Brazilië nog maar voor weinigen een paradijs Werkende vrouw in Duitsland is slachtoffer van winkelsluitingswet ROME VECHT VOOR HET HERSTEL VAN HISTORISCH EVENWICHT Zë vroegen SF WÉL VOOR BUITENLANDSE INVESTEERDERS t een administratief beambte 3e klas (vr.) KOOP INFORMATIE Overname Onafhankelijk Landbouwplan CONCESSIES ONVERANDERD TECHNISCHE SCHOOL Maandag 7 februari 1972 c (Van onze redactie buitenland) BUENOS AIRES Braziliaanse funktionarissen, die zich ergeren aan de „laster-campagne" over hun land en die snakken naar een gunstig bericht over Brazilië in de buitenlandse pers, wijzen bij voorkeur op de ver bluffende groei van de Braziliaanse economie, ook wel het Braziliaanse wonder genoemd en door optimisti sche Braziliaanse ondernemers al vergeleken met de succesvolle ontwikkeling van de Japanse economie. van het buitenlands kapi taal. Die groei is er, het jaarper centage ligt rond de 10 pro eent. Er komen in Brazilië steeds meer fabrieken en handelsondernemingen die het bruto nationaal produkt alsmaar doen toenemen en met de groei van de export is het tot nu toe navenant gesteld. De officiële publi- katies zijn juichend en wekken de indruk dat Bra zilië het helemaal gaat ma ken. Dat is helaas niet het geval. Brazilië blijft een geweldig probleemland, evenals alle vorige regeringen is ook de huidige diktatuur nog niet in staat geweest hen meer evenwichtige ontwikkeling van het hele land op gang te brengen. Plannen voor de verdeling van de welvaart moeten in het diepste ge heim worden voorbereid door de staf van president Medici omdat anders con servatieve belanghebbenden zte voortijdig torpederen. Maar aan de andere kant worden openlijk fabelachti ge sommen uitgegeven om Brazilië's militair-strategi sche rol waar te maken:' als toezichthoudende super macht op het Zuidameri- kaanse vasteland en als met de VS samenwerkende ver dediger van de zuidelijke Atlantische oceaan. Brazilië wordt met recht een paradijs voor buiten landse "investeerders §e- noemd, omdat de officiële voorwaarden gunstig zijn in Chili, Peru en Uruguay kunnen de buitenlandse daarnaar fluiten- veel grondstoffen aanwezig zijn en de winsten voortdurend stijgen. Volgens cijfers van de centrale bank van Brazi lië bezitten buitenlandse in vesteerders 70,2 procent van de investeringen in de industrie, 58,3 procent in de handel, 67,8 procent in het transportwezen en (lht wel) 69,2 procent in de pers. De automobiel-industrie is he lemaal in buitenlandse han den en de chemische indus trie voor 87 procent in A- meri'kaanse. Volgens VN-deskundigen hebben de in Brazilië opge rende dochters van interna tionale concerns hogere verkoopcijfers dan de gehe le Braziliaanse industrie sa men. De Braziliaanse De- mokratisclie Beweging (MDB), de enige toegestane oppositiepartij, heeft hut af gelopen jaar gewaagd meer kritiek te oefenen op de groeiende afhankelijkheid Hoe langer hoe meer echt- Braziliaanse industrieën gaan over in buitenlandse handen. Zo verklaarde de afgevaardigde Floriano Coutinho dat „Usafarma", Brazilië's grootste chemi sche fabriek, die maande lijks voor 400.000 dollar verkocht, onder een gehei me overeenkomst en volgens Coutinho voor niet meer dan 6 miljoen dol. lar door Amerikaanse groepen is overgenomen. Andere afgevaardigden hebben erover geklaagd dat de denationalisatie van het bedrijfsleven het ontstaan van een eigen Braziliaanse technische kennis is belem mert, dat de buitenlandse industrieën slechts komen om te produceren en te ver kopen en niet om technolo gie te ontwikkelen. Een ander ongunstig asphkt is dat de buitenlandse con cerns hun dochters het liefst vestigen in de gebie den waar het meeste succes verzekerd