Subsidie is vertraagd Nooit van Nixdorf computers gehoord? Geeft nix. HCT-voorzitter dient raadslid van repliek P0K0N PUUR AANVRAAG VERLENGING KANAALHAVENS NAAR VERKEERD BUREAU Terneuzen Informatie vernieuwd Super leden werver. Andere opzet wereld gebeds dag ORF Schutten in De Sluis IXI COM PUTER Schouwburgbestuur stad streek Terneuzen BEVRIEZING AXELSESTRAAT plantenvoedsel Amsterdams strijktrio in Terneuzen SCHADE AAN PZEM-KAST HERSTELD HOOP FIAT COMMISSIE Pop in lyceum J. de Gucliteneire VROUWENGILDE VLISSINGEN JUBILEERT Middelburg Bezwaar van D '66 tegen streek- commissie INSLAG INTERESSE Clinge Donderdag 24 februa# 1972 i TENRNEUZEN Als Service voor moeders met peuters die rustig Dp de woensdagmarkt in Terneiuzem inkopen wil len doen, is in het buurt huis De Sluis aan de Dijkstraat een kinder crèche ingericht. Hoewel de belangstelling voor deze dienstverlening niet direct overweldigend is maken verscheidene moeders toch wel van deze „oppas" gebruik. Ze weten hun kroost bij toezichthoudster Jetty Hoogendoorn in goede handen. Ook op de dins dag- en vrijdagochten den komen winkelende moeders vaak hun peu ters brengen om hen voor enige tijd in „De Sluis" te schutten. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Terneuzen Informatie, het voorlichtings blad van de gemeente Terneu zen, is de vierde jaargang ge start met een nieuwe presen tatie. Het formaat is wat handzamer geworden en het titelblad heeft een moderner aanzien gekregen, mede door een goed verzorgde fotografi sche lay-out. Ook de inhoud heeft typografisch aan duide lijkheid en overzicht gewon nen. Onder meer zijn er rubrie ken over het bedrijfsleven, de sport- en de culturele agenda opgenomen. Het is onmisken baar dat de gedaantewisseling van „Terneuzen Informatie" te danken is aan het „journalis tieke verleden" van de verant woordelijke redacteur en sa mensteller, de gemeentelijke voorlichtingsman J. C. Robe sin. In het nummer dat dezer dagen huis-aan-huis in de ge meente Terneuzen wordt ver spreid wordt de heer Robesin ingeleid door burgemeester J. C. Aschoff. Diefstal In de nacht van diensdag op woensdag werd van de auto van S., die in de Jacob van Lennepstraat stond geparkeerd, twee verstralen" en een mistlamp ontvreemd. Uitgelezen kans om nu een keer niets-dan-goeds te vernemen van Nixdorf in Rotterdam. Nixdorf Computer N.V. 010-1498 66 (ADVERTENTIE) Pokon is beter. Pokon is schoon en droog. Niet vloeibaar maar puur. Daardoor voordeliger. Pokon is óók ideaal voor de planten in uw bloembakken. Nu tevens in mini-emmertjes. H. P. BENDIEN N.V - NA ARDEN (Van een onzer verslaggevers! TERNEUZEN Wegens een handblessure van een van de medewerkenden van het Am sterdams strijkkwartet zal in de plaats van dit ensemble op het in slot Male (bij Brugge) op 27 februari te houden kas teelconcert optreden het Am sterdams strijktrio bestaande uit Gijs Beths, viool. Jaap Moei- ker. altviool en Henk Lambnoy, cello. Het programma bestaat uit werken van F. Schubert. M- Reger en W. A. Mozart. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Nadat het artikel (het interview in De Stem en Vrije Zeeuw met de heer J. den Toonder over de mogelijke „bevriezing" van een deel van de winkelstand aan de Axelse- srtaat, red.) was verschenen meende het T 70-2000 raadslid H, de Vriend zich als beschermer van de „bedreigde middenstand" te moeten opwerpen. Nadat hij van mij telefonisch had vernomen, dat de zaken mensen, betrokken bij het plan zuid vrijwel niet of nauwelijks reageren op publicaties of in formaties hierover, is hij „de boer opgegaan" teneinde hand tekeningen bij de middenstand te verzamelen tegen bevriezing van de Axelsestraat. Toen de heer De Vriend deze open deur had ingetrapt kwam hij terug met8 (acht) handtekeningen. Een wat pover resultaat als we zien om welke belangenhet nu en vooral in de toekomst gaat". Aldus de reactie van de heer Den Toonder, de voorzitter van het Handelscentrum Terneuzen, op de kritiek die de heer De Vriend heeft geuit over uitla tingen van de heer Den Toon-j der. De HCT-voorzitter verdui delijkt dat een commissie van advies en bijstand niet achter af tot een soort compromis kan komen. Bedoeld is dat het bestuur van het HCT bij een eventuele goedkeuring