GEMEENSCHAPPELIJKE VERKLARING IN DE MAAK Geen onthullingen in Peking NOS-bestuurkritiek minister Boersma niet ten onrechte VERGELDINGS ACTIE ISRAËL IN LIBANON esreiF «Stbftk DRIE VAN BREDA PHILIPS SLUIT „LEIDEN" BRITSE KOMPELS AAN DE SLAG Psychologisch laboratorium Tilburg in gebruik NS nemen voorlopig geen 30+ers aan Tegenspraak over bomaanslag De „Drie van Breda" VAKBOND: REGENTENMENTALITEIT binnenland buitenland Teleurstelling Deze week actueel in Protest tegen nuntius BIJENKORF EN SIMON DE WIT: GEEN KOFFIE UIT ANGOLA JARRING Giro-betaalkaart ook voor België 9 13 Nu wij aan de vooravond blijken te staan van de beslis sing over de vrijlating van de „Drie van Breda" komt het ons gepast voor nog eens de belangrijkste argu menten weer te geven, die deze krant er voor doen pleiten ons land van de aanwezigheid van deze lieden te verlossen Die vrijlating zien wij niet als een kwestie van vergevings gezindheid. Vergiffenis schenken komt niet aan het Neder landse volk toe maar uitsluitend aan diegenen, die in de nazi- tijd zo onzegbaar veel geleden hebben. Wat ons wel allen aangaat is de vraag, of een gevangenis- straf-tot-de-dood-er-op-volgt aanvaardbaar is in een rechtsstaat Deze vraag dient naar onze mening ontkennend te worden beantwoord. Na 27 jaar is een detentie geen straf meer, maar een wraakoefening- Abel Herzberg heeft hierop al enkele jaren geleden duidelijk gewezen: een strafrecht, dat door wraak beheerst wordt, gaat lijnrecht in tegen de regels van do rechtsstaat. Maar mogen wij dan wel voorbijgaan aan het feit, dat de vrijlating van de drie Duitse oorlogsmisdadigers door vele nazi slachtoffers als groot onrecht wordt ervaren? Aan deze vraag zou een andere vraag vooraf moeten gaan namelijk: hoe komt het eigenlijk, dat het voornemen van de regering de Drie vrij te laten (dit is al eens eerder voorgesteld) ditmaal zo'n on- gekend heftige beroering heeft veroorzaakt? Naar onze mening gaat het hier om een complex van fac toren. Daar is om te beginnen minister Van Agt (Justitie). De volstrekt ongepaste wijze, waSrop hij zijn „ariër"-zijn in Iget geding bracht, was voor velen een klap in het gezicht. AAis- schien had hij iets goed kunnen maken als hij in zijn vrijlatings- voorstel aan de Tweede Kamer begrip had getoond voor de gevoelens van de slachtoffers van Kotalla, Fischer en Aus der Fünten. Maar in die brief wijdde hij aan hen slechts een enkel, kil zinnetje. En hoe moeten die slachtoffers niet die geringe belangstelling ervaren hebben van de Nederlandse gemeenschap .voor hun problemen? Wij hebben hen met hun afschuwelijke herinne ringen doorgezonden naar psychiaters. Als gemeenschap heb ben wij hen verder links laten liggen. En wanneer er over pensioenen gepraat werd voor joodse oorlogsslachtoffers werd er beknibbeld op centen. Dat deze mensen het als een onrecht ervaren, dat de „Drie van Breda" worden vrijgelaten, is te begrijpen. Niemand mag hen hierover hard vallen. Maar het is iets heel anders om hen als rechter te laten oordelen. Slachtoffers moet men niet op de rechterstoel plaatsen. De rechter (ons hoogste rechtscollege de Hoge Raad) heeft inmiddels gesproken. Het unaniem advies is vrijlating. Wij hopen - omwille van de rechtsstaat - dat dit advies zal worden opgevolgd. Wij hopen evenzeer, dat aan onze joodse land genoten en de andere oorlogsslachtoffers duidelijk gemaakt kan worden, dat deze vrijlating in genendele tegen hen gericht is. Daarvoor is nodig, dat deze onverschilligheid van de laatste jaren plaats maakt voor oprechte belangstelling. Wij hebben deze mensen min of meer aan hun lot overge laten. Dat hebben we in de afgelopen weken heel duidelijk er varen. Wij hebben aan hen iets goed te maken. Geld is hier niet het belangrijkste- Als hun littekens nog ooit zouden kun nen verdwijnen dan kan dat alleen door meer liefde