AZVV: 0-1 Sluis: burgemeester tapt moppen Hulst: sfeer was goed Terneuzen: file achter praal Bejaarden van Paerehat vol leut Inbraken- serie in omgeving van Hulst Inbraak bij Miro: buit 35 mille Studiedag AVG in Terneuzen Jeugd van Kapelle sprak met b. en w. Twintig mille voor carnaval stad streek Gewonden bij ongelukken in weekeinde P. v. h. Westeinde en C. Hennes domineerden bij De Postduif Biervlieters winnen biljartkamp Axel Breskens Hulst IJzendijke Kleuterschool in „Hooghuis Gesprek over jeugdraad in zeeland Raad Zeeland landbouwschap teleurgesteld Kruiningen Terneuzen Hoek klopt Maandag 7 februari 1972 2 CARNAVAL BARST LOS (Van een onzer verslaggevers) SLUIS/HULST Zeeuwsch-Vlaanderen heeft niet kunnen wachten tot de komende officiële carnavalsdagen: afgelopen weekend is op verschillende plaatsen het carnavals-tumult in volle hevigheid losgebroken. Het enige verschil met het komen de carnaval is waarschijnlijk, dat de bescheiden inzet van het afgelopen weekend nog voornamelijk binnenshuis werd gevierd. Een uitzondering daarop heeft Terneuzen gemaakt. Daar trok vrijdagavond al een carnavalswagen met de nodige enthousiastelingen door de stad, daarbij begeleid door een lange file auto's, die niet kon passeren. Zaterdagmiddag heeft het buurtcentrum De Sluis dat nog eens lichtjes overgedaan. Om ongeveer 14 uur vertrok vanuit de Dijk- (Van onze correspondent) 's HEERENHOEK Zater dagmiddag hebben de bejaar den van 's Heerenhoek in de Jeugdhoeve hun jaarlijkse car naval gevierd. Deze middag werd aangeboden door de car navalsstichting De Koenkel- pot. Na de opening door de voor zitter van de r.-k. bond voor bejaarden en gepensioneerden, de her P. Raas, kwam het feest in volle gang door de entree van prins Janus II met zijn raad van elf, vergezeld van de dansmariekes, op tonen van de boerenkapel De Pee stekers, onder leiding van de heer C. Traas. Nadat de prins een toe spraak had gehouden waarin hij alle aanwezigen wees op het feit dat er leut in de lucht zat, trad het majorettenpeloton op met een ritmische marsje. Na het serveren van de koffie, kwam de plaatselijke humo rist, Joost Franse aan het woord. Onder de genodigden bevonden zich onder andere burgemeester C. van Waes, mevrouw van Waes, alsmede de oud-waarnemend burge meester van 's Heerenhoek, de heer J. Dregmans, dokter H. Zwartelee, mevrouw Zwarte- lee en pastoor C. Kroon. Onder de vele aanwezigen bevond zich ook de 89-jarige Adriaan Pieters, die reeds voor db elfde keer dit festijn meemaakte. Hij vertelde: „Ik vier nog steeds carnaval en zolang mijn gezondheid dit toelaat blijf ik dit doen". De heer Pieters voelt zich in de carnavalsdagen een echte Paerehatter, en hij is er van overtuigd dat er lbut zit in 's Heerenhoek. straat een feestelijk opgetuig de wagen van openbare wer ken voor een rondrit door de stad. Op déze manier heeft het buurtcentrum de bevolking al vast warm willen maken voor de dingen die zaterdag komen gaan. Wat gezelligheid betreft spanden Sluis en Hulst de kroon. In Sluis had in hotel Centraal een feestelijke zitting plaats van de Brugse carna valsclub de Totetrekkers met de Brugse prins carnaval Fidel 1, het Brugse roosje en de hof der prinsen. Daarbij waren ui teraard ook vertegenwoordi gers van de Kaispugers uit Sluis. De zitting werd georgani seerd door de plaatselijke VW, de horecavereniging en het muziekgezelschap Apollo. Er werd niet alleen veel ge sproken, maar ook veel gezon gen, gedronken en gehost. Zo druk was het, dat de bezoe kers genoegen moesten nemen met een minimum aan plaats, (Van onze correspondent) GOES Zaterdag heeft op de kruising Mairestraat Adriaan Buteynweg te Rilland een aanrijding plaats gevon den tussen een personenauto bestuurd door J.A.M.W. uit Rilland en de 17-jarige brom fietsbestuurder J. I. de L. De