ZANDVOORT KNUPPELT ZOMERSE STRAND SCHOON de DAGERAAD Winst voor Terneuzen AUTO DRUKT MAN DOOR WINKELRUIT Cees Rijk leider Morgen moeten we wijzer zijn. Iets stevigs Slechte indruk Dringend In principe In Bergen op Zoom DE oplossing van Uw wasproblemen wasserij t t Gemeente Reimerswaal Gemeente Hulst BEKENDMAKING dag en nacht BENZINE tanken aan GARAGE VISSER denken (Van een onzer verslaggevers) ZANDVOORT Zandvoort zal netjes blijven, het ko mende zomerseizoen. Zonder vernielzuchtige en lastige, doorgaans langharige, vaak ongewassen, en in een behoor lijk aantal gevallen Duits sprekende jongeren. Zandvoort zal het aan de ver huurders van strandstoelen en dergelijke, de zandpachters dus, te danken hebben dat het een badplaats blijft die geschikt is voor de hele familie. Voor de nette families dan altijd. Want Zandvoort zal netjes blijven. De strandpachters gaan specia le patrouilles samenstellen om gedurende het hele zomersei zoen er voor te waken dat het strand „keurig" blijft. Die pa^ trouilles zullen overigens niet uit de strandpachters zelf be^ staan, omdat die in die maan den wel wat anders te doen hebben, zoals de voorzitter van de strandpachtersvereni- ging, de heer J. Paap, het zegt. Nee, de strandpachters trekken mensen van buiten aan. Flinke, potige kerels. Kerels die niet bang zijn. En liefst kerels die de beschikking hebben over een ruige hond. „Want", zegt de heer Paap simpel, „met een hond bij je, heb je het pleit al half gewonnen. Ook als je te genover een overmacht komt te staan. „Vandaar dat er nu onderhandelingen worden ge voerd met een hondenvereni ging in Haarlem. De „strandpatrouille" zal niet gewapend zijn. Omdat dat niet mag van de politie, zegt de heer Paap. En omdat je na tuurlijk wel moet uitkijken dat je niet iemand ongelukkig schiet, zegt de heer Paap weer. Geen schietwapens dus. „Maar", zegt de heer Paap slim, „als die mensen in zo'n patrouille nou gewoon langs het strand wandelen, hè, met een flinke stok in hun hand, je weet wel: zo'n knuppel, wie kan dan bewijzen dat ze die stok niet nodig hebben voor hun wandeling? Nietwaar? Want het is natuurlijk toch best wenselijk om onze bewa kers iets in de handen te ge ven. Iets stevigs." De gruwelijke toorn waarmee de strandpachters hun strand in hun Zandvoort willen reini gen, komt voort uit financiële pijn. Hun bezittingen worden nogal eens vernield door groe pen jeugdigen. „En dan moet het maar gebeuren, hè" zegt de heer Paap opgewekt, „vorig jaar had ik al het plan een echte knokploeg samen te stel len. Om dat tuig' van ons strand te slaan. Dat hebben ze me toen uit mijn hoofd ge praat. Wat misschien wel ver standig was. Een knokploeg maakt zo'n slechte indruk, nietwaar? Maar op de manier waarop we het nou willen doen kan het ook, hoor". Aan de bezittingen van de strandpachters wordt inder daad schade aangebracht door jongeren. Het wordt bevestigd door een woordvoerder van de Zandvoortse WV, die in één adem door wil laten weten „vrij ongelukkig" te zijn met het initiatief van de heer Paap en de zijnen. Deze vernielingen hebben een hoogtepunt bereikt toen vorig jaar een slaapverbod voor het dorp Zandvoort van kracht werd. Zodat het minder kapi taalkrachtige deel der bezoe kers in de nachtelijke uren naar het strand trok om daar te pitten („En om dat andere, je weet wel", zegt de heer Paap). „Sindsdien is het verschrikke lijk", kreunt de heer Paap, „we zijn met 30 strandpach ters. We hebben allemaal wel voor 1000 gulden schade in één seizoen" Welk getal door de VW-woordvoerder „Naar alle waarschijnlijkheid schromelijk overdreven" wordt genoemd. Hoe hoog de vernielingskosten dan ook mogen zijn, de strand pachters laten patrouilleren. Vooral 's nachts. Niet