en be langstelling te tonen dan zij tot dusverre gekregen hebben. (Van onze redactie buitenland) PEKING De Amerikaanse president Nixon en de Chinese premier Tsjoe en-Lai hebben geen onthullingen gedaan over wat zij deze week besproken hebben. Dat was voor de diverse Amerikaanse waarnemers in Peking een duidelijke teleurstelling. Tijdens de tafelredes van het afscheidsdiner onderstreepten beide leiders het nut van de besprekingen en drongen zij aan op voortzetting van de contacten en toenadering tussen de volkeren van de V.S. en China. Er werd niet gesproken over concrete resultaten. De reden daarvoor is moge lijk dat de Chinezen en Ame rikanen bezig zijn met het op stellen van een gemeenschap pelijk communiqué, dat waar schijnlijk pas na Nixons ver trek (maandagochtend) zal worden vrijgegeven. Ameri kaanse kringen hebben giste ren toegegeven dat er een ge meenschappelijke verklaring in de maak is. President Nixon heeft er vóór de reis steeds de nadruk op gelegd geen al te grote ver wachtingen te hebben. Uitla tingen van hem en sommige andere Amerikaanse delegatie vertegenwoordigers deden deze week iets anders vermoeden. Het meest waarschijnlijke is dat de vijfdaagse besprekingen zullen uitmonden in een „ver klaring van vreedzame co- existentie", die d'e weg moet vrij maken voor herstel van normale diplomatieke betrek kingen. China schijnt wat dit betreft wat meer haast te heb ben dan Amerika. De grootste hinderpalen Indochina en Taiwan zijn wel besproken tussen Nixon en Tsjoe en-Lai, maar waarschijnlijk is, dat men daarover niet tot een oplossir-g is gekomen. Nixon zou zelfs teleurgesteld zijn over de houding van de Chinezen t.a.v. de oorlog in Indochina. Hij koesterde de hoop op een „eervolle oplos sing van de kwestie-Vietnam" als beloning voor zijn toenade ring tot China. De Chinezen hebben hem echter te kennen gegeven dat er maar één plaats is waar onderhandeld kan wor den over Vietnam: Parijs. Amerikaanse televisiecom mentatoren hadden bij het be gin van de directe -uitzending van het afscheidsdiner aan geboden door de Amerikaanse president aangekondigd dat nu de sluier zou worden weg getrokken, die de hele weel» over de geheime besprekingen van Nixon en Tsjoe en-Lai had gehangen. Ze toonden zich din- del'ijk teleurgesteld toen Si- tafelredes alleen gemecnplaa* sen bleken te bevatten, zij het positieve gemeennlaatsen De Nixons hebben de laatste dag van hun bezoek aan Pe king benut om tijdens een sneeuwstorm de „verboden stad" te bezichtigen. Van hier uit heersten de vroegere Chi nese keizers bijna vijf eeuwen lang over hun land. Het bezoek duurde anderhalf uur. Na af loop daarvan begonnen Tsjoe en Nixon aan hun viifde en laatste gesprek. Het Amerikaanse gezelschap wordt vanmorgen vroeg ver wacht in Hangtsjoe. Tsjoe en- Lai zal daar ook naar toe rei zen. Na één overnachting in Hangtsjoe waar Nixon wel licht nog een keer voorzitter Mao zal ontmoeten reist Nixon door naar Sjanghai, (ADVERTENTIE) Exclusief interview met India's premier, mevrouw Indira Ghandi Acht pagina's motoren: de geschiedenis van het brullende monster op twee wielen Ambtenarengerecht moet beslissen: was Koninklijke Marine schuldig aan duikongeluk kikvorsman? Jacky Kennedy daagt Italiaans persfotograaf voor Newyorkse rechter Voorts: Fotonieuws/ Meisje van de Week/ Informatierubriek Memo Panorama is Nederlands grootste geïllustreerde weekblad. Overal te koop. DEN HAAG (ANP) De 53-jarige analist A. ten H. uit Uithoorn heeft uit protest te gen de macht van de pause lijke nuntiaturen een ruit in gegooid bij de nuntius in Den Haag. Gelegenheid om zijn standpunt nader toe te lichten kreeg hij niet, want de politie nam hem mee. (Van onze redactie binnenland) HILVERSUM. Het bestuur van de NOS is van oordeel, dat minister Boersma van Sociale Zeken niet ten onrechte kritiek