Protest tegen winkelbevriezing VERWARMDE VOOR BAD BRESKENS Benzine duurder. De stap naar Mercedes Diesel is nog nooit zo voordelig geweest. OP INITIATIEF VAN H. DE VRIEND IS MIDDENSTAND BOOS GEWORDEN Kosten 1,75 miljoen CBTB hekelt Mansholts voorstellen Veroorzaker ongeval krijgt twee weken streek s Nieuwe verkeers- bepalingen in Temeuzen ~<£)e ~S)micL Commissie Se Overleg Verhuizing naar nieuw stadhuis Vergoedingen voor raad Terneuzen Mercedes-Benz Diesel (X) omwille van comfortabele zuinigheid Oostburg Zaterdag 19 februari 1972 stad Dit is de voorlopige tekening van het toeristisch zwembad in Breskens. De zonneweide loopt om de drie bassins heen. Het bovenste van de twee grote bassins is het 50-meterbad, bestaande uit een diep en halfdiep gedeelte (1.10 m). Het tweede grote bad is half diep en ondiep. (ADVERTENTIE) HORLOGER JUWELIER Lange Nieuwstraat 26 HULST (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het college van burgemeester en wethou ders van Terneuzen hebben besloten om voor de Bellamy- straat en omgeving een aantal verkeersmaatregelen te tref fen. Voor het gedeelte van de Bellamystraat tussen de Fre- derik van Eedenstraat en de Bilderdijkstraat zal een par keerverbod voor beide zijden van de weg worden ingesteld. Verder krijgt het verkeer op de Bellamystraat voorrang op het verkeer van het pad langs de begraafplaats. Voor de Al- varezlaan wordt een tweezij dag parkeerverbod van kracht, evenals voor het gedeelte van de Bellamystraat tussen de Herman Heijermansstraat en de Alvarezlaan. Aan de oost zijde van de Bellamystraat worden twee parkeerhavens aangelegd, terwijl in de Alva rezlaan bij de kruising met de Bellamystraat het trottoir wordt doorgetrokken. Verder zullen in het Schuberthof en in het Mozarthof parkeervak' ken en uitritten voor de gara geboxen met lijnen worden aangegeven. Voor dit gebied zullen in de toekomst nog meer verkeersmaatregelen moeten worden genomen, on der meer ook in verband met het in aanbouw zijnde winkel centrum. Gedacht wordt ook aan het aanbrengen van voet- gangersoversteekplaatsen. De andere verkeersmaatregelen, die door b. en w. zijn geno men, betreffen een parkeer verbod voor de oostzijde van de Van dear Baanstraat tussen de Terneuzensestraat en de Ruissensstraaf en verkeers' maatregelen voor de Spoor' straat, de Bosjes weg, de Loui' sastraat en de Middenstraat te Sluiskil. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS Tijdens een informele vergadering van de raad Oostburg werd een tekening van het nieuwe toeristi sche zwembad in Breskens (zie foto) aan de leden getoond. Het is het voorlopige plan voor dit bad op dit terrein van het voormalige fort Frederik Hendrik. Het gehele complex, zonneweide, kleuterweide, drie bassins, toegangsweg en parkeerterrein is ruim 2,5 ha groot en voor lopig begroot op 1,75 miljoen. In het complex is een 50- meterbad opgenomen, waarin men kom waterpoloën, wed- strijdzwemmen en diuiken. Het kleuterbassin ligt, vanaf de in- ganig bezien, wat naar achte ren met het ooig op een rustige omgeving voor de kleintjes. De drie baden worden Ver- wairmd zodat een constante temperatuur bij al'le weersom standigheden mogelijk is. De zonneweide loopt om het gehele zwembadcomplex heen en wordt aan de buitenzijde begrensd door water, zodat het gehele complex als het ware op een schiereiland ligt. Het voorlopige plan is ter goedkeuring toegezonden aan (ADVERTENTIE) De bar van gezellige mensen INTIEME SFEER Geopend v.a. 6 u. 