ZVTM KOOPAVOND BEJAARDEN Protest tegen Breskens als vissershaven moet bus in België laten stoppen Laatste schermutselingen over kinderboerderij Volksunie wil betere verbindingen met Zeeuwsch-Vlaanderen Minder buiig De techniek staat voor niets Initiatief Goese FVVH: Terlouw: bermen in Zeeland twee keer maaien GEMATIGDE REACTIE VAN CBTB GS KEUREN HULSTER PLANNEN AF Juridische procedure over schade na bui COLLEGE VAN HULST: BROMFIETSER ONDER TRACTOR Vlissingen al 400 jaar bevrijd van „Spaanse juk" Expositie druk bezocht in Goes VORIG JAAR Drukke tijd voor Hulster brandweerlieden KAMER VRAAG EEG-akkoord MUTATIES IN BESTUUR MAATSCHAPPIJ PLANTKUNDE Clubkampioen schap bridge voor echtpaar Risseeuw Huldiging van jubilarissen BUS,VOLDOET MET MEER (Van een onzer verslaggevers) HULST Als het aan het college van b. en w. van Hulst ligt, zal de Breda-bus in de aabije toekomst ook in België gaan stoppen om fer passagiers af te zetten en mee te ne men. Pogingen om daarvoor toe stemming te krijgen zijn in middels ondernomen, maar nog niet met succes beloond. Burgemeester Molthoff ver wacht, dat dit de belangstel ling voor deze directe busver binding met Breda ten goede zou komen en daarmee ook de rentabiliteit. Overigens wordt door de ZVTM nagegaan of het niet mogelijk is de frequentie op deze lijndienst te verhogen. Verwacht wordt, dat een mo gelijke toevoer van passagiers op Belgisch gebied een posi tieve uitwerking kan hebben op een snelle beslissing om tot verhoging van frequentie over te gaan. REIMERSWAAL Tijdens het inhalen van een tractor met twee aanhangwagens is in de nacht van zondag op maan dag' de 17-jarige J. J. Nagel- kerke uit Reimerswaal op de rijksweg Korteven - Goes met zijn bromfiets aan het slinge ren gerdaakt en gevallen. De jongen werd door de tractor overreden en overleed ter plaatse aan zijn verwondin gen. Vooruitzichten voor woens dag en donderdag, opgesteld door het KNMI op maandag om 18.00 uur: afnemend buiig en temperaturen iets beneden normaal. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor woensdag: aantal uren zon: 1 tot 8: min. temp: omstreeks normaal: max. temp: 0 tot 4 graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 procent: kans op een geheel droog etmaal 40 procent. Voor donderdag: aantal uren zon 3 tot 9; min. temp: van ongeveer normaal tot 3 'graden onder normaal: max. temp. van ongeveer normaal tot 4 graden onder normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. waterstanden Konstaxiz 238 -1, Rheinfel- den 159 pl.6, Straatsburg 118 - 4, Plittersdorf 245 -9, Maxau 303 -5, Plochingen 133 pl!5, Mannheim 109 -2, Steinbach 112 -10, Mainz 144 pl.3, Bin- gen 50 pl.l, Kaub 62 pl.2, Trier 236 pl.2, Koblenz 69 onv., Keulen 14 pl.4, Ruhrort 165 -3, Lobith 766 -3, Panner- dense kop 748 -2, Nijmegen 572 -3, IJsselkop 721 -3, Eefde IJssel 248 -1, Deventer 140 onv., Monsin 5474 pl.8, Borg haren 3886 -7, Belfeld 1102 pl.15, Grave beneden de sluis 505 pl.5. woensdiag 29 Morgen, maart. Bergen op Zoom, 3.47 en 16.10. Hansweert, 2.50 en 15.19. Terneuzen, 2.11 en 14.36. Vlissingen, 1.43 en 14.05. Wemeldinge, 3.37 en 16.00 (Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN In Boerengat, het gehucht westelijk van Terneu zen, bepalen moderne hoogspanningskabels het landschap. Vooral wan neer je ze allemaal ach ter elkaar bekijkt, leve ren de zich steeds her halende stalen staketsels en lussen van kabels een impozante joto op. Vogels trekken zich van deze enorme blik. vangers niets aan. Daar om na/men de boeren van Boerengat nog maar eens hun toevlucht tot de vertrouwdevogel verschrikkers om zo hun kostbare zaaigoed te be schermen tegen vliegen de pikkers. De techniek staat voor niets. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Op 6 april is het precies 400 jaar geleden dat de stad Vlissingen zich bevrijdde van het Spaanse juk. Ter gelegenheid van deze herdenking heeft de stichting Vlissings Aktie Fonds een concert georganiseerd. Dit zal worden gegeven door de Mari- nierskapel. Plaats van hande ling: de Sint Jaeobskerk. Aan vangstijd: 20 uur. (Van een-onzer verslaggevers) GOES De tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van Liesbeth Binkhorst en Piet Bulthuis, die gehouden wordt in het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, Kerkplein te Goes, werd tot op heden (gedurende de slechts enkele weken van openstelling), door maar liefst 400 belangstellenden bezocht. Tot en met vrijdag 30 maart is deze expositie nog te bezichti gen: d? elijks van 10-12 en 13.30 tot 17 uur. (Van een onzer verslaggevers) GOES De federatie voor vrouwelijke vrijwillige hulpver lening, FVVH, afdeling Goes, gaat binnenkort twee evenementen organiseren. Voor het eerst zullen initiatieven worden genomen tot speciale culturele ochtenden voor bejaarden en alle andere belangstellenden, die overdag tijd hebben en een cultureel ont moetingspunt wensen. Voor de derde maal in de geschiedenis belegt de FVVH bovendien een koopavond voor gehandicapten, mindervaliden en mensen die enigszins slecht ter been zijn. Voor beide manifestaties is het magische getal 19 gehanteerd: de eerste culturele ochtend heeft plaats op 19 april, de koopavond op 19 mei. De koopavond is voor ieder een op zowel Zuid- als Noord- Beveland. behorend tot de groep „thuiszitters". Men heeft een vrijdagavond in mei uitge kozen vanwege de gunstige weersperiode en de aanwezig heid van nieuwe zomeraesorti- menten. De Goese presidente van de FVVH. de eerste bur geres van Goes, mevrouw E. Huber - Schneider: „De fede ratie is bij de uitvoering maar een klein radertje. De hoofd moot wordt geleverd door de middenstand, de GMC. die honderd procent meewerkt om de winkels belangeloos een avond open te houden en voor een prettige sfeer te zorgen. De winkelier wordt er echt niet beter van. maar hij krijgt dankbaarheid terug". De deelnemers moeten zich tevoren opgeven via een m- vulformulier in de wekelijkse nieuwsbladen of telefonisch bij mevrouw De Bondt. tel. 01100-6992. kunnen desge wenst door vrijwilligers van de Goese (heren-) service clubs Rotary, Lions en Round Table thuis worden gehaald en gebracht, door mensen van het Rode Kruis uit de auto's ge haald en door familieleden, jongeren en vrijwilligsters van de FVVH door de Goese bin nenstad 'worden rondgereden. De politie zorgt voor afzetting van een deel van de markt. Op verzoek kan men ook voor de speciale gelegenheid beschikken over een wagentje. Men mag ook leunen op een sterke schouder of „aan de arm" gaan. Net als de eerste jaren zal men in sommige winkels koffie met gebak te genkomen. Men hoopt overi gens dat dit jaar meer winkels open zullen zijn dan vorig jaar en dat ook de deelname een recordhoogte zal bereiken. Was dit het eerste jaar 80 personen en vorig iaar 120, ditmaal wil men zelfs nog meer. Na afloop wordt in het stadskantoor (het voormalige gasthuis Goes, Oostwal, met nog de aangepaste drempels en deuren) koffie geserveerd