Welzijnscomite heeft nog heel wat op verlanglijstje Organisatie van festiviteiten komt op gang VEEL IDEEEN VOOR KUNSTWERK IN STADHUIS VAN TERNEUZEN Spi Buurtschap >ui spuit wensen aan gemeente KINDEROPTOCHT IN I.JZENDIJKE GAAT NIET DOOR stad streek s Gift van 20 mille voor Terneuzense verenigingen Twee gewonden bij botsing in Sluiskil Rayonkantoor NKV in Sluiskil Vergadering K.v.K. Vrouw stierf in gemeentehuis Contact Sluiskil Tholen Stoppeldijk 's-Gravenpolder Hengstdijk Zaamslag Terneuzen Graauw Sas van Gent Kloosterzande Nieuw-Namen Hontenisse NIEUWE STADHUIS VW Uiteenlopende meningen over Nehalennia in Aardenburg SPORT Kruiningen Lamswaarde Vlissingen Clinge Dinsdag 8 februari 1972 TERNEUZEN-ZUID WEINIG LEEFBAAR (ADVERTENTIE) Franse cognac GRAND CHEVAHER 13,75 per fles DRANKENHANDEL BROER P1UÏM Hemelstraat 13 ST.-JANSTEEN Telefoon 01140 - 26 35 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De buurt schap Spul, tussen Terneuzen en Axel, heeft een belangen groep opgericht. Op de eerste vergadering zijn verscheidene wensen van de bewoners naar voren gebracht. Deze betreffen het herstel van het voetpad Sparksstraat- Pootersdijk en het aanbrengen van verlichting aan dit pad, alsmede dit ontoegankelijk maken voor auto's door middel van paaltjes, het aanbrengen van een verlichting aan de Pootersdijk en het parkeerter rein het plaatsen van een wachthuisje bij de bushalte, het anleggen van riolering aan de Pootersdij en het uitvoe ren van meer snelheidscontro les op de provinciale weg die door Spui voert. Deze wensen zijn voorge legd aan de gemeenteraad van Terneuzen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Aan het bestuur van het actiecomité Terneuzen is een gift van 20.000 gulden geschonken door Dow Chemical over handigd. Dit geld is bestemd voor instellingen en verenigin gen binnen de gemeente Ter neuzen. De bedoeling is dat hiermee (gedeeltelijk) manifestaties of culturele evenementen gefi nancierd worden. Nieuwe ver enigingen kunnen eventueel voor een startsubsidie in aan merking komen. Gisteren werd duidelijk gesteld dat het geld niet bedoeld is te dienen als dekking van kastekorten e.d. Verenigingen of instellin gen die denken voor een gift in aanmerking te komen moe ten zich melden bij de secre taris van A.C.T., de heer T. D. Bareman, Bachlaan 172, Ter neuzen. (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL Op de Oostka de te Sluiskil kwamen twee bestuurders van een bromfiets M.D. uit Zaamslag en J.J.C. uit Axel, maandagmorgen om half acht met elkaar in bot sing. Beiden liepen een her senschudding op. D. werd per ambulance naar het Elisabeth- zieken^uis te Sluiskil ver voerd, C. werd naar zijn wo ning gebracht. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Er is lang genoeg binnenkamers gekankerd over allerlei tekortkomingen in Terneu- zen-zuid. Wat wij als welzijnscomité en duizenden met ons willen is een stad waar het niet alleen goed wonen is maar vooral waar we als mensen fijn kun nen leven". De heer C. Schipper 36-jaar, werkzaam als chemisch analist bij DOW Chemical, is een van de mannen van het eerste uur van het welzijnszorgcomité Tcrfneuzen, waarvan hjj voorzitter is. Als snelgroeiende gemeente behoort hjj tot de zovelen in deze „import". De heer Schipper vervolgt „Vanaf het begin hebben we ons voorgenomen niet alleen kritiek te spuien, maar ook om met alternatieve oplossin gen voor de dag te komen. Verreweg de meeste mensen weten niet waarom die en die voorziening in onze wijk ont breekt. Jaren achter elkaar leeft men met zulke tekorten op het gebied van de leefbaar heid. Men is in feite veel te laat begonnen te klagen. Mis schien komt dat ook omdat er (Van onze correspondent) SLUISKIL De vier gefu seerde industriële bonden van het NKV hebben de beschik king gekregen over een nieuw rayonkantoor, dat gevestigd is in hot klooster aan de nieuwe Kerstraat 24. Dit kantoor is uitsluitend bestemd voor dienstverlening in het rayon Zeeland. