FELLE AANVAL OP Tl H lCOMMISSIE Kessler: „De juiste uitslag5' FSC behaalt fortuinlijke zege op DWS TRAINERS BOYCOTTEN DISCUSSIEBIJEENKOMST Eerst trainen in zoenen Nog geen besluit over Fadrhonc Kritiek van scheidsrechters uit het betaalde voetbal WEINIG KANSEN Kinder- achtige houding WA Vianen hoort niets TOTO 3 Gratis zelfklevende dierenfoto's bij Esso sport zzUÊÊÊÊÊUÊtÊÊÊÊÊÊ^BÊÊÊÊi Pellenaars protesteert bij de KNWII overal verkrijgbaar LICHTDRUKKEN FOTOCOPIEËN STENCILWERK van 9&intfjet van TWEEDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 21 FEBRUARI 1972 (Van onze sportredactie* ZEIST Er Is zaterdagoch tend nog geen definitieve be slissing genomen over het al dan niet aanblijven van bonds coach Fadrhonc en over het eventueel aanstellen van een sterke man naast Fadrhonc Het seetiebestuur betaald voetbal vergaderde hierover wel met een aantal spelers van het Oranjeteam onder an deren Cruijff en Israël - maar het was zuiver informatief. De heer Kernkamp hierover- „Lang alle spelers waren er niet. Beslissingen zijn er niet genomen. We komen binnen kort weer bij elkaar om over deze kwestie te praten". Jos Coler: Kritiek op de tuchtcommissie is onaanvaard baar." (Van onze sportredactie) ZEIST „Kritiek op de tuchtcommissie is beslist onaan vaardbaar. Het is een zelfstan dige eenheid binnen de KNVB en ik keur het fel af dat de tuchtcommissie hier in het openbaar zo is aangevallen. Wij hebben niet het recht de tucht commissie ter verantwoording te roepen. Die indruk kreeg je af en toe wel. Overigens ben ik van mening dat dergelijke bijeenkomsten zeker zin heb ben. Het onderlinge begrip wordt er door vergroot", zei Jos Coler, voorzitter van de sectie betaald voetbal van de KNVB zaterdagmiddag in Zeist. In het KNVB-spoctcentrum had de scheidsrechterscommis- sie betaald voetbal een discus siebijeenkomst belegd voor be taalde arbiters en scheidsrech ters op de overgaingslijst, trai ners uit de betaalde sector, KNVB-officials en de pers. De discussie spitste zioh toe op de eerste vraag: „De laatste tijd komt het hoe langer hoe meer voor dat de trainers zich na afloop van de wedstrijd bij een geleden nederlaag in negatieve zin over de scheidsrechter uit laten. Acht u dit juist?". Geheel oneens hiermee wa ren de scheidsrechters het niet. Kritiek mits zeer mild moet wel kunnen, maar al te persoonlijke kritiek, beledigen de kritiek waarbij de integri teit van de betrokken arbiter in het geding koant werd ten felste afgekeurd. Meest recen te voorbeelden die het scheids- rechterskoms zwaar od de maag liggen en waarbij meteen de tuchtcommissie „op het matje" geroepen werd, waren wel de kwestie Rijvers, de FC Twente-trainer die voor de te levisie verklaarde dat de top clubs Ajax en Feyenoord be voordeeld werden boven de rest van de eredivisieclubs. Dat voortrekken door de arbiters zou FC Twente zes competitie- punten kosten. En dam natuur lijk de kwestie Knobel, de MVV-oefenmeester die Lau van Ravens enkele weken geleden uitmaakte voor een „oude man" die de middencirkel niet uit kwam, te weinig conditie had, kortom maar beter- thuis kon zitten, dan een topwedstrijd fluiten. Kritiek op de tuchtcommissie kwam er ongezouten van de zijde van de arbiters. Jef Dorp mans, Lau van Ravens en Frans Dcrks waren de woordvoerders van het arbiterkorps, dat zich in zijn eer aangetast voelde. Van