RIT NAAR ST.-ETIËNNE: LELIJKE VALPARTIJEN 1 .tJSjk fyPv" 1/ Am STEURES VEROVERT ZIJN EERSTE TITEL Pessoa blinkt uit in zijn specialiteit Jan Raas de sterkste in ..Oekelse hel" MARS STERKSTE IN STER VAN ZWOLLE Nordwig niet te stuiten FC Twente Spectaculair sport tl.: mÊÊÈÈ- Jv iA. %s UITSLAGEN VIJFDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 13 MAART 1972 9 13 SAINT ETIENNE In de tweede etappe van de rit naar de zon, Parijs - Nice hebben zich tamelijk ernstige valpartijen voorge daan. Het eerste ongeluk ■gebeurde toen de rennets met een vaart van zeventig kilometer per uur afdaal den naar St.-Etienne. Een van de volgwagens verloor een reservefiets, die op het asfalt smakte, vlak voor de Portugees Joachim Agostin- ho, die na zijn val naar het ziekenhuis vervoerd moest worden. Later kreeg hij daar gezelschap van Eddy Merckx die in de eind sprint van de tweede echte etappe van Parijs - Nice leliik ten val kwam. De tweede valpartij, waarbij Merckx betrokken was, ontstond honderd me ter voor d'e fnsh. Rk Le- man demarreerde, waarna Gerben Karstens volgens de renners het wiel van de Belg raakte en viel. Ver volgens botsten de Belgen Godefroot en Merckx en anideren op Karstens en kwamen eveneens ten val. Eddy Merckx klaagde over pijn in zijn buik en werd ijlings naar het ziekenhuis gebracht. Volgens tourarts Guy Zerhat viel het achte raf met de blessure van Merckx allemaal wel mee. Zerhat: „Merckx voelt zich redelijk goed, hoewel hij pijn heeft over zijn gehele lichaam. Het is in ieder ge val zeker dat hij geen her senschudding heeft en dat hij na zijn val geen mo ment het bewustzijn heeft verloren". Merckx zelf, in middels terug in zijn hotel wist gisterenavond nog wielt of hij vandaag zou starten. Merckx: „Dat hangt af van het jfeit hoe ik me morgen (vandaag) voel. Morgen moeten we klimmen en daarom wil ik eerst een kilometer of twintig rijden om te voelen of 't goed gaat" Merckx behield zijn eer ste plaats in het algemeen klassement volgens het reg lement dat zegt dat ren ners, die in de laatste kilo meter door een ongeluk of door pech getroffen worden dezelfde tijd als de anderen uit de groep zullen krijgen. Het algemeen klassement ziet er na de derde etappe die wel door Eric Leman werd gewonnen Rik van Looy: „Karsten draagt de schuld van de valpartij. Hij had moeten uitkijken" ziet er als volgt uit: 1 Eddy Merckx, Belg, 15.07.37; 2 Eric Leman, Belg, 15.07.44; 3 Raymond Poulidor, Fr, z.t.; 4 Karstens, Ned, 15.07.49; 5 Barry Hoban, GB, 15.07,51; 6 Noel van Ryckeghem, Belg, 15.07.52; 7 Cadiou, Fr, 15.07.53; Hezard, Ér, z.t.; 9 Mouri- oux, Fr, 15.07.54; 10 Willy de Geest, Belg, z.t. Overwinningskus voor de Belg Eric Leman. REIJNDERS IN FINALE SerKohn Pangelova toptijd GRENOBLE (ANP) De uitslagen van Grenoble geven een vertekend beeld van de heersende individuele krachts verhoudingen. Een groot aantal atleten ontbrak, omdat deze titelstrijd niet in te passen was in de trainingsopbouw, die gericht is op de Olympische Spelen in München. Van Ne derlandse zijde lieten om die reden de wel geselecteerde Wilma van Gooi, Trudy Ruth en Jos Hermens verstek gaan. Nederland was in Grenoble nu vertegenwoordigd door de tweemansequpie Jan ReijndersBram Wassenaar, die zich naar