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Donderdag morgen om half elf begint in de vergaderzaal van de Kamer van Koophandel aan de Bur gemeester Geillstraat de 28e al gemene vergadering. Tijdens deze vergadering zal de voorzitter de traditionele jaarrede uitspreken. Er zullen commissieleden worden be noemd voor winkelsluitings wet en drank- en horecawet. Verder wordt een lid in het algemeen bestuur van de pro vinciale VW aangewezen. De vergadering zal tevens hen voordracht opstellen voor benoeming van een lid en plv. lid in de provinciale raad in zake de luchtverontreiniging. Als laatste agendapunt staat een bespreking van de ont- wikkelingsschets 1971 provin cie Zeeland. GOES, 7 februari Groen ten, per stuk, kropsla I 3943, Cl 27, CII 18. Per kg: aardap pelen bonkten 13, grote 89Vz. Groene sav.kool afw. 22, boe renkool afw. 2123, prei II 1424, uien ongesorteerd 12; spruiten All 2549, Bil 25, DII 26—46, witlof AI 81—103, All 64—80, BII 52. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE Gebrek aan medewerking, maar vooral de slechte financiële toestand der kas, heeft het besiuur der car navalsvereniging doen beslui ten dat de kindercarnavalsop tocht in IJzendijke op zater dag niet plaats zal hebben. De enige carnavalsactivitei ten zullen deze keer beperkt blijven, tot een carnavalsbal met medewerking van Prins Carnaval en zijn hofkapel in de zalen van café-rest. Chez André" op zaterdag. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Maandag middag om kwart voor drie is mevrouw A. Scheele - de Bruine uit Tterneuzen, toen zij zich op het gemeentehuis be vond, onwel geworden en overleden. Dokter Jiskoot con stateerde een hartinfarct. zoveel import-Temeuzenaren hier wonen". Weinig waardering heeft de heer Schipper voor de planolo gische opzet van Terneuzen- zuid. „Men heeft volop voor huizen, wegen en struiken ge zorgd, maar daarbij hebben ze de mensen die er moeten wo nen vergeten. Goede speel plaatsen voor de jeugd bij voorbeeld. Daar gaat men nu pas aan beginnen. Een goede bewinikeling onitibreekt. En dat voor een woonwijk met 10.000 inwoners. Dat is anderhalf keer zo veel als de gemeente Axel. Voor een nieuwe onder broek moet je vijf kilometer ver naar de stad". „Er is geen openbaar ver voer en nergens een café waar je 's avonds een pintje kan vatten. Terneuzen doet enorm veel aan zijn image met die flats en zijn rondweg. Deze wijk dreigt echter door die hoge fiats en rondweg inge kapseld te worden en dan ben je niet ver meer af van een soort gettovorming. We hebben al goede contac ten met de politie en raadsle den gelegd. Toch willen we in geen geval als een soort belan gengroepering in de gemeente raad afcttên. Laten de bewoners van zuid gerust zijn. Naast de reeds gepubliceerde wensen op onderwijsgebied, een week markt, verkeersverbeteringien, viering van koninginnedag e.d. hebben we nog heel wat plan nen in portefeuille. „We zijn erg blij bij de gemeente duidelijk een kente ring gaande is over de bedoe lingen van ons welzijnscomi té", aldus de heer Schipper. DE HEER SCHIPPER Vergadering Dte zeehen- gelsportclub Sluiskil hield de jaarvergadering. Een bijzonder welkomstwoord werd gericht tot de nieuwe ere-voorzitter, de heer Martorana, directeur van dte NSM. In het bestuur werden in de plaats van de heren Bijsterveld en Van Els- akker, die zich niet herkies baar hadden gesteld, gekozen de heren J. Vincke en R. Zaal. De heter J. Harms werd gehul digd als clubkampioen 1971. Kaarten De Slulskilse toepclub houdt zaterdag een prijskaarting in café Dallinga. Aanvang half acht. Bal Zaterdag is er in café Atlanta een carnavalsbal met van het orktest Stars. Aanvang medewerking The Silver half acht. Mislukte Inbraak In Sint- Maartensdijk is in de nacht van vrijdag op zaterdag een inbraakpoging in de herenkle- dingfabriek Mayfair mislukt doordat een alarminstallatie ging loeien toen gtetracht werd met een schroevendraaier een tuimelraam te openen. De in brekers) gingen er vandoor. Ondanks het feit dat meteten aan een grootscheepse opspo ringsactie werd begonnen en in dit verband zelfs de brug bij Tholen werd afgebet is men er nog niet in geslaagd de inbrekers te vinden. 