Ravens: „Ik vind het bij zonder kwalijk dat de tucht commissie hier geen maatrege len tegen genomen heeft. De tuchtcommissie behoorde van die zaak op de hoogte te zijn. Als dergelijke beledigin gen geuit worden, dan is de tijd rijp voor maatregelen. Dit ging duidelijk te ver". En Frans Derks: ,.De trainers moeten be seffen dat er tussen die trai ners ook genoeg oude mannen rondlopen. Als u begrijpt wat ik bedoelDerks verder: „Ook de kwestie Rijvers was ri.jp voor do tuchtcommissie. Ik vind dat de tuchtcommissie ge faald heeft" Dit ging mr. Brons, voorzit ter van de tilchtcommissie weer net iets te ver. Mr. Brons: „Mij ne heren, het is wel nuttig dat u precies weet hoe de zaak in elkaar zit. Het bestuur van de scheidsreuhtersco-mmissie be taald voetbal heeft na de uit latingen van Rijvers op de te levisie advies gevraagd. Aange zien u. mijnheer Derks, samen met de .heer Dorpmans recht op weerwoord hebt gekregen en u naar mijn mening de aantij gingen van Rijvers op de beeld buis keurig -hebt weerlegd, was het advies van de tuchtcommis sie aan uw eigen bestuur dat de kwestie hiermee als uit de wereld beschouwd kon worden. Als u zegt dat er veTdere maat regelen tegen Rijvers genomen hadden 1 moeten worden, dan moet u uw eigën bestuur daar op aankijken, en niet de tuoht- eommissie. Die had alleen maar advies uit te brengén, heeft dat gedaan, en .omdat er geen reac ties meer op gekomen zijn van de zijde van uw bestuur in de veronderstelling verkerend dat het een juist advies was. Wat de zaak Knobel betreft, die ken ik niet. Ik heb er nog geen rap- porten over gezien. Overigens is het onjuist vooruitlopend op een. eventuele strafzaak, daarop hier in te gaan. Dat zou de juiste meningsvorming niet ten goede komen. We kopen er niets voor hier al hetze te gaan kweken,, terwijl er nog niets aanhangig gemaakt is". Dat was het moment waarop de heer H. van Dalen, voorzit ter van de scheidsrechterscom- missie betaald voetbal de tijd gekomen achtte met een forse klap met de hamer de discus sie Defksmr. Brons te beëin digen. Van Dalen: „Stop er mee. Direct. Ik krijg de indruk dat de tuchtcommissie hier ver antwoording moet afleggen. Dat kan toch niet. Dat is te gek". En daar was Jos Coler het vol ledig mee eens. Overigens kan de tuchtcommissie wel een rap port tegemoet zien over de zaak Knobel. Dat kondigden Van Ra vens en Dorpmans aan, die hiervoor zullen zorgen. TON KOOMEN SPANNING TERUG IN BELGIE (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) BRUSSEL „Jammer dat we er niet van hebben kunnen profiteren voor de voile honderd procent, maar er is een juiste uitslag bereikt. Het waren twee gelijkwaardige teams. Voor rust heeft Standard wat betere kansen gehad en wij in de tweede helft", zei George Kessler, trainer van het op de derde plaats van de ranglijst staande Anderlecht. Met dat profiteren b-e doelde Kessler het ene punt dat verloren gegaan was door het gelijke spel (1-1) tegen Standard Luik-nummer twee in de Bel gische competitie. Immers, na de ontmoeting in het uitverkochte stadion in Brussel ruim 35.000 toeschouwers bleek dat lijstaanvoerder FC Brugge, de formatie van ex-NAC-oefenjmees- ter Leo Canjels, de derby tegen SC Brugge met 1-0 verloren had. Anderlecht, de Belgische kampioensformatie, die dit sei zoen niet zo draait als dat zou moeten, heeft op eigen terrein