bromfietsbestuurder kreeg een enkelbreuk. Hij moest naar het Bergzichtziekenhuis. Onder Kortgene op de krui sing Noordlangeweg - provin ciale weg zeven, vond doordat de bestuurder van een perso nenauto, de heer J.C.L.V. uit Colijnsplaat geen voorrang verleende aan een over de provinciale weg naderende personenauto, bestuurd door J.P uit Goes, een aanrijding plaats, waarbij een inzittende van de auto van V., de 16- jarige W. uit Wissekerke, hoofdletsel en een hersen schudding opliep. Per ambu lance moest hij worden over gebracht naar het Bergzicht ziekenhuis te Goes. Beide au to's werden geheel vernield. In de Baanstraat te Middel burg werd de 64-jarige heer J. Joosten aangetroffen die uit het hoofd bloedde. De man is per ambulance overgebracht naar het Gasthuis. Van enig misdrijf is volgens de politie geen sprake. maar dat bleek toch geen en- - kei beletsel te zijn voor een gezellige polonaise, waarin at tente toeschouwers niet alleen het GS-lid mr. Schlingemann, maar ook burgemeester v.d. Beid konden ontdekken. j». De burgemeester van Sluis ontpopte zich zaterdagavond op de zitting trouwens als een waar moppentapper. Naarmate de avond vorderde werd het niet alleen ontzettend warm in Centraal, maar ook steeds gezelliger. In Hulst is zaterdagavond prins Toon dun Irsten op een bierton binnengehaald in het hoofdkwartier van de Hulster IP Vossen het 'Vossenhol', on dergebracht in de Koning van Engeland. De belangstelling voor het prinsenbal, dat hier werd gehouden, viel wat te gen, de sfeer liet weinig te wensen over. Iedereen was verkleed, sommigen zelfs bij zonder origineel en het leek alsof het de vierde in plaats van de eerste carnavalsdag was in Hulst. Hoogtepunt van de avond was de wedergeboorte van de prins die meteen van de gele genheid gebruik maakte een paar vetleren medailles uit te reiken. Zowel in Sluis als Terneu zen en Hulst zijn het nog maar voorproefjes geweest, om de rasechte carnavalsvierders langzaam in de juiste sfeer te brengen. Te oordelen naar de overtuiging waarmee dat ge beurde zal het carnavaslfeest van het komende weekend J| weer wel een grandioze hap pening worden. Het buurtcentrum „De Sluis" in Terneuzen vestigde op deze manier de aandacht op de dingen die zaterdag komen gaan. (Van een onzer verslaggevers) LEWEDORP Twee leden van de postduivenvereniging „De Postduif" hebben in bet afgelopen vliegseizoen gedomi neerd. P. van het Westeinde en C. Hermes wonnen niet al leen vier van de zes kampi oenschappen maar wonnen bovendien ieder nog een be ker. De uitslagen: Generaal kam pioenschap: 1 P. van het Wes teinde 17 punten 2 C. Hermes 14. 3 G. van Strien 12 4 G. Steenbakker 11. 5 P. Pieters 7 punten. Wisselstandaard oude duiven: P. van het Westeinde met zijn H 66-2002762. Wissel standaard jonge duiven. G. Steenbakker mbt zijn H 71- 2223134. Beker oude en jonge duiven. C. Hermes 2775. pun ten. Vitesse oude duiven: C. Hermes 1992 punten. 2, 3 en 4 P. van het Westeinde respec tievelijk met 1756, 1722 en 1875 punten. 5 A. Hazen 1452 punten Vitesse jonge duiven: 1 M. Ars 1496 punten. 2 J. Pol- fliet 1380. 3 P. Pieters 1249. 4 G. Steenbakker 1240. 5 C. Hermes 1205. Midfond oude duiven: 1 en 3 P. van het Westeinde met 1232 en 954 punten. 2 P. Pieters 1205. 4 P. Driedijk 948. 5 C. Hermes 939 punten. Fond oude duiven: 1, 2 en 3 G. van Strien met 1057, 717 en 363 punten. 4 J. Franse 360. 5 C. Hermes 355. Fond jonge dui ven: 1 en 5 C. Hermes met 1019 en 671 punten. 