Resultaat: zege op Tsjechoslowakije Amerikanen verrassen P-. Kampioenschap voor Tjoba II in klas 1B Eerste plaats O. Robberechts ZEEUWEN STELLEN TELEUR Zege F. de Rijk in li bres trijd J. de Keyzer ontvangt bondsspeld SEIKO Schout 2e in België Goud voor Schuba SWIFT KANSLOOS Mevrouw, hier nept u 'n litertje prima eerlijke zeep SAPPORO'72 BOEIEND Hockeyers terug Spelers schoppen grens- rechter dood sport 7 dé officiële tijdwaarnemer .Olympische Winterspelen '72 Dinsdag 8 februari 1972 12 VECHTLUST WAPEN VS (Van onze speciale verslaggever) SAPPORO Het verschil tussen de (jshockeyteams van de Verenigde Staten en van Tsjechoslowakije maandag middag in Sapporo werd uitgemaakt door één mande Amerikaanse doelman Mike Curran. Zijn 51 acrobatische reddingen tegen Holecek en Dzurila 18 maakten de verrassende overwinning van 5-1 voor de jonge Amerikaan se ploeg mogelijk. De superioriteit van de Tsjechoslowaken in technisch opzicht werd namelijk volledig teniet gedaan door de vechtlust en de snelheid van de Amerikanen, die zuiniger op de puck waren en veel minder maar wel zuiver schoten. genstanders voortreffelijk par tij gegeven. In de eerste en tweede periode zagen zij ech ter geen kans de vaak goede acties met een treffer af te ronden. De Russen schenen aanvankelijk op een gemakke lijke zege af te gaan toen Firssov halverwege de tweede speeltijd de stand op 20 bracht. De stemming werd er inmiddels niet vriendelijker op. Enkele malen kwam het tot een handgemeen. In de derde periode dwon gen de Zweden hun tegenstan ders in de verdediging. Bjoern Palmquist had succes. Hoewel Kbariamov even later het u-schil van twee treffers herstelde, raakten de Zweden niet ontmoedigd. Integendeel, met nog meer geestdrift trok ken zij ten aanval. Inge Ham- marsltroem gaf de ploeg meer hoop op een gunstig resultaat door een tweede treffer. Hal verwege die laatste periode scoorde Wiekberg tot groot en thousiasme van het kleine groepje Zweedse supporters de gelijkmaker. In de slotfase toonde doel man Christer Abraibamsson zijn grote klasse bij de ver woede pogingen vam de Rus sen de beslissing te force ren. Acrobatiek tijdens de ijshockeywedstrijd tussen Zweden en Rusland. De Russische doelman Tretiak hangt achterover voor zijn doel, terwijl zijn landgenoot Loetsjenko een kopstand maakt. Met de weegschaal dus in evenwicht zou de overwinning worden behaald door de ploeg met de beste doelman en schutters. Aanvankelijk leek dat overigens he.t Tsjechoslo- wiaakse team te zijn. Rustig spelend met als basis de onge looflijke routine van veteranen als Nedomansky, Pospisil, Cer- ny en Holik veroverden de Tsjechoslowaken zich een groot overwicht en scoorden in de vijfde minuut bij numerie ke meerderheid het openings doelpunt (Novak). Tot de ze ventiende minuut verliep de wedstrijd zoals verwacht, maar toen werden er twee Tsjechoslowaken van het ijs gestuurd en benutte Christian sen de gelegenheid om gelijk te maken. In de dertigste mi nuut vervolgens begon de de bacle voor de favoriet. Doel man Holecek verkeek zich op een schot vain Aheam en de stand was 21 voor de Vere nigde Staten. Vier minuten ia- ter veranderde Sarraer een af- stadsschot van Aheairn van richting: 31. Vlak voor het, einde van de tweede periode, nadat Curran ten minste drie zeker schijnende" doelpunten had voorkomen, maakte San ders een einde aan alle onze kerheid door een hard slap- shot: 41. De Tsjechoslo waak se sterren, onbegrijpelijk slecht geleid door coach Pitt- ner hij verving zijn falende doelman pas toen het te laait was waren moreel gebro ken. In de laatste periode bij solistische wanhoopspogingen van Cemy, Holik en Hlinka bracht Naslund de stand zelfs nog op 51. Net als in maart 1971, tijdens het toernooi om het wereldkampioenschap