RIA geeft 2-0 voorsprong uit handen Arsenal kan NA RUST LANGSZIJ Sint Aloysius klopt leider De Treffers Engelse titel wel vergeten JAN DE VOS KAMPIOEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Fors verlies Roeck-team Esseling sportman van 1971 DEGRADATIE MIDDELBURG ZUID Winst van Verstraete en Dooms Moermond vierde in Gorkum Nederlaag; Chr. Mavo ZEGES VAN VAN DE BUNDER EN DE WAAE sport HKUHMfl ZESDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 13 MAART 1972 (Van onze sportredactie) NIEUW-NAMEN In een tot de laatste plaats bezette zaal van het verenigingsge bouw in Nieuw-Namen zijn zaterdagavond de sportmannen van de V.V. Hulsterloo 1971 gekozen. Bij de B-junioren werd Edward Esseling sport man van het jaar, terwijl Luuk van de Branden en Frankie van de Heyden resp. als tweede en derde eindig den. Bij de C-junioren kreeg Freddy van Roeyen de meeste punten en hier werd Luuk Bleyenberg en Etienne de Bock tweede en derde Bij de jongste categorie, de D-junio- ren was het Rudy van Dorse- laair ,die ais sportman 1971 werd gekozen, terwijl Luuk Vermeulen en Patrick Serie nesp. de tweede en derde plaats bezetten. Uit handen van trai ner E. de Kind mocht de sportman van de B-junioren Esseling een fraaie beker in ontvangst nemen, terwijl de nummers twee en drie een medaille kregen aangeboden. Voor de C-en D junioren was het trainer F. de Kind, die aan zijn pupillen een beker "over handigde Als de sportiefste speler bij de senioren werd Frankie van Dam gekozen en hij mocht uit handen van de seniorentrainer Jaspers eveneens een beker in ontvangst nemen. (Van onze tafeltennis- medewerker) MIDDELBURG Met be hulp van een tot de nok ge vulde zaal met supporters gewapend met toeters en ra tels is het topteam van St.- Aloysius er in geslaagd za terdag de tot dan toe onge slagen leider De Treffers in de hoofdklas tafeltennis tot overgave te dwingen. De start van deze belangrijke wedstrijd was overigens wei nig succesvol, want Frans van Waterschoot verloor zijn openingspartij. René van Dyk bracht evenwel de stand op gelijke voet waarna St.- Aloysius met de regelmaat van de klok een voorsprong opbouwde op 51. Dumez verloor daarna zijn eerste partij, waarna Van Dijk, die driemaal zou winnen, de zege veiligstelde. Van Wa terschot won twee partijen. Met nog drie wedstrijden voor de boeg gaan de Zeeuws-Vla mingen nu samen met De Treffers aan de leiding, waar bij de Zeeuwen op papier een iets zwaarder programma voor de boeg hebben dan het team uit Roelofarendsveen. Vooral, omdat de vier overige teams in een fanatieke degradatie strijd zijn gewikkeld Tempo team 3 wist bij Red Star 1 twee winstpunten te behalen via Twee Art. terwijl Amroba met 37 van SVE wist te vinden. St.-Aloysius II veroverde in de overgangsklasse twee be langrijke punten op Red Star 2. Door thuis met 7—3 te win nen waarbij zowel Vernim- men, Van Laere als Matthijs- sen ieder twee winstpartijen voor hun rekening namen. De St. - Aloy-reserves schuiven door deze zege op naar de veilige derde plaats. Toch zul len zij in de komende wed strijd weinig punten mogen verspelen in verband met de gradatie. MZ 1 degradeerde nu definitief, want opnieuw werd tegen Elan met 91 verloren, waarbij Hans van de Voorde tegenscoorde. De jonge Mid delburgers zijn op midelbaar niveau gewogen en duidelijk te licht bevonden. Koploper Noad II verspeelde thuis tegen TSC 1 een kostbaar punt (5 5). (Van onze voetbal- medewerker) TERNEUZEN In de eerste klas van de zondag competitie vonden slechts twee wedstrijden doorgang. RIA speelde 2-2 tegen IJzen dijke en het gedegradeerde Lewedorpse Boys bereikte 'n 3-3 tegen Philippine. In to taal werden vier wedstrijden afgelast. RIA-IJZENDIJKE Met de wind in de rug veroverde RIA een groot veldoverwicht en liep met twee doelpunten ge makkelijk weg van Verhoosel en Van Hekke brachten de ruststand op 20. Na de thee waren de rollen omgekeerd. Toen was IJzendijke veel sterker en be reikte een zelfde score. De Poorter en Van Poucke namen de twee treffers