is, dus in Sao Paulo, Rio, Belo Horizonte, Porto Alegre, waardoor de gebieden, waar dte ontwik keling nog moet beginnen, steeds verder achter komen te liggen. In een dokument van de Braziliaanse bis schoppenconferentie is de regering-Medici verweten dait ze „heeft afgezien van haar aanvankelijke plan om het land in zijn geheel tot ontwikkeling te brengen". De toevloed van het buiten lands kapitaal is gepaard gbgaan met een voortduren de ontwaarding van de cru zeiro en enorme prijsstij gingen in het binnenland, waarbij vergeleken de her haaldelijke verhogingen van het minimumloon maar druppels op een gloeiende plaat waren- Juist de be langrijkste levensmiddelen werden duurdbr, wat voor tientallen miljoenen armen in het noordoosten rampza lig is. „Nu, met de regering- Medici, is de fase van de sociale gerechtigheid aange broken. We beginnen te denken aan het verdelen van de rijkdom", zei ebn Braziliaanse regeringsfunc tionaris vorig jaar april, maar de uitvoering van die gedachte verloopt ver schrikkelijk moeizaam. En kele positieve pogingen worden wel ondernomen in de vorm van het aannemen van een wet tot „sociale in tegratie (bezitsvorming van de werkende bevolking met behulp van de staat en het bedrijfsleven) en een groot scheeps landbouwhervor mingsplan voor het noord oosten, waar 30 miljoen mensen nog altijd aan de rand van de maatschappij leven en waar een eerder uitgevoerd industrialisatie plan een fabrikant verkeerd middel is geblekten. Het is een konstructief zij het konservatief plan, dat geheel in de neo-kapitalisti- sche doelstellingen van de regering past. Op de eerste plaats wordt er eindelijk gedaan aan de typische landbouwfunctie van de noordoostelijke staten, die door hun voormannen te recht binnenlandse koloniën van de rijke en geïndustria liseerde staten in het zui den zijn genoemd. Ten tweede is het de bedoeling flat het landbouwhervor mingsplan miljoenen men sen enigszins koopkrachtig zal maken, want binnen landse afzetmogelijkheden zijn hoogst noodzakelijk voor handhaving van de economische groei. Hoewel verre van een radi cale oplossing is dit mis schien een stap in de goedb richting. Het plan zal ove rigens worden bemoeilijkt door het ontstellend gebrek aan wetenschapsmensen in Brazilië. Hej; land telt maar zes landbouweconomen bn niet meer dan een dozijn algemene economen. Ook zal het verzet van de grootgrondbezitters tegen de landbouwhervorming niet van de lucht zijn. De regering-medici, die zichzelf dezb meer positie ve taken heeft opgelegd, geeft aan de andere kant helaas massa's geld uit om zijn rol van Zuidameri- kaanse grootmacht uit te bouwen, hierin aangespoord en geholpen door de Vere nigde Staten, voor wie Bra zilië een soort zaakwaarne mer schijnt te wordbn. Van de begroting van 33 miljard dollar voor 1972 heeft de regering-medici er 6 mil jard uitgetrokken v-oor de strijdkrachten, maar een kleine miljard voor gezond heid en nog geen 400 mil joen voor het onderwijs. Deze wanverhouding komt In meer ontwikkelingslan den voor. Wat Brazilië be treft illustreert ze het feit dat economische groei meer een abstrakt cijfer is dan vooruitgang voor de mas sa's. BONN Elke namiddag voeren kooplustigen in de grotere Westduilse steden een korte maar hevige strijd. Bij het einde van de werkuren in kantoren en fabrieken rukt temidden van het overdrukke spits- uurverkeer een leger van kopers op naar de winkels en tegen de tijd dat het gros van dit leger zijn be stemming heeft bereikt zijn de winkels gevuld met een horde van vastbesloten klanten die zich met het betere ellebogenwerk een weg banen naar de toon banken, bemand door lusteloze verkopers en ver koopsters. Om