vermogen heeft geweerd. i|§r cv-O i tmCb'-r 'i4.:, '/-b <3V i fN jÉi lil - 5 v';i. ■L- (Van onze sportredactie) ENSCHEDE Spitz Kohn, de hulptrainer van de eredivi sieclub FC Twente, is be noemd tot opvolger van Kees Rijvers, de huidige eerste trai ner van FC Twente. Zoals be kend treedt Rijvers aan het eind van dit seizoen bij PSV in dienst. Kohn, zeven jaar hulptrainer bij de Enschedese ploeg, werd unaniem gekozen door zowel bestuur als spelersraad van FC Twente. Men rekent erop dat Kohn de opgaande lijn in het spel van PC Twente die Rijvers 'wist te bewerkstelli gen zal kunnen voortzetten. Kohn: „Het zal bijzonder moeilijk worden als opvolger van Rijvers. Ik heb nu meteen mijn contacten met eerste di visieclubs over een eventueel trainerschap beëindigd". Beiden reikten tot de finale van hun nummer, hetgeen voor 800-meter-loper Reijn ders een grotere prestatie was dan voor Bram Wassenaar, aangezien 'de 1500 meter direct als finale werd verwerkt. De Nederlandse out- en indoor- recordhouder (3.39,1 en 3.44,0) reikte in de eindstrijd tot de vijfde plaats, waarmee hij vergeleken met Sofia 1971 een positie opschoof. De 1500 me ter was een tactisch gevecht, waarin het niet in de eerste plaats gin g om een goede tijd: winnaar Boxberger (Fra.) liet 3.45.66 noteren, Wassenaar kwam tot 3.47.61. Jan Reijn ders bereikte de finale van de 800 meter door middel van een serietijd van 1.50.9, waar mee hij zijn Nederlandse in- doorreeord tot op 0.9 seconden benaderde. De Limburger liet het voor de eindstrijd echter afweten. Op het tamelijk trage tartan van de kleine indoorbaan in Grenoble leverden de loop nummers weinig topprëstaties op. De 53,36 sec. van de West- duitse Christel Frese op de 400 meter en de 4.14,6 van de Russische Tamara Pangelova op de 1500 meter vormden gunstige uitzonderingen. De tijd van Christel Frese is zelfs maar ruim drietiende seconde boven het wereld-indoorrecord van de Jamïcaanse Marilyn Neufville. De Franse Olympische kam pioene van 1968, Colette Bes- soin, kreeg van het 9000-kop- pige publiek een fluitconcert, toen zij, na veel te snel te zijn gestart in de laatste honderd meter werd gepasseerd door drie Westduitse atletes. Op de technische nummers waren de verrichtingen doorgaans wel van goed gehalte. Absolute uitschieter bij de dames was de 1.90 meter hoog van de 22- jarige Oostduitse Rita Schmidt. Zij verbeterde hier mee haar eigen wereld-indoor record en dat van de Oosten rijkse Ilona Qusenbauer met één centimeter. Ook bij de heren was het hoogspringen een goed nummer. De over winning was voor de Hongaar Istvan Major met 2.24 meter, een evenaring van de beste prestatie ooit met de Fosbury- flop gehaald. Alleen Dick Fos- bury zelf kwam ooit zo hoog: toen hij in 1968 in Mexico Olympisch kampioen werd. Hij deed het ditmaal met 5,40 meter en zegevierde dankzij het feit dat hij voor deze hoogte een sprong min der nodig had dan de verras sende Zweed Hans Lagerqvist. Diens landgenoot de wereld- recoirdhioudeir Kjell Isaksson (5.45) nam deel aan wedstrij den in Japan en zwiepte zich daar over 5,30 meter. Span nend was het verspringen, ge wonnen door Europees kampi oen Max Klaus met 8.02 me ter, voor de Westduitser Hans Baumgartner met 7.99. Het volgend