In memoriam Wim Borm Toerclub krijgt veel trimmers op fiets BILJARTERS UITGEFEEST Financiering peuterzaal nog niet rond AFSCHEID OP VERSIERDE LOCOMOTIEF VERKIEZING JEUGDRAAD AARDENBURG ONDANKS MINDER GOED WEER W. Borm aan hartaanval overleden stad streek OOSTBURG HEEFT ,PUB' Éénrichtingsverkeer in Noordstraat te Vlissingen Stadliuisf eesten kosten 42.000.- Krabbendijke Woonhuis in vlammen op In overleg zeehavens „MILIEUFACTOR SPEELT TE WEINIG MEE" Terneuzen OPHAALACTIE SPEELGOED IN BRESKENS Nieuwe vorm van theater in Zuidland Goes Burgerlijke stand Koewacht Machinist met pensioen 4 Maandag 27 maart 1972 2 (Van onze correspondent) AARDENBURG Op het Aardenburgse gemeentehuis kwamen 25 vertegenwoordi gers van plaatselijke jeugd- en sportverenigingen bijeen om zes leden te kiezen voor de door de raad van Aardenburg ingestelde commissie van ad vies en bijstand jeugdbeleid. In totaal waren 23 kandidaten aangemeld. Nadat burgemeester M.G.M. van Berckel, die met zijn bei de wethouders aanwezig wa ren, nog eens duidelijk het doel en de werkwijze van de commissie had uiteengeyet werd tot stemming overge gaan. Gekozen werden: me vrouw C. Kempe Van iStrien en de heren J. van Iwaarden, P. van Sprundel, J. Koert, J. Houg en D. van Her- mon. Tot voorzitter werd be noemd wethouder A.J. van der Bliek, secretaris is de heer W.A.S. Dierick, commissies ter gemeentesecretarie. De commissie wordt donder dagavond om 8 uur geïn stalleerd op het gemeentehuis. Tot de werkzaamheden be hoort het adviseren van b. en w. met betrekking tot alle as pecten van het jeugdbeleid, waarmee gemeentelijke be moeienis bestaat. Ook zullen adviezen worden uitgebracht over het jeugdbe leid met betrekking tot accom modatie en subsidiëring. De grote drukte bij de start. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG In Oostburg bestaat sedert vrijdagavond ge legenheid een pub binnen te schieten voor een verfrissing. De heer en mevrouw F. Qua- dekker opende namelijk in het benedengedeelte van hun hotel een onvervalste Engelse pub. De met een bolhoed getooide eigenaar van deze nieuwe uit gaansgelegenheid in Oostburg kon tijdens de gehouden re ceptie vele handen schudden en gelukwensen in. ontvangst nemen. Gelukkig is de pub niet helemaal Engels, want ook op zondag zal een koele dronk te verkrijgen zijn. (Van een onzer verslaggevei's) VLISSINGEN In de Noordstraat te Vlissingen geldt vanaf heden een volledig eenrichtingsverkeer. Ook fiet sers en bromfietsers die tot voor kort nog vanuit de Coosje Buskenstraat linksaf de Noordstraat in mochten rijden dienen voor de richting bin nenstad thans van de Spui straat gebruik te maken. Het toenemende aantal auto's, dat, komende vanaf de parkeer plaatsen aan de Spuistraat, van de Noordstraat gebruik ging maken, is aanleiding ge weest tot het nemen van de verscherpte verkeersmaatrege len. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De kosten van de feestelijkheden ter ge legenheid van de opening van het nieuwe stadhuis van Ter- neuzen worden op totaal 42.104,- geraamd. De kosten zijn als volgt verdeeld: huur technische geluidsapparatuur f 4000,- receptie en consumpties in verband met de officiële opening door de minister van binnenlandse zaken f 39.000, ontvangst gehele gemeenteper- soneel f 2600,- dag verzorgd door het comité de Vliegende Hollander f 3000,- inbreng verenigingen en instellingen 8000,- uitnodigingen en bloem- stukjes f 