KANKER EN DE KANS OM TE GENEZEN Politie Rome roert in drogerend Dolce Vita PTT bezig met „tekeningentelefoon 18 20 21 22 Brief naar Kamer van bond oorlogs slachtoffers Geen gratis proces voor schade vergoeding binnenland buitenland Operatie nog steeds meest gebruikte methode Afkapen GROTE ZAKENLUI ACHTER KUNSTSMOKKEL 7beursdagen VERGADERING IN VLISSINGEN Handelaar in hasjiesj opgepakt Angola-koffie Jagen IN BERLIJN Dinsdag 14 maar-f 1972 1■HOMflBHi (Van een onzer (Van een onzer redacteuren) Kanker is niet per defini tie synoniem met dfe dood. Voor verschillende soorten kanker bestaan reële gene zingskansen indien men tij dig met de behandeling van deze ziekte begint. Volgens een overzichtsarti kel in het Amerikaanse blad Newsweek is dfe gemiddelde kans om kanker te overleven op het ogenblik 40% en deze kans op genezing stijgt mo menteel vrij snel. Enkele tientallen jaren terug had slechts 20% van de kanker patiënten een reële overle vingskans. Wanneer men in een vroeg stadium van kan ker behandeling zoekt bij een arts is de kans op totale genezing bij verschillende soorten kanker bepaald aan zienlijk. Volgens het Ameri kaanse Nationale Kanker In stituut overleeft op het ogen blik 55 tot 85% van de vrou wen die zich met borstkan ker onder behandeling stel len de ziektfe. Het hoogste cijfer slaat op de vrouwen die in een vroeg stadium naar hun arts gingen en het laagste cijfer heeft betrek king op die groep vrouwen die iets langer wachtten. Van de huidkankerpatiënten die zich in de VS tijdig onder behandeling stelden leefde na 5 jaar nog mefer dan 90%. Minder gunstig liggen de kansen op genezing bij o. a. longkanker. Om kanker te behandelen heeft de geneeskundie op het ogenblik de beschikking over drie methoden. Meest gebrui kelijk is nog steeds de ope ratie, het chirurgisch verwij deren van de kwaadaardig): tumor uit het lichaam. Ver schillende deskundigen ver wachten dat daarnaast in de nabije toekomst de behande ling met röntgenstralen aan merkelijk in belangrijkheid zal winnen en bovendien heeft men dan ook nog dfe mogelijkheid van behande ling met geneesmiddelen. Welke soort behandeling een arts zal gebruiken hangt af van het soort kanker waar aan zijn patiënt lijdt en het stadium waarin de aandoe ning zich bevindt. Baarmoe derkanker kan in een vroeg stadium behandeld worden met chemische middelen. De kans op genezing is dan on geveer 75%. Na een dergelij- taal wordt verwijderd) en daalt de kans op genezing tot 45%. De meest gebruikelijke methode om kanker te gene zen is nog steeds de operatie. Met name bij borst-, pro- kte behandeling is de desbe treffende vrouw nog in staat om kinderen te krijgen. In een later stadium is operatief ingrijpen noodzakelijk (waarbij de baarmoeder to- staat-, maag- en darmkanker neemt de gfeneeskunde vaak met duidelijk succes haar toevlucht tot deze ingrijpen- ke operatie verwijdert de chirurg het aangetaste weef sel èn een brede strook ge zond vlees daaromheen om te voorkomen dat klteine restjes de oorzaak kunnen worden de methode. Bij een dergelij- van een nieuw kankerge zwel. Bij de operatie van borstkanker wil dit zeggen dat de arts de aangetaste borst verwijdert met de daaronder liggende spieren en de lymfeklier in de oksel. In de VS gaan echter al stemmfen op die zich afvra gen of een dergelijke radica le operatie wel noodzakelijk Is, mogelijk zulln in de toe komst bescheidener operaties gecombineerd met bestraling een definitieve genezing kunnen geven. De vraag of efen patiënt geopereerd zal worden of niet is niet alleen afhankelijk van de ernst van de ziekte, maar ook van de persoonlijke omstandigheden Dr. Sutton schrijft in zijn boek over kanker (in de serie Moderne Medische Inzichten) dat het bijvoorbeeld niet al tijd redelijk is om een oude man die al aan een hartziekte lijdt nog te onderwerpfen aan dezelfde operatie die aange wezen is voor een jongeman in