Waarom Sally Trench pleinslaapster werd Burg. stand Terneuzen Talen- praktikum Breda PRIJS-SLAG OMDAT NIEMAND VAN ZE HOUDT t t adverteren ZOEKT U IN BEHANG IETS NIEUWS? interieurverzorging Rademakers leerl. cassieres en cassieres energieke jongemannen Drie soorten Sex of drugs Moed Terhole DAME 65-pIusser meenemen naar Amsterdam Adrie van Wijck FRANS DUITS ENGELS SPAANS PORTUGEES ITALIAANS ZWEEDS NEDERLANDS JAC.HERMANS N.V. rt #f H i mj wffcfiar LASSERS FREZERS AANKOMEND SCHILDER (Van een onzer verslaggevers) LONDEN Van Sally Trench uit Londen kan zonder overdrijving worden gezegd dat ze een opmerkelijk meisje is. Als tiener placht ze 's nachts via de regenpijp het ouder lijk huis te verlaten omdat de trap zo kraakte en ze haar vader niet wakker durfde maken teneinde de zwervers en daklozen die slapen op de overdekte perrons van Water loo station, met koffie, sigaretten en een vriendelijk woord op te beuren. Vervolgens gaf ze een vette baan op om be langeloos te gaan werken voor een particuliere stichting die zich bezig hield met de opvang en heropvoeding van alcoholisten, bajesklanten, landlopers en andere onaange pasten in de marge van de welvaartmaatschappij. Toen de stichting zich na twee en een half jaar wegens geldge brek ontbond, zette ze het liefdewerk op eigen houtje voort. Ze was te vinden onder de hippies en drop-outs die Trafal- gare Square, Piccadilly Circus en de sloppen van Soho tot hun dag- en nachtverblijf hadden gemaakt (de „Damslapers en Vondelpark jeugd" van Engeland), ofwel ze zocht het gezelschap van de verschrikkelijke clochards en spiritus drinkers die hun bestaan rekken in de uit de oorlog overge bleven bomkraters en ruïnes. Nauwelijks 21 jaar oud pu bliceerde ze een boek over haar ervaringen, dat in Enge land meteen een bestseller werd en de basis was van een aangrijpend programma van de BBC televisie. Uitgeverij J. H. Gottmer te Haarlem heeft er in december j.l. onder de titel „Omdat niemand van ze houdt" een Nederlandse verta ling van het licht doen zien. Toen Sally Trench als een moderne Florence Nightingale rondging onder de geestelijk kreupelen aan de zelfkant van Londen, was ze een heel jong meisje, afkomstig uit een keu rig burgermildeu. Dit is duide lijk aan haar visie op bepaalde toestanden te merken. Jam mer, ze dringt haar lezers daarmee onbewust weer voor oordelen op, die juist een beetje aan het verdwijnen zijn of die momenteel op zijn minst een genuanceerde bena dering krijgen. Welke maat schappelijk werker of werk ster zou de volgende woorden uit de pen kunnen krijgen waarmee Sally een club voor homofielen beschrijft waarin ze per ongeluk terecht was gekomen? „Plotseling drong het tot me door hoe walgelijk dit allemaal was dit waren allemaal jongens. Ik werd ge woon misselijk als ik naar dat geflikflooi keek". En even verder: „Ik heb heel wat wan toestanden, ziekte en ellende meegemaakt, maar dat is niet zo weerzinwekkend als dit". Ook over de hippies (in de vertalinghardnekkig „beats" genoemd), waaronder ze toch zo lang en intiem heeft ver keerd, velt Sally Trench in jeugdige overmoed een oordeel dat op zijn zachtst gezegd nogal eenzijdig en uitgespro ken aandoet. Aangezien dat