jaar worden de Europese indoor-atletiekkam- pioenschappen gehouden in het sportpaleis Ahoy iin Rot terdam. De belangstelling van de topatleten zal dan onge twijfeld groter zijn, daar er voor 1973 verder geen grote internationale kampioenschap pen op het programma staan. Bram Wassenaar die zich naar de vijfde plaats werkte in de finale van de 1500 meter Grenoble. WERVERSHOOF Willie Steures is de nieuwe Neder landse kampioen ereklasse anker kader 71/2. In Wervers- hoof onttroonde Steures Jean Bessems. Willie Steures, 22 jaar oud, behaalde met deze titel zijn eerste zege in een toernooi. Nimmer tevoren was de Nijmegenaar er namelijk in geslaagd een kampioenschap of zelfs ook maar een vriendschappelijk toernooi op zijn naam te brengen. Dat kwam mede door zijn verstandige vader, die, toen bleek dat de op vijfjarige leeftijd met het biljaren begonnen Wil lie daarvoor bijzondere aanleg had, zijn zoon dwong om eerst de HBS af te maken alvorens er sprake kon zijn van wedstrijdbiljarten. De Russen Sjapka en Tar- mak kwamen beiden tot 2.22 meter. Spectaculair als altijd was het polsstokhoogspringen. Deze werd als gewoonlijk - gewonnen door de Oostduitser Wolfgang Nordwig, die bij belangriike wedstrijden niet is te verslaan. Den Bosch (ANP) Voor de Westduitse ruitertop werd bij „Indoor Brabant" de alarmbel geluid door Derek Bricketts met „Beau Suprè me", maar de arrogante Duit sers hielden zich doof. Een overwinning van Fritz Ligges met „Summertime" in een tamelijk onbelangrijk on derdeel was niet bevorderlijk voor de Duitse waakzaamheid. In het resterende internationa le programma van zaterdag sloegen de Engelse outsiders onbarmhartig toe. Matador Harvey Smith behoefde er niet eens aan te pas te komen. Eerst zegevierde Simon Rod- gerson met de wat wild sprin gende „Savannah" en het puissancenummer om de grote prijs van Brabant werd een verrassende prooi voor de 32- jarige Lionel Dunning met „Highlander". De Westduitsers werden er zenuwachtig van. Alwin Schockenmöhle en Hans Günther Winkler, met Gert Wiltfang en Hartwig Steenken (beiden in Den Bosch niet aanwezig) dé Olympische kan didaten voor het organiserende land, konden maar niet de juiste tegenmiddelen vinden om de vrij jonge, enthousiaste Britten de weg te versperren. Schockenmöhle kwam zelf in zijn gehaastheid tweemaal in onzachte aanraking met de le men piste van de Brabanthal len, een voor de man uit Mühlen vrij ongebruikelijke ervaring. Het puissancespringen, zaterdagnacht pas om twee was afgelopen, had een grillig verloop. De eerste op gave, zes hindernissen met de muur op 1.70 meter, was voor maar liefst 27 van de 35 ge starte combinaties te gemak kelijk. Dan maar meteen twin tig centimeter hoger, moet de jury hebben gedacht. Maar ook in de eerste barrage bleef de grote schifting uit. Een res pectabel aantal van zeventien equipes was weer zonder fou ten overeind gebleven. Op nieuw grensde de muur met twintig centimeter. Wie ge dacht had dat zich twee of meer ruiters voor een derde spectaculaire barrage zouden plaatsen, kwam bedrogen uit. Het leek er aanvankelijk wel op. In een katachtige sprong bedwong Lionel Dunning met „Highlander" als eerste de beste de 2.10 meter. Niemand kon hem echter volgen. Het resultaat