in elk geval revanche genomen voor de 4-0 nederlaag die in de eerste ontmoeting tussen beide teams geleden werd. Een gehandicapt Anderlecht, zonder Jan Mulder Kessler: „HU heeft nog steeds last van de voetblessure die hij opliep te gen FC Anwerp" heeft voor al in de eerste helft de grootste moeite gehad met het spel van Standard Luik. De equipe van de Franse trainer Huss draai de in die eerste helft voortref felijk. Al in de tweede minuut kwam Anderlecht goed weg, toen Semmeling, Henrotay een uitblinker, die ver in de tweede periode vervangen werd door Svensson en schutter Takac faalden in het strafschopgebied. Anderlecht. met Lievens als verdienstelijk vervanger van Jan Mulder Lievens was wat onfortuinlijk met zijn scho ten kwam slechts sporadisch tot gevaarlijke acties. Als dat dan al eens gebeurde was dat meestal via Van Himst. de aan voerder en de lieveling van het Brusselse publiek. Kessler: „Van Himst kreeg te weinig steun. We konden echter ook de verdediging niet verwaar lozen. Daarvoor stonden er te veel belangen op het spel. Het was onze laatste kans om nog mee te kunnen tellen voor het kampioenschap. We moeten tenslotte nog tegen FC Brugge spelen, en ook Standard komt daar nog tegen uit. We mochten nu niet verliezen. Dan was het definitief bekeken," Ex-DWS-speler Rob Rensen- brink kwam op links in de eerste vüfenveertig minuten weinig aan de bal. HU bad Dol man en Thissen als vaste be wakers naast zich, en die gun den hem geen meter ruimte. Behalve enkele fraaie acties van Van Himst en de doelrijpe kansen voor Standard in de tweede minuut werd het niet meer echt gevaarlijk voor bei de teams. De meeste gevechten vonde plaats op het midden veld, waar Dewalque, Pilot en Van Moer bü Standard domi neerden en Volders, Verheyen en Dockx bU Anderlecht. de beste spelers waren. Het joelende publiek, drif tig met het nodige vuurwerk smijtend, kwam in de zeven tiende minuut na rust pas goed overeind toen Van Himst een briljante voorzet van de zich vrijgespeelde Lievens met het hoofd afrondde. Van Himst: „Ik sprong gelukkig net wat hoger dan Thissen. maar dit doelpunt komt voor een groot deel op naam van Lie vens. Die gaf me de bal als het ware voor het inleggen" Het antwoord van Stan dard Luik bleef niet lang uit. Nog geen minuut later kreeg Standard een vrije trap te nemen vlak buiten het strafschopgebied. Ter- v/ijl Semmbling en Pilot aanstalten maakten om de vrije trap te nemen kwam uit derde positie ineens Takac naar voren die onhoudbaar in de rechter bovenhoek kanjerde. Jan Rui ter, de Anderlecht-goali later: „Ik werd er volkomen door verrast. Maar het muurtje bij ons zat niet goed dicht. Er vielen zulke gaten. Je verwacht zoiets niet. Maar wel een knap doelpunt". Beide teams bleken met dit resultaat dik tevreden te zUn. Van Himst, de beste man bij Anderlecht, liet zich zeven mi nuten voor tijd vervangen door üeraeve Van Himst: „Ik liep een knieblessure op in oen rechtstreeks duel met Dolmans, het ging niet meer" maar verandering kwam er niet in de stand. De schaarse kansen die er waren in deze enerve rende wedstrUd leverden doel punten op. Kessler: „Ik ben niet onltevreden. De jongens hebben de klap van vorige weck goed opgevangen. Tegen Stan dard Luik 1-1 spelen is niet slecht als je, bedenkt dat wc vorige week met 1-0 verloren van FC Antwerp." Hoewel FC Brugge er