met een plakje van de 12 ca kes die door de FVVH gebak ken worden. Het novum van de culturele ochtenden is gebaseerd op de wetenschap dat steeds meer mensen eenzaam zijn en op ander niveau dan de bestaande bejaardensociëteit (biljarten, kaarten, handwerken) willen communiceren, bijvoorbeeld over muziek willen praten, le zingen willen aanhoren, excur sies meemaken of willen scha ken. (Van onze correspondent) HULST De brandweer van Hulst is het afgelopen weekeinde vier keer in het geweer moeten komen. Drie maal ging het om bos- en grasbranden, waarvan een in Clinge, die vlug geblust wa ren. Een keer zag het er ernsti ger uit. toen brand uitbrak in de keuken van café-snackbar Napoleon te Hulst. Deze bar staat namelijk in, een dicht in elkaar gebouwd zakencom- plex, waardoor overslaan van de vlammen zeer goed moge lijk was. Dank zij snel ingrij pen kon de Hulsterse brand weer een ramp voorkomen. Nu is alleen de keuken van de bar geheel uitgebrand. De brand is waarschijnlijk ont staan door oververhitte fri- tuurpotten. (Van een onzer verslaggevers) HULST - Het ontbreken van goed grensoverschrijdend open baar vervoer belemmert volgens 't arrondissement St.-Ni- klaas van de Belgische Volksunie de integratie tussen Bel gië en Zeeuwsch-Vlaanderen. Dit is een van de voornaam ste conclusies uit een rapport van deze politieke groepering waarin aandacht wordt besteed aan de verbindingen met Zeeuwsch-Vlaanderen. De Vólksunie heeft daar geen goed woord voor over en merkt onder meer op, dat hierin al leen verbetering gebracht kan worden als weer zo snel moge lijk de spoorlijn Sint Niklaas Zeeuwsch-Vlaanderen in ge bruik wordt genomen. He; spoor ligt er nog wel, maar sinds 1951 heeft er geen reizi gers- en goederenvervoer meer langs plaatsgehad. Volgens de Volksunie is het opnieuw in be drijf stellen van deze lijn het enige redelijke alternatief voor de auto. „Met de bus blijft de zelfde verbinding nog altijd mini maal", aldus het rapport, waar in verschillende suggesties wor den gedaan voor verbetering van de bestaande situatie. Zo wil de Volksunie de verbinding Terneuzen-Sint Niklaas verbe teren door de ZVTM te bewe gen tezamen met een Belgische busonderneming meer bussen op dit traject te laten rijden. De buslijn Axel-Koewacht zou doorgetrokken moeten worden naar Stekene en de verschillen de dienstregelingen zouden be ter op elkaar afgestemd moeten worden, zodat de Belgen in Hulst aansluiting hebben op (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Hoewel het volgens deskundigen de voor keur verdient bermen langs rijkswegen, kanalen en havens slechts twee keer per jaar te maaien, moet dat dit jaar in de dienstkring Sas van Gent vier keer gebeuren. Dat staat in de voorwaarden „voor het onderhouden van grasgewas, beplantingen, waterleidingen, sloten, greppels, bermen en belopen van de rijkswegen, kanalen en havens", welk kar wei morgen in Middelburg wordt aanbesteed. Het Tweede-Kamerlid J. C. Terlouw (D'66) heeft er schriftelijke vragen over ge steld aan de ministers van Verkeer en Waterstaat, Land bouw en Visserij en Volksge zondheid en Milieuhygiëne. Hij wil niet alleen weten waarom de bermen vier in plaats van twee keer gemaaid moeten worden, maar ook of het onkruidvrij houden van bermen en belopen geen ver arming betekent van de vege tatie, reden waarom het naai de mendpg van de beer Ter- liouw ongewenst is de hele op pervlakte te bespuiten. Zijns inziens zou het voldoende zijn alleen daar