Basis voor slagen profkoers aanwezig GALDER VERZEKERD VAN 6 RENNERS VAN DE PEL v VREDESTEIN SPORTRAAD VOOR KADEROPLETOING Vergadering van Goese sportraad TERNEUZEN- DE TOPPER Iedereen welkom in China Goede prestatie Wilfried Dumez mi Helft van parcours kasseien De Belgische meubelfabriek „Wilma" nodigt U uit LISBETH BERG ZIEK THUIS brillant, een goede Hagan naar Rotterdam heetman sport Selectie vredestein-matrassen hebben gegarandeerd een lange levensduur voetbal Teamgeest en hard knokken Vrijdag 3 maart 1972 20 r GALDER De basis voor het welslagen van de profkoers van Galder, die zondag als opening van het wielerseizoen in Nederland wordt ge houden, is aanwezig. Naast de komst van Jan Krekels, die al eerder had toegezegd deel te ne men aan deze experimentele wedstrijd zo als bekend krijgt geen enkele coureur startgeld en kunnen de renners tot kort voor de start nog Hoewel het natuurlijk een onzekere factor is hoeveel ren ners het vertrek zullen nemen, is het uit elf man bestaande wielercomité van Galder A. Buysters (voorzitter), E. v. Gils (secretariaat), C. Leyten (financiën), C. Hagemeier (chef permanence Gemeen schapshuis), A. v. Alfen (coör dinator loterij, programma's en prijsuitreiking), A. v. Opstal (commissaris technische dienst), N. v. Opstal en A. Moelands (publiciteits- en premie-commissarissen), H. de Ruyter (coördinator parcours), A. v. Oosterbosch (technisch adviseur) en W. v. Ooster bosch (algemeen manager) er vast van overtuigd dat een goed bezet veld strijd zal le veren op het door de bochtige Galderseweg, die voor het grootste gedeelte uit kasseien bestaat, en de Jacobstraat, waar start en finish zijn, ge vormde parcours. De comitéle den baseren dat op toezeggin gen van ploegleiders, die be loofden hun vrije renners te zullen sturen, en op het feit dat het prijzenschema (drie duizend gulden plus premies) normaal gesproken een grote aantrekkingskracht moet uit oefenen op de in de Belgische grensstreek levende coureurs, die in eigen land meestal voor een bescheidener prijzenpot fietsen. Met het oog daarop hebben de organisatoren ook fink wat propaganda in Bel gië gemaakt. (Van onze sportredactie) inschrijven is nu namelijk het uitkomen van vijf andere prominente leden van de Goudsmit- Hoffploeg ook zeker: de op het gebruik van sti mulerende middelen betrapte winnaar van de derde etappe van de Ronde van Andalusië, Kees Koeken, Ger Harings, vorig jaar zo succes vol in de sprints van de Vuelta, Jan van Kat wijk, Jos van Been en Jos van der Vleuten. De comitéleden hebben bij de organisatie enorm veel me dewerking van de gemeen schap Galder-Strijbeek, die 1070 inwoners telt. De heer Buynsters: „Zeker tien pro cent van de gemeenschap werkt persoonlijk mee". Grote steun komt met name ook van de plaatselijke voetbalclub Gesta. De heer Buysters: „Als het experiment slaagt gaat Gesta de koers in de toekomst organiseren. Gesta heeft nu ook de meeste mensen geleverd voor de verkoop van loten". Met de loterij en de verkoop van programma's moeten de organisatoren er financieel uit zien te komen, daar de en tree gratis is. Zij hebben overi gens al een aardige c'ent binnen. Voor advertenties in het pro grammaboekje bleek namelijk zo'n grote belangstelling te be staan, dat er 1500 gulden bin nenkwam. „Het programma boekje is bijna net zo dik als in Ulvenhout", aldus Willem van Oosterbosch, een van de vier comitéleden van de Ron de van Ulvenhout. Aan de profkoers (start 14.30 uur, afstand 100 kilome ter) gaat een wedstrijd voor nieuwelingen (start 13 uur, af stand 40 kilometer) vooraf. Er kwamen van de aankomende amateurs zoveel aanmeldingen