STAAKT WEDSTRIJD ZONDER REDEN HOOFDROL VOOR KEEPER RUITER c IJ Overwinning van Jo Vonck St.-Aloy 3 terug in overgangsklas Voetballers winnen van belastingen Penalty gestopt Duo De Vos sterkst Legio straf punten „Windmakersrit" r~ TOERNOOI KPJ HULST De Schelde ongeslagen Nationaal kruisboog team naar Neurenberg sport Renners naar Engelse koers Overleg over trimhoersen Baclminton- toernooi Astroiclen Dinsdag 28 maart 1972 16 Jan Mulder: verdedigingsfout uitgebuit. (Van onze sportredactie) PHILIPPINE Vol verbazing kelten wij met zijn tweeëntwintigen naar de sprint van die man". Aan het woord is J. J. Heule, secre taris van Biervliet, en spe ler van het tweede elftal van deze vereniging. Heule had het over scheidsrechter Blommaert uit Axel, die tijdens de wedstrijd tussen de tweede elftallen van Philippine en Biervliet plotseling naar de kleedka mer sprintte. Vlak nadat hij had afgefloten. Midden tijdens een aanval van Bier vliet. Heule: „We begrepen er helemaal niets van. Uit eindelijk zijn we dan maar naar de kleedkamer gegaan en hebben onze aanvoerder en die van Philippine aan de scheidsrechter gevraagd wat hij nu gedaan had. En waarom. Toen bleek dat hij van plan was de wedstrijd te staken omdat de spelers van Biervliet aanmerkingen zouden hebben gemaakt op zijn leiding". Heule, zeer verbaasd verder: Daar be grepen we helemaal niets van. Inderdaad was er door ons geprotesteerd, te gen het doelpunt van Phi lippine. Volgens ons had de arbiter dat moeten afkeu ren, maar daarna is er niets meer gezegd. Het was zelfs een heel vriendelijke wed strijd. Geen grove overtre dingen, niks. En die protes ten waren trouwens snel over. Het is toch logisch, dat als je denkt dat een doelpunt moet worden af gekeurd, dat je dan gaat protesteren. En dat protes teren hoeft dan volgens mij geen reden te zijn voor de scheidsrechter om een wed strijd te staken". Arbiter Blommaert gaf als reden aan, waarom hij gestaakt had, het feit dat hij beide elftallen, die uitkomen in de tweede klas van de afde ling Zeelandvoor de wed strijd had gewaarschuwd, dat hij direct zou stoppen als er „geouwehoerd" werd, zoals hij dat uitdrukte. De opmerkingen die de spelers van Biervliet tegen hem maakten na het toekennen van het doelpunt had hij op die manier opgevat. Toch zag de Axelaar in dat hij eigenlijk geen steekhouden de argumenten kon aanvoe ren om de wedstrijd te sta ken, en hij besloot dan ook na een kwartier het treffen te hervattenToen was hij echter te laat, want enkele spelers van Bier vliet en Philippine hadden zich al van het kletsnatte voetbalplunje ontdaan en weigerden die opnieuw aan te trekken. Zonder de wed strijdformulieren te tekenen is arbiter Blommaert toen vertrokken. (Van onze sportredactie) ANTWERPEN Voor Can cels' FC Brugge lijken er in de eerste afdeling van het Belgi sche betaalde voetbal betere tij den aangebroken. Immers, afge lopen weekeinde wonnen de Bruggelingen zij het niet groots, met 10 van Crossing, terwijl de directe concurrent Standard Luik een punt verspeelde aan Union (11). Anderlecht pro fiteerde van die halve misstap van Standard, dat zich kenne lijk nog niet hersteld had van de klap van Inter, door Diest, dank