THEO DE JONG OVER SELECTIE: „Nu kan ik misschien hogerop steiMyp Zes eerste plaatsen voor Zeeuwse jeugd GOED WERK VAN DEBUTANT GOES Finale dammen PRIJZEN UITGEREIKT VAN SCHOOLCOMPETITIE Veel van Coerver geleerd Mevrouw, hier hebt u 'n litertje prima eerlijke zeep PROGRAMMA 72 VOOR DUIVEN Zege van Van de Bunder EINDSTANDEN Prof-ijshockeyteam benadert Schenk ANNIE FAMOSE UITGESLOTEN Chinezen naar w.k. schaatsen Wees de werk-wijze kies voorde werkwijze Zelfbewuster SPORTTOTO Programma Donderdag 10 februari 1972 15 (Van onze sportredactie* NIJMEGEN-ZEIST Kers verse Oranjeklant Theo de Jong mag dan geen grote pra ter zijn, zakelijk bezien hoeft men hem niet veel wijs te maken. De NEC-speler die door bondscoach dr. Frantisek Fa- drhonc is gekozen voor het Nederlands elftal dat volgen de week woensdagmiddag een vriendschappelijke wedstrijd tegen Griekenland speelt, wil best kwijt dat hij het alles bij elkaar echt wel als een eer ziet het Oranjeshirt om zijn schouders te mogen dragen, maar de financieel uitermate gunstige voorwaarden, acht hij zeker niet minder belang rijk. Theo de Jong, nu bezig aan zijn tweede seizoen bij de Nijmeegse eredivisieclub, na dat NEC-oefenmeester Coer ver hem bij Blauw-Wit had weggehaald, hoopt door de confrontatie met de beste voetballers van Nederland hogerop te komen. Zegt Theo de Jong: „Toen ik het bij Blauw Wit eigenlijk wel bekeken had, wilde ik per se naar een profclub. Ik had ook naar DWS kunnen gaan, maar de vooruitzichten die ik bij NEC had, waren dermate aantrekkelijk, dat ik de stap naar het oosten zon der veel moeite durfde te wagen. Ik heb onder Coerver enorm veel 'geleerd. (Hij is de beste technische trainer van Nederland). Spelinzicht moet natuurlijk in je zitten, maar conditioneel en loop- technisch bijvoorbeeld ben ik stukken vooruitgegaan. Ik weet van mijzelf dat ik nu rijp ben voor een topclub. Mijn contract loopt aan het einde van dit seizoen af en dan zal het voor een groot deel van het geld afhangen of ik bij NEC bliif" Het is zonder meer duidelijk dat mede door de uitverkie zing in Fadrhonc's Oranje team de marktwaarde van blonde Theo de Jong aan zienlijk zal toenemen. Even zeer is het duidelijk dat NEC diep in de geldbuidel zal moeten duiken als men zijn Spielmacher wil behouden. En dan nog zal het de vraag zijn of hiij de Nijmeegse club niet vaarwel zal zeggen. Want Theo de Jong wil nu zaken doen. Hij zegt: „De club die het meeste geld biedt, daar ga ik naar toe. Als een buitenlandse club mij enorme bedragen zou bieden, dan ga ik naar die vereni ging. Alleen als het om een paar duizend gulden zou gaan, zou ik niet naar het buitenland vertrekken". Nuchtere Theo de Jong zal beslist niet zelf het initiatief nemen om met het bestuur van NEC om de tafel te gaan zitten om te praten over een verlenging van een contract. „Ik zie het niet zozeer als een morele plicht om zelf de eerste stap te doen. Mijn con tract loopt af en dan wordt geld erg belangrijk. Als NEC me graag wil houden, dan moet men zelf met voorstel len komen. Maar al zouden die nog zo gunstig zijn, dan zou ik nog niet direct mijn handtekening onder een con tract zetten. Ik