binnen, dat selectie moest worden toegepast om te bepa len welke tachtig coureurs zouden worden toegelaten. In het bijzonder steke veld zitten bijna alle vooraanstaande Westbrabantse renners, zoals Frits Pirard, de Westbrabantse kampioen Damen, Van de Steen, Gommers, Van Hooy- donk, Melsen, Van Nispen en Ad Prinsen. Voor de muzikale omlijsting van het wielerevenement in Galder zorgen de fanfare Meerseldreef en de drumband Ulvo. De Bisams, een roep uit de fanfare Meerseldreef, zal tijdens de profkoers al spelend rond het parcours trekken om voor stemming te zorgen. Bur gemeester De Kort van Nieuw Ginneken zal het startschot van de profkoers lossen. De winnaaars van beide catego rieën worden op kussen van rondemiss Netty van Riel uit Strijbeek onthaald. (ADVERTENTIES) E««« Een uitstapje naar <ïc Belgische Kempen is zeer zeker de moeite -waard als U dat combineert met 'n bezoek* aan één van de grootste en mooiste meubeltoonzalen in Europa. Wij brengen een uitzonderlijk grote en vooral eksklusieve kollektie meubelen en verlichtingsartikelen - voor Nederlandse begrippen zijn onze prijzen zonder meer laag. „Wilma" werkt volgens een uniek zelfbedieningssysteem, waardoor U ongedwongen en zonder dat iemand U op de vingers kijkt, Uw keuze kunt maken - onder het genot van een drankje worden in onze gezellige huisbar Uw wensen genoteerd. Het spreekt vanzelf dat onze interieur-adviseurs U desge wenst met raad en daad bij staan. Onze toonzalen zijn heel gemakkelijk bereikbaar, ze liggen op 2 km. afstand van Oostmalle, aan weerszijden van de Oostmallebaan, in de richting van Lier. Geopend van 9 tot 12 en van 13.30 tot 20.00 uur. Ook op zaterdag en zondag, maar dan tot 19.00 uur. Op vrijdag zijn wij gesloten. WILMA MEUBELEN P.V.B.A., OOSTMALLEBAAN 70, ZOERSEL. KEES KOEKEN (Van onze sportredactie) HEERENVEEN „Als de beste Europese schaatsenrij ders naar China willen komen, zijn ze welkom". Vriendelijk glimlachend en schouderklop jes uitdelend laat chef d'equi- pe Tsjeng Lioe-Joe in Heeren veen geen twijfel bestaan over zijn gastvrije bedoelingen: „Iedereen is welkom". Het woord welkom is vaak te beluisteren uit de mond van de kleine tolk, die het onver staanbare Chinees rap in be schaafd klinkend Engels ver taalt en soms zelfs de vragen zonder tussenkomst van Lioe- Joe of trainer Jsin Sjin Smin beantwoordt. „Jullie hebben hier een heel goede ijsbaan. In China kennen we alleen maar natuurbanen en dan alleen nog maar in het noordoosten", zo laat hij weten. De ontwikke ling van de schaatssport is de afgelopen jaren in het reus achtige Aziatische land ge heel stil blijven staan. „We hadden alle tijd. nodig voor de culturele revolutie", zegt Lioe- Joe verontschuldigend. „Zelfs de uitslagen van de grote toer nooien interesseerden ons niet eng. We moeten nu feitelijk helemaal opnieuw begin nen". (Van onze sportcorrespondent) MIDDELBURG Het alge meen bestuur van de Zeeuwse sportraad heeft zich woensdag avond bezig gehouden met het nieuwe structuurplan van de Stichting Zeeland en de daarbij behorende ontwerp statuten. Begin september 1971 werd daarvoor reeds een werkgroep geformeerd be staande uit drie functionaris sen van de Stichting Zeeland en een functionaris van elk der vier aangesloten raden. Dit zijn behalve de Zeeuwse sportraad, de Zeeuwse raad voor maatschappelijke dienst verlening, de Zeeuwse Jeugd raad en de Zeeuwse Sulture- le Raad. De grondgedachte van de nieuwe structuur is vooral sa menwerking tussen Stichting Zeeland en de vier genoemde raden. Voorzitter A. van Gees- bergen van de Zeeuwse sport raad, merkte reeds in zijn openingswoord op dat niet