goede conditie. De behandeling met röntgenstraling biedt volgens dr. Meinsma, directeur van het Koningin Wilhelmina Fonds op het ogenblik de meeste perspectieven. Op het ogenblik is de gfeneeskunde al in staat om met behulp van ultramoderne bestra- lingsapparatuur 90% van alle kfeelkankers te genezen zon der dat de patiënt daarbij zijn stem verliest. Bij deze nieuwe bestralingsmethoden maakt men gebruik van stra len die door het menselijk lichaam dringen zondfer enige schade aan te richten en op een nauwkeurig berekende plaats de kankercellen do den. Bestraling wordt ook vaak gebruikt in combinatie met bijvoorbeeld een opera tie om eventuele resten van de tumor in de buurt van het verwijderd gezwel of in de lymfebanfen (waarlangs kan kercellen zich vaak door het lichaam verspreiden) te do den. De behandeling van kan ker met geneesmiddelen (de z.g. chemotherapie) is nog het minst ontwikkeld. Op het ogenblik beschikt de genees kunde over ongeveer 30 mid delen die allfeen of in combi natie met bijvoorbeeld stra ling met enig succes toe gepast worden, maar het zoe ken naar nieuwe medicamen ten verloopt in hoog tempo. Volgens dr. M. Sluyser wor den er door kankeronder zoekers per jaar tienduizen den natuurlijke en syntheti sche stofffen getest op hun waarde bij de kankerbestrij ding. Doordat men op veel punten nog in het duister tast zit er echter weinig lijn In dit speurwerk. Het meeste succes met medicamenten heeft men op het ogenblik bij leukemie geboekt. Pro bleem bij het zoeken naar geneesmiddtelen is dat men een medicament moet vinden dat alleen de kankercellen aantast en de gezonde cellen niet beschadigt. Men moet m. a. w. selectieve geneesmidde len vinden. (De vorige afleveringen in deze serie werden geplaatst op 26 en 29 februari en 7 en 9 maart.) (Van onze correspon dent) ROME Vijftien jaar geleden reden de lui van het Romeinse „Dolce Vita" paardje op eikaars rug, dansten op de tafeltjes van de restaurants langs de Via Veneto in hun on dergoed en dronken champagne uit pumps. Tegenwoordig willen zij flink doen. Drie weken geleden is op het toilet van hun ge liefde nachtclub „Number One" 65 gram cocaïne ge vonden wel geen indus triële hoeveelheid maar toch te veel om een bakvis in haar Jus d'Orange te schudden. In de grote slee van de uitbater, zekere Paolo Vas- sallo, is nog eens 20 gram aangetroffen. Sindsdien is het bij de officier van jus titie elke dag, een défi lé van Italiaanse playboys in nauwe broeken en van Duitse, Poolse, Engelse en Franse gravinnetjes en film sterretjes als diva's in spee met hun m°dieuze luifelhoe- den en hun hemelsblauwe zonnebrillen en glazen zo groot als patrijspoorten. Reeds zijn Vassallo voor noemd en vier van zijn makkers achter de tralies geruimd. Een stelletje ande re leden van de Romeinse jet set staan met beide voet jes op bananeschillen. Volgens Vassallo Is het na tuurlijk allemaal een af schuwelijke machinatie. Zijn voormalige vriend Pier Luigi Torri terecht bijge naamd „El Brutto" (de le lijkerd) zou hem de das hebben omgedaan. Torri mag dan in onze polders onbekend zijn, in Rome is zijn naam op de lippen van ieder deerntje met ambitie. Hij geeft zich uit voor film producent, schijnt echter een vei-mogen te hebben verdiend met het smokke len van uranium-238 en hij is een jaar of drie minnaar geweest van de Oostenrijkse starlet Marisa Mell, ook ie mand die niet weet van gekheid wat zij moet doen. „El Brutto" laatst vreselijk boos geworden op Vassallo, die hem een meisje had af- gekaapt, heeft in „Number One" met groot geweld een tafeltje omgesmeten en uit geroepen: „Ik zal je wel krijgen,'smeerlap Ik zal er voor zorgen dat jij in de gevangenis terechtkomt en dat je tent wordt gesloten." Daar zijn getuigen van. Zo veel is zeker dat de potige carabinieri, die de nacht club binnenvielen, niet de weg vroegen, doch recht streeks hun hand in' de wa terspoeling van