in Bern, had de fysiek gezege vierd over de techniek. Na de overwinning van de Verenigde Staten op Tsjechos lowakije en heit gelijk si tussen Zweden en de Sowjet Unie is de strijd om het Olympische goud weer volko men open. Ruim 6000 toeschouwers wa ren in het Makomanai ijsstadi on getuige van een boeiende ontmoeting met een enerve rend slot waarin de Zweden een 13 achterstand goed maakten. De Zweden hebben de gehele wedstrijd hun te (Van onze correspondent) HULSTJo Schout, lid van de Hulster atletiekvereniging, behaalde zondag tijdens cross wedstrijden een tweede plaats (categorie junioren), in de vier de grote prijs van de stad Ham- me in België. Schout, die de hele wedstrijd domineerde, moest in de laatste 25 meter C. Claijs van Gent, laten gaan. De ex-RKHAV-atleet H. van Duyse werd derde op 150 meter. Bij de senioren finishte de Belg E. van Butsele als eerste. Piet Vonck van RKHAV werd vier de, terwijl A. Schout de veer tiende plaats bemachtigde. Van de in totaal 130 gestarte atleten behaalden de Zeeuwse atleten de volgende plaatsen: W. van Houten van RKHAV (28), J. van Laarhoven, Scheldesport Terneuzen (31), J. Hazevoet van RKHAV (37) en M." Kar man van de Nederlandse Zee macht (38). (ADVERTENTIE) (Van onze speciale verslaggever) SAPPORO Beatrix Schuba uit Oostenrijk is in het uitver kochte Makomanai - ijspaleis (8000 toeschouwers) Olympisch kampioene kunstrijden gewor den ondanks een niet briljante „kür". Het hoogbenig Weense meisje (20) had zich in ver plichte figuren zo'n voorsprong (118) punten) verworven, dat zij zich gemakkelijk een onge ïnspireerde, risicoloze uitvoe ring kon veroorloven. Met de Koreaanse Myung-Su Chang was zij de enige van de negentien deelneemsters, die geen dubbele axel in haar re pertoire had. Trixi hield het op minder gevaarlijke sprongen en maakte inderdaad geen en kele fout. Dianne de Leeuw, de Neder landse kampioene, deed het niet onaardig in haar kür. Vooral haar pirouettes oogstten applaus, maar zij miste daar entegen een dubbele axel. De jury gaf haar cijfers van 4.8 tot 5.3, hetgeen haar totaal op 2298,7 punten bracht ofwel op de zestiende plaats. Insulinde. Nieuw, maar eigenlijk iets uit de goeie ouwe tijd. Natuurzuivere zeep van natuurlijke oliën. En dan vlqeibaar, dus makkelijk. Maakt alles veilig schoon: handen, koelkast, sanitair, vloeren, houtwerk, tussendoorwasje, fijne was. En heerlijk in bad óók, want't is fijntjes geparfumeerd met lavendel. Insulinde - probeer't maar! (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de Zeeuwse micro-korbalcompetitie zijn de kampioenen zaterdag bekend geworden. Dit is niet zo verwonderlijk als het lijkt, want de micro-competitie is al aardig in de slotfase geraakt. In IB deed Tjoba II volle dig wat van haar verwacht werd. Met goed gerichte scho ten bevuurden ze de Swift-korf, die ze niet minder dan 12 maal doorboorden. Swift kwam in eigen huis niet verder dan drie voltreffers en konden de groen-witten als naaste belager geen partij geven. Deze overwinning maakte Tjoba onbereikbaar voor de andere ploegen. In Terneuzen streden Luctor en Blauw Wit een gelijk opgaande ontmoeting. Hoe wel het tempo niet hoog was, was het een goede wedstrijd om naar te kijken doordat het spel wel snel op en neer ging, Door een beter afstandd- sehot*wist Luctor de tweede ovferwinning iri successie te behalen. Met 73 lieten ze nu ook Togo II achter zich. Stand: Tjoba 'II 7—13, Swift III 6—8, Luctor I 54, Togo II 53, Blauw Wit I 72. In 3A maakte Animo IV Luctor II voor de tweede maal duidelijk dat het nog tekort kwam. De 72 einduitslag was volkomen verdiend, daar de zebra's juist dat tikkeltje meer in hun mars hadden. Het levferde Animo IV tevens het kampi oenschap op want Zuidwesters II kan hen niet meer