Eerste terreinen O geopend Op nieuwe complex zes speelvelden WEINIG CLUBS OP ZEBRA-WEDSTRIJD VERSCHUREN IS WEG VAN JUDO JOHN DE LANGE ZWEMT RECORD SWIFT- TEAM KAMPIOEN ZAAMSLAG OP EERSTE PLAATS DATUM NIET GUNSTIG Zwarte band behaald Zeven ploegen in veteranentoernooi Terneuzen wint van STEEN Selectie district Zuid I ST.-ALOY GOED OP DREEF FIFAX Fraaie accommodatie Succes voor junioren Zuidwesters EREPLAATS ANNELIES CLARISSE KREKELS IN RONDE VANGALDER Middelburg Al wint inhaalduel sport Dinsdag 22 februari 1972 12 (Van een sportmedewerker) HULST De heer B. de Keyzer, waarnemend wethou der van sportzaken van de gemeente Hulst, heeft zaterdag middag de nieuwe velden van de OZO-bedrijfsvoetbal Hulst, die gelegen zijn op het oude vliegveld van de firma Heijens in Hulst, officieel geopend. Diverse genodigden w.o. vele afgevaardigden van diverse bedrijven uit de ge meente Hulst en omgeving, verschillende bestuursleden van voetbalverenigingen uit de onmiddellijke omgeving en tientallen spelers van de deelnemende bedrijven toonden hun belangstelling bij de ingebruikname van het nieuwe terrein. (ADVERTENTIE) Wethouder De Keyzer van Hulst, die de opening verrichtte van de terreinen voor het OZO-bedrijfsvoetbal. Aan de twee terreinen die zaterdag in gebruik werden genomen, zullen voor de twee- die op 6 mei van start gaat, de bedrijfsvortbaloompêtaltie die op 6 mei van start gaat, nogmaals twee terreinen wor den toegevoegd. Aan deze vier speelvelden zullen er eind september dit jaar nogmaals twee toegevoegd worden, met een bijbehorende oefenstrook. Buiten het veldeneomplex staat op het terrein een grote kantine met bar, vier kleedka mers, twee scheidsrechterska- mens, een bestuurskamer en een kookruimte. Wethouder De Keyzer toonde zich ver heugd dat er een terrein voor de OZO bedrijfsvoetbal gevon den was. „Ik mag gerust zeg gen dat u over een uniek ter rein beschikt". De organisator van de OZO bedrijfsvoetbal de heer Warnier uit Hulst, werd door de wethouder in het zonnetje gezet. Hij noemde hem een groot organisator en animator voor de bedrijfssport in gemeente Hulst. De heer De Keyzer; „Proficiat, met even eens veel dank aan de fa. Heijens uit Hulst. Hij besloot met de woorden: „Ik hoop dat de tweede bedrijfsvoetbalcorn- petitie die over 'n aantal maan den van start gaat, en alles wat er nog op stapel staat, een groot succes mag worden". De heer De Keyzer verrichtte hierna de aftrap voor de da- mesvoetbalwedstrijd Clitex- Neckermann. Een openings wedstrijd die eindigde met een 21 zege voor de Necker- mann-dames. Ondanks het koude wteer waren er toch nog heel wat belangstellenden, die voor de rust een sterker Nec- kermamm zagen. Door doelpun ten van Carla Muller namen zij een 20 voorsprong, en na rust kon het Clitex-team hier maar één doelpunt tegenover stellen. Het was Marleen van Dellen die 10 min. voor tijd de eindstand op 21 bracht. (Van onze gymnastiekmedewerkers) GOES De door de Zeeuws-Brabantse Turnkring in de sporthal te Goes georga niseerde keuzewedstrijden hebben een enigszins teleur stellend verloop gehad. Er was weinig deelname, ten dele te wijten aan het ongunstige tijd stip waarop de wedstrijden werden gehouden, waardoor o.a. de Brabantse verenigingen al bij voorbaat vanwege de carnaval uitgeschakeld wa ren. Daarnaast waren enkele aan de wedstrijd ritmische oefe ningen zonder gereedschap deelnemende verenigingen vergeten dat het om ritmische oefeningen ging. Speciaal de wedstrijd voor de meisjes le verde wat dat betreft de nodi ge moeilijkheden op. Zo bracht Deltasport