2, 3 en 4 G. Steenbakker met respec tievelijk 981. en tweemaal 967 punten. (Van een onzer verslaggevers) BIERVLIET In café ,,'t Oude Raedthuis" werd de re turn gespeeld in de tweekamp tussen de aldaar gevestigde biljartclub en de vereniging van café „Neutraal" te Ter neuzen. Evenals de eerste in Terneu zen gespeelde match werd ook deze gewonnen door de Bier- vlietse biljarters met 128. Zij kwamen daarmee in het bezit van een voor deze twee kamp beschikbaar gestelde be ker. De gedetailleerde uitslag was. Th. Pijcke - H. .de Bruij- ne 20, W. Duizerinck - M. Audennaerd 0-2, M. Versluijs - L. Oele 20, R. Haak - R. Dieleman 20, W. Jansen - P. Bos 02, B. Provoost - G. Kombrink 02, B. Doens - S. Andriese 20, Sj. Versluis - T. Kombrink 20, A. Versluis - F. Oele 2—0, H. ten Goor - A. van de Velde 0—2, Eind stand nvan beide wedstrijden 2416 in het voordeel van Biervliet. (Vanonze correspondent). HULST De rijkspolitie uit Hulst stelt een onderzoek in naar een serie inbraken die de laatste dagen hebben plaatsgevonden. Hierbij wer den in totaal voor meer dan f 6000,- aan goederen meegeno men. Omtrent de indentiteit van de daders tast men nog in het duister. In de nacht van donderdag op vrijdag werd tweemaal in gebroken in de Mulderstraat te St. Jansteen. Uit een dragli ne werden enkele accu's en een gereedschapskist gestolen, met een totale waarde van on geveer f 600,-. Tevens werd nog ingebroken in een leeg staande woning, doch hier moesten de daders met lege handen vertrekken. Tijdens dezelfde nacht werd eveneens ingebroken ineen ta pijtweverij in de Woestijne straat te Nieuw-Namen. De dieven, de langs de achterkant van het gebouw waren bin nengedrongen, namen drie ta pijten mee met een waarde van f 650,-. Gistermiddag werd ontdekt dat was ingebroken in de le vensschool in Hulst. De daders hebben hier een goece slag geslagen, want zij hebben voor niet minder dan f 5000,- aan lesmateriaal meegenomen. (Van onze correspondent) VLISSINGEN In de nacht van zaterdag op zondag is het pand van de Miro aan de Gildeweg te Vlissingen voor f35.000 aan gouden siera den, foto- en filmapparatuur ontvreemd. De daders hebben zich naar alle waarschijnlijk heid in het pand laten inslui ten. Door de recherche wordt een onderzoek ingesteld. Bijstand Donderdag 17 februari vergadert om 19.00 uur in het stadhuis te Axel de oommissie van advises van de algemene bijstandswet. Op de agenda staat onder meer een bespreking' inzake richtlijnen voor de verlening van bij stand. Inbraak Naar eerst zater dagmiddag bekend geworden is hebben tot nu toe onbekend gebleven personen ingebroken in de r.k. kerk te Breskens. Men heeft zich toegang tot de kerk verschaft via een kelder raam. In de kerk heeft men een offerblok gelicht waaruit ongeveer 60,- a 70,- wordt vermist. Van de dader(s) ont breekt elk spoor. Diefstal Zaterdagmiddag werd in de Hema te Hulst de 54jarige mevrouw M.D. uit Axel betrapt op diefstal. In haar boodschappentas zat voor f 60,- textiel, die zij niet had betaald. Door de rijkspolitie van Hulst werd proces ver haald opgemaakt, waarna zij naar huis mocht. Lezing Voor het katho liek vrouwengilde zal woens dag de heer D. Aronson een lezing houden over „Israël en het Jodendom", waarbij door hem zelf gemaakte dia's wor den getoond. D lezing hegint om 20.00 uur en wordt gehou den in hotel De Graanbeurs. NCB In hotel Hof van Koophandel te IJzendijke werd het 75-jarige bestaan van de NCB door de afdeling IJzendijke feestelijk gevierd. Nadat de voorzitter A. J. ter Mote een kort welkomstwoord had gesproken gaf hij het woord aan de spreker van de ze avond, de heer Wim Theu- nissen uit Den Bosch. Deze sprak over verschillen in het christendom. Hierna werd er in de parochiekerk een mis opgedragen door pastoor La nen. Na de mis ging men aan tafel voor een feestdiner. Hier na liet de voorzitter van de afdeling het 75-jarig bestaan vande NCB de revue passe ren. Verder spraken de voor zitter van de KPJ, de heer Van Damme, de kringvoorzit ter van de NCB, de heer G. Claeijs en mevrouw J. Wijf fels-Van Waes namens de KVO. •>n (Van een onzer verslaggevers) HULST Binnen enkele maanden wordt begonnen aan de bouw van