60 jaar getrouwd Van daag (dinsdag) viert het paar Van Campen-Pauwels te Stop peldijk haar 60-jarig huwe- lijksfetest. Nadat om half twee 's middags in de parochiekerk van de H. Gerulphus een h mis zal worden opgedragen volgt van half vier tot half zes een receptie in café Cen trum. Soos dicht Het bestuur van de jeugdsoos van 's Gra venpolder heeft besloten de soos voor enige tijd te sluiten. Dit besluit is gevallen nadat zich een klein binnenbrandje heeft voorgedaan. Men hoopt het gebouw zo spoedig moge lijk weer klaar te hebben. Schieting Aan de schie ting in café P. van Dijk heb ben 35 schutters deelgenomen. Op Wip 1 werd de hoge vogel geschoten door E. Lambert uit Boschkapelle. De eerste zijvo gel was voor J. Mangnus uit Boschkapelle en de tweede zijvogel voor P. Pauwels uit Groenendijk. Op wip 2 ging de hoge vogel naar P. Pauwels uit Groenendijk. De eerste zij vogel was voor J. Mangnus uit Boschkapelle, de tweede zijvo gel ging naar H. van Water schoot uit Hengstdijk. De ex tra hoge vogel was voor H. Claessen uit Lamswaarde. Het grootste aantal kleine vogels (7 stuks) was voor W. vaB Esbroeck uit Lamswaarde. Programma hengelaars De hengelaarsverteniging H.V.S.O. hield in café Het Wa pen van Zeeland haar jaarver gadering. Daarin werd het programma 1972 vastgesteld. Dit ziet er als volgt uit: zater dag 4 maart, zaterdag 1 april, zondag 30 april, zondag 28 mei, zaterdag 26 augustus, zondag 24 september, zaterdag 22 oktober, zaterdag 4 novem ber en zondag 3 december. De wedstrijden zullen gehouden worden in de Westerschelde nabij het buurtschap De Een dracht. Er werd deze avond teen prijskaarting gehouden- De uitslag hiervan was: 1 M. Verhelst, 2 A. de Zeeuw, 3 W. Taalman (Philippine), 4 Houg, 5 mej. H. Heijens. 65 jaar getrouwd Morgen herdenkt het echtpaar D. Heij- gelaar-de Wittte, Ferdinand Bolstraat 32 in Terneuzen het feit dat het 65 jaar geleden in het huwelijk trad. De heer Heijgelaar werd op 17 april 1885 in Terneuzen geboren. Zijn 89-jarige echtgtenote is afkomstig van Hontenisse. Het echtpaar heeft vijf kinderen. BILJARTEN De „Bosse Toepers" en Zandberg hebben in Café Emiel te Zandberg een biljartwedstrijd gespeeld. De uitslag leverde een winst op voor de Bosse Toepers van 12- 8. De uitslag is als volgt: B. Lievens-H. Dobbelaar, 1-1, A. Rijk-T. van Schaik 2-0, T. Smet-M. van Schaik 2-0, K. de Smit-H. Hermans 1-1, W. Strobbe-P. Vonk 0-2, A. Cam- been-A. Dobbelaar 0-2, J. van Boven-F. Dobbelaar 1-1, C. Kock-A. Stallaert 1-1, A. de Maat-H. Mei 0-2, A. Mulders- J. Voet 0-2. Schieting Aan de schie ting in café P. de CaluWp hebben 47 schutters deelgeno men. De hoge vogel werd ge schoten door C. Mahu uit Hulst, de eerste zijvogel ging naar A. de Kok uit Hulst en de tweede zij vogel was voor J. van de Vijver uit Zandberg. De meeste kleine vogels, drie stuks, werden door A.H Schelfhout uit Graauw in de wacht gesleeDt. Scouting Sas van Gent Scouting Sas van Gent mag zich in een gestage groei ver heugen. Vorige week kwamen voor het eerst de kabouters bijeen. Een viertal leidsters zal de zorg op zich nemen over deze jongste afdeling. Het aantal leden van Scouting Sas van Gent bedraagt op het ogenblik 174 jongens en meis jes. Over een tekort aan lei ders en leidsters heeft Scou ting Sas van Gent niet meer te klagen. De totale staf be staat uit 28 