inhalen. Stand: Animo IV 510, Zuid westers II 56, Atlas I 53, Luctor II 51. Ook in 3B is de zaak beslist. Seolto II had met Animo V niet veel moeite om beide punten binnen té haten. Met 3—8 werden de Vlissingers ruimschoots over winnaar, waarmee ze de titel binnensleepten. Stand: Seolto II 5—10, Swift V 6—8, Storm vogels II 52, Animo V 62. Bij de Junioren werd in IA Tjoba I kampioen. In eigen huis hadden ze het echter te gen Blauw Wit niet gemakke lijk. Het grote verschil was niet merkbaar. Ze moesten er hard voor werken, maar uit eindelijk werd dat toch be loond, al was de 21 overwin ning op een puntloze ploeg niet overtuigend. Animo I deed het tegen Swift I erg goed. Een royale Swift-over- winning zat er in, maar de Souburgers lieten zich niet overmeesteren en sleepten er een 66 gelijk spfel uit. Stand: Tjoba I 712, Stormvogels 1 79, Swift I 78, Animo I 7—5, Blauw Wit 1 6—0. In IB had Luctor het erg moeilijk tegen Swift n het juiste ritme te vinden. Ze konden echter geen gat slaan en daardoor bleef de nervosi teit een rol spelen. Toch werd met 45 de winst behaald en daarmee de titel. Volharding en Ondo hielden elkaar met 66 in evenwicht, waarmee Volharding nu samen met Swift II op de laatste plaats staat. Stand: Luctor 612. On do I 8—9, Togo I 8—7, Swift II 7—4. Volharding I 7—4. In IA kwam Togo eindelijk weer eens tot winst: met 57 werd Animo verslagen. Stand: Swift II 611, Ondo I 79( Animo II 66, Togo I 54, Stormvogels I 60. In 2A wisselden Seolto en Tjoba III van plaats. Het was in Vlissingen een hevige strijd om de macht. Tjoba III mocht niet verliezen, want dan wa ren ze zo goed als uitgescha keld. Ze deden dat ook niet en wonnfen zelfs met 56, hoewel het ook andersom had kunnen zijn. Stand: Tjoba III 69, Seolto I 68, Animo III 67, Olympia I 53. I 2B trok Swift IV er in de laatste wed strijd nog eens goed aan. Met 135 werd Ondo II verslagen en daarmee brachten ze hun doelgemiddelde in acht wed strijden op 9019. Een fraaie prestatie. B.K.C speelde een fanitasteloze wedstrijd tegen Tjoba IV, dat zowaar nog ge lijkspeelde met 3—3. In 3C maakte Blauw Wit II geen fout tegen Togo III. Waar Zaamslag struikelde zegevier de Blauw Wit met 35. Theo Verschueren: Tot teleurstelling van zijn supporters niet van de partij. (Van een sportmedewerker) ST. JANSTEEN Voor weinig belangstellenden werd zondagmiddag op het parkoers in St. Jansteen een oefenkoers verreden voor amateurs en nieuwelingen van de wieler vereniging de WAC Hoboken, waar ook de wereldkampioen achter zware motoren Theo Verschueren bij aangesloten is. Öm half twee gingen in totaal vijf en twintig amateurs en nieuwelingen van start voor een afstand van 54 km, verdeeld over dertig ronden. De toeschouwers hadden wei nig aan de koers, want rug nummers en deelnemerslijsten ontbraken. Het was een leven dige wedstrijd. De twee grote animators Robberechts en de Wafel kre gen aan de eindmeet loon naar werken. Zij werden respectie velijk eerste en tweede. Rob- berfechts luidde na 15 ronden de beslissende aanval in, maar kreeg direct het gezelschap van de Wael. Beide renners probeerden alleen door te gaan, maar Verbeeck, Oorvers, Pintens en Smeiiers sloten zich bij het tweetal aan. De zes man sterkfe kopgroep werkte voorbeeldig samen. Ze ven ronden voor het einde werd het peleton op een ronde achterstand geplaatst, In de eindsprint behaalde Robbe rechts met feen half wiel ver schil de eindzege. Een teleur stelling voor de toeschouwers was de afwezigheid van de plaatselijke favoriet Theo Ver schueren. Uitslagen: 1 O. Rob- berfechts (amateur), 2 F. de Wael (amateur), 3 R. Ver beeck (am;), 4 J. Oorvers (nieuweling), 5 O. Pintens (am.), 6 R. Smeijens (Nieuw.), op één ronde G. de Clerck (am.), 8 L. van Gils (Nieuw.), 9 Fr. Eliaerts (am.). 