half zeven precies is de slag ten einde. Het leger trekt naar huis met de buit van een inkoopveldtocht waarvoor het maar een uur of zo tjjd heeft gehad. Het zal niet eerder dan de volgende dag opnieuw benodigdheden voor het huishouden kunnen kopen omdat avondverkoop hier zo goed als onbekend is. De oorzaak hiervan is een ingewikkeld stel voorschriften, die de verkoopuren sterk beperken. Deze voorschriften zijn ingevoerd in 1956 krachtens liet „Ladenschlussgesetz" (de winkelsluitings wet), die ten doel had het winkelpersoneel te beschermen tegen lange werkuren. zondagen en algemene feestda gen mogen krantenkiosken omstreeks het middaguur twee uur open zijn en die verkopen behalve kranten en tijdschrif ten vaak sigaretten, snoep en andere kleinigheden. Critici, variërend van huis vrouwen tot vcrkcersdeskun- digen, dringen periodiek aan op afschafffing of verruiming van de wet, maar hun pogin gen worden verijdeld door het verzet van vakverenigingen van winkelpersoneel. De voornaamste slachtoffers zijn de buitenshuis werkende Duitse huisvrouwen, wier aan tal toeneemt cn thans op tien miljoen wordt geschat. „De huisvrouw, die b.v. gedurende de dag als secretaresse werkt, kan het winkelen de hele week wel vergeten'", vertelde een woordvoerder voor de na tionale bond van verbruikers verenigingen (AGV), die kort geleden een nieuwe aanval op de wet heeft gedaan in een petitie aan de bondsdag (par lement). Op enkele uitzonderingen na mogen de winkels op werkda gen uitsluitend open zijn tus sen 's morgens zeven uur en 's avonds half zeven en op zater dagen tussen zeven uur 's morgens en twee uur 's mid dags. Op zondag en algemene feestdagen zijn ze gesloten. Mensen die grote, dure aan kopen willen doen geven er vaak de voorkeur aan te wachten tot de eerste zaterdag van de maand, want dan kun nen zij met hun maandsalaris in hun zak van zeven uur 's morgens tot zes uur 's avonds inkopen doen. Buiten deze uren moet een huisvrouw, die geen melk, brood of boter meer heeft, vaak een tocht van kilometers naar het dichtstbijzijnde spoorwegstation ondernemen. Een gril van de wet staat n.l. spoorwegautoriteiten toe hun eigen voorschriften te maken voor winkels in de stationsge bouwen en die blijven open tot een of ander tijdstip tussen acht en tien uur 's avonds. Op Op het ministerie van ar beid te Bonn zijn geen maat regelen in overweging om de beperkingen te verruimen of schoon in het verleden enkele concessies zijn gedaan, b.v. toen de wet werd geamen deerd om winkels in toeris tisch belangrijke plaatsen en badplaatsen toe te staan op zondagen en algemene feestda gen te verkopen. „Arbeiders krijgen steeds meer tijd om te winkelen, aangezien de werktijd voort durend wordt ingekrompen", zei een woordvoerder van het ministerie. Maar de verbrui- kersbond houdt staande dat dit argument niet opgaat, om dat thans meer mensen over werk verrichten. De 40-urige werkweek betekent ook niet dat de arbeiders vroeger naar huis gaan, maar dat de lunch pauzes langer zijn en vele fir ma's thans later beginnen te werken. Een der voornaamste argumenten van de AGV voor latere winkelsluiting is, dat de consumenten niet voldoende gelegenheid krijgen om te kie zen tussen de vele elkaar be concurrerende merken, die te koop zijn. „Dit betreft in het bijzonder dure zaken, zoals meubelen, kleding, foto- en geluidsapparatuur, die thans in veel groter verscheidenheid worden aangeboden dan vroe ger", zei de woordvoerder. De nationale automobielclub van West-Duitsland, de ADAC, heeft zich kort geleden aange sloten bij de bestrijders van winkelsluitingsvoorschriften. De club betoogt, dat soepeler regelingen het winkelen in de late namiddag