heeft geleverd op het NOS-pro- gramma „Ter Visie" van 17 fe bruari, waarin aandacht werd besteed aan de werkloosheids bestrijding door de regering. Het NOS-bestuur heeft in zijn gisteren gehouden verga dering het woordgebruik van de minister echter wel veroor deeld. Boersma sprak van een „perifide programma". In een na de bestuursvergadering door de NOS uitgegeven communi qué wordt gesteld, dat „wat d« uitzending betreft, bestuur en programmaleiding het erover eens ziin, dat het programma naar inhoud en vorm niet vol deed aan de eisen, die eraan moesten worden gesteld". De programmaleiding had haar mening overigens al kort na de uitzending aan de sa mensteller van „Ter Visie" ken baar gemaakt. Hoewel het bestuur van de NOS en de programmaleiding begrip hebben voor de kritiek van de minister, menen zij toch. dat de woordkeus van de minister geen recht doet aan de moeilijke taak, waarvoor dp medewerkers aan dergelijke rubrieken in het bijzonder ge steld zijn. Het NOS-bestuur is ervan overtuigd, dat de pro grammaleiding en de medewer. kers van de NOS er in het al gemeen met ernst naar streven, de informatieve programma's evenwichtig en onpartijdig te doen zijn", aldus het communi qué. De vakgroep radio en televi sie van de algemene bond Mer- curius is bijzonder verontwaar. digd over de wijze, waarop het NOS-bestuur van zijn ongenoe gen over het programma heeft blijkgegeven. Vakgroepsvoor zitter Jan Nagel sprak vrijdag middag op een persconferentie in Hilversum van een regenten mentaliteit, omdat de betrokke nen niet v/aren gehoord. (Vervolg van pagina I) De VARA-televisie zal van avond om 20.20 u. in de rubriek „Achter het Nieuws" de film „Begrijpt u nu waarom ik huil?" van Lou van Gasteren uitzenden. De film, die gaat over de behandeling van een patiënt die in verschillende concentratiekampen heeft geze ten en jarenlang met ver schrikkelijke angsten te ma ken had, zal worden ingeleid door de Leidse hoogleraar in de psychiatrie prof. dr. J. Bas- tiaans. Woensdagavond jl. is de film vertoond voor o.a. mi nister Van Agt en leden van de Tweede Kamer. De Raad van Kerken in Ne derland heeft vrijdag besloten niet te voldoen aan tot de raad gerichte verzoeken zich uit te spreken over de gratieverle ning van „De Drie van Bre da". De Raad van' Kerken is van oordeel dat door de hearing van donderdag j.I. gevoelens tot uitdrukking zijn gekomen, die op een ontstellende manier hebben duidelijk gemaakt hoe diep de wonden zijn die door de nazi-terreur in de oorlogs jaren in de zielen van duizen den zijn geslagen en hoe moeilijk het hun ook nu nog valt om dit, leed zo te verwer ken dat hun eigen bestaan en dat van de samenleving weer toekomst heeft. De Raad vain Kerken meent dat in deze situatie, ook al gaat het misschien om een minder heid vain de bevolking, elke uit spraak en elk advies niet al leen verkeerd zouden worden uitgelegd, maar ook reacties zouden uitlokken die het nog moeilijker zouden maken een juiste beslissing te nemen. In verband met de bijzonde re dimensie die Poeriem dit Jaar voor de joden zal hebben met het oog op de hangende beslissing over de drie oor logsmisdadigers, roept het op perrabbinaat voor Nederland op maandag de vastendag voorafgaande aan Poeriem, in bezinning door te brengen. Protesten tegen de vrijlating zijn ook bij de regering bin nengekomen van joodse ge meenschappen in Engeland en Oostenrijk en van de Israël- colleges van de gereformeerde kerken. Zondag 12 maart zal mgr. dr. A. C. Ramselaar uit Utrecht, in Munster (Westfa- len) de Buber-R-osenzweig- medaille worden uitgereikt voor het werk dat hij heeft verricht om te komen tot een goede verstandhouding tussen loden en christenen. Mgr. Ramselaar is daarmee de eer ste katholiek, die deze medail le zal ontvangen. Deze onderscheiding wordt elk jaar aan diegenen ver leend, die