door een knokploeg, maar door aardige, vriendelijke, potige heren met een stok in de hand. en honden aan de lijn. Om op te treden zodra één jongere („Ik kan het. toch ook niet helpen dat het altijd langharigen zijn", zegt de heer Paap verontschuldi gend) een vinger naar de be zittingen van de strandpach ters uitsteekt. „En het gaat dan in één moeite door om Zandvoort helemaal netjes te houden," laat de heer Paap zich ontvallen. Over welke in trigerende uitspraak hij niet meer wil zeggen dan dat „elke vent die op het strand te sla pen ligt een potentiële vernie ler is". En nietwaar, zoals de heer Paap ook zegt, de patrou illes worden dan wel met een mobilofoon uitgerust om in ge val van nood de politie te waarschuwen, maar als de nood niet zo bijster hoog is „zou het wel eens nodig kun nen zijn dat dringend moet worden ingegrepen", Want, laat de heer Paap nok weten, „wij strandpachters zijn in principe tegen geweld Maar als ze aan je spullen ko men, moet je maar over dat principe heenstappen, hè, En laten we eerlijk zijn: de groep waar wij ons tegen richten, dat is een groep waar Zandvoort eigenlijk helemaal niks aan heeft. Tuig en zo, Je weet wel". Dat het Initiatief van de strandpachters schadelijk zpU zijn voor de Image van Zand voort als vredige vakantie» plaats, ziet de heer Paap lie slist niet zltlon: „Schadelijk? Hoe kom je daar nou hij? Ala die mensen worden weggedre ven winnen wil er alleen maar bij" De jongelui waartegen gepa trouilleerd zal worden slapen en opereren en vernielen, Zegt de heer Paap, in groepen van 20 tot 30 man. Is dat geen te grote overmacht voor oen pa trouille die op 6 man par groep wordt gepland? „Beslist niet", zegt de heer Paap reso luut, „want die patrouilles hebben honden, hè. En stok ken. Maar vooral die honden zijn belangrijk. Want die jongelui zijn gewoon te laf om tegen honden iets te doen. O, dat zijn toch zulke lafbekken". (Van een voetbalmedewer ker) TERNEUZEN De junio- renhoofdklas (Groep Al) van de juniorencumpetitie van de KNVB afdeling Zeeland is weer een beetje rechtgetrok ken. Terneuzen A 1 en Zee land Sport A 1 speelden in Terneuzen een inhaalwed strijd. Zoals verwacht wonnen de Zeeuwsch-Vlamingen, De stand is nu: Tern. Boys A 1 1526, Arnemuiden A 1 15—26, Axel A 1 16—24, Vlis- sin-gen A 1 1522, Goes A 1 1519, Terneuzen A 1 1412, UW A 1 1511, Zierikzee A 1 16—10, Vogel A 16—1 0,rB 1 16—10, Vogelwaarde A 1 1610, Bruse Boys A 1 16—9, Middelburg A 1 147, Zee land Sport A 1 156. tVan een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM Za terdagnacht is bij een specta culair verkeersongeluk in de Bosstraat in Bergen op Zoom een voetganger door een aulo door een winkelruit gedrukt. De man brak een been en lieD snijwondjes op. De bestuurder van de auto de 34-jarige B. H. uit Bergen op Zoom. had de bocht verkeerd genomen, raakte een geparkeer de auto en schoot toen de stoep op, volgens de politie onder in vloed. (Van onze dammedewerker) s GRAVENPOLDER In het persoonlijk damkampioenschap van Zeeland hoofdklas bleef Cees Rijk leider Uitslagen jeugd regio zuid (Zeeland-Brabant-Limburg) Brouwers-van de Meerendonck 11Francke-Lewkowicz 1 1; Verton-Creemers 02; Arts-Bosman 11. De 13-jarige Roosendaler Ad. Brouwers werd in deze groep eerste en mag met num mer twee Van de Meeren donck meedingen naar de landstitel. Eindstand jeugd: 1 Brouwers 11 punten; 2 Van de Meerendonck 10; 3 CreemeTS 9; 4 Arts 8; 5 Bosman 8; 6 Lewkowicz 4; Verton (Haam stede) 3 en 8 Francke (Vlis- sinigen) 3 punten. M imm Ja natuurlijk, „doe de was de deur uit", maar kies dan een wasserij met „all-round" serviele, dus snel afhalen en terugbezorgen, altijd perfekt verzorgd Wij zullen uw wasproblemen graag eens