Burg. stand Terneuzen Hlil VIVO RIJN-SCHELDE-VEROLME KANTOORBEDIENDEN (mnl. of vr.) PONSTYPISTES ARCHIVARIS (mnl.) deze week VIVOLA Amalia Fleming: „GRIEKS KOLONELSBEWIND HEEFT ZIJN LANGSTE TIJD GEHAD" winkeliers en consumenten deze krant JAMHRA KOFFIEMELK UAGW 1HJNDMILAPPE ^lACïIiH geldig t/m zaterdag IV 4«8 KLEI bintjes aardappelen j08 IMPORT cno w»N»i,mE J°°m MSCEÏJIT Sïï ^WöBSÏ CTSSi-LEUlUB 1«9 assistent van het hoofd administratie zeeland fles a 1000 gram 500 gram '5 kilo pak a 2 rollen van 85 voor per 22.5 'St. 100 gram GEVIJLDE pak a (Mb KOEKEN Gstuks €t«F 2 FLESSEN LANHWIJN NAAK KEUZE A Ig ZUURKOOL ÏT STEGEMAN ROOKWORST VIVO FRUITUOCKTAIL ut» mm pate 'keuze uit: CALIFORNIA GROENTESOEP |4f) De spreekuur afdeling St.-Laurens- ziekenhuis v. d. Berg Co. Donderdag 10 februari 1972 A GOES Prins van Oranje, 20 uur: „Trijntje Cornelis" van Con- stantijn Huijgbns door het Zuidelijk Toneel Globa HULST Boekhandel Van Geyt, Steenstraat 20, expositie „Zee land schildert" (t.m. 6 mrt.). Werkd. van 9-12 uur en van 13-18 uur. zond. van 14-17 uur. MIDDELBURG City, 20 uur: Soldier Blue 14 jr. Rijksarchief, expositie „Een verdronken stad - Reimers- waal", georganiseerd door het rijksarchief in Zeeland en de Nederlandse Jeugdbond ter bestudering van de geschiede nis (t.m. 19 febr.). Niet od zaterdag en zondag. ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal), 20.15 uur: Rotterdams Philhar- monisch Orkest o.l.v. Edo de Waart. Soliste Liana Isakadze (viool). Hofplein Theater, 20.15 uur: „Moeder, er komt een bevolkingsexplosie. Ja kind, dat zal me een klap geven" door het Lurelei Kaba- ret. Piccolo Theater, 20.15 uur: „Geen Bacchanalen" door de Nieuwe Komedie. VLISSINGEN Alhambra. 20 tiur: Blue Mo vie, 18 jr. IJZENDIJKE Cult. Centrum, Expositie „Handenarbeid voor kinderen" (t.m. 27 febr.). Werkd. van 30-12 en van 14-16 uur. zat. en zond. van 14-16 uur. ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg, 20 uur: „De spfeler", thriller van Anthony Shaffer. BRUGGE Korrekelder, Kraanplaats, 20.30 uur: „Jij met ie wol ken". E. Westphal. Stadsschouwburg, 20 uur: „Vlo in het oor" van G. Fey- deau. GENT Kon. Opera, 20 uur Concert BRT. Geboren: Bertha Maria Jo hanna dochter van Kox Alp honsius Alouisius machine bankwerker en van Sehulte Anna Petronella Maria won. te Sas van Gent Annoystr. 3. De borah Ursula dochter van Etty Weghan operator en van Von Wolzogen Ema Maria won te Terneuzen Gerberalaan 34 Hoek. Jean-Pierre Maria zoon van Van Es Jan slager en van Durinck Dorothea Angelina Maria won te Terneuzen Peter van Anrooylaan 94. Christiaan Jozias zoon van Van Sabben Christiaan Cornelis leraar en van Hoogerbrugge Jozina Pie- ternella won. te Terneuzen Schumannstraat 10. Mariëlla Margarethe Catholijntje doch ter van Weijland Karei Pieter Hendrik constructiebankwer ker en van Le Bleu Anthonet- ta Catholijntje won te Terneu zen Herman Hedjermansstraat 55. Bianca Johanna Maria Wil- helmina docihter van Van Leeu wen Marinus Franciscus fa brieksarbeider en van Tim- mers Johanna Maria Wilhelmi- na won te Sas van Gent Van Milstraat 13. Jolanda Zofia Karei dochter van De Putter Levinus timmerman en van Sprenkels Rita