voor hun re kening, waarmede een ver dienstelijke 22 tot stand kwam. LEWEDORPSE BOYS-PH1- LIPPINE Een sterker Le wedorpse Boys nam door Ars de leiding. Bosma zorgde voor een 11 ruststand. Na de rust liep Lebo weer weg door Men- heere (21). maar door Bos ma en Spuessens namen de Zeeuwsch-Vlamingen een 23 voorsprong.. Pas in de laatste minuut kon De Kooning het verdiende gelijkspel uit een vuur slepen (33) De stand: Graauw 1223 DFS 17—22 Hoofdplaat 18— 32; RIA 19—22; Yzendijke 1821; Aardenburg 1718: Schoondijke 1718 Philippine 1817; Patrijzen 171; Oost burg 1815; Luctor 1713; Lewed. Boys 185. Frans Verstraete steekt de armen juichend omhoog; hij is na een slopende spurt de nieuwe kampioen hij de nieuwelingen. Ach ter hem strijden Beghijn (links) en Vervaet (half achter Verstraete verborgen) nog fel om de tweede plaats. Tonnie Veerman (rechts) weet zich verslagen. LONDEN (ANP) —Lands kampioen Arsenal heeft zijn inspanning van woensdaga vond tegen Ajax moeten beko pen. Zaterdagmiddag in de uitwedstrijd tegen New Castle United verloren de Gunners met 02. Arsenal, dat aan voerder Frank Mc Lintock rust had gegeven, speelde in de eerste helft van dit compe titieduel een redelijk goede partij, maar moest na rust bui gen voor het enthousiasme van Newcastle. Bij Arsenal was toen Charlie George vervan gen door debutant Brendan Batson, die afkomstig is uit West-Indië. Ook hij kon er echter weinig aan doen, dat Mae Donald en Smith New Castle United naar een over winning van 20 schoten. Na deze nederlaag ziet het er niet naar uit dat Arsenal zich nog kan mengen in de strijd om de landstitel. Welke club dit jaar het kampioenschap zal veroveren is overigens nog allerminst een uitgemaakte zaak. Man chester City, staat na ziin overwinning van 20 op Everton weliswaar vier punten voor op Leeds United, dat met 1—0 van Coventry won, maar (Van onze sportredactie) NIEUWVLIET Jan de Vos uit Zaamslag, die vormde zaterdagmiddag dé grote verrassing van het clubkampioen schap van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen door het comité van Nieuwvliet met veel zorg georganiseerd. Jan de Vos greep niet alleen de amateurtitel, maar toonde ook, dat er dit seizoen eindelijk rekening met hem gehou den moet worden. Eerlijke Henny Gisel, als een van de grootste favorieten gestart, hielp de omstanders, die zeiden, dat De Vos per ongeluk kampioen geworden was, snel uit de droom. Gijsel: „De Vos reed verschrikkelijk goed van daag. Iedereen, die weg wilde, pakte hij op het gemakje terug. En dat met dit weer. Het was formidabel". Trico- Noblecollega Johnny Verbeke, die De Vos voor moest laten gaan in de eindsprint was het met Gijsel eens. Verbeke: „De Vos kon vandaag alles". Op één punt na had Verbe ke gelijk. De Vos kon alles, beheerste de koers zowel voor als tegen de wind (noord-oos ten storm, windkracht zeven), maar hij moest toch de profes sional Peter Kisner vóór laten gaan. Maar daar hoeft hij zich niet voor te schamen, want in de categorie van de betaalde wielrennerij is de oud-kampi oen van Nederland ook nog immer een gevreesd finisher. Kisner die voor de lol meedraaide won dus de eindspurt. De Vos haalde met zijn tweede plaats de titel bin nen Een kampioenschap, dat hij naar de mening van de concurrentie van zaterdagmid dag, tenvolle verdiende. Jan de Vos zelf gaf als oorzaak van zijn sterke rijden zijn an dere manier van trainingsaan- pak aan. De Vos: „Ik heb de afgelopen weken zeker drie keer per week achter de der- ny getraind en dat heeft mij veel goed gedaan. Ik heb daardoor een stuk meer sou plesse gekregen. En kracht". Ondanks het feit dat De Vos overtuigend won, zag het er in Voorzitter Gijs Veerman (rechts) overhandigt kampioen Jan de Vos (links) de wisselbeker en de kampioenstrui. de laatste ronde van 3800 me ter in de polders rond Nieuw vliet, waar de beukende storm vrij spel had rond het kleine pelotonnetje, niet naar uit dat juist hij de trui zou pakken. Johnny Verbeke en Leon Strobbe vonden elkaar in die ronde en