1500,- onvoorzien 5000,- aanschaf gouden pen ningen de Vliegende Hollander 2500,- aanschaf nieuw ser vies f 2000,- bouwkundige en andere voorzieningen 604, meerkosten verlichting stad huis (plaatsan van schijnwer pars) 90)0,-. (Van onze correspondent) HULST Nu het lente is geworden beginnen weer de trimtochten van de toerclub Zeeuwsch-Vlaanderen afdeling Hulst. Ondanks het minder goede weer bestond gistermor gen voor de eerste prestatietocht van het nieuwe seizoen grote belangstelling. Er kwamen niet minder dan 64 spor tieve wielrijders aan de start bij garage Van de Voorde op de Steensedijk, die een imposante wielerkaravan vormden. Deze prestatieloop was in twee gedeelten gesplitst van 35 km en 30 km, waaraan respectievelijk 64 en 45 trim mers deelnamen. De rit is zon der ongelukken verlopen, vooral dank, zij de prima be geleiding van de twee ploeg leiders Pierre de Letter en Etienne Cerpentier uit Koe wacht. Zij werden speciaal door het bestuur aangesteld. „Vorig jaar kwam het wel eens voor dat de trimtocht in een wedstrijd voor hardrijders ontaardde en dat heeft ons en kele leden gekost", aldus pen ningmeester J. van de Voor de". Met de aanstelling van de beide ploegleiders is daar nu een eind aan gekomen en is het een echte trimtocht gewor den". De toerclub Zeeuwsch- Vlaanderen afdeling Hulst be gon vorig jaar maart met vier man, maar is thans uitgegroeid tot een afdeling met 100 leden. Heel de zomer wordt elke zondagmorgen een tocht verre den die steeds om half tien vertrekt vanaf garage Van de Voorde, Normaal wordt gere den over een afstand van 50 a (Van onze correspondent) KRABBENDIJKE Voor de tweede maal het afgelopen weekeinde werd Krabbendijke gisteravond opgeschrikt door een felle uitslaande brand. Het bfetrof ditmaal het woonhuis van de heer Van der Ent. di recteur van de conservenfa- briek de Herba. De vermoedelijke oorzaak van de brand is te zoeken in de verwarmingsketel van de centrale verwarming. Over de brand- en waterschade viel gisteravond nog weinig con creets mee te delen maar vast staat dat ze aanzienlijk zijn. 60 kilometer. Het pax'cours loopt door geheel Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen en voert de deelnemers over de mooiste binnenwegen die in deze streek te vinden zijn. Behalve de gewone trimtochten staan voor dit seizoen ook prestatieritten en oriëntatierit- ten o p het programma. Op Tweede Paasdag vertrekt om half tien de tweede trim tocht. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het Tweede Kamerlid mr. Imkamp van D'66 heeft minister Drees van Verkeeer en Waterstaat ge vraagd, Waarom de milieufac tor in de commissie Zeehaven- overleg niet of nauwelijks een rol speelt. Kan de bewinds man meedelen - zo vraagt hij - om welke redenen de direc teur-generaal voor Milieuhy giëne van het Ministerie van Volksgezondheid en Milieuhy giëne in de commissie Zeeha- venoverleg slechts de status heeft van permanent adviseur en geen lid van de commissie is? Hij vraagt de heer Drees, of het juist is dat naast de rijks overheid, havenbeheerders en bedrijfsleven, waaruit de le den van de commissie worden benoemd, ook een plaats moet worden ingeruimd voor instel lingen, die op de bres staan voor landschaps-, natuur- en milieubehoud. Vindt de minis ter niet, dat de commissie nu te eenzijdig, finaniieel, econo misch en verkeerstechnisch is samengesteld? Hij vraagt mi nister Drees daar wat aan te