uit Zierikzee een bijzonder mooie, afwisse lende en perfect uitgevoerde oefening welke echter beslist niet het predikaat ritmisch kon dragen en zuiver onder de jazz-gymnastiek gerangschikt moest worden. Daarnaast kwam VTV uit Vlissingen met een wat statische, balletachti ge, overigens uitstekend uitge voerde oefening. De meisjes van Sparta uit Krabbendijke hadden wat de ingestudeerde oefening betrof geen fouten gemaakt. Zij brachten een oe fening, degelijk van opbouw en uitvoering en, wat uiterst belangrijk bleek te zijn, vol doend aan de normen van de ritmische gymnastiek. De jury maakte geen fouten en gaf Sparta het hoogste aantal pun ten nl. 30,8. Deltasport dat te recht een flinke aftrek heeft moeten incasseren bezette met 29 punten de tweede plaats. Derde werd VTV met 25 pun ten, terwijl Volharding uit Goes met 24 punten en de vierde plaats genoegen moest nemen. Bij de dames werd het begrip ritmische oefeningen beter in praktijk gebracht, hoe wei toch nog een snuifje jazz-gymnastiek in de oefenin gen werd verwerkt. MTV'69 uit Middelburg ontving van de jury 33,1 punt, de op één na hoogste jurywaardering van de wedstrijden. Astrow uit Sou burg behaalde in deze afdeling 28 punten. Ook in de wedstrijd ritmi sche oefeningen met gereed schap traden MTV69 en Astrow tegen elkaar in het strijdperk. MTV'69 met een hoepeloefening en Astrow met een gecombineerde bal-hoepel oefening. Beide groepen gaven elkaar niets toe en met grote belangstelling werd de jury uitslag tegemoet gezien. Die was 33,4 punt voor MTV '69 en 32,8 punt voor Astrow. Het lange matspringen voor meisjes eindigde met een fraaie overwinning voor VTV uit Vlissingen, dat een jury waardering van 25,8 punt ont ving. Volharding uit Goes werd met 24,8 punt een goede tweede. Bij de jongens behaal de VTV uit Vlissingen als eni ge deelnemer bij het lange matspringen 24,1 punt. Een zelfde situatie deed zich voor bij het langematspringen voor herein hier kwam VTV tot 24.3 punt. Aan de wedstrijd kastspringen voor jongens de den twee verenigingsgroepen mee, tw. Volharding uit Goes en VTV uit Vlissingen, Dat VTV over uitstekende sprin gers beschikt, bleek ook bij dit wedstrijdonderdeel, dat met ruime voorsprong werd gewonnen. De uitslag was VTV 24,1 punt en Volharding 21.4 punt. Wedstrijdleider was de heer J. Goedee uit Kloetinge, de plaatselijke organisatie was bij de gymnastiekvereniging Volharding uit Goes in goede handen. (Van onz ekorfbalmedewerker) TERNEUZEN In de Mid delburgse sporthal werd zater dagavond een bllksemtoernooi micro-korfbal voor junioren ge houden met na afloop een sok- kenbal. Het geheel was een ge weldig succes. In het sportieve gedeelte do mineerde Zuidwesters. Het won al zijn wedstrijden, zij het alle 3lechts met één doelpunt ver schil (3 x 21). Achtereenvol gens werden Ondo, Luctor en Tjoba verslagen. Ook Luctor deed het goed. Vooral de wed strijd tegen Ondo sprong er uit. Het bracht Luctor een 31 zege. De grootste overwinning kwam op naam van Swift, dat Togo met 03 het nakijken gaf. Ondo kwam er slecht van af. Het verloor alle duels. (ADVERTENTIE) Dat (Van onze sportmedewerker) KLOOSTERZANDE de gemeente Kloosterzande tientallen sportverenigingen telt is bij de liefhebbers wel bekend, maar dat in diezelfde gemeente een actief judoka woont, die enkele weken gele den de zwarte band en de eerste dan behaalde, is minder bekend. Het is Ronny Ver schuren, die na zes jaren de zwarte band heeft behaald. Ronny Verschuren; „I-k heb hem niet voor niets gekregen, ik heb er veel voor moeten trainen". Verschuren