het om hetzelfde soort jeugd gaat dat de komende zomer weer de Dam. het Vondelpark, het Kralingse bos en meer verzamelplaatsen in ons land zal bevolken, heeft het zin om haar op dit punt iets uitvoeri ger te citeren. „Nu ik een jaar lang met de beats op straat had opgetrok ken", zo begint ze, „kon ik ze in drie soorten verdelen: de honkvaste beat die nooit ver der komt dan Trafalgar Squa re, de steeds naar huis terug kerende beat, die er soms een paar maanden, soms een week end op uittrekt, maar altijd terugkomt naar het plein, en dan tenslotte de rusteloze be at, die het nooit ergens langer dan vierentwintig uur uit houdt. De honkvaste beat was de onaangenaamste. Hij be schouwde heel Londen als zijn werkterrein en verwachtte dat iedereen hem kende en hem op zijn wenken zou bedienen. Als ze in een bepaalde buurt waren, sliepen ze meestal in de gebruikelijke onderkomens en leefden doorgaans meteen na aankomst op de zak van een of andere weldoener die ze hadden weten in te palmen Alle vreemdelingen werden zonder pardon opzijgeschoven en misbruikt. De beats van de tweede soort waren loyale, trouwe leden van de plein - gemeenschap. De honkvaste beats probeerden bij hen m het gevlei te komen en hun onderkomens met hen te de> len. als die tenminste de moei te waard waren. Meestal huis den ze in krotten, maar over dag kwamen ze steeds naar het plein. Ze vertoonden zich gewoonlijk in groepjes, omdat ze altijd wel een paar jongelui uit hun eigen stad tegenkwa men. De zwervende beats vormden de dolende eenlin gen. Ze waren het meest ge hard en sliepen werkelijk overal. Ze waren veel onaf hankelijker en hadden het meeste initiatief, daardoor ble ven ze het meest op pad. Ie dereen kende ze en ze waren van ajle markten thuis, maar 'ieten zich met niemand in". Tot zover kan men de be schrijving van Sally Tranch globaal nog welpruimen, hoe wel ze natuurlijk de gecompli ceerde verschijnselen" van de tegenkuituur veel te gemakke lijk op een paar hopen veegt. Maar dan komt het: „Tot welke van de drie soorten de beats echter ook behoorden, ze hadden geen van allen enig respect voor het andere ge slacht, en het kwam maar zel den voor dat iemand enige manieren had. Iedereen vloek te om de drie woorden en was bezeten van sex of d»Jgs. Als iemand drie maanden met de jongens van het plein was op getrokken, vloekte hij als een ketter en zat achter alle vrou wen aan". Dit sterk vertekende en ge kleurde beeld stemt uiteraard niet overeen met de werke lijkheid van het hippie-dom, hoe men daar verder over mo ge denken en welke excessen zich daarin ook mogen voor doen. Het is een oordeel dat riekt naar pedanterie, voorin genomenheid en intolerantie. Men had het eerder uit de mond van Ridder van Rappard verwacht dan uit die van een meisje dat diep in de kern van de subcultuur is doorge drongen en heeft verkeerd. Wat maakt het boek van Sally Trench in Engelse en straks misschien in Neder landse ogen dan zo belang wekkend? Het is de bijna on voorstelbare moed die eruit spreekt de durf van een meisje om het ouderlijk huis en een comfortabel bestaantje op te gevenen bij nacht en ontij te gaan zwerven met hst uitschot der aarde. De volgen de passage