wacht rustig af of er meer aanbiedingen komen. Op dit moment heb ik nog geen contacten, maar het is nog geen juli". Trainer Wiel Coerver heeft noodt onder stoelen of banken gestoken dat hdj ervan over tuigd is diat Theo de Jong meer kwaliteiten heeft, dan er op het ogenblik nog uitko men. Theo de Jong kan soms flitsen, maar na een minder geslaagde actie ook erg on geïnteresseerd lijkend weer aan het spel deelnemen. De blonde Nijmegenaar, die het overigens bij NEC best naar zijn zin heeft, is de laatste om dit tegen te spreken. „Ik heb een prikkel nodig om me helemaal te geven. Als ik de bal een paar keer verlies of iemand pakt me goed, dan word ik kwaad maar ook agressiever". En Theo de Jong is juist op Theo de Jong: Een eer om in het Nederlands team te spelen. z'n best als hij zich goed kwaad maakt. „Misschien moeten ze me voor elke wed strijd een flinke trap tegen mijn achterste geven", zegt hij grappend zelf. Mocht Theo de Jong echter graag een vaste plaats willen vero veren in een topelftal en die kwaliteiten heeft hij dan zal het echter nodig zijn dat hij elke wedstrijd op nieuw voor honderd procent inzet zal moeten tonen, om dat hij er anders ongetwijfeld snel naast zal staan. Bij NEC kan hij zich meer permitteren, omdat hii met een of twee flitsende doel treffende acties veel kan goedmaken. „Ik weet van mijzelf dat ik zelfbewuster moet optreden. Ik moet laten zien: Hier is Theo de Jong, houdt er maar rekening mee. Je zelfbewustzijn groeit als je het spel meer naar je toe kunt trekken en misschien dat ik die kans nu krijg, wanneer ik volgende week in het Oranjeteam speel". Theo de Jong ziet niet op te gen de samenwerking met spelers die al enkele jaren deel uitmaken van de kern groep van het Nederlands elftal. „Je moet tenslotte sa men een wedstrijd winnen, samen het geld verdienen", waarmee Theo de Jong nog maals de zakelijke kant van de voetballerij duidelijk on derstreept. Tóch zou Theo de Jong (hij is de eerste NEC- speler die in het Nederlands elftal speelt sinds op 27 sep tember Paul Meyers gekozen werd voor de interland tegen Noorwegen, die overigens door Nederland met 4-0 werd verloren) het als een hoogtepunt uit zijn voetbal carrière beschouwen, als hij er in 1974 bij de wereldkam pioenschappen voetbal in München bij zou kunnen zijn. Zegt de 24-jrage ex-Blauw- witter, voor wie de verkie zing in het Nederlands elftal toch wel enigszins verras send kwam, omdat hij vorig seizoen mogelijk toch beter draaide, tenslotte: „München zou toch eigenlijk een hele belevenis zijn. Als ik daar eens bij kon zijn". iTheo de Jong vindt de ma nier waarop bondscoach Fadrhonc heeft laten weten dat hij geselecteerd was voor het Nederlands elftal wel enigszins vreemd. Via trainer Wiel Coerver vernam hij vordge week woensdag dat hij in aanmerking kwam. De bondsooach had begin vorige week een uitvoerig gesprek met Wiel Coerver over de uitverkiezing van Theo de Jong. Na dit gesprek wachtte Fadhronc nog wel een paar uur op Theo de Jong, maar toen deze echter nog steeds niet was gearriveerd, vertrok Fadhronc. „Ik kon niet weten dat mijnheef Fadhronc er was. Hij had toch ook wel even bij me thuis