zij een magnifieke treffer van Jan Mulder uit een corner op rechts van linksbuiten Rob Rensenbrink. Ondanks het feit dat Brugge dus weer een punt heroverde van de zes punten voorsprong die het op een bepaald moment in de competitie had, bleek zon dag op De Klokke, het veld van de club van Leo Canjels, uit (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Gehoord van een zaklantaarn: Lekker pittig hoor, die Philips batterijen. (Van onze sportmedewerker) MIDDELBURG Het duo De Vos uit Middelburg is za terdag winnaar geworden van de Paas-puzzelrit over Wal cheren die georganiseerd was door de MAC Scheldegouwen. De eerste prijs bestond uit 100 eieren zodat men bij de fami lie De Vos rustig het Paasfeest kan afwachten. De start en finish van deze 50 kilometer lange rit waren bij de cantine van de Middel burgse ijsciub. De uitslag: 1 A.C. de Vos - Mej. L. de Vos 39 strafpunten. 2 A. Hollestel- le - mevrouw Hollestelle 44. 3 H. van Doessum - J. Koetsen- ruiter 47, 4 M.C. van Oosten - L.A. Quaak 49, 5 M. Kooyman - J. Aertssens 50. 6 A.M. Westveer - mevrouw Westveer 52, 8 S. Maljaars - S. Louws 59, 9 L. de Nooyer - mevrouw De Nooyer 59. 10 C. Bode - mejuffrouw Bom 67, 11 M. Nagel - A.E. Francissen 72, 12 J. Bardolf - J. Heijnsdijk 76, 13 J. van der Hage - J. Brug ge 76, 14 C.J. van Gelderen - mevrouw van Gelderen 79, 15 J. Broeksma - onbekend 89 strafpunten. 51, 7 C. Klop - J. Schillemans den, V an onze sportredactie) HULST Het bedrijfselftal MOC'65 uit Terneuzen heeft 'zaterdag een 20 overwinning behaald op De Misttrappers uit Terneuzen. Het damesvoet balelftal FC Ciitex uit Clinge won met dezelfde cijfers over NeCkermann uit Hulst. Beide duels waren oef enwedstrij - (Van onze sportmedewerker) OOSTBURG Door de Wes't-Zeeuwsch-Vlaamse auto mobielclub werd gisteren de tweede Windmakersrit gehou den. De start was te Oostburg waar om twee uur de eerste deelnemer van start ging. De uitzetters d heren J. Kolijn en J. Beerens hadden in deze rit veel vlaggen geplaatst. Er werd gereden in een A- en een B-klasse die beide 58,5 kilometer moesten afleggen. De uitzetters die reeds aan het zomers weer gewend wa ren geraakt, hadden hier mis schien te veel rekening mee gehouden, want tijdens de rit regende het nogal met als ge volg dat de „zomerse" op drachten die bij controles wa ren geplaatst, verregend wa ren. Gezien het groot aantal geplaatste vlaggen werden er veel strafpunten in rekening gebracht. Zestig strafpunten voor een gemiste en foute con trole. De rekenkamers hadden de handen dan ook vol om de juiste stand te berekenen. Om streeks acht uur 's avonds werden door de voorzitter van de WZA, de heer H. van Gef- fen, de prijzen uitgereikt in caf' „De Vier Emmers" te Oostburg. De uitslagen waren: A-klas- se 1 A. Deegens Middelburg 392 strafpunten, 2 T van Hijf- te IJzendijke 396, A. Holle- stelle Goes 438. 4 C. de Bart Schoondijke 445, 5 C. Smit Kloetinge 458, 6 J. Aers Oost burg 469, 7 H. van de Vijver IJzendijke 472, 8 K. Donze Terneuzen 478, 9 A. van Oor schot Aardenburg 526, 10 J. Verstraete Schoondijke 531, 11 H. Deveneijns Sas van Gent 529, 12 J. Brugge IJzendijke 534, 13 P. Poelman Middel burg 592. 