de wc's sta ken, alwaar zij het verdo vende spul opdiepten. De zaak schijnt te zijn aan gebracht door Luisa Figus, een jonge Sardijnse hippie, die haar buitenechtelijk dochtertje aan oma heeft toevertrouwd teneinde ge heel en al vrij te zijn voor het uithangen van de beest In de eeuwige stad. Naar -haar zeggen gingen in „Number One" grote hopen drugs om en vonden de in gewijde klanten de „kunst matige paradijzen" met plakband vastgehecht onder hun taboeretjes. Hoe langer de magistraat in deze affaire roert, hoe har der het gaat stinken. Zo juist is op het toneel ver schenen de zich voor foto model uitgevende Engels- Joegoslavische Lily Moon, 17 lentes. Zij is gezegend met het bezit van lange dij en, zo lees ik in de plaatse lijke pers. De kranten hier plegen er dit bij te zeggen, nademaal het een bijzon derheid van buitengewone interesse voor de Italiaanse mannen is. Lily dan heeft de officier van justitie onthuld dat Torri haar twee en een hal ve week gevangen heeft ge houden in zijn flat, waar het een en al doeken van grote meesters en antieke vazen is wat de klok slaat. Ging „De Lelijkerd" een luchtje scheppen, of een duistere zaak combineren, dan liet hij bij haar zijn lijfwacht, een twee meter grote en on geveer anderhalve meter brede ex-bokser, achter, die haar verzekerde dat hij haar hoofdje van haar rompje kon slaan met het zelfde gemak waarmee hij een aspirientje tot zich nam. In huize Torri ver bleef verder een masochis tische majordomus die van „El Brutto" van tijd tot tijd bij wijze van liefdewerk een halfuurtje met de rij zweep kreeg. Bij die gele genheden placht de produ cer ook het meisje Moon een paar tikken toe te die nen, omdat dit in een moei te doorging en er bij haar de wind er onder hield, den. Was Torri in een goede bui, dan nodigde hij zijn vrien den uit een kijkje te nemen. De vrienden werden voor gesteld als „heren van de film", die het fotomodel in 'n rolprent wilden laten op treden, doch wel even wens ten te weten wat voor vlees ze in de kuip hadden. Het walgelijkste is dat Lily, aldus haar verklaring aan de magistraat, een keer is verdoofd en bij het ontwa ken moest vaststellen dat zij was misbruikt. Volgens het meisje is „El Brutto" tijdens een confrontatie voor de officier in janken uitgebarsten, schreeuwend: „Je hebt me geruïneerd! Hier heb je je naaktfoto's terug". Zelf geeft Torri te genover de journalisten geen krimp. Hij heeft aan gekondigd dat hij de En- gels-Joegoslavische een proces wegens laster aan haar spijkerbroek zal doen. Het is evenwel niet alle maal tragi-komisch in het „zoete leven" van Ro me. Een ijverig bezoeker van „Number One" is voor 'n paar maanden te zamen met zijn geliefde en beeld schone mulatte uit West- Indië, dood aangetroffen langs een meertje niet ver van de hoofdstad. Pistool kogels hadden hun het le venslicht. uitgeblazen. Ja- loezieë Moord plus zelf moord Of een dubbele moord als wraakneming van de kant van de hande laars in verdovende midde len De politie tast, zoals dat heet nog steeds in het duister. Een andere trouwe klant van de nachtclub was de Venetiaanse graaf Bino Ci- cogna. Ook een wilde jon gen, deze Bino. Uiteraard was hij filmproducent van beroep. Maar wel heeft hij kans gezien er zeven mil jard lire (een kleine 38 mil joen gulden) van zijn ma de gravin door te draa- en. Hij had onder meer van de United States Navy een afgedankt vliegdekschip ge kocht, waarvan hij vruchte loos heeft geprobeerd een speelhol te maken. Met zijn financieel gebalan- ceer moest hij vroeg of laat van het slappe koord val len. Tegen hem werd een gerechtelijk onderzoek in gesteld wegens bedrieg lijke bankbreuk en het uit geven van ongedekte che ques voor een astronomisch bedrag. Zijn paspoort werd ingenomen. Op een valse pas vluchtte Bino'naar Ar gentinië. Toen zijn maïtres- se en „Number One"-ster Molly Williams, een Engels fotomodel (ook zij moet voor