's avonds Woensdag gesloten j Gr. Bagijnestraat 23, Hulst Tel. 01140.3372 EEN BEGRIP VOOR AL UW AUTOBANDEN Ook voor particulier Tivoliweg 63 Hulst Tel. 01140-2461 examens TERNEUZEN Aan de Economische Hogeschool te Rotterdam slaagde voor het kandidaats-examen economie H. Sluimer uit Terneuzen. de zwembadcommissie van de Vereniging van Nederlandsche Gemeenten, waarmee al vooro verleg heeft plaatsgehad. In verband met de hoge grondwaterstand wordt het diepe bassin 90 centimeter ho ger geplaatst dan de andere bassins. De in de tweede we reldoorlog gebouwde bunker op het terrein blijft gehand haafd. Er tegenaan wordt een soort heuvel gedacht, waar vandaan gemakkelijk toezicht op het nabijgelegen diepe bad uitgeoefend kan worden. Aan de andere kiant van de bunker denken de ontwerpers aan een klimstelling met rondhout. Zoals bekend is het cultuur' technische gedeelte van het plan, zonneweide en beplan ting en toegangsweg aange meld bij de dienst aanvullende civiele werken als werkver- rmminigsotoject. De kosten zijn begroot op 188.700 gulden. Het gemeentebestuur heeft goede hoop dat binnen afzienbare tijd goedkeuring voor dit ge deelte van het plan afkomt. Wanneer met de bouw van de bassins en kleedgeiegenhe den kan worden begonnen is nog niet bekend. Eerst zal het plan bestekklaar gemaakt die nen te worden, waarbij nog overleg zal plaatsvinden met diverse betrokkenen, waaron der de Breskense zwemvereni ging Scheldestroom. Van de aanleg van dit bad hangt ook af wanneer met de nieuwe jachthaven in Bres kens begonnen kan worden. Bij de aanleg van deze haven dient het huidige buitenbad in Breskens te verdwijnen en het gemeentebestuur wil niet eer der afbreken dan wanneer met het nieuwe bad begonnen kan worden, Als bijzonderheid kan nog opgemerkt worden dat bij het nieuwe complex een aparte kleedruimte voor gehandicap ten is gepland. Momenteel zwemmen de gehandicapten iedere zaterdagmorgen in het overdekte Veerhoekbad. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Verwacht wordt dat rond 15 maart de grote verhuizing van het oude naar het nieuwe stadhuis ,zal plaatshebben. Tevoren worden dg oude aréhievenuit de dorpskernen naar Terneuzen overgebracht. Het nieuwe stadhuis is straks telefonisch te bereiken via telefoonnum mer 01150-7980. Men beschikt over twaalf lijnen. Het adres van het nieuwe stadhuis is: Oostelijk Bolwerk 4. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op initiatief van het Terneuzense raads lid H. de Vriend (T '70-2000) hebben de winkeliers in de Axelsestraat tussen de Oranjestraat en de Anna Bijnsstraat, scherp geprotesteerd tegen de voorgenomen bevriezing van deze straat in het algemeen en bezuiden de Oranjestraat in het bijzonder. in de Axelsestraat. „Een goed bewinkelde Axelsestraat heeft naar mijn idee een recreatieve functie omdat bewoners van zuid, die tenslotte ver van het centrum afwonen, al kijkend en winkelend die afstand kun nen overbruggen en heeft het centrum er alleen maar voor deel van Hij stipt nog even het pas uitgekomen plan-Java aan. „Hier is een winkelfunctie aan toe gewezen, maar het duurt nog jaren voor dit gerealiseerd is. In