nog het meest riant voorstaat, is de spanning toch weer wat te- ruggekeerd in de Belgische competitie. Bij een zege van zo wel Anderlecht als FC Brugge zou dat heel anders geweest Z1^n' TON KOOMEN SITTARD Op fortuinlij ke wijze, vooral dank zij de médewerking van. seheidsrech- (ADVERTENTIE) ter Aalbracht, die zware over tredingen van Benen en Drie sen tegen respectievelijk Flin- kevleugel en Deijkers in het strafschopgebied onbestraft liet, heeft de eerstedivisieclub Fortuna SC de kwartfinales be reikt van het Nederlandse be kertoernooi door een overwin ning (1-0) op DWS. Titaley leidt het winnende, doelpunt van FSC in. (Van onze sportredactie) FUENGIROLA Kees Pel lenaars noch Gerard Vianen zijn tot op heden geconfron teerd met een officiële doping- beschuldiging in de ronde van Andalusië. „Ik kan daarom al leen maar aannemen aldus meldde Pellenaars gisteravond telefonisch vanuit zijn tral- ningskamp in Fuengirola, „dat het slechts geruchten zijn ge- weest. Anders had ik toch ze ker wel een officiële boodschap gekregen". Intussen is Pellenaars slecht te spreken over de houding van KNWU-erevoorzitter dr. P. van Dijk die tijdens de wintermaan den in Malaga woont en afge lopen week regelmatig bu de Goudsmit-Hoffploeg was. „Maar nou we hem nodig hebben voor het geval Koeken aldus de Pel, „zie je hem niet. En ik had hem nog wel uitge nodigd om de overwinning van Vianen te vieren". Pellenaars gaat nu via de politie proberen het vakantieadres van de heer Van Dijk jJ^ichterhalen om de doping-afftnre Koeken door to nemen. In afwachting daarvan schreef Pellenaars vanuit Span je een brief naar de KNWTJ waarin hij fel protesteert tegen de gang van zaken bij de do- ping-controles in de ronde van Andalusië. (Van onze sportredactie* ZEIST Opvallend weinig ocfcnmccsters uit het betaalde voetbal hadden gehoor gege ven aan de uitnodiging van de schcldsreehterscoinmlssle be taald voetbal om do discussie bijeenkomst tussen scheids rechters en trainers uit bet be taalde voetbal in hel KNVB- sporlcentrum In Zclsl bij te wonen. De heer Kernkamp, bestuurs lid van do scheidsrechtorscom- missie hierover: „Een bUzon- der kinderachtige zaak. De voorzitter van de vereniging van oofenmecstors, de lieer Van dor Leek, heeft de leden op geroepen geen gehoor te geven aan de uitnodiging. De convo catie had namelijk van do ver eniging van ocfenmoesters zelf moeten uitgaan. Inderdaad bob ben wij daar een fout gemaakt. We hebben ze zelf uitgenodigd. Maar ik had genoeg aanwijzin gen dat er voldoende belang stelling was bU de trainers. Dat door een schoonheidsfoutje in de regie nu zo'n houding aangenomen is vind ik belrcu- renswaardig. Kinderachtig. Het komt de betrekkingen onder ling niet te goede. Meer wil ik er niet van zeggen. Ik ben blU dat er een aantal trainers toch gekomen is". De trainers die kwamen wa- (ADVERTENTIE) VOOR UW en snellere service Halen en brengen wan neer U wenst 55 55 Speciaal tarief voor fotocopieën. Alléén op zat. f 0,35 p. st. Breda Wilhelminastr. 30 01600-32950 Waalwijk Grotestr. 