Portugese pers kraakt Feyenoord „AJAX WAS DE BESTE" DAMESCOMPETITIE IN KNVB-VERBAND Toestelturnen in Vlissingen Zeeuwse Honk geen promotie Kaas uit't vuistje protesteert tegen quiz op tv Gedrukte stemming in het vliegtuig Bosveld blijft bij Sparta Brox: we moeten opnieuw beginnen PROTEST TEGEN HAPPEL De slanke snack SANOSTOL José Ibar moet titel verdedigen SANOSTOL sport Van Beusekom in kwartfinales SPORTTOTO 37 De grote grap vanShoestring is.datjezeook zónder olie of vet kunt bak ken. Zomaar in de oven of onderde grill en hup, daar heb je 'n stel slanke snack jes voor bij 'n biertje of zoiets. Probeer 'ns wat anders in plaats van aardappelen Shoestring is héérlijk bij 't eten! Zó klaar en ze blijven langer knapperig. Toernooi van Schelde Internationaal Van 't Westeinde tweede in Machelen Vrijdag 24 maart 1972 21 FE YENOORD IS PANIEK Wim van Hanegem: „Het is op dit moment helemaal Eddy Treytel: „Vandaag breekt de hel los." LONDEN (ANP) Joke van Beusekom, de Nederland, se badmintonkampioene, die als gedeelde vijfde was ge plaatst voor de all-England- kampioenschappen in Londen, heeft de kwartfinales bereikt. Zij versloeg de Deense Bente Flindt Soerensen met 113 111. In de kwartfinales zal ze uitkomen tegen de als der de geplaatste Japanse Hiroe Yuni. Deze won met 115 11B van de Ierse Barbara Beckett. Overige uitslagen derde ronde dames enkelspel! Utami Dewi (Ind.) - Irmg. Ger- latzka (W.-Dld.) 11—5 11—8. Lena Koppen (Den.) - Kay Nesbitt (Austr.) 7—11 11—7 11—3. (ADVERTENTIE) Verkoudheid? Lusteloosheid? Slechte eetlust? Slechte groei? Slechte concentratie? Schoolmoeheid? Een hap gezondheid vol vitaminen o.a. A, D3, C, B1, B2. UNICURA N.V.-AMSTERDAM ROTTERDAM „Vandaag breekt de hel in Rotterdam los". Dit zei Feyenoorddoelman Eddy Treytel toen hjj bo ven de Golf van Biscaye nog eens de KLM-machine „Arn hem" rondkeek. De Feyenoordploeg die door Benfica op genadeloze wijze was afgeslacht, was stil op de terugweg. De bestuursleden spraken niet en Ernst Happel had ergens, ver van zijn spelers vandaan, midden in het toestel plaats genomen. Enkele minuten vlak voor de landing in Rotterdam, stapte Happel ineens uit zijn stoel en liep naar voren. Daar com mandeerde hij fel„Vanmid dag niet naar huis, maar on middellijk naar de training". Eddy Treytel had dus al vlug gelijk gekregen. Feyenoord is door de smade lijke 51 nederlaag in Lissa bon duidelijk in paniek ge raakt. Niet alleen de mannen die in Rotterdam verantwoor delijk zijn voor bet tot nu toe fatale aankoopbeleid, ook trai ner Ernst Happel schijnt volle dig de moed verloren te heb ben. „Dit seizoen heeft al veel vuldig bewezen, dat we moei lijk kunnen scoren, maar dat onze verdediging die nog niet zolang geleden tot de werkelijke wereldtop behoorde nu ook zo gemakkelijk van de kook is te brengen, is toch wel een ware verrassing voor me geweest", aldus de Oosten rijker na het echéc van Lissa bon. Met Ernst Happel lijkt ook het totale Feyenoordbestuur ten einde raad. Manager Guus Brox vertolkte hun mening met de woorden: ./We moeten gewoon overnieuw beginnen. Proberen een nieuwe Europese topformatie te creëren". Voor Wim van Hanegem wa ren deze woorden voldoende om te zeggen: „Met een speler als Gerd Müller zijn we beslist nog niet volledig uit de proble men. Er moet er ook een voor Coentje komen. En dan echt een jongen van kaliber. Een speler die Gerd Müller veel vuldig en goed kan lanceren. En dan ga ik nog even voorbij aan enkele andere zwakke plekken in onze ploeg. Het is op dit moment werkelijk mis met de jongens". Feyenoord is dus duidelijk in paniek. De ploeg mist op dit moment niet alleen zelfver trouwen, maar ook persoon lijkheid. Zelfs spelers als Van Hanegem. Israel, Hasil en Jan