Zelfvertrouwen is weg bij Feyenoord CONFLICT ACHTER SCHAATSSUCCESSEN Deining over de coaching Galder AJAX ZORGELOOS HET IS BEGONNEN Schenk weer record WIELERSEIZOEN succes NOEMT ELFTAL SIMOES Happel: tijd te kort Extra vervoer Toto 33 ROTTERDAM Een paar dagen voor de belangrijke Eu- ropa-Cup-wedstrijd tegen Ben- fica heeft Feyenoord „het le gioen" de stuipen op het lijf gejaagd. Wat de ploeg vrijdag avond tegen Go Ahead Eagles liet zien doet het ergste vre zen voor de match van woens dag en zelfs trainer Ernst Hap- pel blikt vol zorgen naar het duel met Benfica. AMSTERDAM Om dat de toegangskaarten van Ajax-Arsenal tevens recht geven op openbaar vervoer, wacht Amster dam woensdagavond een krachttoer. Vóór de wed strijd worden 20 trams extra ingezet en na de match 28. Ook het bus vervoer ondergaat enor me uitbreidingen. De aan- en afvoer van de bussen is zo vlot moge lijk gemaakt door het Stadionplein geheel voor personenauto's af te slui ten. HEERENVEEN - Achter de schitterende schaats- successcn van de Neder landse dames (Atje Keu len-Deelstra wereldkam pioene, Stien Baas-Kaiser 2c) borrelde een conflict. Op demonstratieve wijze na melijk hadden verschillende rijdsters laten blijken onvol doende vertrouwen te hebben in hun technische leider Gerartf Maarse. Zij lieten zich bij de voorbereiding en tijdens hun ritten bijstaan door hun eigen coaches. Pijnlijk genoeg vooi Maarse meende ook Atje Keu len hèt niet alleen met hem af te kunnen. De Friesin riep de hulp in van haar privé-trainer Klaas Visser uit IJlst, die tor grote ergernis van Majirse aan de rand van de baan zijn pupil aanwijzingen gaf. De plaats van Visser langs het ovaal werd van tijd tot tija ingenomen door Henk Lam berts, die Wil Schenk-Burg- meyer coachte. Maarse, met in gehouden woede, over het op treden van zijn twee „helpers": „Ik vind het vreselijk kinder achtig van die twee. Kinder achtig en zielig." Maarse had van de KNSB bij monde van TC-voorzitter Wiera Wynia te verstaan gekregen, dat hij niet teveel moest toe laten van Lamberts en Visser. Maar: „Ik had ze natuurlijk kunnen verbieden om langs de baan te coachen, maar ik heb het belang van de meisjes la ten prevaleren. Ik heb op dit belangrijke moment, waarop prestaties geleverd moesten worden, geen conflicten willen riskeren." Atje Keulen had hem wat dit laatste betreft al op een voor proefje getracteerd door ineen onbedaarlijke huilbui los te barsten toen Maarse vorige week niet toestond dat Klaas Visser de schaatsen van Atje zou slijpen. Maarse: „Ik heb toen maar toegegeven, niet wetend dat Visser ook nog zou gaan coachen. Wel was duidelijk af gesproken, dat de beide heren niet in de kleedkamer zouden komen, maar ook daar hebben ze zich niet aan gehouden." (Zie verder de 5e sportpagina.) Sport DE VRIJE ZEEUW Verdedigend en aanvallend rammelde Feyenoord van alle kanten. Zo erg dat de spelers zelf onder de indruk waren Fortuna VI.Hlem| X CambuurHVZ 1 X BI. Wit—DFC X van hun falen en het is aan Ernst Happel om dat gedeukte zelfvertrouwen de komende dagen op te vijzelen. Dat het lukt, betwijfelt Feyenoords trainer in een open verklaring. „Daarvoor is de tijd tekort. Te veel spelers hebben op dit mo ment een inzinking". Ernst Happel: „de tijd is tekort..." AMSTERDAM Het Ajax- elftal gaat zich na de zeven klapper tegen FC Groningen in alle rust voorbereiden op het grote treffen tegen Arsenal. Vanmiddag vertrekt het elftal van trainer Kovacs naar hotel Duinoord in Wassenaar. Ajax kan de ontmoeting met groot optimisme tegemoet zien. „De generale" want zo beschouwen ze het", zei bondscoach Fa- drhonc, die belangstellend toe schouwer was in