was dat negen com binaties zich met vier straf- punten op de gedeelde tweede plaats nestelden. Boeiender was het jacht- springconcours van zondag middag. Lange tijd stond Mehlkopf met „Lohengrin", in de tijd van 73,4 seconden bo venaan. Halverwege wist Lig ges met „Goldika" tweetiende seconde sneller rond te komen. De Engelse ster met de bok sersneus Harvey Smith im mer onverstoorbaar kauwgum kauwend nam met „Johnny Walker" alle risico's. Hij le verde inderdaad de snelste tijd af (69.1 seconden) maar kreeg zeven seconden straf voor een fout op de rood-gele bomen. Alwin Schockemöhle bleef met „Anke" wel zonder fouten in 72.8 seconden, maar zou dat toch ook niet zegevieren. De half in Frankrijk residerende Brazi liaan Nelson Pessoa liet met „Pass Op" nog eens zien waarom hij als jachtspecialist te boek staat. Vooral in het laatste gedeelte won hij veel op Schockemöhle en finishte in 71 seconden precies. Toen Willie Steures zijn einddiploma op zak had mocht hij op voorstel van zijn oom TinÉ Wijnen, die zijn grote voorbeeld ap heit biljart wais geweest, in 1968 meteen op de grote tafel beginnen. Wedstrij den op klein biljart waar an dere cracks de nodige wed strijdroutine opdeden en titels veroverden, waren er voor Steures nooit bij. Zijn debuut in de eerste klas 47-2 was niet zo overdonderend: een eindge middelde van 16.00 Ook het jaar er op bleek nog uit niets, dat de voorspellingen van de kenners uit zouden komen. Pas in 1970 brak Steures door. Hij promoveerde uit de voor- wedstrijden en beëindigde zijn eerste nationale kampioen schap in de ereklass 47-2 met een eindgemiddelde van ruim 30 en een hoogste serie van 320. Een maand geleden was Steures, die een goede positie heeft als computerprogram meur bij een ziekenfonds in zijn woonplaats, dicht bij zijn eerste kampioenschap. In Utrecht, dreigde hij Hans Vul- tink in het bandstoten te ont tronen. Pas op het laatste mo ment werd de druk te groot en moest Steures tevreden zijn met de tweede plaats en het verdienstelijke gemiddelde van 6.19. In Wervershoof was het ein delijk zo ver. Zaterdagavond al, nadat oom Tini verrassend vain Vain Leur had verloren, was Steures zeker van het kampioenschap omdat zijn voorsprong in gemiddelde op zijn leermeester te groot was géworden. De Nijmegenaar was in het kampioenschap vijf kilo afgevallen. „Ik heb van de zenuwen vier dagen niet kunnen eten", zo vertelde hij. „Dat heb ik alleen bij kader uit angst om te missen. In Utrecht, in het bandstoten, heb ik er geen hinder van gehad. Dan weet je dat je veel beur ten krijgt". Willie Steures, ook spitsspe- ler in het bedrijfsvoetbal en een hartstochtelijk riviervisser op brasem, heeft overigens in de biljarterij een groot favo riet. Dat is niet oom Tini maai de zeventienjarige Brabander Chris van der Smissen, die onlangs vóór hem Europees ju niorenkampioen werd. „Van der Smissen is de kampioen van de nabije toekomst. Het is onbegrijpelijk zoals die jongen vrij van zenuwen is". (resp. aantal punten, hoogste serie, algemeen gemiddelde): 1 Willie Steures (Nijmegen) 14, 276 35.00 2 Tinii Wijnen (Oss 10 170 27.10; 3 Jean Be ssems (Kadier en Keer) 8 180 (Van onze sportredactie) RIJSBERGEN De hel van Oekel. Als ooit de benaming van de amateurkoers