Sas koopt grond voor begraaf plaats vracht- klaagt over en tankauto's Kleuters krijgen meer ruimte „Mijn inzending was niet zo best" ZO RAAD AKKOORD GAAT AFSCHEID VAN G. MEERT Heropening soos Tiffani Voordracht Uitslagen van directeur sociale dienst Terneuzen Nieuwe directeur technische school in Axel i stad streék Westdorpe Breskens T erneuzenaren zwemmen goed Goes Biggekerke Raadsvoorstel: Documentatie centrum voor Basisschool in Nieuw-Namen Oostburg Laatste huwelijk in oude raadhuis BAKKERSKAMPIOEN UIT TERNEUZEN concours in Sluiskil Zaterdag 25 maart 1972 5 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Tijdens de vergadering van het contact orgaan van Zaamslag met bur gemeester en wethouders zijn veel bezwaren geuit tegen het parkeren van zware vrachtau to's en tankwagens met gevaar lijke stoffen in verschillende straten van het dorp. De voorzitter, de heer P. de Leeuw, vertolkte het ongenoe gen en de ongerustheid van de bevolking over dit verschijnsel. Wethouder A. Ramondt zei dat het gemeentebestuur veel be grip heeft voor deze klachten, (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN. Met het oog op de huidige wachtlijsten voor de toelating van kleuters op de drie scholen aan de Handellaan achten B. en W. het noodzake lijk om elke school (een open bare, een katholieke en christe lijke kleuterschool) voorlopig uit te breiden van drie tot vier lokalen. De drie nieuwe lokalen zijn van het type noodlokaal dat reeds aan de Handellaan staat, zij het dat er enige verbeterin gen zijn aangebracht. De ge meente streeft er naar het eer ste van de drie nieuwe lokalen over drie weken in gebruik ta nemen. De stichting katholiek school bestuur Terneuzen heeft het gemeentebestuur verzocht het besluit tot stichting van een 3- klassige kleuterschool in het plan Serlippenspolder te wijzi gen in die zin dat een 2-klassi- ge kleuterschool wordt ge bouwd. B. en W. stellen de raad voor dit verzoek in te willigen. De vereniging christelijke kleuterschool Terneuzen wil in plaats van een 2-klassige kleu terschool in de Serlippenspol der een 1-klassige school in de Katspolder stichten. Ook dit verzoek wordt met gunstig ad vies aan de raad voorgelegd. Een en ander is gewenst omdat in de Serlippenspolder minder woningen worden gebouwd dan oorspronkelijk de bedoeling was. De stichting katholiek school bestuur is eveneens van plan een 1-klassige kleuterschool in de Katspolder te bouwen. Ook zal in de Katspolder een open bare kleuterschool bestaande uit één klas worden gesticht. Opera Voor de liefheb bers van opera en operette is er op 31 maart de gelegenheid om door toedoen van de stich ting sociaal cultureel werk de opvoering van „Die Zigeuner baron" te Gent bij te wonen. Men kan zich voor deelname opgeven bij E. Audenaert, Sin gel 15 of bij de sociaal cultu reel werker G. de Maaijer. Concordia Voor personen van 16 jaar en ouder bestaat vanaf volgende week woens dag de mogelijkheid om in Concordia aan sport te doen. Men kan volleybal, korfbal en tafeltennis beoefenen. Aan vang 19.30 uur. Inlichtingen bij de heer G. de Maayer, Concordia, Westdorpe. Wegverbetering Nadat eerst de Koninginnestraat en een dee], van de Bernhard- straat zijn verbeterd is nu een begin gemaakt met de verbe tering van de Bernhardstraat vanaf het bejaardencentrum tot aan de Clausstraat. Het verkeer wordt omgeleid via de Singel en de Parallelweg van de Bernhardstraat. Hengelsport De hengel sportvereniging ,.De Zeekrab" heeft de eerste onderlinge wed strijd van het seizoen gehou den. De vangst was goed en er werd door 91 leden aan deze wedstrijd deelgenomen. Na af loop reikte voorzitter L. Rie- mens de prijzen uit. De uitslag was: 1 Joh. Seynesael 1230 punten, 2. A. Seynesael 1126 3. L. Riemens 1105, 4. E Blaakman 1105, 5. J. Minnaert 931, 6. J. Brugge 904, 7. A. de Rooze 752, 8. J. Dobbelaer 749, 9. J. Scherbeijn 725, 10. P Riemens 710. maar dat er juridisch weinig aan te doen