man. De drumband van Scouting Sas van Gent wordt uitgebreid met een trompetafdeling. Mo menteel zijn 6 leerlingen in opleiding. Het totale ledenaan tal van deze drumband bestaat uit 27 jongens. Met de Vere- nigde Vrienden zullen ze de carnavalsfeesten in Sas van Gent opluisteren. Dit jaar zal deze drumband deelnemen aan het nationaal concours in Amersfoort van Soouting Ne derland. Het vorig jaar be- haalde de drumband in Arn hem in de derde afdeling een tweede prijs. Het zomerkamp zal dit jaar gehouden worden in Huijbergen in de eerste week van juli, terwijl de wel pen hun zomerbivak zullen houden in de pinksterweek in de Braakman. Carnavalsbal De bejaarde Klorianen hebben in Klooster zande onder leiding van prins Wannus 1 kunnen genieten van een bal voor 65-plussers. Het was de eerste keer dat dit bal door het carnavalscomité in sa menwerking met de verschil lende bejaardenbonden op touw werd gezet. Het initiatief is beloond met succes. De feest middag werd muzikaal opge luisterd door de boerenkapel, bestaande uit leden van de har monie, door accordeonist E. Ottjes en de majoretten uit Kloosterzande, onder leiding van mej. Asselman. Ruim drie honderd bejaarden, die opge haald waren of op eigen gele genheid naar de zaal waren ge komen, gaven acte de présence. Schieting Aan de zater- dagschieting in café „Het Wit te Huis" hebben 45 schutters deelgenomen. De uitslag is als volgt: op wip 1 werden de hoge vogel en de eerste zijvo gel afgeschoten door J. Hoop uit Kloosterzande. De tweede zijvogel was voor J. Wesepoel uit Kloosterzande. De meeste kleine vogels, na melijk 4 stuks, waren voor mevrouw Verhoeven uit Kloosterzande. Op wip 2 werd de hoge vogel geschoten door J. Sernarens. uit Stoppeldijk. De eerste en tweede zijvogel gingen naar P. Pauwels uit Kloosterzande. Het grootste aantal kleine vogels, drie stuks, was voor E. Warrens uit Kloosterzande. Schieting Aan de zondag- schieting in Het Witte Huis" hebben 57 schutters deelgeno men. Op wip 1 werd de hoge vogel geschoten door P. Oos- ting uit Axel, de eerste zijvo gel ging naar G. Pauwels uit Kloosterzande en de tweede zij vogel was voor H. Hoop uit Kloosterzande. Het grootste aantal kleine vogels, drie stuks, werd behaald door me vrouw Oosting uit Axel. Op wip 2 was de hoge vogel voor J. de Waal uit Ossenisse, de eerste zijvogel ging naar G. Pauwels uit Kloosterzande en de tweede zijvogel was voor P. Claessens uit Lamswaarde. De meeste kleine vogels, drie stuks, werden geschoten dom- R. Hermans uit Ossenisse. Bejaardengym In Nieuw Namen is het bejaardengym- nastiek officieel begonnen. De club, bestaande uit 23 perso nen, staat onder leiding van mevrouw De Waal uit Graauw. De wekelijkse bij eenkomsten hebben plaats in het patronaatsgebouw. Kaarten De veteranen van de V.V. Hontenisse heb ben in Kloosterzande een kaartavond gehouden in de nieuwe kantine van de voet balvereniging. Daarbij waren 24 deelnemers aanwezig. De uitslag is als volgt: 1. P. Pie- ters, 2. P. Joos, 3. J. Sponse- lee, 4. B. Neve, 5. J. van Pamelen, 6. N. Goossen, 7. A. Baart, 8. F. Kouijzer, 9. C, Roelands, 10. P. Magnus, 11, R. Vernimmen, 12. J. Andries- sen. De troostprijs was voor W. Bouwens die geen enkel wedstrijdpuntje heeft be haald. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN. Onder voorzitterschap van de heer J. Rouw, voorzitter van de VVV Terneuzen, is gisteravond in het Terneu zense stadhuis de eerste oriënteringsbijeenkomst gehouden van verenigingen en instellingen, die zullen deelnemen aan de feest- week ter gelegenheid van de officiële opening van het nieuwe stadhuis. Over het voorlopige program ma van deze festiviteiten, die van 9 tot en met 13 mei a.s. zullen duren, hebben wij reeds uitvoerig melding gemaakt. Ongeveer vijftig vertegen woordigers van verenigingen en instellingen uit de gemeente