die reeds twee jaar tweede werd bij de zwaargewichten vain sport school Delta van Stad de Moor, brak dit jaar helemaal door. Een half jaar voor de Zeeuwsch-Vlaiamse kampioen schappen die op 19 dec. j.l. in die sporthal in Hulst plaatsvon den, begon hij zich voor te bereiden. Ik wilde kost wat kosit kampioen worden bij de zwaargewichten en de zwarte band behalen, waarvoor ik naar Eindhoven moest. Al deze inspanningen heb ben Verschuren het gewenste resultaat opgeleverd: Zeeuwsah-Vlaams kampioen, en de zwarte band. Verschu ren over zijn successen: „Voordat het kampioenschap begon, was ik reeds twee maal naar Eind-hoven geweest. Om zo'n band te halen moet je honderd punten behalen, en per keer waren er maximum vijftig te behalen. Tijdiens de eerste wedstrijden behaalde hij dertig punten, en de twee de ma-al voegde hij hier veer tig punten aan toe. Met deze zeer goede ondergrond begon hij aan de Zeeuwsch-Vlaamse kampioenschappen, die hem zijn eerste titel bezorgden. Verschuren: „Mijn programma was wel zwaar bezet, maar een voordeel was dat ik in de wedstrijdsport zat.. Zijn suc- oessen schrijft hij ook voor (Van onze zwemmedewerker) VLISSINGEN In het sportfondsenbad te Vlissingen werd de wedstrijd van de Zeeuwse zwemcompetitie ge houden. Het is wel duidelijk geworden dat het Vlissingse bad bijzonder zwaar is. In de voorlaatste serie van de 200 meter wisselslag joegen de Stormvogelmeisjes Carla Wil- lems en Els Wolff elkaar op tot een toptijd. Naast elkaar gingen zij op de finish af, waar Els net iets eerder aantikte. Op de 100 meter schoolslag dames leverden Lenie van Bo- degom van Stormvogels en An- ja Vreekenhorst (Luctor) een verbeten strijd tegen de Zeeuw se kampioene Marleen Swenne uit Goes. Maar Marleen was te sterk voor dit tweetal. Van John de Lange uit Mid delburg werd veel verwacht zowel op de rugslag als op de 20 meter vrije slag. Het zag er ook naar uit dat hij het adspi- rantenrecord van Tonnie Veer man zou gaan breken, maar hij kwam in de laatste meters dui delijk conditie tekort, waardoor hij één seconde boven het re cord bleef. Op de 200 meter vrije slag had hij al een tijd gemaakt van 2.17.0. Het zware bad in Vlissingen belette hem echter deze tijd te benaderen. Ook hier bleken de laatste loodjes het zwaarst te wegen. De laatste baan zwom hij zelfs in 21 seconden. Maar hij hield toch voldoende over om het Zeeuwse record te verbeteren en hij bracht het nu op 2.21.2. Op de 100 meter schoolslag vochten Peter Buys en Hans Verschuure beiden van de Stormvogel een prachtig ge vecht tegen Piet Schop van de Ganze. Evenals op de kampi oenschappen trok Hans Ver schuure op de laatste 25 meter onweerstaanbaar naar voren. Hij won voor Schop en Buijs. Schop moest echter gediskwali ficeerd worden. In de voorlaat ste serie zwom Theo Vis (Stormvogel) een prachtige tijd van 1.22.00, wat hem een ver rassende tweede plaats ople verde. De estafettes tussen de da mes van De Ganze en De Stormvogel waren bijzonder spannend. De buit werd hier eerlijk verdeeld. De Luctor- zusjes Geers zwommen een uitstekende 100 meter vrije slag waarbij Corrie tot een prach tige tijd kwam van 1.26.0. Er- win Blaauw (Stormvogel) stel de zich bij de jongens onder de tien jaar op de 50 meter vrije slag weer duidelijk kandidaat voor deelname aan de Neder landse zwemkampioenschap- pen. De uitslagen waren 200 me ter wisselslag dames: 1 E. Wolff van de Stormvogel in 3.05.0. 100 meter rugslag jongens on der de 16 jaar: 1 John de Lan ge van Luctor in 1.13.8. 