te spuiten waar het verkeer dat eist. Uit de vragen van de heer Terlouw blijkt, dat onkruid de landschappelijke waarde kan verhogen. Hij vraagt daarom wat de noodzaak is van twee maal spuiten. Zijns inziens wordt in de voorwaarden van het aan te besteden onder- houdskarwei onvoldoende re kening gehouden met de nieu we inzichten inzake bermon- derhoud. Hij vraagt de minis ters daarom te bevorderen dat deze inzichten, die" al worden toegepast in onder andere Noord-Brabant, ook in andere provincies meer ingang zullen vinden. bussen naar en van Terneuzen en Perkpolder. Naai- de mening van de Volks unie moet ook de frequentie worden opgevoerd. De politieke partij heeft berekend, dat eer. reis van Hulst naar Sint Niklaa: op dit moment een halve dag vergt en derhalve geen alterna tief voor eigen vervoer kan zijn Tussen Zeeuwsch-Vlaanderen en Sint Niklaas hebben per dag slech.ts zes ritten plaats en de laatste bus Sint Niklaas-Huls! rijdt 's middags om vijf uur. Dat er toch wel een grote be hoefte bestaat aan redelij k grensoverschrijdend openbaar vea-voer meent de Volksunie te kunnen afleiden uit de grote stroom automobilisten, die we kelijks met hun wagen over de grens trekken. (Van onze correspondent) GOES „Ook al willen wij het feit dat de prijsbeslissingen in Brussel nog voor 1 april tot stand zijn gekomen, zeer posi tief waarderen moeten wij constateren dat deze besluiten met name voor de akkerbouw teleurstellend zijn", aldus de reactie van het dagelijks be stuur van CBTB West-Neder land op de vorige week vrij dag vastgestelde EEG-land- bouwprijzen. Gezien de enorme politieke druk vanuit Frankrijk en Ita- lië was er reeds een grote vrees dat de gerechtvaardigde wensen van de georganiseerde landbouw voor de akkerbouw niet zouden worden vervuld. Velen vreesden zelfs dat er mog minder uit zou komen dan nu is gebeurd. Toch ban dit de teleurstelling niet weg nemen want duidelijk was aange toond dat voor de akkerbouw een verhoging van 7% noodza kelijk was, terwijl de prijs verhoging nu slechts 4 tot 5% bedraagt. De verhoging van de melk prijs met 8% noemt het CBTB-bestuur bevredigend; het komt ongeveer overeen met datgene wat men in Ne derland als minimaal wense lijk achtte. Aangezien het D.B. van de CBTB West-Nederland tijdens haar vergadering nog niet be schikte over de letterlijke tekst van het bereikte akkoord over de struotuurvoorstellen, was zij nog niet in de gele genheid hierover een definitief standpunt in te nemen. (Van een onzer verslaggevers) HULST GS hebben hun goedkeuring' onthouden aam de plannen van de gemeente Hulst voor de aanleg van een nieuwe tertiaire weg bezuiden de stad. de verbreding van de Malpertuuslaan en de verbete ring van de Van Maelstede- weg. De reden daarvan.is het ontbreken van financierings middelen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De vissersvereniging „Draagt Elkanders Las ten (DEL) waarin de vissers van Vlissingen en Arnemuidcn zijn verenigd, heeft gisteren een protesttelegram aan het provinciaal bestuur van Zeeland gezonden. Ook de Zeeuwse statenfracties en het departement van Land bouw enVisserij ontvingen dergelijke telegrammen. De vissers van Vlissingen en Amemuiden maken er ernstig bezwaar tegen dat Breskens voorlopig bij G.S. de beste papieren bezit om te worden aangewezen als Zeeuwse visserijhaven na 1978. Zaterdag hebben de vissers onder leiding van hun voorzit ter, M. Siereveld, over het stu dierapport van de commissie- Visserijhavens