naar de mening an de Duitse coördineringsraad van de commissies voor joods- christelijke samenwerking, zich bijzonder heeft ingezet voor een goede verstandhou ding tussen joden en christe nen. Nixon en zijn vrouw bezochten gistermorgen Pekings ver boden stad". Van hieruit heersten de Chinese keizers bijna vijf eeuwen lang over het onmetelijke rijk. (Van onze redactie binnenland.) LEIDEN. De Philipsafde- ling in Leiden zal uiterlijk in het voorjaar van 1973 haar pro- duktie beëindigen. Aldus een mededeling van de persdienst van de n.v. Philips in Eindho ven. Op de afdeling in Leiden, waar onder meer onderdelen voor centrale antennesystemen gemaakt worden, werken circa honderd negentig personeelsle den. Als reden voor de sluiting van de afdeling in Leiden geeft de directie van de n.v. Philips de minder goede gang van za ken binnen de hoofdinduslrie- groep elektro-akoestiek van de de n.v. op, waarvan ook Philips Leiden deel uitmaakt. Philips heeft de vakbonden toegezegd de helft van de honderd negen tig werknemers in bedrijven te Breda, Oosterhout en Den Haag te kunnen plaatsen. LONDEN Met overgrote 'meerderheid hebben de mijn werkers in de Britse kolendm- dustrie donderdag voor her vatting van het werk gestemd, hierdoor is formeel een einde gekomen aan de staking van 47 dagen die voor de ergste elektrische stroomcrisis in het land in 25 jaar zorgde. Zesennegentig procent van de ruim 280.000 mijnwerkers stemde voor beëindiging van de staking en aanvaarding van de overeengekomen loonsver hoging van gemiddeld 20 pro cent. Men verwacht dat maandag weer normaal wordt gewerkt en dat men mogelijk op som mige plaatsen al eerder aan het werk zal zijn. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM De winkelbedrijven Simon de Wit en de Bijenkorf en de koffiebrander Broekema, Nagel en Vries stoppen op korte termijn met de verwer king van Angola-koffie. Het Angqla-comité heeft dif gisteren meegedeeld. Albert Heijn, De Gruyter, Coöp en Edah hadden al eerder toegezegd een eind te maken aan het ver werken van koffie van Angola. De boycot van Angole se koffie heeft volgens het Angola-comité wel zin. De Vereniging van de Koffiehandel en de Unie van Koffiebranders is hiervan niet overtuigd, omdat in hun visie deze koffie onmiddellijk door andere landen wordt op gekocht. De internationa le koffie-organisatie stelt, aldus het Angola-comité, vast hoeveel koffie elk land mag leveren. „Ten onrechte wordt de in druk gewekt, dat deze toewijzing voor altijd vastligt", aldus 'n woord voerder van dit comité. Het Angola-comité wil de kofficboycotactic ook laten starten in de Ver enigde Staten. De TH in Twente heeft ook besloten geen Ango la-koffie meer te gebrui ken. (Van onze redactie buitenland) BEIROET/TEL AVIV Israëlische troepen hebben gisteren onder dekking van tanks, vliegtuigen en artillerie, een vergeldingsactie uitgevoerd op Libanees gebied. De actie volgde op guerrilla-activiteiten, waarbij donderdag drie Israëli's om het leven kwamen. In een verklaring stelde Is raël Libanon verantwoordelijk voor alle Arabische guerrilla acties. Er werden diverse hui zen opgeblazen in Libanese grensdorpelf Een communiqué van de guerrilla-groepering El Fatah sprak van zeven doden aan eigen kant en aanzienlijke schade en verliezen aan Isra ëlische kant. Een Israëlische woordvoerder deelde mee, dat „alle manschappen en vlieg tuigen op hun bases waren teruggekeerd". De Libanese regering heeft de vergeldings actie scherp veroordeeld. Ook vorige maand had 13- raël Libanon gewaarschuwd In verband met de commando- activiteiten. Het zond op 14 januari een ultimatum, waar na Libanon stappen bij Frank rijk en de V.S. ondernam om internationale steun te ver krijgen voor het geval van een Israëlische invasie. Daarop werden verzekeringen ontvan gen van steun Inzake territo riale