de magistraat in Rome verschijnen), hem vanuit Londen telegrafeerde dat zij er bij nader inzien geen zin in had hem na te ko men, stak hij zijn hoofd in de oven van het gasfornuis en draaide de kraan open, aldus een eind makend aan zijn leven. Laatste nieuws: de officier van justitie heeft het défilé van de dure jongens en meisjes 24 uur moeten on derbreken. Het neuzen in het Romeinse „Dolce Vita" had hem barstende hoofd pijn en onweerstaanbare braakneigingen bezorgd. FLORENCE (UPI) De justitie van het Italiaanse Flo rence heeft gisteren een van Zwitserlands bekendste zaken lui en vier andere personen in staat van beschuldiging ge steld wegens smokkel van kunstschatten ter waarde va:i 3,25 miljoen gulden. De Zwit ser is de 51-jarige baron Hans Heinrich Thyssen-Bornemisza de Kaszon, een internationaal vermaard kunstbeschermer en verzamelaar en directeur van tientallen banken en bedrij ven. Hij woont in Lugano. Met hem zijn in staat van beschuldiging gesteld de Ita lianen Luigi en Marco Grassi en Giorgio Ciolli, alle drie af komstig uit Florence, en de Fransman Jacques de Fara- mond. Zij worden verdacht van een samenzwering voor onwettig uitvoer uit Italië van kunstvol'werpen schilderij en, kruisbeelden e.d. die zich nu bevinden in collecties in Zwitserland, West-Duitsland en Amerika. Sommige objecten zijn op veilingen in Londen van de hand gegaan. De zaak is al aan het jollen gekomen in 1969, toen de politie meedeel de een eind te hebben ge maakt aan de activiteiten van een internationale kunstsmok kelbende. DELFT (ANP) De PTT onderzoekt de mogelijkheid om een „tekeningentelefoon" in te voeren. Met dit. apparaat kan de gebruiker tijdens zijn telefoongesprek tekeningetjes of cijfers schrijven op een ta bleau die op, een tv-scherm worden geprojecteerd aan de andere kant van de lijn. Het laboratorium voor transmissie van informatie van de techni sche hogeschool in Delft is hiervoor in gesprek met de PTT, aldus prof. dr. ir. J.L. Bordewijk, directeur van het laboratorium, gisteren tijdens een demonstratie van deze techniek om zowel geluid als beeld via een gewone FM-zen- der of een telefoonlijn over te brengen. Hij hoopte dat deze methode zinvol zou blijken te zijn voor de PTT, aangezien dit ongetwijfeld financiële steun zal betekenen voor het Delftse laboratorium, waar de ze methode is ontwikkeld. Ook Philips heeft inmiddels be langstelling getoond. De tekeningentelefoon is een nevenprodukt van bovenge noemde techniek, die oor spronkelijk is ontwikkeld ten behoeve tfan een nieuw om- roeponderwijssysteem. De on derdelen hiervan zijn een ta bleau, een „tele-schoolbord", waarop de onderwijzer met een speciale pen de toelichting van zijn betoog schrijft. Via een FM-zender of een tele foonlijn worden deze beeld en geluidssignalen op een gewoon lv-toestel ontvangen. Het is een tussenoplossing voor het onderwijs per radio en dat per televisie. Deze methode is vol gens de onderzoekers bijzon der geschikt voor onderont wikkelde landen, waar dure tv-steunzenders of satellieten ontbreken, maar men toch on derwijs in verafgelegen dor pen wil geven ondanks het gebrek aan leraren. Vanuit een centraal punt kan één leerkracht les geven, dat tot op duizenden km. afstand kan worden gevolgd. Dit omroepsysteem is giste ren voor het eerst in werke lijkheid beproefd op de zesde klas van de christelijke natio nale lagere school De Eendra-gt in Zevenhuizen. Vanuit het gebouw voor electrotechniek gaf de hoofdonderwijzer, de heer Huizinga, een rekenles. In een kwartier tijds behan delde hij het ontbinden in fac toren van getallen. Bij de kin deren in Zevenhuizen, zo bleek later, kwam dit goed over. Dit experiment, waarvan er nog meer zullen volgen in de komende tijd, wordt begeleid door mevrouw dr. H.S. Ver- duin-Muller, docente onder wijstechnologie van het peda gogisch didactisch instituut van de rijksuniversiteit te Utrecht. Zij