is. De gemeente heeft hierin geen taak. In feite behoren deze zware voertuigen op het eigen bedrijfsterrein te staan. Verscheidene bedrijven zijn door de gemeente op dit hin derlijk parkeren gewezen, maar zonder resultaat. De wethouder verzocht het contactorgaan in voorkomende gevallen de naam en het adres van de „boosdoe ner" aan de gemeente door te geven. De heer Ramondt verwachtte een grote verbetering wanneer de voorgeschreven route voor vrachtwagens met gevaarlijke stoffen klaar zal zijn. Dan zal het parkeerprobleem voor dit soort voertuigen in de bebouw de kom grotendeels opgelost zijn. Wethouder Barbé van onder wijs vroeg de bijzondere scho len voortaan deel te nemen aan de schoolsportdag in Ter neuzen en niet meer zoals tot dusver het geval is die te Axel Andere vragen van het contact orgaan betroffen de uitbreiding van de woningbouw in Zaam slag, de speelgelegenheden, de onderwijsnota, woningbouw in Spui, de behoefte aan een te lefooncel en lozing van afval bij Zaamslagveer. (Van onze correspondent) TERNEUZEN. Een groot aantal ouders en relaties, waar onder het kerkbestuur van de Sint-Willibrordusparochie in Terneuzen, heeft vrijdagmiddag afscheid genomen van het hoofd van de Sint-Willibrordusschool aan de Begoniastraat. De heer G. Meert die per 1 april als directeur van de Ter- neuzense rooms katholieke ma vo in functie treedt. De heer Meert, die 12% jaar hoofd van de Willibrordusschool was, kreeg een groot aantal geschen ken en bloemen van de onder wijzers, leerlingen en ouder commissie. De heer P. Everaart voerde het woord namens de leerkrach ten. Pastoor J. Segers, namens het kerkbestuur en dé heer E. de Groene sprak namens de oudercommissie. Ook voor de leerlingen was het een gezel lige feestdag met een ballon wedstrijd en een voorstelling door een goochelaar. TERNEUZEN Alle 31 candidaten die op 18 maart deelnamen aan de examens voor zwemdiploma's te Ter neuzen, zijn geslaagd. Het a-diploma werd behaald door 20 candidaten en elf can didaten slaagden voor het b- diploma. Klaverjaswedstrijden Op 29 maart organiseert de sport vereniging Robur in café Baarends aan de Voorstad weer een Paasklaverjascon- cours. Er worden per speler drie partijen gespeeld. De wedstrijden beginnen om 20.00 Wijkgebouw dicht Het wijkgebouw van de wijkvere- niging Goes-Zuid aan de Ap pelstraat wordt met ingang van deze week tijdelijk geslo ten. De reden hiervan is dat er herstelwerkzaamheden aan het gebouw moeten worden uitgevoerd, waaronder het ge heel vernieuwen van de vloer. De wijkvereniging is hierdoor genoodzaakt tijdelijk alle bin- nenaétiviteiten voor onbepaal de tijd te staken. Hoe lang dit zal zijn, hangt af van de hulp die door de leden bij deze werkzaamheden zal worden geboden, Brand De brand die don derdag de schuur van P.J.M. totaal in de as legde, is ont staan doordat de inhoud van een omgevallen flesje benzine in aanraking kwam met een brandende sigaret. In de schuur was men bezig de' be kleding van een auto te reini gen. De brandweer die spoedig ter plaatse was, kon nog ver hinderen dat de woning in vlammen opging. De totale schade wordt geraamd op 50.000 gulden. WEST-DUITSLAND heeft 2 jonge Oostduitse vluchtelingen naar de DDR teruggestuurd. De twee hadden de „discipline" in de DDR willen ontvluchten. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT B. en w. van Sas van Gent stellen de gemeenteraad, die donderdag 30 maart bijeenkomt, voor, gron den in het bestemmingsplan Schapersweg aan te kopen ten be hoeve van de aanleg van een nieuwe begraafplaats en de uit breiding van de sportvelden. Verwacht wordt dat binnenkort met meer grondeigenaren overeenstemming zal worden bereikt over de aan- en verkoop van gronden. B. en w. stellen de raad voorts voor het presentiegeld voor een raadsvergadering te verhogen van 30 tot 40 gul den en voor een commissie vergadering van 15 tot 20 gul den. Op de raadsagenda staat verder de vaststelling van een