sen zijn afgezakt tot de cate gorie van spelers die alleen door hun werklust en routine nog iets boven het middelmati ge Europese topvoetbalniveau uitsteken. En daar komt nog eens bij dat trainer Ernst Happel, door zijn bijzonder luchtige levenswan del, ook al lang niet meer het volledige vertrouwen bij ieder een geniet. Feyenoord is ge woon een voetbalploeg gewor den die onder normale omstan digheden moeilijk verliest, maar die in iedere wedstrijd toch wel tot het uiterste moet gaan om winst te kunnen be reiken. „En daarin ligt nu juist het grote krachtsverschil tussen het huidige Ajax en Feyenoord. JACK ARENTSEN (Van een onzer verslaggevers» ROTTERDAM Scheidsrech ter Cliff Thomas, de man die Benfica - Feyenoord leidde, .is des duivels. Toen hij op de hoogte werd gebracht van de opmerkingen van Feyenoord-trainer Ernst Happel. die na afloop van de wedstrijd in Lissabon d* Welshman in het openbaar be tichtte van omkoping, ver. klaarde de anders goedlachse Brit: „Zo'n uitspraak is onge hoord. Het is een ware be schuldiging. Ik zal zowel bij het bestuur van de UEFA als bij de Nederlandse voetbal bond een protest indienen". Niet alleen het door Thomas afgekeurde doelpunt van Lase- roms. waardoor de stand op 32 zou zijn gekomen en Benfica ongetwijfeld in een bijzonder moeilijke positie was gekomen, had Happel tot zijn harde uitspraak gebracht. Dat vulde Theo Laseroms later nog even aan met de woorden „Thomas heeft vanaf het begin tot het eind in ons nadeel ge floten. Het is zoals bijna altiid in deze landen. Of je nu in Spanje, Italië of Portugal komt. ze versieren zo'n man altijd. Je hebt in ieder geval in deze landen nooit een scheids rechter mee". DEN HAAG (ANP.) De cijfers vair sporttoto no 37 (21-3 t.m. 26-3-'72) luiden: aantal deelnemers 357.287, in leg 700.716, prijzenbedrag 296.402, le, 2e, 3e prijs en premie elk 74.100,-. (ADVERTENTIE) t kleine zusje van de gewone friet. een hieuw diepvriesprodukt van CHIPS In 't zakje met da rode ruit (Van onze speciale verslaggever) LISSABON De dagbladen van donderdag in Lissabon wedijverden met elkaar om de overwinning van Benfica op Feyenoord in zo vet mogelijke koppen te bejubelen. Alge meen was men van mening dat dit „nieuwe" Benfica van trainer Jim Hagan de vergelij king met het gouden team uit de jaren 19611963 met glans kan doorstaan. „De manier waarop met na me Nene en Jordao speelden in het laatste kwartier, maakte deze avond tot één van de gedenkwaardigste in de voet balgeschiedenis", was de alge mene teneur van de commen taren. Voor het spel van Feye noord had men niet veel goede woorden over. „A Bola", de grootste sportkrant van Portu gal, vond zelfs dat het klasse- verschil tussen beide ploegen nog niet goed genoeg tot uit drukking was gekomen in de eindstand van 51. „Benfica was zoveel beter dan Feye noord, dat het recht had op een score van 101". De meeste kritiek spuiden de Portugese journalisten op de Rotterdamse defensie, die ondanks keiharde charges werd weggespeeld door dc aanvallers van Benfica. A Bo la: „De vleugelverdedigers van Feyenoord, Van Duiven- bode en Schneider, kwamen veel te veel tempo te kort om Nene en Jordao af te stop pen". Woorden van gelijke strek king gebruikte A Bola met betrekking tot Treytel Israël en Laseroms. „Door hun zwak ke optreden werd Feyenoord overwonnen en verpletterd". De grootste schuldige aan de desastreuze nederlaag van de ex-Europacuphouder vond Au- relio Marcio, columnist van A Bola, echter Ernst Happel. „De trainer van Feyenoord had zijn concept gebaseerd op het geen wat hij gezien had in de wedstrijd van Benfica tegen Fulham enkele weken gele den. Daaruit trok hij volko men verkeerde conclusies. Hij heeft zich laten verleiden tot de