langs kun nen komen", aldus de reactie van Theo de Jong, die giste ren in het KNVB-centrum in Zeist overigens nader kennis heeft gemaakt met Fadhronc. Insulinde. Nieuw, maar eigenlijk iets uit de goeie ouwe tijd. Natuurzuivere zeep van natuurlijke oliën. En dan vloeibaar, dus makkelijk. Maakt alles veilig schoon: handen, koelkast, sanitair, vloeren, houtwerk, tussendoorwasje, fijne was. En heertijk in bad ook, want't is fijntjes geparfumeerd met lavendel. Insulinde- llllllll probeer't maar!SiNN/ll (Van onze speciale verslaggevers) SAPPORO De Franse ski ster Annie Famose is woens dagavond door de Internationa le Skifederatie (FLS) uitgeslo ten van deelneming aan de Winterspelen in Sapporo. De reden hiervan is het feit dat zij in Sapporo voor een radiosta tion skiwedstrijden heeft be commentarieerd. Dit is volgens de reglementen verboden. Zij heeft tot vandaag 14.00 uur de tijd om een schriftelijk verweer te doen toekomen aan de FIS Annie Famoes (27) heeft het reglement van de skifederatie overtreden, waarin uitdrukke lijk staat dat het een deelne mer verboden is voor radio of televisie commentaar te geven. Voor Famose was het moeilijk om zich aan deze bepaling te houden. Lang voor de Spelen, toen zij in de mening verkeer de niet te worden geselecteerd voor de Franse ploeg, had zij een contract getekend met een radiostation Voordat zij com mentaar leverde op de verrich tingen van de dames in de reu zeslalom, waarin zij zelf niet startte, had zij overigens al be kend gemaakt te zuilen stoppen met het wedstrijdskiën. Door slaggevend voor deze beslis sing was voor haar het feit dat zij in de Olympische afdaling achtste werd. Annie Famose, wereldkam pioene slalom in Portillo (Chi li), tweede in de reuzeslalom en derde in de slalom tijdens de Olympische Spelen van 1968 in Grenoble, maakt einde 1961 deel uit van de Franse ski- ploeg. (ADVERTENTIE) uw eigen inzetbureau voor tijdelijke kantoorkrachten sinds 1947 Joris Helleputtestraat 15 Breda Tel, 01600-48516 HONGKONG (ANP) Chi na zal bij de wereldtitelstrijd herenschaatsen op 19 en 20 fe bruari in Oslo door twee rij-' ders worden vertegenwoordigd. Ook zullen twee Chinese spe cialisten het weekeinde erna deelnemen aan de wedstrijden om het wereldkampioenschap voor sprinters in Eskilstuna. De ploeg is gisteren uit Peking vertokken. DEN HAAG (ANP). Tus senstand toto no. 29, d.d. 5 en 6 februari. Eerste prijs: 22 mel dingen. Tweede prijs: 558 mel dingen. Derde prijs: 6800 mel dingen. Beschikbaar voor de le, 2e, 3e prijs en de premie elk 156.316,—. (Van onze tafeltennismedewerkerl AMSTELVEEN Aan het in Amstelveen gehouden VDO-jeugdtafeltennistoer- nooi hebben diverse Zeeuwse spelers met succes deelgeno men. In het enkelspel eindigde de 11-jarige Jeanne de Waal (St. Aloy) bij de meisjespu pillen A op de eerste plaats, o. a. door een overwinning op Halex-achtkampwinnares Van Gasteren (SETA). Ook in het dubbelspel was Jeanne, samen met C. Vente (Twenty One Up) sterkste in haar klasse. De Middelburgse Christa Slinger (MZ) bezette bij de meisjes-adspiranten B de eer ste plaats. Zij klopte in de finale A. Verheijen (DVO). Door de dubbelspeloverwin