Maria Louis won te Terneuzen Aagje De kenstraat 21. Adriaan Marinus zoon van Kolijn Pieter Mari nus magazijnbeheerder en van Melieste Jacoba Cornelia won te Terneuzen Narcissenlaan 4 Hoek. Karin dochter van Crin- ce Pieter Reinier chauffeur en van Pieters Petronella Cle mentina Maria won te Terneu zen Chopinlaan 7. Marko zoon van Pos Hendrik Johannes transportarbeider en van Muijlwijk Johanna Cornelia Elisabeth won te Sas van Gent Reedijkstraat 58 Westdorpe. Elizabeth Johanna Petronel la dochter van Huijbregts Cor nelis Henricus Marinus analist en van Frijttrs Petronella Eli sabeth won te Terneuzen Pe ter van Anrooylaan 148. Serge Rosa Johan zoon van Burm Eugene Martin fabrieksarbei der en van Andriessen Maria Johanna won te Axel Wilhel- minastraat 82. Serge Ritchie zoon van Agterhuis Ronnie stoffeerder en van Vijfvinkel Johanna Wdlhelmina won te Terneuzen Goessepolderstraat 9 Sluiskil. Veronique Maria dochter van Maas Josephus Maria assistent operator en van De Saegher, Juliette Mar tha Marie won te Terneuzen Beethovenhof 138. Regina Ge orgina Louise dochter van Lammerts van Bueren Alford Rechinald operator en van Lie Huok Nio won te Terneuzen Seringenlaan 15 Hoek. Gerrit Jan Albert Hubert zoon van Bouma Gerrit Marius operator en van Koot Johanna Christina won te Terneuzen Schuberthof 24. Jurgen zoon van Bogaert Karei Marie operator en van Bod Elisabeth Catharina won te Sas van Gent Reedijkstraat 48 Westdorpe. Miranda Ga- brielle Désiree dochter van El zen Albert Johannes operator .en van Breugom Arendje won te Axel Troelstralaan 39. Ondertrouwd: Penning Lam- bertus Pieter 20 jr Geen, bloe mist won te Terneuzen Lan- gestr. 53 Hoek en De Pooter Cornelia 18 jr NH winkelbe diende won. te Terneuzen Langestraat 56 Hoek. Toekom stig adres Terneuzen Lange straat 53 Hoek. Van Tiel, Jo hannes Adrianus Nazarius Ma ria 27 jr R K kraanmachinist won te Terneuzen Tholens- straat 45 en Breur Johanna 18 jr NH zonder beroep won te Terneuzen Noordstraat 2, toe komstig adres Terneuzen Noordstraat 2. Nieuwelink Da niel Jozias Willem Pieter 22 jr NH timmerman won te Ter neuzen Guido Gezellestraat 56 en De Rooij, Margareta Elisa beth 15 jr RK zonder beroep won te Terneuzen Betje Wolffstraat 15, toekomstig adres Terneuzen Betje Wolff straat 15. Simonse Petrus Ma ria 25 jr RK schilder won te Oostburg Westlangeweg 4 Hoofdplaat en Maas Elza Ma ria Coleta 24 jr RK fabrieks arbeidster won te Terneuzen Noordstraat 52 Biervliet, toe komstig adres Terneuzen Sdhoollaan 18 Biervliet. Me- chielsen Levinus Cornelia 19 jr NH werktuigbouwkundig tekenaar won te Terneuzen Azaleastraat 68 en Strijbos Marie Pieternella Jacoba 22 jr NH apothekersassistente won te Terneuzen Bellamystraat 32, toekomstig adres Terneu zen Larixstraat 54. Getrouwd: Mihajlovski, Mi- livoje 23 jr Geen (8 nov 48) betonarbeider won. te Terneu zen le Verbindingsstraat 22 en Dieleman Sophia Jacoba 20 jr GerGem (8 sep 51) verkoop ster won te Terneuzen School- weg 49, toekomstig adres Ter neuzen Vondelstraat 55. Overleden: Serrarens Egbert Maurice Mathilda 3 aug 1971 won te Sas van Gent. De Zeeuw Johannes Cornelis 30 jun 86 geh won te Terneuzen Nieuwstraat 2 Hoek. De