doen. Vliegtuigshow De Eerste Zeeuwsch-Vlaamse Aeroclub zal op 12 mei ter gelegënheid van de feestelijke opening van het Terneuzense stadhuis haar vliegmaterieel ten toon sprei den. Na een rit door de stad met vier gedemonteerde zweeftoestellen zulen deze „kioten" op een terrein bij het stadhuis weer in elkaar wor den gezet. Met deze demon stratie wil de EZAC belang stelling wekken voor de vlieg- cursussen die deze vereniging op het vliegveld bij Hoek or ganiseert. Het John F. Kennedy Athe neum in Dongen is vrijdaga vond wel op een zeer dramati sche wijze geschokt en op de bezinning gedrukt van de zin van zijn eigen en ieders be staan: terwijl ouders, leerlin gen en familieleden in de aula van de school naar de opvoe ring zatén te kijken van een blijspel werd de conrector, Wim Borm, getroffen door een hartaanval. Spelers en toe schouwers moesten verslagen naar huis gaan en hij overleed korte tijd later in het zieken huis in Oosterhout. Nog slechts even tevoren had hij de aanwezigen toogesproken, verheugd als hij was dat er op school deze gemeenschapsbin- dende activiteit ontplooid werd en de belangstelling van zoveel mensen trok. Hierin lag zijn kijk besloten op de taak van de school: jonge mensen een zo breed mogelijke vorming meegeven in een geïntregeerde persoon lijkheid zonder overaccentue ring van de betekenis van vakkennis. Hij vond het be angstigend hoe zijn eigen vak, die wiskunde, op steeds meer terreinen doordringt als so ciale wetenschappen, geschie denis en taalkunde en stond zelf, als groot vakman, in voortdurende bewondering en eerbied voor het mysterie. Herhaaldelijk was dit het steeds weer opduikende thema in onze gesprekken, ook met schoolbestuurders en ouder vereniging: hoe kan de school ertoe bijdragen de leerlingen te leren graven naar de diepe re zin van hun bestaan: hoe leert de jonge mens zijn God en medemensen ontmoeten. Voor hem was het verzoek van de bisschoppen, het gods dienstonderwijs niet de dupe te laten worden van de inge krompen lessentabel, overbo dig: toen we aan de procedure van vaststelling daarvan be gonnen. was één ding onaan tastbaar voor hem: de afspra ken ovehr de catechese. Zijn diep geloof maakte deze nobe le mens: de man die geen aspiraties kende die eenvou dig diende met al de gaven die hij bezat. Hij heeft niet naar het conrectoraat gesollici teerd, maar toen hij er voor was gevraagd en het had aanvaard, heeft hij het als een roeping vervuld. Hij bezat de gave zijn hart te kunnen to nen, zonder de pijn van het te moeten blootleggen. Dat maak te, dat hij voor iedereen toe gankelijk was en de genegen heid verwierf van allen: hij was een trait d'union waar een ander een accent grave kon zijn; hij relativeerde en polariseerde nooit. Trouw aan een eens gegeven woord was onwankelbaar, maar een ge vormde mening altijd voor verbetering vatbaar. Hij ver trouwde op een eigen bestem ming in het mysterieuze plan van de schepping en putte daaruit de kracht voor een eenvoudig maar wijdstralend leven. Hij was in zijn leven een voorbeeldig antwoord op de zin van ons bestaan en tevens op de vraag naar de doelstelling van de school, n.l. mensen helpen vormen die le ven als Wim Borm. DR. A.P.J. BROUWERS, RECTOR (Van een onzer verslaggevers) DONGEN De heer W. Borm, conrector van het John F. Kennedy-atheneum in Don gen, is vrij dagavond aan een hartaanval overleden De heer Borm is 48 jaar geworden. De hartaanval kwam tijdens