Terneuzen ontvingen van de heer J. Robesin, voorlichtings ambtenaar, een globale toelich ting op het feestprogramma. De heer Robesin zal als alge hele coördinator van de te or ganiseren evenementen optre den. De VW coördineert de ac tiviteiten van de deelnemende verenigingen terwijl een cultu rele commissie dit doet voor muziek-, zang- en toneelver enigingen. De stichting De Vlie gende Hollander zal donderdag 11 mei voor haar rekening ne men in het kader van een (Van onze correspondent) AARDENBURG In een stampvolle zaal van De Rode Leeuw te Aardenburg werd het door de kunstgroep Sincfa- la georganiseerde Nehalennia- congres gehouden met een in leiding door mevrouw E. Cra- mers-Peters uit Zuidzande over het onderwerp „Naar een definitieve oplossing van het Nehalennia-probleem?" en een forumdiscussie, waaraan vele prominente wetenschapsmen sen uit Nederland en België deelnamen. Mevrouw Cramers, die al verschillende onderzoekingen op haar naam heeft staan, ver kondigde als haar mening, dat Nehalennia, waarvan haars in ziens de naam „nevelgeliefde" betekent, een meer dan regio nale functie heeft gehad, die waarschijnlijk te identificeren is met de godin „Nevlenn" in Brittannië. De naam nevelge liefde valt naar de mening van mevrouw Cramers zeer goed te rijmen met de riviermon ding in Zeeland en Brittannië. Zij is dan ook van mening, dat Nehalennia, een hoofdgodin voor vruchtbaarheid en dood, zowel door Kelten als Germa nen werd vereerd. Prof. dr. J. E. Bogaers uit Nijmegen viel de stelling van mevrouw Cramers fel aan. Hij bleef van mening, dat Neha lennia een regionale functie heeft gehad en dat zij niet buiten de Zeeuwse gewesten moet worden gezocht. Dr. M. Gijsseling uit Gent was het in het geheel niet eens met de naamsafleiding door mevrouw Cramers. Deze taalkundige bestreed de opvat ting, dat de naam Nehalennia was geëvolueerd uit „nechal- wennia" en wilde aan het eind van zijn betoog wel kwijt, dat de naam Nehalennia zijns in ziens bestuurster of richting- geefster betekent. Alle forumleden waren het erover eens, dat er nog zeer veel vraagtekens zijn en dat mogelijk nieuwe vondsten nog enig licht op deze Zeeuwse godin kunnen werpen. Het congres werd geleid door drs. W. P. de Zutter uit Aarden burg. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In brede kring van kunstenaars blijkt belangstelling te bestaan voor het maken van een kunstwerk voor het nieuwe stadhuis van Terneuzen. Op de afdeling cul turele zaken zijn tot dusver veertig inzendingen binnen ge komen in de vorm van foto's, dia's, schetsen en zelfs een compleet filmpje, die een in druk geven van de aard en het materiaal van de artistieke prestaties. De inzendingen lo pen sterk uiteen. Ze variëren van schilderijen, glas in lood, werkstuken van beton, beeld houwwerk tot geweven of ge knoopte tapijten. „Het aantal kunstenaars dat aan deze uitnodiging om een afbeelding of beschrijving van hun werk in te sturen, gehoor heeft gegeven is buitengewoon groot", zegt de heer Chr. Maas van de afdeling culturele za ken. „Ongeveer 45 procent van het totaal in Zeeland wonende kunstenaars heeft iets inge stuurd. Zelfs leden van de BBK hebben, ondanks de uit deze kring geuite kritiek, meege daan". Naast Zeeuwse kunstenaars hebben ook kunstenaars uit de randstad, onder wie twee uit Amsterdam, voorbeelden van hun werk ingestuurd. Hoewel de termijn waarbinnen de in zendingen binnen moesten zijn afgelopen zaterdag gesloten was heeft de gemeente ge meend ook eventueel daarna in te zenden ideeën bij de beoor deling te moeten betrekken. De inzendingen zullen door een commissie beoordeeld wor den. Na selecties krijgen enke le kunstenaars een uitnodiging om een rondgang door het nieu we stadhuis te maken ten einde zich te kunnen oriënteren over de sfeer en vormgeving van het gebouw waar het