in Rijs- bergen terecht is geweest, dan was dat gisteren. Is normaal het met veel scherpe bochten, twee kilometer lange parkoers voor veel coureurs een te zware op gave, gisteren toonde het me rendeel van het rennersveld zich niet opgewassen tegen de combinatie van een zwaar cir cuit en barre weersomstandig heden. De stormachtige ijskoude wind die vrij spel had op het open parkoers geselde het ren nersveld en verstijfde de spie ren van de coureurs. Slechts de allersterksten bleven onder de ze onmenselijke omstandighe den overeind. Zoals Zeeuwse Jan Raas uit Heinkenszand die uit het sterk gedunde amateurveld veruit de sterkste bleek. Zoals ook een Frits Pirard uit Breda die bij de nieuwelingen het stoute stukje uithaalde om het leiden de tweetal Ad Prinsen en Ad Verstijlen te achterhalen, om dan alleen verder te gaan. Veel renners haalden de eindstreep niiet. Van de negentig gestarte amateurs kwamen er welgeteld 22 aan. Onder de uitvallers be hoorde o.a. grote favoriet Henk Stander die in de derde ronde de strijd al opgaf. Het was de wedstrijdleiding ondertussen ook duidelijk ge worden dat honderd kilometer wellicht voor alle renners te zwaar zou zijn en daarom werd de koers tot veertig ronden (tachtig kilometer) terugge bracht. In de slotfase bleek Jan Raas zijn vijf andere mede vluchters onder wie streekfavo- riet Bert Harmsel uit Lage Zwaluwe te snel af. Bij de nieuwelingen liet Frits Pirard er weinig twijfel over bestaan wie de beste was. Na eerst zijn achtervolgingskracht toer te hebben voltooid liet hij zijn medevluchters voor wat ze wairem otm met vijftiein secon den voorsprong op Jonkeirs ulit Oud Gastel te eindigen. Bart van Est moest bij de ad- spiranten zijn meerdere erken nen in M. Jacobs uit Bingelra- de. Christ van der Smissen, die door Nederlands kampioen Steures als de titelhouder van de toekomst getipt werd. 30.27; 4 Hans Vultink (Groen- lo) 6 192 32.83 ;5 Lambert van Leur (Oss) 6 139 19.52; 6 Bert van Nijnatten (Steenb.) 4 174 21.28; 7 Flip Beekman (Am sterdam) 4 79 15.29; 8 Louis Rijvers ('s Graivieinzainde) 4 119 14.30. (Van onze sportredactie) ZWOLLE Ton Vissers en Sjef Janssen, respectievelijk manager en ploegleider van Mars-Gazelle, hadden zaterdag alle reden om te lachten. In de Ster van Zwolle, de openings- klassieker in Nederland voor amateurs, had hun ploeg de verzamelde concurrentie een nederlaag toegediend die zo verpletterend was dat er voor de overige renners alleen nog maar bescheiden klasseringen overbleven. Peter Nieuwen- huys kon met zijn derde plaats de eer voor de rest enigszins redden. De eerste, tweede, vierde en vijfde prijs waren evenwel weggelegd voor respectievelijk Westrus, Wim de Vlam, Jo van Pol en Wim de Louw, allen behorend tot een en de zelfde formatie. Met recht kon gezegd worden dat de Mars mannen zaterdag in één slag Zwolle hadden veroverd. Als geroutineerde profs hadden zij in de slotfase van de rit hun overgebleven rivalen murw gereden. Op de smalle en win derige dijkwegen rond Gene- muiden en Kampen, in de laatste 40 km van de wed strijd, waren zij om beurten in de aanval gegaan. Nadat bij het binnenrijden van Zwolle eerst nog Jo van Pol zich van de tweede plaats had willen verzeKeren. eiste Wim de Vlam