sfiöësiriitë sHoestring" .n koetepa„ sHoeslrinf sffoistrinf sfiöëstrin^ Kroon behandelt protest tegen Noordstraat promenade VORMINGSCENTRUM HEDENESSE WORDT UITGEBREID Drie Zeeuwse orkesten naar topconcours WEER ZO'N ECHTE PRUSSLA6PRUS MINI PANTY HOSE ACTICOMITÉ: „WE GAAN ZELF BELANGEN BEPLEITEN ELEGANCE Verkeer Westsluis gestremd KOOPT PRIJS BEWUST bekijkt de kwaliteit, vergelijkt de prijs nest JAC. HERMANS JAC. HERMANS stad streek liUlW HUM i'iM WV-KIOSK IN HAL STADHUIS EHBO-wedstrij den Veel animo voor Jubileum van directeur Suiker Unie ballroom danscompetitie D'66 wil congres over afsluiting van Oostersclielde Prijzen voor kunstenaars Stichting psychiatrisch ziekenhuis heeft onderkomen MINI FWrrl maten S-M(34t/m40),L-EL (42t/m481 SCHEEPVAART IETS TOEGENOMEN Avond-mavo Terneuzen Donderdag 16 maart 1972 5 (ADVERTENTIE) een ih> nieuw I diepvries produkt van CHIPS in 't zakje met de rode ruit (Van een onzer verslaggevers) SLUIS -i- De plaatselijke VVV in Sluis zal - indien de raad van die gemeente vana vond een desbetreffend voor stel van b. en w. goedkeurt - binnenkort kunnen beschikken over een eigen balie in de hal van het Belfort. Het betreft voornamelijk de verkoop van kaarten voor de bezichtiging van stad huis en toren. Momenteel worden de werk zaamheden voor de VW ge heel uitgevoerd door gemeen te-ambtenaren. De bedoeling is dat - om het secretarie- personeel voor het grootste deel van de VVV-werkzaam- heden te ontlasten - een infor- matrice de kiosk bemand. De kosten voor dit project worden geraamd op 4000, waarvan de VW-Sluis de helft voor haar rekening wil nemen. De ande re helft moet de gemeente fourneren. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Zater dag zullen de jaarlijkse EH BO-wedstrij den voor het dis trict Zeeland worden gehou den. De wedstrijden zijn in het sociaal gebouw van JPN- Sas van Gent (voorheen n.v. Stijfsel-, en Glucosefabriek). Aanvang 14 uur. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Op 24 maart herdenkt ir. R.H. van Krevelen, directeur van de Suiker Unie te Rotterdam het feit, dat hij 25 jaar werkzaam is bij dit bedrijf. Ter gelegen heid van dit jubileum recipi- eert hij op 24 maart 's middags om half drie in het Hilton Hotel in de Maasstad. De heer Van Krevelen werd op 20 september 1919 in Rot- terdam-Hillegersberg geboren en studeerde na het doorlopen van de rijks HBS aan de tech nische hogeschool te Delft in het vak scheikunde. Daarna was hij een jaar werkzaam bij de octrooiraad in Den Haag en werkte van 1943 tot 1946 op vier afdelingen bij Philips in Eindhoven. Zijn intrede in de suikerwereld deed hij in 1946 als adjunct-directeur bij de eerste Nederlandse beetwortel suikerfabriek in Sas van Gent, waarvan hij in 1947 directeur werd. Na de fusie in 1966 van de zes Nederlandse coöperatie ve suikerfabrieken tot de Sui ker Unie werd hij technisch directeur van deze maatschap pij. De heer Van Krevelen, die ijj Ossendrecht woont, heeft vitoral in zijn Zeeuwse periode veel bestuursfuncties in het openbare leven vervuld. (Van onze correspondent) BERGEN OP ZOOM Ruim tachtig dansparen, allen cursisten afgevaardigd door dansinstituten uit Goes. Ber gen op Zoom, Waalwijk, Bre da, Roosendaal. Steenbergen en Tilburg zetten in de Zeeuws-Brabantse competitie letterlijk en figuurlijk hun beste beentjes voor. De com petitie, die door de danslera- ren wordt georganiseerd, blijkt bij de jeugd goed aan tfe slaan. Bergen op Zoom was na Waalwijk, Roosendaal en Goes de vierde competitieplaats. Begin mei is in Tilburg de vijfde en tevens laatste com petitieavond. De ballroomwed- strijd bevat drie onderdelen, de Engelse wals. de tango en de quick-step. Het klassement na vier avonden: Hoofdklasse: 1. K. Boutkan - M. Hommel Tilburg, 2. R. Rullens - G. Hermans Tilburg, 3. P. Koopman - J. de Meulder Bergen op Zoom, 4. A. Tim mermans - A. van Sambeek Waalwijk, 5. H. Boutkan - M. v.d. Vlugt Tilburg. Eerste klas: 1. T. van Huiten - M. Schoonen Tilburg, 2. K. Zand bergen - L. van Empel Waal wijk, 3. W. Dingemans - L, Oerlemans Bergen op Zoom, 4. A. de Groen - M. Jonkers Steenbergen, 5. D. van Beers - L. Schraven Steenbergen. Tweede klas: 1. M. Versteeg - J. Gijzen Roosendaal, 2. P. Vis ser - A. de Werd Bergen op Zoom. 3. K.