10 E. Ilegems (nieuw.). (Van onze correspondent) WAALWIJK Na een zeer spannende eindstrijd tussen A. Roks uit St.-Willebrord en C. Wijnands uit Waalre is zon dagmiddag Roks in café De Molenvliet te Waalwijk kam pioen geworden in het gewest Brabant/Zeeland van de Ko ninklijke Nederlandse Biljart Bond. In de tweede klasse li- bre. Roks heeft zich hiermee geplaatst voor het Nederlands kampioenschap waarom in april in Groningen wordt ge streden. Ad van Croinvoirt uit .Waal wijk, die het hoogste persoon lijk gemiddelde van 5.61 scoor de en daarmee promoveert naar de eerste klasse vond in Roks en Wijnands twee tegenstan ders die hem sterk partij ga ven en daarmee kostbare winst punten boekte. Het toernooi kreeg een enerverende finale omdat Roks en Wijnands vrij wel gelijk tegen elkaar opgin gen en lange tijd gelijk bleven. In de slotfase had Wijnands een aardige voorsprong maar kwam toch vier caramboles tekort waardoor hij Roks in de gele genheid stelde met een serie van 19 als eerste de 150 caram boles vol te maken. De heer Van den Brande uit Bladel reikte na afloop als afgevaar digde van het gewest Brabant- Zeeland namens de KNBB de prijs uit. De uitslag luidt: (aan tal punten, aantal caramboles, beurten, gemiddelde, hoogste serie). 1. A Roks, St.-Willebrord, 12 982, 213, 4.61, 29. 2. C. Wijnands Waalre 10, 1011, 216, 4.68, 51, 3. A. van Cromvoirt, Waalwijk 8, 979, 175, 5.61, 30. 4. J. Damen, Kaatsheuvel, 8 964, 227, 4.34, 35. 5. P. Dubbeldam, Lage Zwalu- we, 8, 960, 228, 4.21, 23. 6. C. Hoogstraten, Axel, 6, 905 196, 4.56, 35. 7. H. Wilbers, Helmond 4, 815 224, 3.63, 22. 8. L. Louwerse, Scharendijke 0, 773,227, 3.40,18. SCHIPHOL De Nederland se hockeyploeg is terug van zijn oefentrip naar Kenia. Maan dagavond kwam coach Van Grimbergen met zijn 18 spelers terug op Schiphol na een ver moeiende reis naar dit Afri kaanse land. Doel van de reis was een in tensieve training voor het ko mende zware seizoen en de Olympische Spelen in Mün- chen. Onder leiding van aanvoer der Nico Spits zijn in 17 dagen tijds 11 wedstrijden in allerlei opstellingen gespeeld en boven dien werden nog (der dagen in beslag genomen door het rei zen. Van de vijf interlandwed strijden, waarvan vier tegen Kenia en een tegen Oeganda, werden er twee gpwonnen, een eindigde in een gelijkspel en twee gingen verloren met 10, beide tegen Kenia. Daarnaast fungeerden allerlei regionale en districtsploegen uit Kenia als sparringpartners in zes wed strijden, die alle werden ge wonnen met een totaalscore van 212. Vooral van de licha melijke conditie werd het hoog ste gevergd. De wedstrijden werden n.l. in de meest uiteen lopende vochtigheidsgraden en op diverse hoogten gespeeld, zelfs een op 2800 metre. CORDOVA (ARGEN TINIË (ANP) - De poli tie heeft zaterdag alle elf spelers van een Ar gentijns amateur-voeibal elftal in een voorstadje van Cordova gearres teerd nadat bij ongere geldheden een van de grensrechters werd ge dood. Toen arbiter Oscar Frago een speler van het veld had gezonden werd hij bedreigd door de spelers van het Sportivo Team. Grensrechter Agustin Bazzo trachtte hem te ontzetten. Hij werd bij zijn poging ge schopt en geslagen en raakte bewusteloos. Agustin Bazzo overleed kort daarna. Vergeefs werd mond-op-mondbea deming toegepast. (Van een biljartmedewerker) SAS VAN GENT F. de Rijk is kampioen geworden hoofdklasse libre van het dis trict Zeeuwsch-Vlaanderen. F. de Rijk wist de finale partij op sublieme wijze te winnen van T. Tas (ABC Axel). De Rijk kwam in die partij tot een gemiddelde van 20,83, ter wijl zijn tegenstander T. Tas een partijgemiddelde van 12,66 haalde, 's Middags wist De Rijk (HBC) een moeilijke overwinning te behalen op A. van de Bogaard (Sas van Gent), getuige de 36 beurten die hij