sloegen een behoor lijk gat. Een ruimte, die naar het scheen, alleen door Henny Gijsel overbrugd kon worden, die dat dan ook deed. Tot aan de laatste bocht voor de finish hield het drietal stand. Op dat moment flitste Jan de Vos echter van het zadel, zette aan en kreeg Peter Kisner ui teraard geroutineerd aan het goede wiel mee en klapte over heel het stel heen. Kisner moest hij laten gaan, maar de rest mocht slechts schuin ach ter De Vos vechten voor de tweede plaats in het kampi oenschap. Die laatste ronde was het sluitstuk van een toch tegen vallend kampioenschap. Tij dens de koers werd er wel voortdurend gedemarreerd, maar voelde de stoutmoedige op een bepaald moment de slopende wind op kop dan gaf hij hijn poging maar al te vlug en graag op. Bij de nieuwelingen was het al precies hetzelfde. Ook hier sloopte de wind de macht van de zwakkere broeders en ble ven de sterkeren angstig bij elkaar om de storm maar niet alleen te moeten trotseren Hier werd de eindpurt gewon nen door „aspirant" Frans Verstraete, die in een lange rush Beghijn en Vervaet ach ter zich liet. De verrassing van de dag was hier Tonnie Veerman, die voor de eerste keer als coureur het bijzonder goed deed De titel bij de asDiranten ging naar Hans Dooms, die favoriet Octavio Picavet in de sprint gedeci deerd klODte. De uitslagen: profs-ama teurs: 1 Peter Kisner. Sluis. 76 km in 2.07.13 2 en kampioen van ae wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen: Jan de Vos. Zaamslag 3 Johnny Ver beke. IJzendijke: 4 Henny Gijsel. Heikant: 5 Leon Strob be, Lamswaarde: 6 Willy de Feber. Sluiskil 7 Terry Car roll, Philippine 8 Johan van Waes. Aardenburg, 9 op een ronde: Siaak Boekhout. Ter- neuzen: nieuwelingen: 1 en kampioen van de wielervere- Peter Kisner (rechts) gaat als eerste over de streep, maar Jan de Vos (links) haalt de titel binnen. In het midden Johnny Verbeke. niging Zeeuwsch-Vlaanderen: Frans Verstraete, Philippine, 38 km in 1.10.15; 2 Bert Be ghijn, Terneuzen; 3 Cor Ver vaet, Walsoorden: 4 Tonnie Veerman. Ternüuzen: 5 Jo Vonck, Heikant; 6 Cor Dey, Hoek; 7 en dameskampioene van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen: Bea Haemers, Westdorpe; aspiran ten: 1 en kampioen van de wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen: Hans Dooms, Ter- neuzen. 19 km in 35.12 2 Oc tavio Picavet. Hulst: 3 Dono van van Dam, Philippine; 4 Alfred Verschueren. Axel; 5 Adrie Schaalje, Axel; 6 Cees van Ham. Axel en 7 Willy Pijcke, Sas van Gent. GORKUM (ANP) Johan Kijne van de atletiekvereni ging Shell uit Vlaardingen heeft in Gorkum de achtste vestingloop gewonnen. De tweede plaats was voor zijn broer Steef. Moermond uit Zierikzee eindigde als vier de. De uitslag is: 1 Johan Kijne (Shell-Vlaardingen) 6200 m in 19.41,2 2 Steef Kijne (Metro- Rotterdam) 19 43,4; 3 Fritz (Metro) 20.27,1 4 Moermond (Delta Sport-Zierikzee) 20.58,6; 5 Vingerhoed (Sparta- Dein Haag) 21.10.0; 6 Jaarsma (Fit-Zeist) 22.12,2. (Van onze sportredactie) HULST Het bedrijfselftal van N.V. De Roeck uit St.-Jan- steen heeft zaterdagmiddag op de velden van de OZO in Hulst een 60 nederlaag moe ten incasseren van N.V. Linex uit Koewacht. Deze wedstrijd was het begin van de feeste lijkheden ter gelegenheid van de officiële opening van het caravanbedrijf De Roeck in St. Jansteen. De spelers van het bedrijf mochten dan ook shirts in ontvangst nemen, die over handigd werden door hun di recteur. Was het voor de spelers van De Roeck een zware neder laag, voor Sjaak de Meir van het Linexteam werd het een hattrick. Reeds na vijf minu ten spelen opende hij de score 10, terwijl Bennie de Clerck er op de 18e minuut 20 van maakte. De Roeck kwam nog wel even terug, maar de kan sen die er uit voort kwamen werden niet benut. Piet van Waes deed het net voor rust wel en bracht de stand op 3 0. Ook na de rust een veel beter Linex en door 3 doel punten van Sjaak de Meir werd de eindstand 60. Na deze wedstrijd kwamen de dameselftallen van N.V. Neckermann uit Hulst en de Ned. Middenstandsbank uit Terneuzen tegen elkaar uit. Twee dameselftallen, die met vlagen de toescnouwers een mooi spektakel voorschotelden en waarbij Neckermann uit eindelijk met 42 won. Carla Muller was het die na 14 min. spelen Neckermann een 10 voorsprong bezorgde. De da mes uit Terneuzen vochten hard terug, maar voorlopig misten vele schoten de goede richting. Ria Freyser deed het op de 20 min. beter en schoot de tweede treffer binnen. 