323 04160-2757 ren het in grote lUncn mei do scheidsrechters eens, dat kri tiek op de scheidsrechters in liet algemeen achterwege moet blijven. Cor van der Hart (AZ'67): „Ik heb me leren be heersen. Gelukkig heb ik zelf ook lang genoeg gevoetbald. Ik heb leren zwijgen. Maar soms is het moeilijk je mond te houden als je niet eerlijk behandeld wordt". Bondscoach Fadrhonc, zoals altijd geëmo tioneerd sprekend: „Ik ben in principe togen elke kritiek op de scheidsrechter. Die man staat buiten de partijen. Het zyn integere mensen. We moe ten de fouten bü ons zelf zoe ken, niet bü de scheidsrecnter. Handen af van hem. Ik kan jammer genoeg niet langer blU- ven, ik moet weer gaan trai nen, maar dat wilde ik wel even zeggen. Goedemiddag herenFC Den Haag-trai ner Jezck: „Nederland heeft voortreffol ij ke scheidsrechters. Ik heb er geen kritiek op, maar ook voor mü blUft het wel eens moeilijk mün mond te houden. Punt is namelijk dat lang niet alle scheidsrechters de spelregels op dezelfde wij ze interpreteren. Dat brengt wel eens misverstanden mee". Voorzitter van de sectie be taald voetbal, Jos Color: „De Nederlandse schoidsrechtor is een eerlijk mens. Integere fi guren. Ik heb er alle respect voor. Kritiek te uit den boze". Scheidsrechter Frans Derks. tenslotte: „Misschien klinkt hot wat eigenwijs wal Ik nu ga zeggen, maar Ik zal het loch doen. Ik kan hel niet nalaten. De kwaliteit van hot Neder lands voetbal Is met sprongen gestegen. Dat Is te danken aan de kwaliteit van de trainers cn voetballers, maar mijne he ren Is het zo gek als Ik ver onderstel dat dat ook gekomen is door de kwaliteit van de arbiters?" Die zal. de defensief. Beide doelverdedi- gers kregen in deze matige wedstrijd weinig werk tc ver- opuaum.w s.KuntJo^ uatqoiz doelpunt ontstond halverwege de tweede helft uilt een scrim mage na een vrije schop van Hum. Hieruit pianiste Tita ley de bal in do richting van hél doe), waar Pfennings er een succesrijke wending aan gaf. In de slotfase trachtte DWS nog wel een gelijk spel te bewerk stelligen, waarbij het, grote ri sico's nam. Hierdoor kregen de Limburgers nog verschillende mooie scoringskansen.. Door ge brek aan routine wisten /.e dozt» evenwel niet uit to bulten. Ajax heeft do twijfel weg genomen die de zwakke en tra ge scheidsrechter ('oen Uiou wer had veroorzaakt. In het, tweede kwartier van de tweede helft scoorden de Amsterdam mers tegen Go Ahead drie keer waardoor liet doelpunt, dat de arbiter de Deventer ploeg In de 7e minuut entnam, met meer zo zwaar woog. Met een boeg- bal had Geels doelman Stuy ge passeerd en volgens de grens rechter kreeg Stuy de bat niet meer voor de Hjn te pakken. De lijnrechter rende, volgens de voorschriften, naar de mid dellijn, daarmee aangevend dat er was gescoord. Brouwer zag dat niet, Het even doorspelen en loste het probleem vervol gens op door Ajax een vrije trap tn de doelmond te geven. Haan, Svvart en Hulsboff vol trokken daarna duidelijk het vonnis met gave doelpunten: 3—0, Frans Derks: ,ls het zo gek te vertind ent ellen dat ook de kwaliteit van de scheidsrechters heeft bijgedragen tot de met sprongen gestegen kwaliteit van het Nederlandse voetbal?" (Vim onze sportredactie) ZEIST Punt van discussie tijdens de bijeenkomst die de scheidsrechtrrscommtsslo be huild voetbal zaterdagmiddag In bet KNVlt-sporteenlrnm in Zeist belegde vormde eveneens de spelregels. De scbeldsrceh- tors zijn van mening dat de spelers en de wijzigingen die hierin regelmatig worden aan gebracht onvoldoende kennen. Men wilde graag van de oefen- meesters horen of hierin veran dering moet worden gebracht. De meeste nefenmeesters von den dal hier genoeg