van plan zuid door de gemeenteraad nog zou kunnen trachten zulk een com promis te lanceren. De heer Den Toonder meent dat acht handtekeningen van winkeliers aan de Axelsestraat moeilijk representatief voor de Terneuzense middenstand kun nen worden genoemd. Bij plan zuid gaat het om de belangen van alle Terneuzense winkeliers in de city. „Ik ver sta hieronder niet alleen de Noordstraat en omgeving, maar ook de Axelsestraat en de daar op aansluitende straten, die toch tezamen een flink deel van het totale winkelbestand in Terneuzen voor hun reke ning nemen", aldus de heer Den Toonder. Den Toon Hij gelooft dat het in het licht van veranderende leef- en koopgewoonten niet juist is een project tegen te houden dat vooruitstrevend genoemd kan worden. (Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT Technici van de Provinciale Zeeuwse Energiemaatschappij hebben woensdag de door een ontplof fing beschadigde hoogspan- ningskast in een transforma torhuisje aan de Eikenlaan in Koewacht vervangen door een nieuwe. Behoudens het feit, dat in enkele delen van Koewacht de elektriciteitstoevoer nog enkele malen voor korte tijd gestag neerd is geweest, heeft men in het dorp geen last meer on dervonden van de werkzaam heden, Zoals bekend ontstond dinsdagmiddag om half drie aan de transformator zware schade door een ontploffing, die het gevolg was van kort sluiting aan de hoogspannings kant van de transformator. De oorzaak van de kortsluiting heeft men niet kunnen achter halen. Onmiddellijk na het op treden van het defect zijn de kabels omgeschakeld. Ook gis teren is dat weer gebeurd. Hoe groot de schade is kon gisteren door de PZEM nog niet worden meegedeeld. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De subsi dieaanvraag, die het haven schap Terneuzen ten bedra ge van f 3,3 miljoen bfj het ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft ingediend ten behoeve van de verlen ging van de zuidelijke Ka naalhaven en Zevenaarha- ven, is naar alle waarschijn lijkheid vertraagd doordat het verzoek in een verkeerd bureau terecht is gekomen Deze „onthulling" deed hoofd ingenieur-directeur ir. J. Zuur deeg van rijkswaterstaat Zee land. op de in Terneuzen gt- houden vergadering van de raad van bestuur van het ha venschap Terneuzen. Volgens ir. Zuurdeeg heeft economische zaken de subsidieaanvraag doorgestuurd naar de afdeling comptabiliteit van verkeer en waterstaat, wat ten onrechte is gebeurd omdat het hier om infrastructurele subsidie gaat die direct door economische za ken kan worden behandeld. Nu hoop ik maar dat verkeer en waterstaat het subsidiever zoek niet nog eens doorstuurt naar financiën, maar terug naar economische zaken", ver zuchtte ir. Zuurdeeg. De heer W. Blok, directeur van het havenschap Terneuzen, had bij de behandeling van de begroting 1972, de hoop uitge sproken dat „Den Haag" spoe dig zal afkomen met de rijks subsidie ad f 3,3 miljoen als bijdrage in de kosten voor de verlenging van de zuidelijke kanaalhaven en de Zevenaar- haven De raad van bestuur van het havenschap gaf vlot zijn fiat. aan een lening van f 20 miljoen voor de financiering van ha venwerken, handels- en in dustrieterreinen alsmede een kasgeldlening tot totaal f 10 miljoen. Goedgekeurd werd ook het kadegeldreglement, waarin is opgenomen dat dit niet van toepassing is op binnenschip pers. Aan de firma J. van de Vel de en Zoon te Terneuzen werd op het zg. eilandje bij de ka- naalarm een stuk grond van 800 m2 in erfpacht gegeven tegen f 2 per m2 per jaar. De heer Blok deelde mee dat als richtprijzen voor gronden langs het kanaal Gent-Terneuzen zullen worden aangehouden f 1,50 per m2 voor het eiland bij Sluiskil, fl,25 bij Sas van Gent, f 2,25 voor grond aan de noordelijke en zuidelijke Ka naalhaven en f3,- aan de Ze- venaarhaven. Rond Terneuzen zijn nu bij na alle gronden van het. haven schap in erfpacht uitgegeven. De raad van bestuur hechtte zonder discussie zijn goedkeu ring aan de begroting 1972 Geen bezwaar ontmoette ook de instelling van een gemeen telijke adviescommissie, waarin vertegenwoordigd zijn de ge meenten Axel, Hontenisse. Hulst en Oostburg. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Voor de aanwijzing van twee leden van de schouwburgcommissie, die daarin zitting zullen nemen als vertegenwoordigers van de Ter neuzense gemeenteraad, heb ben b. en w. voor twee vaca tures de volgende voordrach ten opgesteld. Voor de eerste vacature 1 mevrouw J. M. Dop- pegieter-Thiel, 2 mevrouw L. van der Plas-Tanis. Voor de tweede vacature 1 de heer E. W. Roco, 2 mevrouw W. Kes Spruijt. Mevrouw Doppegieter en de heer Roco maakten reeds deel uit van het dagelijks be stuur van de voormalige stich ting Schouwburg Terneuzen. (Van een onzer verslaggevers) GOES De Goese lyceum vereniging Vlam organiseert voor vrijdag 25 februari een feestavond rond de Middel burgse popformatie „Beautiful Idahoe". Behalve de te beluis teren muziekshow is er ook een lichtshow op basis van kleurenvloeistofprojecties. Het optreden van Beautiful Idahoe begint om acht uur in de hal van het Goese lyceum zelf. (Van onze correspondent) WESTDORPE De vereni gingsbode J. de Guchteneire is een der grootste steunpilaren van de fanfare „Eikels worden bomen". In zijn eentje wist hij vorig jaar maar liefst 242 be talende leden voor deze met een zeer fraaie naam toegerus te Westdorpse fanfare. Ook dit jaar zal bet beslist niet aan hem liggen als de fanfare geen fans erbij krijgt. Tot op dit moment heeft hij reeds meer dan dertig nieuwe begunsti gers mogen inschrijven. Zijn leden komen niiet al leen uit Westdorps, maar ook uit de omliggende plaatsen. De heer De Guchteneire is werk zaam bij de stijfsel- en gluco- sefabriek in Sas van Gent. Zoals bekend heeft de West- dorpse fanfare onlangs nieuwe uniformen voor de muzikanten aangeschaft, zodat de activitei ten van hun bode de vereni ging zeer wel van pas komen. De heer De Guchteneire is niet van plan het hierbij te laten: „Nee, we moeten nog' meer geld in het laatje zien te krijgen en ais iedereen wil meewerken kan dat gemakke lijk. Immers, een dorp zonder een muziekvereniging is toch ook niet alles nieitwaar (Van onze correspondent) VLISSINGEN Het Katho liek Vrouwengilde, afdeling Vlissingen, viert op 26 februari het 25-jarig bestaan. In de avonduren zal van acht tot ne gen uur een receptie worden gehouden, waarna voor de le den zullen optreden het duo Anton de Boer en de Vlissing- se vedette W. Roma. Het Katholiek Vrouwengilde te Vlissingen telt ongeveer hon derd leden. De gevarieerde programma's, die tot nog toe elk jaar werden afgewerkt, zijn steeds bij de dames in de smaak gevallen. Veel aandacht werd besteed aan alle facetten van de huishouding. Ook he dendaagse problemen i.v.m. druggebruik, abortus, ouders en opgroeiende kinderen e.d. kre gen ruime aandacht. Verder houdt de afdeling elk jaar kerstbijeenkomsten, die tot nog toe goed werden bezocht, en verder doet men mee aan de vrijwillige hulpverlening, die door de federatie WH op touw is gezet. Inbraak Tussen zaterdag en zondagavond hebben onbe kenden door het verbreken van een keukenraam zich toe gang verschaft tot de woning van de familie K. in de De Ruyterstraat te Middelburg. Ontvreemd werd-en een band recorder, filmprojector, pla tenspeler', en een koffer met platen alsmede vijf filmspóe len, die voor de familie onver vangbare films bevatten, name lijk opnamen van hun 25-jari- ge bruiloft. (Van onze correspondent) TERNEUZEN In de alge mene vergadering van de af' deling Terneuzen van D'66, die met een klein aantal leden woensdagavond in Lunchroom Van Assche werd gehouden, heeft de heer K. C. Schouten verslag uitgebracht over de provinciale staten. Met name stond hij uitvoe rig stil bij het ontwerp „streekcommissie", die door de staten van Zeeland in het le ven werd geroepen om de geïnteresseerde bewoners van Zeeuwsch-Vlaanderen kans te geven hun mening te zeggen over de komende ontwikkelin gen. Behalve door hemzelf werd ook door de aanwezige leden bezwaar gemaakt tegen de sa menstelling van deze commis sie, waarin huns inziens te weinig vertegenwoordigers van het maatschappelijk leven zitting hebben. Onder de com missieleden. is ook een vijftal burgemeesters, die volgens de heer Schouten te weinig acti viteiten ontwikkelen onder het mom van eerst overleg te moeten plegen met hun res pectievelijke gemeenteraadsle den. De heer Schouten zei van mening te zijn, dat zij wel degelijk hun mening kunnen doen horen zonder