zou spreiden over een langere periode en zou bijdragen tot het voorko men van verkeersopstoppin gen. Maar de Duitse bond van werknemers (DAG) en de kleinhandelsbond, de voor naamste verdedigers van het huidige systeem, zullen waar schijnlijk niet van standpunt veranderen en de werkgevers van vakverenigingsleden zijn huiverig om het aan de stok te krijgen met de arbeiders door op latere winkelsluiting aan te dringen, ondanks mogelijk grotere winst. Maar indien de winkelslui tingstijden onveranderd blij ven, bestaat de mogelijkheid dat hulp voor werkende huis vrouwen en anderen die er last van hebben uit een andere hoek komt. Vele grote West- duitse concerns zijn begonnen af te wijken van de traditio nele werkuren voor hun werk nemers en stellen hen in staat ruim voor de normale tijd van vijf uur in de namiddag naar huis te gaan als zij dat willen. De zogenaamde „glijdende ar beidstijd" staat werknemers toe, binnen bepaalde grenzen, zelf hun arbeidstijd vast te stellen. Op de Bolkow-vlieg- tuigenfabriek te München, die voorop gegaan is met dit sys teem, komt het kantoorperso neel werken op een zelfgeko zen tijdstip tussen 's morgens zeven en acht uur en gaat het naar huis wanneer het wil tus sen vier en zes uur in de namiddag, mits het maar werkt tussen acht uur 's mor gens en vier uur 's middags en in totaal een bepaald aantal uren per maand. (Van onze correspondent) brengen. Zij krijgen tot ROME. De Eeuwige Stad dreigt te gaan verduisteren- Er is eind volgend jaar de tijd. dan ook een oorlog verklaard. Degene die het zwaard heeft aan- Het gemeenteraadsbesluit is gegord, is een vrouw, Rita Palombini, wethoudster van schone 20 elastisch dat Rita Pa kunsten en zij heeft het begrepen op die 15.000 winkels die met "v hun schreeuwerige lichtreclames cn andere onlusten voor het oog de 500 straten van het historische centrum en onmiddellijke omgeving hebben gedegradeerd tot een Fifth Avenue. Signora Palombini steunt hierbij op een gemeente raadsbesluit van 28 oktober 1970 ter bescherming van de estetische harmonie van het centrum en van de aan palende parken, archeologi sche complexen, oude vil la's en stadsmuren. Etalages en uitstalkasten die uit de pui steken, zijn in strijd met de wet. Verboden zijn ook uithangborden, welke haaks op de gevels staan, en lichtbakken. Luifels zijn der zijn dan de deur. Schil den, emblemen en wat dies meer zij mogen uitsluitend van fedel materiaal (brons, koper of marmer) zijn, die nen binnen de rooilijn te blijven en mogen slechts in direct verlicht worden. De wethoudster stelt zich voor niet meteen over de hele linie aan te vallen, maar toch haar kruistocht geleidelijk te voeren. Om te beginnen moeten degenen die er na 28 oktober 1970 toegestaan, mits zij ingepasteen troep van hebben ge- kunnen worden en niet bre-maakt, hun zaakjes in orde lombini tevens kan en zal optreden tegen hen die voor die datum met hun reclame letterlijk over de schreef zijn gegaan, ook al hebben zij vergunning voor de verbouwing gekrbgen. Ook al hadden zij vergun ning voor de verbuwing ge kregen. De neringdoenden zijn niet van plan gelaten op de klappen te wachten en zul len een tegenoffensief lan- cerbn. Zij vinden het ontoe laatbaar dat zij op kosten worden gejaagd" met als enig resultaat dat Rome gaat lijken op een kerkhof, tot ongenoegen van de Ro meinen en de toeristen." een jongen van 18, ze namen) mij. „Medewerker 18) gevraagd voor licht administratief werk". Zo ongeveer stond het in de '-rant. Ik heb erop geschreven, hoewel ik iets ouder ben: zet enzestig. Ik ben bejaard, ja. Maar nog gezond en niks hulpbehoevend. Ik wil gewoon werken. Onder de mensen zijn. Contact houden met