Succes voor Reinardi Wijkverplegen in Hulst is een feest Twee Wezen voor uitverkocht huis JEUGDCIRCUS TRAD OP IN VOGELWAARDE VECHTERSBAZEN WAREN DRONKEN stad streek Steekpartij in Terneuzen IJzendijjlce Vogelwaarde Hulst Nieuw-Namen Moeilijkheden rond benoeming van hopman in Clinge Sas van Gent Hansweert Nog kansje op ,H°ge brug* Lamswaarde ANTOINET MAENHOUT 12% JAAR „IN 'T VAK" Preventief Biervliet PROEFALARM IN VLISSINGEN Aardenburgse fanfare vierde feest Zuiddorpe Kruiningen Ter neuzen Maandag 28 februari 1972 2 De jeugdige leden van het circus Reinardi zijn tot vele din gen in staat. Ook tot het maken van een Calypso-act. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Hoewel de juiste oorzaak van de ruzie tussen vader en zoon O. uit Terneuzen in de nacht van donderdag op vrijdfag j.l. nog niet helemaal duidelijk is. meent de Terneuzense ge meentepolitie toch te kunnen aannemen, dat bejden dronken waren, waarbij verwijten over en weer en het mes te pas kwamen, waarmee tenslotte de verwonding werd toegebracht. De toestand van de 16-jarige J. O. is thans bevredigend. EHBO Tijdens de jaar vergadering van de EHBO-af- deling IJzendijke heelt voor zitter Pollet meegedeeld dat 1971 voor de vereniging een goed jaar is geweest. De afde ling telt thans 86 leden. De financiële positie van de vere niging is gezond, zo bleek uit het financieel jaaroverzicht. Overigens dient de kas dit jaar een flinke aderlating te ondergaan i.v.m. de aankoop van nieuw les- en verbandma teriaal. In deze vergadering werd de begroting voor 1972 goedgekeurd en werden mej Kopmels en de heer R. Pollet als bestuursleden herkozen. NKV De NKV-afdeling Vogelwaarde heeft in de grote zaal van het dorpscentrum het vijftienjarige bestaan gevierd. Ter gelegenheid daarvan was een f eestbij eenkomst od touw gezet, waarvoor een gnjte be langstelling bestond. Voorzitster mevrouw De Schepper leidde de bijeen komst in en de secretaresse mevrouw Van Laar gaf later een overzicht van de geschie denis van deze afdeling. Aan het feest is een intensieve le denwerfactie voorafgegaan, die in twee maanden tijd honderd nieuwe leden opleverde. KPJ De afdeling Vogel waarde van de KPJ heeft vrijdagavond in het Dorpscen trum een informatieavond ge houden voor belangstellenden. De bijeenkomst was bedoeld om niet-leden in contact te brengen met deze vereniging. De adviseur van de kring, de sportadviseur en enkele be stuursleden hebben een toe lichting gegeven on de activi teiten en de doelstelling van de KPJ. Een en ander werd met lichtbeelden en film ver duidelijkt. Dropping In plaats van de gebruikelijke repetitie heeft het jongerenkoor van Hulst aan het begin van dit weekend een dropping gehou den. Tien groepen van koorle den werden met auto's in de buurt van Hulst weggezet met de opdracht zo spoedig moge lijk de weg naar het buiten centrum 't Jagertje te vinden. Onderweg moesten diverse op drachten vervulj worden. Zo werden er bij de aankomst verschillende uitstekende lie deren ten gehore gebracht, die inderhaast moesten worden geschreven. Na de prijsuitrei king en. een ogenblik rust werd de avond nog enkele uren in opperbeste stemming voortgezet. Topbiljart De Hulster topbiljartclub de Lustige Toe pers heeft in café Lybaart een wedstrijd gespeeld tegen de Americano's, eveneens uit Hulst. De thuselub won deze wedstrijd met 74. Hier vol gen de persoonlijke uitsla gen: r Lustige Toepers - De Ame ricano's 74. A. Rombo-ut - G. Meerschaert 10, 2. Bracke - F. de Vilder 10, A. van Dorssslaer - A. d'Hanis 10, H. Piessens - A. Eeckhout 1 0, A. Neve - W. de Wolf 01, P. Blommaert - R. der Wedu we 10, C. Herkelmans - P. Neefs 01, A. de Bilde - R. de Vilder 01, W. Dobbelaer - R. de Vilder 10, A. Lybaart - R. der Weduwe 10, W. de Cauwer - A. d'Hanis 01. Voetbal De veteranen van de Hulster voetbalvereniging HVV '24 hielden in hun clu blokaal bij de heer P. de Bruyn hun jaarlijkse teera- vond. De nieuwe voorzitter van de Hulster veteranen is A. Kramers. Uit het verslag van