Smit Jean Baptiste 11 febr 94 ongeh won te Terneuzen Emmalaan 1. Van Doeselaar Catharina Florentina 31 aug 92 geh gew met Ringelberg J L won te Terneuzen Zuidlandstraat 29. Dautzenberg Anna Maria 14 jun 11 ev Molenaar W H A won te Terneuzen Wijk C.65 Hoek. Smet Elisa 3 mrt 97 geh gew met Schelfaut M won te Teïsneuzen Louisastraat 18 Sik. ■P.Cf»ws Antonie Maarten Adri aan 25 jan 03 geh won te Tereneuzen, Van Steenbergen laan 26 Terneuzen. Ingekomen: J M H H Hen- drikx, Frans Halslaan 8 Stein. J E I Buijsse, Ameliapolder 14 Biervliet Hulst. L A W de Jonge-Roskam, Breitnerstraat 85 Goes. G H B O Wilhelm Madame Curiestraat 52 Duits land. S van de Velde, Peter van Anrooylaan 278 Den Hel der. J Noorlander, Heraut straat 4 Sluiskil Berkenwoude. E Dieleman-Martens, Molen dijk 30 Hoek België. I N J van den Berg-van Hooije, Breitnerstraat 149 Hulst. J J Hooites Sweelinckhof 9 's- Gravenhage. A van Driel, Pe ter van Anrooylaan 54 Tholen. A. van Dorst-de Feijter, Oud Vlissingen 16a Hoek Zeven bergen. W A Prins Rossini- straat 9 Hilversum. M WE Rietveld-Willemen Diepen- brockstraat 83 Teteringen. A J Dijkwel Zonnebloemstraat 2 Reimerswaal. J van Exel Pol derstraat 13 Zaamslag Kortge- ne. A C Buuron-Weijdt, Peter van Anrooylaan 46 Bergen op Zoom. S C Augustijn, Lorentz- laan 50 Oosterhout. P C Val Breitnerstraat 27 Rotterdam. W M Auerbach Nieuwe Kerk straat 17 Sik Duitsland. J P Jonkman Abeelstraat 1 Oost burg. I Konecnik, Bosjesweg 17 sik. Joegoslavië. C J J de Vos, Korte Delft 10 Zslg. Veldhoven. W Catshoek, Am- berboomstraat 54 Reimers waal. B Andzic, Vlooswijk- straat 41, Joegoslavië, J S L Hage, Beatrixstraat 27 Rotter dam. Vertrokken: A M J Lastdra- ger-Lindhout, Nieuwediep- straat 70 Bergen op Zoom. R J G Pot-van de Graaf Crocus- straat 9 Dinteloord Ca. H Ver heul Peter van Anrooylaan 178 Spijkenisse. HF J Bijsterveld, Goessepolderstraat 15 Sik. Putte NB. M C Ribbens Breit nerstraat 29 Hellevoetsluis. M Romeijnsen, Bellamystraat 73 Middelburg. F W p van Re- nesse van Duivenbode. Schel- dekade 34 Wojchen. (Van een onzer verslaggevers) AKEN Lady Amalia Fle ming (62), weduwe van de Nobelprijswinnaar en ontdek ker van de penicilline sir Alexander Fleming, is een - wat zij noemt - totaleoorlog begonnen tegen het kolonels regime in Athene, dat haar vorig jaar december uit Grie kenland verbande. Zoals bekend werd Lady Fleming vorig gearresteerd op verdenking van pogingen in het werk te hebben gesteld om Alexander Panagoulis uit zijn Atheense cel te helpen bevrijden. Panagoulis is een Griekse officier, die getracht heeft de Griekse junta-leider Georges Papadopoulos te ver moorden. Panagoulis werd tot de dood voor het vuurpeloton veroordeeld maar onder druk van de publieke opinie - voor al in het buitenland - wijzigde juntaleider Papadopoulos de doodstraf in levenslang. Lady Fleming gelooft stellig in de mogelijkheid, dat het in april 1967 aan de macht geko men kolonelsbewind zijn lang ste tijd heeft gehad. Zij zegt: „Het passief verzet van het Griekse volk is de laatste tijd sterk toegenomen. De Grieken zijn niet langer bang voor dreigementen en intimidatie. Onlangs hebben 900 vooraan staande politici, doktoren, pro