14 Poppe Sint-Jan- steen 596, 15 A. van Hijfte Hoofdplaat 632. B-klasse: 1 J. Bogte Krui- ningen 654, 2 M. de Feijter Terneuzen 863, 3 J. Moelaart Schoondijke 900, 4 J. van Pelt Dordrecht 920, 5 A. van Enge lenburg Groede 946, 6 J. van Hoorn Hoek 964, 7 J. Riemens Biervliet 988, 8 R. van Vooren, Schoondijke 1003, 9 J. Thuy, Sint-Jansteen 1017, 10 Van Beerendonk Vlissingen 1017, 11 mejuffrouw Metz Sluis 1044, eerste damesprijs, 12 M. Meijers Oostburg 1065, 12 C. Vertinde Zaamslag 1138, 14 R. den Dekker Breskens 1139, 15 Van het WeVMnde Oostburg 1173 strafpunten. niets dat er een kampioenskan didaat aan het werk was. Voor een groot deel konden de Brug gelingen daar echter zelf niets aan doen. Crossing, nog niet vrij van degradatiezoo-gen, be perkte zich vanaf het beginsig- naal tot verdedigen. Slechts spits Kremer en Michel van der Loop, waren in het veld geko men met nog enige aanvallen de bedoelingen, de rest van de ploeg van Crossing was er al leen op uit doelpunten te voor komen. Canjels, die Rijnders niet in de ploeg had, rekende ook in feite nergens anders op, want hij keek een week eerder naar Liense-Crossing. Toen. stel de de ex-Bredanaar: „We moe ten niet verwachten dat we in Brugge voetbal te zien krijgen". De voorspelling kwam uit, want de 13.000 toeschouwers van Brugge zagen ook geen voetbal, slechts een complete afweerslag. Toen Pierre Carteus een minuut voor rust Brugge eindelijk met 1—0 voor bracht, durfde Crossing in de tweede helft nog niet alles of niets te spelen. Het middenveld van de Brusselaars bleef nog te veel hangen om het echt toch niet geweldig draaiende Brugge de ruimte te geven om te voetbal len. Ook Anderlecht had het bij Diest erg moeilijk. Het dankte de uiteindelijke overwinning voor een groot deel aan de weer in vorm zijnde doelman Jan Ruiter, die zelfs een kogel- (Van onze sportmedewerker) OOSTBURG In lifet Oost- burgse zwembad werd de der de ronde gespeeld om de Zeeuwse waterpolobeker. Zo als verwacht had het team van „De Schelde (Terneuzen) wei nig moeite met „Bruinvis" (Sas van Gent), De Terneuze- naren wonnen met 102. Ka- rel Weijland had met zeven doelpunten feen groot aandeel in de zege. „Luctor" (Middelburg) kreeg in dit toernooi de eerste nederlaag toegediend. De boofdstedelingen verloren met 49 van,, Ganze" (Goes) dat daardoor opklom naar de tweede plaats en evenals .■De Schelde" nog zonder punten verlies is, maar een wedstrijd minder speelde. „Schelde- stroom" (Breskens) en ..Stormvogel" (Vlissingen) ontliepen elkaar niet veel in sterkte. De West-Zeeuwsch- Vlamingen wonnen tenslotte met 54. Donderdag 30 maart speelt in het zwembad te Middelburg „Ganze" tegen „Bruinvis", aanvang 20.30 uur. De wed strijd vond enkele weken ge leden geen doorgang omdat de Sassenaren wegens de mist de overtocht over De Schelde niet waagden. Een wedstrijd tussen de pupillen van „De Schelde" en „Luctor" werd door „De Schelde" met 21 gewon nen. De stand: De Schelde 2 6. 