is voldoende om dit duidelijk te maken. „Ik zag de zachtrode gloed van een houtvuur. Er omheen zaten gehurkte figuren. Ineen gedoken en met het hoofd naar voren bogen zij zich over het flakkerende licht. Bij de smeulende sintels zaten deze wrakken de nacht uit, tussen de as, het stof en het afval van de bomkrater. Ze spraken niet en keken niet op bij mijn komst. Ik keek rond om te zien hoeveel vaste klanten er vanavond waren. Ik telde elf koppen, met inbegrip van die drie die daarginds bij de muur lagen. Zeven mensen kende ik bij naam. Sommigen huisden al zeventien jaar in deze bom krater, anderen waren nieuwe lingen. Het kwam ook voor dat mensen hier stierven, doordat maag en ingewanden waren eau-de-eologne waaraan ze verslaafd waren. Soms kwa men ze van ontbering om of omdat ze zo stomdronken wa ren met hun eigen wetten". Een enkele keer werd iemand vermoord door een kwade dronkaard. Ze leefden als die ren met hun eigen weteen". Toen Sally Trench eenmaal GOES Grand, 20 uur: Blue Movie 18 j. HULST Boekhandel Van Geyt, Steenstraat 20 „Expositie Zee land schildert" (t.m. 6 maart). Werkd. van 9-12 uur en van 13-18 uur. Zondag van 14-17 uur. ROTTERDAM De Doelen (hal), 12.45 uur: Koffieconcert door John Hol vast (accordion). Hofplein Theater, 20.15 uur: „Een op de zes", blijspel door het Nieuw Rotterdams Toneel. Piccolo Theater, 20.15 uur: „Zeven manieren om een rivier over te steken" door de Nieuwe Komedie. Schouwburg, 20.15 uur. „Het geld ligt op de bank", blijspel met o.a. Bob de Lange. VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: Blue Mo vie. Brittannit, 20 uur: „Twee op de wip" mer Willeke Alberti en Jeroen Krabbé, georgani seerd door de V.S.C. IJZENDIJKE Cultureel Centrum, Exposi tie „Handenarbeid voor kinde ren" (t.m. 27 febr.). Werkd. van 10-12 uur en van 14-16 uur, zat. en zond. van 14-16 uur. BRUGGE Korrekelder, Kraanplaats 20.30 uur: „Muis in huis" van G. Vermeersch. met deze onmenselijke hel midden in een wereldstad was geconfronteerd, kon ze het met haar christelijke levenso vertuiging niet verenigen om terug te keren naar de welvaartsmaatschappij. Ze wilde de zelfkant van het le ven beter leren kennen en werd hippie. Overdag hielp ze jongeren die in moeilijkhe den waren geraakt. Ze bedel de of ze nam tijdelijk baantjes aan. Van het aldus verdiende geld kocht ze levensmiddelen, thermosflessen vol warme koffie en thee en sigaretten die ze 's nachts ging uitdelen onder de dakloze spiritusdrin kers in hun holen. Ze sliep waar het uitkwam, maar nooit voor vijf uur in de ochtend. En zes uur later was ze weer paraat onder de plein- jeugd om te kijken of er hulp nodig was. Hoewel uit haar boek een intens geloofsleven spreekt, preekte ze nooit, noch probeerde ze ooit iemands keuze van levenswandel om te buigen. Door hippie met de hippies te zijn, dakloos met daklozen, verworpen met de verworpenen. trachtte ze slechts te helpen, waar andere vormen van hulpverlening te kort waren geschoten. Ze wilde zelfs het hippie-dom ten bate van het uitvaagsel in de bom kraters mobiliseren, enerzijds om de losgeslagen jeugd weer een doel in het leven te ge ven anderzijds om de nood van de daklozen beter te kunnen lenigen. Maar