fessoren en twee bisschoppen (deze laatsten werden nota bene door de junta op hun bisschopszetel gezet!) een pe titie aan het bewind gericht waarin zij om vrijlating van alle politieke gevangenen heb ben gevraagd". Hoe staat het met het actieve verzet tegen de kolonels? Lady Fleming: „Dat is zeer moeilijk. In het leger zijn de laatste maanden herhaaldelijk pogingen tot verzet op kleine schaal ge daan. Maar de junta heeft een echt sterke gewapende arm. Als Papadopoulos van zijn wo ning naar het parlementsge bouw gaat staan er honderden politiemannen en veiligheidsa genten in burger klaar om hem te beschermen, terwijl de afstand slechts enkele meters bedraagt". Er zijn talrijke berichten over martelingen in Griekse gevangenissen. Bent u ook ge marteld of is u hierover iels bekend? Lady Fleming: „Van medegevangenen weet ik dat zij gemarteld zijn. Slagen op de voetzolen, ononderbroken verhoren onder fel licht, ijs koude waterbaden enz. Zelf ben ik nooit gemarteld. Wel heeft men mij tijdens de ver horen gedreigd medegevange nen in mijn bijzijn te marte len. Zij hebben op alle moge lijke manieren getracht mij voor zich te winnen. Zij heb ben mij zelfs driemaal een ministerpost aangeboden, on der meer voor gezondheidsza ken". De kolonels beroepen zich ter vergoelijking van hun re gime onder meer op de econo mische opleving in het land sinds zij de macht grepen. Hoe staat u daar tegenover? Lady Fleming: „Van economen die niet met het regime zijn geën gageerd heb ik precies het te genovergestelde vernomen. De hogere lonen, de andere ver beteringen voor de massa zul len het land duur te staan komen. Om het volk te gerie ven, te winnen, laat de junta nu het brood opeten van de volgende generatie". Hoe is de houding van de Griekse jeugd tegenover het regime? Lady Fleming: „Als dit bewind nog lang blijft loopt de jeugd het gevaar vooral in haar gedach ten geruïneerd te worden. Het regime doet alles om de jeugd voor zich te winnen". Wat vindt u van een boycot van het toerisme naar uw land? Lady Fleming: „Hier kan het buitenland veel doen. Mensen die een geweten hebben moe ten niet naar Griekenland gaan. Het zal het vertrek van de kolonels bevorderen". Wat vindt u van het verzet van de Grieken in het buitenland? Lady Fleming: „Ik ben geen communiste, maar ik hoop dat alle tegenstanders van deze groep ontrouwe officieren die deze kolonels toch zijn zich verenigen". Welke raad zou u als urouio aan de urouuien. ire Griekenland willen geven? Lady Fleming: „Zij kunnen het best passief verzet plegen en actief verzet waar dit mo gelijk is. Laten zij toch hun kinderen overtuigen dat het regime van nu een kwaadaar dig gezwel is". vinden eikaar feilloos in DANKBETUIGING Daar het ons niet mogelijk is een ieder persoon lijk te bedanken voor de blijken van deelneming bij het overlijden van onze vader, behuwdvader, de Heer J. DEN HTMER betuigen wij langs deze weg onze welgemeende en oprechte dank. Familie den Hamer. Biervliet, Wilhelminapolder. idic Ipï JJEDERE WOENSDAG GEHAKTDAG/ 11» stuk a ca> tcuTi; (.I'I.I)I:rsi.R(>OK\V()RS, HOESLAKENS Bestelnummer St. Geen lakens meer die te. kort zijn, blijven altijd vast en mooi glad zitten. Hef beddegoed van de toekomst. In de maten: A. 80-x 190 cm 1 pers. 1 kaart of boekje -p 6,75 B. 90 x 190 cm 1 pers. 1 kaart of boekje f 7,50 G. 120x190 cm 2 pers. 1 kaart of boekje 9,50 D. 130x190 cm 2 pers. 1 kaart of boekje 10,25 Bij Uw-- bestelling graag duidelijk de juiste maat en letter (a-b-c-d) opgeven. 