dit plan, waarin geen tijdschema is opgenomen, zul len eerst de Markt en de Blokken etc. aangepast moeten worden, wil de Noordstraat niet ten dode opgeschreven zijn. Het duurt zeker 51(1 jaar eer men aan bewinkeling van het Java toe is", aldus de heer De Vriend. „Het plan-Ja va is voor de toekomst, maar in het heden zou een bewin kelde Axelsestraat aan het prettige leven in onze gemeen te zeker het hare - laat ons zeggen 20 jaar - kunnen blij ven bijdragen" zo besloot de heer De Vriend. Zij reageren hiermee op een Steminterview met de heer J. de Toonder. De heer Den Toonder had hierin o.m. ge zegd dat de commissie voor het midden- en kleinbedrijf zich verzette tegen de beteu geling van het winkelbestand aan de gehele Axelsestraat. „Maar achteraf zijn we tot een soort compromis gekomen en dat houdt in dat in plaats van de Kerkhof laan (zoals het plan van b. en w. luidde red.) de Oranjestraat als grens wordt gehanteerd, ten zuiden waar van geen verdere winkeluit.- breiding mag plaatsvinden" zo zei de heer Den Toonder. De heer De Vriend heeft hierop de heer Den Toonder gebeld en hem gevraagd waar om een willekeurige grens even willekeurig werd verlegd, „Volgens de heer Den Toonder" aldus de heer De Vriend, „zouden de winkeliers zuide lijk van de Oranjestraat nooit interesse hebben getoond voor al dan niet bevriezen. Hij no digde mij uit dit zelf te onder zoeken. Dat heb ik gedaan en het bleek dat zij absoluut geen bevriezing wensten. Daarom hebben zij een schriftelijke verklaring opgesteld en onder tekend", zei de heer De Vriend, die zei geschrokken te zijn van da onwetendheid van belanghebbenden over de wer kelijke toestand en de aanslag dlie op hun welstand wordt gepleegd tengevolge van be vriezing van de Axelse straat De heer De Vriend begrijpt niet waarom het uit 1968 date rende rapport over de bevrie zing van het winkelbestand in de Axelstraat weer boven ta fel is gehaald. ,Dat past totaal niet in de huidige tijd" zo stelt hij. Hij adviseert de winkeliers zuidelijk van de Kerkhoflaan ook tot actie over te"'gaan. Hij verwachtte alle belanghebbenden op de hea ring die b. en w. over deze materie belegen in de Schakel op 28 februari. Volgens de heer De Vriend hebben ook de bewoners, vooral die vain Temeuzen- zuid, groot belang bij winkels (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent). AXEL „Een dolkstoot in de rug van de akkerbouw": zo heeft het CBTB-bestuurslid voor zuid-west-Nederland de heer De Jager, op een bijeen komst van deze landbouworga nisatie in Axel, de nieuwe prijsvoorstellen van S. Mans holt genoemd. De heer De Jager liet er weinig twijfel over bestaan zich nogal ongerust te maken over de „beangstigend slechte situatie" in de landbouw, die volgens hem vooral te wijten is aan het nog steeds bevro ren prijspeil en het lage prijs peil van de vrije produkten. Als voorbeeld van de slech te situatie haalde de heer De Jager een in 1970 samenge steld structuur-rapport aan, gebaseerd op onderzoek bij 29 Nederlandse agrarische bedrij ven van tussen de 40 en 75 hectare. Veertien van deze be drijven bleken met een nega tief netto overschot te zitten. Over de rond de akkerbouw gevoerde politiek merkte de heer De Jager op dat dreige menten blijkbaar meer aan spreken dan argumenten. Hij noemde dat een kwalijke zaak. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Tijdens de raadsvergadering, die volgende week donderdag in Terneuzen wordt gehouden, komt een voorstel aan de orde om de raadsleden per jaar f 250 te geven ter bestrijding van de uitgaven die ze moeten doen voor informatie, documentatie en communicatie. Verder kunnen als het voorstel van t>. en, w. wordt aanvaard sommige raadsle den reisvergoeding krijgen voor het bezoeken van de raadsvergaderingen. Voor een af te leggen afstand van min stens vier kilometer wordt vier gulden betaald, als de af stand meer dan negen kilome ter is wordt de vergoeding ze ven gulden. (Ven een onzer verslaggevers) MIDDELBURG G.C.T. uit Zuiddorpe voelde zich niet best tijdens de zitting van de politierechter. Op 5 maart van het vorig jaar zou deze man onder invloed op rijksweg 252 een ongeluk hebben veroor zaakt. Een tegenligger raakte van de weg. Hij zelf brak o.a. een enkel. Het noodlot sloeg hard toe, want nu bijna een jaar later kan verdachte zich nog slechts strompelend voort bewegen met behulp van een stok. De officier eiste twee weken gevangenisstraf waar van een week voorwaardelijk en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De verdediger mr. Tichelman hoefde eigen lijk geen pleidooi te houden, Verdachtes houding zei eigen lijk al genoeg. Angst voor her haling kon volgens de verde diger in dit geval wel achter wege blijven. De politierechter vonniste twee weken gevange nisstraf waarvan een week voorwaardelijk en een proef- tijd van een jaar en negen maanden ontzegging van rijbe voegdheid. Het jaar van de economie Dit jaar, zegt men, wordt het jaar van De Economie. Dit jaar gaan we meer rekenen, puzzelen, bezuinigen en schrappen dan ooit. Is dat zo, dan wordt dit ook het jaar van de Mercedes Diesel. Ga maar na en cijfert u rustig met ons mee. Benzine is sinds i januari weer ruim 5 cent duurder geworden en kost nu ruim 72, cent per liter. Dieselolie bleef 22 cent per liter. Een fors verschil, niet? Maar het gaat niet alleen om de prijs per liter. Dieselolie heeft nl. meer calorieën per liter dan benzine (8600 k.cah t.o. 6800 k.cal. per liter benzine). Bovendien haalt de Mercedes dieselmotor door zijn speciale constructie ook nog eens meer rendement uit de brandstof dan een benzinemotor. Dat is de reden waarom roadtests uitwijzen, dat bijv. bij 100 km per uur een Mercedes Diesel rond de 30V0 minder brand stof nodig heeft. Waardoor het verschil tussen de brandstofkosten nog groter wordt. Al met al kost een Mercedes Diesel aan brandstof maar iets meer dan 2 cent per kilometer. Sterker nog: met een volle tank (65 liter) rijdt u met uw Mercedes Diesel van Utrecht naar Berlijn. Voor rond de 15 gulden. Voor wie meer dan 30.000 kilometer per jaar rijdt in een benzine-wagen van f 10.000,- of meer, wèl iets om even bij stil te staan! N.V. GARAGE 'T WESTEN, Oostburs, Breedestraat 23, tel. 01170 - 22 55 medische diensten HUISARTSEN. Aardenburg en Oostburg: Dokter F. Loose, Nieuwstraat 53 te Oostburg, tel. 01170 2121. Axel: Dokter Boor tel. 1666, b.g.g. 01157451. Biervliet, Hoofdplaat en IJ- zendijke: Dokter Lievens te IJzendijke, tel. 01176-266. Borsele en Nieuwdorp c.a: De praktijk van dokter Kiviet wordt waargenomen door dok ter Gelderblom, tel. 01196— 327. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande: Dokter de Meijer te Sluis, tel. 01178— 136. Clinge, Koewacht en St Jansteen: Dokter Melchers te Koewacht, tel. 01146327. Driewegen, Hoedekenskerke, 's Heerenhoek en Ovezande: De praktijk van de huisartsen J. Geldof, H. Zwartelé en S. Wöstmann wordt tot maandag ochtend 8 uur waargenomen door dokter J. Kole, Kerk straat 38 te Hoedekenskerke, tel. 01193—262. Goes: Dokter F. van Peer, Oostsingel 132, tel. 5306. Heinkenszand, 's H. Arends- kerke en Wolphaartsdijk: Dokter D. van Driel te 's-H. Arendskerke, tel. 01106 1202. Hoek, Philippine en Sluis kil: Dokter H. Hofstee, Julia- nastraat 10 te Hoek, teL 01154—345. Huist: Dokter W. Gielen, teL 2969. Middelburg: Dokter P. Schram, Oosterscheldestraat 2, tel. 4664 (zaterdag) en dokter J. de la Hayze, Seisdam 22, tel. 4305 (zondagj. Reimerswaal: Dokter A, Ampt te Yerseke, tel. 01131 1444 en dokter P. Allewijn te Kruiningen, tel. 011301566. Sas van Gent e.o.: Dokter M. Dierick, Graaf Jansdijk A. 185 te Westdorpe, tel. 1255. Terneuzen: Dokter K. Jis- koot, Markt 25, tel. 2303 (za terdag) en dokter P. Nijsten, W. de Zwijgerlaan 17, tel, 2324 (zondag). Vlissingen: Dokter C. Sluij- ter, tel. 2225 (tot zaterdag 24 uur) en dokter S. Wartena, tel. 3933 (van zaterdag 24 uur tot zondag 24 uur). Zaamslag: Dokter W. Fraan- je- Kloosterzande: Dokter Bu- walda, tel. 01148—277 (tot maandagmorgen 8 uur). Breskens en Groede: Dokter Janzen te Groede, tel. 01171— 366. TANDARTSEN. O.Z. Vlaanderen: Tandarts F. Hamann Leeuwenlaan 58 te Terneuzen, tel. 011502320. (Zaterdag van 1010.30 en 1818.30 uur, zondag van 12— 12.30 uur.) W.Z. Vlaanderen: Tandarts A. van Herk te Oostburg, tel. 011702493 (Zaterdag en zon dag van 1212.30 uur). Walcheren: Tandarts G. van Bergen, Damplein 37 te Mid delburg, tel. 01180—2936 (za terdag van 910 uur, zondag van 1112 uur). Z. en N. Beveland: Tandarts R. Hendriksen, Lepelstraat 6 te Yerseke, tel. 01131—1313. (Zaterdag en zondag van 9— 10 uur) DIERENARTSEN. Axel en Zaamslag: Dokter C. Cysouw te Axel, tel. 01155—1488. N. en Z. Beveland: Dokter G. Boneschanscher te Kruinin gen, tel. 01130—1233. W.Z. Vlaanderen: Dokter H. v. d. Vijver te IJzendijke, teL 01176—388. WIJKVERPLEGING Groot Axel: Zr. K. Geleyn- se, Oosterstraat 2 te Axel, tel. 01155—1885. Ellewoutsdijk e.o.: Zr. J. Bolier, Elenbaasstraat 2 te 's H. Arendskerke, tel. 01106 1303. Hoek Sluiskil en Philippi ne: Zr. Bouwens te Hoek, tel. 01154—274. Hulst en Hontenisse: Zr. Martina, tel. 01140—3223. Sas van Gent: Zr. van Waes, Schulpenpad 43, tel. 01158 1548 of 01158—1567. Terneuzen: Zr. A. Leenhout, van Steenbergenlaan 68, teL 3360. Biervliet, Breskens, Groede, Hoofdplaat, Schoondijke en IJ zendijke: Zr. Dominica te IJ zendijke ,tel. 01176341. Aardenburg, Cadzand, Oost burg en Sluis: Zr. Lensen te Aardenburg, tel. 01177—367. APOTHEKEN. Goes: Zeeuwse apotheek, tel. 5255. Middelburg: Apotheek A. Ringeling, Lange Delft 133 tel. 2538. Terneuzen: Apotheek Klaas- sen, tel. 2090. Vlissingen: Apotheek C. Lastdrager C. v. Peirestraat 1 te Souburg tel. 011831593. Jubileum Vandaag is de heer L. A. van de Hooft te Oostburg 25 jaar in dienst van de P.T.T. De heer Van de Hoofd is als ambtenaar van de tech nische dienst werkzaam in de dienstkring Oostburg van het telefoondistrict Breda.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2