kunst werk geplaatst zal worden. Het richtbedrag van de kosten van het kunstwerk is voorlopig be paald op 20.000,—. Het is de bedoeling dat het uiteindelijk uitverkoren ont werp voor het kunstwerk via de culturele raad van Terneu zen aan burgemeester en wet houders voorgelegd zal worden waarna de gemeenteraad zich er over zal kunnen uitspreken. „Vligende-Hollanderdag". De verenigingen en instellin gen, die een bijdrage willen le veren aan de feestweek, zullen zich hiervoor uiterlijk 20 febru ari schriftelijk dienen op te ge ven, waarna zij voor 1 maart bericht krijgen in welke vorm en op welk tijdstip van hun me dewerking gebruik zal worden gemaakt. De medewerking van de sportverenigingen zal gebun deld worden door de heer Van der Ploeg, de ambtenaar voor sportzaken van de gemeente Terneuzen. Op de vergadering werd de wens te kennen gegeven dat ook in de buitenkernen feeste lijk getinte evenementen plaats zullen vinden. Ook werd gepleit om bij de festiviteiten vooral niet de bejaarden over het hoofd te zien- Verscheidene afgevaardigden van verenigingen hebben zich reeds in beginsel aangemeld om aan het feestprogramma mede werking te verlenen. Suikertentoonstelling Vanaf gisteren (maandag) tot en met 19 februari is in Ons Dorpshuis te Kruiningen voor allte basisscholen van de ge meente Reimerswaal een door de stichting onderwijstentoon stellingen Den Haag ingerichte tentoonstelling over suiker te zien. Er zijn o.a. maquettes, foto's, en veel ander materiaal opgesteld, die de gang van za ken duidelijk illustreren vanaf de suikerbiet tot en met de suiker. Schieting Aan de schie ting in café P. Claessens heb ben dertig schutters deelgeno men. De uitslag is als volgt: de hoge vogel was voor L. Claessens uit Kloosterzande, de eerste zij vogel ging naar P. Claessens uit Lamswaarde en de tweede naar H. van Water schoot uit Hengstdijk. De meeste kleine vogels, namelijk 7 stuks, werden geschoten door E. Stroband uit Hengst dijk. Vlis- Carnavalsactiviteitcn singse jeugd. Morgen (woensdag) in De Zwaan, Oost-Souburg 14.30 uur voor alle Zotten en Zotin- nekes van 6 t.m. 15 jaar. Clubhuis Het Buut 14.00- 15.30 uur voor kinderen van 4 t.m. 7 en 16.00-17.30 uur voor de 8- t.m. 10-jarigen. 's Avonds van 19.00-20.30 uur voor 11- t.m. 13-jarigen. Clubhuis in Paauwenburg en clubhuis De Sloep. Voor dte kinderen van 4 t.m. 7 jaar is het feest van 13.30-15.00 uur; voor de kinderen van 8- t.m. 10 jaar van 15.30-17.00 uur. Clubhuis De Globe: Van 16.00-17.30 uur voor 8-10-jari- gen. Op 12 febr.: Nodigt Jonge rencentrum Palingstraat alle carnavalliefhebbers van boven de 16 jaar uit om vanaf half acht tte hossen op muziek van de 15 man sterke Boerenblaos- kapel De Dweilen. NKV prijskaarting De plaatselijke afdeling van het NKV hield in het café bij C. Weemaes een prijskaarting waaraan door 24 personen werd deelgenomen. De uitslag van deze kaarting was: 1 W. de Koek, 2 I. Bracke, 3 E. Hiel, 4 E. Pilaet, 5 A. Rottier, 6 C. Weemaes, 7 G. de Wit, 8 J. Merckx, 9 W. de Koek, 10 A. van Roeyen, 11 J. van de Kelen, 12 Fr. Dobbelaei-, 13 E. Valcke, 14 L. Smet, 15 A. van de Vijver. Jaarvergadering De Vlaamse Gaai De vogelvereniging De Vlaamse Gaai hield in De Troubadour bij Freddy Ras haar jaarlijkse algemene ver gadering, wtelke zeer druk be zocht werd. Voorzitter Van dor Kelen kon de leden mee delen, dat er een vijftal nieu we leden warten bijgekomen. Het aantal leden is nu 47. In het bestuur was een va cature gekomen doordat dhr. P. de Block bedankt had. In zijn plaats werd gekozen dhr. E. de Cock uit Hulst. Er werd besloten om in het najaar een regionale tentoon stelling te houden. De keur meesters zullen niet meer uit Zeeland komen Ook zal er weer een advertentieboekje gemaakt worden en een loterij gehouden worden.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2