2 Ganze 2 4, 3 Scheldestroom 3 3, 4 Luctor 3 3, 5 Bruinvis 2 0, 6 Stormvogel 3 0. De vierde ronde vindt plaats op zaterdag 8 april in het zwembad te 'licHe'burg. De wedstrijden beginnen om 18.00 uur. Doelman Jan Ruiter, die de zege voor Anderlecht redde in het duel met Diest. hard ingeschoten strafschop van Geys met een ongelooflijke re actie onschadelijk maakte. An derlecht, dat reeds na tien mi nuten spelen de naar later zon blijken winnende goals door Mulder zag scoren, dank zij een levensgrote dekkingsfout in de defensie van Diest, kwam in feite niet aan de hal in deze wedstrijd. Het driest spelende Diest drukte de ploeg van Kess- ler constant in de verdediging. Zo groot was de aandrang van Diest dat zelfs Pol van Himst en Ejderstedt hun ach terste gelederen kwamen ver sterken. Dat betekende direct dat Rensenbrink en Mulder het als Nederlands duo alleen op moesten nemen tegen de stevig ingrijpende Diest-defensie. En die stevigheid ligt Rensenbrink bepaald niet, zodat het in feite neerkwam op de hard sjouwen de Jan Mulder. Ook die kon het niet alleen, zodat Ainderlecht een ware stormloop moest door staan. Jan Ruiter bleef echter grandioos overeind en redde de zege voor zijn ploeg. Standard had het net als Brug ge en Anderlecht zondag ook al moeilijk. Nadat Takac in de tiende minuut van de eerste helft het vermoeide Standard op 10 had gebracht, kwam Union in het begin van de tweede helft via de Deen Lar- sen langszij. De Brusselse for matie putte zoveel moed uit de treffer van hun aanvalsleider dat Standard uiteindelijk blij mocht zijn, dat het de schade kon beperken tot een punt. In de tweede klas wordt er trouwens ook druk geknokt voor de zo fel begeerde promo tie naar de eerste klas. Na dit weekeinde komen er in feite nog vijf clubs voor promotie in aanmerking. Dat zijn Sportclub Charleroi (26 gespeeld, 35 pun ten), Sportclub Berchem (26 35) Daring (26-34), Olympic (26-33) en Beringen (26-33). (Van onze sportcorrespondent) TERNEUZEN Leon Strobbe, Jan de Vos, Johnny Verbeke, Willy de Feber en de Heikantse amateur Henny Gijsel zijn de vertegenwoordi gers van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen in de in- ternatonale wegwedstrijd race of Essex 1972 in Engeland. Deze wedstrijd gaat van start op 31 maart, en duurt tot 3 april. (ADVERTENTIE) Ik was geen groot licht in de klas, kte. totdat ik de Philips batterijtjes ontdekte. (Van onze sportcorrespondent) HEIKANT E. Suy uit Koe wacht bij de KPJ-leden en Jo Vonck uit Heikant bij de vrije inschrijvingen waren gister middag de grote overwinnaars van de KPJ-cross in Heikant. Een cross die was georgani seerd door de KPJ-afdeling St.- Jansteen, dit naar aanleiding van het vijftigjarig bestaan. Door het grote aantal deelne mers werden de crossers ver deeld in twee groepen, KPJ- ledcn en vrije inschrijvingen. Bij de vrije inschrijvingen was Jo Vonck, evenfeens een bekend renner in de Zeeuwsch-Vlaamse volkskoer- sen, de grote favoriet. Hij nes telde zich direct na de start vooraan, en stond de leiding niet meer af. Aan de eind streep had hij een voorsprong van ruim één minuut. Uitslagen: Heren 1000 m (KPJ-leden), 1 E. Suy Koe wacht 4.37,4 2 T. Pauwels 4.56.6, 3 T. van de Wiele 5.44.0. Heren 100 m (vrije irn schrijvingen) 1 J de- Belie Heikant 4.57.2. 2 G. Herre- wegh 5.10.0, 3 A. Schalkens 5.16.0. Heren 2000 m (KPJ-le den) 1 E. Suy Koewacht 12.7.9, 2 P. Stuyaert Koe wacht. 