50 me ter vrije slag meisjes onder de tien jaar: 1 Nanda Christis van de Stormvogel in 42.2. 100 me ter schoolslag heren: 1 Hans Verschuure van de Stormvogel in 1.20.2. 5 x 50 meter vrije slag estafette jongens onder de 14 jaar: 1 Stormvogel A in de tijd van 2.53.5. 100 meter vrije slag meisjes onder de 12 jaar: 1 C. Geers van Luctor in 1.25.1. 100 meter schoolslag dames: 1 M. Swenne van De Ganze In 1.33.4. 50 meter vrije slag jongens on der de 10 jaar: 1 E. Blaauw van de Stormvogel A in 38.0. 4 x 50 meter wisselslag estafette meis jes onder de 14 jaar: 1 De Gan ze in de tijd van 2.43.8. 100 meter vlinderslag jongens on der de 14 jaar: 1 J. Keijmel van Stormvogel A in 1.18.5. 5 x 50 meter vrije slag estafette da mes: 1 De Stormvogels in de tijd van 2.54.0. 200 meter vrije slag heren: 1 J. de Lange van Luc tor in 2.21.2. (Van onze korf balmedewerker TERNEUZEN In de Zeeuwse korfbalcompetitie zijn we zo langzamerhand toe gekomen aan de laatste wed strijden. Bij de senioren moet nog slechts één kampioen be kend worden en wel In 2A. In IA werd Swift 2 kampioen. Animo 2 maakte het de Mid delburgers overigens niet erg gemakkelijk. Ook al omdat Swift wat nerveus startte bleef het lang een open strijd. De betere kwaliteit zegevierde echter toch. Met 5—3 won Swift en greep daarmee de titel en de kans op promotie. Togo liet tegen Stormvogels de kansen niet liggen. Einde lijk kregen de Goesenaren de kaïns om hun lot in eigen hand te nemen. Het is nu op gelijke hoogte met Animo 2. Stand: Swift 2 713, Ondo 1 811, Animo 2 76, Togo 1 76, Stormvogels 1 70. In IB bleef Luctor voortgaan op het pad der overwinningen. Hopelijk voor de Terneuzena- ren zet deze overwinningen- reeks zich op het veld voort, want daar staan ze er nog slecht voor. In de sporthal te Middelburg echter ging het uitstekend. Het ging om de tweede plaats tegen Swift 3, dat gebrand was op revanche voor de vorige week geleden nederlaag. Luctor had het ini tiatief en won met 84. Stand: Tjoba 2 713, Luctor 1 78, Swift 3 88, Blauw Wit 1 8—4, Togo 2 6—3. In 2A slaagde Olympia er niet in van de laatste plaats af te komen. Animo 3 was te sterk voor Olympia en won met 3 6, waardoor Olympia het vol gend jaar een trapje lager zal moeten spelen. De beslissing om het kampioenschap moet hier nog vallen. Stand: Seolto 1 710, Tjoba 3 7—9, Animo 3 88, TOP 7 6, Olympia 1 73. (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de Mid delburgse sporthal werd een veteranentoernooi korfbal ge houden voor Zeeuwse ploegen. Zeven teanu hadden inge schreven. Vele oude bekende en minder bekende korfballers uit vroeger tijden gaven acte de présence en veelal was nog goed te zien, dat ze het korf ballen nog niet verleerd wa ren. Zaamslag ging met de eerste prijs strijken. Het was wellicht het team met nog de beste conditie, al begon het niet zo best door met 01 van Blauw Wit te verliezen. Daar na versloeg het achtereenvol gens Swift met I2, Volhar ding met 01 en Tjoba met 2—1. Allemaal krappe over winningen, maar zeer ver diend. Tweede wend Tjoba, dat weliswaar evenveel punten vergaarde als Blauw Wit, maar een veel beter doelge- middelde had. Tegen aartsri vaal Togo kregen de groen- witten echter niet veel kans. Dit was dan ook een wedstrijd met een rijke historie, want vele malen zullen de oud-spe lers in het verleden tegenover elkaar hebben gestaan in be langrijke wedstrijden van de destijds nog Zeeuwse korfbal- bond. Het bleef bij 11. Seol to was voor Tjoba een gemak kelijke kluif. Het werd 30. De tweede wedstrijd tegen Togo deed het het anders en dat had meer succes. Met 20 bleef