een toneelavond in de aula van de school. De heer Borm werd in Bier vliet geboren. In de vijftiger jaren was hij leraar wiskunde aan het Norbertuslyceum in Roosendaal. Hij gaf bovendien enkele uren wiskunde aan het Gertrudislyceum in dezelfde plaats. In 1960 werd de heer Borm benoemd tot onderdirecteur en leraar wiskunde aan de vroe gere katholieke hbs in Don gen. Later werd hij conrector van het John F. Kennedy- atheneum. De heer Borm was lid van de commissie voor modernise ring van het leerplan wiskun de. Het wiskunde-experiment, dat deze commissie ontwikkel de, werd op het John, F. Ken nedy-atheneum ingevoerd. Met dit experiment is al drie jaar eindexamen gedaan. De heer Borm heeft een cursus moderne wiskunde ge geven voor mavo-leraren uit Brabant en Zeeland. Buiten schooltijd spande de heer Borm zich vaak in voor het jeugdwerk. Morgen zal de bigrafenis plaatsvinden. De overledene zal vanuit de school na-ar de St. Jozefkerk worden ge bracht. Daar zal een requiem mis worden opgedragen waar na familie, leraren en leerlin gen hem naar zijn laatste rust plaats zullen vergezellen. De Hulster biljartclub De Kroon is voorlopig uitgejeest. Met een receptie zaterdagavond in hotel Van Oosterom en de prijsuitreiking van het neder- laagtoernooi, kwam een einde aan de festiviteiten. Voorzitter J. Taelman die o.a. voorzitter Jo de Koek van het district Zeeuwsch-Vlaanderen had mo gen begroeten, had het druk met prijzen uitreiken. Hier zorgt hij ervoordat de grote wissètbeker bij de juiste man terecht komt. (Van onze correspondent) BRESKENS De werk groep Peuterspeelzaal Bres kens mag terugzien op een geslaagde speelgoed-ophaalac tie. Deze actie werd zaterdag j.l. in de kern gehouden onder de bevolking ten behoeve van de medio augustus a.s. te be ginnen Peuterspeelzaal. Voor de actie, die tevoren aan de bevolking was afgekondigd, stelde een groot gedeelte van de Bvess'aanse bevolkne niet neer in gebruik zijnd kinder speelgoed af als driewielers. een compleet poppenhuis met alle attributen, poppen, blok kendozen, looppaardjes, stoel tjes en ander nog zeer goed bruikbaar speelgoed. Het materiaal werd huis-' aan-huis opgehaald dank zij de hulp van enige particulie- ren en pastoor Giellet die zijn geluidswagen mei omroepin stallatie beschikbaar stelde. Een tiental kinaeren van ae meisjesclub Breskens en leden van de werkgroep hielpen een handje. ,.De actie is overigens hier mee niet beëindigd", aldus de heer De Lijsor, penningmees ter van de werkgroep. „Voor de inrichting van een peuter speelzaal is veel nodig, wij zijn zeer blij met de resulta ten van zaterdag jl. doch in dien er nog particulieren zijn met materiaal, dat in de weg staat of speelgoedzaken met winkeldochters dan zullen wij dat graag ophalen". De even eens deze maand lopende do nateursactie loopt bevredi gend. „Geld is ondanks de te verwachten subsidies altijd het grote probleem", aldus de penningmeester, die daaraan nog kon toevoegen, dat het tenslotte gaat om de peuters van 2 tot 4 jaar. „Wij zouden als werkgroep Peuterspeelzaal Breskens graag financieel on afhankelijk blijven. Stelt u zich eens voor. dat er in Bres kens een aantal bedrijven zou zijn, dat een actie wil voeren onder het personeel, b.v. een pakje sigaretten voor een peu ter. wat is n-ou f 1,75 op een geheel weekloon voor de op vang van dat kleine grut. Als dan de directie van zo'n be drijf dat bedrag eens zou ver dubbelen, tja, dat zou natuur lijk helemaal mooi zijn", aldus de penningmeester, die zich duidelijk zorgen maakt over de financiering van het peuter- opvangcentrum. ASSENEDE. Galerie Marg. de Boevé, Hoogstraat 4, expositie Paul Damsté reliëfs en grafiek (t.m. 8 april). BERGEN OP ZOOM. Luxor, 20 uur: Nog meer dollars voor Mac Gregor 14 jr. Roxy, 20 uur: Quo Vadis 14 jr. Museum Markiezenhof, Steenbergsestrat. 