- Kleemans - J. Wijnants Breda, 4. J. Schijf - N. Uitterhove Goes, 5. K. Hor sten - D, Withagen Bergen op Zoom. Derde klas: 1. Chr. Knijpers - B. Kuijpers Steen bergen, 2. A. van Bijnen - M. Cuypers Tilburg, 3. L. Ver beek - I. Bogaard Steenber gen, 4. H. van Erven - T. Bergmans Tilburg, 5. G. Hel mons - C. de Krom Steenber gen. (Van een onzer verslaggevers) CADZAND Binnen enkele weken heeft het vormingscen trum Hedenesse in Cadzand op zijn terrein er een complete cur sus- pn siaapeenheid bij. Het is een doelmatig semi-permanent gebouw, dat de naam „De Knokkert" krijgt, genoemd naar een zeearmpje, dat in het natte verleden het land van Cadzand bin nendrong, tot waar nu ongeveer Hedenesse ligt. „De eerste gedachten gingen uit naar een siaapgebouw, daar wij nogal moesten schip peren met slaapruimte gedu rende onze cursussen", zo zei ons gisteren cursusleider Jan ten Zijthoff. „Daar is een cur sus- en een eetzaal bijgeko men, terwijl ook wasgelegen heden eni een kleine keuken niet ontbreken". In dit 8 slaapkamers (voor drie perso nen) tellende gebouw kunnen nu een grote of twee kleine cursusgroepen geherbergd worden. In totaal kan Hede nesse dan zo'nj kleine 120 gas ten huisvesten. Vooral met het oog op de ook deze zomer weer tehouden gastenweken is de staf van Hedenesse met 7 man één onder de organieke sterkte zeer in zijn nopjes met „de Knoppert". „De nieuwe aan- winist kan bewerkt worden door de huidige staf", aldus Ten Zijthoff, „Zodat perso neelsuitbreiding niet per se direct nodig is, al blijft er voor ons wel erg weinig of geen tijd over voor bijscho lingscursussen etc". De „zomergastenweken" worden door Jan ten Zijthoff een alternatieve vakantie ge noemd. „In de hele maand ju li en de eerste helft van au gustus bestaat op Hedenesse de mogelijkheid deel te nemen aan deze weken, waarin 25 tot 30 volwassenen, al dan niet getrouwd, met en zonder kin deren, zich kunnen verdiepen in zaken en onderwerpen die hen interesseren", zegt Jan ten Zijthoff. Voor velen blijkt deze vorm van vakantie een avontuur te zijn. Meni maakt kennis met (Van onze correspondent) BRESKENS Ongerustheid t.a.v. de milieusituatie in Zee land indien de Oosterschelde dicht gaat, heerst bij de werk groep Provinciale Politiek Zee land van D'66. Teneinde een nieuwt discussie op gang te brengen werd woensdagavond j.l. tijdens een vergadering te Breskens een motie aangeno men, waarin aangedrongen wordt op een nieuw provinciaal congres over deze problematiek. nieuwe ideeën en wisselt van gedachten met anderen. Dit vindt meeseal 's morgens en 's avonds plaats, 's Middags kan men op eigen gelegenheid er op uittrekken. Hedenesse ligt in de buurt van| duinen en strand, terwijl natuurreservaat het Zwin niet veel verder ligt. Voor het eten wordt gezorgd en de kinderen hebben een eigen gebouw tot hun beschik king met een eigen program ma onder deskundige leiding. De onderwerpen die deze zo mer op het programma staan zijncreativiteit, politiek in het dagelijks leven, kennis making met Vlaanderen en de Belgische problematiek, gods dienst, in deze moderne tijd, nieuwsmedia en verhouding man-vrouw in deze tijd. De eerste week start op 1 juli, de laatste op 5 augustus. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Vrijdag 5 mei behandelt de Kroon het protest van het actiecomité „verkeersmaatregelen binnen stad Terneuzen" tegen dè aanleg van de Noordstraat-pro menade te Terneuzen en de daarmee verhand houdende verkeersmaatregelen - in de Terneuzense binnenstad. Het actiecomité is namelijk van mening dat door al deze veranderingen in de binnen stad v-ele mensen zijn gedu peerd en is vast van plan de ■•belangen tot in hoogste instan tie te verdedigen. Dat verdedigen van de be langen bij de Kroon zal door het actiecomité zelf worden gedaan. „We gaan ef zelf met een paar man naar toe", zegt de heer J. 