gedachte dat Benfica geen opkomende verdediger zou hebben. Dat was er de oorzaak van dat Adolfo in de vijfde minuut verrassend kon opruk ken en Benfica via het hoofd van Nene) zo snel op 10 kon komen". Geheel aan het einde van zijn artikel (op een volgende pagina, tussen ander nieuws) kwam Marcio overigens nog wel even terug op het feit dat Feyenoord erin slaagde de achterstand tot 12 terug te brengen. Marcio gaf toe dat Benfica toen even in moeilijkheden was, maar „Feyenoord was zo dom om toen weer op zijn verdediging te gaan vertrouwen, die toch bewezen had niet in vorm te zijn". Het wonderlijke feit dat Feyenoord ondanks zijn zwak te heel even kansen heeft ge had op het bereiken van de halve finales kreeg veel meer aandacht in de „Diario de No- ticias", de toonaangevende krant in Lissabon. Maar Jorge Montero gebruikte de stand van 12 na 74 minuten als uitgangspunt voor zijn lofzang op Benfica. „In die laatste bange minuten toonde Benfica zich in staat tot een machtige apotheose, die wij ons nog ja ren zullen herinneren". Diaro de Noticias volgde wat de prestaties van Feye noord betreft, niet dezelfde tactiek als A Bola. De (weinige opvallende dingen die de Rot terdammers presteerden, wer den niet weggedrukt naar een onopvallend plaatsje. Zo gaf Montero ruiterlijk toe dat Benfica geluk had gehad. „Bij het (afgekeurde) doelpunt van Laseroms had ik, in tegenstel ling tot de scheidsrechter, geen overtreding geconsta teerd. Was deze treffer toege kend, dan zou het Benfica waarschijnlijk heei wat meer moeite hebben gekost de halve finales te bereiken". Ernst Happel kreeg in A Bola de schuld van Feyenoords nederlaag. Johan Neeskens: Geprezen in „The Times (Van onze speciale vferslaggever) LONDEN Unaniem er kent de Britse sportpers dat de overwinning van Ajax. be haald over de wedstrijden van Amsterdam en Londen samen, verdiend is. „The Guardian" had als kop: „Arsenal duide lijk verslagen door de kampi oenen". Jeff Powell schreef in de „Daily Mail": ,-Ajax reageerde op het doelpunt van Graham als een volwaardig Europees kampioen. De ploeg heeft be wezen een grote rijpheid te bezitten. Het samenspel van de Nederlandse ploeg is wel haast volmaakt. Ajax gaat vol komen terecht over naar de halve finales". Geoffrey Green van „The Times" heeft geen goed woord over voor de wedstrijd op zich, die hij „troosteloos, sme rig en negatief" noemt, maar ook hij moet toegeven dat Ar senal zijn meester heeft ge vonden: „en de werkelijke meesters waren woensdaga vond de vier verdedigers voor doelman Stuy en niet te ver geten de onuitputtelijke Nees kens op het middenveld". Bernard Joy (Evening Stan dard) meent enigszins huile rig: .,Dit was het ongelukkig ste doelpunt in de geschiede nis van Arsenal. Het maakte een wreed einde aan de droom, waarin Arsenal de Eu ropacup voor het eerst naar Londen had moeten brengen". Joy citeert vervolgens George Graham, die de tragische ver gissing maakte: „Ik zag dat Haan naar voren kwam op die verre pass van links. Tegelijk keek ik naar de bal en ik had geen idee of hij die zou kun nen bereiken. Ik voelde dat ik wat moest doen. Ik kopte en toen zag ik met afschuw dat Bos (Wilson) er al uit was gekomen en dat de doelmond wagenwijd openstond. Ik Keb Bob niet horen schreeuwen. Het was verschrikkelijk, want tot dan toe ging alles zo goed. Maar door die bal in eigen doel kregen we een klap en zij (Ajax) juist zelfvertrou wen". MIDDELBURG Ook in dc afdeling Zeeland van de KNVB gaan de damesvoetbal sters nu in een echte competi tie van start. Vorig jaar is in de maanden mei en juni wel hier en daar een proefcompeti- tie(tje) afgewerkt, maar vol gende week worden de eerste wedstrijden gespeeld van de damesvoetbalcompetitie in ze- DEN