gemeenschappelijke regeling afvalwaterleiding kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen. De raad zal zich ook moeten uitspreken over de vaststelling van verordeningen betreffende krotontruiming en doorstro ming. De huur van de te ver laten woning mag in het ver volg niet meer bedragen dan f 160 per maand, terwijl de huur van de nieuw te betrek ken woning 50 procent hoger moet zijn, maar niet meer mag bedragen dan f 325 per maand. Gaat men van een grote woning naar een kleinere, dan kan men de doorstromingsver goeding ook krijgen, ongeacht de huurprijs van het huis, mits de nieuw te betrekken woning twee kamers minder bevat dan de te verlaten woning. Geheel nieuw is de bepaling dat er geen tegmoetkoming wordt verstrekt als men zon der de geldelijke steun -uit de gemeentekas toch zou zijn verhuisd. B. en w. stellen voor tot hoofdl'eidster resp. leidster in vaste dienst aan de openbare kleuterschool te benoemen mej. Van Amstel en mevrouw Van Haaren-Halie. (Van een onzer verslaggevers) HULST In zijn vergade ring van woensdag 29 maart krijgt de raad van de gemeen te Hulst weer diverse onder- wijsvoorstellten te behandelen. Hieronder is een aanvraag van kerkbestuur van Nieuw-Na men om medewerking bij het aanschaffen van een documen tatiecentrum voor de plaatste- lijke lagere school. In de toelichting schrijft het Hulster College dat zo'n docu mentatiecentrum in het alge meen als een normaal leer- en hulpmiddel beschouwd wordt, dat hoort bij de uitrusting van een school. Het vraagt de raad dan ook gunstig op het ver zoek te beschikken. „Het kleuterparadijs" en .,de veulentjes zitten verlegen om ontwikkelingsmateriaal voor de oudste kleuters. Dit materiaal is bestemd om een betere overgang mogelijk te maken van kleuterschool naar lagere school. De Theresiaschool in Clinge moet worden aangeslo ten op het telefoonnet. Ge vraagd wordt hiervoor een krediet van f 275. De lagere school voor chris telijk volksonderwijs in Hulst vraagd een vergoeding voor de huur van een lokaal in de lagere agrarische school. Aan de christelijke school zijn slechts twee klassen aanwezig. In de Hoofdenkamer wordt on derwijs gegeven aan een ge> combineerde 3e en 4e klas. In afwachting van de bouw van een derde lokaal zal een lo kaal van de agrarische school gehuurd worden. De huur be draagt 3000 gulden per jaar. Windmakersrit Zondag houdt de regionale autoclub W.Z.A. de eerste windmakers- rit. De eerste deelnamer start om twee uur uit Oostburg. De prijzen worden na afloop uit gereikt in de „Vier Emmers" zodra de rekenkamer de uit slagen gereed heeft. Omdat de ze rit meetelt voor het club- kampioenschap van de W.ZA, zal er zowel in de A- als in de B-klasse worden gestart. Op deze eerste rit is het nieuwe KNMV-reglement van toepas' sing. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Vanmiddag om vier uur opent de heer P.J. Huijbrecht, de voorzitter van de centrale stichting voor soci aal kultureel werk in de ge meente Terneuzen, het nieuwe onderkomen van de jongeren- sociëteit Tiffani in de hal van de voormalige hbs aan de markt. Nadat het vorige onderdak van Tiffani in de oude molen aan de markt wegens bouw valligheid gesloten moest wor den hebben vier vrijwilligers, Jan Agten, Tonny, Mink, Ad de Hoon en Frank Wieland vele uren van hun vrije tijd besteed om de hal van de oude hbs tot een eigentijdse soos voor oudere jeugd te her scheppen. Na de officiële ope ning volgt een korte receptie voor genodigden. Om zeven uur begint een discoavond te houden door ra dio Veronioa met medewer king van de disc-jockey Lex Harding. De leiding van Tiffa ny verwacht dat tijdens de weekeinden ongeveer 400 jon geren de sociëteit zullen be zoeken. Het gebruik van de oude hbs ruimte is een noodoplos sing. De centrale stichting heeft plannen voor het betrek ken van een gebouw in de binnenstad waarin alle activi teiten van de stichting onder gebracht kunnen worden. Daar bij denkt men ondermeer aan de voormalige marechaussee kazerne aan de Nienwstraat. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Het bestuur van de vereniging Christelijk Nij verheidsonderwijs in de ge meente Axel en omstreken heeft tot opvolger van de hui dige schooldirecteur M. 't Gil de benoemd de heer G. D. Zegers uit Axel. De heer 't Gilde gaat per 1 maart volgend jaar met pensi oen. De heer Zegers is thans adjunct-directeur aan de Tech nische School in Axel. In de vacature van adjunct-directeur die per I maart 1973 ontstaat is voorzien door de benoeming van de heer J. Paardekooper, die thans als Ieraar aan de school verbonden is. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Vrijdag middag is voor het laatst in het oude gemeentehuis van Terneuzen een huwelijk vol trokken. Het laatste echtpaar bestond uit de heer G. Schuit uit Alblasserdaim en mejuffrouw M.J. van de Berg uit Terneuzen. Woensdag zul len de heer L. Scheele uit Rilland Bath en mejuffrouw B.N. v. d. Wege uit Zderikzee als eersten in het nieuwe stad huis getrouwd worden. Raadsvergadering Op donderdag 30 maart komt de gemeenteraad van Terneuzen om half acht voor de eerste maal in het nieuwe stadhuis in openbare vergadering bijeen voor de behandeling van 51 agendapunten. TERNEUZEN Dfe 17- jarige Chris Loonstijn, der de klasleerling van de tech nische school in Terneuzen, afdeling brood- en banket bakkerij, heeft met 86 van de 87 te behalen punten beslag gelegd op het jeugd kampioenschap van Zuid- Nederland voor leerlingen brood- en banketbakkers. Met zijn puntbroodjes scoorde Chris hfet maximum aantal punten van 57 ver wijl zijn Goudse moppen slechts 1 punt minder kre gen dan de 30 die er te behalen waren. In oktober dingt Chris Loonstijn. die in Stroodorpe bij Sluiskil woont, mee naar het in Wageningen te houden nationale kampi oenschap. Hij is niet zo tevreden over zijn bekroonde inzen ding. „Die puntbroodjes gingen wel, maar die Goud se moppen konden beter. Ik had dan ook helemaal niet verwacht dat ik als num mer één zou eindigen". Chris Loonstijn wilde eerst elektromonteur worden, maar hij stapte al gauw over naar de bakkersoplei ding. „Als bakker heb je afwisselend werk. Het is een goed vak al moet je dan wel eens hard werken. Vooral in de banketbakke rij kan je je goed uitleven omdat er zoveel soorten ge bak zijn". Een van de moeilijkste dingen vindt Chris het op maken van brood. „Dat is er.g secuur werken. Je moet er veel routine voor heb ben". Als Chris Loonstijn niet naar school hoeft is hij vaak in de bakkerij van de firma Kavelaars aan de Noordstraat in Terneuzen te vinden, waar hij zijn bakkerstalent op de smaak volste taarten en gebakjes kan beproeven. Voor hem staat het dan ook als een paal boven water wat hij na zijn lts-opleiding gaat worden: een eerste klas banketbakker. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN. De heer O Jacobs te Ritthem, thans ad junct-directeur van de gemeen telijke sociale dienst te Vlissin- gen, is door B. en W. van Ter neuzen als eerste geplaatst op de voordracht tot benoeming van een nieuwe directeur van de gemeentelijke sociale dienst. Dit ter vervulling van de vaca ture die is ontstaan door de be noeming van de heer J. Sten- vert tot lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland. De heer Ja cobs is 45 jaar. Als tweede op de voordracht staat de heer H. H. J. A. M. Vankan te Nieuwenhagen. Hij is chef van de afdeling algeme ne zaken van de gemeente Nieu wenhagen. De heer Vankan is 33 jaar. (Van onze correspondent) SLUISKIL Tijdens het muziekconcours, gehouden op de St. Antoniusscliool te Sluis kil werd in klasse a winnaar Frank de Rijk, in klasse b was dat Peter van Kouteren en m klasse c Frans de Waal. De verdere uitslag in klasse a, waarin kinderen uitkwa men, die een half jaar les hebben gekregen, was: 2 Jani- ne van de Vloed, 3 Caroline Ras. In klasse b musiceerden de leerlingen, die twee tot drie jaar muziekles hebben. Hier was de verdere uitslag: 2 Mar jan Vermoet, 3 Ronald Bree- poel. De deelnemers in klasse C zijn meestal al van school af en volgen al langer de muziek lessen. De moeilijkheidsgraad voor hen lag dan ook hoger dan voor de deelnemers in de andere klassen. De verdere uitslag in klasse c was: 2 Paul van Kouteren, 3 Christian de Caluwé. medische diensten HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg, dok ter G. de Bruijckere, Brou werijstraat 18 te Oostburg, tel. 01170-2323. Axel, Dokter Kok, tel. 01155- 555. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke, dokter Lievens te IJ- zendijke, tel. 01176-266. Borsele en Nieuwdorp c.a., De praktijk van dokter Gelder blom wordt waargenomen door dokter Kiviet, tel. 01105-203, Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande, dokter Bom te Cadzand, tel. 01179-366. Clinge, Koewacht en St.-Jan- steen, dokter Brabers te Clinge, tel. 01140-2361. Driewegen, Hoedekenskerke, 's-Heerenhoek en Ovezande, De praktijk van J. Geldof, H. Zwartelé en S. Wöstmann wordt tot maandagochtend 8 uur waargenomen door dok ter J. Kole, Kerkstraat 38 te Hoedekenskerke, tel. 01193- 262. Goes, dokter W. Griep, Fr. den Hollanderlaan 29 tel. 6405. Heinkenszand, 's-Heer Arends- kerke en Wolphaartsdijk, dokter H. van Maanen te Heinkenszand, tel. 01106- 1234. Hulst, dokter W. Eysink, tel. 2060. Middelburg, dr. J. Pel, Rou- aansekaai 11, tel. 2585 (za terdag) en Mw. J. Pel-Mel- link, idem (zondag). Reimërswaal, dokter P. Pol derman te Yerseke, tel. 01131-1300 en dokter C. Donker te Krabbendijke, tel. 01134-1544. Sas van Gent, dokter M. Die- rick, Graaf Jansdijk A.185 te Westdorpe, tel. 1255. Terneuzen, dokter H. van Herk, Bellamystraat 117, tel. 4000. Vlissingen, dokter S. Wartena, tel. 3933 (tot zaterdag 24 uur) en dokter D. Bom, tel. 2233 (van zaterdag 24 uur tot zondag 24 uur). Breskens en Groede, dokter Van de Maar te Breskens, tel. 01172-1466. Kloosterzande, dokter J. Ter Burg, tel. 01148-377 (tot maandagmorgen 8 uur). Zaamslag, dokter W. Fraan- je. Sluiskil, Philippine en Hoek, dokter H. Hofstee, Juliana- straat 10 te Hoek, tel. 01154- 345. TANDARTSEN O.Z.Vlaanderen, tandarts G. Vermeulen, Herengracht 13 te Terneuzen, tel. 01150- 2004 (zaterdag van 10-10.30 uur en van 18-18.30 uur, zondag van 12-12.30 uur). W.Z.Vlaanderen, tandarts A. van Goor te Oostburg, tel. 01170-2077 (zaterdag en zondag van 12-12.30 uur). Walcheren, tandarts G. v. Wiggen p.a. Julianalaan 4. Tijdens de dienst tel. 01184- 2778 (zaterdag van 9-10 uur, zondag van 11-12 uur). Z. en N. Beveland, tandarts J. ten Haaf, Beatrixlaan 38 te Goes, tel. 01100-5716 (zater dag en zondag van 9-10 uur). DIERENARTSEN Axel en Zaamslag, dokter J. de Haas te Zaamslag, tel. 01153-366. N. en Z. Beveland, dokter M. Gaakeer te Ovezande, tel. 01195-283. W.Z.Vlaanderen, dokter J. v.d. Vijver te Oostburg, tel. 01170-2103. WIJKVERPLEGING Aardenburg, Cadzand, Oost burg en Sluis Zr. Lensen te Aardenburg, tel. 01177- 367. Biervliet, Breskens, Groede, Hoofdplaat, Schoondijke, en IJzendijke, zr. Burger te Schoondijke, tel. 01173- 367. Goes, zr. Rosina, tel. 6158. Groot Axel, zr. M. Geensen, Bachstraat 61 te Axel, tel. 01155-2145. Ellewoutsdijk, e.o., zr. J. Bo- lier, Elenbaasstraat 2 te 's- Heer Arendskerke, tel. 01106-1303. Hulst en Hontenisse, zr. C. Verver, tel. 01148-220. Sas van Gent, zr. Van Dorse- laer, Beneluxstruat 128, tel. 01158-1916. Terneuzen, zr. L. Claeyssens, Jac. van Lennepstraat 85, tel. 2706, b.g.g. 01158-1781. Hoek, Philippine en Sluiskil, zr. Eustella, Jacob Hobein- straat 2 te Philippine, tel. 01159-306, b.g.g. 01157- 451. APOTHEKEN Goes, Goese apotheek, tel. 7104. Middelburg: Apotheek L. v. d. Boogert, Korte Delft 12, tel. 2789. Terneuzen, apotheek Hamann, tel. 2060. Vlissingen, apotheek J. Tan- Meyer, Scheldestraat 26, tel. 2025. (ADVERTENTIE) Even een bestelwagen huren bij Betam

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2