alle bestuursleden van de sport raad gelukkig waren met het stuk en de gevolgde procedu re. Vooral het opgenomen arti kel waarin wordt gezegd dat de raden hun eigen belangen behartigen, maar zich toch ge houden achten door de richt lijnen van de stichting, achtte de heer Van Geesbergen niet zo aantrekkelijk. Evenmin het bepaalde dat besluiten die van invloed kunnen zijn op het algemeen beleid van een of meer raden, ter goedkeuring van de stichting moeten wor den voorgelegd, die eventuele goedkeuring Kan onthouden. De voorzitter van dé KNVB afdeling Zeeland, de heer I. Bakker, de afgevaardigde van de sportraad in het dagelijks bestuur van de Stichting Zee land, vroeg zich ook af waar om bepaalde veranderingen die de sportraad voorstond, niet waren aanvaard. „Maar het zwaard is een maal gevallen", aldus de heer Bakker. „Wanneer we de pro cedure niet aannemen moeten we zelfstandig gaan opereren en dat kost veel tijd en schept consequenties". Hij zag daar. om weinig nut in veel discus sies over deze zaak. Drs. A, Mutsaers, directeur van de Stichting Zeeland, wees er echter op dat deze structuur pas wordt voorgesteld als de vier aangesloten raden zich akkoord hebben verklaard. De heer Mutsaers: „U staat zeker nog niet voor een voldongen feit". Nadat men het een tegen het ander had afgewogen werd de structuurnota toch zonder hoofdelijke stemming aan vaard. Wat betreft de wijziging van de provinciale subsidiere geling ten behoeve van de sport, wat een initiatief was van de Zeeuwise sportraad aan G.S., zei de heer Van Geesber gen dat vooral het accent was gelegd op het kadercursus- werk. De heer Van Geesber gen, die tevens gedeputeerde is, meende dat men hiermee de sport van onder af een steun in de rug geeft. De eerste kadercursus vorig jaar, ingesteld door het provin ciaal centrum voor sportoplei- dingen, kreeg een goede be langstelling en niet minder dan 89,3 procent van de kan didaten slaagde. Het ligt in de bedoeling die cursussen die vo rig jaar werden gehouden in Goes. Vlissingen, Terneuzen en Sluis, uit te breiden met een opleiding tot bestuurska- der. Ook denkt men aan de opleiding van een jeugdsport- leider. De heer Bakker was het op veie punten eens met dit be leid. maar stelde toch: „We moeten onze claim voor de toekomst op tafel durven blij ven leggen, en streven naar de realisering van een uniform subsidiebeleid, want dara heb ben we jarenlang aan gedok terd". Het nieuwe provinciale be grotingsmodel voor de aan vraag van subsidies, had de volledige instemming van de heer D. Valkier maar het deed hem tevens het plan opperen om te trachten ook landelijk een dergelijk begrotingsmodel te verwezenlijken. Dit plan kreeg wel gehoor bij de aan wezigen, en daarom werd - be sloten het te spelen via de NSF. De sportraad ging met het gehele subsidievoorstel, zoals het ter tafel lag, ak koord. Voorzitter Van Gees bergen, die het weekend met de provinciale sportorgnisa- ties in het vormingscentrum Hedenesse in Cadzand op 10 en 11 maart als agendapunt reeds uitvoerig onder de aan dacht had gebracht, attendeer de er in zijn slotwoord nog eens op. Op de eerste dag zal er een inleiding zijn over het onderwerp „De organisatie van kaderopleidingen" met een daarop volgende groepsdiscus sie, en op de tweede dag van dit weekend is er o.a. een groepsdiscussie over het on derwerp „De wenselijkheid van een sportcentrum in Zee land". (Van onze sportredactie) HEERENVEËN De Noor se schaatsenrijdster Lisbeth Berg die vooral op de sprint goed uit de voeten kan, zal niet uitkomen bij het wereld kampioenschap in Heerenveen. Blijkens een woensdagavond binnengekomen