met u bespreken, bel of schrijf ons even en wij komen bij u aan BEESTENMARKT 14-HULST (Zld.) TELEFOON(01140)2813 Vol dankbaarheid voor wat hij voor ons heeft betekend, delen wij mede, dat na een kortston dig gedragen lijden, gesterkt door het Sacra ment der zieken, van ons is heengegaan, mijn lieve man en onze zorgzame vader en opa NICOLAAS NAGTZAAM echtgenoot van I'uiilina van Steenbergen op de leeftijd van 84 jaar. Ovczande: P. Naglzaam-van Steenbergen Kwitdcndammc: A. Pceters-Nagtzaam L. Peetere Bert Nico Peter OvczMidc: P. K. Nagtzaam A. Nagtzaam-Drijdijk Nlcollen Peter Angel Venhuizen (N.-H.): Zr. Nlcollen (M. S. Nagtzaam). Ovezande, 12 februari 1972 Kerkplein 3, Dc H. Mis van Requiem, zal plaatsvinden op dinsdag 15 februari a.s. om 10.00 uur in de parochiekerk van O. L. Vr. Hemelvaart te Ove zande, waarna de begrafenis op het r.-k. kerk hof aldaar. Eucharistieviering maandagavond 14 februari om 7.30 uur in de parochiekerk. Met grote droefheid geven wij u kennis van het overlijden van de heer ALFONS JOHANNES DE NIJS, erevoorzitter N.C.B. afdeling Kloosterzande Zijn ijver en warme menselijkheid zal bij ons voort blijven leven. Namens het bestuur N.C.B. Kloosterzande. Kloosterzande, 11 februari 1972. In overweging zijnde aanwijzing als beschermd natuurmonument van „Schor van Waarde". De burgemeester der gemeente Reimerswaal maakt, op grond van artikel 9 lid 2 van de „Natuurbeschermingswet" bekend dat met in gang van 15 februari 1972, gedurende dertig dagen ter gemeente-sekretarie (afdeling Alge mene Zaken) voor een ieder kosteloos ter in zage liggende stukken behorende bij een besluit van de Staatssekretaris van Cultuur. Recreatie en Maatschappelijk Werk, d.a. 2 februari 1972, ex artikel 8, le lid in verband met artikel 7, van de „Natuurbeschermingswet", welk besluit luidt als volgt „De aanwijzing als beschermd natuurmonument is in overweging ten aanzien van de percelen, kadastraal bekend gemeente Waarde, sectie C, nrs. 557, 559 en 560, sectie E, nrs. 412 t.m. 415 en de niet genummerde percelen tot aan de lijn van normaal hoog water alsmede van de kadas trale gemeente Rilland, sectie B, nrs. 1313 en 1314, en de niet genummerde percelen tot aan de lijn van normaal hoog water, één en ander zoals aangegeven op de bij deze beschikking behorende kaart en deel uitmakende van het zogenaamde Schor van Waarde". Kruiningen, 9 februari 1972. De burgemeester voornoemd, C. Slabbekoorn, wnd. Gijzens Automobielbedrijf biedt te koop aan: Opel Kadett 1970 Opel Olympia 1970 Opel Kadett 1969 1968 Opel Commodore 1969 Opel Kadett Caravan 1970 Simca 1000 1970 Simca Rally 1970 Renault R 6 2 maal 1970. Fiat 124 1970 1971 1969 Fiat 850 1970. Mercedes 280 S 1969 Mercedes 250 S 1967 Mercedes 200 D 1967 Cortina 1690 1970. 1969. 1968 Citroen Diane 1969 1970 1968 Citroen Ami Break 1969 Taunus 17 M 1970 1968 Opel Admiral 1970 Taunus 15 M XL 1970 BMW 2000 GS Coupé 1969 Ford 20 M Coupé XL 1970 VW 1300 1970 1967 Verder diverse andere automo bielen. Al deze wagens wor den in onze eigen werkplaats getest, olie ververst en van nieuwe onderdelen voorzien. Garantie op onderdelen en ar beidsloon. Financiering moge lijk. Keuring toegestaan. Het adres Academiesingel 34a, recht tegenover KMA ingang showroom langs de poort, ook ingang Spoorstraat 32. vlak bij het station. Tel. 39870, privé 43593. Alle dagen geopend 8.00 tot 8.00 uur 's avonds. Personeel gevraagd Gevr. voor cafetaria in Bra bant jong echtp. voor de vrij, za. en zo, v.a. 1 apr. tot 30 sept. Loon n.o.t.k. Eigen Ka mer aanw. Br. EK 15730 R. Vakantie diversen Huizen Te Hulst: te huur winkelpand, te koop woning. Inlichtingen Tel. 01155-2330. Bungalow te koop, gelegen Zuidsingel Axel, op ruim 600 m2 eigen grond, bouwjaar 1963. G. C. Begijn, makelaar onr. goederen, Sas van Gent, tel. 01158-1520. Chateau du Var 1 Chateau du Var 2 Chateau d' Ardèche 1 Chateau d' Ardèche 2, Chateau de Loire 1 Chateau du Loire 2 Chateau du Loire 3 Alle modellen leverbaar met linkse of rechtse deur. Volle dig ingericht met kachel-koel- kast-5 pits gascomfoor-electr. verlichting incl. lampen-grote keuken met waterkraan. Ver- we caravans, Bergstr. 