het échte leven. Velen van mijn collega-ouden-van-dagen zijn net zo eigenwijs als ik. Ze willen óók werken. Babysitten. Inpakken. Sorteren. Controleren. Telefoon aannemen. Administreren. Corrigeren. Boekhouden. Het geeft eigenlijk niet wat. Wellicht kunt u één van hen gebruiken. Voor een uurtje of een paar uurtjes. Voor hele of halve dagen. Incidenteel of regelmatig. Ja? Plaats dan een annonce in de krant. Met onderstaand vignet. (Het blad waarin u gaat adverteren heeft het in zijn bezit). Men weet dan dat het om oudere werkkrachten gaat. 1.342.567 Nederlanders zjjn bejaard. Niet verjaard. Publikatie aangeboden door dit blad, in samenwerkingmet de Stichting Ideële Reclame SiMB ■Hierbij geven wij U kennis van het onverwacht overlijden van mijn man, onze vader, schoon vader en opa HANS G. L. SLA WIK op de leeftijd van 62 jaar. Breda: C. M. C. M. Slawik-van Buuren Enschede: C. M. M. van Dijk-Slawik P. van Dijk en kinderen Aarle-Rixtcl: H. R. Slawik Amsterdam: E. M. E. Slawik Breda, 5 februari 1972 Vredenburchsingel 40 Op verzoek van mijn man zal de crematie in alle stilte plaatshebben. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 8 februari van 17.30 uur tot 18.30 uur Vredenburchsin gel 40 te Breda. (Heden overleed tot onze diepe droefheid in het St.-Liduinaziekenhuis te Hulst, na een geduldig gedragen lijden, voorzien van de H. Sacramen ten, onze innig geliefde vader, behuwdvader, grootvader, overgrootvader, broer, oom en neef EDUARDUS JACOBUS TOTTé weduwnaar van Martha Daalman in de ouderdom van 75 jaar Graauw: P. Totté Westdorpe: G. Totté-de Mallie kinderen en kleinkinderen Maasbracht: J. Totté-Nacken Heerlen: A. Totté-Eikenhorst en kinderen Graauw: W. Tolté-van Immcrsecl cn kinderen Gtaauw: E. Tottê De begrafenis, waarbij Ued. beleefd wordt uit genodigd, zal plaatshebben op dinsdag 8 fe bruari 1972 om 10.00 uur in de parochiekerk van O.L. Vrouw Tenhemelopneming te Graauw. Eucharistieviering maandagavond om 7 uur. Vertrek uitvaart 9.30 uur Tabakstraat, Hulst. Zij die bij vergetelheid geen uitnodiging heb ben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Axelsestraat 20 TERNEUZEN Telefoon 01150-2155 Gevraagd Salaris overeenkomstig Rijksregeling. Sollicitaties zo spoedig mogelijk aan de direk- teur van bovengenoemde school. Personeel gevraagd Auto's - Motoren Gevraagd voor spoedige In diensttreding „Magazijnbedien de sollicitaties aan Van Oeve- ren, n.v. Oude Torenstraat 27. Yerseke, tel. 01131—1348. Te koop aangeboden Onze iezers lezen graag! Ook over uw zaak. Het bevredigt hun behoefte aan Elektrische zig-zagnaaiinachine compleet in koffer of meubel vanaf f 299,- t.m. f 1.199,- enz. Pfaff Naaimachinehuis, Korte Meestraat 17, Bergen op Zoom; Lange Brugstraat 30. Breda, Nieuwe fltprkt 48. Roo sendaal. Gebruikte machine voor wei nig geld. Alle merken grondig nagezien en met garantie. Pfaff Naaimachinehuls, Korte Meestraat 17. Bergen op Zoom; Lange Brugstraat 30. Breda. Nieuwe Markt 48. Roosendaal. Gashaard 1 jaar oud (klein). Een bergmeubel. Twee fau teuils, z.g.a.n. 4-pits petroleum stel. Te bevr. Acaciastraat 10. Vogelwaarde. Uw voordeel Oosterhoutseweg 21. Teteringen van eigen ate lier naar gebruiker, leder en suède kleding. Dames jacks gevoerd f 100. heren jacks, ge voerd f 135. dames safari jas gev. f 170. Uw voordeel Oosterhoutseweg 21, Teteringen. Kledingbedrijf José, tel. 01618-236, van eigen atelier naar gebruiker. Leder en suède kleding, rokken van af f 35, kinderjasjes safari vanaf f 75. kinderpakjes vanaf f 35. Uw voordeel Oosterhoutseweg 21. Teteringen, van eigen ate lier, heren safari v.a. 180. petten v.a. f 10, tassen v.a. i 10. riemen f 10. Geldleningen Geldleningen