'Riemens, de man, die voor het actiecomité de administratie verzorgt. De promenade in de Noord straat is er gekomen en de daarmee samenhangende ver keersmaatregelen zijn uitge voerd. „Wat we vreesden is waarheid geworden", zegt de heer Riemens nu. „Er zijn in derdaad honderden mensen, die gedupeerd zijn. Hier wil bijvoorbeeld een man zijn woning verkopen. Maar hij raakt die niet kwijt omdat niemand een huis in een dood lopende straat wil hebben. „Door de straten in de bin nenstad komt geen verkeer meer. De Lange Kerkstraat is een doodlopende straat, waarin je haast niemand meer ziet. Ook in de Noordstraat zelf is het nu veel minder druk dan vroeger", meent de heer Rie mens. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Met ingang van maandag 20 maart zal het zuidelijke fietspad en de helft van de rijbaan van de brug over de Westsluis voor het verkeer zijn afgesloten wegens herstellingswerkzaamheden aan die brug. Er worden borden voor in- haalverboden en snelheidsbe perkingen geplaatst. Alleen ge durende de nacht zal de gehele rijbaan door het verkeer kun nen gebruikt worden. Het fietspad blijft ook 's' nachts ge sloten. „De mensen gaan veel liever winkelen in een plaats waar ze hun auto kwijt kunnen dan in een plaats, waar ze hun auto een eind verder moeten parkeren". De heer Riemens maakt zich een beetje boos over het feit dat naar zijn smaak de gemeente gedane beloften niet is nagekomen. „Ze hebben beloofd hier er gens een doorbraak te maken, zodat het verkeer via een lus- vormige verbinding geen last meer van doodlopende straten zou hebben. Maar daar is blijkbaar nu geen kijk meer op. Ook is er beloofd een par keerterrein te zullen aanleg gen, maar daar komt ook maar niets van". (Van onze correspondent) ZAAMSLAG. Zaterdag 18 maart organiseert in Musis Sacrum te Arnhem de Koninklijke Nederlandse Federatie van Fanfare- en Harmoniegezelschappen voor de 14de maal haar topconcours. Hieraan mag worden deelgenomen door die verenigingen die in 1971 op de KNF-concoursen in de hoogste afdeling (vaandel afdeling) een eerste prijs met onderscheiding hebben behaald. Van de 19 ingeschreven fanfares, brass-bands en harmonieën die om de hoogste eer zullen strijden komen er drie uit Zeeland. De winnaars in de drie sec ties ontvangen als prijs het borstbeeld van de oprichter der KNF, wijlen jhr. mr. Van der Poll. Zij zijn verder in hun betrokken sectie KNF- kampioen van Nederland. Van de drie deelnemende Zeeuwse orkesten lijkt in de sectie brass-band „Excelsior" uit Kloetinge het nogal gemakke lijk te krijgen. De Kloetingse muzikanten, onder leiding van haar dirigent de heer J. den Toonder hebben slechts 'een concurrent. Overigens is dit de (Van een onzer -verslaggevers) MIDDELBURG Twee jon ge Zeeuwse kunstenaars heb ben gisteravond uit handen van de commissaris der konin gin mr. J. van Aartsen de aan moedigingsprijs voor jong Zeeuws talent ontvangen. Het waren Clara Zietse uit Vlissin- gen en Bram Beekman uit Domburg. Het juryrapport ver meldde over Bram Beekman, die de hoofdprijs ontving: „Hij heeft een uitgesproken disposi tie voor het orgel. Dit konink lijk instrument zit hem als het ware in het bloed". Van Clara Zietse, sopraan, zei het rap port: „Bij doelmatige studie en goed doorzettingsvermogen kan zij alles bereiken wat no dig is voor een carrière als zangeres". Kandidaat voor de prijs wa ren verder Berna Kousemaker (sopraan) die echter niet meer kon worden beschouwd als „aankomend talent" en Nic van Raay en zijn orkest. De plechtigheid vond plaats in de Koorkerk, wier uitne mende akoestiek alle recht deed aan het kleine concert dat de twee jonge kunstenaars aan het slot van de bijeen komst gaven, een concert dat door de NOS-radio zal worden uitgezonden. (Van onze correspondent) GOES De stichting psy chiatrisch ziekenhuis voor Zee land die enkele maanden ge leden werd opgericht met het doel te komen tot de bouw en exploitatie van een psychia trische ziekenhuis krijgt binnen kort een vast kantoor-adres. Het bestuur van de stichting heeft namelijk met de Amro- bank te Goes een overeenkomst getroffen tot de huur van het kantoorpand van deze bank aan de Grote Kade te Goes. Dit pand komt leeg bij de verhuizing naar het nieuwe kantoor