2 0. De Middenstandsbank kreeg op de 23e min. dan toch loon naar werken, toen Wilda Graaf schap de stand op 21 kon brengen, maar enkele minuten later was het weer Carla Mul ler die van repiiek diende (3I). In het eerste kwartier na rust viel het Middenstands- dameselftal fel aan en Lien Kamerman verkleinde de achterstand tot 32. De kleine voorsprong van Neckermann wSs nog even in gevaar, maar Carla Muller bracht vijf minu ten voor het eind de stand op 4—2. George Best: doelpunt. heeft twee wedstrijden meer gespeeld Derby County hield zijn derde plaats door een ze ge van 10 op Totenham Hot spur. Manchester City speelde za terdagmiddag zonder zijn kostbare aanwinst Rodney Marsh (waarde meer dan an derhalf miljoen gulden), maar was toch sterk genoeg om het teleurstellende Everton te verslaan Jackie Charlton van Leeds United kreeg voor de aanvang van het duel tegen Coventry City geschenKen aangeboden van zijn ploeg- makkers. ..Jackie de giraf", speelde zijn 600e wedstrijd voor Leeds, hetgeen hij vierde door in de elfde minuut met een kopbal het enige doelpunt te scoren. Manchester United behaalde eindelijk, sinds 4 december - weer eens een overwinning. Op Old Trafford waren het Ian Moore, die vorige week ondanks concurrentie van Der by County voor 200.000 pond (1.600.000 guldein,) vain Nott. Forest werd gekocht, en Geor ge Best, die tegen Hudder- sfield Town voor de doelpun ten zorgden. In Schotland sleepte Celtic, eveneens deelnemer aan het toernooi om de Europa Cup 1, in de wedstrijd van de dag tegen Aberdeen een punt uit het vuur. Door deze overwin ning (in Aberdeen) bleef Cel tic op de eerste plaats. WEST-DUITSLAND In West Duitsland is de strijd om het voetbalkampioenschap weer volkomen open. Lijstaan voerder Schalke '04 verloor zaterdagmiddag zeer verras send zijn uitwedstrijd tegen Werder Bremen, waardoor Bayern Münohen, dat met 10 won van Arminia Bielefeld, zijn achterstand tot op een punt inliep. Ook kampioen Bo- russia Mönchein Gladbach kaïn nog hoop koesteren op het veroveren van de titel. Door met 30 te zegevieren over MSV Duisburg zagen de Bo- russen hun achterstand op Schalke verkleind tot vier punten (Van onze sportmedewerker) OOSTBURG In de bas ketball-competitie voor scholie ren van de middelbare scholen te Oostburg leed het team van de Christelijke Mavo. de eer ste nederlaag tegen LTS 1. dat nu alleen ongeslagen aan de leiding gaat. Operatie 71 scoorde in de wedstrijd tegen St. Eloy net zoveel doelpunten als in de drie voorgaande (63). LTS 2 kwam ook tegen het Koningin Wilhelmina Ly ceum weer niet tot winst. De uitslagen van de vierde ronde: Chr Mavo - LTS 1 11—16; Operatie '71 - St. Eloy 63—20; LTS 2 - KWL 14—55 De stand is nu: LTS 1: 4.4-.-, 8. 9151; Chr. Mavo: 4.3.-. 1. 6. 84—54: KWL: 4.2.1.1.5 149—62; Operatie '71: 4.21.1.5. 126—79 LTS 2: 4.-.-.4.0, 41— 125; St. Eloy: 4 -.-.4.0. 49 179. (Van onze correspondent) TERNEUZEN T'oine van de Bunder zegevierde zaterdag in Hulste bij Kortrijk, waar 63 vertrekkers zich meldden. Drie kilometer voor het einde ontsnapte Van de Bunder uit het peloton en had aan de streep nog 3 seconden winst over. Wim de Waal werd vijfde en Fonds van Katwijk eindigde als zevende. In Knesselaere triomfeerde Wim de Waal. Hij klopte 5 concurrenten in de sprint, waaronder Toine van de Bun der, die na 20 km. was platge- vallen, maar na 90 km. jagend op z'n eentje terugkwam in de voorste linie. Van de Bunder eindigde als 5e, Johnny Ver- beeke klasseerde zich als 6e, Tonnie Huyzen als 10e en Adrie Vasseur werd 16e.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 11