ning samen met A. Jongmans (Shot) was Christa ook goed voor twee eerste prijzen. Paul Mathijssen (St. Aloy) wend in het enkelspel bij de jongens adspiranitien B uitge schakeld door de verrassend sterk spelende M. Thung (Orpheus), die de finale haal de. Wilfried Dumez moest in de kwartfinales de voor hem altijd moeilijke Theo Louwers voor laten gaan. In het dubbel namen Wilfried en Paul dui delijk revanche door de eerste plaats voor zich op te eisen. In de overige klassen wer den nog diverse ereplaatsen behaald. Het MZ-duo Joke Roelstra - Carla Nijeboer haal de bij de meisjes-adspiranten de eindstrijd, waarin zij wer den geklopt door het gerenom meerde dubbel Wagemakers - Verboot. Eddy Verkaart en Arnold Kopmels (MZ) dron gen bij de jongens pupillen C. door tot de halve finales, waar in zij in Quadt-IJsselstein een te sterke tegenstander troffen. Laatstgenoemd koppel won vrij gemakkelijk ook de eindstrijd. Ook Peten: Kersten (MZ) stak in goede vorm. In de halve finales werd hij pas in de derde game door de latere winnaar C. Kranevelt (Jaski) geklopt. De vierde Zeeuwse dubbel- zege kwam op naam van Rob Gabrielse en Lou Kopmels (MZ), die deze eer voor zich opeisten bij de jongens-adspi- ranten B. (Van onze speciale verslaggever) SAPPORO Het program ma van de Olympische winter spelen voor vrijdag 11 februari is als volgt (Nederlandse tijd): 00.30-03.30: bobslee le en 2e manche 4-persoons 01.00-03.30: biathlon estafette 02.00-03.30: hardrijden 1000 m dames 02.00-05.00: ski schansspringen 90 m 03.00-06.00: ski slalom dames 10.00-14.00: kunstrijden kuer heren. (Van onze tafeltennis- medewerker) MIDDELBURG De span ning in de Zeeuwse afdelings competitie tafeltennis zit er in de diverse klassen na twee gespeelde wedstrijden al flink in. In de eerste klasse ontving debutant Goes 1 het pas uit de overgangsklasse gedegradeerde St.-Aloysius 3. De wedstrijd eindigde in een gelijk spel. Cas Broerse bleef voor de thuisclub ongeslagen. De pas herstelde Jo Bogaert kwam niet tot winst. Wilno I kwam nu door 37 winst op Wilno 2 alleen aan de leiding. ONA 1 slaagde er tegen Big Smash J in beide punten in Oostburg t» houden, 6—4- In de promotie-eerste klasse leverde het duel tussen Goes 2 en St.-Aloysius 4 een punten verdeling op. Niemand bleef ongeslagen, MZ 2 herstelde zich doo-r Big Smash 2 met 0— 1 te verslaan. Alleen MZ 3 en Goes 3 zijn nog ongeslagen in de tweede iklasse. MZ 3 klopte Big Smash 3 met 82 en Goes 3 bleef met 64 baas over MZ 4. In de groep Zeeuwsch- Vlaanderen gaat RWS 1 alleen op kop in de tweede klasse met drie gewonnen wedstrij den. Het klopte Atac 1 met 28. De Hoop 1 en Effect 1 hebben ook raog geen verlies- punten. Beide teams wonnen tweemaal. In de derde klasse zijn nog veel kanshebbers. St.