binnen 24 uur geregeld. Leningen vanaf 1500,- t.m. 10.000,-. Aflossing 18, 24, 36 maanden. Inlichtin gen J. Verhage, Van Boischot- laan 35, Oosterhout. Tel. 01620- 4397. Inruilwagens te koop: Mercedes-Benz 200 1966 Mercedes-Benz 250S 1967 Mercedes-Benz 280S 1969 Austin Balanza 1967 Fiat 850 1965 Fiat 1500 1966 Fiat 125 1968 Fiat 850 Spider 1970 Ford 20M 1968 Glas 1700 1966 Te bevr: Garage Van Oeveren N.V., Couwervestraat 51, Goes. Tel. 01100—6100. Inruilwagens te koop: Morris Mini 1965 Opel Rekord 1700 1968 Opel Rekord Caravan 1907 Opel Rekord 1500 1964 Peugeot 504 1969 Peugeot 204 Break 1969 Simca 1501 Station 1969 V.W. 1600 Ponton 1968. Te bevr: Garage Van Oeveren N.V.. Couwervestraat 51, Goes Tel. 01100—6100. Austin A 60 1968, eerste eige naar met div. acc. Hoest- en schadevrij f 2950. Austin Mini Cooper 1967 f 3250. Fiat 600 1967 30.000 km f 2450. Daf 33 1964 t.e.a.b. Inruil en financie ring mogelijk. Ook zaterdags van 9 tot 12 uur geopend. Garage Kool, Meeussenstraat 14, Bergen op Zoom, tel. 35295, Laan van Luxemburg 3, Roo sendaal, tel. 35108. Accu's 30 tot 40% korting. Stolker, Sander 24. Etten-Leur, tel. 01608-2169. De heer W. van O.te G. "Die kachel had ik niet meer nodig. Ik sta nog maar alleen en ik ga in een verzorgingsflat. Die buiskachel bleef over. Hup, in de krant ermee dacht ik. Dan kun je zien hoe die kleine rubriekadvertenties worden gelezen. Allemaal jonge mensen die öf helemaal net begonnen öf bij hun centrale verwarming een gezellige kolenkachel wilden hebben. Wat zeg je daarvan." Het dagblad is uw kontaktadres. Lm4 Vakantie diversen Tc koop aangeboden: Stacara van 1 9 meter. Met aparte slaapkamer met stapelbed, aparte keuken en kamer met opklapbed, bankstel en t.v. Prijs f 4000,-. Te bevr. v. Gaan, van Eifenlaan 35, Roo sendaal, tel. 40746. Gijzens Automobielbedrijf biedt te koop aan: Opel Kadetl 1970 Opel Olympia 1970 Opel Kadett 1969 1968 Opel Commodore 1969 Opel Kadett Caravan 1970 Simca 1000 1970 Simca Ralley 1970 Renault R 6 2 maal 1970 Fiat 124 1970 1971 1969 Fiat 850 1970 Mercedes 280 S 1969 Mercedes 250 S 1967 Mercedes 200 D 1967 Cortina 1600 1970 1969 1968 Citroen Diane 1969 1970 I960 Citroën Ami Break 1969 Taunus 17M 1970 1968 Opel Admiral 1970 Taunus 15 M XL 1970 BMW 2000 GS Coupé 1969 Ford 20 M Coupé XL 1970 VW 1300 1970 1967. Verder diverse andere auto mobielen. Al deze wagens worden in onze eigen werk plaats getest, olie ververst en van nieuwe onderdelen voor zien. Garantie op onderdelen en arbeidsloon. Financiering mogelijk. Keuring toegestaan. Het adres Academiesingel 34A recht tegenover KMA ingang showroom langs de poort, ook ingang Spoorstraat 32, vlak bij het station. Tel. 39870, privé 43593. Alle dagen geopend 8.00 tot 8.00 uur 's avonds. Bcnfica - Feyenoord of Arse nal - Ajax. Ga dit zelf zien 22 maart. Zeer voordelige arran gementen voor een- of meer daagse reizen. Ook voor al uw andere vakantiereizen. Reisbu reau Hofmeester, Waterloo- straat 27, Oosterhout, tel. 01620- 6987 of 7883. Mobiele houten bungalows vanaf 8995,-. Rinel. Rolon en Astral-stacaravans, 1 of 2 slaapkamers vanaf 6495,-. De Roeck tourcaravans vanaf 1" 3895,-. Nieuwe typen 1972 stacaravans met eethoek en 1 of 2 slaap kamers tegen aantrekkelijke prijzen. Plaatsen gratis in Ne derland. Knuppe's Automobiel en Caravanbedrijf Baarleseweg 34a-b, Chaam N. Br. Tel. 01619-248. Huisdieren Wegens plaatsgebrek te koop rijpaard 3 jr. merrie. J. van Schendel, W. van Struyen- straat 50, Klundert. Uw advertentle-campagiw in deze krant overbrugt voor een belangrijk deel de dure afstand tussen uw zaak en uw klanten op voordelige wij zo.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 6