toen haar po ging mislukte, liet ze zich niet ontmoedigen. Ze ging dapper in haar eentje door, overdag od het plein, waar ze desnoods een veslaafde aan heroïne de injectiespuit hielp hanteren wanneer hij daar zelf niet meer toe in staat was, 's nachts in die bomkrater waar ze, misselijk van de stank van spiritus en urine, kopjes thee uitdeelde, sigaretten tussen lippen stak en verwaarloosde wonden verbond. Vooral de beschrijving onopgesmukt, eerlijk, realis tisch van dit leven in haar boek maakt „Omdat niemand van ze houdt" tot een aangrij pend document. Wie zijn ver trouwen verloren heeft in „de jeugd van vandaag", moet het bepaald lezen. Sally Trench was ongetwijfeld een opmer kelijk meisje totdat ze na vier jaar afknapte. En dat ze tenslotte afknapte, zal ieder een haar vergeven die een passage leest als bij voorbeeld deze: „Iedere morgen ging ik naar de groenten- en fruit markt van Spitalfields waar ik over de gtond kroop om plat getrapte aardappels, knollen, rabarberstelen, sla- en kool bladeren te rapen. Onder de schampere blikken van markt kooplieden en vrachtwagen chauffeurs wedijverde ik met de straathonden om het afval te bemachtigen. Ik rhaakte er dan grote potten soep van voor mij mensen..." Kaarting Aan een prijs- kaarting om paling en karper in het café van Van Geertruy, hebben 56 personen deelgeno men. De uitslag is als volgt: 1 F. Maas, Kloosterzande-F. de Booy, Hulst, 2 B. van Leemput, Lamswaarde-H. Freyser, Terhole, 3. W. Vink, Stoppeldijk-A. Beauraing, Ter hole, 4 L. Brand, Terhole-G. Boogaert, Terhole, 5. J. Brac- ke, Terhole-J. Hulshout Terho le, 6 Th. Freyser, Terhole-P. v. d. Walle, Terhole, 7 J. Wil- lemse, Hulst-E. Asselman, Hulst. Verliezersronde: 1 A. Her mans, Stoppeldijk-K, Kayser, Hulst, 2. J. Verdurmen, Hei- kaot-P. Seynesal, Kloosterzain- de, 3 J. Verassel, Kloosterzan- de-W. v. d. Walle, Hulst, 4 H. Baart, Hulst-R. v. d. Brande, Clinge. Geboren: Claire Louise, dochter van Hodges Alan Wil liam, chemisch ingenieur en van Gregory Valerie Jeanette won. te Axel, Van Middelho- venstraat 26. Marinus Frans zoon van Zegers Jan, auto monteur en van Dierings, Ka- tharina Anna, won. te Terneu zen, Bachlaan 49. Jürgen Adri- aan Lima zoon van Vonk Cor nells Theodorus Johannes Leo- nardius pijpfitter-lasser en van Eggermont Anita Leonie Vic- torina won. te Sas van Gent Molenstraat 12 Westdorpe. Sandra Willy Gerard dochter van Maenhout Emiel Marie Louis chauffeur en van Be- laert Greta Rosa won. te Sas van Gent Singel 4 Westdorpe. Use Leonia Robertus dochter van Van Poecke Wilfried Emi- le Maria machinist en van Van de Walle Regina Irma Jozefina won. te Axel Elzasstraat 4. Jacoba Petronella dochter van Sol Jacobus cafetariahouder en van De Visser Leuntje won. te Axel Noordstraat 12. Ingeborg Dorothea dochter van Oostdijk Egbert Pieter waterbouwkun dig opzichter en van Buijze, Cathaïina Geertruida won. te Axel Van Gistellelaan 49. Martin Pieter zoon van Van Es Pieter Francois Jacobus meet- en regeltechndcus en van Rie- mens Janna won. te Terneuzen Wilgenplantsoen 28. Dorthy dochter van Schreurs Leonar- dus Franciscus Maria operator en van Theunissen Maria Jo hanna Elisabeth won. te Ter neuzen