-Aloysius 6 en Atac 2 wonnen beide met 82. AKF is duidelijk de sterkste in 4A. In de vierde klasse B gaan Effect 4 en PZEM 2 samen aan de lei ding. Uitslagen: eerste klas: ONA 1 - Big Smash 1 64. Goes 1 - Aloysius 3 65, Wilno 2 Wilno 1 37. Promotie eerste klas: MZ 2 - Big Smash 2 9 1, Zand 1 - PZEM 1 2—8, Van onze duivensDOrtmedewerker) ZAAMSLAG De all round duivensportliefhebbers in Zeeland kunnen in de maanden juni en juli van het aanstaande vliegseizoen - in dien zij er de geschikte dui ven voor hebben - deelnemen aan tenminste 18 wedvluchten, met inbegrip van de vijf grote, ook in nationaal verband te spelen twebdaagse fondvlucb- ten vanuit St. Vincent op 18 juni. Carcasonne op 30 juni. Barcelona: 7 juli, Dax 21 juli en vermoedelijk een internati onale vlucht vanuit Marseille op 28 juli. Verder zal deelna me openstaan voor een tweede internationale vlucht vanuit München. In het viuchtpro- gramma zijn drie data vrijge houden, waarop iedere kring naar keuze een Belgische vlucht kan kiezen, namelijk op 11 mei, 11 juni en 27 au gustus. De provinciale wed vluchten die in 1972 gevlogen zullen worden zijn: 21 mei Orleans. 3 juni Moulins. 10 juni Tours, 24 juni Chateau- roux, 8 juli Ruftec, 12 augus tus Orleans (Zeeuwse derby), 26 augustus Orleans (Tilburg), 2 september Parkestone, 9 september Chateauroux en 23 september Bourges. Verder de volgende Franse vluchten die in verenigingsverband gevlo gen worden: Beaumetz: 23 bn 30 april. 21 mei, 18 en 25 juni. 16 juli en 6 augustus. Vanuit Compiegne: 7 en 28 mei, 2 en 23 juli en 20 augustus. Vanuit Dourdan: 14 mei. 4 juni en 9 en 30 juli. Goes 2 - St.-Aloysius 4 55, tweede klas: MZ 4 - Goes 3 46, Big Smash 3 - MZ 3 2 8, Goes 4 - ONA 2 7—3; promotie tweede klas: MZ 6 - Goes 5 46, Zand 3 - MZ 5 6—4, Croon 1 - Zand 2 28; derde klas: Goes 6 - Wilno 3 46, Big Smash 4 - 'Wilno 4 8—3, MZ 7 - Hoechst 9—1; vierde klas: Zand 4 - Apollo 2 8—2, Goes 8 - MZ 9 2—8, MZ 10 - Zand 5 64. Zeeuwsch- Vlaanderen tweede klas: RWS 2 - Hoop 1—9, Effect 1 - STV 1 9—1, Atac 1 - RWS 1 2—8, St.-Aloysius 5 - Effect 1 37, Hoop 1 - St.-Aloysius 5 91; derde klas: Effect 2 - Atac 2 28, Atac 2 - St.-Aloysius 6 28; vierde klas A: Effect 5 - AKF 010, St.-Aloysius 8 - STV 3 73; vierde klas B: Effect 4 - St.-Aloysius 7 91. PZEM 2 - ONA 3 10—0. DEN HAAG (ANP). De finale om het damkampioen schap van Nederland begint op zaterdag 18 maart (eerste ron de) in hotel Rijnders in Am sterdam- Vervolgens wordt ge speeld op 19 maart (tweede ronde), 25 maart (derde ronde), 26 maart (vierde ronde) en 1 april (vijfde ronde). De reste rende 6 ronden worden van 3 tot en met 8 april in hotel Nie- land in Apeldoorn gespeeld. Aan dit kampioenschap doen mee: Sijbrands, Bergsma, Van der Sluis, Bronstring, Wiersma, Holstvoogd, De Ruiter, De Jong, Van Dijk, Hermelink, Toet en Schotanus. De laatste vervangt Drost die zich voor een examen heeft teruggetrokken. Het mei», doen van Sijbrands en Holst voogd is nog niet geheel zeker. Toine van de Bunder: snelste in spurt. (Van een onzer wielermede- wprkpi*s) WILHELMINADORP De tweede trainingsrit van de ren- en tourclub Theo Middel kamp bracht een veertigtal renners aan de start in de Wilhelminapolder. Bij de ama teurs, die zestig kilometer re den, werd Toine van de Bun der eerste. Hij klopte acht man in de spurt. Bij de nieuwelingen (dertig kilometer) zegevierde de nieu we licentiehouder Rudi Ver boom. Hij versloeg in de eind sprint onder andere Kees Spaans. Uitslagen amateurs: 1 A. van de Bunder, IJzendijke, 2 Tonnie Huyzen, Kloetinge, 3 J- de Vrieze, Goes. 4 R. Kroep, Rotterdam, 5 M. Pauwe, Yer- seke, 7 Kees Stoutjesdijk, St. Maartensdijk, 8 Wim Evertse. Tholen, 9 Wim Westdorp, Hein- kenszand, 10 W. Faasse uit St— Annaland. Nieuwelingen: 1 R. Ver boom, Ellewoutsdijk, 2 Kees Spaans, 's Gravenpolder, 3 B. Scheers, Middelburg, 4 F. Courtin, Heinkenszand, 5 C. Witkam uit Ovezande. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Wethouder Barbé van Terneuzen heeft gister middag in de voorhal van sporthal 't Zwaantje de prijzen uitge reikt van de Zeeuwsch-Vlaamse school-basketballcompetitie. Een competitie, die is opgezet door de leraar lichamelijke opvoeding Doornbos in samenwerking met de schoolsportcommissie van de gemeente Terneuzen. Voordat wethouder Barbé de prijzen uitreikte complimenteerde Doornbos speciaal de scheidsrechters in deze competitie, zonder wie het geheel onmetelijk was geweest. Doornbos: „Er zijn fouten gemaakt door de scheidsrechters. Maar dat is niet erg. Er is niets moeilijker dan basketball-arbiter te zijn. Gelukkig hebben de leden van de verschillende teams het goed opgevat en is deze competitie zeer plezierig verlopen". Doornbos hoopte dat de scholieren het basketball in de toekomst ook buiten school verband gaan beoefenen. De eindstanden van de competitie waren: (achter de school- naam het aantal gespeelde wedstrijden en de punten. Meisjes eerste klas: 1 Petrus Hondiuslyceum 4-5, 2 Branding 4-5, 3 Mavo-Zeldenrust 4-4, 4 Axel 4-3, 5 Zeldenrust 4-3; Meisjes tweede klas: 1 Zeldenrust 5-10, 2 Branding 5-8, 3 Axel 5-6, 4 Mavo-Zeldenrust 5-4, 5 Petrus Hondiuslyceum 5-2, 6 Katho lieke Mavo 5-0; Jongens eerste klas: 1 MTS 5-8, 2 Zeldenrust 5-8, 3 Axel 5-6, 4 Petrus Hondiuslyceum 5-6, 5 Mavo-Zeldenrust 5-2, 6 Branding 5-0; Jongens tweede klas: 1 Axel 6-12, 2 Zeldenrust 6-8, 3 Petrus Hon diuslyceum 6-6, 4 Katholieke Mavo 6-6, 5 Branding 6-4, 6 LTS 6-3, 7 Mavo-Zeldenrust 6-3. De topscorers van deze competitie waren: meisjes eerste klas: Mariêlla Engels (Mavo Zeldenrust) 14 pnt.; meisjes tweede klas: Nora Vinke (Branding) 16 pnt.; jongens eerste klas: Wim Willems (MTS) 66 pnt.; jongens tweede klas: Jan van Nierop (Zeldenrust) 14. pnt. CHICAGO (AP) De Chi cago Black Hawks, een prof- ijshockeyclub, heeft bekendge maakt Ard Schenk, de winnaar van drie gouden medailles op de Olympische Winterspelen, op de lijst te hebben geplaatst van spelers voor wie men be langstelling heeft. Manager Tom Ivan van de „zwarte havikken", één van de clubs van de nationale ijs- hockeybond verklaarde: het is een idee van de president van de club. Hij is van mening dat een atleet en schaatser als Schenk grote waarde kan heb ben voor de Black Hawks in een verscheidenheid van func ties en capz citeiten". „De eerste stap op de weg can hem te krijgen", aldus Ivan „is hem op de lijst te plaatsen. Dat hebben we gedaan en nu kunnen we als eersten met hem gaan praten. Schenk zal bin nenkort door de Black Hawks worden benaderd". 0 Wethouder Barbé overhandigt de aanvoerster van het meis jesteam van Zeldenrust, dat de eerste plaats behaalde in de meisjes 2e klas, de beker. t V;

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 13