een kleuter school in het bestemmingsplan „Hooghuis" in Hulst. Dit wordt de vierde kleuterschool in deze kern. Volgens voorzitter notaris Vroome van de stichting ka tholiek onderwijs in Hulst heeft men geruime tijd gele den reeds grond toegewezen gekregen aan de Dullaert- straat. „Bouw van deze kleu terschool is noodzakelijk ge worden", aldus de heer Vroome, „in verband met de groei van het aantal woningen in deze nieuwe Hulster wijk. (Van een onzer verslaggeers) HULST De stichting ge- meenschapswerk Hulst heeft de besturen van jeugd- en jongerenorganisaties, schoollei dingen, het jeugdpastoraat, het hervormd jeugdwerk en de wethouder van jeugdzaken uitgenodigd deel te nemen aan een bespreking, waarvan een zo spoedig mogelijke oprich ting van een jeugdraad het voornaamste onderwerp zal zijn. De bijeenkomst wordt op 21 februari om 20.00 uur gehou den in de burgerzaal van het gemeentehuis. Al geruime tijd wordt er informatief gespro ken over de totstandkoming van een jegd- en jongerenraad voor de gemeente Hulst. Aan een dergelijke raad bestaat een grote behoefte, zoals de afgelopen maanden is geble ken. Inmiddels zijn volgens de stichting gemeenschapswerk de gedachten over de vorm van een overlegraad wat meer concreet geworden. De ge meentelijke overheid is bereid om overlegraden zoals dus ook de jeugdraad in de besluitvorming te betrekken. Dat is de reden dat het ge meenschapswerk aan deze jeugdraad zo snel mogelijk ge stalte wil geven. GOES. Grand, 20 uur: De noodlotti ge keus 18 j. Museum voor Z. en N. Beve land, Singelstraat 11, Beroe- pententoonstelling- Alle werk dagen van 1012 en 13.3017 uur. HULST. Boekhandel van Geyt, Steenstraat 20. Expositie „Zee land schildert" (t.m. 6 mrt.). Werkd. van 912 en 1318 uur, zon. van 1417 uur. MIDDELBURG. City, 20 uur: Love Story 14 j- Rijksarchief, expositie „Een verdronken stad - Reimers- waai" georganiseerd door het rijksarchief in Zeeland en de Nederlandse Jeugdbond ter bestudering van de geschie denis (tot en met 19 febr.). Niet op zaterdg en zondag. OOSTBURG. Ledel Theater, 20 uur: Wat zien ik 18 j. ROTTERDAM. Piccolo Theater, 20.15 uur: „Geen Bachanalen" door de Nieuwe Komedie- Schouw burg, 20.15 uur: „Een blijde gebeurtenis" door het Amster dams Toneel. TERNEUZEN. Luxor, 20 uur: Dochters van de satan 18 j. VLISSINGEN. Alhambra, 20 uur: Blue Mo vie 18 j. IJZENDIJKE. Cult. Centrum, Expositie „Handenarbeid voor kinderen" (t.m. 27 febr.) Werkd. van (Van onze correspondent) TERNEUZEN Dezaterdag gehouden studiedag in hotel Rotterdam te Terneuzen, door de A.V.G. de katholieke bond van personeel in agrarische voedings- en genotmiddelenbe- drijven, genoot van de zijde van de leden, die uit geheel Zeeland gekomen waren, een grote belangstelling. De bondspenningmeester, de heer A. Vrijsen. hield in de morgbnuren een inleiding over de pensioenvoorziening in Ne derland en betoogde dat een ouderdomspensioen van 70 procent van het laatst genoten loon, dient te worden bereikt. Hij baseerde zijn betoog op het rapport van de Stichting van db arbeid. Na de middagpauze hield drs. A. de Groot, hoofd agrari sche sociale voorlichting van het A.V.G. een inleiding over de onderwijsmogelijkheden voor de kinderen van de le den. Beide onderwerpen gaven telkens aanleiding tot uitvoeri ge discussies. (Van onze correspondent) KAPELLE In de kelder van het gemeenschapshuis De Vroone in Kapelle was vrij dagavond het volledige dage lijkse bestuur van de gemeen te Kapelle aanwezig om met de leden van de jeugdsoos De Canus te praten over wereld-, landelijke- en gemeentelijke zaken. a Leiding van de discussie had de heer J. Groenleer voor zitter van de stichting Open Jeugdwerk in Kapelle. Er werd veel gesproken over het leven in de zogenaamde derde wereld en de taal die het rijke westen hier tegenover heeft. Ook het woningmarktonder zoek kwam in behandeling. Er kwamen uit de jongeren o.a. vragen waarom er geen con doomautomaten in het open baar in Kapelle geplaatst mo gen worden. Ze kregen te ho ren dat ze in elke drogisterij verkrijgbaar zijn en ook in be sloten gelegenheden geplaatst mogen worden. Er waren ver der vragen over de doorstro ming van goedkope naar dure woningen waarvoor de jeugd graag wettelijke maatregelen zag en er bleken nogal wat j bezwaren te zijn tegen ver koop van woningwetwoningei-1 aan de bewoners. 