tenslotte die plaats voor zich op. „Dit is mijn beste uitslag, ooit in een grote koers behaald", vertelde hij later. „Ik heb altijd in een kleine ploeg gezeten, daar ben je al bij voorbaat uitgescha keld voor een hoofdrol. Bij Sjef Janssen krijg ik echter mnij kaïns". Louis Westrus reageerde vrijwel eender. „Ik ben in de beste verstandhou ding bij Peugeot weggegaan. In de finale van een koers zat ik vaak alleen. Nu is dat praktisch uitgesloten. Wij heb ben een' sterke ploeg. Ik wil trouwens in dit voorjaar mijn grootste successen boeken. Verleden jaar ben ik door al lerlei omstandigheden op het tweede plan terecht gekomen. Ik wil zo snel mogelijk terug naar de top. Of ik straks in de tijd rond de Olympische Spe len misschien niet meer zo goed rijd als nu is een zorg voor' later. De een stemt hier op zijn seizoen af, de tweede op iets anders en ga zo maar door. Ik wil in ieder geval een goed voorseizoen maken". Die uitslag is1 Louis West rus, Amsterdam 150 km met start en finish in Zwolle, 3 uur 55 min. 23 sec; 2 Wil de Vlam, Sambeek, op 47 sec; 3 Peter Nieuwenhuis, Amster dam, op 1 min. 1 sec; 4 Jo van Pol, Montfort, z.t.; 5 Wim de Louw, Stiphout, op 2,55; 6 Siem Berkhout, Schipluiden, z.t.; 7 Harry van der Groezen, Made, z.t.; 8 Hennie Kuyper, Denekamp, z.t.; 9 Anne Wie- gersma, Drachten, z.t.; 10 John Cornelissen, Nijmegen, z.t.; 22 C. van Dongen, Oud-Gastel; 28 Bert Broere, Oudenbosch; 35 G. van 't Geloof, Lage-Zwalu- we. Ploegenklassement: 1 Mars- Gazelle, 89 pnt;, 2 Frisol, 68 pnt; 3 Caballero, 51 pnt; 4 Jan van Erp, 47 pnt; 5 Ketting, 45 pnt; 6 Felix-Bonzo, 32 pnt. Amateurs: 1. Jan Raas, Hein kenszand; 2. J. Meijer, Utrecht; 3. J. Brinkman, Rotterdam; 4. S. v. d. Burg, Berkel Rodenrijs; 5. J. Schelling, 's-Gravendeel; 6. B. Harmsel, Lege Zwaluwe; 7. J. van Dijk, Ulvenhout; 8. C. van Dongen, Oud-Gastel; 9. T. van Hintum, Eindhoven; 10. B. Broere, Oudeobosch11. F. Brabers, Tilburg; 12. H. Brink man, Rotterdam; 13. C. Stout- jesdijk, 's-Gravendeel; 14. T. Joore, Raamsdonksveer; 15. J. Moret, Rotterdam. Nieuwelingen: 1. F. Pirard, Breda; 2. J. Jonkers, Oud-Gas tel; 3. A. Prinsen, Raamsdonks veer; 4. A. Verstijlen, Sint Wil- lebrord; 5. A. v. d. Steem, Etten- Leur; 6. L. van Vliet, Honse- lersdijk; 7. B. Huvebeers, Am sterdam; 8. T. Ter Harmsel, La ge Zwaluwe; 9. J. Damen, Ul venhout; 10. J. van Houwelin- gen, Reusel. Adspiranten: 1." M. Jacobs, Biinigelrade; 2. B. vain Est, Din- teloord; 3. Sintnicolaas, 's-Gra vendeel; 4. A. van Vliet, Hon- selersdijk; 5. J. v. d. Velde, Rijs- bergen; 6. H. Doorns, Terneu- zen; 7. A. Nijkamp, Nuth; 8. G. Biering, Uden; 9. A. Verstijlem, Sint Willebrord; 10. A. Vriens, Tegelen. TINO TABAK heeft giste ren in het Belgische Isteghem een profwedstrijd over 210 ki lometer gewonnen. De Neder lander zegevierde met een voorsprong van zes minuten, nadat hij meer dan honderd kilometer solo reed. De Belg Van Laren bezette de tweede plaats voor Noel van Tyghem, ook een Belg. Kees Koeken sprintte uit de groep van elf die op Tabak volgde naar een zesde plaats. Prinsen en Van de Vleuten zaten ook voorin. JOSEF FUCHS Zwitserland) beizeit mia twee a-iitbem de eerstte plaats in het algemeen klasse ment van „Dwars door Italië". Fuchs won' gisteren