de penningmeester bleek dui delijk, dat de financiële toe stand van de Hulster vetera nen zeer goed te noemen is. Voetbal H-et eerste elftal van de voetbalvereniging Hul- sterloo heeft te Nieuw-Namen een vriendschappelijke wed strijd gespeeld tegen het tweede elftal van HVV '24. De Hulstenaren hadden de gehele wedstrijd een licht veldover- wicht en wonnen deze wed strijd dan ook verdiend met 23. De ruststand was 22. Biljarten De bekende Zeeuwse biljarter Th. Plat- jouw uit Axel geeft woensdag a.s. om 20 ur een biljartde monstratie in de biljartzaal van het bejaardentehuis de Blaauwe Hoeve in Hulst. f Bejaardenbond De be- jaardenbond in Nieuw-Namen heeft zijn algemene vergade ring weer achter de rug. Hoogtepunt van de bijeen komst was een optreden van het jeugdcircus Reinardi., (Van onze correspondent) VOGELWAARDE Het optreden van het Hulsters jeugd circus Reinardi zaterdagmiddag in het Dorpscentrum Vo gelwaarde is een geweldig succes geworden. Voor deze voorstelling bestond een zeer grote belangstelling van jong en oud. De zaal zat met 417 bezoekers berstens vol. „Reinardi" heeft in de vijf jaren dat het bestaat kans ge zien een uitstekend circuspro gramma op te bouwen onder andere dank zij het enthousi aste werk van de leidin-g en natuurlijk van de jeugdige ar tiesten zelf. De aanwezigen hebben kun nen genieten van een zeer ge varieerd programma dat drie uur duurde, met clown-s, akro baten, jongleurs, evenwichts kunstenaars, koorddansers en nog veel meer. De tachtig kin deren die in het jeugdcircus optreden hebben het publiek een prachtige circusmiddag bezorgd. Dat het gebodene erg op prijs werd gesteld bleek uit' het daverend applaus na af loop. Tot slot van deze ge slaagde middag dankte de heer O. Vos veld het Hulsters jeugdcircus, namens het be stuur van het Dorpscentrum Vogelwaarde en de aanwezi gen, voor hun geslaagde uit voering. (Van onze correspondent) CLINGE De installatie van verkenners-hopman Ro bert Verhelst uit Clinge, die afgelopen zaterdag zou plaats hebben, is niet doorgegaan. De plechtigheid moest uitgesteld worden, omdat de vaandrigs L. de Burger en Fr. Verstoe ten van de op handen zijnde gebeurtenissen t# laat op de hoogte zijn gebracht. De oorzaak van de misver standen moét gezocht worden in het feit, dat in principe wel tot de installatie was besloten, maar dat daarbij nog geen da tum was vastgesteld. De aspi rant-hopman in kwestie had zich inmiddels a-i wel akkoord Verklaard met de aanvaarding van zijn functie. De betrokken vaandrigs zijn gebelgd om het feit, dat ze de datum van in stallatie uit de krant hebben moeten vernemen. Er was toen geen tijd meer voor het tref fen van de nodige voorzienin gen, zodat noodgedwongen tot uitstel besloten moest worden. „Heel deze manier schikt ons niet", aldus het commentaar van een van de leiders. Vol gens groepsleidster mej. A. Maenho-ut komen de moeilijk heden voort uit de wens van het oudercomité om een hop man te benoemen, die de ver antwoordelijkheid van het wel en wee binnen de groep kan dragen. Dit zou tegen de wens van de vier vaandrigs van de ze vereniging zijn. De groeps leiding heeft inmiddels laten weten wel berei<j te zijn ak koord te gaan metde benoe ming van Robert Verhelst tot hopman, maa-r dan op een la ter tijdstip. De installatie zal binnen een maand alsnog plaats hebben. Dia-avond De Sasse foto kring heeft zaterdagavond in de foyer van de Speye te Sas van Gent een dia-avond ge houden, waarbij als gasten aanwezig waren: de h-eer Van Derheggen uit Gent en de fo to-verenigingen uit Oost Zeeuws-Vlaanderen. Getoond werden dia's van de tentoon gestelde sculpturen van de Biennale 1971, welke gehou den is in het Middelheim-park te Antwerpen. Na de dia-ver- toning werden nog kleuren fo to's geëxposeerd, waarbij werd aangetoond, wat men be reikt met filters bil het maken van kleurvergrotingen. HVG De afdeling Hans weert van de Hervormde Vrouwen Groep hield haar fe- bruari-vergadering. De presi dente, mevrouw Van de Lelie- Van Eisterik sprak in haar openingswoord haar vreugde uit over de goede opkomst. Haar meditatie was geheel ge richt op het menselijk lijden gezien in het. perspectief van Christus verzoenend lijden en sterven. Na de pauze werd er een verloting gehouden, die in ruim 1 uur f 462.80 opbracht. Opnieuw lieten enkele dames zich als lid inschrijven. Een bewijs, dat de keuze van het bestuur van de' onderwerpen, die aldaar behandeld worden, de dames van 1972 weten aan te spreken. Op het programma staan o.a. nog lezingen over het bankwezen en archeologie van Oost-Zuid-Beveland. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Minister Drees heeft nog een klein kansje opengelaten, dat de ge meente Vlissingen toch vroeg of laat met rijksgeld een zoge naamde „Hoge Kanaalbrug" in de buurt van de PZEM-centra- le kan bouwen. Dit vertelde vrijdag de voorzitter van de Vlissingse raad, de heer Gillisse-Verscna- ge. Hij was er door diverse raadsleden op geattendeerd dat Vlissingen met zijn Drug plannen van het kastje naar de muur wordt gestuurd. Het college van G.S. verwijst het gemeentebestuur naar het rijk en minister Drees (Verkeer en Waterstaat) raadt b. en w. aan om zich met de provincie in verbinding te stellen. „Wij zullen binnenkort met G.S. en andere instanties opnieuw over de zaak gaan praten", beloofde de raadsvoorzitter. Vrijheid Eendracht De fanfare Vrijheid Eendracht heeft in Lamswaarde de jaar lijkse feestavond gehouden. Ondanks de geringe financiële armslag van de vereniging, hebben de leden er toch een gezellige avond van gemaakt. Het bestuur van de fanfare Vrijheid Eendracht heeft be sloten om het tamboerkops van de vereniging uit te brei den. Het muziekgezelschap is daartoe in de gelegenheid om dat men de beschikking heeft gekregen over de trommels van de enige jaren geleden in Vogelwaarde ter ziele gegane drumband. Degenen, die be langstelling hebben om deze trommels te bespelen kunnen zich daarvoor opgeven bij een van de bestuursleden. Bij vol doende deelname zal er een speciale cursus worden geor ganiseerd. Zowel jongens als meisjes zijn welkom in het tamboerkorps. CLINGE Op 1 maart is het precies 12,5 jaar ge leden, dat wijkverpleegster Antoinet Maenhout (45), haar activiteiten voor het wit-gele kruis in de afde ling Hulst is begonnen. De ze jubileumdatum zal voor haar dan ook ongetwijfeld een bijzondere „werkdag" worden. Zelf voert ze het feit, dat ze hier al zolang werkzaam is, aan als' bewijs, dat het haar de afgelopen jaren goed is bevallen. Datzelfde geldt trouwens nog steeds. „Hulst is een prettige stad om te werken", vertelt ze en niemand zal deze uit spraak van baar vreemd vinden. In Hulst wonen op een betrekkelijk kleine op pervlakte veel mensen bij elkaar en dat maakt het werken voor een wijkver pleegster zogezegd tot een „feest", omdat ei geen gro te afstanden afgelegd die nen te worden. Haar opleiding als wijk verpleegster heeft juffrouw Maenhout in Tilburg gekre gen, waarna ze haar aante kening voor de kraamzorg in Sluiskil behaalde. Daar na vertrok ze naar Sittard, waar ze aan de sociale aca demie haar wijkopleiding kreeg. Haar grote wens was zich te kunnen toeleggen op het wijkwerk, omdat haar dat het meest interes sante leek. „Als wijkverpleegster maak je gezinnen mee, vanaf de geboorte tot aan het graf", zegt ze. Op 1 september van 1959 kwam ze dan uiteindelijk in Hulst terecht. „Er is in die tijd toch wel veel veranderd", vertelt de wijkverpleegster. Ze voegt daar aan toe: „Toen ik in Hulst kwam was er een oud wijkge- bouw in de Lange Belling- straat. Vandaar verhuisden we naar een ander oud wijkgebouw aan de Brood- markt". Op dit moment heeft men de beschikking over een moderner accom modatie in het centrum voor de gezondheidszorg aan de Tabakstraat. „Ook wat het wijkwerk betreft is er veel veranderd", aldus deze wijkverpleegster. „Er wordt nu meer pre ventief werk gedaan. Het is daarom ook noodzakelijk om elk jaar bijscholingscur sussen te volgen". Over de onderlinge sa menwerking is ze bijzonder tevreden. „Ik hoop er hier nog heel wat jaartjes aan toe te voegen", aldus de jubilerende juffrouw Maen hout, die inmiddels in vele gezinnen een goede beken de is geworden. Jeugddag De voetbalvere niging Biervliet organiseerde een jeugddag voor de junio ren. Op het sportcomplex aan de Singel werden 's middags wedstrijden gehouden. 