10—12 en 14—16 uur, zat. en zond. van 1416 uur. ANTWERPEN. Kon. Ned. Schouwburg, 20 uur: „De speler" van Anthony Shaffer. BRUGGE. Stadsschouwburg, 20 uur: „Faust" van Gounod- Korre kelder, Kraanplaats, 20.30 uur: „Muis in huis" G. Ver- meersch. GENT. Kon. Opera, 20.15 uur: „Le fils de personne" van H. Mon- therlant. (Van een onzer verslaggevers) GOES De gewestelijke raad voor Zeeland van het landbouwschap acht het „bij zonder teleurstellend" dat in de ontwikkelingsschets van de provincie „in feite geen aan dacht" is besteed aan de land bouw maar slechts wordt vol staan met te verwijzen naar het door de provinciale raad voor bedrijfsontwikkeling uit gegeven structuurrapport. De gewestelijke raad had van het provinciaal bestuur een eigen visie verwacht. Verder vond de raad de schets uit oog punt van beleid zeer vaag. Overigens heeft de geweste lijke raad van het landbouw schap „met grote teleurstel ling" kennisgenomen van het resultaat van de bespreking met Gedeputeerde Staten in zake d eprocedure die wordt ge- volgt voor grondaankopen in het Sloegebied. De Zeeuwse landbouwschaps-raadsleden be sloten op een vergadering in Goes alle belanghebbenden zo spoedig mogelijk over deze ont wikkeling in te lichten. EMM De koninklijke har monie EMM heeft vrijdaga vond in het dorpshuis te Krui ningen haar jaarlijkse concert toneel- en dansavond gehou den, waarvoor een goede be langstelling bestond. Onder leiding van dirigent R. van Soest werden vijf muzieknum mers ten gehore gebracht, die kwalitatief goed waren. Door de toneelgroep Phoenix uit Bergen op Zoom werd het blijspel „Met hartelijke geluk wensen" op een wat zwakke wijze ten tonele gebracht. Er werd besloten met een bal. Feest De Terneuzense zwem- bn poloclub de Schelde heeft in het Zuidlandtheater voor de jeugd een feest gehou den. Het ligt in de bedoeling van „De Schelde" ieder jaar een dergelijk feestprogramma voor de jeugd van Terneuzen te organiseren. BERGEN OP ZOOM De Bergse bevolking heeft ook dit jaar weer getoond de stichting Vas tenavond een warm hart toe te dragen. Dat bleek vrijdagavond, toen prins Nilles uit handen van de heer Jos van de Donck van de Incasso Burgerij (ICB) een bedrag van maar liefst 20.250 gulden ontving, dat in de loop van vele avonden is op gehaald door een groot aantal leden van de ICB. Vorig jaar bedroeg de opbrengst van deze deur- aan-deur-actie iets meer dan 17.000 gulden. Prins Nilles verheulde niet, dat hij danig in zijn sas was met dit bedrag. Hij prees alle mensen van de ICB, maar vooral gingen zijn woorden van dank naar de jongeren en uiteraard naar de gul le gevers. Drie leden van de ICB, Peet Warmoes- kerken, Jan de Bruyn en F. Elich, kregen voor hun jarenlange inzet een „art voor vastenavond" met bijbehorende oorkonde. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Op het terrein van de Axelse zaterdagvoetbalver eniging AZVV speelde deze vereniging een vriendschappe lijke wedstrijd tegen het stan daardelftal van Hoek. In een wedstrijd waarin beide ploe gen aan elkaar gewaagd wa ren won Hoek met 01 door een doelpunt van Jan Kiel, gescoord halverwege de twee de helft. Een wedstrijd tussen AZW 2 en Hoek 2 eindigde in een 32 zege voor de Axelse icserves. <3

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2