100 gratis zegels pet nummer indien bestelt vóór 28 februari O.S. 'zwans hunink rood, wit of rosé pak a 500 gram CFt" per stuk a ca. 225 gram heel blik franse, lever of ardenner bij ons 'TJl 2kuipjes van89voor 2 blikken van het zal op maandagmiddag 14 februari en dinsdagmiddag 15 februari a.s. GESLOTEN zijn. Prijswijzigingen voorbehouden Geldig van 9 februari t/m 15 februari 1972 uitgezonderd dagverse aanbiedingen TE KOOP NOG VERHUURDE HUIZEN Mooi voor eigen bewo ning in de toekomst. V redenburchstraat 25.000,— Vermeerstraat 33.000,— Kalkoenstraat 29.000,— Nijverheidssingel 28.000,— Nassaustraat 20.000, Chassésingel 15.000, Dillenburgstraat 30.000,— Lid N.B.M. Bredase Beursmakelaars (Anno 1896) Nw. Ginnekenstraat 43 Tel. 24421* - Breda Het produktieprogramma bestaat o.a. uit ketels en apparatuur voor de chemische- en aardolie-industrie, machinebouw, liften en roltrappen. Daarnaast ontwerpt en installeert haar afdeling „Electron" hoog- en laagspanningsinstallaties, railsystemen, meet- en regel- installaties, schakelkasten en panelen, etc. Op onze afdeling Administratie vaceert de funktie van Hij zal worden belast met het analyseren van, het adviseren in en het toezicht houden op de administratie van de deel nemingen. Tevens zal tot zijn werkgebied behoren de administratie t.b.v. de pensioenfondsen. Daarnaast zullen hem bijzondere opdrachten worden verstrekt. Met het oog op deze taken zal de kandidaat moeten beschikken over zowel praktische als theoretische ervaring (SPD-niveau) in de bedrijfsadministratieve sektor, terwijl hij zelfstandig moet kunnen werken. Leeftijd tussen de 30 en 40 jaar. Belangstellenden worden uitgenodigd hun uitvoerige sollicitaties, onder vermelding van nummer SD 1244, te richten aan het Hoofd van de afdeling Personeelszaken van ons bedrijf, Postbus 260 te Breda. In verband met de voortdurende uitbreiding van ons bedrijf hebben wij op diverse afde lingen plaatsingsmogelijkheden voor nieuwe medewerkers(sters) Voor deze administratieve funktie is er op diverse afdelingen gelegenheid te werk gesteld te worden - afhankelijk van vooropleiding en ervaring. Mulo- diploma en kennis van machineschrijven strekken tot aanbeveling. Welke zullen worden ingeschakeld op onze computer-afdeling ter verzorging van de mechanische administratie. Hebt u nog niet als ponstypiste gewerkt, dan bestaat bij ons de mogelijkheid hiervoor opgeleid te worden. welke de zorg op zich wil nemen van ons archief. Ook oudere personen ko men voor deze funktie in aanmerking. Sollicitaties te richten aan de afd. Personeelszaken van MORRES MEUBELBEDRIJVEN N.V., Industrieweg, Hulst. Ook kan telefonisch een afspraak worden gemaakt voor een nader onderhoud, desgewenst ook voor 's avonds of in het weekend (01140-3641, toestel 37, de heer Steel).

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 4