en het daarbij gevoegde beleidsvoorstel van G.S. in Zeeland gesproken. „De overheid blijkt van de situatie van de visserij in de Walcherse vissersplaatsen niets te hebben begrepen", zegt de heer Siereveld, „en zij poogt met papieren beslissingen iets te bereiken dat beslist niet in de hoofden en harten van de Vlissingse en Arnemuidense vissers leeft". De vissersvloten van Vlissin gen en Amemuiden zijn in de afgelopen jaren in sterker tempo dan in Breskens is ge beurd gemoderniseerd, en tech nisch is er voor deze schepen geen enkel beletsel om in na volging van de vissersvloot van Urk, Wieringen en andere vis sersplaatsen, him vangsten in de thuishavens aan te voeren. De recente totstandkoming van een nieuwe vismijn in Vlis singen noemde de heer Siere veld een krachtig argument ten gunste van concentratie als de ze nodig mocht zijn) in Vlissin gen. Voor de vissers uit Midden- Zeeland wordt het bovendien nadelig en gevaarlijk geacht, (Van vers). een onzer verslagge- HANSWEERT Een regen bui in 1968 druppelt nu, anno 1971, nog na in de gemeente Reimerswaal. Tijdens een enorme stortbui op 6 augustus 1968 zijn winkel en bijbeho rend woonhuis van de heer E.M.M. Fassaert, aan de Korte Geer te Hansweert, ondergelo pen. Het slachtoffer stelde de gemeente voor de daaruit voortvloeiende schade aan sprakelijk: volgens zijn vorde ring een bedrag van 3.813.21. De heer Fassaert heeft daar toe in tweede instantie aan de gemeente op 2 juli 1971 een dagvaardiging laten uitbrengen De gemeente is tegen wetteïij ke aansprakelijkheid verze kerd maar de verzekeraar wenste in deze kwestie, na ingewonnen ambtsberichten en rechtskundig advies, tot het voeren van verweer over te gaan. Daarvoor is evenwel weer, ingevolge artikel 77 van de gemeentewet, een besluit van de gemeenteraad nodig. Uit de verzekeringsvoorwaarden vloeit voort dat de gemeente verplicht is, in een onderha vig geval als deze kwestie, wanneer zij van de verzeke ringsfaciliteiten gebruik wil maken, een dergelijk besluit te nemen. Burgemeester en wethouders van de gemeente Reimerswaal stellen dan ook voor dat de gemeenteraad vanavond be sluit tot het voeren van een juridische procedure tegen de heer Fassaert. (Van vers). een onzer verslagge- GOES „Volgens de laat ste gepubliceerde plannen wil Goes pas een kinderboerderij over 5 a 6 jaar. Mocht udat te lang vinden, dan is er mis schien nog een kans om het er op kortere termijn door te krijgen". „Laat burgemeester en wet houders weten dat u het niét eens bent met de verdwijning van de kinderboerderij. Wendt u schriftelijk of telefonisch tot b. en w. van Goes. Dat u allen vindt dat er door de gemeente te weinig wordt gedaan voor de kinderen in hun vrije tijd". Aldus een nieuwe en naar het zich laat aanzien laatste stap van de Goese ponykamp en kinderboerderij-houder A. Burgs: een huis- aan huis- schrijven met een verzoek om aan zijn „zaak" adhesie te be tuigen. Zoals bekend zijn de ge meente Goes en de heer Burgs nu al zes jaar met elkaar aan het harrewarren over de plaats van de activiteiten van de heer Burgs en heeft deze vorig jaar de Hollandse Hoe ve in het voor recreatiege bied bestemde terrein ten noorden van Goes „gekraakt" (volgens hemzelf echter mét toestemming van de onlangs afgetreden wethouder Dr. Px-ins). Na diverse wapenfeiten we derzijds, klopte de heer Burgs enige tijd geleden ten leste bij de gemeente aan voor een of ficiële aanstelling als gemeen teambtenaar. Toen dat niet lukte," besloot