Zeeland gekregen. B. en w. van Bor- sele ontvingen dit bericht gisteren van G.S. van Zee land. Gelijktijdig is het enige be roepschrift van het raadslid I. A. van Royen te Baarland on gegrond verklaard. Diens argumenten tegen de door het gemeentebestuur van Borsele gevolgde gang van za ken bij de voorbereiding van het pla-n worden niet als be zwaar tegen het bestemmings plan zelf aangemerkt. Voorts is genoemd college van oordeel, dat het plan geen dubbele functie van tussenfase en eind fase moet hebben. Dit houdt dan ook in, dat de mogelijk heid tot verdere uitbouw van het plan tot aan de Nassauweg momenteel niet noodzakelijk wordt geacht. De heer Van Royen had als hoofdbezwaar aangevoerd dat in het plan de ze mogelijkheid ontbrak. Tenslotte wordt ongegrond verklaard het door het raads lid Van Royen gestelde, dat hij van de beroepsmogelijkheid gebruik heeft willen maken om te laten uitmaken of het door de raad bij meerderheid van stemmen aangenomen plan al of niet als mogelijke tus senstap naar een verdere uit breiding moet dienen. Nadat ir. A. Hundsdorfer als stedebouwkundige van de ge meente Terneuzen- aan de hand van éen kaart de plano logische mogelijkheden in het Terneuzense gebied had toege licht, zei de heer Aschoff dat Terneuzen vanzelfsprekend t.z.t. met andere gemeenten zal gaan praten over het afge ronde Terneuzense structuur plan. „Het gaat immers om de ontwikkeling van de gehele streek, waarvoor wij allen goede bouwstenen moeten aandragen", aldus burgemees ter Aschoff. De heer F. Dieleman vroeg op welke gronden de geplande industrie-uitbreiding met 1000 hectare gebaseerd is. Gezien de huidige economische te rugslag vroeg hij zich af of er wel op het goede kompas wordt gevaren. De heer W. Goeman, die het Landbouw schap vertegenwoordigt, meen de dat de structuurschets te vroeg is gekomen gelet op het feit dat de streekcommissie voor Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren nog niet gereed is met haar definitieve standpuntbe paling over het ontwerp- streekplan. „Ossenisse wordt geforceerd en te concreet als nieuw in dustriegebied naar voren ge schoven. De landbouw heeft hiertegen ernstige bezwaren", aldus de heer Goeman, die de voorkeur gaf aan industrie-uit breiding in de Kanaalzone en langs het Baalhoekkanaal. Ook mevrouw L. van der Plas-Ta- nis verkoos Baalhoek boven Ossenisse. Zij drong aan op zo spoedig mogelijk overleg met Antwerpen en Gent over de planologie van Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen en het grensgebied met België. De heer J.C. den Toonder (Com missie midden- en kleinbe drijf) betreurde het dat de structuurnota weinig aandacht besteedt aan de verzorgings centra, die nodig zijn voor een toekomstige stad van 65.000 inwoners. Hij meende wel dat de structuurschets als motor kan dienen voor het streekplan Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Aan de buitenkernen van de gemeente zal eveneens een be langrijke plaats in het struc tuurplan moeten worden toe bedeeld. DE DRIE samenwerkende landbouworganisaties (CBTB, LTB en HMVL) maken zich hijzonder ongerust over het snel toenemende verziltingsge- vaar in het Westlands kassen- gebied. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De plan nen om een aantal munitie schepen, die voor anker liggen op het Zwarte Meer in de pro vincie Overijssel, te verplaat sen naar Zeeland, zijn voorlo pig van de baan. Dit delen G.S. van Zeeland mede naar aanleiding van vra gen, welke de heer J. van Roo- denburg D '66 enige tijd gele den naar aanleiding van een radio-uitzending, heeft gesteld. (Van een onzer verslagge vers). OOSTBURG Binnenkort kan de Oostburgse raad een initiatiefvoorstel van PPR- raadslid F. Baarends tege- moetzien. Het betreft een ge- bruiksverordening voor wonin gen in de bebouwde kommen van de verschillende Oost burgse kernen. Met deze verordening wil men de vergrijzing en ontvol king in de kernen trachten tegen te gaan door o.m. het verkopen van huizen aan va kantiegangers voor recreatie doeleinden te beperken en voorrang te verlenen aan ei gen inwoners die permanent in zo'n kern willen wonen. Dinsdagavond verdedigde de heer Baarends de verordening tijdens een vergadering van en financiële commissie. De heer C. Dekker (CH-AR) dacht dat de verordening niet veel zou uithalen. Hij advi seerde wat meer woningwet woningen in de kernen te bou wen. De heer Baarends haalde een gezegde aan van de heer Dekker dat de ontvolking var de kernen zou meevallen. „Het cijfermateriaal is ontstellend", zo zei hij. „In Nieuwvliet b.v. zijn driemaal meer mensen van 30 jaair dan van 10. Bo vendien is het anno 1972 on mogelijk zomaar een paar wo ningwetwoningen ergens neer te zeggen. De curveprijs wordt bij die kleine eenheden on haalbaar". „Met de verordening wil ik een poging laten doen de ont volking en vergrijzing tegen te gaan, want er zijn genoeg jonge mensen die liever niet in een recht-toe recht-aan wo ningwetwoning zitten. Een huis door hen gekocht in een kleine kern kan in aanmer king komein voor een woning- verbeter,ingspremie en op die manier kunnen zij relatief goedkoop een eigen huis heb ben". Het verdroot de heer Baa rends, en met hem o.a. burge meester A. Schipper dat de eigen mensen niet aan bod kunnen komen omdat de Duit ser en de Belg met dikke portemonnees kunnen zwaaien en exorbitant hoge bedragen voor een recreatieve woning willen betalen. De heer Th. Cambier (VVD) zag de verordening als een aantasting van het eigendoms recht. „Je moet je huis toch kunnen verkopen aan wie je maar walt". Hij wees erop dat de vergrijzing van de kernen reeds in dertiger jaren is be gonnen en heus niet van de laatste tijd stamt". Dat een zekere aantasting van het eigendomsrecht op treedt wilde de heer Baarends niet ontkennen. „Maar als gro te gemeenschappelijke belan gen ais leefbaarheid in bepaal de kernen op het spel staan, mag je dan aan het eigen domsrecht niet tornen? Ik dacht van wel". De heer A. van Beest meen de dat degenen, die de veror dening zouden verwerpen ver antwoordelijk zijn voor de la tere ontwikkelingen. „Nu krij gen we een wapen in handen om iets te doen aan dit pro bleem. Bovendien wordt elke verkoop individueel door de raad bekeken". Burgemeester A. Schipper bleek voorstander van de ver ordening. „Als je b.v. buiten het seizoen door Groede loopt zie je diverse gesloten luiken. Dat wordt een hachelijke zaak. Met deze verordening kunnen wij proberen de ker nen leefbaar te houden. Ieder een is daarmee gebaat, denk aan scholen en midden stand". Aan het eind van de discus sies bleken de heren Dekker en Cambier nog steeds tegen stander van de verordening, vermoedelijk zal door hun fracties in de raad als de ver ordening aan de orde komt, tegengestemd worden.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 3