daarbij bindende uitsDraken te doen. Als voornaamste agendapun ten van de streekcommissie zag de heer Schouten: formu lering van de uitgangspunten, overleg betreffende alternatie ve mogelijkheden en tenslotte wat er uiteindelijk dient te worden vastgesteld. Vooral het eerste punt noemde spreker zeer belangrijk. Tijdens de discussies was de vergadering van mening dat het de taak van D'66 is, hier „iets aan te gaan doen" m.a.w. zoveel mo gelijk mensen (politieke par tijen), verenigingen e.d. voor de nog te houden hearings van de streekcommissie te interes seren en ieder duidelijk te maken dat het om de toekomst van ons gewest gaat. (Van een onzer verslaggevers)' TERNEUZEN De wereld gebedsdag heeft dit jaar in Terneuzen een andere opzet dan in voorgaande jaren het geval was. In plaats van een bijeenkomst in een kerk zul len op vrijdag 3 maart drie samenkomsten worden gehou den in even zoveel bejaarden centra, t.w. Scheldeoord, De Blide en Bachtendieke. Ook de naam vrouwenwe reldgebedsdag wordt niet meer gebruikt, omdat het stre ven er op gericht is zowel vrouwen als mammen de gebeds diensten te doen bezoeken. Verder wordt speciaal voor de jeugd van de hoogste klassen van de lagere schoien in de Triniteitskerk een middag- dienst gehouden. „We vinden het erg prettig dat de gebedsdiensten ter ge legenheid vam wereldgebeds dag nu im verschillende be j aardencentra plaatsvinden", zegt mevrouw J. C. Rietveld- in 't Veld. „Dat wil natuurlijk niet zeggen dat de diensten er alleen maar voor de bejaarden zijn. Integendeel, ook belang stellenden van daarbuiten zijn hartelijk welkom". „De dienst heeft ook een sterke oecumenische inslag. Met uitzondering van de jeugddienst in de Triniteits kerk staan de gebedsdiensten o.l.v. leken". Mevrouw Riet veld, die deel uitmaakt vam het comité wereldgebeds dag 1972 Terneuzen, vindt het een goede gedachte dat er op een dag over de gehele wereld samenkomsten worden gehouden, waarop de deelne mers zich als christenen kun nen bezinnen en zich in gebed kunnen richten tot God en hem de noden van de mens heid kunnen opdragen. Mevrouw Eskes, eveneens lid van het plaatselijk comité, gelooft dat het een voordeel is dat de gebedsdiensten in de bejaardencentra op verschil lende tijdstippen worden ge houden. De dienst in Schelde oord begint om drie uur, die in De Blide om kwart voor zeven en de aanvang van de gebedsdienst in Bachtendieke is om acht uur 's avonds. Ter voorbereiding van de diensten zijn in de bejaarden tehuizen repetities gehouden van gebeden en gezangen, die opgenomen zijn in het wereld gebedsdagboekje dat voor 40 cent verkrijgbaar is. „Vooral onder de bejaarden bestond voor deze gebeden en liederen veel belangstelling", zegt me vrouw Rietveld. Ook de jeugd is in de afge lopen dagen goed voorbereid op de komende wereldgebeds dag. De door leerlingen vam de hervormde lagere school „De Stelle" in Terneuzen-Zuid gezongen liederen zijn op de geluidsband vastgelegd, waar na deze de ronde heeft gedaan op alle basisscholen. De jeugd- gebedsdag in de Triniteitskerk begint om drie uur. Ook in Schoondijke wordt deelgenomen aan de wereldge bedsdag. Hiertoe wordt in de hervormde kerk een dienst ge houden onder leiding van ds. Brinkman Prijskaarting De plaatse lijke afdeling van het NKV zal wederom een prijskaarting houden, welke zal meetellen voor het kampioenschap. De prijskaarting zal plaats hebben in het café De Snelle Duif bij Ed. Pilaet. Ze begint om half zeven 's avonds. Botsing Woensdagavond, kwamen de auto's van J. V. en C. M„ beiden uit Clinge, op het kruispunt Eerlingstraat en Gravanstraat met elkaar in botsing, omdat C. M. achteruit reed en de auto van V. niet gezien had. Beide chauffeurs bleven ongedeerd doch hun auto's werden aanzienlijk ge- schadigd. Damesvoetbal Zaterdag wordt er op het voormalige vliegveld in Schuddebeuis een voetbalwedstrijd gespeeld tus sen de dames van de FC Cli- tex en Nachtegaal (De Klinge). De wedstrijd begint om half drie. Kaarten In café 't Voska bij H. Leys wordt zaterdag een prijskaarting gehouden. Da prijzen bestaan uit konijnen, koteletten en kippen. Aam deze kaarting is een verliezersron de gekoppeld. Aanvang: 19.00 uur.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2