HAAG (ANP) De Spaanse bokser José Manuel Ibar, beter bekend als Urtain, zal zijn Europese titei in het zwaargewicht op bevel van de Europese unie (EBU) voor 15 mei moeten verdedigen ttegen de Westduitser Juergen Blin. Urtain, die momenteel in Amerika is, kan bij het niet nakomen van deze verplich ting, van zijn titel vervallen worden verklaard. In dat ge val komen er kansen voor de Nederlandse kaïnpioen Budi Lubbers, ongeslagen in 21 profpartijen, voor een titelge vecht tegen Blin. ven groepen, waarin 31 dames- eftallen zijn ondergebracht. Aangezien van de zaterdag geen gebruik kan worden ge maakt als speeldag, op enkele plaatsen zijn de velden om streeks 25 mei al gesloten, ter wijl (/ovendien bijna iedere vereniging wel een andere wens had met betrekking tot een speeldag, is het grote pro bleem geweest het onderbren gen van die clubs in een groep, die in ieder geval op dezelfde avond kunnen spe len. De competitie-indeling ziet er nu als volgt uit: Groep 1: Vlissingen 1, GPC, RCS, Zee land Sport, Noormannen, Groep 2: Arnemuiden, Zeelan- dia, Serooskerke, VCK, Groep 3: Meeuwen, Oostkapelle, Veere, Vlissingen 2, Groep 3: Kloetinge, Hoedekenskerke, Kruiningen, Borssele Groep 5: Rillamdia, GDVV Goes, Yerse- ke, Wolphaartsddjk, SKNWK Ndeuwerkerk. Groep 6: Nieuwdorp, Patrijzen, Kapelle, Bruse Boys, Groep 7: Terneu- zen, Schoondijke, Steen, Clitex Clinge, Neckermann Hulst. Als startdatum geldt voor de klassen met 5 elftallen de week van 27 maart tot en met 1 april. De overige groepen beginnen in de week van 3 tot en met 8 april. De overige groepen beginnen in de week van 3 tot en met 8 april. Het aanvangsuur is aangepast aan de zonsondergang. In groep 1 wordt gespeeld op dinsdagen, met uitzonde ring van de thuiswedstrijden van RCS, welke op maandaga vond in Souburg worden ge speeld. In groep 2 speelt men op woensdagavond. In groep 3 wordt gespeeld op vrijdagen, met uitzondering van de thuis wedstrijden van Vlissingen, welke op donderdagavond worden gespeeld De wedstrij den in groep 4 worden op maandagavond afgewerkt, groep 5 en 7 spelen op woens dagen en groep 6 op vrijdaga vonden. (Van onze gymnastiekmedewerker) BERGEN OP ZOOM Op verzoek van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Ver hond organiseert de gymnas tiekvereniging VTV uit Vlis- singten in de sporthal te Vlis singen op zondag 26 maart a.s. de finales van de Nederlandse kampioenschappen toesteltur nen voor jongens en junioren. In deze kampioenschappen is de Zeeuws Brabantse Turn kring, via dc gebruikelijke se lecties tijdens de kring- fen districtskampioenschappen, ver tegenwoordigd. Bij de junio ren door Jan van de Sande en Henk Schippers, en hij de jon gens door Werner Helmich, al len lid van de gymnastiekver eniging VTV uit Vlissingen. Aan de juniorenwedstrijd welke om 10.30 uur aanvangt, nemen 9 wedstrijdgroepen t.w. KV uit Rotterdam, Lingia uit Wadenoyen. Bato uit Haarlem, DOK uit Delft, SC uit Delfzijl, Odin uit Amstelveen, GV uit Schoonebeek, GV uit Emmen en VTV uit Vlissingen en 7 individuelen deel. Deelname aan de jongens wedstrijd, aanvang 14 uur, 10 wedstrijdgroepen t.w. PSV uit Eindhoven, KDO uit Amster dam. SC uit Delfzijl, TOOS uit Waddinxveen, Vlugheid en Kracht uit Uden, St.