6. geopend van ma. t.m. vfrijd. van 10 12 uur en van 1417 uur, zat. zond. en feestdagen 1417 uur. Stadhuis, Markt expositie van G. Kemperman t.m. 31 maart) Ma. t.m. vrijdag van 9- 12.30 uur en van 13.3017.30 uur. Gem. Museum Markiezen hof, expositne „Met u naar A- frika" (t.m.) 3 april). Dagelijks van 1417 uur en vrijdags van 1921 uur. Galerie De Trap Op, Z.Z. Haven 21a, ex positie tekeningen van Johan van Vessem en Gerard Ver- kerke, alsmede werkstukken van de pottenbakker Jan Gos- ker (t.m. 30 aDril). GOES. Grand, 20 uur: De bende van Ma. Grimson 18 jr. Museum v. Z.- en N.-Beve- land, expositie tekeningen en schilderijen van Liesbeth Binkhorst en Piet Bulthuis, (t.m. 30 maart) Ma. t.m. vrijd. van 1012 uur en 13.30—17 uur. Zat. en zond. van 1417 uur. HULST. Bioscoopgebouw, 20 uur Blue Movie 18 jr. MIDDELBURG. City, 20 uur: Bond Calla- ghan, operatie Schoppenaas 14 jr. ROTTERDAM. Piccolo Theater, 20.15 uur: Rotterdams Danscentrum o.l.v. Ineke Sluiter. St. Laurenskerk, 20.15 uur: Orgelconcert door Johann T. Lemckert. m.m.v. de Laurens Cantorii. TERNEUZEN. Luxor. 20 uur: Blue Movie 18 jr. VLISSINGEN. Alhambra, 20 uur: Intimitei ten 18 jr. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Woensda gavond 29 maart wordt in het Zuidlandtheater te Terneuzen de combinatie van cabaret en musical „namens Jacques Brei" ten tonele gebracht door htet gezelschap Liselore Gerrit sen, Henk van Ulsen en de Amerikanen George Ball en Amanda Bruce. Het sohouwburgminnende publiek van Zeeuwsch-Vlaan deren krijgt dan in Terneuzen met een nieuwe vorm van the ater te maken, een vorm van expressie, die overigens in New York al vijf jaar lang veel publiek trekt. De twee Amerikanen, die aan de Nederlandse produktie meewerkten, namelijk George Ball en Amanda Bruce, heb ben ook meegespeeld in de Amerikaanse produktie. Meer dan de helft van de 25 songs wordt in het Nederlands ge bracht. De Amerikanen zingen in hun eigen taal overbekende songs, die voor het Nederland se publiek zodoende begrijpe lijk zijn. Het begeleidende combo staat onder leiding van Jan Huydts (piano). Henk Langendaal heeft de algehele muzikale leiding. Voor de re gie zorgt Moni Yakim, die ook de produktie in New York re gisseerde. ANTWERPEN. Kon. Ned. Schouwburg, 20 uur: „Het Gesticht" van An- dersson en Bratt door het Ne derlands Toneel Gent. Zaal „Koningin Elisabeth" 20.15 uur: Ballet Felix Blaska uit Parijs, in het kader van het Festival van Vlaanderen. Int. Cult. Centrum, Mier 50 expositie honderd gravures van Picasso (t.m. 30 april) El ke dag van 10—18 uur. GENT. Kon. Ned. Schouwburg, 20 uur: „Harlekijn, kies je mees ter", van Arturo Corso naar Carlo Goldoni. Geboren: Wiebe Willem, zv J Wijga en A Gijssel te 's- Heer Arendskerke, Oscar zv HE Schilperoort en JFD Da Ponte te Yerseke, Johannes Wilhelmus Jacobus zv B van den Dries en CA Vermue te Goes, Daniel Petrus Bastiaan, zv B. van den Dries en CA Vermue te Goes, Baan ca dv H de Jong en E van Liere te Goes, Jan Jacobus zv JP Wil- derom en JAM Zuijdwegt