telegram is zij ziek. Zij zal bij de wedstrij den om de wereldtitel worden vervangen door Tove Bernt- sen. Wilfried Dumez: prestatie in Den Haag. Goede (Van onze tafeltennis- medewerkerj MIDDELBURG In de prachtige sporthal Overbosch in Den Haag werden wedstrij den gehouden, waarbij de uitslagen mede bepalend wa ren voor de jeugdranglijsten Deze lijsten tellen mee voor uitzending naar diverse bui tenlandse toernooien en ver tegenwoordiging in nationale jeugdteams. Voor de topjeugdspelers van St. Aloysius waren weer di verse ereplaatsen weggelegd, want Jeanne de Waal wist bij de meisjes pupillen A een eer ste plaats te behalen door in de finale haar rivaal J. Herbe- rigs (Gringel-Heerlen) met 3114 en 3110 te kloppen. Ria en Magda Jakobsen (Big Smash) werden in het dubbel spel in de halve finale uitge schakeld. Carla Nijeboer (MZ) haalde bij de meisjes aspiranten A de laatste acht waar zij door A.de Jong (VW) een halt werd toegeroepen. Het dubbel Dert- Euwe (Wilno) wist het bij de jongens pupillen A tot de laat st* vier te brengen evenals het MZ-dubbel Verkaart-Kop- mels. Beide Zeeuwse duo's werden voor de finaleplaats uitgeschakeld. Bij de jongenspupillen C bereikte Wilf. Dumez de hal ve finale waar hij tegenover de sterke Jeon van Zuylen (Phoenix) geen afdoend ant woord wist. Paul Mathdjssen (St. Aloy) de andere halve fi nalist in deze klas werd door Anne Vlieg (Grongen) een halt toegeroepen. In het dubbelspel werden Mathijssen en Dumez onnodig' uitgeschakeld. Overgangsklasser Paul van Laere werd twee eerste plaat sen te bemachtingen. Bij de jongens junioren C klopte hij in de eindstrijd de Hagenaar P. Beekhuizen (Wibats) ter wijl hij samen met koppelge- noot Jurriëns (Luto) het dub belspel op zijn naam bracht. Bij de jongens junioren A deed zich nog een verrassing voor doordat René Hijne (Idu- na) in de finale won van ere- klasser Hans Lingen (TSF). Een verdiende tweede plaats behaalden nog Peter Kersten en Lou Kopimels (MZ) in de jongens aspiranten B-klas. (Van onze •portmedewerker) GOES Maandagavond om kwart voor acht komt de Goe se Sportraad in hotel „De Ko renbeurs" in vergadering bij een om onder meer een da gelijks bestuur te kiezen en een reglement vast te stellen. In dit reglement, dat gericht is op het gebruik van de ge meentelijke sportaccommoda ties en de daarvoor geldende tarieven en dat is toegezonden aan alle 15 leden van de Goe se Sportraad is een uitvoerige toelichting gevoegd. In deze toelichting wordt gezegd dat na de gemeentelij ke herindeling in 1970 geen wijziging meer heeft plaats gevonden wat betreft de ge- bruiksreglementen en tarieven en dat de laatste aanpassing dateert uit 1968 onder de voormalige Stichting Goese Sportbelangen. In het regle ment is onder andere opgeno men dat het de gebruikers van de sportaccommodaties zonder schriftelijke toestemming van de gemeente Goes verboden is reclame te maken of te doen aanbrengen. Ook is het verbo den collecten te houden, oircu- laires, insignes, loten en der gelijke te verspreiden en te verkopen alsmede consumptie artikelen. Na 11 uur 's avonds mag van de sporthal en van de gymnastiekzalen geen gebruik meer worden gemaakt. In de zomerperiode zal een gesloten seizoen van tenminste zes weken gelden. Tijdens de maanden mei tot en met september kan van daartoe aangewezen grasruim ten gebruik worden gemaakt voor training. In verband met de specifie ke behoeften van de atletiek- sport zal op de tariefregeling een uitzondering kunnen wor den gemaakt voor een aantal atleten van de erkende atle tiekvereniging, die gebruik maakt van de sintelbaan. Op voordracht van deze vereni ging kan