CONTACTORGAAN Uitbreiding DOW maakt Hoek onleefbaar Philippine wordt woongebied Brandbeveiliging in „Nieuwendijk" is niet voldoende TERNEUZEN-ZUID MIST APOTHEEK Nationale belangstelling voor „EXPO 1972" in Axel Burgemeester trouwt zijn secretaresse W. H. M. COLSEN DOORSTROMING DOOR RAAD VAN TERNEUZEN Voorzieningen verkeer in Zuid zijn ontoereikend HI-FI V®/ STEREO Vlooienmarkt in Terneuzen OUDE KEIEN BIJ NIEUW STADHUIS J streek Koewacht Raadsleden: Zaterdag 26 februari 1972 S ?5 Van een onzer verslaggevers) TERNEUZENBurgemeester J. C. Aschoff van Terneuzen fungeerde vrijdag als ambtenaar van de burgerlijke stand bij het huwelijk van de heer A. Blok en mejuffrouw Gerda de Graaf. De bruid is secretaresse van de Terneuzense burgervader. Uiter aard was de heer Aschoff de eerste die, nadat hij in de raadzaal van het stadhuis het huwelijk had voltrokken, het jonge paar gelukwenste. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT „Wij zijn zeer attent op de ontwikkelingen in onze streek". Dit zei loco-burgemeester W. H. M. Colsen don derdagavond in het antwoord op vragen die gesteld waren in de verschillende algemene beschouwingen tijdens de begrotings vergadering. De heer Colsen weer erop dat binnenkort op het Axelse stadhuis wederom een openbare vergadering belegd wordt over de ontwikkeling van Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Met de raad vond hij het een omissie dat in het discussiestuk niet over Philippine als woongebied gesproken werd. „Wij stellen ons echt voor aan deze kern een woonfunctie toe te kennen", aldus de heer Colsen. worden en komt een eventueel uittreden misschien wel aan de orde". Naar aanleiding van vragen over de kwaliteit van het ka naalwater zei de loco-burge meester dat ir. J. Zuurdeeg momenteel een rapport over dit water opmaakt ten behoe ve van de minister. „Zeer bin nenkort zullen, dacht ik, de Nederlandse en de Belgische minister hierover een gesprek hebben". De heer Colsen me moreerde nog de gesprekken die de AWL-kanaalzone gehad heeft met Belgische bedrij ven. De heer Colsen hoopte dat op korte termijn technische voorzieningen gerealiseerd worden, zodat voor het Sasse zwembad overgeschakeld kan worden op het gebruik van leidingwater indien het ka naalwater te vuil zou zijn. „In dezen moet ik wel uw aandacht erop vestigen dat het kanaal water vier graden hoger is dan het leidingwater". Naar het werk van de huis vuilophaaldienst zal het Sasse college een nader onderzoek doen instellen. Zoals bekend zit Sas vain Gent momenteel in een intercommunale regeling. „Als blijkt dat het in eigen beheer nemen van de ophaal dienst goedkoper is, zal daaro ver door ons zeker met de intercommunale gesproken Blijkens mededelingen van de heer Colsen wordt momen teel gewerkt aan een rapport over het verloop van de Sasse bevolking, die - zoals de heer Bokstaal in zijn algemene be schouwingen had gesteld zestien procent was. „Bij de rapportering zijn zowel de provincie, de gemeente als de plaatselijke bedrijven betrok ken, want de laatsten hebben er uiteraard veel belang bij", De heer Colsen hoopte dat het rapport dat binnenkort moet uitkomen inzicht in deze ma terie geeft. De kritiek van de heer De Groot op uitgebreide woning bouw in Westdorpe kon de heer Colsen niet geheel over nemen. „Ik vind dat wij de bestaande gelegenheid om te bouwen in Westdorpe met bei de handen moeten aangrij pen", aldus de loco-burge meester. De heer Colsen zei een fusie tussen beide Sas van Gentse woningbouwverenigin gen toe te juichen. „Wij zullen dit voor zover dat in onze mogelijkheden ligt stimule ren". (Van een onzer verslaggevers) HOEK „Wanneer de plannen van Dow Chemical om in zuidwaartse richting uit te breiden onverhoopt mochten door gaan, dan zou dit Hoek totaal onleefbaar maken. Het contact orgaan en de bevolking van Hoek zullen zich tegen een derge lijke uitbreiding met hand en tand verzetten". Dat