CRUYFF VAN DE BANK GEHAALD Planckaert snelste in Gold Race Ajax ineens weer op dreef „Cup"-kaarten lii voorverkoop Wereldtijd van I Anke Rijnders Damens eerste grote succes KNAU-VOORZITTER GAAT STOPPEN De uitslag Hockey- dames winnen TRADITIE BLIJFT... „Trappers kampioen Toto 38 Toto 37: geen melding. Toto 38:1 met 13 X 1 XI X 1 X IX IX X 1 IX X IX IX X Sport VRIJE ZEEUW MEERSSEN Joop Zoete melk heeft in de zevende Am- stel Gold Race zijn andere, nieuwe „gezicht" laten zien. Joop Zoetemelk vroeger vaak verweten een afwachter te zijn trad op in de rol van aanvaller. Met Wim Schepers bepaalde hij voor een belangrijk deel de allure van de Gold Race door de Limburgse heuvels. Dit tweetal noch Jan Janssen, die een gedurfde solo-aanval in een ongelukkige val gesmoord zag, kreeg echter in Meerssen de kroon van de winnaar. Die on derscheiding werd uitgereikt aan de 23-jarige Belg Walter Planckaert, de sterkste sprin ter uit het kopgroepje van vier (De Geest, Zoetemelk en Via- nen waren de anderen) dat op de Raarberg in Meerssen streed om de vetste prijzen. Met deze eerste grote over winning van Walter Planckaert werd een traditie van Belgi sche successen voortgezet, want in de drie voorgaande jaren was de eerste prijs voor Rey- broeck, Pintens en Verbeek. (Zie voor verslag de 5 sport pagina.) MEERSSEN' De complete uitslag van de Gold Race:-1 Wal ter Planckaert (Bel) 6.17.39, 2 Willy de Geest (Bel) z.it., 3 Joop Zoetemelk z.t., 4 Gerard Vianen op 14 sec., 5 Willy Planckaert (Bel) z.t., 6 André Dierickx (Bel) z.t., 7 Frans Verbeeck (Bel) z.t., 8 Gerben Karstens z.t., 9 Rik van Linden (Bel) z.t., 10 Willy Teirlinok (Bel) z.t., 11 Jos v. d. Vleuten z.t., 12 Jan Janssen z.t., 13 Ward Janssens (Bel) z.t., 14 Daniel van Rijckeghem (Bel) z.t., 15 Herman Deijsens (Bel) z.t., 16 Wim Sohepers op 24 sec., 17 De Koninig z.t., 18 Pintens (Bel) z.t., 19 Bracke (Bel) z.t., 20 Koeken z.t., 21 Prinsen op 33 sec., 22 Bodart (Bel) op 45 sec., 23 Reyniers (Bel) z.t., 24 Jolly (GB) op 4.33, 25 Jainibroers z.t., 26 Van der Slagmolen (Bel) op 9.18, 27 Wolfshdhl (WDld) op 11.16, 28 De Meyer (Bel) z.t., 29 Brussing op 11.54. Walter Planckaert had in Meerssen zoveel afstand genomen van zijn concurrenten in de kopgroep, dat hij tijd genoeg overhield voor het gebaar van de triomf. AMSTERDAM Om te kun nen herstellen van een knie blessure, mocht Johan Cruyff zondag rust houden van trainer Kovacs maar van die goede bedoeling is weinig terecht ge komen. Ajax sukkelde in de plaatse lijke derby tegen DWS zo lang durig. dat de coach ten einde raad zijn grootste troef toch maar inzette. Precies een half uur voor het einde haalde Ko vacs Dick van Dijk uit het elf tal, stuurde Johan Cruyff het gras op en niet zonder resul- 'taat. Vanaf het moment dat Cruyff zijn vaste plaats innam, veranderde Ajax. Het speelde geïnspireerder en de stimulans die de komst van Cruyff duide lijk was resulteerde in doelpun ten, waar het tot dat moment niet van gekomen was. Ajax won met 20. Overigens bleek het inzetten van Cruyff een nogal riskante zaak, want de DWS'ers bestormden hem nog al eens met al te grove acties. Blessures hield Cruyff er (en dat viel gezien de omstandig heden alles mee) niet aan over. Een pittig duel tussen Ajax DWS. Deze dans om de op de foto overigens onzichtbare bal, gaat tussen Hulshojf, Husers en Kamminga. AMSTERDAM (ANP) Ajax heeft voor de thuiswedstrijd te gen Benfica in de halve finales van de Europacup moeten af wijken van de normale gang van zaken wat de verkoop van O Anke Rijnders: record de 200 meter vrije slag. EINDHOVEN De Amers- foortse zwemster Anke Rijn ders heeft Hansje Bunschoten slechts een half uur in het be zit gelaten van het Nederlands record op de 200 meter vrije slag. De aankondiging dat Hansje Bunschoten diezelfde middag in Amersfoort Ankes record met drietiende van een seconde ver beterd had, gaf de Amersfoort- se, die in Eindhoven zwom, een geweldige stimulans. Ze won haar race in 2 min 5.9 sec, meer dan 2 sec onder Hansjes toptijd en slechts 0.1 sec verwijderd van het wereldrecord van de Australische Shane Gould. In Eindhoven werd nog een Nederlands record verbeterd. Frangois van Kruisdijk stelde zijn eigen toptijd op de 200 m wisselslag aanzienlijk scherper: van 2.13.7 naar 2.12.6. Met deze tijd is hij 0.6 sec binnen de Olympische limiet gekomen, die hij over twee weken bij de winterkampioenschappen in Den Haag dient te realiseren. 