's Avonds volgde een gezellige avond met de ouders van ae junioren in café Het oude Raadhuis die slechts matig werd bezocht. Tijdens deze bijeenkomst werden de sport mannen van het jaar bekend gemaakt. Bij de B-junioren werd dat Theo Duvvetter en bij de C-junioren Erwin Dui-1 zerinck. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Morgen (dinsdag') zullen er in Vlissin gen sirenes lokien. Door de B-B.-Vlissingen zijn namelijk drie nieuwe loei-installaties geplaatst en wel in de Chopin- laan, bij de PZEM-centole en in de J.J. van Ginkelstraat te Oost-Souburg. Bovendien is een sirene verplaatst van de Leeghwaterstraat naar de Ho geweg. Morgen zullen de sire nes worden uitgeprobeerd. O o O LIZ TAYLOR was het stralende middelpunt van een grote party, die in de Hongaarse hoofd stad Boedapest werd gegeven ter ere van haar veertigste verjaardag. Op het zaterdagnacht gege ven feest waren honderden genodigden, van wie de meesten wereldbekendheid genieten. )van een onzer verslaggevers) SINT-JANSTEEN De moed van de toneelvereniging Camere van Rhetorica ..Sint Jan ten Steene" om het Franse succesdrama De twee wezen op het repertoire te nemen. Is gisteravond beloond met een uitverkocht „huis". Het toneelspel werd opge voerd in het verenigingsge bouw, waarvan letterlijk alle plaatsen waren bezet. Voor de mensen, die maanden lang aan de voorbereidingen hebben ge werkt. is deze plaatselijke „première" de bekroning ge worden van alle moeite, die men zich heeft getroost. „De twee wezen" is een boeiend toneelspel, maar zeker niet een van de gemakkelijk ste om in te studeren. In to taal komen er 19 spelers en speelsters in voor. Een van de moeilijkste rollen werd zondag avond op een fascinerende wijze vertolkt door mevrouw S. Merckx-Weemaes als „Fro- chard". Het toneelstuk speelt zich af in een Frans sfeertje en gaat dan ook niet bepaald gebukt onder gebrek aan ro mantiek. De regie was in han den van Piet Verwer. Dege nen, die de eerste voorstelling van gisteravond hebben ge mist, krijgen alsnog gelegen heid om dit verzuim goed te maken, want vanavond wordt het stuk op dezelfde plaats nog eens voor het voetlicht gebracht. Aanvang 20.00 uur. Bij voldoende belangstelling volgt er ook nog een derde uitvoering. ASSENEDE (B) Galerie Margaretha de Boe- ve, Expositie schilderijen en tekeningen van Gaston de Mey (t.m. 19 mrt.). GOES Grand, 20 uur: Blue Movie, 18 jr. HULST Boekhandel Van Geyt, Steenstraat 20, expositie „Zee land schildert" (t.m. 6 maart). Werkd. van 9-12 uur en van 13-18 uur. Zondag van 14-17 uur. KOEWACHT (B) F. van Steen, 15 uur: Schie ting. MIDDELBURG City, 20 uur: Liefdesvaria ties, 18 jr. OOSTBURG Ledel Theater, 20 uur: De beslissende aanval, 14 jr. ROTTERDAM De Doelen (Gehoorzaal), 20.15 uur: „Hond in de pot", cabaretprogramma met Lars Boom en Rose Thesing. De Doelen (Kleine zaal), 20.15 uur: Nederlands Blazersen semble o.l.v. Edo de Waart. Schouwburg, 20.15 uur: „Maak mevrouw niet wakker" door de Haagse Comedie. St.-Lau- renskerk, 20.15 uur: Orgelcon cert door Addie de Jong, orga nist van de Goede Herderkerk te Schiebroek. ST.-JANSTEEN Verenigingsgebouw, 20 uur: „De twee wezen" georg. door St.-Jan ten Steene. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Ryan's doch ter, 14 jr. VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: Sadisten van de onderwereld, 18 jr. ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg, 20 uur: „Mijnheer Puntila en zijn knecht Matti", van Bertold Brecht. BRUGGE Korrekelder, Kraanplaats, 20.30 uur: „IVluis in huis" van G. Vermeersch. GENT Kon. Opera, 20 uur: L'Entre- preneur, van D. Storey door het Theatre National. Het zal zelfs de trouwe televisiekijker enige moeite kosten om te constateren dat de nogal onappetijtelijke Olive van de Dubbeldekkers, dezelfde is als deze charmante Anna Karen, die liier tijdens een bezoek aan de tentoonstelling „Binnenhuis 1972" haar keuze tracht te bepalen tussen een glaasje fris en een ty pisch Nederlandse „jonkie". (Van onze correspondent) AARDENBURG Voor de traditionele toneeluitvoering, met voorafgaand een populair concert en tot besluit een bal van de koninklijke Aarden burgse fanfare in de algemene Aardenburgse sociëteit be stond vrijdag- en zaterdaga vond veel belangstelling. Voorzitter I. van Daaien kon op beide avonden een bomvol le zaal welkom heten. Tijdens het muzikale gedeelte werd o.a. de mars „Tricot Noble" gespeeld. Deze mars werd spe ciaal gecomponeerd door di recteur A. Verschuur, als dank aan de fa. Van Turenhout die de fanfare nieuwe unifofmen en een vaandel geschonken heeft. Het concert van vrijda-1 gavond kreeg nog een bijzon der slot, het ere-lid en oud directeur de 80-jarige W. Bruynooge dirigeerde zelf de mars, die hij onlangs aan de fanfare heeft geschonken. De toneelgroep van de fan fare bracht, als tweede deel van beide avonden, de klucht „Trouwen per televisie" voor het voetlicht. Dit spel in twee bedrijven (vrij naar Marinus J anssenstond onder regie van de heer W. van Helden Het talrijke publiek heeft un- nen genieten van een buiten gewoon geslaagde opvoering, dankzij het uitstekend spel van de acht spelers en speel sters. Aan deze opvoering werkten mee, de heren C. Quist, G. de Bruyne, F. Stan- daert, F. van Waes, mej. A. Standaert, mej, N. Lippens, mej. A. de Munck en mej. E. Quist, die een dubbelrol had. Schicting In café ..Cen traal" werd een schieting ge houden met een deelname van 38 schutters. De uitslag was. Hoogvogel en eerste zijvogel. J. Bracke te Axel. Tweede zijvogel P. Oosting, Axel. Grootste aantal kleine vogels met vijf stuks: A. de Mey te Zuiddorpe. De eerstvolgende schieting is op zondag 5 maart. Feestavond Vrijdagavond hield de buurtvereniging de Harmonie in het dorpshuis te Kruiningen de jaarlijkse feest avond. Voorzitter W. Rotte heette de vele aanwezigen welkom en nam afscheid van de bestuursleden mevr. De Jonge en mevr Vermeire die een bloemetje als dank kregen overhandigd van de in hun plaats gekozen bestuursleden mevr. De Nood en mevr. van Nieuwenhuyse. Hierna volgde een avond in oude stijl welke werd verzorgd door de toneel groep 's Zand uit Middelburg die hiermede een groot succes oogstte. De avond werd beslo ten met dansen op de vrolijke tonen van The Rithm Stars uit Hoogerheide. Sportraad De sportraad van de gemeente Reimerswaal heeft in een vergadering de tarieven voor een aantal ac commodaties onder de loep ge nomen. Ten aanzien van het gymnastieklokalen werd het college van b. en w. geadvi seerd in het algemeen een uurtarief aan te houden van f 1,- in verband met minder goede accommodatie drong men aan voor de gymnastiekzalen te Hansweert. Rilland. Krui ningen, Voorhoute en Waarde en uurtarief van f 0.75 in re kening te brengen. Deze tarie ven gelden voor de plaatselij ke sportverenigingen, particu lieren en particuliere vereni gingen dienen f 10,- per uur te betalen, terwijl sportvereni gingen van buiten Reimers waal een uurtarief van f 5,- in rekening zal worden ge- bracht. Vleeskeuringsdienst De vleeskeuringsdienst Zeeuwsch- Vlaanderen, gevestigd te Ter- neuzen, is van plan om het voormalige gemeentehuis van Zaamslag te huren om daarin het kantoor en een laboratori um onder te brengen. Een voorstel tyiertoe zal aan de leden van de kringraad worden gedaan tiidens -de kringraadsvergadering, die vrijdagochtend 10 maart in Zaamslag wordt gehouden. Tijdens deze vergadering wordt verder gesproken over een in te voeren gemeentelijke verordening op de destructie en er zullen mededelingen worden gedaan over het ge voerde procesvoor het ambte narengerecht in verband met de wachtgeldkwestie.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2