zij de heer J. van der Peijl, lid van het contactorgaan Hoek op de eerste openbare vergadering van deze kernraad in de gehoorzaal te Hoek. Er bestond voor deze bijeenkomst flinke belangstelling. Een van de aanwezige infor meerde naar het gerucht dat al geruime tijd in hoek de ronde doet dat Dow Chemical plannen zou hebben niet naar het westen, maar naar het zuiden uit te breiden. Voorzit ter F.K. Haak antwoordde dat het contactorgaan hierover wei nig zinmigt kan zeggen. De heer Van der Peijl meende dat het ^contactorgaan als eerste inge licht dient te worden over mo gelijke uitbreidingsplannen vain Do,w Chemical. Hij her innerde aan de bouw van de waterfabriek van de PZEM en van Air Products, die gereali seerd werden alvorens een hinderwetsvergunning was verleend. „Als Dow wil uit breiden dan maar liever ten koste van de schorren", aldus de heer Van der Peijl. Er werden voorts vragen aain het contactorgaan gesteld over de mogelijke voorzetting van de snelheidsbeperking op de provinciale weg tot aan het kruispunt b ij de Altenia- straat. de aanwezigheid van een gevaarlijk bouwval aan de Langestraat en de moge lijkheid van woningbouw ten behoeve van minder draag- krachtigen. Ook werd de aan dacht gevestigd op de moeilij ke verkeerssituatie in de bloe- menbuurt, waarvan enkele straten uitmonden in de Noordstraat. Een andere klacht betrof het parkeren en het ontbreken van wagens in vrij smalle straten en het ontbreken van een parkeerterrein bij het sportveld, waardoor onwonen- den hinder ondervinden van auto's die voor hun deur ge parkeerd worden. Voorzitter Haak zegde toe de naar voren gebrachte punten met de ge meente Terneuzen te zullen opnemen. Hij sprak zijn vol doening uit over de grote be langstelling op de eerste open bare bijeenkomst van het con tactorgaan. Gezinsavond De boeren bond, KVO en KPJ hebben in het patronaatsgebouw „Don Bosco" in Koewacht voor hun leden een gezinsavond gehou den. Voor dit initiatief bestond grote belangstelling. De opening van deze bijeen komst, die door 250 mensen werd bijgewoond, werd ver richt door voorzitter C. de Rechter. Daarna werd door de leden van de KPJ een toneel stuk in drie bedrijven voor het voetlicht gebracht, getiteld Susske Perduins. Vooral Trees de Teije, die de rol van pas toorsmeid vertolkte, blonk uit. Om 22.00 uur werd de avond voortgezet met een boerenbal, muzikaal omlijst door Walter Seghers. Op vakkundige wijze wist de slagwerker van dit trio oud en jong op de dans vloer te krijgen. Schietingen De Schutters- maatschappij „De Sportvrien den" organiseert zondag een schieting op de liggende wip in de zaal van J. de Guchte- neire. De schieting begint om 15.00 uur. De schuttersmaatschappij „Thuis weg" houdt maandag 28 februari een schieting 23 kg paling in de feestzaal bij G. van Rumste in Koe wacht (B) - deze schieting begint eveneens om 15.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Met twaalf tegen negen stemmen (de Ie, den van de PvdA en D'66 fracties stemden tegen) heeft de gemeenteraad van Terneu zen besloten dat aanvragen om een premie voor doorstroming naar een aanmerkelijk duur dere woning binnen de ge meente op zijn laatst een dag voor de verhuizing moeten zijn ingediend. Komt de aan vraag later, dan vervalt liet recht op de premie. Het be sluit werd genomen na een uitgebreid debat. In de raadsvergadering werd ook het voorstel aanvaard om het bedrag per leerling voor de christelijke school voor in dividueel onderwijs voor 1972 te stellen op f 364,32 voor de debielen-afdeling en op f 388,71 voor de imbecielafde- ling. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De heren Vlieger (D '66) en Huijbrecht (PvdA) hebben in de raads vergadering ernstige bezwaren geuit over de verkeerssituatie in Terneuzen-zuid, met name aan de Bellamystraat. Ook de heer De Vriend (T 70-2000) had hiertegen beden kingen. „Hier en daar is wat groen vervangen door blik", zei hij doelend op het feit dat groenstroken opgeofferd zijn aan parkeergelegenheden. De heer Vlieger noemde het resultaat van het gesprek tus sen het welzijn-scomité en de gemeente zeer pover. Hij vond dat de verkeerssituatie ter plaatse bijzonder ondeskundig was opgezet. Hij drong aan op snelle verbetering. Dc heer Huijbrecht wees op de gevaar lijke situatie van de toegang tot het parkeerterrein bij het winkelcentrum Wethouder Ramondt verde digde zich door te zeggen dat het welzij nscomité zich met de aangebrachte wijzigingen ak koord had verklaard. Niette min zegde hij toe latere ver beteringen in overweging te zullen nemen. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De Axelse mid- denslandstentoonstelling „Ex po 1972" wordt door steeds meer zakenlieden erkend als een belangrijke provinciale beurs. Dat zou afgeleid kun nen worden uit de belangstel ling, die er voor de komende tentoonstelling bestaat vanuit de randstad Holland en ver schillende andere provincies. Diverse landelijk georiën teerde bedrijven hebben al la ten weten grote belangstelling te hebben voor deelname aan deze streekbeurs, die dit jaar in de periode van 19 tot en met 26 augustus zijn beslag moet krijgen. Volgens de orga nisators beginnen ook steeds meer deelnemers het Axelse evenement na drie jaar te be schouwen als de beurs van Zeeland. Dit jaar wordt dan ook ongeveer vijftig procent meer deelname verwacht uit onder meer Utrecht, Gronin gen, Rotterdam en Den Haag. Uiteraard blijven ook de be drijven uit de eigen omgeving weer niet achter. Getracht zal worden om dit jaar ook het verenigingsleven meer bij de Expo-activiteiten te betrekken dan in voorgaan de jaren het geval was. Overi gens is daar vorig jaar al min of meer een begin mee ge maakt, want toen waren bij dit evenement de muziekvere niging Hosanna al betrokken, de afdeling veilig verkeer en de hartstichting. Dit jaar zal onder andere ook de mavo zijn vertegenwoordigd met de maquette van het nieuwe schoolgebouw, waarv-oor na de bouwvakantie de eerste paal in de grond geslagen zal wor den. Grote aandacht wordt er be steed aan het amusement in het kader van deze midden standsmanifestatie, die elk jaar duizenden mensen naar dit Zeeuwsch-Vlaamse stadje trekt. Op het programma staan onder meer een vader Abra ham show, en een miss-ver- kiezing. Gezien het succes van de quiz op de jongste Expo, zal die ook nu weer niet ont breken, aldus de organisators, die achter de schermen inmid, dels weer hard aan het werken zijn. Verder zal ook de sportman of sportvrouwverkiezing weer doorgaan, nu niet beperkt tot Zeeuwsch-Vlaanderen, maar uitgebreid tot de gehele pro, vincie Zeeland. Ais een van de grote kanshebbers wordt nu wereldkampioen Theo Ver- schueren uit St. Jansteen al genoemd. Verder zal in de pe riode van 19 tot en met 26 augustus ook de jeugd weer aan zijn trekken komen. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Volgens het technisch bureau voor brandschadepre ventie in Baam is in het ontwerp-bestemmingsplan „Nieuwen dijk" te weinig aandacht geschonken aan de brandveiligheid in de bebouwingsvoorschriften. Bovendien heeft het bureau be zwaar aangetekend tegen het ontbreken in de toelichting van een beschrijving van de mogelijkheid tot het verkrijgen van blus. water. Zowel in de toelichting als in de voorschriften zijn door de gemeente na overleg de nodige wijzigingen aange bracht. Tegen het ontwerp be stemmingsplan zijn in totaal negen bezwaren ingediend. De gemeenteraad zal zich op de komende raadsvergadering moeten buigen over een voor stel tot vaststelling van het bestemmingsplan, dat voorziet in een uitbreiding van het in dustrieterrein. Het gebied wordt begrensd door de Em- mastraat en de Oudeweg in het zuiden, door de Oudeweg en de Vaartweg in het oosten en in het westen door een denkbeeldige lijn, liggende evenwijdig aan en op 250 me ter afstand van de