het goed in de running en een gelijk spel tegen Zaamslag was voldoende ge weest voor een eerste plaats. De Zaamslagse ploeg won ech ter met 21. Blauw Wit kon de derde prijs in ontvangst nemen. Hét moet Blauw Wit voldoening hebben gegeven, dat het cle eerste-prijsiwininaar de enige nederlaag toebracht. Met 01 had Blauw Wit een goede start. Daarna volgde een ongelukkige wedstrijd tegen Togo, waarin het de korf niet kon vinden. Het verloor met 0—1. Tegen Swift ging het weer wat beter, maar erg schofvaandig was Blauw Wit niet. Ook Swift niet, zodat het bij 1—1 bleef. Tegen Seolto kreeg Blauw Wit vrije ruimte. Het maakte daar gebruik van en won met 2—0. Het Middel burgse Swift viel waf tegen. Het kwam niet verder dan de voorlaatste plaats, net voor Seolto, dat slechts één punt vergaatde. DEN HAAG (ANP) In de sporthal te Lochem is zondag het nationaal kampioenschap voor meisjes van de sectie keurturnen van het KNGV verwerkt. Er waren 19 deel neemsters, die zich via voor wedstrijden voor de eindstrijd hadden geplaatst. De uitslag was: 1. Astrid Lubbers (DOS, Amsterdam) 30.45 punten., 2. Nelle De Rooy (Os3, Zand- voort) 28.80 punten, 3. Anne- lies Clarisse (VTV, Vlissingen) 28.60 punten, 4. Carla Baltus (Klimop, Heiloo), 28.45 punten, 5. Anja van Ommeren (Wils kracht, Rhenen) 28.25 punten- (Van onze sportredactie) BREDA Het wielercomité van de ronde van Galder heeft van Kees Pellenaars de schrif telijke bevestiging ontvangen dat minstens zes coureurs van zijn ploeg aan de ronde, die 5 maart wordt verreden, zullen deelnemen. De betreffende coureurs zijn: Kees Koeken, Jan van Katwijk, Jos van Beers, Ger Harings, Jan Kre kels en Jos van der Vleuten. Pellenaars die momenteel met zijn ploeg in Spanje ver blijft en o.a. zo succesrijk is ge weest in de ronde van Anda- lusië, heeft de organisatoren via zijn echtgenote laten weten dat het goed mogelijk is dat er nog meer coureurs van Goud- smit-Hoff in Galder aan de start zullen verschijnen. Hij kan dit echter nog niet met zekerheid zeggen. Intussen blijkt vooral van de zijde van de nieuwelingen veel belangstelling voor deze koers te bestaan. Tientallen, onder wie alle streekfavorieten, heb ben ingeschreven. (Van een voetbalmedewerker) TERNEUZEN In hoofdklas (groep Al) van juniorencompetitie van KNVB afdeling Zeeland heeft Middelburg Al van de inhaal wedstrijd tegen Zeeland Sport Al gebruik gemaakt om zijn kansen te vergroten op het hoofdklasseschap. De Middelburgers wonnen met 32 van Zeeland Sport Al. Middelburg Al bereikte daardoor Bruse Boys Al, maar Zeeland Sport Al zag zijn kansen tot het nulpunt dalen en komt nu al drie punten achteraan. De stand: Tern. Boys Al 1526; Arnemuidien Al 15 26, Axel Al 16-24, Vlissingen Al 15-22, Goes Al 15—19, Terneuzien Al 1412, HW Al 1511, Zerkzee A 16 10, Vogelwaarde Al 1610; Middelburg Al 159, Bruse Boys Al 169, Zeeland Sport Al 16—6. (Van onze sportmedewerker) ST. JANSTEEN De eer ste elftallen van de voetbal verenigingen STEEN en Ter- neuzen hebben een vriend schappelijke wedstrijd op het gemeentelijk sportterrein te St. Jansteen gespeeld. Het was een pittige wedstrijd, die uit eindelijk eindigde in een nip te 01 overwinning voor de derde klasser Terneuzen. Voor de rust ging de wed strijd gelijk op met doelkansen aan bedde zijden. Na rust wil de Terneuzen kost wat kost een doelpunt maken. Dat kwam er dan ook na plm. een half uur, toen Rinus Polder man raak trof 1—1. STEEN pro beerde nog om op gelijke voet te komen, maar de bezoekende verdediging hiield stand. Ter neuzen kreeg ook nog enkele