de heer Burgs op financiële gronden te stop pen. een en ander deelt hij in het drukwerkje mee. Kennelijk is ook de verkoop niet naar zijn zin. In de brief gewaagt hij van een „instantie in Holland die al diverse ke ren om alle stukken van deze ingewikkelde zaak gevraagd had om het langs gerechtelij ke weg uit te zoeken. Ik had er tot nog toe geen gehoor aan gegeven, omdat ik steeds een lichtpuntje zag, maar nu zijn ze ingestuurd". En de oproep aan de Goese ouders moet kennelijk ook heer Burgs (volgens zijn mede delingen) al gedeeltelijk ver kochte dierenstapel verdwijnt.' dat zij indien Breskens Zeeuwse visserijhaven wordt met lege schepen de Wester- scheldemonding zullen moeten kruisen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Tijdens de algemene - ledenvergadering van de afdeling Zeeuwsch- Vlaanderen van de Koninklij ke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw- en Plantkun de, die morgenavond in Ter- neuzen wordt gehouden, treedt de heer Maas als bestuurslid af wegens vertrek naar el ders. In zijn plaats stelt het be stuur de heer De Vaan kandi daat. De heer Bramdsma, die periodiek aftreedt, is herkies baar. Tijdens deze bijeenkomst houdt de bioloog, de heer G. Sponselee uit Hulst, een inlei ding met kleurendia's over de „Geschiedenis en botanische aspecten van het verdixmken land van Saeftinghe". De le den kunnen zich dezelfde avond laten inschrijven voor een excursie naar dit gebied op zaterdag 13 mei a.s. (Van onze sportredactie) OOSTBURG Het echtpaar Risseeuw - Akkenhout heeft met ruim verschil het club kampioenschap van de Oost- burgse bridgeclub gewonnen. Na acht ronden hebben zij eeu voorsprong opgebouwd van ruim veertig procent op het echtpaar Rosenkranz. De einduitslag: 1 de heer en mevrouw Risseeuw - Akken- bout 462.42 procent, 2 de heer en mevrouw Rosenkranz 422.19; 3 Ouweneel - Verstrae- ten 418.04; 4 Van Beest Schijve 411.73; 5 Hofman - Bode 397.16; 6 Van Veen - Verstraeten 393.99; 7 mevrouw Brevet - Van Heijfte 388.16; 8 Kareis - Belderok 377.59; 9 Castelijn - van dei- Plas 355.75, degradatie; 10 de Vlie ger - Bos, drie keer niet aan wezig, degradatie. Ie klas: 1 Risseeuw - Ris seeuw 488.90 en promotie, 2 Van Gi-uijningen - Holtslag 429.12 en promotie, 3 me vrouw Drenth en mevrouw Ouweneel 423.18; 4 mevrouw Verstraeten - van der Linden 423.06; 5 Neva - de Snoo 420.50; 6 Brevet - van Hee 392.69; 7 mejuffi'ouw Ver straeten - Drenth 383,76 8 mevrouw Kareis - mevrouw Rosseel 381.78; 9 de heer en mevrouw Klerks 359.96; 10 Hofmann - Bode 359.57, degra datie; 11 de heer en mevrouw Faas 358.02 degx-adatie. 2e klasse: 1 mevrouw Ris seeuw en mevrouw de Dreu 461.08, promotie 2 de heer en mevrouw de Vuyst 445.90, promotie; 3 Pieters - Dieleman 437.54; 4 mevrouw Visser en mevrouw Luteyn 436.99; 5 me vrouw Christiaansen en me vrouw Masclee 420.79 6 me vrouw Arkenbout - Huisman 396.55; 7 mevrouw Pietex-s en mevrouw Dieleman 382.13; 8 mevrouw Jansen van Roozen- daal en mevx-ouw Legrand 220.98. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De expedi- teur-bosverzorger, de heer M. Jansen, en de voorman-trans portwerker, de heer J. de Fouw zijn maandag door hun werk geefster de N.V. „De Hoop" te Terneuzen op bijzonder harte lijke wijze gehuldigd wegens hun zilveren dienstjublieum. Met echtgenotes en kinderen wei-den beide jubilarissen dooi de raad van bestuur, directie en verdere genodigden ontvan gen.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 3