was enthousiast over de mogelijkheden die dit systeem biedt. Bij verder di dactisch onderzoek zal bestu deerd worden de verwerkings mogelijkheden door de leer ling van de aangeboden stof en de aard en presentatievorm van <Je leerstof. Wanneer dit omroeponder- „wijssysteem voldoende is ge perfectioneerd, zal het in In donesië worden gebruikt. Van het begin af aan, twee jaar geleden, is het Instituut Teko- nologie Bandung betrokken geweest bij de ontwikkeling van de apparatuur. Volgend jaar zal op Java een uitgebrei de proef met dit tv-onderwijs worden genomen. Binnenkort vertrekt ir. J.J. Koudstaal, die nauw betrokken is geweest bij de tot standkoming van de ap paratuur, naar dat land' om behulpzaam te zijn bij de technische voorbereiding van dat experiment. De prijs van de ontvangst- apparatuur' ligt thans nog in de orde van grootte van 2000 gulden, hetgeen voornamelijk wordt veroorzaakt door de omvormer die duur is. Wan neer deze prijs kan dalen, wat de verwachting is, zal het om- roeponderwijssysteem zich pas goed kunnen ontwikkelen, al-, dus prof. Bordewijk. (ADVERTENTIES) MACRORAK INTERNATIONALE VERPAKKINGSBEURS Voordeligetrein-toegaru biljetten op de stations verkrijgbaar. CROESELAAN-UTPr" ■ü- MAART 9.30-17.30 DONDERDAG 9.30-17.30 ZATERDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG MAART 9.30-17.30 MAART 9.30-16.30 9.30-17.3 MAART 9.30-17.30 MAART 9.30-17.30 (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN ,,AIs wij niet blijven ijveren voor de belangen van hfen die slachtof fer werden van de tweede we reldoorlog, dan zal met de emotie rond de drie oorlogs misdadigers van Breda, ook de problematiek rond de oorlogs slachtoffers uitsterven." Dit is de mening van de algemeen secretaris van de bond van Nederlandse militai re oorlogsslachtoffers, kolonel b.d. mr. A.F. van Velsen, die hij bekend maakte tijdens de algemene vergadering van de afdeling Zeeland van deze bond, zaterdag jj. in Vlissin- gen. Naar de mening' van de heer Van Velsen is het treurig' en ergerniswekkend dat de werkelijke geestelijke nood van de oorlogsslachtoffers pas tot brede lagen van het parle ment is doorgedrongen nu het gaat over de Drie van Breda. Hij deelde onder duidelijke bij val van de aanwezigen mee, dat het hoofdbestuur van de bond een brief aan de voorzit ter van de Tweede Kamer heeft gesohreven, waarin wordt gesteld dat de zaak van de Drie van Breda in belang wegvalt tegenover het belang van degenen die slachtoffer van de wereldoorlog werden. „Wij moeten het ijzer smeden nu het heet is", aldus de bondssecretaris. Mr. J. van Aartsen, als erevoorzitter in de vergadering' aanwezig, noemde de brief „zakelijk" en om die reden waardevol. In het huishoudelijke ge deelte van de vergadering werd de voorzitter, de heer P. Paree uit Axel, in het bestuur herkozen. Viee-voorzitter J. Boot droeg zijn functie over aan de heer M. de Dreu. De heer Boot. die behoort tot de werkers van het eerste uur, werd vereerd met het bronzen kruis van verdienste van de bond. VAALS (ANP) Bij de doorlaatpost Heerlen-autoweg is in de nacht van zaterdag op zondag een personenauto met twee Amerikanen en de echt genote van een van hen aan gehouden. Bij onderzoek van de wagen werden een hasjiespijp, 940 gram hasjiesj en twee weeg schaaltjes gevonden. Ook kwamen nog een dolk en een stiletto te voorschijn. Een der Amerikanen had de hasjiesj in Amsterdam gekocht en was op weg naar de leger plaats Prum in Duitsland met het doel de hasjiesj 'te verhan delen. Hij is nu ingesloten. Vanaf de lanceerbasis Vandenberg in Californië is na een reeks moeilijkheden met de Amerikanendie de raket plotseling zelf wilden gebruiken de Europese satelliet TD-IA naar een hoogte van 550 km in de ruimte gezonden. De 472 kg wegende verzameling instrumenten vormt de grootste kunstmaan %ie ooit in West-Europa werd gebouwd. papier uw pen Brieven voor deze rubriek