de tweede etappe met een voorsprong van een minuut op zijn naaste concurrenten Bergamo e.m Frame Verbeeck. De eerste rit was zaterdag uitgelopen in een massa-spurt waarin Thomas Petterson het meeste geluk en de grootste snelheid had. BOKSEN De Panamese bokser Alfonso „Peppermint" Frazer heeft in Panama de wereldtitel in het lichtwelter- gewicht (versie WBA) vero verd door de Argentijn Nicco- line Locche op punten te ver slaan. Het gevecht ging over 15 ronden. KUNSTRIJDEN De Oos tenrijkse Beatrix Schuba is in Calgary voor de tweede achter eenvolgende keer wereldkam pioene kunstrijden geworden. De tweede plaats was voor de Canadese Karen Magnussen en de derde voor de Amerikaanse Janet Lynn. IJSHOCKEÏ Het Neder landse ijshockeyteam heeft in Boekarest zijn laatste wed strijd in het toernooi om het wereldkampioenschap C-groep verloren. Tegen Denemarken kwam Nederland niet verder dan 24. De Nederlandse treffers waren van Huub van Dun en Klaas van den Broek. De tussenstanden: 20. 00 en 22. Oostenrijk en Italië zijn nu zeker van promotie naar de B-groep. Oostenrijk speelde gelijk tegen China (22) en Italië behaalde een punt uit de wedstrijd tegen Hongarije, die eindigde in 6 6. PAARDESPORT De koningin onder de dravers de achtjarige Une de Mai, gere den door Jean-René Gougeon, tevens de trainer, heeft voor de vierde achtereenvolgende maal te Cagnes het Grand Cri terium de Vitesse van de Cöte d'Azur gewonnen. De Franse wereldkampioene (met 1910 favoriet) was op de Engelse mijl (1609 meter) veruit de snelste. Op de tweede plaats eindigde de in Zweeds bezit zijnde Amerikaanse draver Dart Hanover (B. Linstedt) en als derde plaatste zich Keysto ne, gereden en getraind door de Duitse pikeur Johannes Frömming. TAFELTENNIS Bert Schoofs heeft een internatio naal tafeltennistoernooi in Amstelveen op zijn naam ge bracht. De Nederlandse kam pioen Van der Helm eindigde op de tweede plaats. Bij de dames zegevierde Sonja Helt- zel. BILJARTEN Rini van Bracht heeft in Taastrup bij Kopenhagen een driebanden duel van Peder Thögersen, tweede in het Europese kam pioenschap gewonnen. Van Bracht scoorde zijn 60 punten in 52 beurten, Thögersen bleef staan op 37. ZAALHANDBAL Voor de tweede keer in drie dagen heeft de ploeg van de Sovjet- Unie West-Duitsland in eigen land verslagen. De Russische heren wonhen zondag in Kiel met 169 na een ruststand van 95 in hun voordeel. TAFELTENNIS De sport- commissie van de NTTB heeft de laatste vier man aangewe zen, die zullen deelnemen aan de Europese tafeltennis-kam- pioenschappen, die van 15 tot en met 22 april in Rotterdam worden gehouden. Het zijn: Hans van den Broek (TSS), Bert Onnes (Steeds Hoger- TSB), Gé Bakker (Scylla) en Herman Hopman (VDO). JUDO De Nijmeegse ju doka Theo Knegjens heeft dit weekeinde in Leningrad bij de Europese judo-kampioenschap pen voor junioren en aspiran ten bij de laatste groep in het middengewicht de zilveren medaile veroverd. De Neder lander won in de halve finale van de Fransman Jean-Luc Stemmer met waza ari en ver loor in de eindstrijd van de Oostduitser Arnold Heinke. De laatste jaren had Nederland bij de Europese jeugdkampi oenschappen judo geen me dailles meer behaald.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 9