te Wemeldinge, Inge Marielle, dv AJ van den Broecke en A van den Dikkenberg te Goes, Mi chel zv GA de Dreu en JA Fokke te Kapelle, Jacobus Adriaan zv J Zuidweg en MJ de Jonge te Kapelle, Stepha nie Elisabeth dv TJ van Weele en GE Galenkamp te Kloetin- ge, Inge dv WG Lips en TPAM van Heel te Goes, Ani ta Adriana dv AM Jasperse en AL Verlinde te Coiijnsplaat, Eric Alexander zv WM Slab- bekoorn en LH Buschgens te Goes, Gerard Johannes Jozias zv J de Koeijer en K Wisse te Yerseke, Ondertrouwd: Van Stee, MJ 25 jr te Kapelle en Herrebout PA 27 jr te Kloetinge, Raike AHM 22 jr te Middelburg en De Mul NK 22 jr te Goes. Gehuwd: Van 't Westeinde LJ 21 jr te 's-Heerenhoek en Koes SP 19 jr te Goes, Boone, Abraham 23 jr te Borssele en Harinck CM 19 jr te Goes, Sonke A 53 jr te Kloetinge en Meeuwse MJ 43 jr te Kloetin ge. Goossens RCR 22 jr te Terneuzen en De Baar PEM 20 jr te Lewedorp, Bielok MJ 26 jr te Vlissingen en Barent- sen WM 20 jr te Goes. Overleden: De Rijke, Adria- nus Marinus 35 jr te Zonne- maire echtg v CP Kort, Van der Bliek, Willem Adriaan 66 jr te Wolphaartsdijk, ongeh, Jansen Hendrik 66 jr te Krab bendijke, ongeh, Koole Jacoba 85 jr te Wemeldinge, wed v A Vleugel, Burgerhoff, Adriaan Johannes 84 jr te Wissenkerke wedn'v HW Plasse, Van Dam me, Lena Maria, 76 jr te Kats enchtg v JS Versprille, De Waal, Johanna 81 jr te Drie wegen echtg v W. Nijsse, Paauwe, Gerard 84 jr te Yerseke, wedn. van M. H. van Loo, Baljé, Johanna, 79 jr te Goes wed v A Hoebeke. H. Communie In een ver gadering met belanghebbende ouders is besloten de eerste communie dit jaar te houden op zondag 4 juni. Bejaardenschieting Aan de bejaardenschieting die bij J. de Guchteneire werd gehou den namen 58 schutters deel. De uitslag was als volgt. Hoogvogel: J. Ferket, Koe- wchf; le zijvogel: E. M. Bou- wens, Zuiddorpe; 2e zijvogel: J. Ferket, Koewacht; le extra- prijs: Art. de Bl' -k, Zuiddor pe; 2e extra prijs Jos Coone, Koewacht. Meeste kleine vo gels: A. Verdunnen, Klooster- zande. De volgende schieting voor bejaarden vindt plaats dinsdag 4 april. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Na ruim 43 jr. bij „het spoor" werkzaam te zijn geweest heeft de machi nist bij de Nederlandse Spoor wegen, de heer D. de Cooker uit Terneuzen, j.l. zaterdag af scheid genomen, wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd. Officieel verlaat de heer De Cooker de dienst per 1 april a.s. Op zaterdag j.l. had hij nog dienst tussen Terneuzen- Dow Chemical en Sas van Gent. Zijn kinderen en colle ga's hadden ervoor gezorgd dat de locomotief waarop de heer De Cooker feestelijk was versierd. Het laatste traject van die dag, Sas van Gent - Terneuzen legde hij af in ge zelschap van zijn vrouw, die met bemiddeling van de groepschef voor Zeeuwsch- Vlaanderen van de NS, de heer M. de Jong, in Sas van Gent op de machine kon stap pen. Bij aankomst te Terneu zen werd in het stationskan toor voor de nieuw-gepensio- neerde, zijn familie en colle ga's een intieme afscheidsre ceptie gehouden. Daar werd de heer De Cooker die op 15 november 1928 bij „Mechelen- Temeuzen" in dienst trad en in 1948 mee overging naar de NS toegesproken door de heer De Jong, die hem afschilderde als een ijverig, trouw en zeer toegewijd personeelslid en be scheiden maar goed collega. De personeelsvereniging bood hem tenslotte een geschenk onder couvert aan.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2