5? DEN HAAG Een indrukwekkende solo gedurende de laatste vijftien kilometer van de ronde van Zuid-Holland heeft de 21-jarige Ton Damen uit Ulvenhout zijn eerste klassieke zege opgeleverd. Met een winst van maar liefst 41 seconden op de hoofdmaoht, waarin Louis Westrus de beste sprinter was, ging hij na een slijtageslag op de Haagse Steenwijklaan over de finish. Damen was een uitstekend winnaar want hij was in het begin van deze koers tot tweemaal toe door valpartijen achtergeraakt, maar steeds weer teruggekomen. (Zie voor verslag de 5e sportpagina.) Ton Damen uit Ulvenhout die de ronde van Zuid- Holland Won en daarmee zijn eerste grote zege haalde. TILBURG Tilburg Trap pers heeft voor het tweede jaar in successie de nationale ijs- hockeytitel veroverd. De Til- burgse ploeg werd door zijn zeventiende overwinning ach ter elkaar onbereikbaar voor Smoke Eeaters, dat in Tilburg met 194 werd verslagen. De 3200 toeschouwers zagen de eindstand via de periodieke scores 60, 73 en 61 ont staan. Het kampioenschap van Til- burgs eerste team onderstreept een uitzonderlijk goed jaar van de vereniging. Dinsdag al was Tilburg Trappers in het be zit gekomen van de coupe na tional, het tweede team werd kampioen van de tweede divi sie, de b-jeugd heeft de natio nale titel al in handen en de c- en d-jeugd zullen naar alle waarschijnlijkheid volgende week volgen. DEN HAAG Voor sport- toto 37 deze week met het Europa Cup-programma moesten gisteren nog 2 wed strijden worden afgewerkt: PECDe Graafschap en Hel mond SportDe Volewijckers. Beide thuisclubs verloren, zo dat de laatste 2 kruisjes in het tweede vak moeten staan. Vol ledigheidshalve nog even de complete volgorde van toto 37. Die is: 3—1—2—1—3—3—1—3 —1—2—3—2—2 Zondagavond was nog geen melding van een inzender ont vangen, die in aanmerking kwam voor de eerste prijs van sporttoto 37. Voor sporttoto 38 is één mel ding binnen. De cijfers van sporttoto 38 zijn: aantal deel nemers: 590.778, bruto inleg 1.352.707. Prijzenbedrag 572.195; de 1ste, 2e, 3e prijs en de premie bedraagt 143.048 gulden. Een weinig gekend beeld en daarom de moeite van kennisneming waard: Johan Cruyff op het reserve-bankje (tussen Gerrie Mühren en trainer Stefan Kovacs). Cruyff belandde op die voor hem ongewone plaats om te kunnen herstellen van een knie-bles sure. Die „rust" was overigens betrekkelijk kaarten betreft. Normaal kon den die door houders van voor- rangsbewijzen schriftelijk wor den aangevraagd. Maar de korte tijd, die ligt tussen de lo ting en de eerste wedstrijd, hebben het Ajax-bestuur er toe genoopt weer tot vroegere ge woonten terug te keren en geen schriftelijke aanvragen af te werken. Vanaf woensdag zul len de voorverkopers in Am sterdam en omgeving zo ruim van kaarten worden- voorzien, dat zij aan de aanvraag kunnen voldoen. AMSTERDAM (ANP) In een, vooral na de rust, zeer aantrekkelijk en snel gespeeld duel heeft de Nederlandse da mes b-ploeg in het VVagener- stadion te Amstelveen een krappe, maar verdiende 2—1 overwinning behaald op de En gelse b-ploeg. Voor rust kreeg Nederland weinig kansen van de Engelse ploeg, waarin maar liefst zes meisjes war-en opgesteld dde met de Engelse a-selectie had den meegespeeld tijdens de we reldkampioenschappen in Auck land. Onmiddellijk na de her vatting verhoogde Nederland 't tempo aanzienlijk en de Engel se verdediging wankelde. Het Nederlandse overwicht werd in de vijfde minuut uitgedrukt toe Catrien Hilbrands doeltref fend een strafcorner afrondde (1-0). Engeland stelde hier zes mi nuten later een schitterend doelpunt van Anne Withwortli tegenover. Tanja Oosterhoutstelde, we derom uit een strafcorner, de zege voor Nederland veilig (2—lj. VitesseUtrecht TelstarF'oord VolendamMW Den BoschEagles TwenteNEC Den HaagPSV SpartaNAC ExcelsiorGronin. Fort. VI.Heerenv. X EindhovenRoda Fort. SCWagen. DFCAZ '67 HVCHaarlem DUITSE LOTTO De winnende getallen in de Duitse lotto zijn: 17 22 26 32 34 43. Reservegetal: 30. Olympianummer 0836. DEN HAAG Frans Jutte is zijn laatste jaar als voorzit ter van de atletiekbond (KNAU) ingegaan. Nadat hij dit weekeinde in zijn functie herkozen was, maakte Jutte zijn afscheidsbedoelingen bekend. „Dit", aldus de heer Jutte, „wordt mijn laatste jaar als voorzitter. Ik hoop dat we voor die tijd ons 30.000ste lid kunnen inschrijven". Wanneer dat zo is, zal de KNAU precies eens zoveel leden hebben als toen Jutte in 1963 de leiding kreeg. De vergadering verliep erg rustig. Het probleem Mieke Sterk was immers opgelost. Tijdens de vergaderingen van december en januari was dat niet het geval. Els van Noorduyn kreeg tijdens de KNAU-jaarverga dering de onderscheiding voor de beste dames-prestaties in het afgelopen seizoen. Voorzitter Jutte overhandigde de trofee.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 9