-Martinus uit Volendam, GV uit Emmen, Hercules uit Zwolle, GV uit Nijverdal en KV uit Rotter, dam en 4 individuelen. Voor beide wedstrijden is de inzet het ploegen- en het individue le kampioenschap. De wed- strijdonderdelen zijn: ring< vrije oefening, paardvoltige, rek, brug en paardsprong. Wedstrijdleider is de heer A.J.J. Castens uit Waterin gen. (Van onze sportmedewerker) GOES „Schelde, Internati onaal" uit Goes dat behalve aan het zomeravondvoetbal ook met een team defelneemt aan de Bevelandse zaalvoet balcompetitie, organiseert in verband met het 5-jarig be staan een toernooi op zaterdag 8 april. Op het Goese sportpark „Het Schenge" zal van twee velden gebruik kunnen wor den gemaakt. De speeltijd is 2 x 15 minuten en de eerste wedstrijden beginnen om half twee. Behalve de organiseren de vereniging nemen aan dit toernooi deel Uiterton, Vlissin gen; DOW, Terneuzen; Delta Sport, Middelburg; Zeelandia, Zierikzee; Gemeente Werken, Goes; Inter Scaldds, Goes en Keuringsdienst. Goes. (ADVERTENTIE) Verkoudheid? Lusteloosheid? Slechte eetlust? Slechte groei? Slechte concentratie? Schoolmoeheid? gen hap gezondheid vol vitaminen o.a. A, D3,C,B1,B2. UNICURA N.V.-AMSTERDAM (Van onze sportcorrespondent ROTTERDAM De 30-jari ge Sparta-middenvelder Henk (Charley) Bosveld zal dit sei zoen niet als voetballer naar Arnhem terugkeren. Eerder dit seizoen had hij verklaard zijn contract bij Sparta niet te zullen verlengen in verband met zijn te drukke werkzaam heden als trainer van een Arnhemse amatteurclub en zijn zakelijke beslommeringen in zijn sigarenwinkel. Na onderhandelingen met het Sparta-bestuur bij te teke nen heeft Bosveld echter be sloten alsnog voor een jaar bij Sparta te tekenen. Tevens is in het contract de clausule opge nomen dat Sparta het volgend seizoen een optie van een jaar op Bosveld behoudt. Bosveld's contract is het eerste van de 17 bij Sparta aflopende con tracten dat wordt verlengd. (Van onzte sportredactie) GOES De crosser Dick van 't Westeinde uit Borssele reikte in het Belgische Mache len Deinze naar een tweede plaats in een cross voor 500 cc motoren. In het totaalklasse ment over twee manches be zette de Wést-Vlaamse kampi oen Roger d'Hondt de eerste plaats, tweede werd dus Van 't Westende, terwijl de Oost- Vlaamse kampioen Deroover als derde eindigde. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Het Zeeuwse Honk, de Zeeuwsch- Vlaamse honkbalclub, wil zich terugtekken uit de landelijke derde klas. Zoals bekend reik te de vereniging vorig zomer naar de promotie. In de afge lopen maanden waren er nogal wat problemen rond de accom modatie, maar die hebben in feite niets te maken met het besluit dat het bestuur nu in voorbereiding heeft. Maandag avond zullen de leden moeten beslissen wat er zal gaan ge beuren met de plaats in de landelijke competitie. De leden zullen in ieder ge val een voorstel krijgen van het bestuur om de promotie uiteindelijk niet te aanvaar den. De reden daartoe zit dit keer niet in de accommodatie, maar komt voort uit andere zaken. Die zaken zijn: een aantal prominente leden (lees spelers) hebben Terneuzen verlaten, waardoor de kwaliteit van het eerste team ernstig terug is gelopen, ter wijl er in de afgelopen maag den onvoldoende aanvulling is gekomen. Verder speelt het feit dat een groot aantal spe lers van het eerste bij de DOW in continudienst zit, een be langrijke rol. De meeste spe lers van het eerste kunnen slechts twee weekeinden van de vier per maand uitkomen voor het Zeeuwse Honk. Dit vereist een grote selectiegroep die het Zeeuwse Honk echter niet bijeen kan krijgen. Mochten de leden er maandag avond mee akkoord gaan, dan speelt het Zeeuwse Honk ko mend 'seizoen weer in de eer ste klas van het rayon. (ADVERTENTIE) Wij zijn ontevreden. Onze tv-quizzen storten bij elkaar een stróóm van prijzen uit. Maar hoe vaak hebt u een kandidaat zien stralen boven een hele kaas? Genoeg voor een maand kaas uit.'t vuistje? Precies. Beste Mies en Berend en Barend en Joop enz. enz., stuur ons een kaartje en we geven die gouden schijf nog cadeau ook. Sluikreclame? Okee, koop 'm dan zelf. Voor de prijs hoef je 't niet te laten.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 5