9, Zeg ge (bij Roosendaal), tel. 01650- 36000. Vrl» kracht voor cafetaria in Brabant v.a. 1 apr, tot 30 sept. Loon n.o.t.k. eventueel intern. Br. RK 15731 R. Leuke bijverdienste. Ge vraagd: Mannelijke of vrou werlij ke kracht voor licht be stelwerk in de ochtenduren in Hulst. Bezit van rijbewijs BE noodzakelijk. Brieven onder nr HK 022367 C bureau van dit blad. Burgemeester en wethouders van Hulst maken bekend dat de gemeentesecretarie (stadhuis en stadskantoor) op dinsdag 15 februari 1972 vanaf 13.30 uur is gesloten. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, P. Molthoff de secretaris, J. F. van Denderen. Te koop 6 speelfilms 8 mm 50,—. Tel. 070 - 652405 of 111097. Winkelier» en consumenten vinden elkaar feilloo» in deze krant Gevraagd: slagersbediende Topslagerij R. Reunis, Korte Nieuwstraat 11, Hulst, tel. 2324. Zaart, goed onderhouden woonhuis met gas c.v. f 76000,- k.k. v. d. Berg en Co., lid NBM, Bred. Beursmakelaars Nwe. Ginnekenstraat 43, Bre da. Tel. 01600-24421. Geldleningen Geldleningen binnen 24 uur geregeld. Leningen vanaf f 1500,- t.m. f 10.000,- Aflossing 18—24—36 maanden. Inlichtin gen J. Verhage, Van Boischot- laan 35, Oosterhout, tel. 01620- 4397. Gevraagd in Holl. Amerikaans gezin met 3 kinderen in Was hington D.C. U.S.A. een meisje die samen met een ander Hol lands meisje de zorg voor de huishouding op zich kan ne men. Kennis van de Engelse taal is niet vereist. Rijbewijs en ervaring met kinderen ge wenst. Sollicitaties richten aan Senator en Mrs. John Tunney p.a. mevr. Van Galen-Spren- gers. Hatertseweg 52, Nijme gen, tel. 08800-54236. Te koop aangeboden Elektrische zig-zagnaaimachlne compleet in koffer of meubel vanaf f 299.- t.m. f 1.109.- enz Pfaff Naaimachinehuis, Korte Meestraat 17. Bergen op Zoom; Lange Brugstraat 30 Breda, Nieuwe Markt 48. Roo sendaal. Gebruikte machine voor wei nig geld. Alle merken grondig nagezien en met garantie. Pfaff Naaimachinehuls. Korte Meestraat 17. Bergen op Zoom*. Lange Brugstraat 30. Breda, Nieuwe Markt 48. Roosendaal. Z.g.a.n, elektrische frietsnij machine, merk Slittmaster 8 mnd. gebruikt t.e.a.b. Tevens frietlekbak en spanen. Tel. 01640-37774. Uw gehete woning gestoffeerd vanaf f 7.50 per week. Uitslui tend A-keus kwaliteit Keurta- pijt, Molenstraat 69. Roosen daal, tel. 01650-36127. Te huur gevraagd Jongeman, 25 Jaar, zoekt ka mer te huur in Goes. Week ends afwezig. Br. onder no. GK 11020 C. Te huur aangeboden Autobox. Te bevragen: Tivoli- weg 81, Hulst. Auto's - Motoren Accu's 30 tot 40% korting. Stolker, Sandei 24. Etten-Leur tel Wij hebben steeds voorradig inruil caravans vanaf f. 1500,-. Verwé caravans, Bergstraat 9, Zegge (bij Roosendaal), tel. 01650-36600. Inruil tour- en stacaravans vanaf f 2500,- eventueel met staanplaats. Nieuwe modellen 1972 direct leverbaar met vas te staanplaats. Recreatiecen trum Familyland, Groene Pa pegaai 19, Hoogerbeide. tel. 01646-2517-2310. Benfica-Feijenoord of Arsenal- Ajax. Ga dit zelf zien 22 maart zeer voordelige arrangementen voor een- of meerdaagse rei zen. Ook voor al uw andere vakantiereizen. Reisbureau Hofmeester, Waterloostraat 27, Oosterhout, N.Br. Tel. 01620 6987 of 7883. Opel Kadett te koop, 2 jaar oud. Te bevragen: Frisostraat 3, Hulst. Ford-Transit-bestelwagen, ver keerd in goede staat, met rui ten en schuifdeur. Tegen elk aannemelijk bod. Tel, 01140- 3665. Mobiele houten bungalows vanaf f 8995,- Rinel, Rolon en Astral-stacaravans, 1 of 2 slaapkamers vanaf f 6495,- De Roeck tourcaravans vanaf f 3895,-. Nieuw typen 1972 staca ravans met eethoek en 1 of 2 slaapkamers tegen aantrekke lijke prijzen. Knuppe's Auto mobiel- en Caravanbedrijf Baarleseweg 34a-b, Chaam N. Br. Tel. 01619-248. Mevr. O. D.