Jasmijnlaan 1? Hoek. Jacobus Renald zoon van Den Engelsman Cornells Pieter ma gazijnbediende en van Van Langevelde Levina won. te Terneuzen Rozenstraat 116. Wilhelmina Theodora Doi'othea dochter van Joosten Theodorus Joannes Paulus Antonius fa brieksarbeider en van Maas Wilhelmina Maria Dorothea won. te Terneuzen Mascagni- straat 48. Willem Frederik zoon van De Bruijne Adriaan Frederik bakker en van Scheele Jannetje won. te Ter neuzen Wilhelminastraat 7 Hoek. Olaf Jan Bastiaan zoon van De Vos Bastiaan Pieter etaleur-verkoper en van Ha melink Jacomina Janna won. te Terneuzen Josef Haydn- straat 6. Ondertrouwd: De Bruijne Murk, 23 jr NH betontimmer- man won. te Terneuzen Gou denregenstraat 23 en Aernout- se Cornelia Leuntje 19 jr GerKvrij kantoorbediende won. te Terneuzen Diepen- brockstraat 329, toekomstig adres Terneuzen Korenbloem straat 30 Hoek. Bilquey Albert Alain 21 jr RK schilder won te Zelzate Be., Kasteelstraat 21 en Giele Mary Helena Cy- rilles 18 jr RK winkelbedien de won. te Terneuzen Bonte polderstraat 14 Sluiskil, toe komstig adres Terneuzen Bon tepolderstraat 14 Sluiskil. Getrouwd: De Boer Frank Hugo 28 jr geen (4 apr 43) onderwijzer won. te Zaandijk, Trianigelhof 102 en Scholten Wimmie 25 jr NH (3 mrt 46) kleuterleidster won. te Ter neuzen, Bachlaan 56, toekom stig adres: ieder op eigen adres. Chim, For Kam 30 jr Boeddh (19 jan. 42) restaurant houder won. te Terneuzen, Brouwerijstraat 9 en Cha-n, Mui 23 jr Boeddh (6 mrt 48) zonder beroep won. te Terneu zen Brouwerijstaat 9 toekom stig adres Terneuzen Brouwe rijstraat 9. Penning Lambertus Pieter 20 jr geen (17 sep 51) bloemist won. te Terneuzen, Langestraat 53 Hoek en De P-ooter Cornelia 18 jr NH (25 nov 53) winkelbediende won. te Terneuzen Langestraat 56 Hoek, toekomstig adres Ter neuzen Langestraat 53 Hoek. Overleden: Meesen Krina 23 feb 95 ev Heij-nsdijk W G won. te Axel. Riemens Corne lia 2 jun 91 geh gew met Wieland R G won. te Terneu zen Emmalaan 1. Riemens Janna 27 okt 77 geh gew met Maas D won. te Terneuzen Wijk B.47 Hoek. De Kraker, Elisabeth 20 jul 99 ev. Babijn P C won. te Terneuzen Tuin straat 3 Biervliet. Wilhelmus Marinus 1 apr 89 geh gew won. te Terneuzen Emmalaan 1 Dieleman Jacob 6 feb 92 geh w-on. te Terneuzen Molenstraat 1 Za-amslag. Ingekomen: J Verplanke-Bo- ga-art, Jasmijnlaan 9 Hoek, Sluis. J Schmidt, Nieuwediep- stra-at 41, Axel. R Kommer, Frans Halslaan 16, Sluis. P G Amersbeek, Irisstraat 45 Hoek, Heiloo. L P de Haas-Maat, Bernhardstraat 20, Maassluis. P G Tjan-Asem, Amberboom- straat 56, Axel. H C Hartman, Adriaan Walravenstra-at 13 s-lg, Axel. A Vroegindeweij, Van Swindenstraat 21, Dor drecht. J T M De Zweemer, Woonwagenkamp Sluiskil, Moerbeke Be. T Linton-Lie- kens. Noordstraat 85, Gr. Brit- tannie. MER Erpelinck, He rautstraat 4 Sluiskil, Hontenis- se. B Longfield, Beethovenhof 68, Gr. Brittannië. D Proost, Berliozhof 85, Hontenisse. A M Francke-Demonie, Chopin- la-an 19, Brugge Be, Vertrokken: F G Tollenaar, Peter van Anrooylaan 238, Rijsbergen, ADR Frew, Breitnerstraat 79, Zwijndrecht. J F Korid-on, Dijkstra-at 37, Beverwijk. F E Kamp, Rozen straat 2, Dinteloord Ca. F E A Holtus, Leidinglaan 24 Sik, Sas van Gent. J M T M