Nieuwen dijk. Behalve het technische bu reau voor brandschadepreven tie heeft ook de gewestelijke raad voor Zeeland van het landbouwschap bezwaren aan getekend, omdat in het ont werpplan agrarische bedrijfs gebouwen met een geringe op pervlakte aan grond zijn opge nomen. Naar aanleiding' daar van heeft het landbouwschap gevraagd om de betreffende gronden buiten het plan te houden of er een bedrijfsbe- stemming aan te geven. B. en w. zeggen hierover, dat dit voorstel „onbegrijpelijk voor komt". Het maakt immers geen enkel verschil in welk bestemmingsplan bepaalde gronden zijn opgenomen, om dat de desbetreffende bepalin gen hier en in een plan voor het buitengebied volkomen identiek zijn", aldus de toe lichting van het college. Onder de bezwaren zijn er ook van particulieren. (ADVERTENTIE) Hoofdstraat 16 St. Jansteen - Hulst tel. 01140-2491 TERNEUZEN In het ka der van de feestelijkheden rond de opening van het nieu we stadhuis van Terneuzen zal op 12 en 13 mei n.s. op het plein bij het stadhuis een Wa- terloopleinmarkt worden ge houden. De deelname aan de markt geschiedt uitsluitend op uitno' diging van de commissie „ope ning stadhuis". De commissie heeft daartoe een groot aantal deelname-formulieren ver stuurd aan kunstenaars ln Zeeuwsch-Vlaanderen en vere nigingen op het gebied van vrije tijdsbesteding. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de raadsvergadering van Terneu zen heeft mevrouw Doppegie- ter-Thiel (VCP) gewezen op de grote behoefte aan een apo theek in Zuid. Zij vroeg b. en w. of, indien in de bestaande bebouwing geen pand voor een apotheek aanwezig is, of het college bereid is het gel dende bestemmingsplan te wijzigen zodat een dergelijke voorziening toch gerealiseerd kan worden. Wethouder Ramondt onder streepte de opmerking van mevrouw Doppegieter. Hij zegde toe deze kwestie nader te zullen onderzoeken. De heer van Breda Vriesman (VVD) informeerde naar de plannen voor een vuilnisstort plaats bij de Otheense Kreek. Hij drong er bij b. en w. op aan hierover contact op te ne men met de inspectie voor de Volksgezondheid. Ook wees de heer van Breda Vriesman op de slechte toestand waarin het gebouw van de vroegere HBS aan de Markt verkeert. Wet houder Barbé zei dat noch de LTS noch de MTS belangstel ling hebben voor het gebouw. Hij stelde een andere bestem ming op korte termijn in het vooruitzicht. Wethouder Ra mondt beloofde ten aanzien van het vuilstortplan bij de Kreek een rapport van de in spectie voor de Volksgezond heid te vragen. In maart hoop te hij meer nieuws over dit plan te kunnen vertellen. De heer Vlieger (D'66) vroeg of b. en w. geen taak zien in het inrichten van kin dercrèches ten behoeve van moeders die een werkkring hebben. De wethouder zag weinig in een onderzoek naar de behoefte van crèches, waarna de heer Huijbrecht (PvdA) naar voren bracht dat bij dc industrieën geïnfor meerd zou kunnen worden of deze financiële steun zouden kunnen verlenen bij het in richten van de crèches. Mevrouw Kes-Spruijt (PvdA) herhaalde haar eerder geuite klacht over het gebruik van prikkeldraad in de ge meentelijke plantsoenen. Wet houder Ramondt deed ëen boekje open over de vernielin gen die in aanplantingen wor den aangericht. Niettemin zeg de hij toe deze kwestie in de commissie van advies te zullen bespreken. De heer Hamelink (PvdA) vreesde dat het volgens hem slechte beleid van de vroegere ZVTM-direetie zou kunnen leiden tot inkrimping van bus diensten in Terneuzen. Op zijn vraag of b. en w. al een be spreking met de nieuwe ZVTM-directie hebben gehad, antwoordde burgemeester Aschoff bevestigend. Het is de bedoeling dat nieuwe dienst roosters tevoren aan de des betreffende gemeentebesturen woi'den toegezonden. De heer Huijbrecht (PvdA) meende dat, wanneer Zeeuwsch-Vlaanderen een re gionaal woonwagencentrum krijgt, er in Terneuzen een sub-woonwagenkamp zal moe ten komen. Burgemeester Aschoff was het hierover met de heer Huijbrecht eens. TERNEUZEN Rond om het nieuwe stad huis in Terneuzen wordt een sierbestra ting aangelegd. Daarbij worden grote grijze kei en, afkomstig van oude wegen in de gemeente Terneuzen, in grote vakken gelegd terwijl kleine zwarte keitjes voor een waaiervormig patroon zorgen. medische diensten HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg, Dok ter N. Rijk, Oude Kerk straat 2 te Aardenburg, tel. 01177-1466. Axel, Dokter Schiltman, tel. 1777, b.g.g. 01157-451. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke, Dokter Kalkman te Biervliet, tel. 01152-345. Borsele en Nieuwdorp c.a., De praktijk van dokter Gelder blom wordt waargenomen door dokter Kiviet, tel. 01105-203. Breskens en Groede, Dokter J. van Endt te Breskens, tel. 01172-156. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande, Dokter Beek te Zuidzande, tel. 01170- 2424. Clinge, Koewacht en St.-Jan- steen, Dokter Adriaansens te St.-Jansteen, tel. 01140- 2928. Driewegen, Hoedekenskerke, 's-Heerenhoek en Ovezande, De praktijk van de huisart sen J. Geldof, J. Kole en H. Zwartelé wordt tot maandag ochtend 8 uur waargeno men door dokter S. Wöstmann, Nieuwstraat 18 A te Ovezande, tel. 01195- 450. Goes, Dokter T. v.d. Werff, Wijngaardstraat 51, tel. 7541. Heinkenszand, 's-Heer Arends- kerke en Wolphaartsdijk, Dokter A. Vos te Wol phaartsdijk, tel. 01198-231. Hulst, Dokter W. Eysink, tel. 2060. Middelburg, Mw. J. Pel-Mel- link, Rouaansekaai 11, tel. 2585 (zaterdag) en dokter J. Pel, idem (zondag). Reimerswaal, Dokter P. Pol derman te Yerseke, tel. 01131-1300 en dokter J. Kamps te Rilland-Bath, tel. 01135-343. Sas van Gent e.o., Dokter F. Puylaert, Oostkade 19 te Sas van Gent, Tel. 1366. Terneuzen, Dokter Van de Griek, Scheldekade 27, tel. 2020. Vlissingen, Dokter D. Bom, tel. 2233 (tot zaterdag 24 uur) en dokter J. Cramer, tel. 3619 (van zaterdag 24 uur tot zondag 24 uur). Zaamslag, Dokter C. Ver boom. Kloosterzande, Dokter J. ter Burg, tel. 01148-377 (tot maandagmorgen 8 uur). Hoek, Philippine en Sluiskil, Dokter H. Hofstee, Juliana- straat 10 te Hoek, tel. 01154- 345. TANDARTSEN O.Z.Vlaanderen, Tandarts W. Neve, Rooseveltlaan 51 te Axel, tel. 01155-2332 (zater dag van 10-10.30 uur en van 18-18.30 uur, zondag van 12- 12.30 uur). W.Z.-Vlaanderen, Tandarts A. Streefkerk te Breskens, tel. 01172-1498 (zaterdag en zondag van 12-12.30 uur). Walcheren, Tandarts G. Mil joen, Eemstraat 5 te O.Sou- burg, tel. 01183-1530 (zater dag van 9-10 uur, zondag van 11-12 uur). Z. en N.Beveland, Tandarts D- Hage, Grote Kade 28 te Goes, tel. 01100-6727 (zater dag en zondag van 9-10 uur). DIERENARTSEN Axel en Zaamslag, Dokter J. de Haas te Zaamslag, tel. 01153-366. N. en Z.Beveland, Dokter A. Noordenbos te Heinkens zand, tel. 01106-1290. W.Z.Vlaanderen, Dokter W. Kapsenberg te Sluis, tel. 01178-1225. WIJKVERPLEGING Aardenburg, Cadzand, Oost burg en Sluis, Zr. A. Jansen te Oostburg. Biervliet, Breskens, Groede, Hoofdplaat, Schoondijke en IJzendijke, Zr. Schilders te Breskens, tel. 01172-1350. Groot Axel, Zr. A. Guelen, Schoolstraat 29 te Koewacht, tel. 01146-684. EUewoutsdijk e.o., Zr. M. van Rijsingen-Steeman, Mr. Dr. Messtraat 2 te Ovezande, tel. 01195-334. Hoek, Philippine en Sluiskil, Zr. Villerius, Rozenlaan 5 te Hoek, tel. 01154-495. Sas van Gent, Zr. Van Dorse- laer, Beneluxstraat 128, tel. 01158-1916. Terneuzen, Zr. M. Vermeylen- v.d. Leur, Dennenstraat 7, tel. 3829. Goes, Zr. W. Vos, tel. 8549. Hulst en Hontenisse, Zr. A. Maenhout, tel. 01140-2071. APOTHEKEN Goes, Goese Apotheek, tel. 7104. Middelburg, Apotheek W. Hummelen, Markt 69, tel. 2134. Terneuzen, Apotheek Hamann, tel. 2060. Vlissingen, Apotheek J. Tan- Meyer, Scheldestraat 26, tel. 2025. DE NEDERLANDSE export van verse groenten is in 1971 met drie procent gestegen. De fruitexport steeg met 14 pro cent t.o.v 1970.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2