aan deze atleten, die in verband met hun wedstrijd- programma extra training be hoeven, buiten de vastgestelde verenigingsuren om een trai- ningskaart worden verstrekt. Voor de atletiekbaan zal een tarief gelden voor wedstrijden en overig gebruik van f 15 per uur en voor training f 22 per ochtend, middag of avond per maand. De huur van de hoofdvelden bedraagt per wedstrijd f 25 en bij toernooien f 12,50 per uur. Voor zeven-handbal en korf- balvelden bedraagt die per wedstrijd f 7 en bij toernooien f 3,50 per uur. Voor de overi ge sportvelden wordt f 12 per wedstrijd in rekening gebracht en voor toernooien f 6 per uur. De huur van de sporthal is als volgt geregeld; voor het gebruik van de gehele hal f 650 per wekelijks uur per jaar. Voor het gebruik van de halve hal is dit f 350. Verder is het mogelijk de hal incidenteel te gebruiken. In het „Ganzebad" kost een kaartje f 0,70 als men niet ouder is dan 17 jaar en daar boven f 1,40. Respectievelijk voor een 10-baden kaart is dat f 5,25 en f 10,50. Abonnemen ten geldig voor een seizoen kunnen worden aangeschaft als men niet ouder is dan 17 jaar voor f 17,50 en daarboven voor f 22,50. Bij de gezinsa bonnementen geldt dat het eerste lid 57,50 betaald en de volgende gezinsleden f 3. Voor kinderen beneden de drie jaar hoeft geen entree te worden betaald. Leskaarten kunnen alleen worden aangeschaft wanneer men een abonnement bezit. ROTTERDAM (ANP) Jimmy Hagan, trainer-coach van Benfica, komt nog eens naar Feyenoord kijken. Hij heeft de Rotterdamse club la ten weten aanwezig te zullen zijn bij de wedstrijd Feye noord - Go Ahead Eagles, die vanavond om half negen in het stadion wordt gespeeld. (Van onze sportredactie) BREDA Middelburg speelt zondag een belangrijke wedstrijd tegen Geldrop. De club uit Geldrop heeft evenveel punten (11) verzameld als Middelburg, maar heeft een wedstrijd minder gespeeld. Voor beide ploe gen staat veel op het spel, vooral nu de RKC en Schjjn- del (deze ploegen hebben ieder 10 punten) tegen ster ke tegenstanders als Sparta'25 en TOP moeten aantre den. Wedstrijden die normaal gesproken in verlies voor RKC en Schijndel moeten eindigen. De ploeg die derhalve zondag in Geldrop beide punten voor zich weet op te eisen, kan mogelijk een definitieve afschei ding met de overige degradatiekandidaten tot stand brengen. DOOR HARRY VERMEULEN Secretaris L. van Halen van Middelburg: „Zondag spelen wij inderdaad een vierpunten-wedstrijd. Het is de noodzakelijk voor ons dat wij in Geldrop winnen. Wij hebben nog moeilijke uitwedstrijden, o.a. tegen Veerse Boys en Sparta '25, voor de boeg, waarin wij het moeilijk krijgen. Daar om moeten wij tegen Gel drop Schijndel en TSC punten halen om ons veilig te stellen. Maar de tegen stander denkt er natuurlijk precies hetzelfde over. Daarom reken ik op een pittige wedstrijd., waarin wij beslist niet kansloos zijn. Ik baseer deze veron derstelling op het goede spel dat ons elftal in de eerste helft tegen VCW liet zien. Er werd goed gecom bineerd en er werd met inzet gespeeld. Het was jammer dat we dit goede spel in de tweede helft niet konden continueren. Als wij er zondag in de begin fase in slagen een voor sprong te veroveren, geloof ik wel in een overwinning voor Middelburg." In Vlissingen wordt ook een wedstrijd gespeeld, waar degradatiebelangen voor een van de twee ploe- gen mee gemoeid zijn. Vlis singen ontmoet dan op ei gen terrein aloude rivaal Goes. Normaal gesproken zou Vlissingen moeten win nen, maar aangezien men bij een derby nooit van te voren een zinnige uitslag kan voorspellen en een (degradatie) kat in het nauw rare sprongen kan