3 P. van Delft, 4 M. Sponsele, 5 W. van Campen, 6 A. Rodrigo, 7 L. Schout, 8 S. van Dorselaer. Heren 3000 m. (vrije inschrijvingen) 1 J. Vonck Heikant, 11.43.6, 2 J. Haak 12.04.9, 3 A. Verbiest 1124.0, 4 A de Belie 13.11.2, 5 G. Herrewegh 13.22.4, 6 A. Schalkens, 7 W. Ingels, 8 J. Biesbroeck, 9 P. Polfliet, 10 A. van Laar. (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG St. Aloy- sius 3 is er door een 37 zege op Wilno 2 in geslaagd het kampioenschap in de eerste klas te veroveren, en zich daarmee opnieuw te plaatsen voor de overgangsklas, waar uit het drie maanden geleden degradeerde. Het team bestaat uit Jo Bogaert, Eddy Tieleman en Rudi van Waterschoot. Big Smash 1 wist thuis ONA 1 te bedwingen, waarbij de grootste verrassing de eer ste nederlaag was van Geert de Kort tegen Jan Meyer. Het betekende de le nederlaag in de competitie van De Kort in twee jaar. In de promotie eer ste klas versloeg St. Aloysius 4 met ruim verschil Zand 1 (1—9) en doordat ook Goes 2 met 48 MZ 2 klopte is de strijd om de titel nog onbe slist. MZ 3 werd kampioen in de tweede klas na een 73 zege op ONZ 2. Goes 5 be haalde de titel in de promotie tweéde klas via een kleine 6 4 overwinning op Zand 3. In de derde klas B is nog geen winnaar bekend, want zowel MZ 7 als Hoechst kwa men tot overwinningen. In de vierde klas was de eerste ne derlaag van MZ9 de verras- (Van een sportmedewerker HENGSTDIJK Het feest comité van Hengstdijk komt dinsdag 28 maart bij P. de Waal in Hengstdijk bijeen om de plaatselijke trimkoersen voor het aanstaande seizoen te regelen. Dit om te voorkomen, zoals in het verleden dikwijls ge beurde, dat op slechts enkele km. van elkaar verschillende trimkoersen werden verreden. Het comité nodigt alle vereni gingen uit geheel Zeeuwsch- Vlaandieren uit, om in de orga nisatie van de trimkoersen een eenheid tot stand te bren gen. (Van onze sportmedewerker) Ter gelegenheid van het 5- jarig bestaan houdt badmin tonclub Astroïden uit Souburg op tweede paasdag jeugdwed strijden voor de Zeeuwse ver enigingen. In de sporthal van Vlissin gen beginnen om negen uur 's morgens de eerste partijen. In totaai moeten er 96 partijen worden gespeeld door 28 meis jes en 49 jongens van in totaal 9 verenigingen. Er wordt ge speeld in de leeftijdsgroepen t.m. 12 jaar, 13 t.m. 15 jaar en 16 t.m. 18 jaar. sing. Zand 4 klopte de leiders met 73 waardoor beide teams nu samen aan de leiding gaan. In de tweede klas Zeeuwsch-Vlaanderen kwam Effect 1 weer op gelijke hoog te met De Hoop, door bij RWS 1 een 37 zege te behalen. RWS 2 verliet de laatste plaats door STV 1 met 37 te kloppen, waardoor laatstge noemd team rode lantaarndra ger werd. De eerste kampioen in Zeeuwsch-Vlaanderen werd in de derde klas St. Aloysius 6, dat tweemaal zegevierde en daardoor onbereikbaar is ge worden voor de overige teams. Anker bezet thans de tweede plaats. Het won met 19 van Effect 2. De uitslagen: Eerste klas: Big Smash 1 - ONA 1 73 Wilno 2 - St. Aloysius 3 37, Wilno 1 - Big Smash 1 64. Promotie eerste klas: MZ 2 - Goes 2 4—6, PZEM 1 - Big Smash 2 55, Zand 1 - St, Aloysius 4 19, Tweede klas: MZ 3 - ONA 2 7—3, Goes 4 - MZ 4 46. Big Smash 3 - Goes 3 28. Promotie tweede klas: MZ 5 - Zand 2 3—7 Croon 1 - MZ 6 55, Zand 3 - Goes 5 46, Derde klas A: Apollo 1 - Goes 6 4^—6, Schans - Wilno 3 28, Derde klas B: Goes 7 - Hoechst 0—10, MZ 7 - Big Smash 4 82, Vierde klas: Apollo 2 - Zand 5 64, MZ 10 - Goes 8 28, Zand 4 - MZ 9 73, Goes 8 - Zand 5 73. Zeeuwsch-Vlaanderen tweede klas: RWS 1 - Effect 1 3—7 STV 1 - RWS 2 3—7, St. Aloyskus 5 - RWS 2 64, Derde klas: Effect 2 - Anker 1 9, Effect 3 - St. Aloysius 6 28, St. Aloysius 6 - Atac 1 91, Vierde klas: Effect 4 - PZEM 2 4—6. AKF - St. Aloy sius 8 4—6, ONA 3 - STV 3 55, St. Aloysius 7 - Effect 5 10—0. (Van een sportmedewerker) HULST —De KPJ afdeling Hulst organiseert 27 mei een groot voetbaltoernooi, dat ge speeld zal worden te Klooster- zande. Er zullen in totaal zes tien elftallen aan deelnemen, zowel damesteams als heren teams. Niet alleen de KPJ kring Hulst neemt aan het toernooi deel, maar ook de KPJ-krin- gen van 's-Heerenhoek. Ze venbergen, Steenbergen, Roo sendaal en Oostburg. (Van onze kruisboogmedewer ker) ZUNDERT De Neder landse kruisboogbond zal tij dens de paasdagen met twee zestallen deelnemen aan een drielandenwedstrijd tussen West-Duitsland, Zwitserland en Nederland, die in Neuren berg zal worden gehouden Het betreft een landenontmoeting op de officiële Europese af stand, de dertig meter. Het is de tweede keer dat een dergelijk schuttersfeest wordt ingericht. Het vorig jaar vond de drielandenontmoeting voor het eerst in Zwitserland plaats. De Zwitsers werden toen winnaars, terwijl de Duitse schutters onze nationale vertegenwoordigers met een puntje verschil van de tweede plaats afhielden. De voorzitter van de dertig-meterklasse van de N.K.B., de heer G. Herrij- gers uit Zundert, heeft er goe de hoop op dat de Nederland se gildebroeders de Duitsers dit jaar voor kunnen blijven. Hij verwijst daarbij o.a. naar de prestaties, die schutters als Kees Braat en Jan Mutsters. beiden uit Zundert en Karei van Loenhout uit Udenhout in het recente verleden leverden. Deze schutters zullen er op 1 en 2 april in Neurenberg ze ker bij zijn. Tijdens het twee daagse toernooi zullen alle deelnemers dertig schoten staand en dertig schoten knie lend moeten lossen. LONDEN (AP) Bobby Moore en Geoff Hurst, twee van Engelands best betaalde voetballers, hebben van de rechter gelijk gekregen in hun strijd tegen de inspectie van de belastingen. Zij bestreden de opvatting van de belasting autoriteiten dat over premies die zij hadden ontvangen na de overwinning van Engeland in het toernooi om de wereld beker 1966 belasting diende te worden betaald. Het gerechtshof in Londen verklaarde in zijn uitspraak dat de 1000 pond 2600 dol lar premie die de Engelse voetbalbond had uitgekeerd, meer het karakter had van een getuigschrift of eerbewijs dan van een beloning voor be wezen diensten. Daarmee viel de premie buiten de belastin gen. Zowel Moore als Hurst zitten in de hoogste belasting klasse, als zij over de premie belasting hadden moeten beta len zou er vrijwel niets van het bedrag voor hen zijn over gebleven. Alle 22 spelers van de Engelse ploeg hebben de 1000 pond premie ontvan gen. Bobby Moore: Overwinning op fiscu

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 5