Nieu- wenhuijs, Leidinglaan 24 Sik, Sas van Gent. E J C vah Broekhoven, Veerweg 4 Zaamslag, Hontenisse. M H J M Vergouwen, Sass-ing 62 Sluiskil, Rucphen. AAA van der Loos, Rozenstraat 2, Gent Be. A C J D Pa-a-uw, Kanaal- zicht 41 Sik, Hulst. A C de Vrieze, Stroodorpe 12 Sik, Hulst. R A Versluis, Schut- tershofweg 7 a-b, Brui-nisse. F Akkermans, Berliozhof 61, Roosendaal Ca. A de Leeuw, Herman Heyermansstraat 99, Oud-Beij-erland. Na het ontvangen van het H. Sacrament der Zieken is op 21 februari 1«72 in volle vrede en overgave aan de Heer van ons heengegaan onze goede en lieve moeder, groot- en overgroot moeder ROSALIE ANNA MARIA SMITH- SOMERS weduwe van Louis Albert Smith Zij bereikte de leeftijd van 77 jaar. Stein C. M. Mooy-Smith J. J. L. Mooy Breukelen L. A. Smith M. L. J. C. Smith-Schutijser Den Haag R. L. C. Dellaert-Smith J. F. M. Dellaert Ulvenhout W. A. Smith M. C. W. Smith-Bels Kleinkinderen, achterkleinkinderen. Breda, 22 februari 1972. De heilige eucharistieviering zal worden gehou den te Vlissingen in de parochiekerk op vrijdag 25 februari 1972 te 11.00 uur. Gebedsdienst op donderdagavond 24 februari te 19.00 uur in de kapel van het verpleeg- en ver zorgingstehuis St.-Elisabeth, Leuvenaarstraat 91, Breda. Correspondentie-adres Titus Brandsmastraat 26, Breukelen. Axel: Het droefheid geven wij U kennis dat heden geheel onverwacht in het St.-Laurensziekenhuis te Breda is overleden, voorzien van het H. Sa crament voor de zieken, mijn lieve man en onze zorgzame vader, behuwdvader en opa JACOBUS LUDOVICTJS ROGERS echtgenoot van Petronella W. J. M. van Hoek op de leeftijd van 70 jaar. Breda: P. W. J. M. Bogers-van Hoek Roosendaal: L. P. A. M. Bogers J. J. Bogers-Ploegh Zwijndrecht: A. C. M. W. van Eijk-Bogers N. W. van Eijk Breda: C. Th. M. Bazelmans-Bogers M. A. J. Bazelmans Son: A. L. M. Bogers A. M. Bogers-Damen en de kleinkinderen Breda, 22 februari 1972 Baronielaan 241 De gezongen H. Mis van Requiem, waartoe U wordt uitgenodigd, zal worden opgedragen vrij dag 25 februari a.s. om 10 uur in de parochie kerk van de H. Laurentius te Ginneken, waar na de begrafenis op de parochiebegraafplaats aan de Kerkhofweg te Ginneken. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het St.-Laurensziekenhuis. Bezoek aldaar van 16 tot 17 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in restaurant Het Wapen van Nassau, Prinsenkade In het Julianaziekenhuis te Terneuzen is heden tot onze grote droefheid overleden mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder en grootmoeder JACOMINA JANNEKE 't GELDER in de ouderdom van 72 jaar. Axel: Th. J. Borghstein M. G. Borghstein J. C. Borghstein-de Vos Theo Axel, 22 februari 1972 Kanaalkade 151 De teraardebestelling zal plaatshebben op vrij dag 25 februari a.s. op de algemene begraaf plaats te Ax;el om 14.30 uur na voorafgaande rouwdienst in het Torenlokaal der Ned. Herv. Kerk. Gelegenheid tot condoleren in het Torenlokaal na de teraardebestelling. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van belangstelling, be toond bij het overlijden van onze dierbare vader EDUARDUS TOTTé betuigen wij u allen onze oprechte dank. Graauw, Achtereindstraat 30. Wie kan maandag 28 februari a.s. uit omgeving AXEL eventueel SCHIPHOL tegen vergoeding. TELEFOON: 01155-1601. Winkeliers en consumenten vinden elkaar feilloos in deze krant. MODE COU PEURS TERNEUZEN ZUIDLANUSTKAAT 30 TELEFOON 2533 DANKBETUIGING Voor de vele blijken van belangstelling, onder vonden ter gelegenheid van ons ZILVEREN HUWELIJKSFEEST mede in de vorm van felicitaties, bloemen en cadeaus, zeggen wij u op deze wijze onze hartelijke dank. Th. Beugels R. Beugels-van Dorselaer. St.-Jansteen, februari 1972. Roskamstraat 2 A. Langs deze weg betuigen wij onze oprechte dank voor de vele blijken van deelneming on dervonden bij het overlijden van onze geliefde man, vader en opa, de heer MARINUS RAAS, vooral hartelijk dank aan de H. H. geestelij ken, doktoren en verplegend personeel van het St.-Joanna ziekenhuis te Goes, voor de vele zorgen aan de overledene besteed. Uit aller naam: Heinkenszand. 21 - 2 - 1972. Mr. Dr. Meslaan 21. E. Raas-Bóudens. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van belangstelling, na het overlijden van de heer P. HEMELAAR betuigen wij onze hartelijke dank. De familie. voor buitenlanders Volkomen individuele be handeling - Kursusduur 4-8 maanden - Spoedop leiding 6 weken - Een aantal verzuimde lesuren kan gratis worden inge haald. GINNEKENSTRAAT 16a BREDA (inrit) - TEL. 41470 Dan zijn wij het adres. Wij hebben wederom een gloednieuwe collectie, geheel aangepast aan de nieuwe behangmode van dit moment. Natuurlijk hebben wij ook alle dessins, die wij exposeren, (en dat zijn er vele) in voorraad, zodat u direct aan de slag kunt. Een plaktafel of stoomapparaat mag u geheel gratis gebruiken. KLOOSTERZANDE TELEFOON 01148-417 NU OOK IN SAS VAN GENT. Nog slechts enkele weken en dan zal in Sas van Gent weer een nieuwe konsumentenmarkt van het Prijsslag Concern geopend worden. De personeelsbezetting voor dit nieuwe filiaal is bijna rond, voor jonge mensen, die prettig en afwisselend werk zoeken hebben wij echter nog enkele plaatsen open voor: (Die reeds cassière zijn, of gaarne hiervor opgeleid willen worden). en (Die belangstelling hebben voor een carrière in een modern grootwinkelbedrijf). Minimum leeftiid 18 jaar. Naast een best salaris heeft U o.a. goede arbeidsvoorwaarden, reis kosten-vergoeding, waar nodig, alsmede per 31 december 2% gratifi- katie. Wilt U graag wat meer weten, dan bent u vrijblijvend welkom op onze sollicitatie-avond op donderdag 24 februari a.s., van 19.00 - 20.00 uur in hotel „RoyaP', Gentsestraat 12, Sas van Gent. Voor telefonische afspraken of inlichtingen zijn wij bereikbaar onder nummer 01640 - 36750. Door enorme expansie in ons bedrijf hebben wij plaats voor Wij bieden Hoge salariëring Hogere winstuitkering (8-10,5 pet) Studiekostenvergoeding 50 pet. Reiskostenvergoeding Gratis werkkleding Hiervoor in ruil vragen wij vakmensen die geheel zelfstandig kunnen werken en bereid zijn zich in te zetten voor een goed produkt. Voelt U iets voor ons aanbod BEL DAN MACHINEFABRIEK A. VAN DER LINDEN N.V-, Fruitlaan 20-30, GOES - Tel. 01100- 841C (Vragen naar de heer van Puften). sen belangrijk onderdeel /oor een aezond en modern zakenbeleid

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 4