-B. te V. "Onze kleine Karei wilde van het kinderwagenonderstel een skelter maken. Daar vond ik 'm te mooi voor, de kinderwagen. Om kort te gaan, ik plaatste een advertentie in zo'n rubriek van de krant. Nog dezelfde avond kwamen ze de kinderwagen ophalen. Ik kreeg er een mooi bedrag voor. En zodoende rijdt kleine Karei nu in een echte trapskelter." Het dagblad is uw waardevolste kontaktadres. LJ Huisdieren T.k. gevr. boxer, reu, met pri ma stamboom. Tel. 01608- 2179. Duitse herder te koop, met stamboom. Leeftijd 14 maan den, zeer lief voor kinderen. Uitermate geschikt voor dres suur. Te bevragen Erasmuslaan 9, Roosendaal. Landbouw T.k.a Trommelschudder Melo- tie, 3-p rubbertanden, 2,20 m Prima werk, demonstratie- mach. Spec, grijs. Fa Hectors- Wouw, tel. 01658-325. Diversen Op maandag 14 februari grote carnavalschieting op 2 wippen bij W. Blommaert, Hulst. Be gin 3 uur. Alaaf. Alaaf. Waar gaan we carnaval vieren??? Natuurlijk bij Riet Vogel, café „Schut tershof". Zaterdag... zondag en maandag. Groot gekostu meerd bal m.m.v. „The Willi ams". Alle 3 de bals gratis entree. Zet uw feestneuzen op!!! Tot sluiting toe: kip aan net spit. Carnavalsschieting op dinsdag 15 februari bij P. van Dijk te Hengstdijk, aanvang 7 uur. leerden zich goed uit te drukken. Eu als die kinderen veertien, vijftien jaar zijn, dan willen ze zo snel mogelijk van school af verdienen. En hun ouders, u misschien, vinden dat best zo. Daarom komen één van de tien studenten uit de gezinnen met de lagere inkomens en twee op de tien middelbare scholieren daar vandaan. Het is niet alleen onnodig, het is rampzalig. In de nabije toekomst, nog in deze eeuw, zullen de meeste eenvoudige werkzaamheden door machines worden verricht Machines zijn daarvoor beter en goedkoper dan mensea In diezelfde toekomst hebben we veel meer ontwikkelde mensen nodig dan nu. Mensen, die hun tijd en omgeving begrijpen. Mensen, die hebben geleerd te denken en hun werk te organiseren. Daarom moet ons onderwijs worden vernieuwd, daarom moet er ook goed en voor iedereen toegankelijk kleuter onderwijs komea Daarom moeten ouders hun kinderen- laten doorlerea Als u nou eens evenwachttemet.de aankopen voor uzelf, die eigenlijk niet meteen nodigzija Als u nou eens wat leesboeken voor hem kocht (goeie boekhandels weten wat goeie kleuterboekjes zijn) en er samen met hem in zou lezen. Als u dan eens een paar leuke spelletjes voor hem kocht, wat puzzles en een bouwdoos misschien en u zon eens samen met hem gaan spelen. Als u nou eens wat kleurpotloden en een balpen, wat tekenpotloden en papier voor hem had en hem fijn liet knoeien. Als u dat zou doen, dan maakte u al een flink stuk van zijn loopbaan. Elk jaar gaan er duizenden kindertjes in Nederland naar school, die zich in hun eerste levensjaren onvoldoende konden ontwikkelen en daarom slechte leerlingen worden, die snel de pest aan school krijgen. Die kindertjes beginnen namelijk met een grote achterstand. Ze kennen minder woorden dan andere kinderen, ze zijn minder knap op schooL Alleen omdat ze in hun kleuteijaren nooit iets met woorden te maken hadden, nooit met begrippen leerden spelen, nooit FubiiLuiéaau^ébu(lenduaiililbLal,iusuiieawaluajjmcLil<iSlKhLin^ldeéleReclaoie.SiRC

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 4