onschendbaarheid van Frankrijk en de V.S. en een aantal Arabische landen. Israël heeft al eerder gedreigd met een bezetting van een gedeelte van Libanon als de guerrilla's vanuit dat gebied blijven ope reren. Na het onderhoud met Jar ring zei de Israëlische minister van buitenlandse zaken Abba Eban, dat hij opnieuw het standpunt van zijn regering en de vaste wil tot vrede aan Jar ring had overgebracht. Volgens Israëlische woord voerders heeft Eban tegenover Jarring ook herhaald dat Israël zich blijft verzetten tegen het aangaan van verplichtingen die inhouden dat het zich uit bezet Arabisch gebied terug zou moeten trekken voordat vre desbesprekingen z'ijn begonnen. V.N.-bcmlddelaar voor het Midden-Oosten, Gunnar Jar ring, heeft de Israëlische rege ring gisteren in Jeruzalem uit voerig ingelicht over de ge sprekken die hij de voorgaande dagen in Cairo en Amman had gevoerd. DEN HAAG (ANP) Het systeem van giro-betaalkaarten, in verschillende landen goed voor het opnemen van een be drag van ruim honderd gulden, zal per 1 mei tot België wor den uitgebreid, en per 1 juli tot Suriname. Dit blijkt uit een antwoord van de Europese Commissie op vragen van het Tweede- Kamerlid dr. A. Oele (PvdA) tevens lid van het Europese parlement. (Van vers). een onzer vcrslagge- TILBURG Het Psycholo gisch laboratoiuin van Neder lands nieuwste psychologie fa culteit aan de Tilburgse Hoge school is in gebruik genomen. De oogst van een periode van talentvol en doelbewust onder handelen met de rijksoverheid en tien maanden hard werken om na toestemming van mi nister Veringa 1 september 1971 te kunnen beginnen kon daarmee worden binnengehaald, hoewel....? Het zal moeilijk oogsten worden, want geldgebrek bij de centrale overheid maakt het dubieus of de persoineelsop- zet die al was goedgekeurd, gehandhaafd kan worden. Ook trouwens of de op- en uitbouw van de sub-faculteit van de psychologie zo snel en volledig zal kunnen plaatsvinden als men zich had voorgenomen. Om nog maar niet te spreken van het feit, dat waarschijn lijk de bouw van een perma nente behuizing voor de Til burgse psychologie-studenten en de staf wel zal worden opgeschort, waardoor men met een jaarlijks groeiend aantal studenten, voor onbepaalde tijd op het, overigens zeer fraaie, provisorium is aange wezen. Niet allemaal rozegeur en maneschijn dus bij deze ope ning vrijdagmiddag, maar toch wel dankbaarheid en vreugde. Dankbaarheid, waarvan de voorzitter van het bestuurscol lege, drs. J.B.L. Verster ge tuigde. in de korte toespraak, waarmee hij de nieuwbouw, het laboratorium en de experi mentele ruimte, alsmede de televisiestudio in handen gaf van de subfaculteit. Voorzit ter prof. dr. F.J.P. van Doorn aanvaardde het. Dankbaar wa ren beiden jegens hen, die bergen werk hebben verzet om een psychologieopleiding in Brabant te krijgen. Met na me werd het oude bestuurscol lege en zijn stuwende kracht, drs. H. Loevendie genoemd, die door tact en onderhandelings talent de faculteit voor Til burg in de wacht sleepte. Vreugde omdat de Tilburgse Hogeschool er weer een stukje gezicht bij heeft gekregen. Een gezicht, dat zoals dr. Verster zei, vollediger gaat worden, als straks ook de the ologische faculteit de hoge school gaat binnentreden en een letteren-faculteit wordt verwezenlijkt. Maar dat laat ste zal nog wel lang op zich laten wachten. Prof. van Doorn vertelde o.a. dat de Tilburgse subfa culteit bewust het aantal doc toraal studierichtingen be perkt heeft. Dat gebeurde in overleg met de zusterfacultei ten. Er werken met ongeveer 80 eerstejaars studenten, 4 vak groepen. Een groep voor de economische psychologie, een nieuwe studierichting in ons land, is in voorbereiding. (Van onze redactie buitenalnd) UTRECHT De Neder landse Spoorwegen zullen voorlopig geen personen meer in dienst nemen die ouder zijn dan 30 