aan de Singelstraat. Bestuur en directie van de stichting psychiatrisch zieken huis zijn thans volop bezig met de voorbereidingen voor dit project. Per 1 maart zijn in dienst getreden de nieuwe geneesheer directeur dokter L.J.A. Straat hof en het hoofd van de admi nistratieve dienst de heer G. I. Almekinders. Dokter Straathof is wnd. geneesheer-directeur van het psychiatrisch zieken huis „Endegeest" te Oegstgeest en blijft voorlopig voor een deel ook deze functie vervullen. De heer Almekinders, afkom stig uit Middelburg is secreta ris van de sectie verpleegtehui zen van de Nationale Zieken huisraad en blijft tot 1 mei voor de helft van zijn tijd in dienst van deze raad. Waar het nieuwe ziekenhuis gaat komen is op dit moment nog niet bekend. Het bestuur heeft op het ogenblik enkele onderhandelingen lopen voor een eventuele vestigingsplaats. PRUS-SLAG nationale kampioensband 1971 „Concordia" uit Vinkeveen. Het verplichte nummer in de ze sectie is: „Suite for brass band" van de Engelse compo nist G. Jacob. De Zaamslagse harmonie „De Volharding" neemt zater dag voor de vierde maal deel aan dit topconcours. Zij deed dat eerder in 1964, 1967 en m 1970. In laatstgenoemd jaar behaalde het korps een derde prijs, en de verwachtingen voor dit jaar zijn dan ook hoog ge spannen, temeer daar in de sec tie harmonie het toporkest, de „Harmonie" uit Beek en Donk dit keer niet deelneemt aan het concours. Bovendien heeft „De Volharding" als een der kleinst bezette orkesten wel een voordeel nu dit keer niet „geblindeerd gejureerd" zal worden. De jury die tot voor heen in een andere afgesloten ruimte zat kunnen nu de muzi kanten zien en omgekeerd. Di rigent van „De Volharding" is de heer J. Meijers te Terneu zen. V erplicht nummer is: Overture pour un festival" van de Fransman D. Dondeyne. „Veronica" uit Zuidzande, ook al onder leiding van dirigent J. Meijers, die dus de eer heeft met twee van zijn muziekver enigingen waarvan hij dirigent is in Arnhem mag musiceren, gaat deze reis voor de tweede keer ondernemen (eerder in 1960). In deze sectie fanfare zijn de meeste gezelschappen namelijk 10. Het verpliehte nummer is „„Burleslea" van de Belg M. Poot. (Van een- onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de eer ste twee maanden van dit jaar blijkt het scheepvaartverkeer over het kanaal van Gent naar Terneuzen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar zo wel in aantal als in volume iets gestegen. In totaal werden 1812 zee schepen geschut met een b.r.t. van 4.368.637 (v.j. 1799 sche pen met 4.150.286). Ook de binnenvaart is iets toegenomen ten opzichte van januari-februari 1971. 11.019 schepen werden door de Ter neuzense sluizen geschut met een totaal laadvermogen van 6.290.404 ton. Vorig jaar was dit 10.006 schepen met 5.839.838 ton laadvermogen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Ook Ter- neuzen krijgt met ingang van een augustus een avond-mavo. die speciaal is bedoeld voor leerlingen uit Zeeuwsch- Vlaanderen. Evenals in Vlis- singen het geval is, zal de bestaande handelsavondschool opleiding in Terneuzen met ingang van het nieuwe school jaar geen eerste klas meer hebben. In plaats daarvan wordt een avond-mavo-opleiding begon nen, die opleidt tot een diplo ma dat gelijkwaardig is aan dat van de dag-mavo. De han- dels-avondopleiding in Ter- neuzen telt momenteel 273 leerlingen en is daarmee de grootste in Zeeland. Een bericht in onze krant van dinsdag 14 maart heeft ten onrechte de indruk gewekt dat de avond-mavo te Vlissin- gen (die ook per een augustus a.s. begint) voor geheel Zee land inclusief Zeeuwsch- Vlaanderen was bedoeld. Dit blijkt, naar wij vernemen, niet juist te zijn. Wel verwacht men voor de Vlissingse avond-mavo belang stelling uit West-Zeeuwsch- Vlaanderen een belangstel ling die ook blijkt uit de aan melding van leerlingen voor de handelsopleiding in het re cente verleden. Vlissingen noch Terneuzen hebben toestemming gekregen om een avond-meao-school (middelbaar economisch en administratief onderwijs) te stichten. -7'

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2