kansen, maar het klassever- sohil was nauwelijks zichtbaar, baar. een groot deel toe aan rnjn leraar Staf de Moor, de direc teur van sporthal Delta, en tevens de grote animator van ae jusosport in Zeeuwsch- Viaanderen. Ook over de leer lingen van de sportschool, en vooral de afdenng Kaooster- zande is Verscnuren geweldig te sprezen. We hebben altijd en nog steeds pretug samenge werkt. Daarom is het voor de Zeeuwsch-Vlaamse kampioen ook altijd nog een vraag hoe het komt, oat hij twee jaar geleaen alleen is over geble ven van acntuen senioren v„n de afdeling Kloosterzande. Ver schuren: ,,z.even van die leden waren reeds al in het bezit van de brume band, terwijl er van een ruzie helemaal geen sprake rs geweest. Door deze ontwikkeling bezit Klooster zande momenteel slechts één senior. Er kwamen verschillen de jeugdige leden bij, en mo menteel draaien ze op volle toeren met ruik veertig jeugd leden tussen de 6 en it jaar. Oudere kunnen ze er niet bij krijigen. De jeugdige judoka's van de afdeling Kloosterzan de krijgen sinds enkele jaren les van de Zeeuwsen-Vlaamse kampioen in café van Kruys- sen in Kloosterzande. Ook hier in zou Verschuren wel een verandering willen zien: „Het enige wat we hier nog nodig hebben is een sporthal. Niet omdat we niet goed zitten met de afdeling, maar om steeds ailles klaar te maken en op te ruimen dat vergt veel tijd, terwijl ik er altijd alleen voor ■ta. Maar desondanks doe ik het toch met plezier. De ju dospart neemt een belangrijke plaats in in mijn leven." En klaar ben ik nog zeker niet, eind 1973 zal ik proberen mijn 2e dan te behalen, en dan zien we weer verder." (Van onze sportredactie) BREDA De technische commissie van het district Zuid I heeft een selectie van vijftien spelers gemaakt die in aanmerking komen voor het districtselftal dat woensdag 1 maart op het terrein van Veerse Boys tegen het elftal van district Zuid H uitkomt. De volgende spelers zijn ge kozen: H. Schipperen en P. IJpelaar van NOAD, J. Blom, Good Luck; P. van Hal, RBC; H. van Iersel, Baronie; A. Pa tenters, De Meeuwen; A. van Esdonk, Desk; A. van Seters, Veerse Boys; A. v. d. Broek, Veerse Boys; B. Paulides, NE- O; G. Vos, TOP; W. van Hoof, Helmond; C. Helling, Longa; Nico Haage, WHS; G. Schreu- ders, Roda Boys. (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG Sint- Aloysius 1 heeft in de hoofd klasse van de landelijke tafel- tenniscompetitie de eerste helft afgesloten met een ver diende 82 zege op het Rot terdamse Amroba. De bezoe kers begonnen goed in Graauw doordat Klein zijn openingspartij tegen Frans van Waterschoot won. De volgende partijen waren echter uitge zonderd de laatste ontmoeting tussen Dumez en Klein voor St.-Aloysius. Koploper De Treffers klopte Red Star 1 met 37. Tempo Team 3 en SVE deelden de punten. De Treffers heeft nog steeds twee punten voorsprong op Sint-Aloysius 1. Daarna volgen Red Star en Tempo Team 3 met 4 punten achter stand op de Zeeuwsch-Vlamin gen. Ook St.-Aloysius 2 won zijn thuiswedstrijd, tegen TCS 1. Na een aanvankelijke 31 voorsprong kwamen de Bra banders terug tot 33. Maar bij een 54-stand wist Mat- thijssen, die twee maal won, de winst veilig te stellen. Ook Vernimmen won twee partij en. Zoals verwacht kon Mid delburg-Zuid 1 leider NOAD 2 niet voldoende partij geven en verder dan een zege van Van Gilst kwamen de Middelbur gers niet. Elan struikelde thuis over Red Star 2. Het speelde gelijk. (ADVERTENTIE) zorg dat u 't in huis hebt verkrijgbaar bij de drogist i f 1 V

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 8