Amsterdam, beloofde alle goeds voor het Europacupduel tegen Arsenal. Belangrijk was dat tegen FC Groningen bewezen werd dat Johan Neeskens - geschorst - niet zal worden gemist in het elftal van Ajax. Arie Haan toonde zich op het middenveld in grootse vorm en Dick van Dijk is zijn plaats in het elftal meer dan waard. De noodge dwongen vervangingen door Kovacs, door het ontbreken van Neeskens, zijn succesvol geble ken. DUITSE LOTTO De winnende getallen in de Duitse lotto zijn: 20 23 27 33 36 41. Reservegetal: 15. Olympianummer 6511. Bij het kantoor van de na tionale sporttotalisator had zich zondagavond één deelne mer aangemeld mét dertfen juiste voorspellingen. De winnaar van het eerste Nederlandse prof-criterium in het nieuwe seizoen: Jos van Beers die zegevierend over de streep gaat in Galder. INZELL -— Ard Schenk en Erhard Keiler, de Olympische schaatskam pioen van Sapporo, heb ben zich zaterdag en zondag tijdens de (re cord) wedstrijden om de gouden schaats te Inzeil wederom de sterksten getoond. Beiden rondden hun vierkamp af met een nieuw wereldrecord in punten: Keiler met' 155.800 punten voor de sprintvierkamp, Schenk ^met 167.420 punten voor de „grote vierkamp", na dat zij beiden zaterdag een nieuw wereldrecord in- de boeken hadden doen bijschrijven; Schenk op de 5000 meter met een tijd vdn 7 min 9.3 sec. op de 5000 meter, nadat nauwelijks 'n half uur tevoren Jan Bols met 7.10.7 reeds onder Schenks oude record (7.12.0) was gebleven, en Erhard Keiler op de 1000 meter met een tijd van 1.18.5. De Westduitse student in de tandheel kunde, die zaterdag, evenals de Zweed Nasse Boerjes. Leo LinKovesi's wereldrecord op de 500 meter (38.0 sec) evenaar de, ontnam daarmee een wereldrecord aan Ard Schenk, die het met 1.18.8 op zijn naam had Staan. Keilers poging om zondag het door hem fel begeerde wereldrecord op de 500 rpeter geheel tot het zijne te maken mislukte, cflTbrdat h'ij niet de ideale weersomstan digheden had. Hij kwam nu uit op 38.5, slechter zelfs dan Linkovesi: 38.3. VitesseMVV E'hovenAZ '67 X UtrechtDWS IX 1 1 TelstarNEC 1 1 IX VolendamPSV I X Den BoschNAC IX 1 Den HaagSparta 1 IX HeraclesVolew. IX VeendamRoöa JC XI l Helm. Sp.—SVV IX GENT Het internationale klassieker-seizoen van prof- wielrenners is geopend met de Omloop van het Volk. Frans Verbeeck beleefde er het meeste genoegen aan. Hij won, na in het prilste voorseizoen al vier keer een eerste prijs gereden te hebben. In de sprint rekende Verbeeck o.a. af met Eddy Merckx die op de derde plaats kwam. GALDER Het experiment waaraan het wielercomité Gal der zich waagde door de eerste profkoers in Nederland te or ganiseren en daarbij geen start- geld te geven is geslaagd. De initiatiefnemers toonden zicli na de wedstrijd tevreden en dat mocht ook wel want in het „gratis" peloton fietste bijvoor beeld nationaal kampioen en Ruim voor de meet, kon Frank Verbeeck zijn armen al heffen. Hij was zeker van de le plaats in de Omloop van het Volk Ach- Tourvedette Joop Zoetemelk. ter hem in volgorde André Dierickx, Eddy Merckx en Willy de Geest. Arie Haan: goed genoeg om afwezigheid van Neeskens niet te doen voelen. Stien Baas-Kaiser en Atje Keulen-Deelstra: de grote twge van de wereldkampioenschappen schaatsen voor dames in Heerenveen. ZESTIENHOVEN Als Bcn- fica-speler Simoes gelijk krijgt, ziet het elftal voor de wedstrijd tegen Feyenoord er als volgt uit: Henrique; Malta de Silva, Humberto, Messias en Artur; Toni, Eusebio en Simoes; Nene, Jorge en Jordao. „Maar", voeg de Simoes er na die prognose aan toe, „niet ik maar mister Hagan stelt het elftal samen..."

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 7