KARWEI LASTIG Omloop-winnaar MERCKX' REVANCHE Cees Bal sterke DIE EER GENLIJK TEVEEL' Kovacs vol joede moed naar Londen München rekent op tekort van 686 miljoen BUNSCHOTEN: TWEE RECORDS Hockey- ploeg matig Toto 36 Maarse blijft erbij Ajax is voor do cup-wedstrijd tegen Arsenal „blessure-vrij" weggegaan bij NEC. Feyenoord reist af naar Benfica met een schutters-problcem. Eerste in San Remo ROTTERDAM Feyenoord vertrekt vandaag naar Lissa bon met de in de „generale" tegen FC Utrecht opgedane we tenschap, dat de return tegen Benfica een bijzonder lastig kar wei wordt als het op de aanval aankomt. In de competitiewed strijd van vrijdag faalde de Rotterdamse schutterslinie volkomen. Aanvoerder Rinus Israel die de armoede in de schotvaardigheid accentueerde door tegen Utrecht een penalty te missen zegt op de vooravond van het vertrek dan ook niet ten onrechte: „We zullen op een 0 moeten spelen. Ik zie on ze voorhoede in Lissabon tenminste geen doelpunten maken" Overigens kwam Feyenoords defensie ook niet sterk voor de dag in de wedstrijd van vrijdagavond. Er vielen nogal eens gaten. „Nou ja", zei Rinus Israel, dat kwam natuurlijk ook omdat we met z'n allen in de aanval gingen. En dat zal woensdaga vond zeker niet gebeuren." Optimistisch dan: „ko,men we bij Benfica het eerste uur door, dan zie ik ons in de halve finale spelen". De wijze les tenslotte die Israel uit de wedstrijd van vrijdag trok: „Het wordt in Lissabon werken geblazen. We moe ten maar een voorbeeld aan Utrecht nemen Tegen FC Utrecht ging Feyenoord vrijdagavond nogal eens „onderuit", zodat men aan deze opname enige symbo lische waarde voor die wedstrijd mag toekennen. Utrechter Van Huisstede neemt Feyenoord-hindernis Schneider. MVV—Telstar 1X1 EaglesVolendam 1X1 DWS—Den Bosch IXI PSVFC Twente NACDen Haag GroningenSparta |X ExcelsiorVitesse Graafsch.Veend. |X| V.wijckersPEC 1X1 \Vagen.—Eindh. SVVFortuna VVVCambuur IX AZ '67Blauw Wit X Aantal deelnemers: 605.251. Inleg: f 1.339.608,—. Prijzenbedrag f 566.645. Beschikbaar voor eerste, twee de, derde en extra prijs, resp. f 141.663,—. Zondagavond had zich nog slechts één deelnemer met der tien juiste uitslagen gemeld. De winnende getallen in de Duitse lotto zijn: 1 9 15 23 24 41. Reservegetal 34. Olympia- nummer 2994. DEN HAAG „Terwijl de kosten van het organiseren van de spelen van München de laatste jaren zijn gestegen tot een bedrag van bijna twee miljard mark, zal het tekort dat wij twee jaar geleden heb ben begroot op 831.000.000 mark. aanzienlijk kleiner zijn. Wij rekenen nu op een deficit van 686 miljoen". Dat was een van de verras sende opmerkingen uit het ver haal dat Willi Daume, voorzitter van het organiserende comité van de Spelen van 1972, vertel de tijdens een persconferentie in Den Haag waar hij was om Nederland^ persoonlijk uit te nodigen deel te nemen aan do spelen. Daume gaf een blik in het huishoudboekje van de organi sators, waar de belangrijkste posten staan vermeld met cij fers in de orde van de groot te van tientallen of honderden miljoenen. Daume vertelde: „In onze oorspronkelijke opzet hebben wij gerekend op kosten van een zes- tot zevenhonderd miljoen. Doordat alles steeds duurder werd, zijn wij tenslotte uitgekomen op bijna het drie voudige, iets minder dan twee miljard, waardoor wij zijn be land op het symbolisch totaal van 1972 miljoen mark. DRESDEN. Hansje Bunschoten (Naarden) heeft tijdens de zwemwedstrijd Oost-DuitslandNederland (junioren) twee Euro pese records verbeterd. Eerst op de 800 meter vrije slag dat ze bracht op 9 minuten en 16,7 seconden. Het oude Europese record stond sedert 3 september van het vorige jaar met 9.17,1 op naam van de Oostduitse Wegener, die deze prestatie leverde in Leipzig. Uiteraard betekende de tijd van Hansje Bunschoten ook een ver betering van het Nederlandse record 800 meter (50 m baan), dat zijzelf met 9.18,2 hield. Hansje Bunschoten zwom die tijd veertien dagen geleden in Londen. Het 2e Europese record zwom zij op de 400 in vrije slag: 4.31,1, een verbetering van 0,2 seconde van het record dat zij reeds in haar bezit had. LEEUWARDEN Gerard Maarse bl'ijft bij zijn besluit ontslag te nemen als trai ner van de dames-schaats ploeg. De voorzitter van de landelijke technische com missie (LTC), Wierd Wynia. heeft in Leeuwarden met Maarse een drie uur durend gesprek gehad, waarbij alle dit seizoen gerezen moei lijkheden aan de orde zijn gekomen. Het onderhoud heeft Maarse niet de over tuiging gegeven dat zijn werk in de toekomst door de rijdsters meer gewaar deerd zou worden dan mo menteel het geval is. ..De dames, met uitzondering