daarvoor nodig had. Hij had het aan zijn serie van 78 te danken, dat hij die partij toch nog wist te winnen. Hier volgfen de uitslagen van de laatste partijen, die zater dag gespeeld werden: T. Tas (ABC Axel) - A. v.d. Bogaard (Sas van Gent) 250157 in 25 beurten; F. de Rijk (HBC) - A. v.d. Bogaard (Sas van Gent) 250—182 in 36 beurten; F. de Rijk (HBC) - T. Tas (ABC Axel) 250—152 in 12 beurten. De eindstand van dit kampi- ofenschap ziet er als volgt uit: (achtereenvolgens aantal pun ten, alg. gem., hoogste serie) 1 F. de Rijk HBC 8—10,98—78, 2 J. Leeraert HBC 68.270, 3 T. Tas ABC Axel 2—8,77— 68, 4 R. Dumez Sas van Gent 27,9148, 5 A. v.d. Bogaard Sas van Gent 2—6,5445. (Van onze gymnastiekmedewerker) KAPELLE De in de grote zaal van de Vroome te Kapelle gehouden jaarvergadering van de Zeeuws Brabantse Turn kring heeft een vlot verloop gehad. De verschillende jaar verslagen, de begroting voor 1972 en het uitgebreide werk programma werden ongewij zigd goedgekeurd. Namens het Koninklijk Nederlands Gym nastiek Verbond kon de kring- voorzitter A. Knol aan J. de Keyzer uit Serooskerke, oud leider van de kringtrainings groep heen, en aan J.Vervoort uit Breda, oud lid van de technische commissie van de Zebra de Bonds erespeld uit reiken. In verband methet tachtig jarig bestaan van Volharding te Goes werd aan mevrouw A. Harmsen-v.d. Kuyl en W Hoogsteger het kring-erediplo ma uitgereikt. Mevrouw S de Koning fen de heren F. de Roo en M. Gelok kregen hét kring- diploma van Verdienste. Di verse in 1971 jubilerende kringverenigingen mochten uit handen van de voorzitter eeD herinneringsstandaard in ont vangst nemen. De periodiek aftredende voorzitter werd herkozen. Me vrouw L. Zuidwegt-Schouwe- naar werd tot penningmeeste resse gekozen. Ook de herbe noeming van W. Roorda tot kringcorrfespondent kon ieders goedkeuring wegdragen. Het aantrekken van een ad ministratieve kracht bleek bij zonder succesvol te zijn ge weest. Ook voor dit jaar zijn hiervoor de benodigdfe gelden beschikbaar gesteld. Uiterst leerzaam was de uit eenzetting van D. Ledoux, na mens het Koninklijk Neder lands Gymnastiek Verbond op de vergadering aanwfezig, over de nieuwe ontwikkelingen welke de eerstvolgende jaren op velerlei gebied in het Ver bond verwacht kunnfen wor den. Voor de organisatie van de verschillende kringevenemen ten bestond een grote belang stelling. De toewijzing is als volgt: 19 februari kringkeuze- wedstrijden voor groepen Volharding Goes. 26 februar Kringkampioenschappen tur nen voor meisjes t.m. 15 jaar Sparta Krabbedijke. 4 maart i districtswedstrijd KNGVI meisjes t.m. 15 jaar organisa tie Zebra te St.-Maartensdijk. 13 mei Kringverenigingswed- strijden dames, heren, meisjes en jongens, Prins Hendrik Breda, 10 juni Jeugddag Swift Koudekerke, 28 oktober Kringwedstrijdfen jongens en meisjes t.m. 11 jaar, BTV Ber gen op Zoom, 18 november huisvrouwenwedstrijden, Udi Bergen op Zoom, 25 november Kringkampioenschappen 3e, 2e, le en keurklassfe, Sparta Krabbendijke, 16 december Kringkeurturrikampioenschap- pen jeugdturnsters tot en met 15 jaar plus kringkampioen schappen meisjes 12 t.m. 15 jaar. Volharding, Wisseker- ke. In het werkprogramma zijn de volgende cursussen opgeno men: Voortzfetting leiderscur sus, bestuurskadercursus, kringdag voor verenigingska der en een kringtechnische dag met als onderwerpen toe- stelturnen en jazz-gymnastiek. Het organiseren van jong ta- lentdagen wordt voortgezet. In 's-Gravenpoldfer, Ooster- land, St.-Maartensdijk, Sas van Gent en Middelburg wor den dit jaar de bondswandel- tochten georganiseerd. (ADVERTENTIE) )uiillillllllll|||||llilllllllM)J 'Automaat f199,- Dezelfde precisie vindt,u bij elke goede horloger.- vanaf/8Ö,-.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 9