aandacht aan werd besteed, maar da heer Goossens, trainer van eer ste divisieclub Heracles luid hier een andere mening over Goossens: „Mijin jongens wer ken allemaal. Ik heb maar drie keer in de week gelegenheid om te trainen. Als ik de spelers dan in die kostbare tijd nog eens ga vermoeien met do sdcI- regelkennis, dan worden ze kotsmisselük. Het is voor hen al een kwestie van werken en trainen, ze hebben geen tiid hun vrouw een zoen te geven" Waarop de scheidsrechters op merkten: „Train ze dan daar eerst maar eens in". 1— Ipswich-Arsenal |X Leeds U-Maneh, U.|X| Llvevp.-Sheffleld X| Maneh. C, Hudd'f |X| I Newc.-Sverton X Tottenh.-Stoke C, IXI W. Br. Alb,-South, |X Stuttg.-Borussla X Köln-Schalke X Duisburg-Hertha |X Hamhvu'g-Fortuna X Bnchum-Kaisersl |X| Einti'.-Borussla D X taiv Prachtige kleurenfoto's van wilde dieren in de vrije natuur. Bij de meeste Esso dealers. Gratis bij tenminste 20 liter benzine of 2 liter Esso Mix. Voor deze leerzame serie heeft Esso ook een prachtig album. Slechts 2,95. (cSSOJ sport In 't kort De cijfers van sporttoto 31 rijn: aantal deelnemers 544663 Bruto-lnleg f 1.226.715. Prijzen- bedrag: f 518,900. lc. 2e. 3e pi'Ü« en premie elk f 129.725 Gisteravond waren er reeds 60 meldingen voor de ie prus DUITSE LOTTO De winnende getallen m rit Duitse lotto zün: 4 11 19 38 4) 48. Reservegotal5. Olympia- nummer: 9368. VOETBAL Aanklager Huns Kiiidermann heeft zater dag voor de strafkamer van de Wcstdultse voetbalbond de te rugkeer van Arminia Bielefeld naar het amateurvoetbal ge elst. De strufnmer spra dezelf de straf uit over de vere- ntghig, die op de laatste plaats in de Bundcsllga staat, maar de straf zal pas ten uitvoer worden gebracht wanneer het eventuele beroep van Arminia wordt afgewezen. Oud-trainer Egon Heonaczek van Arminia Bielefeld werd voor tien jaar zijn trainerslicenUe ontno men. ALGEMEEN Het bestuur van het Oostenrijkse Olym pisch Comité (OOC), dat aan hevige kritiek blootstaat, om dat het de Oostenrijkse ploeg toch heeft laten deelnemen in Sapporo hoewel Kari Schranz was uitgesloten, is bereid en bloc af te treden. Het OOC- bestuur heeft dit bekendge maakt na een zes uur lange vergadering. Het bestuur zal zijn ontslag aanbieden op een buitengewoon congres van het OOC op 10 maart. WIELRENNEN Harry Jansen is zondag in Laigueglia (Italiaanse Riviera) in de eer ste grote wegwedstrijd van het nieuwe seizoen als tweede gefinisht voor wereldkampioen Eddy Merekx. Winnaar werd de Italiaan Wilmo Franeioni. De uitslag: 1 Franeioni Ita. de 135 km. in 3.20.03, 2 Jansen Ned, z.t., S Merekx Bel, z.t„ 4 R. de Vlaeminck Bel, z.t., 5 Bergamo Ita. z.t., 6 Mortensen Den, z.t. BOKSEN De kans bestaat dat Ramos en Carrasco voor de derde maal tegen elkaar uitkomen om het wereldkam pioenschap lichtgewicht. De afgevaardigde van de World Boxing Council in Los Ange les, Souyliman, kon zich niet verenigen met de beslissing van de juryleden om Ramos tot winnaar te verklaren. Mo menteel voert men onderhan delingen voor een derde ge vecht. ZAALHANDBAL De Zuidslavische kampioensploeg Pariioaji Bjelovar heeft VFL Gummersbach (winnaar in 1967, 1970 en 19711 de Euro pese zaal handbal beter ontno men. In de uitverkochte West- falenhal (12.500 toeschouwei's) van Dortmund Won Partican met 1914 na eén ruststand van 99.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 8