moeten met volledige naam en adres worden ondertekend. Bij publikatfe zuilen dexo vermeld worden. Slechts bij hoge uit zondering zal van deze regel worden afgeweken. Naam en adres zqn dan bij de redactie bekend. Publikatie van brié- ven (verkort of onverkort) betekent niet dat de redactie het in alle gev&Hdl eens is met inhoud, cq. strekking. De vraag in hoeverre de ul tra-linkse gruwelpropaganda inzake Portugals overzeese gebieden op waarheden berust intrigeert mij zo mogelijk nog heviger dan het nogal licht vaardig opgenomen vooruit zicht van een gelukkiger en welvarender Angola onder de bezielende leiding van guerril la-opperhoofd en communis- tenknecht Agostinho Neto. Toevallig heb ik destijds op Java met eigen ogen kunnen vaststellen, dat de koffie-cul- tuur van alle daarbij betrok kenen een mate van toewij ding, zorgzaamheid en ar beidsvreugde vereist, zonder dewelke bij wijze van spreken geen koffieboon uit de grond komt; laat staan op de wereld markt. Derhalve ben ik ge neigd, althans het bloederige gezwets over "mensonterende slavernij en dwangarbeid" op Angolese koffieplantages met een flinke schep zout te ne men. Intussen is ook de directie van Douwe Egberts voor de „humanitaire" terreur door de knieën gegaan, volgens haar eigen mededeling op grond van een paar honderd dreig brieven en maatschappij-kriti sche telefonades. Benevens vanwege wat zij noemt "een slechte pers" natuurlijk. Wat je met intimidatie al niet be reiken kunt, in Nederland BREDA L. PISON In het artikel "De jacht, vroeger noodzaak, later hobby en nu weer nodig" van 6 maart wordt de jacht geprezen als een ideale vorm van recre atie, als een herontdekking van de natuur, als een edele sport, kortom als een op hoog peil staande vorm van vrije tijdsbesteding. De mening die ik persoonlijk over jagen heb ligt duidelijk anders. M.i. is de jacht een uiting geven aan een van de meest laagstaande ka raktereigenschappen van de mens, nl. het sadisme Ik vind het bijna griezelig te beseffen dat er mensen zijn die van moorden hun hobby hebben gemaakt, die er een genoegen in vinden weerloze dieren op te jagen om ze ver volgens neer te schieten. De weinige vogels en andere die ren die voor de gevolgen van milieuverontreiniging en in- sekticiden gespaard zijn geble ven, worden door hen met tientallen tegelijk afgeslacht. De jagers denken nauwe lijks aan de door hen veroor zaakte ellende en dierlijk leed en gaan rustig door met hun praktijken, zich verschuilend achter argumenten als het ge zond houden van dierenstand en het eruit halen van zwakke exemplaren. Weliswaar ben ik bereid te geloven dat het soms noodzakelijk is voor instand houding van het natuurlijke evenwicht dieren af te schie ten, maar meestal wordt dit argument gebruikt als dek mantel voor hun handelen. BREDA J WERKEN WEST-BERLIJN (DPA) Hfet hoog administratief ge rechtshof in West-Berlijn heeft gisteren afwijzend be schikt op een verzoek om kos teloze rechtsbijstand in een proces voor schadeloosstelling van oorlogsschade, dat was in gediend door de Nederlander Isaak Haate uit Appingedam. Klager eist van de bondsrepu bliek Duitsland 100.000 mark schadevergoeding voor het verlies van edelfe metalen en sieraden. Deze goederen waren geroofd van zijn ouders, die in 1944 op transport naar het concentratiekamp Auschwitz waren gesteld. N In eerste instantie werd de ze klacht afgewezen, omdat hij het verlies niet aanneme lijk kon maken. Zijn verzoek om kosteloze rechtsbijstand werd verworpen, omdat het hoger beroep, dat hij wilde aantekenen, naar de mening van het gerechtshof geen kans van slagen heeft. Haate is bij eerdere processen wel schade loos gesteld voor goudstukken, een gouden horloge en siera den, die zijn ouders tijdens de tweede wereldoorlog moesten afstaan. Daarvoor ontving hij in 1963 1.572 mark en latei* nog 13.200 mark.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 7