maken, staat winst voor Vlissingen niet zonder meer vast. Vlissingen-secretaris P. van der Eijk: „Goes heeft de puntjes hard nodig en daarom wordt het voor ons niet gemakkelijk. We zul len het ze echte niet cadeau geven." Goes-traineer Jan Meesters verwacht dat zijn ploeg tegen Vlissingen ex tra geladen in het veld zal komen. Meesters: „Tegen Rood Wit hebben we wat pech gehad, maar zondag moet het lukken. Ik hoop dat de blessures van Deb- Jan Meesters: „De jon gens komen geladen in het veld". baut en Harink zover gene zen zullen zijn, dat ze zon dag weer mee kunnen spe len. Groenewegen en Nieu- wersteeg zullen er nog niet bij zijn. De onbetwiste topper in de derde klasse D wordt zondag in Terneuzen ge speeld, waar Vosmeer op bezoek komt.a Ter- neuzen zal de handen vol hebben aan het verrassend sterk debuterend Vosmeer, dat tot nu alle concurrentie achter zich kon houden. Terneuzen heeft aan de wedstrijd tegen Vogelwaar de vier geblesseerde spe lers overgehouden, waarvan het meespelen tegen Vos meer nog onzeker is. De vier geblesseerden zijn: „E. Lauret, N. van der Stal, F. Colijn en W. Verhage. Bo vendien moet het nog één wedstrijd de geschorste centrale verdediger Jan van der Hooft missen. Aanvoerder J. Roose van Terneuzen: „Zondag moe ten we kunnen winnen. Wij zijn er op gebrand om nog dit jaar terug naar de tweede klasse te gaan. We weten dat Vosmeer geen gemakkelijke tegenstander is, maar we hebben toch winstkansen. Een goede teamgeest en bereid voor elkaar te knok ken, zijn volgens secretaris A. Verhees de twee facto ren waaraan debutant Vos meer dit seizoen zijn suc cessen heeft te danken. De heer Verhees: „Het succes heeft ons zelf ook verrast, maar nu we eenmaal bo venaan staan zullen we ons niet gemakkelijk van die plaats laten verdrijven. On- se jongens zijn bereid het uiterste te geven. Boven dien spelen wij ook goed voetbal. Dat blijkt uit het feit dat wij tegen techni sche tegenstanders altijd goede resultaten boeken en tegen keihard spelende ploegen (zoals bijvoorbeeld Dosko) meestal verliezen. Negen jaar lang hebben wij geknokt om uit de vierde klasse te komen. Nu in ons eerste jaar in de derde klasse maken wij weer een goede kans op promotie. Voor Terneuzen zijn we niet bang. Het zal wel een fijne wedstrijd worden, want Terneuzen speelt ook technisch voetbal". Trainer Willy Kramers van HW verwacht dat zijn ploeg revanche zal nemen voor de nederlaag die werd geleden in de uitweefstrijd tegen Hontenisse. Kramers: „Dat was onze eerste ne derlaag. Voor de eindstand heeft de wedstrijd weinig waarde meer, maar in een streek- derbu wordt toch altijd om de punten geknokt. Voor zitter Schelfhout van Hon tenisse voorziet een zware wedstrijd voor Hontenisse. Een wedstrijd, die hij niet temin graag zou winnen om Hontenisse helemaal van degradatiezorgen gevrijw aard te zien. F. van Meele en Van Kruissen zijn nog steeds geblesseerd. In de vierde klas H. speelt Biervliet tegen Sluis kil. Secretaris Heule van Biervliet is optimistisch ge- gestemd voor wat het resul taat betreft. Vooral de 41 overwinning op Domburg verleden week zondag heeft hem doen overtuigen dat Biervliet op het goede pad is. (ADVERTENTIE) Uvlvwii 111.- Brillani is een verstandige investering: GO O het stijgt meer in waarde dan het geld daalt. Brillanten zijn klein en makkelijk mee te nemen en kunnen overal ter wereld eenvoudig worden verzilverd. Wij zullen u graag vrijblijvend informeren over deze onvergankelijke belegging. edelsteenkundige f.g.a. diamantexpert g.i.a. lijnbaan 92, tel. 116670,oostzeedijk 155, rotterdam

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 5