van Elly van den Brom. heh- bèn mij niet het vertrou wen gegeven dat ik nodig had. De sfeer waarin ik zou moeten werken kan daarom in de toekomst niet gunstig zijn", aldus Maarse. LONDEN Met een be scheiden winst is de Neder landse hockeyploeg zondag avond uit Engeland terugge keerd van een tweedaagse mis sie, die wedstrijden omvatte te gen Engeland op zaterdag en tegen Groot-Brittannië de dag daarop. Zegge en schrijve één punt. Niet alleen in cijfers uit gedrukt was de oogst karig, ook in speltechniek en tactisch opzicht konden er wenig plus punten worden aangetekend (Zie de 5e sportpagina) BREDA De Zeeuwse ama teurwielrenner Cees Bal heeft in de Omloop van de Baronie bewezen grote kwaliteiten te bezitten. Ondanks het hoge tempo mede veroorzaakt door het mooie weer slaagde Bal erin bij Chaam, toen de karavaan al weer op de terug weg was naar Breda, een be slissende demarrage te plaat sen. Zo fel brandde hij los, dat een groep van vijftig verwoed jagende renners hem niet kon achterhalen. Met 100 m voor sprong ging Bal door de fi nish. Achter hem eindigde Klaas Balk als tweede en de Puttershoeker Van der Meyde als derdè. Door de hoge gemiddelde snelheid is deze omloop eigen lijk bijzonder saai geweest. Slechts sporadiscii was er een uitlooppoging te noteren. Naast de demarrage van Bal was het enige vermeldenswaardige feit een valpartij na 100 km, waar bij 22 renners waren betrokken. Niemand werd ernstig gewond. (Zie verder 5e sportpag.) ETTEN-LEUR Blij ver- heeft schaatscoach Leen voor een trainer", oordeelde huis en een huldiging van de den het feest in Etten-Leur. rast door het enthousiasme Pfrommer zich in Etten- Pfrommer na een rondrit bevolking in „De Nobelaer". van zijn plaatsgenoten die Leur laten huldigen. „Eigen- door zijn woonplaats, een Veel lovende woorden en (Zie ook onze 4e sportpagi- voor hem waren uitgelopen, lijk is dit allemaal teveel eer ontvangst op het gemeente- een aantal cadeaus markeer- na). NIJMEGEN Na de laatste oefening van Ajax voor de tweede wedstrijd tegen Arsenal (de Amsterdammers wonnen die repetitie: 0-1 tegen NEC), toonde trainer Kovas zich een tevreden man. Hij was vooral verheugd over het spel van de middenvel ders: Johan Neeskens, Gerrie Mühren en Arie Haan. zeer correct gevoetbald. Ik heb meer het idpe dat het elftal overgeconcentreerd was door de gebeurtenissen die vooraf zijn gegaan aan deze wedstrijd.' NEC is nauwelijks in staat ge weest zich reële scoringskan sen te scheppen". Over doel man Heinz Stuy kon. Kovacs weinig zinnigs zeggen. De Am sterdamse keeper werd door de Nijmeegse aanval namelijk zel den op de proef gesteld. Stefan Kovacs: Tevre den over middenveld. „Alleen Swart en Keizer al dus Kovacs speelden iets te weinig geconcentreerd, maar de rest van het elftal was uit stekend. Ik ben vol goede moed voor de wedstrijd tegen Arse nal. De lichte enkelblessure van Johan Cruyff zal geen ge volgen hebben. Van de spelers had ik gehoord dat NEC er weieens flink tegenaan zou kunnen gaan. maar dat is enorm meegevallen. NEC heeft De finish van de winnaar van de „Omloop van de Baronie": Cees Bal. SAN REMO Hoewel Ray mond Poulidor in de slotrit van Parijs-Nice bewees dat Ed dy Merckx niet meer onver slaanbaar is, lijdt het geen twij fel dat de donkere Belg nog steeds de „campioni^simo" is van dit tijdperk. Zaterdag be wees hij zijn recht op die ere titel door voor de vijfde maal de grote Italiaanse klassieker Milaan-San Remo te winnen. Vlak voor San Remo maakte hij zich los van het peloton en ging met negen seconden voor sprong alleen onder het finish- spandoek door. De revanche voor zijn nederlaag in Parijs- Nice was indrukwekkend. „Teveel eer," vond schaatscoach Leen Pfrommer die met zijn gezin gehuldigd werd. Hier op het bordes van het gemeentehuis in Etten-Leur waar zich honderden mensen verzameld hadden. Ajax „repeteerde" te. gen NEC voor de cup wedstrijd van woensdag. Op deze foto een actie van Barry Hulshoff die zich bo ven Mellaart uitwerkt. (Zie vervolgens de Merckx zelf schreef zijn over winning toe aan zijn kennis van het parcours. „De afdaling van Pocchio ken ik als de palm van mijn hand.... Ik had overigens niet gedacht, dat ik toch nog zo gemakkelijk zou winnen. Het w.as vooral door de wind een zeer zware wed strijd. Het tempo lag constant zeer hoog, zodat het peloton bijna steeds compact bleef. Er was veel inzicht voor nodig om te weten, waar er gedemar reerd zou moeten worden". Eddy Merckx, overwinnaar van MilaanSan Remo, daarmee alle theorieën over zijn wanke lende macht omverrijdend.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 7