jaar. Reden voor dit selectieve aannemingsbeleid is de huidige opbouw van het personeelsbestand, waarin de groep 45- tot 50-jarigen ruim de overand heeft. De Katholie ke Bond van Vervoersperso- neel komt deze maatregel van de NS die gistermiddag wc reldkundig werd gemaakt, „niet ongepast voor". Volgens een woordvoerder is het met de personeelsopbouw bij NS onder druk van de omstandigheden de laatste ja ren de verkeerde kant opge gaan. Volgens de bond hebben NS een goed tijdstip gekozen om te proberen daar nu verbe tering in te brengen. In de eerste plaats zit men niet op nieuw personeel te springen en verder is er op de huidige arbeidsmarkt voldoende ruim te om jongere werknemers aan te kunnen trekken. De Katho lieke Bond van Vervoersperso- neel is van mening dat de NS- maatregel zeker op den lange duur gunstig is voor het per soneel met het oog op snellere promotiekansen etc. Het zijn emotionele dagen, vrienden, voor velen onder ons. En wie zal dat niet be grijpen? Tenslotte, wat zijn 27 jaartjes op zo groot oorlogs leed? v Van de andere kant zijn 27 jaren ook genoeg om er een. hele nieuwe generatie bij te krijgen. De grote moeilijkheid is misschien wel dat we met z'n allen moeten proberen om niet alleen de ene groep (de slacht offers). maar ook de andere te begrijpen. it En hopelijk kan dan toch ons volk het opbrengen om verder te tellen dan die drie en meer naar de toekomst kij ken. it Het leven gaat door, zoals de zon dezer dagen - en naar het zich laat aanzien ook dit week einde - met een voorbarige gulheid doet vergeten dat het nog maar pas februari is. Op zoek naar de wekelijkse doordraver dacht ik een wijle aan EEG-dr. Sicco Mansholt, die heeft laten weten dat hij het voor Amerika helemaal niet meer ziet zitten. De VS, zei hij van de week, zijn op weg naar de ondergang. Ozo. it Mans-holt door. it Om niet te zeggen: hij draaft door. Maar nee, daar heb ik toch iemand anders voor. it Natuurlijk kan Mansholt best eens gelijk krijgen, maar kijk, zo iets slinger je di ejon- gens niet in hun gezicht als hun boss net bij de Chinezen op visite is. it Nixon: Tsjoete broodjes bakken. it Boersma, de minister, die draaft door, want ik vind het woord „perfide" aan het adres van journalisten een heel le lijk woord. Een vies woord. (En heus niet alleen omdat het vakbroeders zijn). Nee ,ik vond de minister, toen ik dat las, niet zo leuk meer. Erger: voor mij is hij de doordraver van de week. En Nixon heeft dan toch maar boven op de Chinese Muur gestaan. Wat moet die man jaloers zijn op zo'n stevi ge bonk traditie. Pat stond er ook bij. Als de Chinese Muurbloem. Weet u wat Nixon naar mijn idee tegen zijn vrouw zegt, als ie boos op haar is? Pats! it Overigens is het nu wel dui delijk dat Lin Piao het zwij gen is opgelegd: Piao, piano, pianissimo... it Voor het geval u nog een kaal behangetje hebt: Chinese Muurverf is rood. Een lentevrolijk weekeinde. En ga nou weer niet meteen met z'n allen, die weg op. La ten we wandelen. - MERIJN (ADVERTENTIE) (Van onze redactie binnenland) EINDHOVEN Oud-leden van het comité Philips-Grie- kenland hebben gisteren verklaard dat zij niets te ma ken hebben met de bomaan slag op het Evoiuon. Eerder op de dag was in Eindhoven een niet ondertekend pamflet uit gegeven waarin dit comité zich verantwoordelijk stelde voor de aanslag. De oud-leden nu voeren aan, dat het comité in 1969 ontbo den iis, onmiddellijk na de sa botagedaden tegen het stand beeld van dr. Philips op het Stationsplein in Eindhoven. In het gisteren uitgegeven pamflet staat dat de aanslag bedoeld is als een ernstige waarschuwing. Philips moet van het comité alle banden - economische, politieke en mili taire - met Griekenland ver breken. ,,Zo niet, dan wordt het sabotageprogramma verder afgewerkt." A I

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 9